HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Apocalipsa Lui Ioan - Comentarii, comentarii, intuitii, deductii ...
thunder
mesaj 4 Feb 2004, 02:29 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



Va propun sa comentam parte din afirmatiile biblice cuprinse in aceasta carte neintimplator numita: REVELATIA (Apocalipis)

Va supun atentiei citeva idei (intrebari)

- cine e antihristul si proroocul sau mincinos ?

- cind va avea loc desfasurarea evenimentelor descrise in Apocalipsa ?

- cine e asa zisa "curva" (biblica) ?

- cine e asa zisa "femeie frumoasa" ?

- cine e cel care va fi cunoscut sub numele de: "Cuvintul lui Dumnezeu", cel care va imparati lumea cu un toiag de fier ?


Acest topic a fost editat de thunder: 4 Feb 2004, 02:31 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
thunder
mesaj 14 Feb 2004, 03:57 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 1-a


I. 1. Aici este expusa divina descoperire a lui Iisus Hristos, pe care I-a dat-o Dumnezeu, ca sa faca cunoscute credinciosilor Sai lucrurile care au sa se intample in curand. Cele rele vor putea fi evitate sau micsorate (INAINTE SA SE INTAMPLE) numai daca oamenii se vor indrepta plini de iubire catre DUMNEZEU si nu vor mai pacatui deloc. Si toate acestea care urmeaza sa se intample in curand, IISUS HRISTOS le-a facut cunoscute, trimitand sa fie aratate prin ingerul Sau apostolului Sau cel drept si plin de dragoste pentru El, Ioan, -

Aici ne sint facute cunoscute modalitatea in care a fost scrisa aceste text, cui (Ioan) i s-au oferit aceste "secrete" si cine (Iisus) i le-a facut cunoscute. Mai e mentionata o idee extrem de importanta: aceea ca NIMIC nu este batut in cuie si ca aceasta karma nefericita care poate sa se manifeste in viitor si este prevazuta/profetita de ingerul lui Dumnezeu poate fi eliminata sau macar schimbata in bine. Cum spune si Patanjali: "raul care nu s-a manifestat poate si chiar trebuie sa fie eliminat".

2. care apoi a marturisit despre Cuvantul plin de har al lui Dumnezeu si despre marturia lui Iisus Hristos, si a spus tot ce a vazut atunci.

Ioan a fost "dus" intr-o lume subtila specifica lui Akasha unde sint inregistrate toate evenimentele trecute, prezente si viitoare. A fi dus intr-o astfel de lume subtila elevata este o exprimare oarecum "religioasa" care ar putea fi inlocuita cu succes de anumite exprimari ceva mai "tehnice", pt. cei initiati in special ... si anume: Lui Ioan i s-a ridicat nivelul de vibratie launtric pina la acel nivel specific unei realitati divine elevate creindu-se astfel o rezonanta identica cu acea lume si realitatile ei specifice, anume "stocarea" informatiilor existente in aceasta Manifestare a lui Dumnezeu. In mod potential fiecare fiinta are posibilitatea sa "acceseze" ORICE lumi subtile cu conditia sa-si poata modifica propria sa frecventa de vibratie si s-o coreleze cu aceea a lumii subtile (realitatii divine) pe care doreste s-o cunoasca, viziteze, studieze, samd. Marii profeti si clarvizionari ai planetei au avut acces la aceste realitati/dosare akashice datorita unei treziri/dinamizari launtrice specifice acestei realitati divine.

3. Ferice de cine citeste cu multa luare aminte toate acestea, si de toti cei ce asculta asa cum se cuvine cuvintele pline de adevar sfant ale acestei proorocii, si se pazesc cu strasnicie sa nu se lase dusi in ispita pentru a savarsi cu gandul sau cu fapta lucrurile cele rele scrise in ea! Caci iata vremea este aproape!

Aici sintem atentionati sa fim f. atenti si lucizi cind citim acest text si sa extragem cit mai multe invataminte din el si mai ales sa urmarim sa ne abatem (fie prin ignoranta, fie prin ademenire/ispita, pervertire, manipulare etc) de la acele actiuni eronate/gresite care aduca pacatul si suferinta atit la nivel planetar cit si la nivel personal.

4. Ioan, inspirat de catre ingerul lui IISUS HRISTOS care i-a aratat toate acestea, marturiseste catre cele sapte mari Biserici, cari sunt in Asia: Har si pace dumnezeiasca voua din partea Celui ce este, Celui ce era si Celui ce urmeaza sa vina, si din partea celor sapte inalte duhuri ale lui DUMNEZEU, care stau vesnic inaintea scaunului (lacasului) Sau de domnie,

Veti vedea ca acet text cit si cel al Bibliei abunda in mentionarea numarului 7, cel care este specific celor 7 planuri de manifestare a Cretiei lui Dumnezeu. Cum totul se regaseste in parte si partea in tot, la fel si in fiinta se regasesc aceste 7 planuri/nivele. La fel se intimpla si cu alte obiecte asa zis "neinsufletite", ca de ex. planetele. Aceste nivele/planuri au un focar de forta subtil care le coordoneaza si controleaza activitatea si sint numite in diferite moduri in acest text si in Biblie. In Orient aceste focare poarta numele de CHAKRAS-uri. Deci in aceasta Creatie exista 7 mari nivele/planuri cu 7 mari focare de forta, MAHA CHAKRE cum mai sint ele numite. Din ele izvorasc acele energii specifice nivelelor lor, iar propriile noastre chakre launtrice se "hranesc" cu energia provenita de la aceste MAHA CHAKRE cosmice. La fel si planetele care au si ele la rindul lor aceste 7 chakre situate in anumite locuri cu o corespondenta fizica, ca de ex. o anume zona de pe suprafata planetei. In unele cazuri aceste chakre planetare au fost numite si "vine energetice" pt. ca prin intermediul lor planeta se "alimenteaz" cu energie specifica de la MAHA CHAKRELE din Univers. In unele cazuri mai speciale din istoria CICLICA a planetei/Universului in acele zone de proiectie fizica au luat nastere anumite curente spirituale, care au adus un suflu spiritual special umanitatii in anumite vremuri ... ele purtind aici generic numele de "biserici". Localizarea lor in Asia este deocamdata si pt. mine o "enigma". Cred ca referirea este la altceva nu neaparat la continentul Asia ... pt. ca ... veti vedea, una dintre aceste biserici este "vazuta" a fi aici in Romania.

Un alt aspect extraordinar de ezoteric este acela cuprins in exprimarea: "Celui ce este, Celui ce era si Celui ce urmeaza sa vina". Aici se face o referire subtila la ideea de conducator spiritual al umanitatii/planetei, la cel care in diferite traditii a aparut ca fiind denumit REGELE LUMII (din Shambala). Regele lumii conduce destinul umanitatii in conformitate cu vointa divina si necesitatea specifica momentului in care se afla planeta/umanitatea. Alaturi de el este un grup de 12 mari spirite divine, fiinte de o elevare spirituala exemplara si inalta. In momentele de decadere spirituala a planetei (cum este de ex. asa zisa Epoca a intunericului, Kali Yuga, una dintre cele 4) atit Regele lumii cit si acest grup de 12 fiinte alaturi de o multime de spirite deosebit de evoluate spiritual se retrag in locuri/zone putin accesibile omului de rind si lasa se se manifeste legea si ciclicitatea divina. Din cind in cind, ciclic, atit Regele Lumii cit si unii dintre aceste spirite elevate se intrupeza (sau se manifesta asa cum sint) in lumea profana ... special pt. a ajuta umanitatea sa evolueze spiritual. In cazuri f. f. f. speciale Regele Lumii se manifesta alaturi de cei 12 si chiar si alte spirite aflate in acea lume paradisiatica unde "locuiesc" de obicei, in acele momente de retragere. O astfel de venire in grup, cred ca ati intuit-o unii dintre voi, este venirea de acum 2000 dce ani a lui Iisus si a celor 12 apostoli. Ce vrea sa insemne aceasta afirmatie ?! Adica Iisus era in acea vreme Regele Lumii si conducatorul spiritual al acestei planete, reprezentatul lui Dumnezeu pe Pamint, insusi Dumnezeu pe Pamint. Aceasta deductie nu este legata numai de asemanarea izbitoare intre numarul apostolilor si al inteleptilor Shambalei, ci si din anumite afirmatii (din Biblie) ale lui Iisus. In pasajul de mai jos este aratata inaltimea spirituala si ideea de lider spiritual al lui Iisus cit si faptul ca El este venit dintr-o lume divina, ascunsa privirilor ... Shambala mai precis. Iata textul:


33 Pilat a intrat iaras īn odaia de judecata, a chemat pe Isus si I -a zis: ,,Esti Tu Imparatul Iudeilor?``

34 Isus i -a raspuns: ,,Dela tine īnsuti zici lucrul acesta, sau ti l-au spus altii despre Mine!``

35 Pilat a raspuns: ,,Eu sīnt Iudeu? Neamul Tau si preotii cei mai de seama Te-au dat īn mīna mea: ce ai facut?``

36 ,,Imparatia Mea nu este din lumea aceasta``, a raspuns Isus. ,,Daca ar fi Imparatia Mea din lumea aceasta, slujitorii Mei s'ar fi luptat ca sa nu fiu dat īn mīnile Iudeilor; dar acum, Imparatia Mea nu este de aici.``

37 ,,Atunci un Imparat tot esti!`` I -a zis Pilat. ,,Da``, a raspuns Isus. ,,Eu sīnt Imparat. Eu pentru aceasta M'am nascut si am venit īn lume, ca sa marturisesc despre adevar. Oricine este din adevar asculta glasul Meu.``


Ideea de imparat se refera la statul de conducator a acelei imparatii din afara lumii fizice (in acele momente), anume Shambala. Revenid la acel pasaj de la care am plecat, trebuie mentionat ca acest "titlu" si statut de conducator al Shambalei, Rege al Lumii, este in mod periotic preluat de un alt spirit, pregatit si cu un spefic "personal" noilor vremuri care vor urma cit El va fi la conducerea Shambalei si destinelor planetei/umanitatii. In acest sens, cel care este conducatorul Shambalei, pregateste calea/locul celui care va urma, care la rindul lui aceste va pregati calea celui care va urma dupa El si tot asa. In anumite momente mai speciale se manifesta toate cele trei spirite divine si avem cuprinsa aceasta realitate in pasaj de mai multe ori enuntat in Apocalipsa: "Celui ce este, Celui ce era si Celui ce urmeaza sa vina".


5. si din partea lui Iisus Hristos, fiul lui DUMNEZEU, martorul Sau cel drept si credincios, cel intai nascut din morti, care traieste in vesnicie, Domnul plin de har divin al tuturor imparatilor pamantului care cred cu tarie in DUMNEZEU!
A Lui, care ne-a iubit si ne iubeste, care s-a sacrificat pentru noi si ne-a spalat de pacatele noastre cu sangele Sau,
6. si a facut din noi, cei care am crezut neabatuti in El, o imparatie transmitatoare a harului Sau si preoti pentru Dumnezeu, Tatal Sau: a Lui este si va fi slava, iubirea si puterea in vecii vecilor! Amin.
7. Iata ca am vazut cum El urmeaza sa vina in slava pe nori. Si atunci orice ochi Il va vedea; chiar si cei ce L-au strapuns. Si toate semintiile pamantului care au pacatuit pana atunci si nu L-au recunoscut se vor boci si vor regreta cuprinse de remuscari din pricina Lui! Da, atunci asa va fi.
Amin.
8. "Eu sunt Alfa si Omega, Inceputul si Sfarsitul", zice Domnul Dumnezeu. Eu sunt Cel ce este, Cel ce era si Cel ce vine, Cel Atotputernic, Cel Vesnic.


Ideea de reprezentat (pe Pamint) perfect al lui Dumnezeu al acestui Rege al Lumii.

9. Eu, Ioan, fratele vostru, care prin aceasta marturie (viziune) am fost si sunt partas cu voi atat la necaz cat si la Imparatia ce va sa vina si la rabdarea plina de iubire a Domnului nostru Iisus Hristos, ma aflam atunci (cand a aparut aceasta viziune divina) in ostrovul care se cheama Patmos, din pricina inspiratiei Cuvantului lui Dumnezeu si din pricina marturiei lui Iisus Hristos care urma sa mi se arate.
10. In ziua aceea, prin gratia Domnului, eram rapit si absorbit in Duhul Sau. Si atunci am auzit deodata inapoia mea un glas puternic, ca sunetul unei trambite,
11. Care zicea: "Eu sunt Alfa si Omega, Cel dintai si Cel de pe urma. Tot ceea ce vezi, scrie cu luare aminte intr-o carte si trimite-o grabnic celor sapte mari Biserici: la Efes, Smirna, Pergam, Tiatira, Sardes, Filadelfia si Laodicea".
12. M-am intors atunci cutremurat sa vad cui apartinea glasul care-mi vorbea. Si cand m-am intors, am vazut sapte lumini uriase si stralucitoare ca niste sfesnice de aur.
13. Si in mijlocul celor sapte lumini stralucitoare uriase, ca niste sfesnice am vazut atunci pe cineva in slava, care semana cu Fiul Omului, imbracat cu o haina alba, lunga pana la picioare si incins la piept cu un brau frumos si stralucitor ce parea de aur.
14. Capul si parul Lui radiau mereu intens o lumina orbitoare alb stralucitoare si toate razele care izvorau din ea erau mai albe ca lana alba si mai stralucitoare decat zapada; ochii Lui si mai intens stralucitori erau ca para focului;
15. picioarele Lui erau stralucitoare ca arama aprinsa si arsa (topita) intr-un cuptor; iar glasul Lui ma cuprindea din toate partile si era ca vuietul unor ape mari.
16. Cu mana dreapta mi-a aratat ca tinea sub stapanirea sa sapte stele mari (FOCARE ALE PUTERII DIVINE). Din gura Lui, atunci cand vorbea, iesea o raza puternica de lumina intocmai ca o sabie ascutita cu doua taisuri si fata Lui stralucea intens, alb, orbitoare, cu mai multa putere decat atunci cand Soarele straluceste in toata puterea lui.
17. Cand L-am vazut, coplesit de atata putere si maretie dumnezeiasca, am cazut la picioarele Lui ca mort. El a venit atunci, Si-a pus mana dreapta peste mine si a zis: "Nu te teme! Eu sunt acum Cel dintai si Cel de pe urma,
18. Cel vesnic viu. Am fost mort, am inviat si iata ca sunt pururea viu in vecii vecilor. Eu tin cheile tainice ale mortii si sunt stapanul Locuintei mortilor.
19. Scrie dar despre toate lucrurile, pe care le-ai vazut si anunta atat despre lucrurile care sunt cat si despre toate cele care au sa fie apoi dupa ele.
20. Taina celor sapte stele mari de lumina, pe care le-ai vazut cand ti le-am aratat cu mana dreapta a Mea, cat si taina celor sapte lumini ca niste sfesnice de aur: cele sapte stele mari de lumina sunt de fapt ingerii calauzitori ai celor sapte mari Biserici; si cele sapte lumini intocmai ca niste sfesnice, sunt cele sapte mari Biserici ale pamantului.


Cei 7 ingeri sint asa zisii ingeri egregori, cei care ajuta la divina integrare a unei astfel de "biserici" in bunul mers al evenimentelor, cele 7 mari biserici sint acele filoane spirituale de care am mentionat mai devreme.

Urmeaza acum o serie de sfaturi si comunicari cu acesti ingeri. Intre paranteze sint diferite specificatii ale celui care a tradus si aranjat textul pe care eu mai apoi l-am preluat asa cum vedeti.


va urma ...

Moderator 1,61: thunder, ti-am transformat rosul in negru, caci ceea ce expui tu este o opinie proprie, nu o predica a vreunui cult, nu-i asa? rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de 1,618033: 16 Feb 2004, 04:20 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
thunder   Apocalipsa Lui Ioan - Comentarii   4 Feb 2004, 02:29 AM
Solara   Buna! Dificil de raspuns la intrebarile tale....   5 Feb 2004, 11:35 AM
TriRegnum   Apocalipsa nu e prea bine sa o interpretezi, caci ...   5 Feb 2004, 01:01 PM
thunder   QUOTE Apocalipsa nu e prea bine sa o interpretezi,...   5 Feb 2004, 08:43 PM
thunder   QUOTE Buna! Dificil de raspuns la intrebarile ...   5 Feb 2004, 09:41 PM
TriRegnum   QUOTE Imi pare rau, dar pari a fi dintre cei care ...   5 Feb 2004, 11:37 PM
thunder   QUOTE QUOTE Imi pare rau, dar pari a fi dintre cei...   6 Feb 2004, 05:55 PM
noi   " Īn ele sunt unele lucruri grele de īnteles ...   6 Feb 2004, 06:07 PM
thunder   QUOTE " Īn ele sunt unele lucruri grele de īn...   6 Feb 2004, 06:26 PM
noi   Cred sincer ca te grabesti cu concluziile... Sunt ...   6 Feb 2004, 07:21 PM
thunder   QUOTE (noi @ Feb 6 2004, 07:21 PM) QUOTE Cre...   6 Feb 2004, 07:33 PM
Minerval   QUOTE (TriRegnum @ Feb 5 2004, 11:37 PM) E asa de ...   7 Feb 2004, 11:29 AM
TriRegnum   Minerval Ai dreptate, fiecare are voie sa aiba pro...   7 Feb 2004, 09:30 PM
geriA3e   Cred ca mi-ar place daca fiecare,in special initia...   7 Feb 2004, 10:37 PM
Nana Floare   Mai, mie mi-a fost lene sa citesc toata biblia, as...   7 Feb 2004, 10:44 PM
TriRegnum   Apocalipsa nu va avea loc intr-un timp scurt, ci i...   7 Feb 2004, 11:14 PM
Ciarli   Cred ca Biblia trebuie interpretata cu mare grija;...   8 Feb 2004, 12:11 AM
1,618033   "Prin roadele lor ii veti recunoaste". ...   9 Feb 2004, 09:48 AM
Ciarli   Sint de acord cu ce ai spus 1,618033. Mai adaug ca...   9 Feb 2004, 10:30 AM
geriA3e   Multumesc pentru raspuns Nicodim,e totdeauna binev...   11 Feb 2004, 02:15 AM
thunder   QUOTE Cred ca mi-ar place daca fiecare,in special ...   12 Feb 2004, 05:15 AM
thunder   QUOTE (TriRegnum @ Feb 7 2004, 11:14 PM) Apocalips...   12 Feb 2004, 05:23 AM
thunder   QUOTE (Ciarli @ Feb 8 2004, 12:11 AM) Cred ca Bibl...   12 Feb 2004, 05:29 AM
thunder   QUOTE "Prin roadele lor ii veti recunoaste...   12 Feb 2004, 05:46 AM
TriRegnum   Ai dreptate, asa-zisii crestini, cei care se cred ...   12 Feb 2004, 07:50 AM
noi   "- se nasc oameni care nu pot vorbi - posibil...   12 Feb 2004, 06:56 PM
geriA3e   Deci pe tine Thunder te atrag misterele,multumesc....   13 Feb 2004, 01:26 AM
thunder   QUOTE Ai dreptate, asa-zisii crestini, cei care se...   13 Feb 2004, 05:28 PM
thunder   QUOTE Poate ca e off -topic dar tu sugerezi aici i...   13 Feb 2004, 06:13 PM
IO   @geriA3e QUOTE vreau sa va mai spun ceva despre sp...   13 Feb 2004, 06:42 PM
noi   1. Rasetele alea paranoice sunt preluate de la Cat...   13 Feb 2004, 07:37 PM
thunder   QUOTE Deci pe tine Thunder te atrag misterele,mult...   13 Feb 2004, 07:50 PM
geriA3e   Hei Thunder,multumesc ca mi-ai raspuns din nou,ast...   14 Feb 2004, 01:22 AM
thunder   QUOTE   1. Rasetele alea paranoice sunt prelu...   14 Feb 2004, 03:37 AM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 1-a ...   14 Feb 2004, 03:57 AM
thunder   QUOTE Hei Thunder,multumesc ca mi-ai raspuns din n...   14 Feb 2004, 04:59 AM
geriA3e   Trebuie sa inteleg ca raspunsul tau Thunder este c...   15 Feb 2004, 12:38 AM
noi   Buna Thunder! Trec peste ironiile tale, dar ...   16 Feb 2004, 12:30 PM
TriRegnum   E am spus ca Romania e o tara speciala, poate dato...   16 Feb 2004, 01:15 PM
1,618033   thunder: As avea o sugestie: pentru a stimula dial...   16 Feb 2004, 04:22 PM
thunder   QUOTE E am spus ca Romania e o tara speciala, poat...   16 Feb 2004, 04:30 PM
thunder   QUOTE thunder: As avea o sugestie: pentru a stimul...   16 Feb 2004, 06:49 PM
thunder   QUOTE Moderator 1,61: thunder, ti-am transformat r...   16 Feb 2004, 07:19 PM
TriRegnum   QUOTE ca biserica catolica  NU e nici pe depa...   16 Feb 2004, 07:44 PM
thunder   QUOTE (TriRegnum @ Feb 16 2004, 07:44 PM) QUO...   16 Feb 2004, 10:51 PM
TriRegnum   "Si eu spun ca tu esti Petru si pe aceasta pi...   16 Feb 2004, 11:08 PM
geriA3e   Oricum ar sta lucrurile se vede doar ca o copilari...   16 Feb 2004, 11:09 PM
TriRegnum   Apocalipsa e atat de grea incat nici preotii nu se...   16 Feb 2004, 11:17 PM
thunder   QUOTE (TriRegnum @ Feb 16 2004, 11:17 PM) Apo...   17 Feb 2004, 03:10 AM
thunder   QUOTE (TriRegnum @ Feb 16 2004, 11:08 PM) ...   17 Feb 2004, 04:02 AM
TriRegnum   Desfranata sta pe 7 munti, insa Vaticanul sta pe o...   17 Feb 2004, 10:53 AM
noi   Pt Thunder: Ai spus la topicul Despre semnul fiar...   17 Feb 2004, 11:07 AM
IO   QUOTE - la reincarnare se alege un trup asemanator...   17 Feb 2004, 11:37 AM
thunder   QUOTE (noi @ Feb 17 2004, 11:07 AM) Nu va mai bate...   17 Feb 2004, 08:32 PM
geriA3e   Hei Thunder,intai am avut senzatia ca doar esti pu...   18 Feb 2004, 12:10 AM
thunder   QUOTE (geriA3e @ Feb 18 2004, 12:10 AM) Hei Thunde...   18 Feb 2004, 04:21 AM
thunder   QUOTE (RZA @ Feb 17 2004, 11:37 AM) QUOTE - la rei...   18 Feb 2004, 05:22 AM
thunder   QUOTE (noi @ Feb 17 2004, 11:07 AM) QUOTE Bu...   18 Feb 2004, 05:53 AM
thunder   Si cum tentatia e mare, si unii nu se pot abtine, ...   18 Feb 2004, 06:29 AM
geriA3e   E ceva adevarat in ceea ce ati adus in discutie,an...   18 Feb 2004, 11:51 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 2-a Ac...   19 Feb 2004, 02:27 AM
1,618033   Mutat acest mega-thread la biblioteca Hanului, pen...   19 Feb 2004, 10:10 AM
thunder   Ca sa inteleg si eu, pe viitor, spune-mi si mie ca...   19 Feb 2004, 12:22 PM
1,618033   thunder, te-am atentionat ca pe forumul de religie...   19 Feb 2004, 03:18 PM
thunder   QUOTE (1 @ 618033,Feb 19 2004, 03:18 PM) thun...   20 Feb 2004, 12:48 AM
bdl   "....un indrumator de fiinte spirituale in ca...   24 Feb 2004, 02:59 AM
gio19ro   In opinia mea 1,61 a gresit mutandu-l aici, pt ca...   24 Feb 2004, 01:40 PM
geriA3e   Pentru ca discutia asta pare sa se incheie si nime...   25 Feb 2004, 02:45 AM
thunder   QUOTE (bdl @ 24 Feb 2004, 02:59 AM) "....un i...   2 Mar 2004, 01:49 AM
thunder   QUOTE (gio19ro @ 24 Feb 2004, 01:40 PM) In op...   2 Mar 2004, 02:03 AM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 3-a Ac...   2 Mar 2004, 02:22 AM
1,618033   ...Ca un off-topic, habar n-aveam ca Biblioteca nu...   2 Mar 2004, 04:31 PM
thunder   QUOTE (1 @ 618033,2 Mar 2004, 04:31 PM) ...Ca...   2 Mar 2004, 06:33 PM
Mihai   In momentul de fata acest subforum poate fi citit ...   2 Mar 2004, 06:55 PM
thunder   Pentru ca au tot fost discutii pe mai multe teme p...   4 Mar 2004, 02:00 AM
Unu   Pentru cei interesati de subiect (si banuiesc ca c...   7 Mar 2004, 11:51 PM
thunder   Ca o paranteza la cele discutate ... expun urmator...   9 Mar 2004, 08:06 PM
bdl   O sa traim pina atunci, mult nu mai este... Oricum...   9 Mar 2004, 08:13 PM
thunder   Stupida nestupida, e sustinuta de clarvazatori.   9 Mar 2004, 08:32 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 4-a Ur...   9 Mar 2004, 08:48 PM
bdl   Clarvazatorii fiind ce? Vreo specie de savanti, nu...   9 Mar 2004, 09:07 PM
thunder   QUOTE (bdl @ 9 Mar 2004, 10:07 PM) Clarvazato...   9 Mar 2004, 10:17 PM
geriA3e   Fara sa pomenim toate datele de tipul anului 1000 ...   10 Mar 2004, 12:04 AM
thunder   QUOTE (geriA3e @ 10 Mar 2004, 01:04 AM) Fara ...   10 Mar 2004, 01:23 AM
bdl   Thunder, Acu fara suparare, tu chiar crezi ca in 2...   10 Mar 2004, 01:58 AM
thunder   QUOTE (bdl @ 10 Mar 2004, 02:58 AM) Thunder, Acu f...   10 Mar 2004, 02:45 AM
carpatic   Thunder, teoria din punct de vedere stiintific e o...   10 Mar 2004, 09:10 AM
TriRegnum   Unde ai citit de Malakia? Nici n-am auzit de e... ...   10 Mar 2004, 01:18 PM
1,618033   Vreau si eu sa cumpar ulei. Da' mie-mi place ...   10 Mar 2004, 03:02 PM
carpatic   Da, putem sa-l mutam la bancuri... La urma urmei m...   11 Mar 2004, 03:18 PM
1,618033   Carpatic, probabil ca trebuia sa fiu mai specific ...   11 Mar 2004, 05:10 PM
carpatic   1,61... nu te supara ca te intreb, dar tu te achit...   12 Mar 2004, 11:22 AM
1,618033   QUOTE 1,61... nu te supara ca te intreb, dar tu te...   12 Mar 2004, 12:01 PM
thunder   QUOTE (1,618033 @ 11 Mar 2004, 06:10 PM) Carpatic,...   14 Mar 2004, 11:40 PM
thunder   QUOTE (1 @ 618033,11 Mar 2004, 06:10 PM) Thun...   15 Mar 2004, 12:27 AM
1,618033   QUOTE - am FERMA convingere ca fac VOIA lui Dumnez...   15 Mar 2004, 10:52 AM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 5-a ...   15 Mar 2004, 06:58 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 6-a ...   29 Apr 2004, 11:56 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 7-a AC...   2 May 2004, 09:05 PM
thunder   APOCALIPSA LUI IOAN - comentarii - partea 8-a QUO...   7 May 2004, 03:11 AM
2 Pagini V   1 2 >


Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 12 May 2024 - 07:18 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman