HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Important:

Pentru propunerea spre dezbatere (pareri, critici, comentarii) asupra unui anume site (personal sau nu) va rugam sa vizitati forumul Design si Programare Web

> Solutie Soft Portal, PHPNuke vs PostNuke
Cain
mesaj 20 Sep 2003, 10:04 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Am gasit doua softuri (free, evident) de creat portal (ma rog, un site cat mai complex, care sa contina si stiri, forum, bla-bla), care sa imi convina cat de cat: phpNuke si PostNuke; primul am vazut ca este cotat ca "cel mai bun" pe multe siteuri din afara; al doilea a fost folosit de unii care mi-au facut un portal, si pare rezonabil. La prima vedere (inca nu m-am jucat cu ele) par modulare, si cum ai nevoie de una alta, adaugi. Totusi, mai stiti vreun soft care sa faca asa ceva ? Mai bun, mai stabil? Practic nu am nevoie de mai mult de 2 module: de stiri si un mic forum. As vrea sa fie cat mai simplu de utilizat, in special ca vreau sa dau drepturi de editare unor persoane care s-ar putea sa nu aibe multe in comun cu treaba asta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
AcidMan
mesaj 9 Oct 2003, 09:27 AM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 6
Inscris: 9 October 03
Din: Lost in Space
Forumist Nr.: 946



Recomandare PHPNuke pt ca modularitatea e mai mare. instalare f simpla. creezi in mySQL sau in ce program de BD ai tu, o BD sa zicem nuke , rulezi in programul tau de Server Baze de Date querry pe care il gasesti acolo, nuke.sql api intri in config.php cu notepad si treci la local host numele gazdei tale, la user useruil bazei de date, idem la parola si ce info mai cere acolo. apoi dai drumul la instalare deschiizand in Browser Index.php. simplu. si nu trebuie sa il pui in ftp ci in directorul de www din pc. Ori wwwroot la IIS ori in dir de www din apache sau in var/www/ pe linux


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 13 May 2024 - 08:12 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman