HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Panouri Izolante si Panouri Sandwich

Va recomandam panouri termoizolante Topanel si Panouri Isopan, un sistem modern de termoizolare dezvoltat de compania romaneasca Topanel.

> De La Gura La Gura, advertising
ontaro
mesaj 17 Feb 2006, 07:48 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 11
Inscris: 12 July 04
Forumist Nr.: 4.061



Cum credeti ca putem atrage noi clienti prin influenta celor vechi?


--------------------
Sa se faca lumina!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
actionmedia
mesaj 20 Feb 2006, 06:09 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (ontaro @ 18 Feb 2006, 03:23 PM)
E vorba de o firma care comercializeaza termopane. E destul de greu sa-ti gasesti un prieten pe care sa-l aduci cu tine sa-si cumpere termopane tot atunci cand iti cumperi si tu! Eu ma gandeam ca le-am putea oferi o parte din banii pe care i-a platit pe termopanele pe care le-a luat deja, atunci cand vine cu un client nou. Dar inca nu stiu cum faci chestia asta in contabilitate. Oare se pot crea niste provizioane pentru chestii de genul asta?

E suficiente sa ii oferi omului calitate, sa il faci sa se simta bine, sa il tratezi cu respect. Daca asiguri si montaj, cu atat mai mult trebuie sa faci treaba de calitate. Ofera-i garantie si pret bun. Cu alte cuvinte, asigura-te ca acel client este multumit. Daca iti reuseste asta, te va recomanda si altuia, nu e nevoie sa ii dai nu stiu ce alte chestii in plus si nici sa il pui pe drumuri sa iti aduca si alti clienti.
Daca poti, lipeste un mic abtibilt transparent pe geam cu logoul firmei, numele si un nr de telefon si roagal pe client sa il pastreze cateva zile, in felul acesta, vecinii curiosi si invidiosi care nu vor sa il intrebe de unde le are vor avea timp sa vada de unde le-a cumparat devil.gif si poate or sa vrea si ei. Binenteles ca nu are efect daca e la etajul 10.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 17 June 2024 - 03:54 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman