HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

2 Pagini V  < 1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Omu' Bun Sub Pomu' Copt
bufnitza
mesaj 25 Oct 2003, 12:51 AM
Mesaj #31


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



este nespus de frumos....tot ce se spune aici!
ma simt "handicapata" ca nu pot gasi cuvinte la fel de frumoase ca cele de aici...
Nu stiu multe dar stiu a simti alaturi de oameni,poate nu deplin --nu sint in locul lor--dar atit cit pot.
Nu sint decit de doua zile pe la han si deja regret ca nu v-am descoperit mai inainte,pe voi,OAMENII !
o poveste trista...dar e loc si de happy-end!
happy-end pe care ti-l doresc sincer si din toata inima,Omule atit de Bun!


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 18 Dec 2003, 01:38 AM
Mesaj #32


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Sarbatori fericite!
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  poza_mica.JPG ( 279.19K ) Numar descarcari: 45
 


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 18 Dec 2003, 01:56 AM
Mesaj #33


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Stop-cadru in mijlocul fericirii!
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Stop_cadru_in_mijlocul_fericirii.jpg ( 413.98K ) Numar descarcari: 44
 


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Dec 2003, 01:56 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
OMU'BUN
mesaj 18 Dec 2003, 02:00 AM
Mesaj #34


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Nu vrem sa plece tati!
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Nu_vrem_sa_plece_tati__.JPG ( 264.82K ) Numar descarcari: 43
 


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 18 Dec 2003, 02:05 AM
Mesaj #35


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Sublimul aproape!
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Cu_tati_la_mare.jpg ( 296.21K ) Numar descarcari: 43
 


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 18 Dec 2003, 02:09 AM
Mesaj #36


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Stop-cadru in mijlocul fericirii!
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Stop_cadru_in_mijlocul_fericirii.jpg ( 139.58K ) Numar descarcari: 34
 


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 18 Dec 2003, 02:10 AM
Mesaj #37


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Bucatarul mare se formeaza de mic!!!
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Bucatarul_mare_se_formeaza_de_mic__.JPG ( 347.24K ) Numar descarcari: 47
 


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 18 Dec 2003, 04:31 AM
Mesaj #38


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Omule ...sa fie intr-un ceas bun cei 2 micutzi si sarutari de maini Doamnei....mama ce prapad fac azi in frigider...si asta numai din cauza ....ta:) Ultima poza .....aia cu sarmalele in foi de vitza...mi-a provocat un gol imens in stomac! tongue.gif

Sarbatori fericite OMULE


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bimbiritzu
mesaj 18 Dec 2003, 08:20 AM
Mesaj #39


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 6
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 822



Sa-ti traiasca baieteiii si mult noroc tie si sotiei, om bun!! Si eu sint singura pe intervale, sotul merge adesea peste ocean asa ca stiu cum este sa-ti vezi de servici, ale casei si doi copii singura. Pareti oameni deosebiti si sint convinsa ca timpul nu va macina dragostea pe care o impartiti. Daca ii scrii la fel de frumos ca si aici, la Han, o sa ramina indragostita de tine de-a pururea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lilith
mesaj 30 Dec 2003, 06:30 AM
Mesaj #40


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 316
Inscris: 6 May 03
Forumist Nr.: 263



Sa-ti traiasca , Omule !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 7 Mar 2004, 04:27 PM
Mesaj #41


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Te-ai prafuit de tot, dragul meu jurnal. Oare sa-mi fi pierit imaginatia, sau doar cheful de a mai privi in interiorul fiintei mele? E greu de spus. Undeva am insistat mai mult asupra acestei teme,(clic) si uneori mai arunc cate o privire pe-acolo, fiindca durerea ma mai incearca din cand in cand, iar eu nu prea am alte posibilitati s-o potolesc. Mi-e dor si m-e greu. Noroc de Han, unde am gasit cea mai buna metoda de a uita de ceea ce de fapt ma obsedeaza in fiecare clipa! Privesc in jur. Cu totii avem neimpliniri, mai mici sau mai mari... Nu le poti avea pe toate! Dar oare realizeaza cineva cu adevarat cat este de minunat sa poti trai alaturi de familia ta, si nu la mii de km departare? Oricate telefoane s-ar da, oricate vise s-ar creea, faptul ca tu nu esti acolo te goleste de vlaga! Iar iubirea... Iubirea se stinge incet ca o candela a carei fitil n-a mai fost curatat de multa vreme. Linia orizontului nu e strapunsa de nici un punct, care sa ma determine sa cred ca acela este visul pe care sa-l ating cu privirea. Poate o fi pe cealalta parte a globului... Sau pe cealalta lume!... Mi-e si teama sa indraznesc sa sper intr-un miracol, fiindca nu-l merit... Am cam uitat de Dumnezeu in ultima vreme!...


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 7 Mar 2004, 04:45 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Iubirea nu se stinge... Nu o iubire care a dat roade , care s-a intrupat in doua perechi de ochisori sfredelitori si care sclipesc plini de bucurie cand te vad. Iubirea sufera, plange ghemuita, dar respira printre suspine. Si va veni si ziua in care o mana calda ii va sterge lacrimile de pe obraji. Ai parcurs un drum lung si greu, mai ai ceva cale de strabatut, iar la capatul ei te asteapta trei ingeri, numai pe tine, tu esti speranta lor, tu esti cel cu care ei adorm in gand in fiecare seara... Daca soarta va impiedica sa va intalniti o vreme, gandurile, sperantele, asteptarile si visele voastre se intalnesc mereu.

Acest topic a fost editat de denise_d: 7 Mar 2004, 04:46 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 7 Oct 2006, 12:47 AM
Mesaj #43


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Cred ca lumea e facuta sa dezamageasca intr-un fel sau altul. Sau poate ca zilele omului sunt facute sa fie diferite, pentru a mai evita rutina si monotonia... Ma gandesc ca aici este singurul loc unde ar trebui sa mai scriu daca vreau sa-mi inchei ziua fara stres si indispozitii. Sa vorbesc cu mine si sa nu astept raspunsuri, care sa loveasca in ceea ce simt, in ceea ce cred, in ceea ce sunt! Sa nu-mi pese de ipocrizia ascunsa in spatele monitorului sau a lumii virtuale.
In sfarsit, altceva! Tot trist din pacate! Credeam ca mi-e dor de Romania! Mi-a trecut!! Am facut ieri o vizita la Consulat si m-a apucat durerea de cap... Te duci linistit, cu gandul de a-ti rezolva o problema si nici nu te apropii prea bine de usa (bineinteles ca afara e coada, ce credeati?) si devii din ce in ce mai agitat, mai nervos, mai sceptic de o mie de ori fata de cand ai plecat de-acasa ca o sa-ti rezolvi totusi problema, de altfel minora. Oamenii aia n-au inteles nimic! Ii trateaza pe toti cu un sictir de parca au ajuns la consulatul din Londra cu Concordul, au terminat scoli inalte si ca atare isi permit sa te trateze cu un dispret penibil si gratuit. Si sa nu indraznesti sa le spui ca esti nemultumit de varianta pe care ei ti-o propun, ca te trimit direct la Haga, daca nu ai timp sa le scrii... (In decurs de cateva minute nu mai putin trei persoane au fost tratate la fel: "nu va convine, scrieti la Haga, sau mergeti personal".) Pana si portarul are atitudine de "The biggest bodyguart form the world", chiar daca iti aminteste de noptile cand il vedeai dormind in post pe la nu stiu ce fabrica din tara! Dar ce m-a dezamagit mai mult este faptul ca vii acolo si ai de asteptat multe ore, dar nu ai o toaleta macar pentru copii. Cum poate functiona o astfel de institutie fara un WC pentru omul care are atata de asteptat.
Am vazut destule pana mi-a venit randul... Prin sala, din cand in cand mai vine un individ care se plimba plin de sine ca voda prin loboda si iti ia hartia din mana fara sa ti-o ceara de parca tu ai fi analfabet, iar el e ditamai decanul. In cazul meu, dupa ce a citit plin de importanta continutul, a declarat scurt: "Nu e bun! O sa trebuiasca sa-l mai scrii o data!" (faptul ca ne tutuiam, nu avea nici o relevanta; el se integrase deja in UK, din punctul asta de vedere!...) "De ce?" - intreb eu. "Pai ai pus prenumele inaintea numelui!" "Ei, am s-o vad si pe asta, ca direct la Haga ma duc!" am incercat sa glumesc, desi el n-a gustat chiar deloc gluma mea. Nu s-a intamplat asa, desi mi-am spus ca pana la urma orice e posibil!... Cand am iesit, m-am pomenit zicand ca multi altii dinaintea mea: "What is wrong in that picture?"
Nu stiu... Sunt roman si nu mi-e rusine sa spun asta, dar parca unii tot inapoi inteleg sa mearga. Ma chinui sa-mi aduc familia si oricat a fost de greu, pana la urma a decis si sotia ca asta e cea mai buna solutie, indiferent de jobul pe care-l are acolo. Nu intelegea de ce ii intalnea pe unii intorsi din strainatate cu ceva bani, unii chiar cu multi, hotarati sa ramana definitiv in Romania, iar dupa un timp extrem de scurt sa-i reintalneasca si sa-i auda spunand, pe fiecare-n parte cam acelasi lucru: "Ce mi-o fi trebuit mie sa ma-ntorc? Mai bine-mi bagam un dest intr-un loc! M-am saturat pana peste cap, nu mai pot!... Plec inapoi si nu ma mai intorc in veci, ca aici nu se poate trai civilizat, fratilor!" E si ciudat cum ma vad uneori intrat in polemica, sustinand teoria ca Romania nu e chiar de speriat, dar cam toti care se intorc in tara simt acelasi gust amar al badaraniei, al tupeului si ipocriziei!... Va fi oare vreodata si bine? sad.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 13 Oct 2006, 06:21 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



user posted image

Lipseste doar OMU BUN!


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 05:41 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman