HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Filme Pe Dvd - Inserturi In Ziare / Reviste, Adevarul, Gandul, Viva, Romania Libera, Jurnalul National
Shaq
mesaj 25 Feb 2008, 08:56 PM
Mesaj #71


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 25 February 08
Forumist Nr.: 11.318



Salutare tuturor ! Sunt nou p'aici si as avea o sugestie daca se poate : am observat ca postati doar despre inserturile de la ziare..de exemplu ar trebui postat si de la Saptamana Financiara , Jurnalul National , Descopera , Cotidianul (carti) , Republika (aici dvd'urile vin in plicuri ceea ce eu nu prea agreez) ; am observat ca si Bolero sau Viva au mai venit cu dvd cateodata , Target ; mai sunt deocamdata astea imi vin in minte smile.gif

25 februarie - Saptamina Financiara - carte - "Toti Oamenii Presedintelui" ( de Carl Bernstein si Bob Woodward).
Luni 3 martie - Saptamana Financiara ne ofera cartea lui Paul Erdeman "Ultimele zile ale Americii".

Vineri, 29 februarie, Cotidianul vine insotit de ultimul dvd din prima serie Prison Break - episoadele 21-22 (sper sa continue si cu seria 2).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 26 Feb 2008, 05:04 PM
Mesaj #72


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai venit la Han, Shaq! han.gif

O prima rugaminte: in momentul in care vrei sa adaugi ceva in cadrul aceluiasi topic si mesajul tau nu a primit inca reply, editeaza-l, in loc de a trimite trei mesaje consecutive. Multumesc pentru intelegere. smile.gif

Referitor la filme - inserturi in ziare: in cadrul acestui topic ne referim strict la ziarele / revistele care in mod normal nu au aceasta directie. Republik este o revista dedicata cinefililor, care apare in fiecare numar cu un cd. La fel si alte reviste insa, subliniez, acesta este profilul lor. Pe de alta parte, nu vad ce problema ar fi ca DVD-ul vine in plic. blink.gif

Referitor la insertiile constand in carti/cd-uri cu muzica, acest forum este dedicat filmelor. Te invit sa lansezi topicuri dedicate acestor tipuri de inserturi in forumurile specializate (Universul Cartilor, respectiv Muzica).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shaq
mesaj 26 Feb 2008, 08:29 PM
Mesaj #73


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 25 February 08
Forumist Nr.: 11.318



Da scuze nu mi'am dat seama de faza cu topicu'...din perspectiva mea de colectionar nu prea vine bine in biblioteca pe langa dvd'uri in carcase si un film intr'un plic... oricum nu am impus nimanui aceasta parere deci nu cred ca ar trebui criticata...

Si apropo Republik vine luna asta cu filmul Spider.
Joi, 28 februarie, Jurnalul National vine cu revista Zoom, insotita de DVD-ul: Mari Cuceritori: Suleiman Magnificul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Feb 2008, 08:29 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Mihai
mesaj 27 Feb 2008, 05:36 PM
Mesaj #74


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Miercuri, 5 martie, Evenimentul Zilei se distribuie impreuna cu DVD-ul Arnie \ What's Eating Gilbert Grape, la pretul de 6.9 ron.

Un film ce merita vazut. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut_alex
mesaj 27 Feb 2008, 08:39 PM
Mesaj #75


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.032



In sfarsit un film dat de Evenimentul...care chiar merita sa fie cumparat. Trecuse ceva timp...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 27 Feb 2008, 09:57 PM
Mesaj #76


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Cam asa e... dar nici asta de azi nu cred ca e asa prost. hmm.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 29 Feb 2008, 10:43 PM
Mesaj #77


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Revista Viva din februarie a aparut cu filmul The Best Man, pe suport DVD. Costa 14 RON.

Azi Cotidianul a distribuit ultimul DVD din seria 1 a Prison Break. Oare pe cand seria a doua? hmm.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 5 Mar 2008, 12:31 PM
Mesaj #78


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Revista Eva distribuie, in format DVD, filmul Drop Dead Gorgeous, la pretul de 11 RON.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 5 Mar 2008, 12:46 PM
Mesaj #79


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Gandul distribuie luni, 10 martie, in format DVD, filmul Lucky Number Slevin / Slevin: Nevinovat cu ghinion, la pretul de 5.9 RON.


Nu l-am vazut, dar pare un film bun.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 5 Mar 2008, 06:36 PM
Mesaj #80


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE(Mihai @ 27 Feb 2008, 05:36 PM) *
Miercuri, 5 martie, Evenimentul Zilei se distribuie impreuna cu DVD-ul Arnie \ What's Eating Gilbert Grape, la pretul de 6.9 ron.

Un film ce merita vazut. smile.gif

Astia una scriu in ziar (saptamana trecuta), alta apare la chioscuri astazi... hmm.gif

Evenimentul Zilei a aparut astazi cu filmul The Death and Life of Bobby Z / Schimb de prizonieri, la pretul de 7 RON...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 7 Mar 2008, 02:15 PM
Mesaj #81


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Revista Viva a aparut in luna martie cu filmul Tristan si Isolda (in format dvd).
Pretul: 15 ron.

Marti, 11 martie, Romania Libera apare cu filmul Barton Fink - o comedie neagra destul de interesanta. Pretul: 8 ron.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noelle
mesaj 7 Mar 2008, 08:40 PM
Mesaj #82


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 7 March 08
Forumist Nr.: 11.362



In ultimul timp si revista Flacara ofera carti cadou.Eu am luat numerele trecute cu romane de George Arion, Rodica Ojog Brasoveanu, etc.Problema e ca acelasi numar apare cu cadouri diferite, si trebuie sa cauti din chiosc in chiosc sa vezi toate variantele.A luat cineva Flacara pemartie?Ce carti sunt oferite?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut_alex
mesaj 10 Mar 2008, 04:08 PM
Mesaj #83


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.032



Luni, 17 martie, ziarul Gandul apare cu filmul Edison... un film cel mult de duzina, care nu merita nici macar cei 6 lei cat costa ziarul plus dvd. Pentru cei carora le plac filmele de actiune cu multe impuscaturi si explozii sa nu-l piarda...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 11 Mar 2008, 05:59 PM
Mesaj #84


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



@noelle: Bine ai venit la Han! han.gif Pentru carti exista un topic dedicat. smile.gif

Miercuri, 12 martie, Evenimentul Zilei se distribuie impreuna cu DVD-ul Arnie \ What's Eating Gilbert Grape, la pretul de 6.9 ron.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noelle
mesaj 12 Mar 2008, 07:37 AM
Mesaj #85


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 7 March 08
Forumist Nr.: 11.362



Multumesc pentru urarea de primire si indrumarea catre topicul potrivit! thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 13 Mar 2008, 11:17 AM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



O mica nedumerire.
Eu am alte surse de a imi procura filmele in format DVD, dar am cumparat si cateva din cele care insotesc cotidianele mari.
Am constata cu surprindere ca au in marea majoritate o calitate redusa a imaginii, aproape exclusiv imaginea in "letter box" si un sunet comprimat de la 5.1 la stereo surround..


Este un rezultat al faptului ca pretul la care poate fi procurat e unul de zece ori mai mic decat cel la care s-ar putea achizitiona originalul ???
Ori am nimerit eu peste cateva exemplare mai proaste ??

Intreb asta pentru am cumparat si un film erotic la 11,0 lei, ce nu insotea nicio publicatie si care insa era asa cum trebuie.. sorry.gif sorry.gif sorry.gif
...Vreau sa zic, imagine, sunet etc..


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shaq
mesaj 13 Mar 2008, 10:17 PM
Mesaj #87


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 25 February 08
Forumist Nr.: 11.318



Adevarul e ca nici nu stii la ce sa te astepti . Un sfat : daca esti colectionar sau vrei sa incepi o colectie incearca sa cumperi DVD-uri originale (daca lipsesc banii si 1/luna e bun..de ex eu am cumparat ieri Apocalypto la 20 ron de la Diverta)..iar daca vrei doar sa le vezi nu prea mai conteaza calitatea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Mar 2008, 12:41 AM
Mesaj #88


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



@Dude: difera calitatea de la DVD la DVD, in cazul celor distribuite cu ziarele. Spre exemplu, calitatea imaginii DVD-urilor scoase de Empire e destul de proasta...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flowersn
mesaj 19 Mar 2008, 01:12 AM
Mesaj #89


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 19 March 08
Forumist Nr.: 11.403



Salut,
De obicei citesc din umbra mesajele voastre, dar acum am fost nevoit sa-mi fac cont ca sa va dau de stire ca azi, miercuri, 19 martie, Evenimentul Zilei apare cu filmul Valul pictat / The Painted Veil, laureat cu Globul de Aur. Desi filmul este foarte bun, calitatea va fi probabil tot 4:3, marca Empire. Saptamana trecuta Arnie mi-a lasat un gust neplacut din punctul asta de vedere, se vede in patratele.

Acest topic a fost editat de flowersn: 19 Mar 2008, 01:18 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 20 Mar 2008, 04:04 PM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Am aflat cum stau lucrurile.
Exista clauze care impiedica publicatiile sa furnizeze filmul in conditii optime.
Pretul drepturilor de folosire a unei pelicule difera foarte mult si de la o companie de distributie la alta in functie de calitatea pe care ziarul o achizitioneaza si de numarul de copii care se imprima.

De exemplu, ziarul Evenimentul Zilei cumpara un film in calitatea C si in conditi de tiraj de 5 000 de exemplare si plateste pentru asta 1500 de euro drept de publicare. Daca acelasi ziar ar livra acelasi film in acelasi tiraj dar la calitatea B, ar trebui sa plateasca 3 000 de euro. Si asa mai departe....pana la calitatea "A" pentru care pretul e acelasi cu pretul DVD-ului din magazin sau nesemnificativ mai mic.
Cifrele sunt inventate pentru exemplificarea principiului...

Diferentele de calitate sunt provocate. Imaginea e redusa la un format mai mic, sunetul doar la doua canale, iar scopul e de a intarata spectatorul caruia ii place filmul de pe copie sa faca eforturile necesare pentru a isi achizitiona originalul.

Eu unul nu sunt adeptul formulei: "trebuie sa vad acest film cat mai curand si in orice conditii"...asa ca prefer sa mai astept ocaziile in care il pot vedea asa cum a fost gandit sa fie vazut... thumb_yello.gif

flowersn, am simitit aceiasi frustratie si eu la Arnie...


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 20 Mar 2008, 04:24 PM
Mesaj #91


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine-ai venit la Han, flowersn! han.gif Multumim pentru info. smile.gif

Same pentru Dude, nu stiam detalii despre termenii contractuali in astfel de situatii.

Gandul distribuie, pe 24 martie, filmul Domino.

Nu l-au mai dat o data? brow.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madmax22
mesaj 23 Mar 2008, 05:03 PM
Mesaj #92


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 6
Inscris: 23 March 08
Forumist Nr.: 11.413



A vazut cineva filmul? as vrea sa iau ziarul, dar tare mi-e frica ca e de mana a doua filmul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Mar 2008, 09:56 PM
Mesaj #93


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai venit la Han, madmax! han.gif

Domino nu e un film exceptional, cred...

Maine, 25 martie, Romania Libera distribuie filmul Intolerable Cruelty / Dragostea Costa, la pretul de 8 ron.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut_alex
mesaj 25 Mar 2008, 02:46 PM
Mesaj #94


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.032



Miercuri, 26 martie, Evenimentul Zilei iese cu filmul Trapped /24 de ore, din 2002. Un film slab la toate capitolele; pretul este neschimbat - de 7 lei (cel mai scump, la capitolul dvd-uri la ziare, desi au calitatea filmelor cea mai slaba... chiar si filmele de multe ori sunt de duzina!)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut_alex
mesaj 25 Mar 2008, 02:51 PM
Mesaj #95


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.032



Marti, 8 aprilie, Romania Libera apare cu filmul To Kill a Mockingbird, din 1962, cu Gregory Peck in rol principal. Un film extraordinar, care nu trebuie sa fie pierdut. Pretul este de 7 lei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madmax22
mesaj 25 Mar 2008, 07:39 PM
Mesaj #96


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 6
Inscris: 23 March 08
Forumist Nr.: 11.413



@ionut: in primul rand, 5 aprilie nu e marti, e sambata, asa ca fii putin mai clar, martea viitoare apare sau in 5 aprilie?

@Mihai: filmul asta l-am vazut la TV acum vreo 2-3 saptamani, sper sa nu ma insel...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 25 Mar 2008, 11:49 PM
Mesaj #97


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Am editat mesajul lui ionut. wink.gif E vorba de 8 aprilie, Romania Libera apare cu DVD martea.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut_alex
mesaj 26 Mar 2008, 08:32 PM
Mesaj #98


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.032



Scuze de greseala... dar filmul totusi nu apare marti 1 aprilie..... ci apare marti 8 aprilie deoarece la Romania Libera dvd-ul apare din 2 in 2 saptamani. Scuze din nou de greseala!!! My bad!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut_alex
mesaj 26 Mar 2008, 08:45 PM
Mesaj #99


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.032



De joi, 27 martie, Jurnalul National lanseaza colectia de filme pe dvd Liceenii. Pretul nu il stiu. Colectia va continua in zilele:

Joi 27.03 - Liceenii
Joi 03.04 - Declaratie de dragoste
Joi 10.04 - Liceenii in alerta
Joi 17.04 - Extemporal la dirigentie
Joi 24.04 - Liceenii rock'n roll
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 26 Mar 2008, 09:10 PM
Mesaj #100


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Dupa cum intuiam aici. Cred ca vor avea ceva succes cu seria Liceenii... smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 26 Mar 2008, 11:00 PM
Mesaj #101


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Probabil unul dintre cele mai bune filme noi distribuite de ziarele din Romania in format dvd:

Gandul distribuie luni, 31 martie, filmul La Vie en Rose, din 2007, povestea vietii celebrei Edith Piaf. Pretul: 5.9 RON.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noelle
mesaj 31 Mar 2008, 04:07 PM
Mesaj #102


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 7 March 08
Forumist Nr.: 11.362



VIVA! Cu pictorialul familiei MARIN-BANICA (VIOLETA in exclusivitate !!!) si filmul River Queen / Regina raului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut_alex
mesaj 1 Apr 2008, 01:19 PM
Mesaj #103


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.032



Ce treaba are Andreea Marin cu filmele pe dvd? Si spune si tu cum se numeste filmul in engleza...ca asa in limba romana, se recunoaste mai greu titlul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noelle
mesaj 1 Apr 2008, 03:39 PM
Mesaj #104


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 7 March 08
Forumist Nr.: 11.362



"Ce treaba are Andeea Marin cu filmele pe DVD?"
In general cred ca are si ea aceeasi "treaba" pe care o avem toti:le vede.
In plus joaca intr-un film care, banuiesc, va aparea si pe dvd:A Beautiful Life (2008).
In cazul de fata conexiunea e data de faptul ca Andeea Marin apare pe coperta revistei VIVA! pe aprilie, revista insotita de filmul-cadou River Queen (2005) .

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shaq
mesaj 3 Apr 2008, 09:34 PM
Mesaj #105


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 25 February 08
Forumist Nr.: 11.318



Am si eu o intrebare daca puteti sa ma ajutati : este cineva care a cumparat vreodata revista Movie and Co? as vrea sa imi spuna ce calitate au dvd-urile oferite de revista. daca se poate
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 02:25 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman