HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Elevului Nelu
mogaldeatza
mesaj 17 Dec 2003, 09:16 AM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




A venit in vizita tusa Leana ca a dat mama cu telefonu dupa ea
ca asara in loc de ceai d-ala amar i-am dat unu de a dormit la
buda si tipa la tata ca sa-i aduca tembelizoru ca iea moare cu
zile daca nu-l vede pa Bebe sa-i mai spuna ce sa faca in dormitor.
Si a venit tusa si a zis "cremenalilor imi usideci sora!" aloeu a tipat
vreo doaua ore de am crezut ca chiama vecina politia.Si a vrut sa-mi
faca program de lectii sa nu mai umblu bagabont dupe ce vin de la
scoala.Si tata i-a zis ca :"sa nu te bagi tu in famelia mea ca te trimit io
la coada vacii bagareato"si iar tipete si vaiete si io am fost stresozat
si nu am putut sa scriu despre fotosinteza la plante, s-asa nu stiam io
ce poa sa faca fotosinteza aia la o planta, cred ca o trage-n poza, ca la
balci la tusa la tara si dupe aia ? rolleyes.gif Si maine iar ma duc cu tema
necompleta si iar urla doamna la mine si ma face 'andicapat.
Da acu nu-mi pasa ca ma uit la un film d-ala cu batai multe si poc si pac, si
masini busite.Si am vazut si plante in film da alea manca oameni si nu era
nici o fotosinteza p-acolea si io ma gandesc ca poate doamna a gresit cuvantu
cand l-a scris la tabla. Aoleu si vrea si portofel la tema, da nu a zis cat de mare
din piele sau din alt matirial( io cred ca d-ala vrea ca numa ciorapii nu-i are din
piele, in rest umbla ca pisica aia cu nume de femeie din filmu cu superomu'),
si am vazut pa caiet ca scrie mare POZE adeca vrea portofel cu poze?
Io nu mai stiu ce sa fac si tusa boceste , mama rade la Bebe si tata sforaie
langa stecla neterminata.
Elevu da sarvici debusolat


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Soarele
mesaj 17 Dec 2003, 01:51 PM
Mesaj #107


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 49
Inscris: 30 September 03
Forumist Nr.: 879



Mi-au placut aventurile "Elevului Nelu"Si le-am impartasit si cu prietenii mei. Toti eram pe jos de ras rofl.gif . Bravo, Bravo, BRAVO!!!! 43.gif


--------------------
Veni Vidi Vici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 17 Dec 2003, 10:15 PM
Mesaj #108


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Dar... aventurile prietenilor lui nelu nu ti-au placut nici macar putin? cry.gif I'm gonna kill myself biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 Dec 2003, 10:15 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 21 Dec 2003, 07:40 PM
Mesaj #109


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Io creca doamna tovarasha noastra are o pronblema de ne du-ce mereu in cractivitazi icstraskolare care azi de iegzemplu nea chemat si nea liniat sham mers la gradina zoiologica. Da n-oi intii nam vrut sa mergem ca nu se golise inca sticla de tzuica care o beam in fundu clasei sha zis doamna datzio naibii incoace co golesc io ceacee a si facut dintrun git. Ca ea voia sa sa ividintzieze in fatza furourilor superioare ca ce bine ne iduca ea si sa mai ia un grad si 100.000 de mii in cifre si litere in plus la salar. Da tzuica navea un grad cavea vro saizeci si lea baut pe toate.

Mie mia placut ca mergem la zoio ca nu vazusem animale decit la aprozaR si magaru de la tushafloarea care lam pocnit io cu falca in conpita stingaspate sapoi iam dat un ficatz in conpita dreaptaspate de ma durut sufletu trei zile caveam bube negre pe barbie si sa ifectat conpita la magar sha nurit in chinuri. Ca-sha iam zis io lu tusha cind mantrebat dece a murit magaru sham zis de ifectie si ea a intrebat porma ca daca ie ifectie de ce pute magaru a gaz lanpant si mai e si scrum? Ciudat totusi ca gazu nu era ifectat cind lam turnat pe el da poate maciulia de la cribit nu ierea prea curata.

Cin am ajuns la zoio era dimineatza care a vrut doamna tovarasha sa ne cunpere bilete da paznicu a zis ca nu se poate ca daca ne lasa inauntru sar putea naste confuzii intre noi si animale. Atunci mama bagat io sham zis ca nu se poate sa sa nasca nimeni ca noi neam protejat si io si sandel si gigeta si lizuca cin am facut kestia aia, care doamna mia tras un dupac peste bot spre deosebire de gigeta si lizuca care mia tras la coaste. Porma doamna tovarasha a zis ca singuru in dubiu ie IoNeL da asa ie el cu mult par verde pe fatza si behaie, plus ca transpira acetona. Da paznicu a raspuns ca iOnEl e singuru normal deacolo si sa nul mai pisam la cap. Atunci doamna s-a dus in ghereta la iel sai sexplice mai bine cum devine cazu si zic io ca ia sexplicat bine de tot ca se auzeau ragnete si chiuituri shin-trun sfert de ora a iesit amindoi afara care nea dat bilentele instant si 200.000 de sute de mii lu doamna si ia zis ca sia gresit vocatia.

In rest nam vazut prea multe animale inafara de cinii bagabontzi de pe alei ca ibernau cu toatele si ierea afara numai leu cu leoaica si se jucau si iei ca oamenii. Da leoaica cam gifiia cin sa suit leu pe ia si tovarasha nea zis cai din cauza cai leu greu. Da io stiam ca nui asa ca a zis nenea murgu isarexu ca leu greu o sa apara peste vrun an doi si se cheama eurou. Da in ritmu in care se juca familia aia de lei nu crez sapara asha iute.

La esire am mai stat pret deo tzigare cit a mers doamna la paznicu care a zis porma ca sal ia dracu de envatamint conrupt si copi-i-i-i neghiobi ca mai bine ajungea parashuta can juma de ora a facut mai multi bani decit suplimentu de liafa pentru gradu ala nenorocit. Da navea ea stofa de parashuta ca nu stie sa se deschida bine. Si paznicu se bucura ca o sa mai treaca doamna pe la el si infine a renuntat insa nu stiu daca la oaie sau la oua? grea intrebare. Si data viitoare a zis doamna ca o sa ne duca in vizita la un sec-shop sa invatam cei viata care zic io ca e o triaba buna desi preferam la un demidulce-shop ca sintem prea mici pentru unu sec.

Inkei aicisha conpunerea asta ca mai e putin pina la sfirsitul orei si ma priseaza sandel sai arat cartile ca a platit sec desi ii zisesem si lui sa plateasca dulce sau demidulce, da la el nu se pune ca shasha nare gust nici limba.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 21 Dec 2003, 08:45 PM
Mesaj #110


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Pese:
Superb spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Dec 2003, 09:16 PM
Mesaj #111





Guests






dumnezeule, Ypsyyyy, mooooooooor de raaaaaaaaaas, si io si colega meaaaa rofl.gif rofl.gif rofl.gif Esti tare mama, tine-o tot asa rofl.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 21 Dec 2003, 09:48 PM
Mesaj #112


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



ohyeah.gif ... still to come ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 21 Dec 2003, 10:10 PM
Mesaj #113


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Elev Nelu, jos palaria ! I-am aratat textul elevului Gigel, care e langa mine, si-a zis ca trebuie musai sa-l las si pe el sa te laude. Mai jos e mesajul de la el. O sa fie scurt, ca urmeaza Competitia Hanului.

_____________________

Ios elevul Gigel dintra patr-a ce. V-ai ce mia placut cea-i scris nelulE. Ave ti o doamna de doamna nu ca noastra. Care cica sa nu neauda cu probiscuitati.A voastra e cul va duce la zoo va invata zoofilia in natura. Pa noi nu ma ne face prosti sine zice cane e capu la butelci de vin. auzi si tu si ca lene pro verbiala ca noastra namai vazut. E varza rau. Sa-mai scrii te rog io.

Acest topic a fost editat de calfa: 21 Dec 2003, 11:33 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Dec 2003, 10:30 PM
Mesaj #114





Guests






Iti va scrie stai linistit rofl.gif Woaaaa, clasa nuastr de omeni dashtaptzi ce iestem se fashe sdin she in she mai mareee uuuraaaaa!! ( mesaj de la Zizina, din Spania rofl.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 21 Dec 2003, 11:10 PM
Mesaj #115


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Pai il mai las si eu pe elevul Gigel sa scrie aici din contul meu, daca are cine-i tine companie, si nu-l ia nimeni la goana.

Acest topic a fost editat de calfa: 21 Dec 2003, 11:10 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Dec 2003, 12:31 PM
Mesaj #116





Guests






Pai cine sa-l ia la goana? Zizina e fata iubareata si-i tine pe toti prin ...aaa...pe langa ea biggrin.gif Asa ca, draga Calfa, hai sa ii lasam sa-si trimita mesaje din conturile noastre rofl.gif Cine stie ce iese pana la urma? rofl.gif Doamna invatatoare, mai aveti loc de-o gradinita? rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 22 Dec 2003, 12:41 PM
Mesaj #117


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Sa vedem ce putem face. Deocamdata insa, elevul Gigel a plecat in vacanta.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Dec 2003, 12:51 PM
Mesaj #118





Guests






Pai si Zizina isi ia o vacanta, da' se-ntoarce cu forte proaspete...M-a rugat sa va spun sa nu uitati de ea ca va papa cu fulgi cu tot tongue.gif
Acu' am vazut si io mesaju' de la Geni: cand am zis "Aventurile elevuilui Nelu" va aveam in vedere pe toti..so don't kill yourself ...yet tongue.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 22 Dec 2003, 01:21 PM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




La colindat

Daca doamna de religie ne-a zis la ora ca e frumos de sarbatori sa mergem
cu colindu pa la usile oamenilor noi am ascultat-o din raspect ca si ea ne lasa
sa aruncam cu avioane in clasa, ca zice ca sintem mici si macar la ora ei sa
ne jucam si noi.
Si am invatat sa recitam neste colinde si ne-am dus seara pa la oameni.
Ne-am imbracat frumos, io am loat suba lu tata si caciula lu bunicu ca lui nu-i
mai trebui, Gigel a loat pantalonii lu fracsu da'i ierau cam mici si a furat de
la sorsa niste ciorapi d-aia cu dungi si Bebica si-a loat treningu ca lui i-a zis
tasu ca tranzitia e grea si n-are bani de toale ca Botezatu.
Si am mers intai la doamna noastra'nvatatoare care cand ne-a vazut a zis ca ea nu da
bani la golani si ca si daca-i cantam ca ala cu melodia da fripteuze nu ne trece la mate-
matica ca ia nu face pacate.Si noi n-am mai apucat sa-i zicem Sarbatori... ca ne-a trantit
usa-n nas.
Si daca am vazut asa am mers pa la oameni da nu-i stiam si am sunat pa la usi si un
mos ne-a zis ca de ce nu stam frumos acasa, ca el nu umbla haimana pa strazi cand iera
ca noi. Apoi am ajuns la o tanti care a inceput sa planga cand i-am cantat despre cei trei
crai si ne-a dat bomboane si covrigi si Gigel si-a rupt maseaua intr-unu, asa ca noi nu
am mai mincat da cum ne iera foame am luat-o spre casele noastre ca am vazut ca nu
facem treaba cu colindatu'.
Maine mergem la metrou ca am vazut io la postu ala cu antene ca acolo poti sa canti
si imnnu tarii, ca daca zici ceva da iarna lumea da bani.Si cu banii ii facem lu doamna
noastra un cadou de Craciun, da inca nu stim ce .
Elevu da sarviciu in vacanta


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 26 Feb 2005, 11:00 PM
Mesaj #120


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Mai, acu' ca Jurnalul Elevului Nelu a fost nominalizat la Cel mai amuzant topic al anului 2004 (desi ultimul mesaj e din 22 dec 2003 rofl.gif rofl.gif ) m-am gindit sa-l readuc oleaca la viata. Si anume:


Cum miam pitrecut io craciunu
====================
Tata meu si cu mama mia este niste parinti tare ciudati care cind se apropie craciunu tremura pe ei de frica si nu stie unde sa ma mai ascunda. Cred io ca ie din cauza lu pisica noastra care acu doi ani am branshato la istalatia de la brad care a inceput sa lumineze pisica ca licuriciu si zbiera ca masina de la pompieri care am putut sa fac conparatziia ca a venit si iei dupe o ora ca luase foc bradu inclusiv apartamentu nostru si tot blocu dimprejur. Ca deaia nea dat vecinii in judecata da a zis tata care judecata? ca tinpitu asta mic nu judeca. Desi io cind am crontolat mitza ierea de sesc feminin asa ca tata trenbuia sa zica aia mica nu judeca. Si nici nu era asa mica ca ierea ditamai motanu da isi facuse skimbare de secs ...

Asa ca anu asta am fost cu toata familia mia in vizita la porcu de la tushafloarea care trebuia sa-l taiem dar cu toate acestia ne-am vazut si cu alte animale cum ar fi unkiutase si badeagheorghe carei ciobanu satului si am auzit io ca ie singuru cioban din lume care a esperimentat tioria rilativitatii. Da asta o sa va zic io mai incolo, ca nici acuma nu pricepe lumea cum ie posibel ca brinza de oaie facuta in doua mii si patru sa fi fost inputzita inca din secolu o mie noua sute si nouazeci. Care io cred ca asta ie a mai teribela dezmonstratie ca tinpu ie rilativ.

Cin a fast cazu sa taie peorcu tata a zis ca o sa adune cei mai de nadejde oamini din sat care da gata sticla de jumate fara sa rasufle. Ceea ce a si facut inainte sa dea navala in kotschina lu parpanghel c-asai zicea la peorc. Si bunicugutza a dat ordinu de lupta si a zis sal lege pe pork de miin is ide picioare si sa-l taie mai iute ca deja se intunecase de noapte desi actiunea ierea pre-c-o-nizata pentru dimineata da ce sa-i faci ca damijana avea fro cinspe kile. Dehaltfel numa asa se esplica faptu ca dupa doo ore cin sa sesizat fimeile din sat ca ie prea mare linistea in quocina si nu sa mai aud bubuiturile si zberatele din primele zece minute a inceput ele sa chiraie si a dat si ele navala. Si ia gasit pe toti barbatii legati de mini si de picioare care a reiesit porma ca numai bunicugutza e de vina el si cu ordinu lui tinpit ca a facut armata la parasutisti si sa intinplat odata ca nu i sa deschis parasuta si de atunci numai asa face.

Da vin io si zic cu mintea mea a proasta ca oare cine l-a legat pe ultimu din vajnicii porceadori? Pesemne kiar parpanghel care am asa o banuiala ca s-a civilizat de cind ia pus tushafloarea cablu in cotetz si se uita numai la animal planet si a izbutit sa scape de animalu din el. Ca lam- vazut io dupa aia pe ulita si ma vazut si iel si mia- zis sarumina duduie. Da nu sa inselat foarte tare ca tocmai o fugaream pe sora lu gigeta care e si ia de la tzara si voiam sa ma joc cu ia niste jocuri copilaresti care isi luase si pilula pentru orice iventualitate. Dar iventualitatea nu sa mai intinplat adica sa intinplat da nu cu mine ca am aflat porma ca peste noo luni sorasa- lu gigeta a nascut un mic tronglodit si asa sa dovedit ca pilula fusese de nurofen si nici macar na tzinuto conrespunzator intre genuchi.

Si uite asa a scapat peorcu parpanghel de taiere ca sa haiducit si sa dus in padure desi tushafloarea a pus renconpensa pe capu lui si la dat si la gazeta si anunturi la radio. Da nu la mai gasit nimenea deatunci. Si atunci de ciuda tusha a cunparat pe datorie un alt pork care trebuia sa fie sacrificat si nu la taiat ca a zis cal tzine pina la craciunu viitor da pina la urma na mai rezistat si ca sa nul omoare dar sa aiba totusi porcarii sa dus si ia facut liposuxie la burta ca sa aiba untura de pork si ia anputat un picior si uite asa a avut si pulpa si muskiuletz. Nu mai zic ca dupa o zi la convins ca are o grupa de sinje foarte rara si la pus sa doneze trei kile de sinje si uite asa am avutara n-oi si singerete. Lucru mare domle un peorc asa zvelt binecrescut si cultivat ... care sta tot in khocina lu parpanghel si acuma are si discoveri si nasional jeogravic.

asa ca suspomenitii porci a avut o soarta mai buna decit mitza de acu un an da oricum din ia nu puteam scoate cirnati si caltabosi cel mult niste purici. Da nui nimic ca am dibuit io un pisoi in pod la unkiutase si poate il fac si pe el glob in bradu de iarna ... da inainte de asta aveti umpik rabdare si o sa va zic cum miam pitrecut io pashetele de anu asta.

Ilevu Nelu, vejetarian convins


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 26 Feb 2005, 11:06 PM
Mesaj #121


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



rofl.gif roflmao.gif ejti nebun spoton.gif

QUOTE
ne-am vazut si cu alte animale cum ar fi unkiutase si badeagheorghe

rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 26 Feb 2005, 11:07 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 26 Feb 2005, 11:32 PM
Mesaj #122


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE (Ghost @ 27 Feb 2005, 12:06 AM)
rofl.gif roflmao.gif ejti nebun spoton.gif

QUOTE
ne-am vazut si cu alte animale cum ar fi unkiutase si badeagheorghe

rofl.gif rofl.gif

I do, your Honor! spoton.gif

rofl.gif rofl.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 27 Feb 2005, 12:00 AM
Mesaj #123


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Mey, eu am tot vazut jurnalu' asta nominalizat si ma tot gandeam: care devil.gif o fi? Acu' m-am lamurit! rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 27 Feb 2005, 12:35 AM
Mesaj #124


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Mda, eu am fost 'desteapta' care l-a nominalizat.. ohno.gif sorry.gif Dar oricum, trecand peste jena de-a face o prostie, ma bucur sa vad ca astfel Nelu s-a gandit sa mai dea un semn de viata.. tongue.gif E baiat bun si sufletist, manca-l-ar mama laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 27 Feb 2005, 12:13 PM
Mesaj #125


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Lasa, ca n-a fost prostie mwah1.gif ca nominalizarea m-a facut sa pun pe hirtie noua aventura a lu' Nelu, pe care o cloceram mai de multisor rolleyes.gif laugh.gif

@nefertiti: tre' sa-l iei sa-l rasfoiesti de la prima pagina wink.gif de unde a inceput Ghostu' sa zica de aventurili narodului ...

Acest topic a fost editat de ypsilonalpha: 27 Feb 2005, 12:17 PM


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 27 Feb 2005, 12:49 PM
Mesaj #126


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Mia zis pritenu meu mai bun petrica ca cand sa ducea iiel al enternetcafeu ca sama-i vorbeasca cu nenea ala din turcea (cica ciat ii zice la aia de sta unu la un enternet si altu la altu) ca cica ca ieste ca ierea un sait (ca cica asa ii zice la alea de arata poze la teveu de la eneteret) de ii zice hanuancutei si zice ca scrieea acolo ca sami de-a mi-e primu ala marele si ca s-antreaba unu acolo ca dece sam-i deie mie primu ca io nu am fost pe acolo anu trecut. Pai cum sa trec daca am stat la sanator ca mam intalnit pe strada cand mergeam pe trotuarul ala din driapta cun motociclist verde cu motocicleta verde demiam dat cucapun iiel siio si iiel sam ajuns la sanator ambiaamandoi. Pe min-e mor tinut pana acuma, dar celant, nenea motocicistu nu o putut sa stea ca cica ca trebe sa taie iar potcu si creca deaia nu sa facut bine ca mereu umbla cu motoclata in spinar ca zice ca vrea sa io fure nasonii. Asaa ca io am venit sa va spun sa sa-mi dati mie primu ala marele ca vreau sami iau un suc sio ciunga pe carea so pui pe scaunu lu nenea ala de zice ca sa nu ieie io primu. Ca io am facut toatea alea dele zice la jurnalal si tot io iam dus matza aia lu coci ca nu erea cu purici ci avia paducii mei de la sanator ca nu stie ce a facut nenea alalat cu iei si ca daca numi dati primu va dau si voua
Ilevu nelu, pre-miant la hanu lu ‘ tanti ancuta

Acest topic a fost editat de denise: 27 Feb 2005, 01:12 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 27 Feb 2005, 03:07 PM
Mesaj #127


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



De ce l-ati mutat sad.gif ? Se potrivea mult mai fain in Poiana sad.gif .....

@Denise....super mwah1.gif spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 27 Feb 2005, 11:03 PM
Mesaj #128


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Mutati-l inapoi in Poianaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cry.gif

tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 28 Feb 2005, 12:57 AM
Mesaj #129


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Subscriu la cererea Ghostului si il sfatuiesc pe Nelu' sa scrie o scrisoare frumoasa - cum doar el stie sa scrie - in care sa-l roage pe Mihai sa ni-l aduca inapoi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 28 Feb 2005, 01:35 AM
Mesaj #130


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Scrisuare lu nenia amidnistartoru Mihai

de Nelu

Toasu nene aministartor Miahi, pe mine ma chiama Nelutu si sint elev in clasa anoua-a J de la scuala jenerala care este la noi in mucipiul Timpa de jos si unde io ma duc la scuala. Iot-i scriu aciast-a scrisuare ca n-ea pus la ora de romina duamna profesuara s-i mia zis ca daca iara vin cu tema nefacuta si mint ca mia-m uit-at caietu acasa ma pune sa vin luni tuns cu parinti ca ia nu mai suporta ca di aia nia dat tema sa compunem cum se scrie o scrisuare. O scirsuare ieste facuta din mai multe parti introducere cuprins si inceiere subiect predicat si adjectiv.Scrisuaria mai trebe sa aiba doi uameni adica espeditoru care scrie scrisuarea adica io si destinataru care citeste scrisuarea adica tu.Asa m-ia esplicat mie duamna la scuala si tanti Serenity de pe internet care imvata la oras la universitatia de psihopati care am rugato sam-i spuie ce sa fac ca sa im dai inapoi jurnalu unde scriu ce mai fac io.Te rog sa i-mi dai inapoi jurnalu ca mi-e acolo im place sa scriu in Poiana ca asa ia zis lu mama si nenia doctoru cind ma dus la control psihopatic lasatil duamna sa stea la aier curat ca daca sta mult inchis in casa are crize de personaliate si nare voie sa se nerveze si s-ai dati pastilele astia de trei ori pe zi dupamasa.Multumesc Nelutu.
Incheiere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 28 Feb 2005, 08:03 AM
Mesaj #131


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Auziti, io cred ca Nelu asta e clona lu' Marean Vanghelie. rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 28 Feb 2005, 11:54 PM
Mesaj #132


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine Nelutu, nenia tia mutatu inapoi jurnalu la aier curat, nenia nu vrea sa te distrurpe pi tini... unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 28 Feb 2005, 11:59 PM
Mesaj #133


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Multumex frumo-s spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 1 Mar 2005, 12:01 AM
Mesaj #134


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Cu platzere, sa fi baiet cu minte! spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 1 Mar 2005, 10:15 AM
Mesaj #135


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



au contraire, sa fii baiat rau ! ohyeah.gif baietii cuminti ajung sotzi devotati si fideli; baietii rai ajung unde vor ! spoton.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 3 Mar 2005, 01:24 AM
Mesaj #136


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Nelutzule, tu s-a nu crezi ce zice astia, ca ei nu stie nimika. Se baga shi ei in vorba pentru ca sa vorbeasca discutziile care este. Eu te rog sa ne povesteshti despre shcuala unde mergi tu shi de toarasha ta shi de colejii tai, pe care sai batzi shi cind a-i timp sa ne zici shi 9. thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 3 Mar 2005, 01:26 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nea Fertiti
mesaj 1 Oct 2006, 03:14 PM
Mesaj #137





Grup: Musterii
Mesaje: 0
Inscris: 27 September 06
Forumist Nr.: 8.733



Haida sa contribui si eu, ca nou venit la patzaniile lu Nelutzu..
----------------------------cut here----------------------------------
Io mis Nelu, ilevu nelu dintra doa be deacum cinci ani de cind am terminat armata ca a zis ca ce sa caute io in clasa atreia la ani miei. Stai sa ma laud scriu la copiuter ma invatat un nene in armata sa scriu bastonase, asa le zicea iel cin im dadea cu ele pe spate de ia-m imfipt stilo in picieur sa tipat d-ea venit lumea sam scapat la infirmerie unde ie foarte fromos finca ieste multe oameni infirmi de pot sa le ajut sa le fac vint pe scari d-a nu erea asa ca am fugit de acolo si mam ascuns in-tro magaoaie verde unde erea multe butonas d-eam apasat io pe toate sa facut bum si asa am terminat io armata.
Acasa cind am ajus aflase lumea ca viu si a fugit tot satu in spania de nu lam mai gasit decit un lan de porumb si o baba care murise si m-ia zis ca sa ma duc spre est asa arata ia. Dupa ce am ajuns in spaniea in satu siberiea erea foarte frig dem clantanea dinti rau. Dupa ce am ajuns in satu wang ti din spaniea am zis ca mare e spaniea asta deam mers doi ani de acuma eream clasa patra daca nu dadeam cu piatra de caramida in geam la director de ieam spart capu da sa facut bine sea murit saracu cind a cazut pe scari de l-eam ceoplit io cu ciocanu dupa c-eam taiat balamauele de la usea de fer dela scoala dea tras directoru de ea seam ris de iel de ierea sub use. Ierea frumo la scola cin invatam despre animali mari si mici cum ieste elefantu de are trompeta ca vecinu gligore care a cintat la iea de la operat cin i sa lipit supergluu de i lam pus pe mustiuluc.
La scuola ierea frumos rau de tot cin ne tineam de mini la careu de ieam curentat dea tipat directoru cin a cazut in c_r de n-ea asurzit la mecrofon si bocse.
Io ma intelegeam foarte bine cu directoru ca cum ar fi cin ma-m intilnit cu iel la peata dea fugit sa darimat o baba dea tipat dupe el ceva urit de nu poci sa las la urecile istoriei ca si lear astupa da na auzito ca erea departe creca se grabea tare.
Acuma nu mai poci sa crie ca ma alearga niste bastinosi dupe mine care l-eam dat foc la sat cin am vrut sa ard o furnica cu lupa pe o casa de paie de fugea in ziczac mai va povestesc io multe
Nelu, ilev silicios la scuoala si peste tot.
------------------------cut here------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 1 Oct 2006, 04:25 PM
Mesaj #138


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



han.gif laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 04:48 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman