HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Psihologie

Va invitam la dezbateri pe teme diverse, avand in centrul lor Omul. Domeniu umanist complex, relativ greu de surprins in ecuatii sau teorii unice, psihologia va fi si un pretext pentru a discuta despre emotii, minte si suflet.

> De Ce As Merge/nu As Merge La Psiholog/psihoterapeut
Serenity
mesaj 31 Mar 2009, 05:37 PM
Mesaj #1


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Dupa cum spune si titlul, sunt curioasa care sunt motivele pentru care voi ati merge la psiholog si, de asemenea, cele pentru care nu ati merge. Nu astept raspunsuri prea concrete sau intime (de genul: as merge pentru ca sunt depresiva), ci cred ca ar fi interesant si util pentru noi, cei din domeniul asta (si nu numai) sa vedem care e perceptia generala...

Atunci cand ni s-a pus noua aceasta intrebare (mie si colegilor mei de la formare), am observat ca 99% din raspunsuri erau profund influentate de scoala facuta si ca majoritatea noastra e aproape incapabila sa se mai puna in locul omului care nu are o parere bine conturata despre ce inseamna psihologul si psihoterapia.

Deci, revenind:

De ce ai merge la psihoterapie?
De ce nu ai merge la psihoterapie?

Exemplu: eu as merge de curiozitate (chiar mi se pare util sa fi de partea cealalta macar o data tongue.gif ) si nu as merge la un cunoscut (sau la cunostinta unei cunostinte).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 04:34 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman