HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

> Testoasa
gio19ro
mesaj 5 Dec 2004, 01:06 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Cine stie cum se intretine si cu ce se hraneste o broasca testoasa de uscat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
gio19ro
mesaj 5 Dec 2004, 03:19 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (Serenity @ 5 Dec 2004, 02:41 PM)
Ai o broscuta gio19ro? rolleyes.gif Eu nu stiu foarte multe despre intretinerea testoaselor pentru ca nu am avut niciodata una, insa intr-o vreme chiar ma batea gandul sa-mi iau asa ca m-am informat cat de cat. Din ce mai tin minte stiu ca daca ai posibilitatea ar fi bine sa te ocupi putin mai mult de acvariul in care sta. Adica pe langa pietroiul pe care sa stea si apa din acvariu nu ar fi rau sa ii asiguri un spatiu suficient de mare deplasarii, o sursa de ultraviolete artificiala, etc. Daca ai loc ii poti amenaja acvariul cu pamant + nisip si un bazin cu apa.

Hmm, e vorba de testoase de uscat. Din astea ce se gasesc si prin Campia Romana ori Dobrogea. Nu cred ca le place apa, de asta intreb. Nu vreau una de acvariu.

Stiu ca hiberneaza, un prieten a avut una ce nu s-a miscat mai mult de un an asa ca a dus-o inapoi in natura. Cand era deranjat din locul ei, se misca putin pt a se reaseza in pozitia de dormit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 May 2024 - 03:03 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman