HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

25 Pagini V  « < 23 24 25  
Reply to this topicStart new topic
> Candidatura Dlui "vot De Blam", procesul electoral si alte instrumente ale democratiei reprezentative
Candidatura dlui "Vot de Blam"
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 34
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Cucu Mucu
mesaj 27 Aug 2012, 10:39 AM
Mesaj #841


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 27 Aug 2012, 11:34 AM) *
Stiu ca te prinzi mai greu dar nu prea o sa mai fie alegeri la iarna. Sau doar de forma asa dar va iesi crinisor cu 99,999 % voturi pentru.


Probabil ca o sa revin iar la vechiul obicei - nu o sa te mai citesc. rofl.gif mwah1.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Aug 2012, 10:47 AM
Mesaj #842


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 10:39 AM) *
Probabil ca o sa revin iar la vechiul obicei - nu o sa te mai citesc. rofl.gif mwah1.gif

Nu ar fi rau insa tratez vestitoru' de vesti proaste insa nu vestile in sinea lor.

Romania a incetat sa fie o democratie e doar o dictatura populara.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Aug 2012, 10:48 AM
Mesaj #843


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 11:33 AM) *
Pentru ca PDL si PNL sa aiba un candidat unic la presedintie, pentru a contracara alianta PSD+PC+PPDD+UDMR.

Mi se pare imposibil de imaginat, in viitorul apropiat, o alianta intre PDL si PNL. Toata garnitura de conducere a PNL - de la Antonescu pana la Voicu ori Vosganian si chiar Tariceanu - s-a plasat pe pozitii de razboi total cu PDL-ul. PDL nu are cum candida pe aceleasi liste cu cei pe care i-a acuzat (pe buna dreptate zic eu) de lovitura de stat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Aug 2012, 10:48 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Aug 2012, 10:53 AM
Mesaj #844


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 27 Aug 2012, 11:48 AM) *
Mi se pare imposibil de imaginat, in viitorul apropiat, o alianta intre PDL si PNL. Toata garnitura de conducere a PNL - de la Antonescu pana la Voicu ori Vosganian si chiar Tariceanu - s-a plasat pe pozitii de razboi total cu PDL-ul. PDL nu are cum candida pe aceleasi liste cu cei pe care i-a acuzat (pe buna dreptate zic eu) de lovitura de stat.


Parca nu ai trai in Romania cateodata, sa-mi sara basca daca te inteleg de ce zici ca e imposibil in politica de aici! Pai astia mananca rahat zilnic, o portie in plus nu le va creea indigestie.

Ma refeream doar la prezidentiale, cu candidat comun, nu la parlamentare, unde clar PNL nu are de ce sa se puna in acceasi barca cu PDL.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Aug 2012, 11:02 AM
Mesaj #845


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Pai hai sa vedem atunci - care ar fi motivul pentru care PNL si PDL ar avea un candidat comun? Cine sa fie acela, Antonescu ori MRU? Sau un tert acceptat de amandoua partidele? Care?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Aug 2012, 11:09 AM
Mesaj #846


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 27 Aug 2012, 12:02 PM) *
Pai hai sa vedem atunci - care ar fi motivul pentru care PNL si PDL ar avea un candidat comun? Cine sa fie acela, Antonescu ori MRU? Sau un tert acceptat de amandoua partidele? Care?


MRU ar fi ok, dar nu cred ca va fi acceptat de PNL, aripa Antonescu. Antonescu sub nicio forma. Mizez pe un tert, daca PDL va avea capacitatea sa ii bage pumnul in gura lui Traienel. Poate un regalist. Ar avea sanse reale cu Mihai de Hohenzollern. Ca sa nu mai vorbim de calitatea candidatului. Stiu ca nu esti regalist, sau esti anti, dar daca il asculti putin pe Mihai o sa vezi difrenta intre cineva educat sa conduca si panglicarii care ne conduc.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 27 Aug 2012, 11:22 AM
Mesaj #847


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 12:09 PM) *
MRU ar fi ok, dar nu cred ca va fi acceptat de PNL, aripa Antonescu. Antonescu sub nicio forma. Mizez pe un tert, daca PDL va avea capacitatea sa ii bage pumnul in gura lui Traienel. Poate un regalist. Ar avea sanse reale cu Mihai de Hohenzollern. Ca sa nu mai vorbim de calitatea candidatului. Stiu ca nu esti regalist, sau esti anti, dar daca il asculti putin pe Mihai o sa vezi difrenta intre cineva educat sa conduca si panglicarii care ne conduc.


poti s-o mai zici! din pacate e prea tarziu;poate cu charles (fara camila rofl.gif ) am aruncat-o intr-o doara, dar uite ce-am gasit !"Prince Charles could finally becom King of Romania"wow


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Aug 2012, 11:35 AM
Mesaj #848


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 12:09 PM) *
Mizez pe un tert, daca PDL va avea capacitatea sa ii bage pumnul in gura lui Traienel

PDL nu are aceasta capacitate. Daca face asta, pierde si bruma de voturi pe care le poate castiga acum.

Uite un sondaj aici

Deci: 23% ar fi gata sa voteze din nou pentru Basescu, daca ar putea sa mai candideze (si doar 11% pentru MRU). Intamplator oare, PDL are in acelasi sondaj tot 23%? Cei care il sustin pe marinar sunt cei care trag in sus PDL-ul, nu invers. PDL-nu nu exista, dispare de tot daca se orienteaza anti-Basescu. Au si "basistii" nevoie de un partid pe care sa il voteze, iar partidul asta nu poate fi altul decat PDL. Daca PDL isi alieneaza suporterii "basisti", cine ii mai voteaza? Uselistii? Sa fim seriosi...

Deci, ipoteza unei confruntari deschise intre PDL si Basescu pica.

QUOTE
Poate un regalist. Ar avea sanse reale cu Mihai de Hohenzollern.

Mihai este mult prea batran. Daca nu a facut asta cand i-a propus Campeanu, nu o va face acum. Romanii, in marea lor majoritate (nu am vazut sondaje recente insa nu am motive sa cred ca s-a schimbat ceva) sunt reticenti la ideea de monarhie. Duda este un penibil iar Nicolae nu are niciun pic de notorietate. Da, eu unul sunt adeptul sistemului republican, nu voi putea niciodata considera ca o demnitate publica trebuie incredintata cuiva doar pe criteriul uterului in care a fost conceput.

Persoana lui Mihai - adica prestatia - nu ma convinge, nici cea din timpul tineretii, nici cea din perioada ulterioara revolutiei. Dar nu e vorba de preferintele mele - pur si simplu nu cred ca romanii au devenit peste noapte monarhisti.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 27 Aug 2012, 11:43 PM
Mesaj #849


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Heeei! Ia vedeți că aveți destule topicuri pentru politică despre ăștia!

Schimbarea sistemului nu s-a făcut niciodată "democratic" ci prin revoluții. Fie ele "de catifea" sau sāngeroase.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 28 Aug 2012, 09:38 AM
Mesaj #850


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Evident!. Vezi actuala clasa politica lasand puterea de bunavoie?

Acest topic a fost editat de freeman: 28 Aug 2012, 09:39 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 28 Aug 2012, 01:12 PM
Mesaj #851


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Nici legați și nici īmpușcați nu s-ar da jos din funcții. Desigur există și excepții printre politicieni. Din cānd īn cānd, unii care mai au o fărāmă de onoare īși dau demisia, dar nu cei care ar trebui neapărat să și-o dea. Īnsă poporul doarme acum... sau strānge māncare pentru la iarna grea care urmează, n-are timp de prostii din astea ca lovituri de stat, revoluții, Piața Universității (care, apropo, deja a fost confiscată și deturnată de la imaginea libertății).


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 28 Aug 2012, 01:16 PM
Mesaj #852


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Erwin, nu stiu cati din cei putini demisionari o fac dintr-o farama de onoare si cati de nevoie...
buna remarca, oamenii au grija iernii care va sa vina


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 28 Aug 2012, 02:59 PM
Mesaj #853


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 10:48 AM) *
De parca am fi fost vreodata acolo

ma gindeam la teoria voastra cu meritocratii ~mitul pesterii si rolul filozofului ,singurul neanimat de interese personale si avind capacitatea sa lumineze pestera ;da' nici filozofii nu mai sunt ce-au fost


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pagini V  « < 23 24 25
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 01:09 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman