HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

> Nunta Lui Figaro
Mihai
mesaj 1 Aug 2003, 11:31 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, intamplari, amintiri din viata lui Figaro veti putea citi in cadrul acestui jurnal.
Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Figaro
mesaj 1 Aug 2003, 11:43 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Hello! Nunta lui Figaro ar fi un jurnal cu bune si rele, vesele si mai putin vesele. Evident ca nu vor lipsi desenele smile.gif

Incep prin a aduna cele cateva amintiri din studentie pe care le-am postat deja pe Intamplari Amuzante Si Adevarate!.

===============================================

Un prieten, inginer constructor, mi-a povestit urmatoarea intamplare. Avea de sapat un sant dreptunghiular, in care urma sa intre postamentul unui panou publicitar. Echipa muncea romaneste, adica mai cu avant la inceput si fara de avant pe la mijloc. Groapa se ingusta pe masura ce era sapata mai adanc. Tipul a avut o idee: le-a dat muncitorilor cate o vergea cu dimensiunea initiala si le-a spus sa verifice latimea cu ea.

La un moment dat prinde pe unul ca incerca sa scurteze vergeaua cu briceagul. "Ce faci acolo, cocosh?" "Scurtez batul ista, ca nu intra in groapa!"

===========================

Alta intamplare. Nu mai tin bine minte functiile, dar nu conteaza. La un moment dat avea nevoie de acordul unui sef de santier pentru o lucrare. Tipul ii prezinta sefului toata documentatia. Seful isi impinge basca pe ceafa si da drumul la cuvant:
- Dom'le, ar fi bine, da'... nu e! Trebe facut cum scrie la carte.
- Pai am facut calculele respective. Astea sunt.
- Le vad, le vad. Da'... trebuia sa faci si mata... asa... niste socoteli, acolo...

La care tipul, cu prezenta de spirit, ii raspunde:
- Pai calculele astea... sunt tot un fel de socoteli.

Ma intreb daca seful a priceput. A semnat in final.


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 1 June 2024 - 03:59 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman