HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

> Clinchete De ... Ghiocei, Jurnalul lui Clopotel
Mihai
mesaj 19 Apr 2004, 09:27 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri, amintiri din viata lui Clopotel veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Clopotel
mesaj 28 Apr 2004, 07:24 PM
Mesaj #2


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



"Teologia exprimă starea nostră mai bine decât zoologia. - Emil Cioran"

Draga Jubilee esti binevenita la masa mea smile.gif , ... nu vreau sa ma distrez singur ... ba din contra, ma gandesc sa mai comand un rand ... smile.gif

Acum stai sa vezi ce-mi trece prin cap ... oare ce-i mai important: sa joci, sa respecti regulile, sau sa castigi, sau sa stai pe tusa sa te uiti la altii cum joaca ? Dar si sa-ti lase gura apa cand aia comanda vin de 25 ani iar tu o amarata de posirca, si aia 3 sferturi apa ... smile.gif Nu stai nu te speria... nu am nimic cu tine... smile.gif , dar ce sa-ti fac daca ai trecut pe aici cool.gif

Apoi astazi, eu zic ca merit un premiu, adica ma pricep sa mint cu adevarat, pot chiar sa predau "arta" asta...
Ma-ntreb daca regulile unui joc interzic regulile altui joc ... parintele duhovnic imi zice sa nu mint, ca e pacat, jobul meu imi spune sa mint, dar nu oricum, cu arta, ca daca nu iar e "pacat", si se lasa cu canoane grele: foame mare, facturi neplatite, adio masina, casa si masa .... deci cartonaş rosu si afara din joc.... intelegi tu dilema mea?!

Buuuun, am mintit, si acum incerc sa ma justific ... ca sa nu dorm rau la noapte....
Dar eu am jucat, si partenerul meu a jucat, este o singura regula importanta: sa castigi legal. Ori a minti, in chestiunea respectiva, nu e ilegal, am verificat, si mi-am pus si avocatii sa verifice, deci am respectat regulile jocului acestuia. Si partenerul meu a mintit, dar eu am aflat ca minte thumb_yello.gif , iar eu am mintit mai bine ca el si el nu s-a prins....
Ei vezi: se va necaji pe mine duhovnicul ca am jucat un joc si am respectat regulile acelui joc? Oare regulile acelui joc influenteaza regulile acestui joc, in care regula e sa nu minti ?

Mda... cam asta ma preocupa pe mine la ora asta ... si nici macar nu stiu daca ar trebui sa ma preocupe ...
Dar ... sa mai bem un paharel si sa mai luam o jumară ... ca poate ni se mai aprind niste beculete ...
Tot binele din lume v-il doresc....


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 04:14 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman