HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

> Despre Meteoriti Si Bau -bau, Tot pietroaie
cactus
mesaj 12 Aug 2004, 11:00 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Ziar de azi - 13 Vineri (brrrrr) - ziarul AZI

Dezastrul de la Tunguska, provocat de prăbusirea unei nave extraterestre

Oamenii de stiintă rusi afirmă că au descoperit în Siberia fragmente dintr-o navă spatială extraterestră, a cărei coliziune cu solul ar fi provocat dezastrul de la Tunguska, în 1908, informează agentia rusă Interfax. Cercetătorii au găsit aproximativ în acelasi loc o rocă de 50 de kg pe care au trimis-o spre analiză la Krasnoyarsk, un oras din Siberia. Cataclismul de la Tunguska, o regiune nelocuită a Siberiei, este unul dintre cele mai mari mistere stiintifice ale secolului al XX-lea. Pe 30 iunie 1908, un obiect neidentificat, despre care s-a crezut multă vreme că a fost un meteorit, a explodat la câtiva km de râul Tunguska, provocând o undă de soc resimtită la sute de kilometri distantă si devastând 2.000 de kilometri pătrati de pădure. Natura si originea exactă a corpului care a explodat au rămas însă un mister.




--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decât tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 07:15 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman