HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cefaleea Si Migrena, ce sunt si cum se trateaza
corinuta
mesaj 29 Jul 2005, 12:04 PM
Mesaj #36


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 11
Inscris: 27 July 05
Forumist Nr.: 6.701



QUOTE (Zorro @ 29 Jul 2005, 10:25 AM)
QUOTE
Crizele mele de migrena le fac pe fond nervos, stres, oboseala, curent, aer conditionat.

corinuta, nu mai bine ai incerca sa indepartezi cauzele migrenelor si nu efectul?

asta incerc sa fac. Ma feresc cat pot de mult de curent si aer conditionat. Mai greu e cu stresul si oboseala.


--------------------
corina
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edittha
mesaj 1 Nov 2005, 07:07 AM
Mesaj #37


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 19 June 05
Forumist Nr.: 6.479



Sincera sa fiu am nevoie de sfatul vostru. Am un baiat de 21 ani si ameteste , il doare capul si are uneori o stare proasta. Am fost la n medici : neurologie, cardiologie, oftalmologie, analize ....si totusi mai ameteste din cand in cand .Magneziu este la limita de jos si uneori tensiunea 14 cu 8 , in rest toate sunt bune . Doctorii i-au spus ca este stare de panica . Sincera sa fiu , nu stiu ce sa mai spun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 1 Nov 2005, 07:10 AM
Mesaj #38


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Bine ai venit printre noi edittha ! flowers.gif flowers.gif welcome.gif


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Nov 2005, 07:10 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ovidius
mesaj 1 Nov 2005, 08:21 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Am un baiat de 21 ani si ameteste , il doare capul si are uneori o stare proasta. Am fost la n medici : neurologie, cardiologie, oftalmologie, analize ....si totusi mai ameteste din cand in cand .Magneziu este la limita de jos si uneori tensiunea 14 cu 8 , in rest toate sunt bune .

Lipsa magneziului indica un consum nervos intens sau o alimentatie deficitara in asa ceva (sanse mai mici).

QUOTE
Doctorii i-au spus ca este stare de panica.

Daca doctorii au spus asta, atunci incearca sa vizitezi un psiholog si sa-i ceri parerea. Poate ca are si el ceva de zis.


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edittha
mesaj 2 Nov 2005, 06:11 AM
Mesaj #40


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 19 June 05
Forumist Nr.: 6.479



Am fost si la psiholog si mi-a spus ca totul se intampla din cauza ca este o fire mai sensibila si sta toata ziua la calculator.Sper ca acum de cand a inceput cursurile la facultate si un serviciu sezoner sa isi ocupe timpul si sa nu se mai gandeasca la ,, frica".Multumesc mult ptr raspunsurile voastre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 2 Nov 2005, 10:21 AM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Frica trebuie inlocuita cu curajul si increderea in sine, nu uitata. Oricum, ocupatia este o metoda foarte buna de a nu lasa creierul sa o ia razna (prea multa gandire striaca uneori biggrin.gif ). Parerea mea e ca trebuie sa faca terapie cu un psiholog bun, dar pentru asta trebuie sa vrea el singur sa mearga. A fost si el cu tine la consult?


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edittha
mesaj 2 Nov 2005, 12:59 PM
Mesaj #42


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 19 June 05
Forumist Nr.: 6.479



Da, am fost cu el. Asa sunt mamele care isi cresc copii singure(tatal lui a murit la varsta de un an). Poate si asta e unul din motivele fricii lui. Viata ne-a oferit mai mult necazuri decat bucurii , dar am trecut amandoi prin toate . Prietena lui i-a spus ,, totul depnde de tine " Acelasi lucru i l-am spus si eu si medicii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 2 Nov 2005, 01:28 PM
Mesaj #43


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (edittha @ 2 Nov 2005, 01:59 PM)
dar am trecut amandoi prin toate .

Cu tot respectul si toata intelegerea, cred ca aici este problema! Spui "totul depinde de tine!" dar te duci cu el la medic. Gandeste-te ce faceai tu la 21 de ani si lasa-l si pe el sa faca la fel. Singur, chiar daca greseste. Micile esecuri il pot pregati sufleteste pentru viitare mari esecuri, pe care viata, invariabil, ni le scoate in cale. Nu il mai proteja in exces. Stiu ca este greu, dar lasa-l sa iasa singur in lume, sa rada si planga singur, sa cada si sa se ridice singur!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edittha
mesaj 3 Nov 2005, 08:37 AM
Mesaj #44


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 19 June 05
Forumist Nr.: 6.479



Multumesc mult pentru vorbele tale, acelasi sfat l-am primit si de la colegele mele. Am deja doua saptamani de cand tratez totul cu indiferenta, desi sufletul ma doare. Ii spun,, lasa draga totul trece" si se ia cu alta problema si uita . Cred ca la el autosugestia se manifesta foarte bine .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 3 Nov 2005, 09:30 AM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Micile esecuri il pot pregati sufleteste pentru viitare mari esecuri, pe care viata, invariabil, ni le scoate in cale. Nu il mai proteja in exces. Stiu ca este greu, dar lasa-l sa iasa singur in lume, sa rada si planga singur, sa cada si sa se ridice singur!

Sfat mai bun ca asta nu cred ca exista.

QUOTE
Am deja doua saptamani de cand tratez totul cu indiferenta

edittha, nu trebuie sa bagi indiferenta la inaintare, ci trebuie sa intelegi ca fiecare om in parte trebuie sa fie propriul lui stapan si total responsabil de actiunile lui. Acorda-i fiului tau respect si trateaza-l ca pe un om matur, nu ca pe un copil. Asa cum zicea si mariusc2, unui om matur nu-i este straina nici bucuria si nici necazul...


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 3 Nov 2005, 01:35 PM
Mesaj #46


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE
Am deja doua saptamani de cand tratez totul cu indiferenta, desi sufletul ma doare

Perioada de capatare a independentei va fi mult mai lunga si va avea parte de multe conflicte (interne, dar si externe). S-ar putea sa se si razvrateasa fata de tine. Trebuie sa te gandesti ca e spre binele lui. Totusi, 21 de ani de control ultra-protector nu pot fi depasiti peste noapte! Nu ai garantia ca isi va putea capata independenta, dar macar incerci. Astea sunt doar opiniile mele, nu sunt avizate de stiinta. El acum are multe intrebari la care tu nu ii poti oferi raspunsul, pentru ca marea majoritate te vizeaza pe tine si atitudinea ta fata de el. Cu siguranta are nevoie de cineva de specialitate pentru a se asigura ca drumul spre independenta va fi incununat de succes. Ar trebui sa il convingi de utilitatea consultatiilor psihologice. DAR sa NU te duci tu cu el!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 6 Jun 2006, 12:22 PM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Sa revin cu actualizarea: dupa o luna de dureri zilnice am decis sa ma caut la capatana (stiu, tardiv laugh.gif ) si dupa diverse perindari pe la diversi medici am fost diagnosticata cu migrena comuna. Iupiii! mad.gif Tratament nu prea mi s-a dat (intuneric, liniste, paracetamol la nevoie), iar partea buna este ca de cand am fost la neurolog nu m-a mai durut capul. Tare bine mai e!


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 11:08 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman