HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ai Ajuns Acolo Unde Ti-ai Dorit ?, Mi-am realizat sau nu visele ?
ecou
mesaj 4 Jun 2004, 08:40 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 51
Inscris: 28 May 04
Forumist Nr.: 3.662



Desi nu m-am gandit si nu mi-am dorit sa fiu cea din prezent se poate spune ca sunt o persoana realizata din punct de vedere material . Nu acelasi lucru il pot spune din punct de vedere spiritual . Nu sunt o persoana fericita din pacate iar refugiul in fata acestor insatisfactii mi l-am gasit in munca . Ce puteti spune despre voi ?


--------------------
In tot ce faci , gandeste-te la sfarsit !
La Fontaine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 4 Jun 2004, 10:16 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Minunat cum ai prezentat subiectul asta. Da, putem fi din punct de vedere material realizati, insa daca partea spirituala nu este la acelasi nivel suntem intr-o cautare continua. In ce ma priveste simt ca sunt pe acelasi plan cu amandoua. Gandesc insa ca se poate mai mult din punct de vedere spiritual smile.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Moira
mesaj 4 Jun 2004, 10:40 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 350
Inscris: 27 December 03
Forumist Nr.: 1.632



QUOTE
Ai Ajuns Acolo Unde Ti-ai Dorit ?

Nici vorba.

[Edit]. Mi-am dat seama ca n-am voie sa trantesc un reply, asa, ca o placinta fara argumente. Detaliez, deci. Nici material, nici spiritual, nici sub vreun alt aspect nu sunt acolo unde mi-as fi dorit. Este motivul pt care nici nu ma simpatizez asa tare. Ma asteptam la mai mult de la mine insami. Ciudat este ca lumea ma considera un om relativ fericit.

Acest topic a fost editat de Moira: 4 Jun 2004, 10:43 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Jun 2004, 10:40 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Vornicum
mesaj 5 Jun 2004, 07:07 PM
Mesaj #4


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



MI-am dorit sa ajung cu bine acasa ieri si am nimerit in sfarsit si usa apartamentului meu. Hai ca m-am descurcat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 6 Jun 2004, 12:07 AM
Mesaj #5


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Voiam sa zic si eu asta si nu stiam und: BNauuuuu!!! ;lol:


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 6 Jun 2004, 07:53 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Ecou, esti noua printre noi asa ca welcome.gif la Han! smile.gif

Ca sa iti raspund intrebarii tale, (care, mi se pare f adinca), iti pot spune, ca eu am lucrat f mult sa ma ridic spiritual, asta a fost tinta mea. Am stiut sigur ca daca ma concentrez pe acest aspect prima data, celalalt (implinirea materiala) se rezolva de la sine. Eu asa cred, ca asa scrie in Biblia mea. smile.gif
Acum, sint cum nu se mai poate de implinita in ambele aspecte. spoton.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 6 Jun 2004, 08:14 AM
Mesaj #7





Guests






Eu inca sunt intr-o continua cautare...Nici material nici spiritual nu sunt multumita de mine....Dar inca sunt tanara si sper sa nu vorbesc la fel si peste 10 ani smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 6 Jun 2004, 01:50 PM
Mesaj #8


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Eu nu sunt multumit de mine. Trebuie sa fac ceva in privinta asta. Chestia e ca nu stiu inca ce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 7 Jun 2004, 09:00 AM
Mesaj #9


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



O vorba buna este....Fii atent la ce iti doresti!!

E f bine sa nu fi multumit de tine si sa cauti mereu, dar ar fi intelept sa apreciezi si ceea ce ai realizat. Nu??



nonono.gif


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 7 Jun 2004, 09:40 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
E f bine sa nu fi multumit de tine si sa cauti mereu, dar ar fi intelept sa apreciezi si ceea ce ai realizat. Nu??
thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif
Sunt multumit de mine si de ce am realizat pana acum, atat pe plan material cat si spiritual, dar asta nu inseamna ca ma opresc aici. Mai am inca multe de facut si de invatat, dar toate la timpul lor...


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 7 Jun 2004, 09:53 AM
Mesaj #11


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE
Ai Ajuns Acolo Unde Ti-ai Dorit ?


Nici vorba sad.gif . Inca nu iau virajele asa de rapid pe cit ar trebui si nu ma inclin destul pe curbe cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 7 Jun 2004, 09:55 AM
Mesaj #12


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Ai condus vreo data una cu atas , care este? ( Vanghi a fost reales. Bravo bre, care este! )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 7 Jun 2004, 09:58 AM
Mesaj #13


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Nu, ca n-am avut ocazia care este, dar mi-ar place sa fac o incercare, care este ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 9 Jun 2004, 10:03 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Oftez ... Nici material, nici spiritual nu am ajuns acolo unde imi doresc. LUPT, insa uneori sunt atat de pesimista, incat nu mai stiu pe ce lume traiesc. Daca am cazut, ma ridic si merg mai departe.


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ecou
mesaj 10 Jun 2004, 05:03 AM
Mesaj #15


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 51
Inscris: 28 May 04
Forumist Nr.: 3.662



Mami , si eu procedez la fel ...smile.gif Si sunt la fel de pesimista !


--------------------
In tot ce faci , gandeste-te la sfarsit !
La Fontaine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 13 Jun 2004, 06:01 AM
Mesaj #16


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Eu mi-am realizat cam toate visele (in afara de visul de a avea un salariu decent). M-am dus in Canada, dar o duc mai prost decit in Romania. Asa cum erau apartamentele la bloc, tot erau mai bune decit chichineata mea de aici. Am facut o facultate dar am datorii mari fata de venitul meu. Mi-am gasit un barbat nemaipomenit de frumos care era cam golan (nu unul gen betiv si care isi bate nevasta sau prietena, dar unul care nu lucreaza, are o masina rablagita, se imbraca prost si a disparut fara sa mai raspunda la telefon dupa ce mi-am pierdut timpul cu el ani de zile). Am ordinator acasa, dar mi l-au cumparat parintii si acum e cam vechi si n-am bani de altul. Lucrez in domeniul meu dar sint exploatata (aproape ca m-am mutat la servici, unde am si saltea cu plapuma si perne) si am un venit sub limita saraciei. Deci, am ajuns acolo unde mi-am dorit, numai la un venit decent nu (la peste 30 de ani si cu o facultate), si vedeti cum am reusit si din celelalte puncte de vedere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 14 Jun 2004, 09:16 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Monica, eu in locul tau mi-as da demisia. Inainte de asta mi-as face o lista cu absolut tot ce stiu sa fac fara sa omit nimic si as lua-o aiurea prin tara dupa altceva. Pune STOP intr-o zi la ce faci ca nu-i bun nici ptr inima, suflet sau trup. Te distrugi mai omule simpatic.

Hai, iesi din vizuina aia de servici si fa altceva. Vezi lumea. Viata este frumoasa. Crede-ma smile.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 15 Jun 2004, 07:10 AM
Mesaj #18


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Nu pot, ca nu as avea din ce trai. Locuiesc intr-o camera mica si nu am masina si cu toate astea salariul meu abia imi ajunge sa traiesc de pe-o luna pe alta. Nu pot sa traiesc din ajutorul de somaj, pentru ca in primul rind daca imi parasesc eu serviciul, nu am dreptul sa primesc de loc, si in al doilea rind, acel ajutor e un anumit procent din salariu. Or, procentul acela din salariul meu mic e o nimica toata. Dealtfel, ca sa imi pot cauta servici si sa ma concentrez cind muncesc (aici sau la noul servici), trebuie sa imi mentin energia, si in momentul de fata sint nevoita sa platesc cam mult pe mincare, pentru ca sint grasa si tocmai mincarurile pe care si le poate permite orice sarac, gen piine si cartofi, sint interzise. Stiu ca pare ciudat, dar ca sa maninci mai putin, trebuie sa platesti mai mult, cel putin daca nu vrei sa rabzi prea mult de foame (ceea ce nu pot, ca daca mi-e tare foame, nu ma mai pot concentra). Daca incep iarasi sa imi prajesc niste cartofi sau sa maninc macaroane ca sa ma coste mai putin mincarea, nu mai slabesc niciodata si pierd si rezultatul eforturilor si cheltuielilor din ultimele saptamini, in care am mai slabit eliminind complet piinea si dulciurile (maninc carne, oua, peste, brinza si ceva legume dar fara piine, cartofi, paste fainoase, deserturi, zahar, etc.). S-ar putea sa revin la un regim alimentar mai normal, ca nu cumva sa ma imbolnavesc de guta, de pietre la rinichi sau de mai stiu eu ce (tocmai de asta am inceput sa maninc mai multe legume decit la inceput), dar numai dupa ce slabesc mai mult, si chiar si atunci o sa trebuiasca sa maninc mai putin zahar si mai putine fainoase ca sa nu ma mai ingras. Trebuie sa fac asta acum, ca daca amin si mai mult o sa fie mai greu si in plus o sa mai am si dezavantajul de a avea o virsta la care o cura de slabire e mai periculoasa pentru sanatate decit la virsta mea. Dealtfel, trebuie sa o fac atunci cind am totusi un salariu, pentru ca nu cumva sa ajung sa nu imi mai permit asa ceva din punct de vedere financiar. Nici nu e bine sa iti cauti serviciu cind esti gras din cauza discriminarii si pentru ca unii patroni cred ca s-ar putea sa nu fii in stare sa muncesti prea mult din motive de sanatate (sau daca esti femeie, ca s-ar putea sa fii gravida).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 15 Jun 2004, 07:49 AM
Mesaj #19


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



MOnica, unde locuiesti??? Fratele meu este in Toronto. Poate , dc esti in zona, sa miscam ceva...ce zici???

O zi buna!!


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 15 Jun 2004, 12:30 PM
Mesaj #20


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Ce vrei sa miscam? In nici un caz nu imi caut barbat! Sint foarte independenta si vreau sa fiu la casa mea si sa fac ce vreau fara sa am pe cineva pe cap.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 15 Jun 2004, 12:33 PM
Mesaj #21


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



Poate arunc o vorba..de servici, daca nu, imi vad de treaba mea.


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 15 Jun 2004, 12:34 PM
Mesaj #22


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



Monica, sunt oameni care vor sa te ajute, dar nu te arunca pe ei cu vorbe fara sa stii ce vor sa zica. Nu crezi ca ar fi mai bine??? Gandeste-te!!


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Jun 2004, 01:08 PM
Mesaj #23


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Va certati ? huh.gif hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 15 Jun 2004, 01:11 PM
Mesaj #24


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



Nu cred, e o neintelegere...Turcoaz ii intinde o mana de ajutor Monicai iar ea intelege ca vrea s-o marite... rolleyes.gif


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 15 Jun 2004, 01:13 PM
Mesaj #25


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



Flower....exact asta e situatia.


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 15 Jun 2004, 01:16 PM
Mesaj #26


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



Avand in vedere ca Monica sta foarte prost cu moralul in acest moment, e ceva mai suspicioasa cand vine vorba de un ajutor pe care cineva se ofera sa i-l dea dezinteresat.
De aceea sunt multe persoane care evita sa dea sfaturi si sa-i ajute pe semeni...pentru a nu fi prost intelesi...


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 15 Jun 2004, 01:18 PM
Mesaj #27


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



da, ma gandeam ca pe langa ridicat moralul, ceva palpabil, o idee practica ar fi binevenita.


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Jun 2004, 01:20 PM
Mesaj #28


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Cum ar fi sa o mariti cu fratele tau, care este? huh.gif rolleyes.gif

- oare am zis bine? - huh.gif

Acest topic a fost editat de Son of Osiris: 15 Jun 2004, 01:22 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 15 Jun 2004, 01:24 PM
Mesaj #29


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



Frati-miu nu-i bigam

dunno.gif


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Jun 2004, 01:25 PM
Mesaj #30


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Imi pare bine sa aud asta. laugh.gif

Acest topic a fost editat de Son of Osiris: 15 Jun 2004, 01:31 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 15 Jun 2004, 01:37 PM
Mesaj #31


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



tongue.gif


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 15 Jun 2004, 06:49 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Monica trece printr-o situatie critica. Nu cred ca e o tipa slaba de caracter. Nu asta pare. Cu siguranta nu poate accepta ajutorul tau ptr ca aici este libera de orice prejudecati, insa in realitate nu cred ca ar vrea ca cineva sa stie adevarata ei situatie. Turcoaz..daca cu adevarat vrei s-o ajuti, i-a legatura cu ea prin email sau prv smile.gif

Sunt multi romani de treaba in Canda. S-au ajutat majoritatea intre ei. Deci e posibil Monica sa primesti un ajutor. Putin umor ajuta. Nu mai lua atat de in serios forma ta exterioara. Eu am observat ca toti oamenii supraponderali au un umor fantastic. E placut de stat in preajma lor.

iesi din casa, fati noi amicitii, ai incredere in oameni. Nu ai nimic de pierdut. Succes smile.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 15 Jun 2004, 09:56 PM
Mesaj #33


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Forma mea exterioara este o parte esentiala a identitatii mele, asa cum, bineinteles, eu ma vad ca pe o persoana tinara si nu doresc sa imbatrinesc. Cind eram mai tinara, chiar ziceam ca ar fi foarte bine daca as muri pe la vreo 40-50 de ani. Cind ma gindesc ca nu mai e asa de mult pina la 40! Nu zic ca o sa mor intr-adevar, dar gata, mi-a trecut tineretea si mi-am ratat viata. Pe vremuri, chiar se zicea ca o femeie de 30 de ani e batrina. As fi putut sa am si nepoti! Daca femeile moderne nu au nepoti la virsta asta, e pentru ca nu se mai marita foarte tinere. In plus, ma simt nedreptatita, ca muncesc mult si n-am bani si ca mi-a albit parul (nu de tot) mult prea devreme. Fata nu arata prea batrina, ce e drept, atita doar ca par mai in virsta de cind m-am ingrasat si bineinteles ca am inceput sa arat iar ceva mai bine de cind am slabit putin. Cu ce drept isi permite natura sa ma imbatrineasca inainte de vreme? Daca acum am cam mult par alb la virsta mea, bineinteles ca incepuse sa albeasca de mult. Eram la facultate cind am observat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 16 Jun 2004, 09:28 AM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Draga Monica, esti ceva mai micuta ca mine si te simti batrana? Doamne, incearca sa simti varsta asta fantastica si energica care vine dupa 30 ani. Hai mai, chiar nu simti energia care ne inconjoara in special la varsta asta. Eu ma simt mai bine ca oricand.

Totusi, trebuie sa-ti spun ceva. Oricat de bine ai gandi, te-ai hrani....nu ajunge daca nu faci ceva sport. Nu trebuie sa faci sport cu gandul la slabit ci ptr ca mintea, inima au nevoie de asa ceva.
Dupa 30 minute de sport ai sa vezi lumea in roz wink.gif

Incepe exact de acum cand citesti mesajul asta. Nu mai astepta nici un minut. Cateva genoflexiuni, cateva flotari, CEVA.

Hai please Monica, noi femeile trebuie sa ne depasim si avem cu ce : wink.gif

Acest topic a fost editat de Crisse: 16 Jun 2004, 09:30 AM


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 16 Jun 2004, 09:34 AM
Mesaj #35


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



QUOTE (Crisse @ 16 Jun 2004, 10:30 AM)


Totusi, trebuie sa-ti spun ceva. Oricat de bine ai gandi, te-ai hrani....nu ajunge daca nu faci ceva sport. Nu trebuie sa faci sport cu gandul la slabit ci ptr ca mintea, inima au nevoie de asa ceva.
Dupa 30 minute de sport ai sa vezi lumea in roz wink.gif



subscriu si eu la ce a spus Crisse.... thumb_yello.gif


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 15 May 2024 - 05:21 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman