HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Asta Este Armata, Plec in armata
(Horus)
mesaj 25 Jan 2004, 01:42 AM
Mesaj #1





Guests






Pe 24 februarie plec in armata. Vreau sa-mi spune-ti ce parere aveti despre "fenomenul" armatei (sa discutam). ESte o pirdere de vreme sau o necesitate? Oare te face armata "barbat" cum spun cei mai in varsta?
Din punctul meu de vedere este o pirdere de vreme ceva care trebuie facut dar de care nu te poti folosii intr-un scop lucrativ, benefic pentru tine.
Dat fiind ca acum din punct de vedere al razboiului (care nu mai este cel clasic cu "luptatori la baioneta") nu mai gasesc obligativitatea stagiului militar.
Eu unul cred ca armata este mai mult distructiva decat constructiva deoarece acolo nu inveti decat sa te injosesti in fata unor oameni care nu dau doi bani pe tine.
De ce trebuie "sa-ti ia" statul un an din viata pentru un lucru inutil?
Am nevoie de incurajare si de sfaturi de la cei care au trecut prin chinul armatei si stiu ce inseamna asteptarea
Daca stiti "povesti" din armata as vrea sa le stiu
Pare un subiect aiurea dar cred ca sunt o gramada de baieti care stau cu gandul la ziua in care vine la usa ordinul
Este oare armata din punct de vedere organizatoric un dezastru?
Oare are voie cineva in lumea asta dreptul sa-ti rapeasca un an din viata, din viata asta care si asa este cum este?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 09:15 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman