HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> oPsedatii, Prima Piesa
bdl
mesaj 6 Aug 2005, 07:22 PM
Mesaj #36


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Piesa e interesanta....nu se inscrie exact in genurile agreate de mine, dar efortul merita toata lauda..... thumb_yello.gif
Daca vreodata pot sa va ajut cu ceva in continuarea carierei muzicale, o sa o fac cu toata placerea....astept si alte piese....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 6 Aug 2005, 07:55 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Unii dintre cei care au incercat sa asculte melodia mi-au spus ca nu reusesc acest lucru. Ii rog pe cei care intampina aceasta problema sa ne contacteze la oPsedatii@yahoo.com iar noi le vom trimite varianta necenzurata a piesei.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dorin_ccdj
mesaj 21 Aug 2005, 08:22 PM
Mesaj #38


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 March 05
Din: Romania
Forumist Nr.: 5.929



Mie imi place si muzica rap insa ce am ascultat de pe linkul mult "apreciat" este kitch, iar opinia de fata a fost impartasita si de un manager al unei firme de impresariat artistic; numele nu are rost sa-l scriu. Eu va urez succes sa compuneti piese in adevaratul sens al cuvantului, nu zvacniri necontrolate, spasmatice, de propozitii, ce cu greu se pot numi versuri chiar si cu rima fortata sau efectele auditive folosite. Iata o critica constructiva. wink.gif Daca nu o considerati a fi constructiva, trebuie sa va consolati cu gandul ca e oricum reala. spoton.gif
Bon soire.

Acest topic a fost editat de Dorin_ccdj: 21 Aug 2005, 08:24 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Aug 2005, 08:22 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Eclectic
mesaj 21 Aug 2005, 08:30 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Iti multumim pentru critica constructiva, draga coper... minerv... dorin. wink.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 21 Aug 2005, 09:03 PM
Mesaj #40


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Pariem ca tot masonii au inventat si hip-hop-ul? jamie.gif

Dorine,
Copiii astia au incercat sa faca ceva.....e si prima lor incercare.....n-au spus nicaieri ca vor neaparat sa devina cintareti....au pus link-ul pt ca noi, amatorii, sa ne dam o parere....nimeni nu i-a ridicat in slavi, nimeni nu a spus ca au creat o capodopera a genului, nimeni nu i-a comparat cu bug mafia sau eminem....
...asa ca ce faci tu, din pacate pute......daca ei erau interesati de parerea unui profesionist, o faceau ei....dar nu, ei ne-au intrebat pe noi....
Oricum, observ ca ai niste "zvicniri spasmatice" care imita gindirea.... wink.gif esti pe drumul cel bun..... thumb_yello.gif
Drept dovada ca ai o gindire redusa, nici macar nu ai fost in stare sa apreciezi singur.....a trebuit sa ceri parerea unui"manager"....care nu vad de ce automat trebuie sa fie si un profesionist in domeniul muzical.....

Hombre, daca tot zici ca ai creier, foloseste-l nenicule.....

Acest topic a fost editat de bdl: 21 Aug 2005, 09:06 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 21 Aug 2005, 09:06 PM
Mesaj #41


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



domnul dorin nu se poate aP tine sa serveasca a noastra comunitate, chiar si neinvitat!
si se mai spune despre romani ca fac totul din interes (stiti vorba aia: interesul poarta fesul!)....ia uite, baieti, v-ati gasit si manager! tongue.gif


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 21 Aug 2005, 10:31 PM
Mesaj #42


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Domnule Dorin,

QUOTE
Mie imi place SI muzica rap

Asta nu inseamna ca poti face ...
QUOTE
o critica constructiva

Dupa cum bine stii, sunt trupe pe piata care nu au nici macar ureche muzicala, dar au bani ca sa se lanseze, MULTI BANI, trupe care sunt scoase de...
QUOTE
manageri ai unei firme de impresariat artistic

Nimeni nu spune sa nu-ti dai cu parerea, dar cel mai indicat ar fi sa iti dai cu parerea ta wink.gif Iar prin parere ar trebui sa intelegi ceva de genul:
QUOTE (bdl)
Piesa e interesanta....nu se inscrie exact in genurile agreate de mine, dar efortul merita toata lauda..... thumb_yello.gif
Daca vreodata pot sa va ajut cu ceva in continuarea carierei muzicale, o sa o fac cu toata placerea....astept si alte piese....

Poti si mai amanuntit daca vrei, dar nu strica cheful unor oameni care fac chestia asta pentru ca le place! Acum e un hobby, poate mai incolo va fi mai mult, cine stie? Dar eu voi fi langa ei cum am fost pana acum si voi fi prima persoana SPER careia ii vor cere parerea, cum am fost si pana acum tongue.gif
Nu spun ca tre' sa iti placa, spun doar ca ar fi de preferat o parere constructiva decat o crtica wink.gif
Si ca sa inchei, mai citeste si ce s-a scris inainte...
QUOTE (genicon)
in eventualitatea unui album, este imposibil ca toate piesele sa fie pe gustul fiecarei persoane. De aceea, in planurile noastre de viitor primeaza cuvantul "diversitate"


Bafta! Si mai usor cu crticile wink.gif

Acest topic a fost editat de Kitty: 21 Aug 2005, 10:54 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 21 Aug 2005, 10:56 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Mai, si parerea menthorului a fost o critica, dar aia a fost una argumentata, bazata pe propriile impresii si pentru care i-am si multumit. In schimb, in seara asta, a fost vorba doar despre dorinta de a arunca putin (sau mult) cu noroi. Asta e diferenta. Am primit critici si mai dure, insa de la profesionisti. Nu m-am suparat aPsolut deloc. Insa a fost vorba despre cu totul altceva, nu despre rea intentie. Acestea ziind fise, cred ca am discutat deja mai mult decat era cazul si va astept in continuare parerile si criticile constructive.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 22 Aug 2005, 09:04 AM
Mesaj #44


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Barrie @ 21 Aug 2005, 11:56 PM)
Acestea ziind fise, cred ca am discutat deja mai mult decat era cazul si va astept in continuare parerile si criticile constructive.

aaa....pffff.... cum sa zic.... aaa... cred ca.... adica prerea mea... de fapt a managerului meu propriu si personal... pfff... este ca .... pfff... sunteti niste oPsedati baaaaa! si melodia voastra e oPsedanta baaaa! rofl.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 22 Aug 2005, 11:55 AM
Mesaj #45


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



QUOTE (Dorin_ccdj @ 21 Aug 2005, 10:22 PM)
Daca nu o considerati a fi constructiva, trebuie sa va consolati cu gandul ca e oricum reala.

Domnule dorin, dupa cum bine sublinia si bdl, noi am cerut parerea publicului, parerea membrilor de pe acest forum, si nu parerea unui "expert" in domeniu - al unui producator sau al unui cantaret de gen. Suntem constienti ca pentru o persoana avizata piesa noastra este non-valoare, este ceva inexistent - pentru ca astfel de persoane nu pot trece peste anumite motive (obiective, as zice eu) din cauza carora piesa suna cum suna. Noi am dorit sa aflam parerea publicului larg tocmai pentru a vedea daca scopul nostru propus - acela de a PROGRESA, isi are rostul sau nu. Daca, cel putin ca idee, piesa are vreo sansa sa fie placuta si merita astfel sa incercam sa facem ceva mai bun in viitor.

Apreciem intentia dumneavoastra de a promova trupa oPsedatii, prezentand-o unui manager de impresariat artistic, insa momentul ales pentru o astfel de actiune nu a fost cel mai potrivit. Insa vom retine altruismul dumneavoastra si in momentul in care vom avea intr-adevar un material foarte bun, vi-l vom oferi spre ascultare si spre promovare (cu atat mai mult cu cat inca nu dispunem de un impresar).

QUOTE
zvacniri necontrolate, spasmatice, de propozitii, ce cu greu se pot numi versuri chiar si cu rima fortata sau efectele auditive folosite


Pentru o persoana care a castigat premiul de "poetul hanului" (Barrie, adica) cred ca este cam exagerata aceasta definitie a versurilor noastre. Sau poate, de fapt, in critica dumneavoastra constructiva ati dorit sa subliniati spontaneitatea de care dau dovada versurile noastre, si nu ati stiut cum sa va exprimati, caz in care nu putem decat sa va multumim. Acea "rima fortata" de care amintiti, insa, chiar nu inteleg unde ati reusit sa o identificati (sau poate dumneavoastra jocurile de cuvinte vi se par rime fortate?). Cu atat mai putin efectele auditive, care lipsesc cu desavarsire.

Ma bucura ultima dumneavoastra interventie care dovedeste ca sunteti un adevarat fan BUG Mafia ("prezint realitatea exact asa cum este ea") si ca intr-adevar cunoasteti fenomenul acesta al muzicii hip hop. Drept urmare, urmand acelasi sir logic lansat de BUG Mafia, va dedic spre ascultare piesa "N-ai fost acolo" si nu pot decat sa sper ca ale dumneavoastra critici constructive au fost obiective si nu influentate de "trecutul" dumneavoastra cu membrii trupei - unul nu tocmai prietenos, de ce sa nu recunoastem?

In speranta ca vom reusi sa compunem "piese in adevaratul sens al cuvantului", va multumim pentru interventie domnule Copernic si asteptam in continuare parerile forumistilor legate de aceasta piesa.


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 23 Aug 2005, 09:47 AM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Dorin, ce faci tu nu se numeste nici pe departe constructiv.
Ca sa ai pretentia ca aduci critici constructive trebuie sa fii implicat direct sau indirect in "angrenaj". Am avut cumva onoarea sa cant pe aceeasi scena cu tine? Nu cred. Am avut onoarea sa stau alaturi de tine in public la concertele hip-hop? Am creat impreuna vreun instrumental? Ai refuzat sau acceptat vreun demo in numele vreunui label hip-hop? Ai produs vreun material? Ai scris vreun vers pentru o piesa hip-hop vreodata? Daca raspunsul la toate aceste intrebari este "NU" si nu ma indoiesc ca asa este, limiteaza-te la aprecieri de genul "Imi place" / "Nu imi place".

Criticile constructive pot fi aduse doar de cei implicati, fie ei simpli ascultatori, producatori, MC sau DJ. Pot sa pun pariu ca nu stii pe ce criterii analizez versurile unei piese, felul de a rima, cursivitatea rimelor si ce valoare pun pe metrica. So, ca sa-mi citez un prieten:

"Fa ca ploaia pe asfalt si .. las-o balta!"

oPsedatilor, ati oPtinut parerea mea cu catva timp in urma. Restul "simplilor ascultatori" v-au indemnat sa lucrati, sa exersati pentru a evolua. E cel mai bun sfat pe care vi-l puteau da. Eu vin si cu o completare. NU VA GANDITI la album. Scrieti freestyle-uri. Faceti piese. Cat de multe puteti. Daca va puneti in acest moment "problema" unui album, va mintiti si asta intotdeauna dauneaza evolutiei. WORK BROs!

Pace si respect!

Acest topic a fost editat de menthoru': 23 Aug 2005, 04:40 PM


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dorin_ccdj
mesaj 25 Aug 2005, 11:44 AM
Mesaj #47


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 March 05
Din: Romania
Forumist Nr.: 5.929



QUOTE (genicon @ 22 Aug 2005, 12:55 PM)
QUOTE (Dorin_ccdj @ 21 Aug 2005, 10:22 PM)
Daca nu o considerati a fi constructiva, trebuie sa va consolati cu gandul ca e oricum reala.

Domnule dorin, dupa cum bine sublinia si bdl, noi am cerut parerea publicului, parerea membrilor de pe acest forum, si nu parerea unui "expert" in domeniu - al unui producator sau al unui cantaret de gen. Suntem constienti ca pentru o persoana avizata piesa noastra este non-valoare, este ceva inexistent - pentru ca astfel de persoane nu pot trece peste anumite motive (obiective, as zice eu) din cauza carora piesa suna cum suna. Noi am dorit sa aflam parerea publicului larg tocmai pentru a vedea daca scopul nostru propus - acela de a PROGRESA, isi are rostul sau nu. Daca, cel putin ca idee, piesa are vreo sansa sa fie placuta si merita astfel sa incercam sa facem ceva mai bun in viitor.

Apreciem intentia dumneavoastra de a promova trupa oPsedatii, prezentand-o unui manager de impresariat artistic, insa momentul ales pentru o astfel de actiune nu a fost cel mai potrivit. Insa vom retine altruismul dumneavoastra si in momentul in care vom avea intr-adevar un material foarte bun, vi-l vom oferi spre ascultare si spre promovare (cu atat mai mult cu cat inca nu dispunem de un impresar).

QUOTE
zvacniri necontrolate, spasmatice, de propozitii, ce cu greu se pot numi versuri chiar si cu rima fortata sau efectele auditive folosite


Pentru o persoana care a castigat premiul de "poetul hanului" (Barrie, adica) cred ca este cam exagerata aceasta definitie a versurilor noastre. Sau poate, de fapt, in critica dumneavoastra constructiva ati dorit sa subliniati spontaneitatea de care dau dovada versurile noastre, si nu ati stiut cum sa va exprimati, caz in care nu putem decat sa va multumim. Acea "rima fortata" de care amintiti, insa, chiar nu inteleg unde ati reusit sa o identificati (sau poate dumneavoastra jocurile de cuvinte vi se par rime fortate?). Cu atat mai putin efectele auditive, care lipsesc cu desavarsire.

Ma bucura ultima dumneavoastra interventie care dovedeste ca sunteti un adevarat fan BUG Mafia ("prezint realitatea exact asa cum este ea") si ca intr-adevar cunoasteti fenomenul acesta al muzicii hip hop. Drept urmare, urmand acelasi sir logic lansat de BUG Mafia, va dedic spre ascultare piesa "N-ai fost acolo" si nu pot decat sa sper ca ale dumneavoastra critici constructive au fost obiective si nu influentate de "trecutul" dumneavoastra cu membrii trupei - unul nu tocmai prietenos, de ce sa nu recunoastem?

In speranta ca vom reusi sa compunem "piese in adevaratul sens al cuvantului", va multumim pentru interventie domnule Copernic si asteptam in continuare parerile forumistilor legate de aceasta piesa.

Domnule genicon wink.gif (e moda domnirii in floare..), eu nu am aruncat cu pietre ci am redactat opinia mea, in baza redarii piesei respective si unei "urechi" avizate. Nu s-a pus problema sa se ridiculizeze munca celor care au lucrat la piesa ori la cantatul efectiv. Deci eu nu critic talentul geniconului (nashul piesei), menthorului (tatal piesei) si/sau al lui barry (motorul piesei), nici pe departe. Versurile acelea buclucase pur si simplu nu se afisau in repertoriul unei piese clasice hip-hop. Si da ascult si BUG Mafia, chiar Parazitii, dar mai mult in masina cand sunt condus la o cercetare sau in teritoriu. Apreciez efortul vostru insa e loc de mai bine, sa se ajunga macar in dreptul unui "normal" sau "ok" in genul muzical tratat.
Apropo, nu cred sa scap pe lumea asta de identitatea lui Copernic, domnilor cu virtuozitatea debordanta. Chiar credeti ca sunt incarnarea maestrului N.Copernic? Intreb si eu impartial, de restul nu mai zic nimic ca iar se va zice ca e vreo critica din aia obscen de reala.
Salutari din Empireu! spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 25 Aug 2005, 01:41 PM
Mesaj #48


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Domnule Dorin, in primul si in primul rand trebuie sa fac o precizare: menthoru nu are nici o legatura cu aceasta piesa, nu a participat in nici un fel la crearea versurilor sau a negativului. El are deja o trupa foarte promitatoare in lumea hip hop-ului si, cel putin momentan, comparatiile oPsedatii/KaTaNa nu isi au nici un rost.

QUOTE
Apreciez efortul vostru insa e loc de mai bine, sa se ajunga macar in dreptul unui "normal" sau "ok" in genul muzical tratat.


Asta stim si noi, si asta incercam si noi. Vom face tot posibilul. Multumim.


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 29 Aug 2005, 01:12 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



QUOTE (genicon @ 25 Aug 2005, 02:41 PM)
El are deja o trupa foarte promitatoare in lumea hip hop-ului si, cel putin momentan, comparatiile oPsedatii/KaTaNa nu isi au nici un rost.

Dau o bere la primul album ... la asa reclama smile.gif)


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicoleta
mesaj 5 Oct 2005, 10:16 AM
Mesaj #50


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 46
Inscris: 28 September 05
Din: HanuAncutei
Forumist Nr.: 7.033



naspa piesa spoton.gif
(de fapt asa trebuia sa iasa, nu? jamie.gif )


--------------------
QUOTE
Mai devreme sau mai tarziu fiecaruia i se da ceea ce i se cuvine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 08:34 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman