HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

 
Reply to this topicStart new topic
> Infidels.org - Paradisul Ateilor
Figaro
mesaj 11 Feb 2004, 12:23 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Siteul http://www.infidels.org este, pentru cine il cunoaste, un paradis al ateilor. Aici putem gasi discutii aprinse, critici virulente la adresa religiilor principale, articole de tot felul etc.

Insa, citit cu atentie, infidels org dezvaluie anumite particularitati interesante. Este, in primul rand, un site ateu. Cei care il frecventeaza nu cred in existenta lui Dumnezeu sub nici o forma. Asa reiese dintr-un motto al siteului:

QUOTE

"There are actually two ways to prove the non-existence of something. One way is to prove that it cannot exist because it leads to contradictions (e.g., square circles, married bachelors, etc.). The other way is, in the words of Keith Parsons, "by carefully looking and seeing." This is how we can know that such things as the Loch Ness Monster, Bigfoot, the Abimonable Snowman, etc. do not exist." Jeffery Jay Lowder, "Is a Proof of the Non-Existence of a God Even Possible?"


Problema ar fi ca multi care opereaza cu copy/paste folosind siteul NU SUNT ATEI, ci cred in existenta lui Dumnezeu sub o forma sau alta. Pe de alta parte siteul nu ofera o certitudine a inexistentei lui Dumnezeu, ci doar pune in discutie texte religioase care comporta o anumita intelegere, in functie de epoca in care au fost scrise. Insa mesajul de pe infidels. org este clar pentru oricine: NU EXISTA DUMNEZEU. Nu exista Dumnezeu la fel cum nu exista monstrul din Loch Ness. Cei care cred in existenta lui sunt niste naivi.

Ca strategie, siteul amesteca problema religiei - care ar trebui tratata separat - si problema existentei lui Dumnezeu, independenta de o religie sau alta. Rezultatul e un cocktail din care intelegem in final ca ateismul este cea mai buna si mai logica solutie. Oare asa sa fie? Cati dintre voi sunteti atei in adevaratul sens al cuvantului?


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noi
mesaj 11 Feb 2004, 12:41 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 762
Inscris: 15 December 03
Forumist Nr.: 1.513




Stai asa ca de-abia acu incep sa gandeasca uniii dintre ei...mai da-le ceva timp smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 7 Mar 2004, 12:10 PM
Mesaj #3


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Cei mai inflacarati atei sunt cei care au o gandire 99% bazata pe argumente palpabile. De aceea, daca sunt ascultati, pot "converti" mii de credinciosi slabi de fire si naivi.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Mar 2004, 12:10 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
denise
mesaj 7 Mar 2004, 02:43 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Un adevarat credincios nu poate fi convertit la ateism. Inseamna ca nu avea credinta puternica, convingerile sale erau mai mult sau mai putin superficiale. Poti crede in Dumnezeu si fara sa respingi descoperirile stiintifice. Cele reale.

QUOTE
This is how we can know that such things as the Loch Ness Monster, Bigfoot, the Abimonable Snowman, etc. do not exist."


Desi este o comparatie ridicola, acesti draguti de atei nu au putut dovedi decat ca anumite imagini, intamplari au fost false sau gresit interpretate. Dar nici macar ei nu pot spune ca Omul Zapezilor NU exista cu certitudine. Daca maine apare monstrul din Loch Ness se vor converti cu totii la crestinism?



--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 7 Mar 2004, 09:38 PM
Mesaj #5


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Cu convertirile nu e de joaca si mi se pare o mare prostie sa-ti manifesti periodic indoieli cu privire la religia ta. Intotdeauna exista nereguli in cartile sfinte (Biblia e un bun exemplu) si aceste nereguli sunt instrumentele la indemana ale alteilor, care exploateaza astfel sufletul uman.

Astfel ateii, sub masca unor argumente de necontestat, insereaza subtil indoieli in sufletele credinciosilor dar, asa cum a spus si denise_d, numai acelora care nu au o credinta puternica. Ori daca ne gandim la "voia lui Satan", el nu gaseste o bucurie mai mare decat atunci cand aduce la pierzanie pe acei credinciosi adevarati (indraznesc sa-i numesc "turma alba a lui Dumnezeu)... Si in privinta asta, Satan poate sa-si puna pofta in cui pt ca credinta in Dumnezeu cu inima si nu cu ratiunea e invincibila chiar si pt Drac.

Mai rau e ca ateii, desi ei nu sunt constienti de acest lucru, sunt mana de lucru a lui Satan, atunci cand incearca sa-si convinga semenii sa devieze de la credinta in Divinitate.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 7 Mar 2004, 10:01 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Acei atei sunt teologii Satanei la fel ca si cei ce imprastie ortava religiei false.
Un credincios adevarat nu se va indoi si nici nu se va putea indoi de credinta sa, niciodata! Daca traiesti credinta, nimeni si nimic nu ti-o poate smulge, nimeni nu-l poate smulge pe Isus Cristos, Dumnezeu, din inima ta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 7 Mar 2004, 10:40 PM
Mesaj #7


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Pi:
QUOTE

Cei mai inflacarati atei sunt cei care au o gandire 99% bazata pe argumente palpabile. De aceea, daca sunt ascultati, pot "converti" mii de credinciosi slabi de fire si naivi.


rofl.gif

Mda, interesant mod de a pune problema. Ma intreb de ce nu are grija Dumnezeu sa existe si credinciosi cu o gandire bazata 99% pe argumente palpabile care sa contreze actiunile ateilor inflacarati... (btw, de cand o gandire 99% bazata pe argumente palpabile este a priori ceva rau? huh.gif)

Oricum, din punctul meu de vedere, nu cei slabi si naivi sunt cei care sunt convinsi de "argumente palpabile" ci cei cu o gandire sanatoasa, care nu au mari probleme in a accepta ca se pot insela. Adica cei deschisi la minte! Nu are legatura cu naivitatea sau puterea credintei.

QUOTE

Cu convertirile nu e de joaca si mi se pare o mare prostie sa-ti manifesti periodic indoieli cu privire la religia ta.


Asa e... mai bine sa nu ne indoim de nimic. Uite, de exemplu eu, de credinta mea cum ca Unicornul Roz Invizil reprezinta realitatea ultima, motorul universal, cauza necauzata etc nu ma indoiesc absolut deloc. Ma sustii in demersul de a impune aceasta credinta ca unica religie adevarata?

QUOTE

Intotdeauna exista nereguli in cartile sfinte (Biblia e un bun exemplu) si aceste nereguli sunt instrumentele la indemana ale alteilor, care exploateaza astfel sufletul uman.


Sunt instrumente si in mana credinciosilor care exploateaza si ei sufletul uman la fel, nu? Toti beneficiaza de aceeasi materie prima. De ce sa ii blamam doar pe unii?

TriRegnum:
QUOTE

Un credincios adevarat nu se va indoi si nici nu se va putea indoi de credinta sa, niciodata!


Corect! Iar daca vine vreun idiot si incepe sa insire tot felul de prostii si "argumente palpabile" care iti contrazic credinta ta nu trebuie decit sa iei lemne si sa aprinzi rugul... nimic mai simplu! spoton.gif

(ca doar n-o sa incepi sa te indoiesti de credinta ta adevarata, nu?)


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 7 Mar 2004, 10:56 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



QUOTE
Corect! Iar daca vine vreun idiot si incepe sa insire tot felul de prostii si "argumente palpabile" care iti contrazic credinta ta nu trebuie decit sa iei lemne si sa aprinzi rugul... nimic mai simplu!

Nu! rugul si-l aprinde singur. (nici in Evul Mediu preotul nu punea mana pe rug sau pe foc, nici macar nu avea voie sa asiste la moartea condamnatului).

QUOTE
(ca doar n-o sa incepi sa te indoiesti de credinta ta adevarata, nu?)

Nu ma-ndoiesc deoarece Isus a spus ca vor veni lupi care sa ne rapeasca sufletul, vor veni cu tot felul de argumente menite sa insele pe naivi, dar noi nu trebuie sa credem teologii diavolului (adica lupii).

Ce anume te face sa te indoiesti de Dumnezeu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 7 Mar 2004, 11:24 PM
Mesaj #9


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Nu! rugul si-l aprinde singur. (nici in Evul Mediu preotul nu punea mana pe rug sau pe foc, nici macar nu avea voie sa asiste la moartea condamnatului)


Daaa? deci toti cei care au murit pe rug si-au dat singuri foc? ce chestie... nu stiam! tongue.gif

QUOTE

Nu ma-ndoiesc deoarece Isus a spus ca vor veni lupi care sa ne rapeasca sufletul, vor veni cu tot felul de argumente menite sa insele pe naivi, dar noi nu trebuie sa credem teologii diavolului (adica lupii).


Asa, foarte bine! Sa nu te indoiesti niciodata! Ce-ti spune Biserica este adevarat! Ce spune restul lumii este fals! Toti sunt niste lupi, lupii diavolului.

Uneori ma intreb daca tu chiar esti serios in chestiile astea... le-as pune la perle dar nu prea mai imi vine sa rad...

QUOTE

Ce anume te face sa te indoiesti de Dumnezeu?


Gandeste-te la ce te face pe tine sa te indoiesti de Unicornul Roz si Invizibil! si atunci o sa intelegi de ce ma indoiesc si eu de Dumnezeul catolicilor.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 7 Mar 2004, 11:40 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Citat de pe situl infidels.org
QUOTE
"Quantum events have a way of just happening, without any cause, as when a radioactive atom decays at a random time. Even the quantum vacuum is not an inert void, but is boiling with quantum fluctuations. In our macroscopic world, we are used to energy conservation, but in the quantum realm this holds only on average. Energy fluctuations out of nothing create short-lived particle-antiparticle pairs, which is why the vacuum is not emptiness but a sea of transient particles. An uncaused beginning, even out of nothing, for spacetime is no great leap of the imagination." Taner Edis, Is Anybody Out There?


F.'.

Acest topic a fost editat de Minerval: 7 Mar 2004, 11:42 PM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 7 Mar 2004, 11:46 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



QUOTE
Daaa? deci toti cei care au murit pe rug si-au dat singuri foc? ce chestie... nu stiam!

wink.gif tongue.gif rofl.gif nu cred ca ar fi existat cineva care sa serveasca asa mult si bine comunitatea incat sa se ofere sa-si aprinda singur lemnele

Ma refeream mai mult la focul iadului.
QUOTE
Asa, foarte bine! Sa nu te indoiesti niciodata! Ce-ti spune Biserica este adevarat! Ce spune restul lumii este fals! Toti sunt niste lupi, lupii diavolului.

Nu am spus asta Catalin, ti-am spus ca nu compilezi bine ceea ce scriu ( tongue.gif chiar daca limbajul meu e bun ca cel de C++, tu il intepretezi cum vrei, pune-ti un patch[iubeste mai mult] ca sa intelegi mai bine ceea ce spun). Nu spun ca stiintele exacte si nu numai ele sunt ale diavolului, ma refeream la faptul ca vor exista momente cand credinta ne va fi pusa la incercare. Imi place stiinta, progresul tehnic, dar sa fie aplicate cum trebuie.
Eu pe Dumnezeu il simt si nu-mi trebuie argumente care sa-mi demonstreze ca la matematica existenta lui; nu-l putem intelege cu mintea noastra si de aceea ti se par unele lucruri lipsite de logica, nu e ca un program ce calculeaza recursiv factorialul si astfel sa aiba niste pasi logici pentru a-l intelege, programul(algoritmul) e finit, Dumnezeu e infinit si nu poate fi inteles cu "schema logica sau cu pseudocodul"
QUOTE
Gandeste-te la ce te face pe tine sa te indoiesti de Unicornul Roz si Invizibil! si atunci o sa intelegi de ce ma indoiesc si eu de Dumnezeul catolicilor.

Macar de Dumnezeul ortodocsilor sa nu te indoiesti. Unicornul roz nu a creat nimic, nu a facut minuni, Dumnezeu DA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 8 Mar 2004, 02:11 AM
Mesaj #12


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



QUOTE (3 @ 1415926535,7 Mar 2004, 10:38 PM)
Cu convertirile nu e de joaca si mi se pare o mare prostie sa-ti manifesti periodic indoieli cu privire la religia ta. Intotdeauna exista nereguli in cartile sfinte (Biblia e un bun exemplu) si aceste nereguli sunt instrumentele la indemana ale alteilor, care exploateaza astfel sufletul uman.

Astfel ateii, sub masca unor argumente de necontestat, insereaza subtil indoieli in sufletele credinciosilor dar, asa cum a spus si denise_d, numai acelora care nu au o credinta puternica. Ori daca ne gandim la "voia lui Satan", el nu gaseste o bucurie mai mare decat atunci cand aduce la pierzanie pe acei credinciosi adevarati (indraznesc sa-i numesc "turma alba a lui Dumnezeu)... Si in privinta asta, Satan poate sa-si puna pofta in cui pt ca credinta in Dumnezeu cu inima si nu cu ratiunea e invincibila chiar si pt Drac.

Mai rau e ca ateii, desi ei nu sunt constienti de acest lucru, sunt mana de lucru a lui Satan, atunci cand incearca sa-si convinga semenii sa devieze de la credinta in Divinitate.

Pi, interesant argument...


Acest topic a fost editat de Jasmine: 8 Mar 2004, 03:07 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 8 Mar 2004, 09:36 AM
Mesaj #13


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Minerval, e vreo problema cu citatul respectiv?


TriRegnum
QUOTE

nu cred ca ar fi existat cineva care sa serveasca asa mult si bine comunitatea incat sa se ofere sa-si aprinda singur lemnele

Ma refeream mai mult la focul iadului


Focul iadului... mda... ok! Pana la focul iadului erau rugurile celor ca tine care nu se indoiesc niciodata de credinta lor.

QUOTE

Nu spun ca stiintele exacte si nu numai ele sunt ale diavolului, ma refeream la faptul ca vor exista momente cand credinta ne va fi pusa la incercare. Imi place stiinta, progresul tehnic, dar sa fie aplicate cum trebuie.


Sa fie aplicate cum trebuie... imi place exprimarea asta! Si cine oare trebuie sa decida cum trebuie aplicate stiinta si progresul tehnic? eu zic ca oamenii de stiinta. Tu ce parere ai?

QUOTE

Eu pe Dumnezeu il simt si nu-mi trebuie argumente care sa-mi demonstreze ca la matematica existenta lui


Ma bucur pentru tine. Altii ii simt pe Vishnu, Krishna si Brahma si nici ei n-au nevoie de argumente ca sa le demonstreze existenta... ma intreb daca ei se indoiesc de credinta lor vreodata. Ce zici?

QUOTE

nu-l putem intelege cu mintea noastra si de aceea ti se par unele lucruri lipsite de logica, nu e ca un program ce calculeaza recursiv factorialul si astfel sa aiba niste pasi logici pentru a-l intelege, programul(algoritmul) e finit, Dumnezeu e infinit si nu poate fi inteles cu "schema logica sau cu pseudocodul"


Pai in cazul asta de ce are pretentia ca noi sa il intelegem? dupa cum vad eu lucrurile, am primit liber arbitru ca sa putem decide. Dar decizia trebuie sa fie in cunostinta de cauza, altfel liberul arbitru ar putea sa si lipseasca. Iar tu vii si spui ca Dumnezeu nu poate fi inteles in mod logic... pai inseamna ca vrei sa renunti la unicul instrument care poate duce la acordul a doi oameni asupra unei chestiuni oarecare. Dumnezeu nu ne-a dat decit logica pentru a o folosi in discutii si in gandire. Din moment ce am fost creati dupa chipul si asemanarea lui nu pot decit sa presupun ca ne-a fost data logica nu numai ca unic instrument al intelegerii reciproce ci si ca unic instrument al intelegerii lui Dumnezeu.

QUOTE

Macar de Dumnezeul ortodocsilor sa nu te indoiesti. Unicornul roz nu a creat nimic, nu a facut minuni, Dumnezeu DA.


Nici Dumnezeu nu a facut minuni. Doar ca unora mai lipsiti de scrupule le convine sa spuna ca a facut iar altii mai naivi ii asculta... asta e!

Acest topic a fost editat de Catalin: 8 Mar 2004, 02:22 PM


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 8 Mar 2004, 02:44 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



QUOTE
Focul iadului... mda... ok! Pana la focul iadului erau rugurile celor ca tine care nu se indoiesc niciodata de credinta lor.

Si oamenii aveau o alta mentalitate.
QUOTE
Sa fie aplicate cum trebuie... imi place exprimarea asta! Si cine oare trebuie sa decida cum trebuie aplicate stiinta si progresul tehnic? eu zic ca oamenii de stiinta. Tu ce parere ai?

Si eu sunt de aceiasi parere, dar trebuie sa tina cont si de moralitate (ex: sa manipuleze genele, dar nu sa faca experimente pe embrioni umani)
QUOTE
Ma bucur pentru tine. Altii ii simt pe Vishnu, Krishna si Brahma si nici ei n-au nevoie de argumente ca sa le demonstreze existenta... ma intreb daca ei se indoiesc de credinta lor vreodata. Ce zici?

Nu stiu daca ei se indoiesc sau nu, eu stiu ca un crestin adevarat nu se indoieste de credinta sa apostolica.
Fiecare simte cum poate, si pentru ei Dumnezeu ma gandesc ca are o cale (scuzati cacofonia).
QUOTE
Pai in cazul asta de ce are pretentia ca noi sa il intelegem? ...Iar tu vii si spui ca Dumnezeu nu poate fi inteles in mod logic... pai inseamna ca vrei sa renunti la unicul instrument care poate duce la acordul a doi oameni asupra unei chestiuni oarecare.

Are pretentia ca e Dumnezeu si ne-a creat. Are si intelegerea lui Dumnezeu o logica; privesti in jur, vezi copacul si tu nu-l poti crea, in schimb poti crea unelete si masini, dar pomul nu(la fel si cu omul) si atunci oamenii s-au intrebat cine l-a facut pe acel copac? Daca nu ei? Atunci cine? Raspunsul a venit ca o fiinta superioara le-a creat pe toate si fiind superioara nu avem puterea necesara pentru a-l intelege, dar va veni si moemntul adevarului.
QUOTE
Nici Dumnezeu nu a facut minuni. Doar ca unora mai lipsiti de scrupule le convine sa spuna ca a facut iar altii mai naivi ii asculta... asta e!

Dumnezeu a facut minuni creand lumea si toate celelalte si a mai facut minuni prin sfinti (vindecari miraculoase ca exemplu din multe altele).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 8 Mar 2004, 02:53 PM
Mesaj #15


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Si oamenii aveau o alta mentalitate.


Aveau mentalitatea "Noi avem dreptate si nu ne poate convinge nimeni ca nu e asa!"

QUOTE

Si eu sunt de aceiasi parere, dar trebuie sa tina cont si de moralitate (ex: sa manipuleze genele, dar nu sa faca experimente pe embrioni umani)


Este neclar in ce sens embrionul uman este un om. Sau, mai precis care este momentul in care devine om. Daca lui Dumnezeu i-ar fi pasat de embrioni poate iar fi mentionat in Biblie. Sau ar fi putut sa faca granita dintre viata si neviata mai clara. Dar, dupa cum se observa, granita e neclara si Dumnezeu tace chitic. Asa ca fiecare e pe cont propriu aici.

QUOTE

Fiecare simte cum poate, si pentru ei Dumnezeu ma gandesc ca are o cale


Care anume? poate ne explici mai multe pe tema asta.

QUOTE

Are pretentia ca e Dumnezeu si ne-a creat. Are si intelegerea lui Dumnezeu o logica; privesti in jur, vezi copacul si tu nu-l poti crea, in schimb poti crea unelete si masini, dar pomul nu(la fel si cu omul) si atunci oamenii s-au intrebat cine l-a facut pe acel copac? Daca nu ei? Atunci cine? Raspunsul a venit ca o fiinta superioara le-a creat pe toate si fiind superioara nu avem puterea necesara pentru a-l intelege, dar va veni si moemntul adevarului.


Da, si a fost un raspuns bun pana cand au venit Kant si Hume si au maturat pe jos cu argumentul teleologic. Inca nu-mi vine sa cred cat de multi oameni inca mai sunt adeptii acestui argument. Cred ca o sa-mi fac timp intr-o zi sa-l demontez...

QUOTE

Dumnezeu a facut minuni creand lumea si toate celelalte si a mai facut minuni prin sfinti (vindecari miraculoase ca exemplu din multe altele).


Vorbe goale lipsite de orice justificare. Si eu pot la fel de bine sa spun "Unicornul Roz a facut minuni creand lumea si toate celelalte si a mai facut minuni prin sfinti (vindecari miraculoase ca exemplu din multe altele)". Sunt foarte curios cum ai de gand sa contrazici varianta mea.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 8 Mar 2004, 07:48 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Ziua buna tuturor si un calduros la multi ani 8 Martie de ziua internationala a femeii, chiar daca e o sarbatoare nascuta din comunism. thumb_yello.gif

Draga Catalin eu am expus citatul tocmai datorita importantei sale. Mi s-a parut a fi un citat cu totul deosebit, prin urmare m-am gandit sa il redactez si pe Han pentru a fi vazut de toti cei interesati. Asadar, nu e nici o problema. cool.gif

F.'.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 01:31 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman