HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Nebuni Liberi, nebun, dar cu masura
Ati lasa un semi-nebun liber pe strazi?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 8
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Vornicum
mesaj 14 Oct 2004, 10:34 AM
Mesaj #1


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Ieri am vazut pe strada un nebun in halat de spital. Intr-o mana avea un colt de paine si cu cealalta manca seminte.
Vorbea singur si nu era barbierit.
Nu inteleg de ce-i lasa asa sa bantuie pe strazi ca si fantomele.
Inteleg ca sunt in stare latenta ca si vulcanul Etna dar strica aspectul urban.
Mi-e si mila pe de-o parte de ei, dar nici pe strada trebuie sa-i lase. Parerea mea.


________
Mai, tu esti cam verde la fata... esti bine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bunicu'Gilbert
mesaj 20 Oct 2004, 09:29 AM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 187
Inscris: 8 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 733



QUOTE (Vornicum @ 14 Oct 2004, 12:47 PM)
Mi-e si mila pe de-o parte de ei, dar nici pe strada trebuie sa-i lase. Parerea mea.


Sunt perfect de acord cu tine. Intr-o societate civilizata locul bolnavului este la spital, sub stricta ingrijire medicala. De aceea platim din propriile castiguri sume astronomice care contribuie la bugetul Caselor de asigurari de sanatate si nu numai la acestea...
In prezent se poate constata o inrautatire a starii de sanatate mentala a populatiei, pe care mai marii nostri nu vor s-o recunoasca, deoarece ar recunoaste implicit starea de saracie in care se zbate aceasta. Exemplele prezentate de mass-media noastra privind calitatea actului medical ne ajuta sa intelegem de ce si nebunii au ajuns sa se plimbe nestingheriti pe strazi. Iar calitatea e strans legata de recompensa (salariul) acordat unor asemenea lucratori din domeniu. Chiar daca ministrii nostri ai sanatatii s-au laudat cu caracterul social al acestei asa zise reforme din domeniul sanatatii (invocandu-se chiar numele lui Bismarck), rezultatele sunt deplorabile.
Singura noastra modalitate de sanctionare a rezultatelor din domeniul sanatatii si asistentei sociale este una democratica, prin exprimarea libera, o data la patru ani, a votului fiecaruia.


--------------------
Doar un las are curajul sa spuna ca nu a cunoscut niciodata frica.
F. Foch
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 03:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman