HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Cana Preferata, De cafea, de ceai , de ce-o fi...
Oiski-Poiski
mesaj 11 Feb 2005, 11:16 PM
Mesaj #1


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Eu sper din suflet sa mai fie si alti nebuni pe aici si sa nu raman singura cu ...canile mele. hh.gif
Deci cafeaua are cel mai grozav gust din cana mea speciala pentru cafea .Una mare, vesela, in culori minunate, care-mi spune deja de dimineata : Buna dimineata !!!
Aveti si voi canile voastre preferate ? Cum arata si ce beti din ele ????




--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2 Pagini V   1 2 >  
Start new topic
Raspunsuri (1 - 34)
surzi
mesaj 11 Feb 2005, 11:25 PM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 286
Inscris: 29 January 05
Forumist Nr.: 5.580



ce subiect ........Oiski-Poiski ohno.gif ..........I liiiiiiike it cheese1.gif

am o cana a mea speciala care-mi aduce aminte de copilarie:una maro cu buline albe ,arata de parca ar fi apartinut unui gnom rolleyes.gif

cealalta cana este alba cu pete bleu si are ca maner un cap de vacuta plata....e super haioasa tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 12 Feb 2005, 06:54 AM
Mesaj #3


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Nu am decat vreo 4 cani preferate laugh.gif Una e pentru cafea - mai mica, de bebelusi, alba cu ceva floricele.. (sa nu zic ca toate farfuriile mele sunt pentru bebelusi -> e clar. m-am tampit), celelalte sunt pentru restul bauturilor. Una e roz cu Diddli, cealalta alba cu ceva scene din viata satului in trecut (asta are si valoare sentimentale wub.gif) si ultima e ceva mai micuta si finuta, crem cu semnul auriu de la Tchibo.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Feb 2005, 06:54 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Sushi
mesaj 12 Feb 2005, 10:50 AM
Mesaj #4


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



cana mea preferata o am de la sora si scrie pe ea ceva tare ciudat, dar ideea inscrisului e ca sint cea mai bombasticamegasuperextraminunata sora ...
eu am si furculita preferata!!! blidul preferat... of ca-s plina de preferinte...
aveti careva chilotii preferati?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 12 Feb 2005, 11:14 AM
Mesaj #5


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Normal! rofl.gif Da' mai multe perechi.. Sa ma pun sa-i descriu? rofl.gif

P.S: Si eu am blidul, furculita, cutitul, pijamaua, patura, perna, papucii de casa, etc., etc., etc. preferate.. wacko.gif laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 12 Feb 2005, 12:41 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



am una verde mar care o vad si seara cool.gif am o cana pentru lapte care e gigantica ;neagra cu un fund de bebe pe ea hh.gif ;
la baie (daca se pune ) am una rosie pe care scrie numele meu rolleyes.gif ; iar cand sunt intr-un local si servesc o cafea imi place (nu fac pretentzii) sa o servesc intr-o canitza neagra; am o manie; dar nu ma dau cu capu' de peretzi daca nu s-a nimerit sad.gif (e aiurea stiu;...dar daca tot vorbeam de cani...) biggrin.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 12 Feb 2005, 01:03 PM
Mesaj #7


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Cīnd a fost momentul să-mi aleg o cană preferată aveam de ales īntre 2 posibilităţi:
a. una care are pe ea un dulău fioros şi īn mare vervă, cam cum e acela care apare in Tom şi Jerry; pe ea e scris cu roşu: "Starea mea de spirit de azi!"
b. alta care are pe ea un răţoi galben zgribulit şi necăjit, care se uită speriat īn jur; pe acea cană scrie cu negru: "Eu, azi, acum, de ce tocmai eu?!"

Am oscilat mult īntre cele 2, cam cum oscilez şi īn realitate de multe ori. Pīnă la urmă m-am hotărīt!... Iar pe cealaltă am ascuns-o... nici eu nu ştiu unde!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 12 Feb 2005, 01:16 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



milimetru biggrin.gif care dintre cani ai ales? unsure.gif

ratzoiu' sau..dulau'? (sa stim cu sa te luam biggrin.gif )-


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 12 Feb 2005, 02:20 PM
Mesaj #9


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Deci eu as fi ales aia cu ratoiul zgribulit si necajit.De cate ori m-ar fi vazut lumea ca beau din cana aia i s-ar fi facut asa mila de mine ca m-ar fi lasat in pace si nu ar mai fi trebuit sa joc in veci rolul dulaului fioros. innocent.gif
Dintotdeauna am avut cana preferata si tin minte ca o data mi s-a spart ( si canile astea au o viata scurta hmm.gif ) si am trecut tare greu peste aceasta tragedie din viata mea. hh.gif Asa ca m-am hotarat sa-mi iau una de metal ca sa nu cumva sa mai fiu incercata de destin intr-un mod asa de crunt.Insa din pacate o cana de metal nu are nici pe departe calitatile uneia de portelan asa ca m-am gandit sa fiu barbata si sa iau in calcul orice nenorocire insa sa revin la portelan.rofl.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 12 Feb 2005, 02:26 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



Cana mea are juma` de litru (beau bere cu ea) biggrin.gif


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 12 Feb 2005, 02:36 PM
Mesaj #11


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Pai cipdecip, bea o bere in plus si considera ca e de la mine azi de ziua ta.La mai mare !!!!! drunk.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 12 Feb 2005, 11:16 PM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Ar fi doua, una mare, neagra (de fapt e a lui tata, dar imi place grozav), si una opaca din arcopal. Din amandoua imi place sa beau cafea, sau cappuccino, sau 3 in 1 smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 12 Feb 2005, 11:22 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Cana preferata de cafea e o cana rosie primita cadou de la Nestle.... la cit ness am baut de la ei, era si cazul.
Cana pentru baut ceai si lapte e neagra si simpla.
Dar jur ca pina la urma imi fac o cana personalizata cu Judy( ca mi-e asa de dor de ea...) si cu Boni, pe care sper sa o vad la sfisritul saptaminii ce vine.


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 12 Feb 2005, 11:27 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Preferatele mele sunt: o furculita, o lingura si o lingurita. Toate sunt adunate, nici nu stiu exact de unde. Nu sunt din vreun set de tacamuri.
Recent am descoperit o minihalba. Mi-e draga. Are o forma placuta. Nu sunt bautoare de cafea, de aceea o folosesc la ceai. Fetita mea m-a intrebat: "De unde a aparut cana asta? Ca am vazut-o toata saptamana pe masa." I-am raspuns repede: "Aveti grija, e cana mea, poate se intampla ceva cu ea... " smile.gif
rolleyes.gif hh.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 13 Feb 2005, 07:55 AM
Mesaj #15


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cana de acasa e o reclama la ferrari, si o am din '95 de la hockenheim

cea de la servici il are pe garfield ca emblema, si un inscris care zice "daca ma superi, o faci pe riscul tau" (am primit-o de la cineva care zice ca ma cunoaste...)



--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 14 Feb 2005, 11:59 AM
Mesaj #16


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



1. Cana principala: una imensa, galbena, ptr lapte - bautura preferata. Sa nu vad comentarii tongue.gif
2. Cana de ceai [de cand beau eu asa ceva?!] - una de marime medie, albastra, pe care scrie "Alexandru". de-ar fi scris si Macedon, mai era o treaba.
3. Cana de cafea... una micuta cu model floral pe ea.


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 14 Feb 2005, 02:44 PM
Mesaj #17


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



cana mea preferata e una de tip armata. e imensa , cred ca are vreo 500-600ml si din ea beau cafea.
mai am o cana preferata, pe care screi numele meu si din care beau numai suc -de lamaie sau grapefruit- pt. alte lichide exsista alte recipente. cat e legat de bere, mi-am achizitioant de cativa ani 2 halbe (de fapt 3, insa 1 a plecat prin vecini, si nu s-a mai intors)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 14 Feb 2005, 03:11 PM
Mesaj #18


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE (Oiski-Poiski @ 12 Feb 2005, 02:20 PM)
Deci eu as fi ales aia cu ratoiul zgribulit si necajit.De cate ori m-ar fi vazut lumea ca beau din cana aia i s-ar fi facut asa mila de mine ca m-ar fi lasat in pace si nu ar mai fi trebuit sa joc in veci rolul dulaului fioros. innocent.gif

Ei, uite că eu am ales dulăul! Mi-am adus aminte că odată am fost īn vizită la cineva şi la poartă era plăcuţă cu "Cīine rău!". Īnăuntru, după multe căutări prin diverse cotloane ale c*rţii dau peste cīinele rău: un căţeluş un pic mai mare decīt un pekinez! "Ei, am avut mai demult unul, nu mai e săracu', plăcuţa a rămas. Dar, ce crezi că mai are cineva curaj să-mi sară gardul? Bună plăcuţa, am lăsat-o!" - m-a lămurit gazda... Cam aşa şi eu cu cana... las' să fie "plăcuţa" acolo! smile.gif

p.s. nu m-am gīndit pīnă acum la faza asta: pune-l pe un om să-ţi descrie cana preferată; ai să afli multe lucruri (sau dacă nu multe, oricum, noi) despre... acel om!!

Acest topic a fost editat de milimetru: 14 Feb 2005, 03:17 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 15 Feb 2005, 01:46 PM
Mesaj #19


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Hihihi ohyeah.gif

Cana mea preferata sta mereu la servici, e alba cu rosu, are desenat cadranul unui ceas si scrie pe ea "Mazi tov zeis...". Are o forma placut si ma bucur sa beau din ea orice, dar mai ales lapte sau ceai cu lapte cool.gif. La cateva zile de la instalarea mea in biroul de la noul serviciu am gasit-o ciobita cry.gif ! Groaznic! Abia atunci am realizat cat e de fragila, si chiar daca a scapat intreaga din calatoria cu avionul, o mai asteapta inca multe primejdii. Of! Acum o folosesc asa ciobita... ca doar e cana mea preferata, nu? wub.gif

Apropo, stie cineva ce inseamna "Mazi tov zeis..."? Sau macar in ce limba e scris? tks sorry.gif

P.S. Bineinteles, am lingurita (, lingura, furculita, farfuria) mea preferata si multe alte preferintiuni ohyeah.gif .

P.S.2. ma bucur ca mai sunt si altii ca mine mwah1.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 17 Feb 2005, 02:05 PM
Mesaj #20


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Cana mea preferata este primita cadou, este destul de mare si este in forma de monitor de computer pe care scrie "I love computer". Bine-nteles ca o am in Bucuresti, la loc de cinste (pe unitate) si n-am "injosit-o" niciodata band ceva cu ea. Totusi, aolo imi tin pixurile si markerul pentr CD-uri.


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 17 Feb 2005, 09:00 PM
Mesaj #21


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Genicon, menirea unei cani pe acest pamant este sa poarte cu mandrie o bautura aburinda, parfumata sau dimpotriva o bere rece insa .... pixuri. nonono.gif .
Da-i liberatatea, fa o cana adevarata din ea si -ti va fi vesnic recunoscatoare. biggrin.gif rolleyes.gif .
laugh.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 18 Feb 2005, 12:43 AM
Mesaj #22


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu-i adevarat... pixurile sunt mai bune. Daca apuc sa torn in ea niste lichide, fie ele cafele, fie beri, cana o sa ajunga intr-o stare deplorabila... Si sunt aici persoane care pot sa confirme cat de des imi spal eu vasele. rofl.gif Deci... traiasca a mea cana, cu pixurile ei cu tot! tongue.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 15 Nov 2005, 05:02 PM
Mesaj #23


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Nu mai are nimeni cani preferate?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 15 Nov 2005, 05:16 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Eu, dar e la trecut, ca mi-a fost ciobitaaaaa. cry.gif E o cana masiva, in nuante de maro inchis si cafea cu lapte... asa de frumoasa si de veche... cred ca o sa o arunc de tot, sa nu ma mai enervez cand o vad in dulap, dar inca nu m-am incumetat. Barbatul meu a zis ca-s nebuna ca sufar atat dupa o cana, dar na, chiar imi placea foarte tare sa-mi beau in ea cafeaua.


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 15 Nov 2005, 05:39 PM
Mesaj #25


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ai incercat sa o doftoricesti cu superglue? Viata-i ar putea fi salvata! tongue.gif

Din categoria "cana cadou imprimata cu poza ta", am primit de curand una galbena (culoarea asta ma bantuie), cu o vaca mare desenata pe-o parte si una mai mica in interior. Pe partea cealalta e o oaie la fel de mare, cu o albinuta pe bot. Toate sunt incaltate in tenisi albastrii..

Mi-am mai adus aminte de o cana primita in tinerete, neagra, deformata, imenensa si grea incat nu poti bea nimic din ea, cu urarea de "La multi ani" scrisa in relief cu litere colorate. Cred ca o sa urmez si eu exemplul geniconului si-o sa o folosesc in alte scopuri mai putin ortodoxe devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 15 Nov 2005, 05:39 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



E una cu Ferrari primita cadou in 2002, dar nu mor daca beau si din altele. La servici, toate sunt preferate laugh.gif


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 15 Nov 2005, 06:03 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Am o ultima ceasca de ceai,dintr-un set care mi-a fost tare drag!Alba cu buline rosii...de 20 de ani beau cafea numai cu astfel de ceasca...Problema e ca am mare talent la spart vase tongue.gif Cand va "pieri " laugh.gif si aceasta cesca...nu mai beau cafea,na! sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 15 Nov 2005, 06:37 PM
Mesaj #28


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Mara @ 15 Nov 2005, 05:16 PM)
Eu, dar e la trecut, ca mi-a fost ciobitaaaaa. cry.gif E o cana masiva

Mara pune pamint in ea si o begonie mititica sau alta plantuta decorativa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 16 Nov 2005, 08:44 AM
Mesaj #29


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Chiar zilele trecute ma gandeam ca poate ar trebui sa-mi schimba canile de cafea de toata ziua.Insa nu sunt sparte prin urmare ar fi o risipa.Insa cele pe care le am li s-a decolorat modelul si acuma nu mai vor sa-mi zica nimica cand beau cafea din ele.
Asa ca tot mai des "fur" cate o cana din cele noi , cele pentru musafiri laugh.gif .
Insa parca altfel miroase si arata cafeaua .


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 16 Nov 2005, 08:51 AM
Mesaj #30


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (Zorro @ 15 Nov 2005, 06:39 PM)
E una cu Ferrari primita cadou in 2002, dar nu mor daca beau si din altele.

eu nu beau decit din aia!


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 16 Nov 2005, 09:06 AM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Sere, n-am cum sa o peticesc pentru ca nu am bucata lipsa, care e cam cat o unghie, deci extrem de vizibil.

Carme, super idee, sa vad ce plantuta gasesc. Saru-manaaa!


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axyutza
mesaj 19 Nov 2005, 12:09 AM
Mesaj #32


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 96
Inscris: 17 August 05
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 6.792



si eu sunt cu chestiile preferate.... lingura, linguritza, furculitza.... daca nu mananc cu ale mele parca nu e buna mancarea

iar la capitolul cani.... am tot avut, de cand eram mica (ca acum as fi tare mare) cani "ale mele".... parca nici una nu mi-a placut cum imi place cana mea de acum, buna la toate, orice beau din ea chiar daca sucul cere pahar.... neee, cana la mine e folosita pentru toate lichidele biggrin.gif .... nu e hazlie, e tare impopotonata cu modele (pe fundal alb), dar imi e tare draga.... o am de la cineva, mi-a dat si mie si nasei mele la fel, probabil de aia imi e draga cana, pentru ca mi draga nasa tongue.gif


--------------------
nobody is perfect... I'm nobody...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 19 Nov 2005, 01:58 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Eu am o cana preferata pentru ceai, o cana preferata pentru laptic si 3 cani preferate de cafea, de diferite dimensiuni, in functie de cata cafea vreau sa beau. Cea mai preferata din cele 5 preferate este cana mare de cafea... drool.gif si ca tot veni vorba, merg sa pun de-o cafea tongue.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 21 Nov 2005, 04:24 PM
Mesaj #34


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Eu am ajuns sa am o gramada de cani preferate pentru pixuri, creioane si.. pixuri si o singura cana pentru cafea, ciocolata, ceai, supa, bere si... ce-o mai fi tongue.gif laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 21 Nov 2005, 07:27 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



Hm... Eu... mai bine zis noi, adica eu si barbatu-meu avem aceeasi cana preferata, mai bine zis canoi ca e cit un castron...si ne certam in fiecare dimineata de la ea. De fapt era a lui dar cind am incercat-o odata si am observat ce bine se bea din ea am inceput sa ne-o revendicam fiecare...degeba mi-a cumparat el tot felul de cani mari si colorate, cu fel de fel de abtibilduri, oite, inimioare, vacute mie tot aia mare si butucanoasa care wink.gif a fost a lui imi place! devil.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 May 2024 - 11:06 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman