HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Economia Interna
mutulica
mesaj 7 Feb 2009, 06:48 AM
Mesaj #36


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Feb 2009, 09:34 PM) *
Pai parca nu voiai sa vinzi, sa o lasi pe femeia aia pe strada. rofl.gif
Mutulica, mai ai costume de-alea pt sfarsitul lumii? Ca am eu un know-how prin care le transformam in costume anti criza si ma gandeam poate o punem de-o joint venture or samfing.

am stocul neatins... astia asteapta sfarsitul lumii asa senini, fara nici o treaba


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 7 Feb 2009, 05:37 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE(marduk @ 5 Feb 2009, 07:32 PM) *
Mai ai rabdare daca nu ai nevoie urgenta de bani, in 2-3 ani s-ar putea sa regreti ca ai vandut acum.

Wishful thinking jamie.gif
Pare-se ca nu stii care e chestia cu imobiliarele. Deci habar n-ai care e pozitia de echilibru. Altfel n-ai veni cu sfaturi de genul asta.


Cucu Mucu, ai cam exagerat cu dobanzile alea, dar oricum, se pare ca ai prins ideea.

Acest topic a fost editat de axel: 7 Feb 2009, 05:43 PM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Feb 2009, 05:57 PM
Mesaj #38


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



axel, ai dat-o-n bara. De parca toata viata apartine de bani. Nu vānd cānd n-am nevoie, asa de simplu este.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Feb 2009, 05:57 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Feb 2009, 06:56 PM
Mesaj #39


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(axel @ 7 Feb 2009, 05:37 PM) *
Cucu Mucu, ai cam exagerat cu dobanzile alea, dar oricum, se pare ca ai prins ideea.

Nu, ma serios, stiu vreo doo banci care merg pana la 20% pt depozite mai mari de 50000 eur sau echivalent. Pt sume mici si f mici deja dau 14-16%.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Feb 2009, 07:51 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(axel @ 7 Feb 2009, 05:37 PM) *
Wishful thinking jamie.gif
Pare-se ca nu stii care e chestia cu imobiliarele. Deci habar n-ai care e pozitia de echilibru. Altfel n-ai veni cu sfaturi de genul asta.

Asa crezi tu? si care ar fi explicatia ta referitor la "pozitia de echilibru", te rog corecteaza-ma blink.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Feb 2009, 09:20 PM
Mesaj #41


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Feb 2009, 03:20 PM) *
...si trei demisii de ministri, fara buget, fara plan de masuri, etc. E greu de concluzionat, intr-adevar.

Proiectul de buget este gata, la fel si planul anti-criza. Ce naiba, un buget al unei tari nu se face in doua zile. Nu-i bugetul unei familii...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 8 Feb 2009, 06:35 AM
Mesaj #42


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Feb 2009, 08:56 PM) *
Nu, ma serios, stiu vreo doo banci care merg pana la 20% pt depozite mai mari de 50000 eur sau echivalent. Pt sume mici si f mici deja dau 14-16%.

si ce sanse au astia sa supravietuiasca? nu de alta, dar toti care faceau din astea in trecut au inchis portile la un moment dat.
asa ca chestie, umbla vorba ca astia de prin timisoara de stau bine in cash cumpara tot ce se cheama teren cu potential... baietii sunt foarte convinsi ca in maxim un an scot dublu-triplu..
nici italienii care umbla cu afaceri cu pamant nu s-au dat prea loviti, sunt toti in transee ca si cum recesiunea e pe alt continent..


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 12 Feb 2009, 10:15 AM
Mesaj #43


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



A venit criza printre bugetari: mie mi-a picat salariul cu vreo 900 RON. Cica ca sa nu dea oamenii afara. In conditiile astea insa s-ar putea sa plec eu: tipu' caruia ii platesc chiria inca nu s-a prins ca e criza.


--------------------
Las cabezas frķas de la flor estįn lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ”En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 12 Feb 2009, 11:19 AM
Mesaj #44


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(mutulica @ 8 Feb 2009, 05:35 AM) *
asa ca chestie, umbla vorba ca astia de prin timisoara de stau bine in cash cumpara tot ce se cheama teren cu potential... baietii sunt foarte convinsi ca in maxim un an scot dublu-triplu..

Na clar. Vor sa vānda un cāmp oarecare ca fiind "teren de cartier rezidential".
Macar de-ar scoate din timp cartofii de-acolo, dar asta nu-i rentabil.
Si dupa un an au trecut de la Porsche Cayenne la Dacia Sandero rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 12 Feb 2009, 11:24 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 12 Feb 2009, 12:25 PM
Mesaj #45


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(mutulica @ 8 Feb 2009, 06:35 AM) *
nici italienii care umbla cu afaceri cu pamant nu s-au dat prea loviti, sunt toti in transee ca si cum recesiunea e pe alt continent..

Cumva au neamuri in Sicilia? jamie.gif

QUOTE
si ce sanse au astia sa supravietuiasca?

Avand in vedere ca trebuie sa returneze niste linii de credit la bancile mama si ca dobanzile overnight pot merge si pana la 40% pt lei, cred ca e dublu mai avantajos sa se imprumute de la populatie.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Feb 2009, 02:09 PM
Mesaj #46


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



baietii spun ca in curand euro se va da lovit... acuma euro creste mult pentru ca toti cei cu treaba in uniune incearca sa se protejeze facand economii in euroi... prin asta reduc masa monetara si cresc valoarea euroiului, asta inseamna ca la un moment banca va tipari moneda ca sa lase lichiditati - tocmai ca sa nu o bulim in fata celorlalte monede, ori mecanismul inflationar se va intoarce impotriva celor ce vor avea prea mult eur in cont... asa ca cine are cash se poate proteja cu proprietati

guvernul s-a prins si mareste taxele pe proprietati... se pare ca nu avem scapare


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 12 Feb 2009, 02:43 PM
Mesaj #47


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Mai curānd va pica dolarul, pt ca FED tipareste a proasta. O sa ramānem cu moneda de schimb Yuan biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 12 Feb 2009, 03:00 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(mutulica @ 12 Feb 2009, 03:09 PM) *
baietii spun ca in curand euro se va da lovit

pai deja e lovit, e la 1.28 $ pt un euro. din ce in ce mai multi se prind ca europa va ajunge si ea ca sua asa ca diferenta nu se merita.

ma rog leutul nostru viril de abia mai sta in picioare.....



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Feb 2009, 10:46 AM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu ma asteptam la un asemenea ajutor din partea nemtilor. Se pare ca din cand in cand mai avem si noi noroc, sau poate nemtii o fi zis daca romanii le cumpara pe ale noastre, alea vechi, de ce sa nu cumparam si noi pe ale lor, dar noi. clapping.gif Bravos Germania.

Acest topic a fost editat de marduk: 13 Feb 2009, 10:47 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 13 Feb 2009, 11:24 AM
Mesaj #50


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



marduk, germanii cumpara foarte multe Dacii.
1- Sunt foarte multi ca mine cu tangenta cu Romania
2- Sunt foarte multi din Germania de Est, care au crescut cu Dacii,
3- Sunt foarte multi care nu mai au chef sa-si risipeasca banii pe fitze.
Uite: http://www.1ro.de/dacia/forum/
Si nu numai asta: exista si oameni ca mine care fac reclama pt Dacia sorry.gif
Pe mine ma bucura stirea; pt ca oamenii din Pitesti nu raman fara lucru. Sau oriunde or fi ale uzine.

Acest topic a fost editat de Cla: 13 Feb 2009, 11:50 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Feb 2009, 02:25 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cla, ai perfecta dreptate si chiar sunt multumit sincer ca nemtii cumpara masini de la romani, in fond multe din componentele masinilor nemtesti sunt facute in Romania. Ce nu am inteles! statul german ofera pe fiecare rabla germana 2500 euroi, neamtul mai pune 6000 si isi cumpara un Logan asta inseamna 8500 o masina noua cu garantie, etc.. Cu banii astia un roman cumpara o masina germana SH mai pune si el 500-1000 euroi ca sa aiba castig si o vinde confratilor din tara, care sunt ahtiati dupa masini nemtesti. Ori Loganul este pe cale sa devina prima masina de unica folosinta, ori nemtii au renuntat sa mai produca masina lor populara VW, care se pare a devenit nerentabila. Dar oricum sunt surprins ca nu au aparut chinezii, indienii, cu masinile lor, totusi cred ca neamtul nu ar cumpara masini de la acesti producatori.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 Feb 2009, 03:07 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(marduk @ 13 Feb 2009, 03:25 PM) *
Cla, ai perfecta dreptate si chiar sunt multumit sincer ca nemtii cumpara masini de la romani, in fond multe din componentele masinilor nemtesti sunt facute in Romania. Ce nu am inteles! statul german ofera pe fiecare rabla germana 2500 euroi, neamtul mai pune 6000 si isi cumpara un Logan asta inseamna 8500 o masina noua cu garantie, etc.. Cu banii astia un roman cumpara o masina germana SH mai pune si el 500-1000 euroi ca sa aiba castig si o vinde confratilor din tara, care sunt ahtiati dupa masini nemtesti. Ori Loganul este pe cale sa devina prima masina de unica folosinta, ori nemtii au renuntat sa mai produca masina lor populara VW, care se pare a devenit nerentabila. Dar oricum sunt surprins ca nu au aparut chinezii, indienii, cu masinile lor, totusi cred ca neamtul nu ar cumpara masini de la acesti producatori.

exagerezi un pic ca nemtii s-au lasat dupa VW si au luat in brate dacia. oricum dacia vinde mult mai bine decat renault si are o imagine de masina populara fara fitze. din fericire in germania fara fitze inseamna si fara manele cocalari cu logane tunate si alte chestii. oamenii sunt mult mai practici si mai frugali nu prea dau cu banu pe "imagine". nu ii vezi blocand banda a 2-a cand vii din urma sa nu te lase sa treci. merg cuminti pe banda 1 in rand cu camioanele ca motoarele nu sunt f puternice.

oricum in germania sunt mai multe masini logan decat sandero. sunt practice si sunt conduse in general de tineri care merg putin ( mamici , domnisoare). se cauta mult mcv-ul ca a 2-a masina, ii vezi in weekend cu ele.

loganul de germania are calitate de "export"- e superior unuia din romanica. am mers cu un taxi in germania cu un logan care avea 250.000km la bord intr-un an jumate si nu scartaia nimic prin el, neamtul destul de multumit de ea. loganul de acasa la 8000 km clampane toate prin el.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 13 Feb 2009, 03:11 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Feb 2009, 03:29 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 13 Feb 2009, 03:07 PM) *
loganul de germania are calitate de "export"- e superior unuia din romanica. am mers cu un taxi in germania cu un logan care avea 250.000km la bord intr-un an jumate si nu scartaia nimic prin el, neamtul destul de multumit de ea. loganul de acasa la 8000 km clampane toate prin el.

eu sincer credeam ca s-a terminat cu chestiile astea, mai curand cred ca este vorba de drumuri, intretinere, sofat, etc. decat diferente de calitate. nu pot sa accept asa ceva, ai dovezi? mad.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 Feb 2009, 03:38 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(marduk @ 13 Feb 2009, 04:29 PM) *
eu sincer credeam ca s-a terminat cu chestiile astea, mai curand cred ca este vorba de drumuri, intretinere, sofat, etc. decat diferente de calitate. nu pot sa accept asa ceva, ai dovezi? mad.gif

dovada unde e dovada? rofl.gif

in showroom arata mai bine , pe strada la fel cand te sui in el. normal ca si renault aplica o politica de calitate in germania ca altfel le dau nemtii foc la tiribombe .



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 14 Feb 2009, 05:06 PM
Mesaj #55


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 13 Feb 2009, 03:07 PM) *
am mers cu un taxi in germania cu un logan care avea 250.000km la bord intr-un an jumate si nu scartaia nimic prin el, neamtul destul de multumit de ea.


Mai taie-i din coada, coane. Ar fi trebuit sa mearga 457 de km/zi in fiecare zi in acel un an jumatate. roflmao.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 15 Feb 2009, 05:51 AM
Mesaj #56


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cred ca a vrut sa ii dea ture la kilometraj, si le-a dat invers... desi nu e imposibil sa bagi mlti km in Germania...
ca un drum acasa-aeroport ar cam face 50-60 km in multe orase, dus intors sare suta, si daca sunt doi soferi pe masina si baga 4-5 comenzi din astea pe zi...
desi putin probabil sa aibe asa noroc... ca la un alt calcul, la fel de sumar, la 250 mii km, cu un margin operational de 50 centi, ar fi facut 125 k eur din taxi


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 15 Feb 2009, 10:51 PM
Mesaj #57


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



o fi fost mai şmecher şi-o pus roţi de Lăstun ca să bage mai mulţi km rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 15 Feb 2009, 11:38 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 14 Feb 2009, 06:06 PM) *
Mai taie-i din coada, coane. Ar fi trebuit sa mearga 457 de km/zi in fiecare zi in acel un an jumatate. roflmao.gif

coane erau 2 soferi pe masina in 2 ture. fiecare 250 km nu e imposibil=30 km pe ora.

normal ca nu l-am crezut din prima de aia l-am intrebat.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 16 Feb 2009, 08:50 AM
Mesaj #59


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 15 Feb 2009, 11:38 PM) *
coane erau 2 soferi pe masina in 2 ture. fiecare 250 km nu e imposibil=30 km pe ora.

normal ca nu l-am crezut din prima de aia l-am intrebat.


Ihim, si marmota uite-asa mototolea ciocolata in staniol! roflmao.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 16 Feb 2009, 01:45 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 16 Feb 2009, 09:50 AM) *
Ihim, si marmota uite-asa mototolea ciocolata in staniol! roflmao.gif

tu crezi ca neamtu avea vreun sentiment patriotic fata de dacia? rofl.gif

"billige auto". la taxi casco primeaza.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 17 Feb 2009, 08:38 AM
Mesaj #61


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 16 Feb 2009, 01:45 PM) *
tu crezi ca neamtu avea vreun sentiment patriotic fata de dacia? rofl.gif

"billige auto". la taxi casco primeaza.

Nu, ma, da e imposibil sa iti iasa o medie orara de 31 km 8 ore pe zi intr-un oras cat de cat maricel. rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 17 Feb 2009, 09:19 AM
Mesaj #62


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



teoretic se poate, mai ales cu logan
poate cu mertzanu' nu se poate


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 17 Feb 2009, 11:42 AM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 17 Feb 2009, 09:38 AM) *
Nu, ma, da e imposibil sa iti iasa o medie orara de 31 km 8 ore pe zi intr-un oras cat de cat maricel. rofl.gif

nu compara cu bucurestiul. si apoi nu numai in oras.

la naiba ce ma chinui sa explic ...


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 3 Apr 2009, 05:47 AM
Mesaj #64


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



O lume nebuna.
Liderul sindical a precizat că una dintre măsurile pe care ar putea-o lua statul pentru deblocarea activităţii agenţilor economici ar viza cesionarea datoriilor īntreprinderilor, astfel īncāt acestea să poată participa la licitaţii sau să poată accesa fonduri europene.

Fonduri europene? rofl.gif Tocmai acum sunt la Londra cei ce nu stiu din ce fund sa-si scoata fondurile rofl.gif

Sute de mii de salariaţi din industria de maşini sunt īn pericol de şomaj.

Hai, chiar ce-ar fi, in loc sa ne bagam pe Leasing la un Cayenne, sa me intindem cāt ne e plapuma, la o Dacie?

Īnjurati-ma, dar nemtii ( 5.gif Cucu Mucu) cumpara Dacii in prostie. Si chiar ca nu de prosti. Sa se "distreze" altii cu Maybach. biggrin.gif

Ce-ati zice daca, eu fiind satul de tembelisme, am de-o parte 20.000 Euro, ce masina īmi cumpar?

Bingo! Una jumate biggrin.gif Un Sandero si un Quad, si rād de orice smecher cu SUV. Cānd am eu chef. Cartofii sunt in spate in Sandero si "Fun" e pt. offroad.


Top it ! biggrin.gif

De motor nici nu mai vorbesc, asta-i o alta distractie wink.gif L-as vinde, daca as gasi o Mobra cu 50 CP rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Sep 2009, 09:51 AM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un interviu care ar trebui sa ne dea de gandit.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 11:52 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman