HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Povestea Mariei, farame din lumea mea
atta
mesaj 18 Jun 2003, 01:49 AM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386




Imaginati'va un drum lung, tare lung.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 18 Jun 2003, 04:14 PM
Mesaj #2


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Imaginati'va o lacrima curgand pe un obraz, incet, incet...


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 18 Jun 2003, 04:45 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Este intr'adevar un drum lung, din august pana in aprilie, iar apoi de acasa la Gara de Nord, din Bucuresti la Constanta, Mangalia si in sfarsit in capat
de tara, Vama Veche.
Este inca pustie Vama, asa ii sta cel mai bine.
Bucuroasa de revedere, alerg cu picioarele goale prin nisip spre mare sa'i dau binete.
Avem chef de joaca, si eu, si ea.
Ma vede ca ma apropri si se retrage, dar nu face nici doi pasi inapoi si se razgandeste, vine spre mine, eu ma feresc. Dansam asa pana ne plictisim.
- Buna ziua Mare.
- Buna sa'ti fie inima, Maria.
... buna sa va fie inima si voua.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Jun 2003, 04:45 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
atta
mesaj 18 Jun 2003, 05:54 PM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Lacrima ajunge dupa ceva timp la coltul gurii si se opreste. Ma opresc si eu si, fara sa le spun nimic, buzele si ochii mei se apuca sa zambeasca.
Daca ele mai pot face asta, pot si eu... sufletul meu zambeste.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 18 Jun 2003, 09:45 PM
Mesaj #5


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Se prelinge incet pe obrazul meu si astept sa cada. Mica, lucind timid intr-o raza de soare, calda, ma face sa tremur sub mangaierea ei. Tremur...de fericire. Ridic doi ochisori albastri, tulburi, spre soare si-i multumesc, sfios, pentru tandrele atingeri ale razelor sale. Privesc in jos si vad marea contopindu-se undeva cu cerul si soarele. Imi doresc sa fiu acolo, la ingemanarea albastrului inchis cu negrul neantului si auriul soarelui si sa vad, sa simt, si mai ales...sa renasc.
Vreau sa-mi eliberez sufletul de tot ce e rau, urat si intunecat.
Vreau ca lumina aurie sa ma purifice, sa-mi dea aripi si sa ma impinga spre albastrul cerului...
Vreau sa am certitudinea cerului pentru a putea gusta din neant inca o data.
Vreau...o lacrima.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 18 Jun 2003, 11:45 PM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Imi iau la revedere de la lacrima. Se va simti mai bine dusa de valuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 19 Jun 2003, 12:32 PM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Este intr'adevar un drum lung, drumul de la un capat la altul al lumii.
Un cerc mare si stralucitor, foarte aproape de cer, l'a strabatut astazi. De ceva timp a cazut dupa pamant si nu se mai vede.
Ne'a lasat ca amintire o roseata roz usturatoare.
Cerului ii lipseste regele sau. Negru de suparare, plange stele.
Un nor ii stearge lacrimile rand pe rand dar ele apar la loc.
Deodata, cercul se ridica din mare. Este tot mare, dar marea l'a stins. Nu i se mai zice soare ci luna.
Cerul se lumineaza putin dar asteapta dimineata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 19 Jun 2003, 09:47 PM
Mesaj #8


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Luna a rasarit din nou. O admir de pe o banca din parc.
Imi imaginez cum ar fi sa zbor pe deasupra norilor, sa intind mana - si chiar ridic mana - si s-o ating. S-ar speria, s-ar rusina, sau doar s-ar arata uimita de indrazneala mea? Poate mi-ar zambi, mi-ar prinde mana si m-ar face...luceafar.
Da...luceafar. Sa rasar in fiecare noapte in dreptul ei, sa domnesc in fiecare noapte alaturi de ea, sa ne contopim cu intunericul, sa disparem sub nori, sa ne iubim si sa plangem impreuna....
Desarte dorinte, luminate de ea.
Incet, incet, a venit vremea sa apun. Se face dimineata.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 20 Jun 2003, 09:59 AM
Mesaj #9


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Este intr'adevar un drum lung... ba nu e lung deloc, e chiar scurt drumul de la cortul meu pana la mare.
Asta'i toata poanta, sa fie scurt. Sa nici nu existe as vrea eu, daca'ar stii cortul meu sa inoate... dar nu stie.
Eu stiu sa inot. Ajung in mare ca prin vis, impinsa de nabuseala imposibila care m'a dat afara din cort. Ma trezesc inotand sub apa.
Daca ar fi dupa mine as sta sub apa ore in sir, dar nu se poate pentru ca ei, plamanii, vor sa respire.
Ies la aer...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 21 Jun 2003, 04:57 PM
Mesaj #10


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Gata, nu mai pot... nu va mai scriu despre mare pentru ca mor de dorul ei si o sa incep sa plang la propriu in curand daca o tin tot asa.
Promit insa ca la vara voi reveni cu amintiri proaspete :-).

Sa va povestesc putin despre mine....

Ca si majoritatea oamenilor de pe acest Pamant, sunt si eu o persoana deosebita.
Traiesc viata din plin, in felul meu. Nu prin petreceri dupa petreceri, baute etc. etc. (apropo, nu am nici un viciu "clasic").
Ci ma bucur, de vant, de soare, de apa si mai ales de oameni. Sunt f norocoasa din punctul asta de vedere, la oameni.
Am multi prieteni buni. Am mari probleme cu intelegerea notiunii de rau, drept pentru care sunt usor de prostit, sunt credula.
Am o familie extraordinara, la noi in casa e tot timpul liniste si pace... drept pentru care sunt f sensibila la certi, daca tipa cineva
la mine ma reduce la tacere instantaneu. Unul dintre cantecele mele preferate este Bjork - It's oh so quiet, drept pentru care nu
il am pe calculator pentru ca vreau sa ma satur de el nicioadata.
Cred de care nu m'as satura prea usor este Pink Floyd - Wish you were here.
Ma consider o persoana f norocoasa... mai ales cu firea mea, in general sunt vesela si cu zambetul pe buze.
Ma supar rar si'mi trece greu.
Unele dintre cele mai urate momente sunt cele in care ma simt singura... si nu este vorba de singuratate fizica ci "singura intre oameni".
Cu toate ca mie mi se pare ca sunt o persoana "transparenta" cred ca sunt putini cei care ma cunosc, nu stiu cum vine asta.
Unde am eu f putin noroc... in dragoste.. as putea spune ca am chiar ghinion, dar nu vreau sa fiu asa dura.
Imi place sa vorbesc noaptea, toata noaptea chiar.
cu drag...

P.S. am si defecte, pe cuvant... dar acum le'am uitat.. daca'mi aduc aminte vi le spun maine smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 22 Jun 2003, 03:07 PM
Mesaj #11


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Din pacate netinerea promisiunilor nu se afla pe lista de mai jos... asa ca sunt nevoita sa va spun din defectele mele (am mai tinut si pentru mine... )

mandra

las totul pe ultimul moment

oarecum lenesa

neserioasa

oarecum tocilara

plinuta

frumoasa smile.gif

neingrijita... n'am nici o sansa la Cain tongue.gif

sufar de "fear of commitment"

nu'mi pasa decat de putine lucruri... restul e lasat la voia intamplarii

dezordonata

dau impresia ca nu aud cand mi se vorbeste... dar eu aud

vorbesc incet

pot trece ore intregi pana sa ma imbrac... nu stiu cum se face dar toti pantalonii imi fac fundul mare sad.gif(

nu pot fi degajata decat cu cei pe care ii cunosc

nu pot intra in vorba cu necunoscuti. am tupeu sa ma duc la ei cu o replica, sa iau raspunsul si sa plec.. dar daca stau
mai mult pe capul lor mi'e frica sa nu'i deranjez.

parerea celorlati conteaza destul de mult, in sensul ca daca cineva nu are o parere buna despre mine nu pot vorbi cu el/ea.

in anumite privinte sunt cam proasta... de exemplu nu pot sa joc bridge sau jocuri la care tr sa gandesti in avans. Sper
totusi sa dau odata o sansa mai mare bridge-ului.

sunt intr'un fel snoaba... dar asta'i greu de explicat

nu pot suporta prostia sociala, prin asta inteleg prostia smecherasului de cartier

sunt inculta sad.gif(.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 22 Jun 2003, 05:37 PM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Sunt studenta la Politehnica. Toata viata am vazut doar partea "reala" a lumii. Tot liceul am suportat orele de literatura ca pe un
chin suprem. Citesc cate o carte din an in Paste, iar cand intr'adevar binevoiesc sa incep o carte de rare ori o si termin.

Si... si acum m'a apucat pofta de scris.
Si... si ca si cand nu ar fi fost de ajuns cata era, citind ce a scris Oribilul Mosh si mai ales cum a scris el am si mai mult chef de
scris.

Citesc foarte incet, nici nu'mi place sa citesc repede.
Eu de fapt nici nu citesc. Nu, eu aud vocea scriitorului cum imi povesteste mie personal tot ce se intampla... si eu intru in povestea sa.

Conteaza de mii de ori mai mult stilul decat continutul. Sunt in stare sa citesc o
poveste care nu'mi place de dragul stilului si implicit al vocii smile.gif. Dar daca vocea nu e clara, familiara, usor spirituala degeaba.

Cat as vrea sa am si eu o voce ca cele pe care le apreciez atata (Paul Goma de exemplu).
Dar nu, cand vreau eu sa scriu se arunca toate cuvintele sa iasa pe hartie (mai nou pe tastatura) si se calca in picioare de parca
ar fi incendiu... si macar daca ar fi s'ar napusti si cuvantul pe care'l caut... dar nu, el prefera sa ramana undeva ascuns in
vocabularul meu modest.

Si daca s'ar termina totul aici, la cuvinte, dar nu... din cuvinte trebuie sa faci propozitii! atunci, e atunci.
Fa tu, Maria draga, toate cuvintele sa se inteleaga intre ele si sa reprezinte exact ideea aia a ta.
Si daca s'ar termina totul aici, la propozitii, dar nu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 22 Jun 2003, 09:16 PM
Mesaj #13


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Ciudat, pana acum credeam ca esti o persoana careia ii place literatura...de fapt, chiar iti place. smile.gif
Felul in care ai descris ceea ce simti cand citesti o poveste e foarte edificator in acest sens. tongue.gif La fel fac si eu. Simt ceea ce scrie acel autor doar ca la mine continutul conteaza la fel de mult ca si stilul. Degeaba e frumos stilul daca povestea nu-mi transmite nimic. La fel si invers, degeaba povestea e bogata in continut daca stilul e...varza.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 22 Jun 2003, 10:31 PM
Mesaj #14


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Ultima carte pe care am citit'o, Tunelul de Ernesto Sabato m'a facut sa cred ca pot citi mai orice daca imi place stilul. Este vorba despre un nebun care descrie cum si de ce omoara o femeie... Ei bine, chiar ma enerva subiectul dar am citit cartea pe nerasuflate.. Si din categoria asta mai fac parte si alte carti dar nu'mi aduc aminte acum.

Acuma poate este vorba despre latura mea criminala smile.gif.


P.S. Pentru dragii mei cititori... eu nu ma supar daca scrieti si voi aici... eventual de bine tongue.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 23 Jun 2003, 07:21 PM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Da, da, da! S'a gandit la mine, o stiu! Daca eu ma gandesc la el, el de ce sa nu se gandeasca la mine?
Am adormit cu zambetul pe buze. De dimineata tot acolo era! Buimaca, ma intreb ce s'a intamplat.
Ce cauta ditamai zambetul pe gura mea?
Si apoi mi'am adus aminte! A, e zambetul lui. Multumesc, multumesc si uite unul si pentru tine smile.gif.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 24 Jun 2003, 12:16 AM
Mesaj #16


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Intr'adevar este un drum lung, drumul de la supermarketul de pe colt,
drumul de la fantana din centrul satului...
pana acasa.

Astazi cele doua drumuri au avut ceva in comun, apa.
Carand 6 sticle de apa minerala naturala Dorna imbogatita cu bioxid de carbon natural,
aplecata usor spre stanga de cat de mult bioxid de carbon natural au bagat in ele mi'am adus aminte de drumurile dupa apa pe care le faceam cand eram mica.
Gogu, in postura sa de bunic, ne dadea cate 20 de bani pe ulciorul de apa adus cu bine acasa si 50 de bani pe galeata.
Nu sunt mai mult de 100 de metri, hai 200, de la fantana pana la poarta casei dar cand esti plecat cu asemenea misiune credeti'ma ca par a fi cel putin un kilometru daca nu mai multi.
Dar si cand ajungeam la poarta cu apa pe jumatate in galeata si cu picioarele ude de cealalta jumatate de galeata eram cea mai importanta fiinta din ograda.
Daca n'as fi fost eu mureau cu totii de sete.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 24 Jun 2003, 10:43 PM
Mesaj #17


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Eram un tanc (tanc care plange, nu tanc de se duce la razboi). Un tanc (vezi paranteza anterioara) nevorbitor.
Erau vremuri grele, vremuri de caldura si de seceta.
Mama vroia sa ploua, asa ca in cele din urma a inceput incet, incet sa picure.
Tata vazand minunea pe masura ce aceasta cadea din cer sub forma de bilute mici si ametite de apa striga in casa:
"Cristi, uite ploua!". Mama nu aude... Asa ca eu de colo "Clisti, ute poua!". Si acestea au fost primele mele cuvinte multiple.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 27 Jun 2003, 11:21 PM
Mesaj #18


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Dragii mei,

Azi, sambata, 28 iunie am ultimul examen. Tot astazi, dupa examen, plec in vacanta. Cu trenul smile.gif. Sunt foarte incantata si va voi tine la curent cu excursia mea mareata...
Nu o sa va mai pot scrie pana luni, cand voi ajunge la prima destinatie, Paris unde voi poposi cam o luna.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 28 Jun 2003, 12:37 AM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Succes la examen si o calatorie cat mai placuta smile.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 1 Jul 2003, 06:53 PM
Mesaj #20


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Sorine, multumesc pentru urari... a tinut chiar... cu examenul a fost ok, si aici e fain pana acum...

O sa va povestesc foarte pe scurt cum a fost duminica la Viena.

Eram cam frante dupa o noapte pe tren (Diana si cu mine)... asa ca l'a inceput nu ne'a impresionat asa de tare orasul... dar pana la urma ne'a cucerit.

Am fost la Dunare... care era atat de curata incat oamenii faceau baie in ea, am intrat si eu cu picioarele si tare mi'a parut rau ca nu am un costum de baie la mine... tot pe dunare am vazut i o lebada.

Am mancat inghetata... cea mai buna din lume!!!!

Era o cladire, care pe o parte avea scari pana sus, pe acoperis... si de acolo sus se vedea orasul, cred ca as fi putut sa stau acolo ore intregi...

Am stat in centru pe iarba, am ascultat jazz... si cate si mai cate.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 1 Jul 2003, 11:42 PM
Mesaj #21


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Inghetata mai buna decat la Berthillon in Paris? unsure.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 9 Jul 2003, 12:06 PM
Mesaj #22


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Nu stiu inca... dar bine ca mi'ai spus ca o sa verfic... wink.gif.



Salutari tuturor... imi pare rau ca nu mai pot da mult pe aici.... dar sa stiti ca in toamna revin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 24 Jul 2003, 03:36 PM
Mesaj #23


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Drumurile lungi sunt facute din multe clipe care vin si pleaca repede, repede.
Unele seamana mult intre ele drept pentru care avem impresia ca formeaza o singura clipa mai mare.
Altele, insa, nu seamana deloc cu celelalte si noi le tinem minte mai bine, adaugandu'le ceva bucurie, tristete, lacrimi, regret si cine mai stie ce.
Gasesc ca e mai usor sa vorbesti clipe decat drumuri lungi… asa ca voi incepe aici o serie de clipe.
______

Poteci, copaci si cerul… alb, alb si albastru…
La munte este frumos iarna.
Trantita intr’o zapada mare, rece, alba si… mare, nu ma mai gandesc la nimic. La ce sa te mai gandesti atunci cand totul este bine ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 31 Jul 2003, 11:25 AM
Mesaj #24


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Se apropie clipa in care eu voi parasi Parisul pentru o perioada nelimitata de timp... Portugalia ma asteapta calda, luminoasa si prietenoasa.... O sa ma vada soarele!!!!

Ma simt putin ciudat ca plec de aici... ma obisnuisem... dar si la drum imi place...


Pe cai!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 30 Aug 2003, 09:51 PM
Mesaj #25


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Bine v'am regasit....


Nu am timp deloc acum dar am vrut sa semnez condica.... M'am intors... smile.gif... si sper ca o sa apuc sa va povestesc ce si cum s'a intamplat cu mine in ultimile doua luni.

Pe curand.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 30 Aug 2003, 10:17 PM
Mesaj #26


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Atta, bine-ai venit! 40.gif
Sa ne povestesti tot, si eu astept cu nerabdare sa aflu ce ai gatit pentru seara internationala.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 1 Sep 2003, 12:54 AM
Mesaj #27


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



pagina de jurnal
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  pagina_de_jurnal.JPG ( 38.28K ) Numar descarcari: 35
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 9 Sep 2003, 02:15 AM
Mesaj #28


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386




Da, da! Dupa o luna de stat intr'un oras mult prea mare, inalt, aglomerat, scump, faimos, chiar si frumos plec la drum.

Si da, intr'adevar este un drum lung din care imi aduc aminte asa:

Am plecat din Paris si am ajuns la Lisabona, 23 de ore mai tarziu, franta de oboseala.

In Franta, pe cele doua scaune din dreapta mea erau un tata cu fiul sau. Dupa ce au coborat alt tata, cu alt fiu le'au luat locul. Ambii baietii la un moment dat in timpul calatoriei alaturi de mine au mancat ciocolata.

In Spania am calatorit in timpul noptii intr'un compartiment foarte asemanator cu al unui accelerat romanesc.

Eram vreo 10 oameni pe 8 locuri, 2 stateau pe afara, o familie de portughezi cu 2 copii. Fetita imi vorbea in portugheza (eu nu intelegeam NIMIC), se juca cu cozile mele si eram prietene. Singura persoana cu care puteam vorbi era francezul, nu stiu ce ma faceam fara el. Mai erau si niste spanioli. Au vorbit pana la 4 dimineata, credeam ca innebunesc.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 9 Sep 2003, 02:52 AM
Mesaj #29


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386





In primul rand vreau sa'i multumesc lui tata, care plateste nota la telefon.

Apoi mai sunt, fratele meu care doarme, voi toti ceilalti forumisti fara de care as fi crezut ca vorbesc singura, lui Mihai fara de care acest site nu ar fi existat, intregii comunitati INTERNET.

Este o mare, f mare onoare sa fiu ridicata la rangul de vataf.

Multumesc.

P.S. Vreau sa mai multumesc si numarului 100 pentru ca este un numar atat de rotund.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 9 Sep 2003, 09:52 AM
Mesaj #30





Guests






smile.gif Te pup iubita , ma bucur sa te revad printre noi biggrin.gif 31.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 12 Sep 2003, 10:08 PM
Mesaj #31


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



imi vine sa tip. smile.gif. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 12 Sep 2003, 10:21 PM
Mesaj #32


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



sper ca nu am trezit pe nimeni!..... asta imi place aici... ca pot sa tip in voie... si nu deranzej pe nimeni. Pot sa incurc si j cu z ul intre ele .... si nu face nimic. Tot timpul incurc zjv intre ele.... si imi place.

cred ca fetele folosesc mai multe puncte puncte decat baietii... la mine este un fel de reflex. scriu, scriu, si in pauza pun puncte puncte. de respiratie.

....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 13 Sep 2003, 02:07 PM
Mesaj #33





Guests






Hihi, Atta, pot sa tip si eu in jurnalul tau??Plsssss....Daca te superi poti sa ma bati dupa aia oricum am sa tip acum:





TE IUBEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESSSCCC!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 13 Sep 2003, 06:38 PM
Mesaj #34


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



uite ce am facut eu pentru tine:

--------------------------------------------------

smile.gif

--------------------------------------------------

Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 14 Sep 2003, 11:58 AM
Mesaj #35





Guests






blush.gif 31.gif 31.gif blush.gif 30.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 07:48 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman