HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Apocalipsa Lui Ioan - Comentarii, comentarii, intuitii, deductii ...
thunder
mesaj 4 Feb 2004, 02:29 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



Va propun sa comentam parte din afirmatiile biblice cuprinse in aceasta carte neintimplator numita: REVELATIA (Apocalipis)

Va supun atentiei citeva idei (intrebari)

- cine e antihristul si proroocul sau mincinos ?

- cind va avea loc desfasurarea evenimentelor descrise in Apocalipsa ?

- cine e asa zisa "curva" (biblica) ?

- cine e asa zisa "femeie frumoasa" ?

- cine e cel care va fi cunoscut sub numele de: "Cuvintul lui Dumnezeu", cel care va imparati lumea cu un toiag de fier ?


Acest topic a fost editat de thunder: 4 Feb 2004, 02:31 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
thunder
mesaj 19 Feb 2004, 02:27 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 2-a

Aceasta parte contine mai putine "comentarii" din partea mea, dar o expun pt. a avea o continuare a textului Apocalipsei. Pasajele scrise de mine sint cu bold si subliniate, cele completate de "traducatorul" textului sint doar cu bold


II.
1. Ingerului calauzitor al bisericii din Efes scrie-i:

"Iata ce zice acum Cel ce tine cele sapte stele de lumina in mana dreapta si care, totodata, este Cel ce umbla neincetat prin mijlocul celor sapte lumini ca niste sfesnice de aur:

2. "Stiu toate faptele tale, toata osteneala ta si cunosc rabdarea ta si stiu ca nu poti suferi pe cei rai; ca i-ai pus asa cum trebuie la incercare [PROBA INITIATICA necesara pentru selectarea celor cu adevarat ALESI n.t.] pe cei ce doar zic ca sunt apostolii lui DUMNEZEU si in realitate nu sunt, si i-ai gasit mincinosi.

3. Stiu ca ai mare rabdare, ca ai suferit din pricina Numelui Meu, si ca n-ai obosit.

4. Dar ce am impotriva ta si de aceea trebuie sa te dojenesc, este ca ti-ai parasit (abandonat si micsorat) dragostea dintai cea puternica.

5. Adu-ti dar cat mai repede aminte unde erai inainte si de unde ai cazut; pocaieste-te si intoarce-te la faptele tale dintai. Altfel, prin puterea pe care o am, voi face sa ti se ia lumina de la sfesnic din locul ei, daca nu te pocaiesti cat mai repede.

6. Ai insa lucrul acesta bun: ca deja ti-ai dat seama de faptele rele ale Nicolaitilor, pe care si Eu le consider rele."

7. Cine are urechi, sa asculte cu luare aminte ce zice Bisericilor Duhul: "Celui ce va birui cat mai curand, ii voi da sa manance in vesnicie din pomul vietii, care este in raiul lui Dumnezeu".

8. Ingerului calauzitor al Bisericii din Smirna scrie-i:

"Iata ce zice Cel dintai si Cel de pe urma, Cel ce a murit si apoi a inviat:

9. "Stiu necazul tau si cunosc saracia ta (fiindca tu doar in Spirit esti bogat), si stiu de asemenea batjocurile ce se revarsa asupra ta din partea celor ce doar zic ca sunt Iudei si in realitate nu sunt, fiindca acum ei sunt o sinagoga a Satanei.

10. Nu te teme nicidecum de tot ce urmeaza sa suferi. Iata ca in curand diavolul are sa faca sa fie aruncati in temnita unii dintre voi, ca astfel sa va incerce taria credintei in DUMNEZEU. Si sa stii ca veti avea un necaz mare ce va dura zece zile. Fii neabatut credincios lui DUMNEZEU pana la moarte, si-ti voi da cununa vietii vesnice a lui DUMNEZEU."

11. Cine are urechi, sa asculte cu luare aminte ce zice Bisericilor Duhul: "Cel ce va birui cat mai curand, deloc nu va fi vatamat de cea de a doua moarte".

12. Ingerului calauzitor al Bisericii din Pergam scrie-i:

"Iata ce zice Cel ce are discernamantul precum sabia ascutita cu doua taisuri:

13. "Stiu unde locuiesti si cunosc ca esti acolo unde in aceasta lume este scaunul (FOCARUL) de domnie al Satanei. Tu tii la loc de cinste Numele Meu si n-ai lepadat deloc credinta Mea nici chiar in zilele acelea cand Antipa, martorul Meu cel credincios, a fost ucis la voi, acolo unde in unii locuieste si se manifesta Satana.

14. Dar am ceva impotriva ta sa-ti reprosez. Tu ai acolo niste oameni care tin si cred in invatatura cea rea si ratacitoare a lui Balaam, care a l-a inspirat si a invatat pe Balac sa puna o piatra de poticnire inaintea copiilor lui Israel, facandu-i ca sa manance (sa se hraneasca) din lucrurile [energiile subtile joase n.t.] jertfite (care sunt specifice) idolilor si sa se dedea la curvie.

15. Tot asa, si tu ai cativa care, de asemenea, tin invatatura cea rea a Nicolaitilor, pe care Eu o consider rea.

16. Pocaieste-te dar cat mai repede. Ca sa fii drept si sa ramai alaturi de Mine atunci cand voi veni la tine curand si Ma voi razboi cu ei cu sabia de lumina a gurii Mele."

17. Cine are urechi, sa asculte cu luare aminte ce zice Bisericilor Duhul: "Celui ce va birui cat mai curand, ii voi da sa manance in vesnicie din mana [ENERGIA DIVINA n.t.] cea ascunsa, si-i voi da o piatra alba; si prin piatra aceasta vor putea sa cunoasca o noua Mare Taina a lui DUMNEZEU, pe care nu o stie nimeni decat aceia care vor primi piatra cea alba".


IMHO, este o referire la evrei/Israel.

18. Ingerului calauzitor al Bisericii din Tiatira, scrie-i:

"Iata ce zice Fiul lui Dumnezeu, care are ochii stralucitori ca para focului si ale carui picioare sunt intocmai ca arama aprinsa (topita):

19. "Stiu faptele tale, simt dragostea ta, cunosc credinta ta, ma bucura daruirea ta, rabdarea ta si faptele tale bune de pe urma, care sunt acum mai multe decat erau cele dintai (de la inceputurile tale).

20. Dar iata ce am impotriva ta si trebuie sa te dojenesc: tu lasi ca Iezabela, femeia aceea, care se zice si se crede in trufia ei ratacitoare ca este proorocita, sa invete minciuni si sa amageasca pe credinciosii Mei facandu-i sa se dedea la curvie si sa manance (sa se hraneasca) din lucrurile [energiile subtile joase n.t.] jertfite (care sunt specifice) idolilor.

21. I-am trimis anumite semne si i-am dat vreme sa se pocaiasca, dar iata ca ea nu vrea sa se pocaiasca si sa renunte la curvia ei!

22. Iata sa marturisesti ca pentru acest pacat al curviei am s-o arunc bolnava in pat; iar celor care preacurvesc atat cu altele cat si impreuna cu ea, am sa le trimit un necaz mare si cumplit [prevestirea aparitiei groaznicei S.I.D.A. n.t.], daca nu se vor pocai cat mai repede pentru faptele
lor rele.

23. Voi lovi cu o moarte cumplita [S.I.D.A. n.t.] chiar si pe copiii cei rai. Si atunci toate Bisericile vor cunoste ca "Eu sunt Cel ce totdeauna si pe deplin cercetez rarunchii (strafundurile fiintei) si inima": si sa se stie ca voi rasplati la momentul potrivit fiecaruia din voi intocmai dupa faptele lui. Cel ce va face bine cu bine va fi rasplatit iar cel ce va face rau cu rau va fi rasplatit.

24. Voua, insa, tuturor celorlalti care v-ati pastrat nezdruncinata credinta in DUMNEZEU din Tiatira, care ati rezistat si nu v-ati lasat rataciti de invatatura aceasta rea si mincinoasa care i-a tentat pe altii sa cunoasca "adancimile Satanei", cum o numesc ei, va zic: "Pentru ca ati ramas neclintiti in credinta in DUMNEZEU nu pun peste voi alta greutate.

25. Numai luati aminte si tineti cu o mare tarie tot ce aveti dat de la DUMNEZEU, pana cand voi veni din nou in slava!

26. Celui ce va birui cat mai curand ca si celui ce va pazi cu intelepciune si sfintenie pana la sfarsit cand ma voi intoarce in slava, lucrarile (actiunile si vrerile) Mele, ii voi da stapanire deplina peste Neamuri.

27. Aceia le vor carmui cu o mare putere pe toate cu un toiag de fier si pe cele care vor fi rele le vor pedepsi crunt si le vor zdrobi ca pe niste vase de lut pentru ca ei vor avea deplina putere de la DUMNEZEU tot asa cum am primit si Eu putere de la Tatal Meu.

28. Si aceluia care va triumfa ii voi da o mare putere binefacatoare care va veni de la DUMNEZEU prin luceafarul de dimineata" [Aceasta mare putere binefacatoare va putea fi adusa in fiinta celor ce cred in DUMNEZEU oricand, ATUNCI CAND VA FI EVOCAT CAT MAI CLAR SI NEINTRERUPT Luceafarul de dimineata in FOCARUL TAINIC al fiintei AJNA CHAKRA n.t.].

29. Cine are urechi, sa asculte cu luare aminte ce zice Bisericilor Duhul.

III.

1. Ingerului calauzitor al Bisericii din Sardes, scrie-i:

"Iata ce zice Cel ce domneste asupra celor sapte Duhuri ale lui Dumnezeu cat si asupra celor sapte stele mari (FOCARE ALE PUTERII DIVINE):

"Stiu toate faptele tale si cunosc ca doar iti merge numele ca traiesti, dar in realitate pentru Mine (spiritual vorbind) esti aproape mort.

2. Vegheaza de acum inainte cat mai este timp si intareste tot ceea ce iti mai ramane si care deja este pe moarte (AGONIZEAZA), caci iata n-am gasit faptele tale ca fiind desavarsite inaintea Dumnezeului Meu.

3. Adu-ti aminte cat mai des despre toate si despre cum anume le-ai primit la inceputuri de la DUMNEZEU si nu nesocoti ceea ce ai auzit ca fiind drept si adevarat! Tine minte ceea ce iti spun si pocaieste-te cat mai ai vreme! Daca nu veghezi ca sa te indrepti te voi surprinde nepocait si pe moarte atunci cand voi veni ca un hot, fiindca tu nu vei sti niciodata in care ceas voi veni peste tine.

4. Totusi sa stii ca ai in Sardes cativa dreptcredinciosi care nu au fost abatuti de la taria credintei in DUMNEZEU si care nu si-au manjit (impurificat) hainele [corpurile (vehiculele) subtile ale fiintei lor n.t.]. Ei vor umbla atunci cand ma voi intoarce in slava, impreuna cu Mine, imbracati in alb, fiindca prin faptele si inima (gandurile lor pure) sunt vrednici.

5. Cel plin de daruire catre DUMNEZEU ce va birui cat mai curand, va fi imbracat astfel in haine albe [PREDOMINANTA CURENTULUI SUBTIL SUPREM ALB STRALUCITOR in aura sa n.t.]. Aceluia nu-i voi sterge in vesnicie numele din cartea vietii si voi marturisi ca ales numele lui inaintea tatalui Meu si inaintea ingerilor Lui."

6. Cine are urechi, sa asculte cu luare aminte ce zice Bisericilor Duhul.


Atentie !

[URMEAZA ACUM MESAJELE PROFETICE IN CARE FARA INDOIALA SE FAC REFERIRI VOALATE PE CARE INTUITIA SPIRITUALA NI LE REVELEAZA CA ADRESANDU-SE POPORULUI ROMAN n.t.]


7. Ingerului calauzitor al Bisericii din Filadelfia scrie-i:

"Iata ce zice Cel pururea sfant, Cel Adevarat, Cel ce tine cheia intelepciunii lui David, Cel ce deschide si dupa care nimeni nu va inchide, Cel ce inchide si dupa care nimeni nu va deschide:

8. "Stiu toate faptele tale: iata ca ti-am pus inainte o usa ce este acum deschisa catre Cel pururea viu (DUMNEZEU), pe care nimeni n-o poate inchide, caci desi ai putina putere, ai pazit cu strasnicie Cuvantul Meu si n-ai tagaduit niciodata Numele Meu.

9. Iata ca iti dau sa se indrepte catre tine din cei care sunt robiti in sinagoga Satanei, cari zic ca sunt adevarati Iudei si in realitate nu sunt, ci mint; iata ca ii voi face pe multi sa vina sa se inchine la picioarele tale pentru ca sa stie ca te-am iubit si te iubesc.

10. Fiindca ai pazit cu strasnicie cuvantul rabdarii Mele [FAPTUL CA ACEST POPOR ESTE RABDATOR, INIMOS, BUN SI BLAND n.t.], te voi pazi si Eu prin puterea mea de la Tatal, de ceasul incercarii, care are sa vina peste lumea intreaga, ca sa incerce in fel si chip pe locuitorii pamantului.

11. Eu vin curand in slava. Pastreaza cu strasnicie ceea ce ai de la DUMNEZEU, ca nimeni sa nu te faca sa-ti pierzi cumva cununa.

12. Pe cel ce va birui cat mai curand, il voi face sa fie intocmai ca un stalp de lumina alb stralucitoare in Templul (LACASUL) Dumnezeului Meu si el nu va mai iesi in veci afara din el. Voi face sa fie viu si arzator in el Spiritul atotputernic al Dumnezeului Meu si el va fi atunci vrednic sa intre si sa ramana in cetatea sfanta a Dumnezeului Meu, noul Ierusalim, asupra caruia are sa se pogoare mare har din cerul cel inalt de la Dumnezeul Meu si in care va fi slavit asa cum se cuvine Numele Meu cel nou.

[MAI MULTE PROFETII SI ANUMITE SEMNE SPIRITUALE CUNOSCUTE DE CEI INITIATI INDICA SUFICIENT DE CLAR CA POPORUL ROMAN ESTE POPORUL ALES LA CARE SE REFERA MESAJUL DIN APOCALIPSA ADRESAT "BISERICII DIN FILADELFIA" SI NE PERMITE DE ASEMENEA SA INTREVEDEM CA "NOUL IERUSALIM" VA FI CU SIGURANTA IN ROMANIA - nota traducatorului].

13. Cine are urechi, sa asculte cu luare aminte ce zice Bisericilor Duhul."

14. Ingerului calauzitor al Bisericii din Laodicea scrie-i:

"Iata ce zice Cel ce este acum in vesnicie, Amin, Martorul cel credincios si adevarat al inceputului zidirii (facerii) lui Dumnezeu:

15. "Stiu toate faptele tale si cunosc ca nu esti nici rece, nici in clocot. O, macar daca ai fi rece sau cel mai bine in clocot!

16. Dar, fiindca esti doar caldicel, nici rece, nici in clocot, am sa te vars din gura Mea.

17. Fiindca in suficienta ta zici: "Sunt bogat spiritual, m-am imbogatit in cunoasterea lui DUMNEZEU atat cat trebuie si nu mai duc lipsa de nimic", si de fapt nu stii si nici macar o clipa nu-ti trece prin minte ca in realitate esti ticalos, nenorocit, sarac, orb si gol,

18. te sfatuiesc sa urmaresti sa dobandesti de la Mine, prin eforturi sincere si pline de daruire, aur [VALOARE SPIRITUAL DIVINA autentica n.t.] curatit (purificat) prin foc [cunoastere launtrica directa n.t.], ca sa te imbogatesti (divin si spiritual); si ca sa ai haine albe [predominanta curentului subtil suprem alb stralucitor in aura proprie n.t.], ca sa te imbraci in gloria divina cu ele si sa nu ti se mai vada rusinea goliciunii tale [spirituale, divine care exista atunci cand TEORETIC STIM DAR LAUNTRIC NU TRAIM n.t.] si doftorie (LEAC SPIRITUAL)[/b] pentru ochi [spirituali - aluzie la trezirea vederii spirituale care singura ne permite sa VEDEM SI SA SIMTIM IN MOD NEMIJLOCIT in lumile ascunse nevazute n.t.][/b], ca sa-ti ungi ochii si sa vezi (pentru a nu mai fi orb fata de ceea ce este divin).

19. Eu mustru si pedepsesc pe toti aceia pe care-i iubesc. Eu niciodata nu vreau moartea sau prabusirea pacatosului ci indreptarea lui si intoarcerea catre DUMNEZEU. Fii plin de ravna ca sa te indrepti si sa nu ajungi sa te prabusesti; pocaieste-te acum cat mai ai timp!

20. Iata, imbratisand permanent plin de dragoste tot pamantul, Eu stau mereu la usa fiintei fiecaruia si bat. Daca aude cineva glasul Meu si isi deschide catre Mine usa sufletului sau, voi intra imediat la el. Apoi atat timp cat el va ramane cu Mine, Eu voi ramane cu el si el va fi cu Mine.

21. Celui ce va birui cat mai curand, il voi face sa sada alaturi de Mine pe scaunul (LACASUL) Meu de domnie, tot asa cum si Eu am biruit si ma aflu acum mereu impreuna cu Tatal Meu imediat langa scaunul (LACASUL) Lui de domnie.

22. Cine are urechi, sa asculte cu luare aminte ce zice Bisericilor Duhul."


va urma ...


Acest topic a fost editat de thunder: 19 Feb 2004, 02:45 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
thunder   Apocalipsa Lui Ioan - Comentarii   4 Feb 2004, 02:29 AM
Solara   Buna! Dificil de raspuns la intrebarile tale....   5 Feb 2004, 11:35 AM
TriRegnum   Apocalipsa nu e prea bine sa o interpretezi, caci ...   5 Feb 2004, 01:01 PM
thunder   QUOTE Apocalipsa nu e prea bine sa o interpretezi,...   5 Feb 2004, 08:43 PM
thunder   QUOTE Buna! Dificil de raspuns la intrebarile ...   5 Feb 2004, 09:41 PM
TriRegnum   QUOTE Imi pare rau, dar pari a fi dintre cei care ...   5 Feb 2004, 11:37 PM
thunder   QUOTE QUOTE Imi pare rau, dar pari a fi dintre cei...   6 Feb 2004, 05:55 PM
noi   " Īn ele sunt unele lucruri grele de īnteles ...   6 Feb 2004, 06:07 PM
thunder   QUOTE " Īn ele sunt unele lucruri grele de īn...   6 Feb 2004, 06:26 PM
noi   Cred sincer ca te grabesti cu concluziile... Sunt ...   6 Feb 2004, 07:21 PM
thunder   QUOTE (noi @ Feb 6 2004, 07:21 PM) QUOTE Cre...   6 Feb 2004, 07:33 PM
Minerval   QUOTE (TriRegnum @ Feb 5 2004, 11:37 PM) E asa de ...   7 Feb 2004, 11:29 AM
TriRegnum   Minerval Ai dreptate, fiecare are voie sa aiba pro...   7 Feb 2004, 09:30 PM
geriA3e   Cred ca mi-ar place daca fiecare,in special initia...   7 Feb 2004, 10:37 PM
Nana Floare   Mai, mie mi-a fost lene sa citesc toata biblia, as...   7 Feb 2004, 10:44 PM
TriRegnum   Apocalipsa nu va avea loc intr-un timp scurt, ci i...   7 Feb 2004, 11:14 PM
Ciarli   Cred ca Biblia trebuie interpretata cu mare grija;...   8 Feb 2004, 12:11 AM
1,618033   "Prin roadele lor ii veti recunoaste". ...   9 Feb 2004, 09:48 AM
Ciarli   Sint de acord cu ce ai spus 1,618033. Mai adaug ca...   9 Feb 2004, 10:30 AM
geriA3e   Multumesc pentru raspuns Nicodim,e totdeauna binev...   11 Feb 2004, 02:15 AM
thunder   QUOTE Cred ca mi-ar place daca fiecare,in special ...   12 Feb 2004, 05:15 AM
thunder   QUOTE (TriRegnum @ Feb 7 2004, 11:14 PM) Apocalips...   12 Feb 2004, 05:23 AM
thunder   QUOTE (Ciarli @ Feb 8 2004, 12:11 AM) Cred ca Bibl...   12 Feb 2004, 05:29 AM
thunder   QUOTE "Prin roadele lor ii veti recunoaste...   12 Feb 2004, 05:46 AM
TriRegnum   Ai dreptate, asa-zisii crestini, cei care se cred ...   12 Feb 2004, 07:50 AM
noi   "- se nasc oameni care nu pot vorbi - posibil...   12 Feb 2004, 06:56 PM
geriA3e   Deci pe tine Thunder te atrag misterele,multumesc....   13 Feb 2004, 01:26 AM
thunder   QUOTE Ai dreptate, asa-zisii crestini, cei care se...   13 Feb 2004, 05:28 PM
thunder   QUOTE Poate ca e off -topic dar tu sugerezi aici i...   13 Feb 2004, 06:13 PM
IO   @geriA3e QUOTE vreau sa va mai spun ceva despre sp...   13 Feb 2004, 06:42 PM
noi   1. Rasetele alea paranoice sunt preluate de la Cat...   13 Feb 2004, 07:37 PM
thunder   QUOTE Deci pe tine Thunder te atrag misterele,mult...   13 Feb 2004, 07:50 PM
geriA3e   Hei Thunder,multumesc ca mi-ai raspuns din nou,ast...   14 Feb 2004, 01:22 AM
thunder   QUOTE   1. Rasetele alea paranoice sunt prelu...   14 Feb 2004, 03:37 AM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 1-a ...   14 Feb 2004, 03:57 AM
thunder   QUOTE Hei Thunder,multumesc ca mi-ai raspuns din n...   14 Feb 2004, 04:59 AM
geriA3e   Trebuie sa inteleg ca raspunsul tau Thunder este c...   15 Feb 2004, 12:38 AM
noi   Buna Thunder! Trec peste ironiile tale, dar ...   16 Feb 2004, 12:30 PM
TriRegnum   E am spus ca Romania e o tara speciala, poate dato...   16 Feb 2004, 01:15 PM
1,618033   thunder: As avea o sugestie: pentru a stimula dial...   16 Feb 2004, 04:22 PM
thunder   QUOTE E am spus ca Romania e o tara speciala, poat...   16 Feb 2004, 04:30 PM
thunder   QUOTE thunder: As avea o sugestie: pentru a stimul...   16 Feb 2004, 06:49 PM
thunder   QUOTE Moderator 1,61: thunder, ti-am transformat r...   16 Feb 2004, 07:19 PM
TriRegnum   QUOTE ca biserica catolica  NU e nici pe depa...   16 Feb 2004, 07:44 PM
thunder   QUOTE (TriRegnum @ Feb 16 2004, 07:44 PM) QUO...   16 Feb 2004, 10:51 PM
TriRegnum   "Si eu spun ca tu esti Petru si pe aceasta pi...   16 Feb 2004, 11:08 PM
geriA3e   Oricum ar sta lucrurile se vede doar ca o copilari...   16 Feb 2004, 11:09 PM
TriRegnum   Apocalipsa e atat de grea incat nici preotii nu se...   16 Feb 2004, 11:17 PM
thunder   QUOTE (TriRegnum @ Feb 16 2004, 11:17 PM) Apo...   17 Feb 2004, 03:10 AM
thunder   QUOTE (TriRegnum @ Feb 16 2004, 11:08 PM) ...   17 Feb 2004, 04:02 AM
TriRegnum   Desfranata sta pe 7 munti, insa Vaticanul sta pe o...   17 Feb 2004, 10:53 AM
noi   Pt Thunder: Ai spus la topicul Despre semnul fiar...   17 Feb 2004, 11:07 AM
IO   QUOTE - la reincarnare se alege un trup asemanator...   17 Feb 2004, 11:37 AM
thunder   QUOTE (noi @ Feb 17 2004, 11:07 AM) Nu va mai bate...   17 Feb 2004, 08:32 PM
geriA3e   Hei Thunder,intai am avut senzatia ca doar esti pu...   18 Feb 2004, 12:10 AM
thunder   QUOTE (geriA3e @ Feb 18 2004, 12:10 AM) Hei Thunde...   18 Feb 2004, 04:21 AM
thunder   QUOTE (RZA @ Feb 17 2004, 11:37 AM) QUOTE - la rei...   18 Feb 2004, 05:22 AM
thunder   QUOTE (noi @ Feb 17 2004, 11:07 AM) QUOTE Bu...   18 Feb 2004, 05:53 AM
thunder   Si cum tentatia e mare, si unii nu se pot abtine, ...   18 Feb 2004, 06:29 AM
geriA3e   E ceva adevarat in ceea ce ati adus in discutie,an...   18 Feb 2004, 11:51 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 2-a Ac...   19 Feb 2004, 02:27 AM
1,618033   Mutat acest mega-thread la biblioteca Hanului, pen...   19 Feb 2004, 10:10 AM
thunder   Ca sa inteleg si eu, pe viitor, spune-mi si mie ca...   19 Feb 2004, 12:22 PM
1,618033   thunder, te-am atentionat ca pe forumul de religie...   19 Feb 2004, 03:18 PM
thunder   QUOTE (1 @ 618033,Feb 19 2004, 03:18 PM) thun...   20 Feb 2004, 12:48 AM
bdl   "....un indrumator de fiinte spirituale in ca...   24 Feb 2004, 02:59 AM
gio19ro   In opinia mea 1,61 a gresit mutandu-l aici, pt ca...   24 Feb 2004, 01:40 PM
geriA3e   Pentru ca discutia asta pare sa se incheie si nime...   25 Feb 2004, 02:45 AM
thunder   QUOTE (bdl @ 24 Feb 2004, 02:59 AM) "....un i...   2 Mar 2004, 01:49 AM
thunder   QUOTE (gio19ro @ 24 Feb 2004, 01:40 PM) In op...   2 Mar 2004, 02:03 AM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 3-a Ac...   2 Mar 2004, 02:22 AM
1,618033   ...Ca un off-topic, habar n-aveam ca Biblioteca nu...   2 Mar 2004, 04:31 PM
thunder   QUOTE (1 @ 618033,2 Mar 2004, 04:31 PM) ...Ca...   2 Mar 2004, 06:33 PM
Mihai   In momentul de fata acest subforum poate fi citit ...   2 Mar 2004, 06:55 PM
thunder   Pentru ca au tot fost discutii pe mai multe teme p...   4 Mar 2004, 02:00 AM
Unu   Pentru cei interesati de subiect (si banuiesc ca c...   7 Mar 2004, 11:51 PM
thunder   Ca o paranteza la cele discutate ... expun urmator...   9 Mar 2004, 08:06 PM
bdl   O sa traim pina atunci, mult nu mai este... Oricum...   9 Mar 2004, 08:13 PM
thunder   Stupida nestupida, e sustinuta de clarvazatori.   9 Mar 2004, 08:32 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 4-a Ur...   9 Mar 2004, 08:48 PM
bdl   Clarvazatorii fiind ce? Vreo specie de savanti, nu...   9 Mar 2004, 09:07 PM
thunder   QUOTE (bdl @ 9 Mar 2004, 10:07 PM) Clarvazato...   9 Mar 2004, 10:17 PM
geriA3e   Fara sa pomenim toate datele de tipul anului 1000 ...   10 Mar 2004, 12:04 AM
thunder   QUOTE (geriA3e @ 10 Mar 2004, 01:04 AM) Fara ...   10 Mar 2004, 01:23 AM
bdl   Thunder, Acu fara suparare, tu chiar crezi ca in 2...   10 Mar 2004, 01:58 AM
thunder   QUOTE (bdl @ 10 Mar 2004, 02:58 AM) Thunder, Acu f...   10 Mar 2004, 02:45 AM
carpatic   Thunder, teoria din punct de vedere stiintific e o...   10 Mar 2004, 09:10 AM
TriRegnum   Unde ai citit de Malakia? Nici n-am auzit de e... ...   10 Mar 2004, 01:18 PM
1,618033   Vreau si eu sa cumpar ulei. Da' mie-mi place ...   10 Mar 2004, 03:02 PM
carpatic   Da, putem sa-l mutam la bancuri... La urma urmei m...   11 Mar 2004, 03:18 PM
1,618033   Carpatic, probabil ca trebuia sa fiu mai specific ...   11 Mar 2004, 05:10 PM
carpatic   1,61... nu te supara ca te intreb, dar tu te achit...   12 Mar 2004, 11:22 AM
1,618033   QUOTE 1,61... nu te supara ca te intreb, dar tu te...   12 Mar 2004, 12:01 PM
thunder   QUOTE (1,618033 @ 11 Mar 2004, 06:10 PM) Carpatic,...   14 Mar 2004, 11:40 PM
thunder   QUOTE (1 @ 618033,11 Mar 2004, 06:10 PM) Thun...   15 Mar 2004, 12:27 AM
1,618033   QUOTE - am FERMA convingere ca fac VOIA lui Dumnez...   15 Mar 2004, 10:52 AM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 5-a ...   15 Mar 2004, 06:58 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 6-a ...   29 Apr 2004, 11:56 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 7-a AC...   2 May 2004, 09:05 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 8-a QUO...   7 May 2004, 03:11 AM
2 Pagini V   1 2 >


Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 13 May 2024 - 06:55 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman