HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Elevului Nelu
Antont
mesaj 23 Aug 2003, 11:50 AM
Mesaj #36


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



La pădure

pe eu ma chiama NELu des ilev de scuala de copiii care merge la scuală săn vete. Sii ieu merg la scuală ca s-ănvăt a scri să socoti să ceti din cart care am facut avionuri de îrtie din iele si cu abecebedaru cartonat lam pocnit peste Cap pe costel dă sa rupt. Miia îmi place la scolă căs mulț copi cu care mă pot bate căs mai desvoltat ca iei cam ramas ripitent. la sfîrsîitul săptamîni trecute a fost sînbătă care nam mers la scolă cii nea dus cu clasa în escurse la earbă verde cu otocaru care a fost frumos cam scoipat pe jeam masinurile care trecea sam svîrlit co sticla în-trun mutu ciclist carie avea cas-că da tot a căzut. lui un coleg i sa facut rău de masină la stomac în-tro pungă cari a-m inflato ieu dupaia deam pocnito să facă poc sa făcut de sa murdărit tot. Soferu a facut popas dea oprit otobuzu ear colegi mei cu tovarsa sa dus î-n pădurică ca să se orineze da a vinit iute că sa urzicat l-a popo sii sbera. neam du-s dupăea în poenită să stăm pe coverturi cari am ajutato pe tovarsa învătătuare s-ă întinză covertura peste un mosoroi de furnice care a esit dea ciumpito numa pe mine nu ma mîncat furnicele că nu făcusăm bae demult sii crecă li sa făcut scrîbă. Dupaia mam dus pintre copaci să prinz smeora si muri sam cules un vezure bătrîn cam aozit ca nea rămas de la decebal sii de la stărmosii daci si iera sii mort care lam luat cu mine săl duc la scuală la coltu viu da cîn la văzut tovarsa a fugit.
Ieu mea plăcut tare mult în escursie de une a-m rămas cu amintiri neperituare sii cu suruburle de la otobuz cari leam dezmontat căm-i trebueau la becicletă nu stu dacă lu nenea soferu ea placut si lui la earba verde căcînd am ajuns napoi la scuală a lesinat la cap.

Acest topic a fost editat de Ghost: 23 Aug 2003, 11:53 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 23 Aug 2003, 01:54 PM
Mesaj #37


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



ieus petrica si nam putut sa merg cu otocaru in iexcurse cam avut problema de re zolvat in orasu in cari traesc si m-ai ales nu ma lasat mama Ca-i am zis ca plecam cu micro obuzu si mea zis ca nu m-a lasa ca pin paduri e oameni mari care vioneaza copi mici.

Da nu mea parut rrau ca cand a plecat nelu mea zis ca sa am grija de oras si de scuala ptr ca cand vini iel innapoi sa nu ma-i fie. Si meam amintit ieu deo vorba ce mea ziso prietinu meu varumiu: ca dac dai cu untur pe zidurili la scoali o manca caini. Asaca iam furat pardon imprumutat lu mama lu nelu osanza si iam dato la scuala la peret. Insa cani nau vrut ca so manance ca mam gandit ieu ca era prea mult. Asaca am zis ca ma car clanta dela intrare tovarasii so manance sa naibe pe undre sa intre. Asaca am pus toata osanza pe mainer da nau avut timp cani ca so manance ca a venit mediat dondirectoru care sa sters de ea pe costumu nou pana cand sa suparat.

Si ieu mam suparat rau pe iel da mai rau pe cani ca nau mancat asaca mam dus acas si am luat borcanu lu tanti marcela din cari face sa pun de bae si leam dat la cani sa mance cu carnea cu care zicea mamica ca io da plocon lu dondirectoru pentru ca sa nu raman ear ripetent da ieu nustiu cei aia plocon. Da orcum tot la dondirectoru a ajuns pan la urma ca caini facea asa spume la gura in fata porti ca sormea dupa ce-i am dat soda caustica numa ca ia facea si pe nas. Si dondirectoru a alunecat pe spume si a cazut in alte spume de a facut buba la cap si-a spart ochelari si nustiu dece ma batut mama cand ia-m zis cam dat io ploconu lu dondirectoru.

Imi pare rau ma nelule ca nam reusit sa rezolvez cu scuala da poate simte can se face bine caini mirosu de untura la dondirectoru si mananca ca sa ajunga la el...

petrica cel mai bun preten alu nelu


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 24 Aug 2003, 01:25 PM
Mesaj #38


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



La bunici

m-ă fugăreste amîndoi bunici mei fincă ia zis lu taicămiu bunelu că măăă te desmostenecs dacă mai viii cu animalu ăsta aici că data trecută nea spereat pînă sii cînele rău de sa ascuns în cotețu cu găine sii maicăta carei mioapă la căotat de oă. Bunica me-a sa bucurat cîn ma re văzut si nu sa mai dat jos din corcodus une crecă mestererea o cantină păsărălelelor că na venit jos decît cîn sa rupt creanga si dabea dupaea picioru stîng că bunica era casăm spargă capu cucare scuturam dupe corcodele să mănînc da mam ferit sia venit peste joieana vaca care na pătit nimic că cornu care sa rupt i lam lipit ieu cu pielicanol. Nu stu une sa dus bunica dupaea că na mai venit nici săs iee pensia da nici postasu na mai intrat în o Gradă că ma văzut cum mă jucam cu bunicu dea bătălia dela podu în Nalt cîn lam înpins jos din pod da a căzut pe moale, săracu motan grigore. Bunicu na pătit nimic la cap iar gîtu rupt i la prins în ciument la poriclinică si acuma eca lupu că nu mai poate întoarce capu. Mia îm place tare la țară la bunici că are mamaia si tataia buboci de răti si de pui galbini la puf ca gică Hagi si Ilie da nu stie fotbal cam strivit ieu neste cîtva cu mingia sim-i mai place că are sau mai bine zis a avusă purcel ca murit cîn am vrut săl dau în scrînciub. Ieu mas fii jucat mai mult cu purcelu da nu ma lăsat să intru la el în cotet ca zis bunela că fac deranj si mizere. Mam mai jucat cu epuriii că iam pus să să înperechiască între iei co cîrtită si cun suarec care lam prins în bae si cu care eam făcut glume lu bunicu care a rîs dea alunecat în beci si sa spart ghipsu da na murit încă. Mia îm-i place la sat la bunici mei da nu mă mai duc că mă bate neste neni carea mai rămas în veată dupe ceam făcut foc în fata ogrezii ca gospodaru ce sînt sam pus pe foc tuburilele si rotocoalele alea de fier care leam des gropat din pămînt.

Nelu ilev de scuala

Acest topic a fost editat de Ghost: 24 Aug 2003, 01:29 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Aug 2003, 01:25 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
carmina
mesaj 24 Aug 2003, 01:51 PM
Mesaj #39


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 24 August 03
Forumist Nr.: 664



Atentie!
Conventie:Nelu vrea sa invete!
Cher Nelu,
Este inefabil sentimentul miroboland pe care mi l-ai generat si insist sa te contactez pentru a-ti ilustra exhaustiva mea admiratie.


--------------------
CAVE NE CADAS!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 24 Aug 2003, 06:02 PM
Mesaj #40


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



io-s nelu ielev de scuala primara pentru ca m-ia spus tovarasa invatatuare ca o s-a jung sa matur treptile l-a primarie daca nun-vat si donmul director zice ca sa saturat sa ma vada de sase ani in clasa doi b asa ca vreu sa anunt prin aceasta cale in scris ca vreu cas-a nvat sa iau egzamenul de pacacitate si sa merg si eu la liceu sa vada petrica care e cel mai bun prieten al meu sii premiant si se lauda ca iel o sa miarga la U-niversitate s-io sa fie injiner ca si IEU pot ca sa merg la liceu si daca trebui cas-a invet toata vara si sa fac toata culegerea de probleme la artimetica.

Nelu vitor ielev da liceu

P.s.

Bine ai venit la Han, Carmina, si ma bucur ca te distreaza aventurile elevului Nelu smile.gif .

P.p.s.

Poti sa ma contactezi cu incredere pentru a exprima admiratia la adresa genialitatii (glumesc cind ma refer la genialitatea mea,desigur,dar nu m-am putut abtine biggrin.gif ) subsemnatului smile.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 24 Aug 2003, 10:56 PM
Mesaj #41


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nelule ios prietinul tau ce-l m-ai bun si nu m iar placea sa se m-ai inampi ce sa inplantat acu ca sti tu cum se zice frati frati da branzai de oae si daca se mucegaiste cum sa-ntamplat cu branza dea-m furato noi doi impreuna de la tanti marcel o vindem la copi prosi si zicem cai cavier.

Da di ce mam suparat ieu pe tine? Simplu pentru ca sa vezi ca eu ti sint superor tie din mai multe puncturi de vedere si ca sa intelegi ca nai dreptate cand zici ca vrei sat ei capacitatea la egzamen. Ptr. ca nustiu daca sti da si fratemiu e la universitate la arvard. A ajuns acolo de mic copil adica cand s-a avotat mama sau nustiu ce si acum sta ntrun borcanel cu formule.

La aritmetica teas ajuta cu placere ca sti cami place problemele, mai ales alea cu calculatu distantii de la terasa lu apartamentu tau pana la partea de fund a lu tanti marcela femea de servici cu cornetu. dar nu pot ca sa te ajut la probleme finca ti tu minte ca in al patrulea an can am ramas repitenti am facut cornete ca sa vindem seminte din ele si leam aruncat cand sa prins lumea ca era muste prajite. pacat ca nea luat mult sa le rupem aripi.

Si sa sti ca daca te mai pomporti asacu mi-ne sa sti ca nu mai vorbesc cu tine cel putin 2 saptamani ca atunci cand me-ai pus in in cornetu de ingetata albine si mea-i zis ca-s bomboane care face poc. Te las acu ca am gasit unde ascunde tata mare tuica de prune in gheozdanu meu ca stie ca nul deschid niciodata da acu lam deschiz ca vroiam sam-i pun acolo coada lu pisica lu tanti marcel iti povestesc alta data ce sa-ntamplat.

sper sa rramanem priteni in continoare chiar si pana dupa ce ajung la oniversitate si tu poate treci a trea. pace si prosperitate acasa, mai ales daca afla mama ta ca iai pus praf pe piper in rime-l.

P.s. Da io petrica care s premiantu clasii dintra-ntaia, panan-tra doua in toti ai sese ani nu e potrivit ptr tine carmina (care poate vine de la carmina burana a lu orf, ca sa vezi ca nu de jeaba ma inchis pe mine tata in baea de la conservator cand iam tuns mustatile cu masina de tuns iarba a lu nea costel...)



--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 24 Aug 2003, 10:59 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Si eu credeam ca Nelu e la Bucuresti calare pe doua roti laugh.gif

Gogule, nu te-a luat cu tine la intrunire??? tongue.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 24 Aug 2003, 11:07 PM
Mesaj #43


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Geni laugh.gif ....Abia astept sa aflu cum e cu pisica tongue.gif ...

@Sorin: Nu m-a luat Nelu cu el la intrunire, pentru ca nu s-a dus nici el. Daca-l prind bikerii pe acolo ii rup picioarele, de cind cu isprava lui din excursie, cind a aruncat cu o sticla din "otocar" dupa un motociclist biggrin.gif .

QUOTE
sam svîrlit co sticla în-trun mutu ciclist carie avea cas-că da tot a căzut.


P.S.

Sorine, nu mai imi aminti ca si asa sint suparat ca nu am avut cu ce sa merg pina acolo (ma refer la alea 2 roti) sad.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 24 Aug 2003, 11:13 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 24 Aug 2003, 11:23 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Ghost:kiss: cu toate ca nu-s poponar laugh.gif

Gata sefu, nu mai bag cotite biggrin.gif abia astept timpul cand o sa tragem un Wheelie impreuna fara casti.

O saptamana buna Gogule smile.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 24 Aug 2003, 11:29 PM
Mesaj #45


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE
Ghost:kiss: cu toate ca nu-s poponar  laugh.gif


Ce coincidenta, nici eu laugh.gif

QUOTE
Gata sefu, nu mai bag cotite biggrin.gif abia astept timpul cand o sa tragem un Wheelie impreuna fara casti.


Vara viitoare daca vii in Romania le facem 100% , da' eu zic sa pastram totusi castile, ca stii tu care pot fi urmarile de la luat contactul brusc cu asfaltul, Doamne fereste...

P.s.
Ce moto ai? Pe bune, la anu vii cu 2 roti in tara, ar fi super misto sa ne vedem pe la vreo intrunire smile.gif ?

Acest topic a fost editat de Ghost: 24 Aug 2003, 11:30 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 25 Aug 2003, 11:31 AM
Mesaj #46


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



La Mare

alantaeri ma loat parinti miei la Mare ca mea zis ba nu te lasam acasa ca dup aea nu mai avem une sa ne mai în Toarcem dracului deaia ai cu noi la mare la Mamaia. Ieu am mai fost la mamaia la tara în episodu trecut, când am dat porcu cu scrânciobu dea murit si tataia sa rupt gâtu da acu parinti mei ma dus la statiune la mamaiea la mare ca sa fac bae. a-m mers cu trenu toata noaptea care mie mea placut cam mâncat oa ferte cacasa mama mi le da numa crude cu coaja pe ele si cu pene si mea placut cam dat drumu în conpartamentu de tren de cale fierata la soarecu carel culesesem dîn bae ca sa liberat conpartamentu de tren sam dormit pe canapela cacasa dorm numai pe linoleu.
L-a mare ma dus parintiii mei la otel prostavaru une receptioneru cîn ma vazut ia zis lu tata ca nu e voe cu animale în auntru da mama ma bagat pe jam ca tot era spart. În nauntru era frumos nu ca acasa ca era covor paturi cu cearceafe si bece pe tavan. A doa zii ma dus la nisip ca sa ma bronzesc la soare. la plaje a fost frumos ca crestea pe jos nisip si pature pe care era tante cu tâturile goale care mam uitat la ele da ele la mine nu. numa una la care eam aruncat o miduza pe burta s-a uitat la mine barbatisu ca vrut sa ma bata cân a vazut ca eam luat pantofiii saduc în iei apa sa fac un castel da cân a fugit dupe mine ia intrat ceoburi de scoici în cr. la mare ma bagat mamama si tata în apa mari ca mea zis nelule dute la bae ca daca te mai speli si tu e bine si daca te neci e earasi bine asa ca cum o vrea Dumnezeu. Eu nu mam Înnecat cam stat cu picioarlele pe capu la un nene dupaia mam tinut de geamandula si mam jucat cu nisti copi la care la unu iam scos tânburucu de la colacu cu ratusca cami trebuia mie da copilu na zis nimic numa brglbrlgbrglbrgl care creca era copil strain ca nu vorbea româneasca ca eu sau ca ceilanti. La Mare a-m prins o stela de mare cu cinci colti si doa meduzi care leam pus la insectal dan-ceput a puti. am mai prins sun cramb cu cârlingi la mâni da lam scapat în cilotii la unei tante da nu lam mai loat ca ma cemat parinti la masa la restaorant care mai scriu sin c*rând.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmina
mesaj 25 Aug 2003, 07:02 PM
Mesaj #47


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 24 August 03
Forumist Nr.: 664



Draga Nelutu,
Eu cred ca nu trbuie sa te simti complexat, ba dimpotriva! Multi iti vor spune"agramatule" sau "oligofrenule" dar tu sa nu ii iei in seama si sa-ti urmezi calea.Tu te-ai nascut pentru a deveni un ilustru politiciam si nu lasa pe nimeni sa-ti stea in drum!
In primul rand ca ai toate talentele oratorice necesare.Oralitatea ta e ceva de speriat si ti-ai facut multi dusmani cu asa. Dar tu sa nu uiti niciodata ce spunea dragutul de F.Scott Fitzgerald:in dialog nu trebuie sa-ti folosesti creierul, ci urechea!
Iar tu ai, din acest punct de vedere al urechii si al creierului, mai ales, un talent innascut, an natural talent cum ar spune englezii.
Cu drag, invatatoarea ta din clasa intai( de vreo trei ori, dar nu conteaza), care nu te-a uitat niciodata.
P.S. Cand vei fi celebru si te va invita Raicu la Reuniunea de clasa, sa nu uiti de mine.


--------------------
CAVE NE CADAS!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 25 Aug 2003, 08:23 PM
Mesaj #48


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Stimata doamna invatatoare,


Poate nu va vine a crede, dar va vorbeste chiar Nelu, fostul d-voastra elev in clasa I si I bis. Datorita faptului ca am aprofundat materia acesti ani, s-ar putea spune ca am evoluat cel putin interesant, intr-o directie care pe alocuri ma uimeste si pe mine. Bineinteles ca nu voi uita niciodata ca primele incercari timide de a ma cultiva vi se datoreaza atit dumneavoastra cit si lui nea Pandele portaru', personaj sadic care ma prindea vagabondind pe holurile scolii si ma lua la goana, eu fiind fortat de imprejurari sa ma refugiez in biblioteca, sanctuar in care personajul mai sus amintit nu putea a patrunde, oripilat fiind de fascinanta lume a cartilor. Acolo am luat eu pentru prima data contact cu niste opere minunate ale unor autori de marca, in speta "Greuceanu", "Prislea cel voinic si merele de aur", "Fram ursul polar", precum si cu niste scrieri mai putin cunoscute ale marelui povestitor Ion Creanga, scrieri ale caror titluri din pacate nu pot fi amintite aici, deoarece contin cuvinte care ar putea fi catalogate drept vulgare smile.gif . Dar m-am lasat furat de amintiri. Sa revenim. Nu pot uita fascinantele ore de scriere unde invatam sa fac bastonase si liniute sub atenta dumneavoastra indrumare si fortat fiind de faptul ca va trebui sa ma prezint tuns si cu parintii la scoala in caz ca nu voi participa la activitatea anterior pomenita (i.e. desenarea bastonaselor si liniutelor). Evident nu voi uita sa pomenesc aportul dumneavoastra la evolutia mea intelectuala atunci cind voi fi invitat de catre Andreea Raicu la emisiunile "Reuniunea de clasa" sau "Salut Big Brother" (le mai confund intre ele, ambele fiind la fel de interesante) tongue.gif .

In continuare, pentru a pastra linia nostalgica a mesajului de mai sus, voi expune o mostra reprezentativa din proza lui Nelutu, in speta o compunere despre vizita la Muzeul de Pictura, vizita efectuata sub atenta indrumare a doamnei invatatoare biggrin.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 25 Aug 2003, 08:25 PM
Mesaj #49


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



La muzau de picture

pentru ca finca sanceput scola am mers la scola finca ma pus mama m-ea cu tata care ma dus legat de mîni si piceoare cu sfara care nam reosit so roz ca ma doare dintiii de la cam mîncat dulceuri de zioa mea. cîn ma dus la scuala tocma se pregatea ieleviii dîn cls mea pentru casa mearga cu tovarsa la muzau de picture care ma loat cu ei casa ma cultivez la cap. ma dus la muzau care ma pus dea-m platit biletu ceara mami lor si ma dus în-tro niste sale mari une era pe peret numa desene pictate. mia nu mea placut desenele cum era ele pictate asa ca cîn nu ma vazut nimenea a-m conplectat ieu cu carioacele pe pnze dupa cum urmeaza adica cam asa :


tablou cu caru cu boi era frumos ca era cala tara la bunica cîn san potmolit masina lu tata în santa ca eam loat ieu frna de mîna care mea trebuit casa ma bat cu niste copi din vecini dea scoso cu boiii dela coperativa numa ca pe tablo nuse conostea ezact cae boi sau vace care am facut ieu pentru casa se conoasca cu carioca ca creca prost casa fi sii tot ît dai sama acumaia cae boi de prasila.

tanblou cu 1mie noasute7 cu taranu care fugea cala daciada finca dadusa foc la casa bunicilor care se vedea în spatele tabloulului finca ardea casa nul prinza militea îi facusa altu mustete anume pictoru asa ca iam facut adidasuri în piceoare casa fuga mai cu spor sii sa nuse taie la talpe ca creca era ceoabe de sticle pe jos si eam facut ocelari si casetofon la brîu cu cast la urecile capului.

pictura cea cu tarancuta iam facut tîti cala televizor la tantele dela emisiunea cu 89 la care ma uit ieu cîn doarme parintiii mei sii dau ieu telefoane de auz o tante care sa dat foc creca la piata finca e fierbinte sii zice so mngîi da ieu cîn începe a vorbi îi zic prostiii care leam învatat la scola la orele de paoza din recreatie cu baeti so în Jur.

iera si tabloulul cu tarani care e la hora dîn satu lor care avea tri moziceni care cnta la tanbala scripca sii drînba care ieu leam facut cu carioci orga da lumine sii bocse de auzit muzica la ele finca casa se distreze sii ei mai bine.

a-m mai conplectat sii alte tabloa cum ar fii cap de copel de tonita sii neste flori cu pepene ca ma prins un nene care mea zis ca mata care deterioresti patrimoniu tariii da nu ma prins ca era neste tapuse cu funiii în fata tabloualelor si san-pedicat în iele care nusa mai sculat decît poate az ca nam mai fost la muzau sa vaz cea mai facut nenenea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmina
mesaj 25 Aug 2003, 08:53 PM
Mesaj #50


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 24 August 03
Forumist Nr.: 664



Draga Nelutu,
Stiam eu ca nu vei uita ziua solemna in care ai pasit, timid, pe cararile artei.Dar timpul a sters din memoria ta o intamplare care probabil te-a jenat putin...intotdeauna ai fost tare simtitor si gingas!
Mai tii tu minte Nelutule cand ai avut un accident ,fiziologic as putea spune, si ai urinat pe o statuie de Brancusi, crezand ca e un bideu?Intotdeauna ai avut imaginatie!
Nelutule draga, invatatoarea ta din clasa intai-imi erai asa de drag ca nu voiam sa ma mai despart de tine niciodata, sper ca tu nu ai inteles ca te lasam repetent!-te saruta si se gandeste la tine!


--------------------
CAVE NE CADAS!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 25 Aug 2003, 09:06 PM
Mesaj #51


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE
ai urinat pe o statuie de Brancusi


Saru'mina, daca va referiti la Coloana Infinitului, nu a fost accident fiziologic, era doar o timida incercare de comparatie, avind in vedere ca eram la virsta pubertatii laugh.gif ...

QUOTE
intotdeauna ai fost tare simtitor si gingas!


Impresionante mesaje din partea minorilor agresati

In ultima perioada s-au semnalat tot mai multe cazuri de copii agresati de parinti sau alte rude, unii dintre ei aflindu-se in stare grava. De-abia cind a ajuns funia la par, cei insarcinati cu protectia copilului au iesit din amorteala, organizind, printre altele, un serviciu telefonic non-stop, unde poate apela orice copil agresat sau oricine vrea sa sesizeze o asemenea fapta. Unul dintre mesajele primite recent i-a alarmat, efectiv, pe cei de la centru. Reproducem inregistrarea (am corectat noi cit s-a putut din text):

"Alo! Alo! Ha-ha! Tantiii! Ieu ma chiama nelu si-s copil minor care tot ma bate, mai ales doamna la scoala, care eri m-a tras de periciuni ca finca i-am legat sireturle de banca lu Petrica, ca se cerusa afara finca avea diareie la burta si n-a mai putut sa se deznodeze si-a facut pe el in clasa si de-aia ma pocnit si cu rigla la palma, da degeaba, finca cind am avut ora de cimie n-am vrut sa vars acidu sufluric pe colega mea Georgeta, ci din greseala, ca eu vrusem sa-i torn dupe git la Petrica, care mi-a dat cu cotu si s-a varsat...

Alo, tantiiii, si pe eu ma mai agrezeaza si vecinii, adica nenea administartoru de la bloc, care mea dat eri o palma finca ca i-am pus prelandez pe clanta, ceea ce nu-i adevarat, find superglu si cine nu crede sa mearga sa vaza, ca nenea umbla si acum cu clanta in mina si ma mai agreseaza si parintii care ma-njura si-mi spune boule, t-am spus sa nu mai aduci in casa mite moarte si sa nu mai faci pis de la balcon pe oamenii care sta la coada si sa nu-i mai pui pedica lui bunica pe scari cind duce gunoiu asa ca va rog frumos daca puteti sa-i luati pe toti la Politie sa-i bateti cu cureaua la (...) gol, ca sa vaza si ei cum este. Sarumina!

Proteveule, esti tare, da sa mai dai steaua mea norocoasa ca sa ma mai uit la picioare la tanti aia imbracata ca o carpeta si filme cu fete cu titile goale".

nelu - baieat de scuala

QUOTE
imi erai asa de drag ca nu voiam sa ma mai despart de tine niciodata, sper ca tu nu ai inteles ca te lasam repetent!


Niciodata nu m-as fi putut gindi la asa ceva, eu fiind un inocent biggrin.gif ...

QUOTE
invatatoarea ta din clasa intai te saruta si se gandeste la tine!


30.gif 40.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmina
mesaj 25 Aug 2003, 09:17 PM
Mesaj #52


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 24 August 03
Forumist Nr.: 664



Draga Nelutu,
Este tarziu si trebuie sa te duci sa faci nani...chiar ma dezamagesti un pic ca nu dormi la aceasta ora tarzie.Stiu, ti-e teama ca buna si iubita ta invatatoare nu-ti va mai scrie.Dar nu ai de ce sa te temi, Nelutu!Refuz sa cred ca ai uitat ce va predam eu, plina de abnegatie, la orele de engleza:tomorrow never dies!
Noapte buna, Nelutu!


--------------------
CAVE NE CADAS!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 26 Aug 2003, 10:56 AM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




Nelutule,somn usor!Sper ca nu ti-ai pus sub perna oaresce reviste
cu multe poze (cica ar fi doar pentru oameni mari) ca sa ai
vise multe si placute! Ai grija, esti la varsta periculoasa (tot oamenii
mari zic asta).... 6.gif
Ma bucur ca esti interesat de cultura, mai ales de sculptura. tongue.gif Arta te
innobileaza, iti deschide noi orizonturi...Mai multe iti va spune invatatoare
la ora de civica.


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 26 Aug 2003, 11:08 PM
Mesaj #54


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Tre' sa va spun ca Nelutu e tare trist ca e trimis non-stop la culcare ( sau nu pricepe aluziile biggrin.gif ). Cit despre Petrica, ai incurcat-o frate smile.gif ! Pai bine mai, tovarasa invataore ma persecuta smile.gif , mogaldeatza ii tine isonul, insinueaza ca Nelutu citeste reviste de alea cu prostii in care sint poze cu tanti in pielea goala, pe cind el se delecteaza doar cu Rahan, Pif, si Formula AS , etc... Si tu Petrica, in loc sa ii iei apararea, iti faci de cap si umbli la bere cu baietii aia mai mari care te invata prostii 19.gif . Sa stii ca nu-ti mai imprumut bicicleta tongue.gif !

Iar in continuare, aventurile lui Nelu la patinoar.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 26 Aug 2003, 11:09 PM
Mesaj #55


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



La patinuar

eri a fost zi libera penca nu mam dus la scola din caoza ca am ciulit dela ore casa ma dau cu patinurile pe geata asa ca mam dus la patinuar finca pe strada lui ieu une locuiez sa dus sii poleiu sii getusu care lam facut ieu cu petrica cîn am turnat apa pe asfalt ca cazut babelele si deaia a dat peste el cu nisip administrateru dela blocuri sal iee dracu. la patinuar a fost tare frumos penca era mult patinator care se dedea cu patinurile. Ieu naveam patini finca nam facut bani cu uratu anu asta decît neste mere pere nuci covrigi da iam dat peste muci la un copil mai mititel care iam loat patinile lui casa ma dau cu iele care a plns oleaca da ia trecut ca tacut mai ales cîn lam legat la gura cu fularu. patinile noi era noi sii frumoase care mie numi se potrivea find mici dar însa mam dat cu iele bine. alt patinaturi facea optur pe geata care ieu am încercat sa fac un patru da sa crapat geata noroc ca nam picat în ia decît neste alt copi mai mici care ia caotat dupaea salvamaru sii salvamontistu da ia salvat a doa zi neste pescari care ia prins pe unu în plasa sii la altu isa agatat patinili de cîrlig ca creca a mutcat la rîmi sau la mamalige. peal treila nu la prins ca creca sa ferit da lasca ese el la primavara cîn so dezghieta geata. dupe ce mam patinat a-m cunparat vin fert care am beut neste cîteva cane sii mam chercelit putîn asa ca mam urcat în tranvai cu patinele în piceoare care am calcato pe laba peo baba deavea sososoni 4zeci da creca acumaiea numai poarta nici doazeci finca eam taiat botu la laba piceorulului si creca daia man-jurat sapai a lesenat da nam mai stat penca sa vaz daca sa trezit finca mam dus la scola unea zis ca ne da teza sii mam dus casa iau sii eu cîteva cam aozit cae pe dea moca sii mai ales nu costa nimica.


Acest topic a fost editat de Ghost: 26 Aug 2003, 11:10 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 26 Aug 2003, 11:27 PM
Mesaj #56





Guests






QUOTE (Ghost @ Aug 26 2003, 11:09 PM)
da lasca ese el la primavara cîn so dezghieta geata.

28.gif 28.gif 28.gif 28.gif...Am ras in seara asta si azi cat pt o luna intreaga...Sunt fericita!! rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 26 Aug 2003, 11:37 PM
Mesaj #57


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Enjoy, Honey smile.gif ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 26 Aug 2003, 11:40 PM
Mesaj #58





Guests






I do, i do, sweety biggrin.gif 28.gif 31.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 27 Aug 2003, 07:26 AM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



Nelutule nu insinuez nimic. biggrin.gif Da vroiam sa ramai in sfera copilarei.
Daca intri in adolescenta ma gandesc ca nu vei mai putea sa ne incanti
cu povestile tale.Te-ar acapara vreo tanti si ne-ai parasi, cool.gif zgubiliticule.


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 27 Aug 2003, 05:38 PM
Mesaj #60


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (mogaldeatza @ Aug 27 2003, 08:26 AM)
Daca intri in adolescenta ma gandesc ca nu vei mai putea sa ne incanti

Stai linistita, ca Nelutu la orice virsta tot "retard" ramine smile.gif ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmina
mesaj 27 Aug 2003, 05:57 PM
Mesaj #61


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 24 August 03
Forumist Nr.: 664



Draga Nelutu,
Ti-am mai spus ca iti vor zice toti in fel si chip, dar tu sa nu pleci urechea la mizeriile lor si sa te faci politician!
Promiss?
P.S. Sa mi-l arati tu pe ala care te-a facut "retardat" ca sa vezi ce bataie ii dau la palma cu linia!
Auziti bai?Sa nu va mai luati de Nelutu, ca_cand o sa se faca el cel putin presedinte, eu o sa fiu Ministra Invatamantului, ca intotdeauna am iubit copiii! mad.gif


--------------------
CAVE NE CADAS!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 27 Aug 2003, 06:21 PM
Mesaj #62


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE
Draga Nelutu,
Ti-am mai spus ca iti vor zice toti in fel si chip, dar tu sa nu pleci urechea la mizeriile lor si sa te faci politician!
Promiss?


Sarumin-a toasa, ieU is nelutu si sigur ca promit ca stiti ca eu promit ca asa am facut si cind am promis ca m-a apuc de invatat, numa ca nu stiu ce face poli-ticienii si unde e scoala aia unde te inavata ca sa te faci poli-tician si daca acolo invata si nenea aia care vrea ca sa se faca poli-tisti ca mi-e mie frica de iei ca a zis tanti marcela ca daca nu sint cuminte cheama politia sau tiganii sa ma ia cu sacu.

QUOTE
P.S. Sa mi-l arati tu pe ala care te-a facut "retardat" ca sa vezi ce bataie ii dau la palma cu linia!


Petrica a fost, si m-ia pus si piedica si m-ia ascuns penarul.

P.S.
(Petrica, ai pus-o biggrin.gif ) laugh.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 27 Aug 2003, 06:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmina
mesaj 27 Aug 2003, 06:28 PM
Mesaj #63


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 24 August 03
Forumist Nr.: 664



Draga Nelutu,
Tu esti curat ca lacrima si nu ai de unde sa stii cum sta treaba cu politica.Sa nu uiti niciodata ce iti va spune acum scumpa ta invatatoare din clasa intai, de trei ori.
In politics there is just one rule;THAT YOU HAVE NO RULE!
Ma ofer sa iti ofer sprijinul meu moral, consiliere si experienta mea din politica. biggrin.gif


--------------------
CAVE NE CADAS!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmina
mesaj 27 Aug 2003, 06:29 PM
Mesaj #64


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 24 August 03
Forumist Nr.: 664



Ptiu!Ca m-am molipsit de la tine.......ma ofer doar o data, ca nu-s asa generoasa


--------------------
CAVE NE CADAS!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 29 Aug 2003, 01:30 PM
Mesaj #65


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Ia numai vorbit voi de Petrica cas suparacit. Pai ces ieu de vina ca cand ia-m pus pedica lu Nelu cel mai bun priten a lu mine la bicicleta a cazut pe mana mea d-ea facut poc si sa rupt. Si na-m mai putut sa scriu ca cand m-anvatat tovarasa educatoarea sa scriu m-anvatat doar co mana si ma-m suparat.

Da acu mia-m revenit si in curand o sa va scriu cum a fost la mare ca nelu a plecat da io am ramas la nudisti pentru ca sa ascult melodia cucu si pupaza. Revin dupace mi fac o frectze la mana


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmina
mesaj 29 Aug 2003, 02:03 PM
Mesaj #66


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 24 August 03
Forumist Nr.: 664



Draga Nelutu,
Fatidica soarta a hotarat sa ma intalnesc astazi cu Lucica.Sunt sigura ca-ti amintesti de ea, de colega ta de banca din clasele 1,1si1.Voi ati facut apoi scoala cu alta invatatoare, si nu am mai tinut legatura.Stiu doar ca s-a dus in Turcia, sa termine acolo facultatea.Acum e langa mine,foarte nerabdatoare sa "vorbeasca"cu tine.
...........................................................................................................................Aloooooooo!Nelutu mauzi ca io nu tiaud di loc!!!!!!!!
Doamna invatatoare de la gradinita e aicea lang mini da zici ca si nu mai tap asa ca la SMS zice nu tre sa vorbesti blink.gif iu in turcia acolo sea borbeam toat ziu la microfom si am capatat un deefect di ista, profusonal cum ii zici si niciodat zici barbat ca nu tip, scream cum ii zice in turcest,ca nu tip si nu url destu de tari.Da' io tapam si urlam da tot la nelutu miu din copchilarie ma gandea si numa asea aveam...cum ii zicie pi turciestiee zguduiala................................................................UUiiiii da ci butoni mar la tilifoan ista ca ma doare ungiiiile si buricili di la deste.hai ca mai convursam si mini si nu fac consomatie la doam invatator ca sant la ea acas.


--------------------
CAVE NE CADAS!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 29 Aug 2003, 05:09 PM
Mesaj #67


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



neluele sa sti ca ma-m suparat rau da rau de tot pe tine m-a! Ca nu-mi ai zis nicicand ca cand eu ma chinueam sa trec din grupa mare de la gradinita la clasa intaia din scoala ai avut colega de banca care acum e la turci sa munceasca sa faca ban cistit. Si ieu care credeam c-as singuru si unicu tau coleg de banca ca de sase ani numa noi ramanem in clasa ca totz elevi se schimba. Cum ai putut ca sa imi faci asa ceva??????? unsure.gif blink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmina
mesaj 29 Aug 2003, 05:33 PM
Mesaj #68


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 24 August 03
Forumist Nr.: 664



Ba tu sa nu ti iai di nelutu ca fac prapad.....ninorocitle!ca te prefaci ca ti faci ca nu mai tiiiii minte aminte ca din vina si cauz ta satana so sfarsit terminanduse dragost mare nelutu si io.nu zic aiceasa ci ni audi lume la SNS da nelut nu stiii ca lam tradus io si cu tini impreun si amando cacand am fust in sura cu tini iram inocent si fat mari numa tu mai invatat prostiii si nelut o mirosit iel ceva da' nici az nu stiii.sa nu ma dai di gool ca ti omo! mad.gif


--------------------
CAVE NE CADAS!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 29 Aug 2003, 05:37 PM
Mesaj #69





Guests






Petricaaaaaaaaaaaaaaaa,sinnt eu, Zizina, colega ta din la gradiniste si tam sunat din spania Petriculeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ci maifaci,maaaahhh?? Ci mi dor di tini si nu ai maizis nik din la gradina ceeaunde toasa invatator ne batea pe amandoi la fundulgolcu pant-alonii jos, ca ne jucam de-a ma-ta mea si tata tau si nepun-ea sa stam la colturile de pin gradina si tu luai gandacii di pi jos si mii bagai in san de urlam de se speria toasa...Mai zi maaahhh cevaaaaaaaaaaaaaaaaaa!! Da' di cinu tiaud?? blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 29 Aug 2003, 06:01 PM
Mesaj #70


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Lucica sa sti ca na-m inteles bine carei problema lu mata. Dupa cum vezi si cu Zizina ma-m jucat ca si cu tine d-ea mamicuta si taticutu si ia nu sa suparacit ca tine. pai si sa stii ca m-i se pare normal ce am facut-o noi ca cand mia-i zis ca esti fata mare tea-m loat in sura sa vad cat de mare esti. Orcum creca trebue s-ai zicem lu nelu ce sa-ntamplat ca poate asa o san-teleaga can sfarsit poate sa isi faca ca pretena o fata cu experenta, experimentata si de mine. da zii tu lu nelu ca ios pretenu lui cel mai bun si nu vreau sa ne certam

Zizina ma bucur ca teaud iar ca de cand nea-m jucat ultima data dea tata si dea secretara m-i sa parut mie ca cam tea-i suparat. Ma bucur cai ajuns cu bine in spania si vezi ai grija sa nu te duci acolo la corida ca tre sa te bati cu bou si sa bagi cutite in spate vezi ca nui joc cum ne jucam noi cand ziceam ca sa ne jucam dea fata cuminte si tauru comunal ca nui asa timpurile se schimba. Lasa ca daca tentorci din spanea potz sa vi sa ne mai jucam ca mam facut baiatu mare si frumos mai frumos ca nelu si am invatat in plus niste jocuri noi ca s-ia uitat un nenea pe masa intrun magazin niste casete pe care scriea XXX si avea jocuri frumoase mai vorbim nu.


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 07:54 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman