HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

> Clinchete De ... Ghiocei, Jurnalul lui Clopotel
Mihai
mesaj 19 Apr 2004, 09:27 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri, amintiri din viata lui Clopotel veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Clopotel
mesaj 5 May 2004, 09:29 PM
Mesaj #2


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



"Liniste....
Ţârâit de greier
Sfredelind stânca..."


Astazi am avut o zi ... din acelea .... care incep bine, se termina bine, dar pe durata lor totul merge prost ....
Inconstient cautam raspunsuri ... sau ma rog, nu stiu daca le cautam... cert este ca oricum m-au gasit... raspunsurile...

pe la 10:00
....
- Bine dar intelegerea avuta acum doua zile la telefon era cu totul alta, nu-i asa? (intreb eu retoric)
- Ei... vorbe, vorbe ... cine mai crede astazi in vorbe? E o copilarie asta... (mi se raspunde)
- Adica n-au valoare?!
- Evident ca nu domnule, cine sa le ia in seama ...
- Dar dvs. m-ati sunat, dvs. ati facut propunerea, ati vorbit asa fara sa ganditi?!
- Da domnule, nu recunosc nimic, acceptati aceste conditii sau nu batem palma si nu castiga nimeni nimic..
- ohmy.gif OK ... ma mai gandesc, mai vorbim... la revedere!

pe la 14:00 (acelasi tip, la telefon)
- Scuzati-ma v-ati mai gandit la oferta mea?!
- La care din ele: la prima sau la cea care o contrazicea pe prima? tongue.gif
- Aaaa...pai la ultima...
- Da ... o refuz ... am gasit alta mai buna...
- Nu se poate... dar m-am chinuit atat sa va conving ...
- Dar chinul dvs a dat rezultate ... m-ati convins sa nu cumpar... si nici dnul Sava nu o sa cumpere. tongue.gif
- Care Sava? Aaaa... dnul Sava! pai a zis ca va cumpara!
- Ei... vorbe, vorbe ... cine mai crede astazi in vorbe? E o copilarie asta... (copy paste pentru ca i-am raspuns exact cu vorbele lui). I-am aratat ultima oferta gasita si a si batut palma cu noul furnizor. La revedere!

pe la 16:00 (acelasi tip, la telefon)
- Scuzati va rog. Mi-am adus aminte ... aveati dreptate ... batem palma pe prima varianta? E pacat sa pierdem amandoi...
- Eu n-am pierdut nimic, din contra am castigat un furnizor de incredere, si am descoperit unul de care sa ma feresc...
- Dar eu n-am vrut...
- Ba ati vrut ... si ati pierdut 2 clienti ... si inca n-am vorbit nici cu dnul Lazar...
- Domnule.... va rog frumos.... stiti eu...
- La revedere!

Uneori te gandesti la ce se gandesc altii... asa... cam ce le-o trece lor prin cap...
Cuvantul, vorba spusa adica, sa nu aibe greutate?!
Dar vorba spusa te caracterizeaza...
Nu ma pricep la oameni ... gandesc simplu ... judec simplu... vorba stricata - omul stricat, vorba buna - omul bun....
Iubesc oamenii de cuvant, pentru care vorba e vorba.
Omul nu face mai mult decat vorba lui...

Ei... si acum e seara ... si ma simt oleaca bine, ma duc sa mai citesc ceva la cartea inceputa...

Nota! Sa nu uit sa deschid un topic despre asta ... cu vorbele... poate mai aflu si alte pareri...





--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 01:34 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman