Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Filme Pe Dvd - Inserturi In Ziare / Reviste
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Pagini: 1, 2, 3
Mihai
Dedic acest topic anunturilor referitor la filmele pe suport dvd distribuite in cadrul editiilor speciale ale unor ziare sau reviste.
De-a lungul timpului, multe ziare (Jurnalul National, Evenimentul Zilei, Gandul, Cotidianul...) si reviste (in special cele dedicate femeilor) au lansat editii cu dvd inclus - o metoda de a mari numarul de cumparatori.

Si, pentru a incepe cu un anunt de gen, astazi cotidianul Gandul distribuie filmul romanesc Furia, la pretul de 2.9 lei. jamie.gif
Mihai
Maine, miercuri, 21 noiembrie, cotidianul Evenimentul Zilei distribuie, in format DVD, filmul Stranger than Fiction, la pretul de 5 RON.
Mihai
Din decembrie, Cotidianul va distribui in fiecare vineri un dvd continand cate doua episoade din serialul PrisonBreak.

Pe 23 noiembrie se va distribui un calendar cu aparitiile DVD-urilor, iar pe 30 noiembrie numarul zero al seriei de DVD-uri, continand imagini si scene exclusive din serial.
Mihai
Miercuri, 28 noiembrie, cotidianul Evenimentul Zilei distribuie, in format DVD, filmul Assault on Precinct 13 (din 2005, remake al celui din '76), la pretul de 5 RON.

biggrin.gif Revista Bolero distribuie, in numarul din decembrie, in format DVD, filmul Shakespeare in Love, la pretul de 9.9 RON.
Mihai
Luni, 3 decembrie, cotidianul Gandul distribuie, in format DVD, filmul Filantropica, la pretul de 2,9 RON.

Pe site-ul Liternet este disponibil scenariul, in format pdf.
Mihai
Miercuri, 5 decembrie, Evenimentul Zilei distribuie in format DVD filmul Gosford Park, la pretul de 5 RON.
Mihai
Astazi, 7 decembrie, Cotidianul distribuie primele 2 episoade din serialul Prison Break, alaturi de o cutie pentru intreaga colectie de DVD-uri ale acestui serial, la pretul de 12.9 RON.
Veritas
QUOTE(Mihai @ 3 Dec 2007, 10:37 AM) *
Miercuri, 5 decembrie, Evenimentul Zilei distribuie in format DVD filmul Gosford Park, la pretul de 5 RON.



L-am luaaaatttt, multam fain!

V
Mihai
Ma bucur, Veritas. smile.gif Si eu l-am luat, sper sa am timp sa-l vad in week-end. Iata un alt film care te-ar putea interesa:

Miercuri, 12 decembrie, Evenimentul Zilei distribuie in format DVD filmul The Queen, la pretul de 6 RON (mda, au scumpit cu 1 RON).
Veritas
QUOTE(Mihai @ 7 Dec 2007, 05:23 PM) *
Ma bucur, Veritas. smile.gif Si eu l-am luat, sper sa am timp sa-l vad in week-end. Iata un alt film care te-ar putea interesa:

Miercuri, 12 decembrie, Evenimentul Zilei distribuie in format DVD filmul The Queen, la pretul de 6 RON (mda, au scumpit cu 1 RON).


Vazut, sa traiti! ohyeah.gif

Ce m-a mirat este ca - aici va rog sa ma corectati daca gresesc, nu sunt sigura de informatie - Hellen Mirren&filmul au primit aprecieri din partea casei regale britanice ??? Ma mira, pt. ca printzul consort e redat ca un mos incuiat, bombanitor, foarte conservator , insensibil ( de ex.,in ziua mortii Dianei ii duce pe cei 2 fii ai ei la vanatoare, "sa ia aer"...) si profund anti-Diana.

Scuze de off-topic,

V
Aramis
Hehe, datorita celor de la EVZ am reusit si eu, intr-un final, sa vad un film cap-coada - The Queen.
Mie printul consort nu mi s-a parut atat incuiat, cat extrem de conservator si mustind de spiritul englezesc de cenzurare a emotiilor.
Mihai
Aramis, pai nu a aparut inca DVD-ul cu filmul respectiv. blink.gif tongue.gif

Maine, marti, 11 decembrie, cotidianul Romania Libera distribuie in format DVD filmul Babe (1995), la pretul de 8 RON.


Asadar, pana acum sunt ocupate zilele de luni (Gandul, bilunar), marti (Romania Libera), miercuri (Evenimentul Zilei) si vineri (Cotidianul).
Din punct de vedere al filmelor, e ocupat segmentul filmelor romanesti (Gandul), al celor recente (Evenimentul Zilei), al serialelor (Cotidianul) si al filmelor aparute in urma cu 10-20 ani (Romania Libera).

hmm.gif Ar mai ramane ziua de joi, dedicata, sa spunem, filmelor clasice (Jurnalul National / Adevarul?) si cea de sambata, numai buna pentru comedii/filme de actiune (Click / Cancan? hmm.gif)
Mihai
Maine, 14 decembrie, Cotidianul distribuie episoadele 3 (Testul celulei) si 4 (Otrava simpatica) din serialul Prison Break, la pretul de 12.9 RON.
Aramis
Pai nu am spus ca am luat DVD-ul de la EVZ, ci doar ca datorita lor am vazut filmul tongue.gif
Ca sa fiu mai explicita, cand am citit in ziar ca vor distribui acest film mi-am dat seama ca nu l-am vazut, desi vroiam, asa ca vineri seara m'am delectat cu The Queen.
Mihai
Maine, 17 decembrie, Gandul distribuie, sub forma de DVD, filmul romanesc Asfalt Tango, la pretul de 2.9 RON.
Mihai
Marti, 18 decembrie, cotidianul Romania Libera distribuie in format DVD filmul Babe 2: Pig in the city, la pretul de 7.9 RON.
Mihai
Miercuri, 19 decembrie, Evenimentul Zilei distribuie, in format DVD, filmul Stralucirea eterna a mintii neprihanite / Eternal Sunshine of the Spotless Mind, la pretul de 6 RON.

Tot Evenimentul Zilei distribuie azi, 18 decembrie, cd cu colinde ale formatiei Hara si vineri, 21 decembrie, cd cu colinde de Stefan Hrusca, la pretul de 3.9 RON.
Veritas
Multzam, Mihai, ma apuc sa le caut....Nu stiu daca mai apuc sa gasesc colindele cu Hara azi.

V
Mihai
Cred ca il vei gasi, Veritas... smile.gif

Maine, 21 decembrie Cotidianul distribuie in format DVD episoadele 5 si 6 din serialul Prison Break, la pretul de 12.9 RON.
Mihai
Cotidianul Evenimentul Zilei distribuie maine, 22 decembrie, filmul Joyeux Noël / Craciun Fericit, la pretul de 6 RON.

Asadar... Craciun Fericit si ne recitim in acest topic inainte de Revelion! smile.gif
axel
E chiar ieftin...
Cat este un DVD in mod normal?
Veritas
Colindele nu le-am mai gasit..
"Stralucirea eterna..." tocmai am terminat-o de vazut...Din pacate, eu pe Jim Carrey il asociez cu "Masca" - ( nici in filmul asta nu s-a putut abtine sa nu se scalambaie un pic) asa ca nu a fost deloc convingator in rolul de amorez nefericit. Povestea e buna, dar filmul e o varza...parerea mea. M-am straduit sa-l vad pana la final ( f. previzibil, de altfel).

V
Mihai
@axel: un film pe DVD poate costa intre 6 RON (in general cele de categorie B, aflate la oferta) si 100 RON (cele nou aparute).

@Veritas: ai vazut The Majestic?

Revenind la filme: revista Eva distribuie in numarul din decembrie filmul The Mistress of Spices / Stapana Mirodeniilor, la pretul de 12.9 RON.
Revista Viva distribuie in numarul din luna ianuarie filmul Broken Flowers, la pretul de 9 RON.


Cu aceste reviste voi incheia prezentarea publicatiilor care au ca insert un film. Continuam in 2008. wink.gif
factura
Nu vreau sa fac reclama, dar Broken Flowers chiar face toti banii. Aia 14 ron.
fiatlux
da' maine ? prison break? rolleyes.gif
abia acum descopar topicul ! am ratat "filantropica" !
Mihai
@factura: true thumb_yello.gif

@fiatlux: astazi nu apare Prison Break. Colectia continua in 2008.
fiatlux
Am vazut ! Merci

Nu am gasit Viva, dar am dat peste un e-book cu... "De ce iubim femeile" citit de A Pintea, in Elle - 13 ron.
Mihai
Bine v-am regasit! smile.gif

Deocamdata nu am aflat daca Romania Libera distribuie astazi vreun DVD si care anume, voi reveni putin mai tarziu cu informatii in acest sens.
Later edit: Saptamana aceasta nu a aparut cu DVD.


Miercuri, 10 ianuarie 2008, Evenimentul Zilei distribuie, in format DVD, filmul Memoriile unei Gheise / Memoirs of a Geisha, la pretul de 6 RON. Film interesant, merita vazut.
Mihai
Astazi, 11 ianuarie, Cotidianul distribuie in format DVD episoadele 7 si 8 din serialul Prison Break, la pretul de 12.9 RON.
ionut_alex
....Revista Viva are in ianuarie flmul "Two for the money"....cu Al Pacino....la 9 lei
Mihai
Bine ai venit la Han, ionut! han.gif Multumesc de informatie.
De Viva aminteam si aici. Se pare ca sunt mai multe filme, la alegere: Broken Flowers, Two for the Money, Crash (care a fost si in EVZ, deh, doar sunt din acelasi trust).

Si tot vorbeam de Evenimentul Zilei: miercuri, 16 ianuarie, distribuie in format DVD filmul Lost in Translation, la pretul de 6 RON. O achizitie ce merita facuta, cred. smile.gif
ionut_alex
Marti, 15 ianuarie, Romania Libera apare cu filmul Vertigo, de Alfred Hitchook, la pretul obisnuit de 8 lei.....bafta la cautat!
Mihai
Multam de info, daca mai afli de alte aparitii, anunta-le aici, te rog. smile.gif

hmm.gif Se pare ca Gandul nu mai apare cu film...
Mihai
QUOTE(ionut_alex @ 13 Jan 2008, 09:13 PM) *
Marti, 15 ianuarie, Romania Libera apare cu filmul Vertigo, de Alfred Hitchook, la pretul obisnuit de 8 lei.....bafta la cautat!

De adaugat ca este versiunea remasterizata / colorata.
Mihai
Maine, 18 ianuarie, Cotidianul distribuie in format DVD episoadele 9 si 10 din serialul Prison Break, la pretul de 12.9 RON.
Mihai
Cotidianul Evenimentul Zilei distribuie miercuri, 23 ianuarie, filmul Procesul / The Trial, cu Anthony Hopkins, la pretul de 6 RON.
ionut_alex
...Stie cineva ce s-a intamplat cu "Romania Libera" martea asta ca a venit fara dvd....si cu "Evenimentul Zilei" care a renuntat la filme de oscar si a inceput sa bage filme de categoria a doua care se gasesc si in Auchan la 5 lei" Hmmmmm.....
Mihai
Se pare ca Romania Libera va difuza DVD-urile bilunar. Iar in ceea ce priveste Evenimentul Zilei, nu am vazut inca ultimul film (The Trial), insa penultimul - Vertigo- este departe de a fi un film ieftin. wink.gif

Maine, 25 ianuarie, Cotidianul distribuie DVD cu episoadele 11-12 din filmul Prison Break, la pretul de 13 RON.
axel
"The Trial" este de Orson Welles, dupa "Procesul" lui Kafka. E un clasic, regizat de cel care a regizat "Citizen Kane".
tikky
QUOTE(axel @ 24 Jan 2008, 09:52 PM) *
"The Trial" este de Orson Welles, dupa "Procesul" lui Kafka. E un clasic, regizat de cel care a regizat "Citizen Kane".


... dar a trecut vremea filmelor alb-negru... la ce bun azi sa te mai uiti la astfel de filme?
axel
O iau ca pe o ironie mwah1.gif
Mihai
@axel: The Trial e versiunea cu Hopkins, din 1993.

@tikky: din pacate Vertigo distribuit de Romania Libera e varianta color...
axel
My bad.
tikky
Procesul pe Amazon.
Mihai
Legatura fiiind? rolleyes.gif

Miercuri, 30 ianuarie, Evenimentul Zilei distribuie filmul Lonely Hearts, la pretul de 6 RON.
(mda, incep sa-i dau dreptate lui ionut... hmm.gif)
ionut_alex
Marti, 29 ianuarie, ziarul Romania Libera vine cu filmul Psycho, de Alfred Hitchook. Bine ca "Romania Libera" nu dezamageste ca EVZ-ul cu filme de categoria a 2-a.
Aproppo, filmul "The Trial", de saptamana trecuta, nu este cel de Orson Welles... este varianta mult mai proasta din 1995.
Mihai
Interesant ca cei de la Romania Libera au redus pretul la ziarul cu DVD... de la 7.9 RON, acum este 6.9 RON.

Vineri, 1 februarie, Cotidianul distribuie DVD cu episoadele 13 si 14 din serialul Prison Break, la pretul de 12.9 RON.
ionut_alex
Miercuri, 6 februarie, Evenimentul Zilei scoate un nou film "eveniment": este vorba de Alatriste, un film din 2006, cu Viggo Mortensen. Pretul este acelasi de 6 lei...
Mihai
Mda, de filmul asta chiar nu am auzit... si nici nu e cotat prea bine pe imdb. unsure.gif
Energie
Slaba oferta la Evenimentul... unsure.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.