HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Codul Ican Si Artele Militare Valurite
Ovidiu Bufnila
mesaj 25 Jan 2006, 11:08 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Codul ICAN si Artele Militare Valurite: boaf. Ei, acu' i-acu'. Sa vedem cum o scoatem la capat cu Noua Filozofie a BELIGERANTEI in MIleniul III si ce legatura are nesfarsitul COD ICAN cu ARTELE MILITARE si ce naiba or fi acele asa-zise si asa-intitulate ARTE MILITARE VALURITE.

Ovidiu Bufnila
militarosul valurit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 25 Jan 2006, 11:16 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Sa vedem in ce fel Artele MILITARE ale Mileniului TREI se desprind odata si pentru totdeauna di Filozofia Beligerantei din Evul Mediu si din tranzitul secolelor XIX/XX. Hai ca nu e greu, tigrilor!


Ovidiu Bufnila
caporal de caporal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 25 Jan 2006, 11:55 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Codul ICAN ca si fictiune literara:
http://www.egophobia.ro/4/proza.htm

Si un link de prezentareee:
http://www.storymania.com/cgibin/sm2/smsho...thor=BufnilaOOb


Da' suna trompetu' si nu va vad adunati la Statu' Major!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Jan 2006, 11:55 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 3 Feb 2006, 06:48 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Ati cam cazut in nas aici. Va este o frica nebuna de Era Complexitatii. Haios! EC nu se teme de voi. A pus ochii pe voi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 3 Feb 2006, 07:45 PM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Exact ! thumb_yello.gif Frica noastra de Era Complexitatii ... a innebunit. rofl.gif Asta era partea haioasa ? unsure.gif


Ovidiu, serios acum, daca ne vorbesti de Arte Militare Valurite ... ma gandeam sa te intreb ... Pacea Valurita cum arata ?


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 4 Feb 2006, 12:38 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (calfa @ 3 Feb 2006, 08:45 PM)
Exact ! thumb_yello.gif Frica noastra de Era Complexitatii ... a innebunit. rofl.gif Asta era partea haioasa ? unsure.gif


Ovidiu, serios acum, daca ne vorbesti de Arte Militare Valurite ... ma gandeam sa te intreb ... Pacea Valurita cum arata ?

E calmul OCEANULUI MAGIC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 4 Feb 2006, 01:02 PM
Mesaj #7


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



mi se pare mie sau codul ICAN e bazat pe niscaiva ecuatii fractale? unde e valurire sunt si fractali prin partile esentiale, parerea mea! wink.gif

doar ca nu prea vad utilitatea momentana a implementarii fictionalului in brambureala oficiala, care pica singura in nas, caci nasul e un atractor lorenz la urma urmelor si expirator de fluctuatii, deci Ovidiu, cu cine ne luptam noi in razmerita cibernetica? artele martiale prin excelenta au nevoie de un dusman concret, exprimabil prin simboluri negative, ori, daca sunt valurite cum poti sa-ti dai seama de semnul lor? descifeaza-ne vreo doua-trei chestiuni si apoi o sa vezi ceva navigatie pe aici...



--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 4 Feb 2006, 02:44 PM
Mesaj #8


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Erwin, in primul rand eu vad ca scrie "Artele Militare Valurite" si "ARTELE MILITARE". smile.gif

Apoi, daca totusi vorbesti de arte martiale, esti sigur ca ... "artele martiale prin excelenta au nevoie de un dusman concret, exprimabil prin simboluri negative" ?

Lansasem mai demult un subiect pe tema "dusmanului necesar" (sau poate nu wink.gif ).

Ovidiu a atins cumva problema si la ... Portretul Psihologic Al Terorismului.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 4 Feb 2006, 06:14 PM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



cand e vorba de valurire nu mai sunt sigur de nimic, iata ca mi-au fugit ochii pe ecran, multumesc calfa pentru precizari


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 6 Feb 2006, 12:35 AM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



calfa:
QUOTE
Apoi, daca totusi vorbesti de arte martiale, esti sigur ca ... "artele martiale prin excelenta au nevoie de un dusman concret, exprimabil prin simboluri negative" ?


erata:
artele martiale prin excelenta au nevoie de oponenti, exprimabili prin simboluri simetrice

Artele Militare nu sunt cumva o subcategorie a artelor martiale?



--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 7 Feb 2006, 01:43 AM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Ovidiu:
Care sunt oponentii in cazul Artelor Militare Valurite? Simetria ne cere sa ne situam intr-una din partile combatante? Sau, valurite fiind, sunt in acelasi timp fractale si atunci simetria se rupe in sub-simetrii, din ce in ce mai numeroase pe masura ce marim factorul de zoom... Deja mi-e groaza de Razboiul Fractal incercand sa conturez aceasta imagine, pentru ca vad oponenti intre suprastructuri cum sunt tarile, societatile, grupurile, indivizii... si fractalii se divid mai departe... asa ca avem oponenti chiar si in noi insine!


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 13 Feb 2006, 09:01 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Erwin @ 4 Feb 2006, 02:02 PM)
mi se pare mie sau codul ICAN e bazat pe niscaiva ecuatii fractale? unde e valurire sunt si fractali prin partile esentiale, parerea mea! wink.gif

doar ca nu prea vad utilitatea momentana a implementarii fictionalului in brambureala oficiala, care pica singura in nas, caci nasul e un atractor lorenz la urma urmelor si expirator de fluctuatii, deci Ovidiu, cu cine ne luptam noi in razmerita cibernetica? artele martiale prin excelenta au nevoie de un dusman concret, exprimabil prin simboluri negative, ori, daca sunt valurite cum poti sa-ti dai seama de semnul lor? descifeaza-ne vreo doua-trei chestiuni si apoi o sa vezi ceva navigatie pe aici...

Asta o poate spune numai propriul tau ICAN, Erwin. Cred ca ICAN-ul tau are o relatie intima cu ideea de fractalitate. De unde vine? ICAN-ul tau o stie cu siguranta!


Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 9 May 2024 - 12:28 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman