HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

12 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> DNA -instrument De Presiune Si Santaj Asupra Anumitor Politicieni ?
Nefertiti
mesaj 28 Sep 2007, 06:56 AM
Mesaj #71


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Da, dar iti dai seama ca noua ne-ar fi mai util asa? Ne-ar scapa definitiv de unii. Asa... dupa patru ani revin. laugh.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 28 Sep 2007, 02:56 PM
Mesaj #72


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



QUOTE(Uncle Sam @ 27 Sep 2007, 07:27 PM) *
Vorbeam de stilul articolului.
Abuzurile procurorilor se pot sanctiona conform legii. La fel si abuzurile Ministrului caricatura care iese la TV si dezvaluie concluziile unui control care nu s-a incheiat si care oricum nu puteau fi facute public. Sau care aduce acuze si spune tot la TV ca el nu are probe dar ca nu se poate sa nu existe si probe. Ca tot vorbim de abuzuri. Dar pe astea ar trebui sa le sanctioneze primul ministru care...

Abuzurile se pot sanctiona, dar nu sunt sanctionate. Si nu inteleg unde e abuzu lu Chiuariu cand iese la tv si vorbeste despre dosare care oricum au transpirat in presa. Pe mine asta ma racaie ca nu priviti impartial situatia. Da de ce se vorbeste la televizor despre dosare care nu sunt publice da ii vizeaza pe alde PNL? Aia e bine, dar e abuz cand astia le raspund cu aceleasi arme.



QUOTE(abis @ 27 Sep 2007, 08:54 PM) *
Condamnati cred ca i-ai vrea si tu, daca esti atat de sigur ca-s vinovati.

Eu i-ash vrea condamnati pe drept, nu in urma politiei politice. Odata creat precedentul situatia poate degenera in cel mai periculos mod.

QUOTE(actionmedia @ 27 Sep 2007, 10:08 PM) *
Adica odata ce nu mai ai puterea nu te astepti sa fi si tu persecutat? Atunci de ce sa perpetuezi acest sistem? Inseamna ca ori esti prost, ori esti prost. Cu ce te ajuta daca te razbuni pe aia care te-au persecutat, daca urmeaza ca la randul tau sa fi persecutat ulterior de catre aia pe care te-ai razbunat?


Pai hai sa privim situatia asa. X il persecuta pe Y cu ajutoru sistemului. Dupa 4 ani X cade si Y ajunge la putere. Y are varianta sa puna capat gaurior din sistem, dar asta ar insemna ca nu se mai pot razbuna, nu mai pot inchide gura opozitiei. Tu ce ai face in locul lor?
QUOTE(mutulica @ 28 Sep 2007, 07:45 AM) *
e vorba de circuitul razbunarii in natura. cred totusi ca e mai lejer sa te joci de-a persecutia decit de-a vendetta siciliana... la aia dupa ce il omori pe unul, vine si te omoara si el pe tine, si o tot tin asa de ani de zile rolleyes.gif

Da, macar aici inca stam bine..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 28 Sep 2007, 06:58 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(TheK @ 28 Sep 2007, 03:56 PM) *
Si nu inteleg unde e abuzu lu Chiuariu cand iese la tv si vorbeste despre dosare
Ca iese la TV si vorbeste de dosare. Ca Ministru nu are dreptul nici sa vorbeasca de dosare, nici sa stie ce contin dosarele, nimic.
QUOTE
Da de ce se vorbeste la televizor despre dosare care nu sunt publice da ii vizeaza pe alde PNL?
Ca la televizor se vorbeste de orice, nu stii cum sunt televiziunile?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 Sep 2007, 06:58 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Uncle Sam
mesaj 28 Sep 2007, 07:02 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(mutulica @ 28 Sep 2007, 07:45 AM) *
e vorba de circuitul razbunarii in natura
Tot e mai bine decat circuitul protejarii coruptilor in natura, procedeu care a functionat atat de bine pana acum. Cum e mai bine, ca odata la patru ani sa vina altii si sa-i infunde pe cei dinaintea lor care au calcat pe bec sau odata la patru ani sa vina altii si sa-i acopere pe cei dinaintea lor?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Sep 2007, 08:25 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Uncle Sam @ 28 Sep 2007, 07:58 PM) *
Ca iese la TV si vorbeste de dosare. Ca Ministru nu are dreptul nici sa vorbeasca de dosare, nici sa stie ce contin dosarele, nimic.

Io-te-te domne' ! Ex-Suspendatu' poate sa-si dea cu parerea in public ( adica sa dea indicatii ) cum ca dosarele o sa ajunga la tribunal iar un biet ministru trebuie sa taca cu frica in chiloti !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 28 Sep 2007, 10:45 PM
Mesaj #76


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



QUOTE
Tot e mai bine decat circuitul protejarii coruptilor in natura, procedeu care a functionat atat de bine pana acum. Cum e mai bine, ca odata la patru ani sa vina altii si sa-i infunde pe cei dinaintea lor care au calcat pe bec sau odata la patru ani sa vina altii si sa-i acopere pe cei dinaintea lor?


Io cre ca tu nu vrei sa intelegi de fapt..
Nu ii infunda pe aia dinaintea lor, le folosesc imaginea de infundati!

QUOTE
Ca iese la TV si vorbeste de dosare.



Da Base al tau e normal sa iasa la tv si sa vorbeasca despre ce crede el ca ar trebui sa faca in propiul partid cei din opozitie?

Asa-i de amuzant cum lu omu asta i se iarta orice dar se vrea i ca aia cu care se bate sa fie sfinti..

Acest topic a fost editat de TheK: 28 Sep 2007, 10:49 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 29 Sep 2007, 08:04 AM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(March @ 28 Sep 2007, 09:25 PM) *
Io-te-te domne' ! Ex-Suspendatu' poate sa-si dea cu parerea in public ( adica sa dea indicatii ) cum ca dosarele o sa ajunga la tribunal iar un biet ministru trebuie sa taca cu frica in chiloti !
Ca dosarele or sa ajunga la tribunal nu inseamna "dat cu parerea", e un circuit normal, asa este traseul logic. Dar ai dreptate, nu era cazul ca asa ceva sa faca parte din discursul prezidential.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 29 Sep 2007, 08:08 AM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(TheK @ 28 Sep 2007, 11:45 PM) *
Da Base al tau e normal sa iasa la tv si sa vorbeasca despre ce crede el ca ar trebui sa faca in propiul partid cei din opozitie?
Nu e normal (si nu e al meu)
QUOTE
Asa-i de amuzant cum lu omu asta i se iarta orice...
Nu i se iarta orice.
QUOTE
se vrea i ca aia cu care se bate sa fie sfinti..
Aia cu care se bate sunt murdari din cap pana in picioare dar lui i se cere sa fie sfant

Acest topic a fost editat de Uncle Sam: 29 Sep 2007, 08:11 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Oct 2007, 05:49 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cititi aici si va cruciti ce pot face " tulusii" DNA-ului ! Oamenii din acest conclav n-au tata , n-au mama ! Ci numai Comandant Suprem ! wink.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Oct 2007, 08:22 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Editat la cererea unui anumit public tongue.gif

Simpatii politice la DNA

Acest topic a fost editat de March: 1 Oct 2007, 08:33 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 1 Oct 2007, 11:13 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE(March @ 1 Oct 2007, 06:49 PM) *
Cititi aici si va cruciti ce pot face " tulusii" DNA-ului ! Oamenii din acest conclav n-au tata , n-au mama ! Ci numai Comandant Suprem ! wink.gif


Din articol reiese doar incompetenta, nu presupusa supusenie fata de un presupus "Comandant Suprem"... brow.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Oct 2007, 12:48 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(actionmedia @ 2 Oct 2007, 12:13 AM) *
Din articol reiese doar incompetenta,


Nasol de tot atunci !! mad.gif Prin asta oameni nevinovati primesc un blam politic public de care cu greu pot scapa ! devil.gif Iar anumiti smekeri politici profita de ea ! De incompetenta, adica devil.gif

Acest topic a fost editat de March: 2 Oct 2007, 12:49 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Oct 2007, 01:04 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



"Conserve dna” preparate cu adrese inutile şi amānări nesfārşite

DNA a pus la conservat dosare grele ale unor VIP-uri din Romānia. Printre “murături” se numără anchetele vizānd pe: omul de afaceri Sorin Ovidiu Vāntu; liderul UDMR, Marko Bela; preşedintele Agenţiei Naţionale Antidrog, Pavel Abraham; pesedistul Ovidiu Muşetescu; liberalul Valeriu Stoica; omul de afaceri Ioan Niculae; teroristul numărul 1 al Romāniei, Omar Hayssam şi alţii. Conclu­zia aparţine inspectorilor Consiliului Superior al Magistraturii (CSM), ca­re au constatat că, īn aceste dosare, pro­curorii anticorupţie mai mult stau decāt lucrează.

Raportul Inspecţiei CSM constituie deja obiectul unui dosar penal īnregistrat la Parchetul Īnaltei Curţi.


Vantu ? Patronul postului Loiali... aaaa... pardon "Realitatea TV" ?!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 2 Oct 2007, 02:53 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Pai daca le da drumul e rau, daca le mai tine e rau...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Oct 2007, 04:49 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Uncle Sam @ 2 Oct 2007, 03:53 PM) *
Pai daca le da drumul e rau, daca le mai tine e rau...


Pai atunci sa le dea la "tocat" ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 2 Oct 2007, 05:43 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE(March @ 2 Oct 2007, 01:48 PM) *
Nasol de tot atunci !! mad.gif Prin asta oameni nevinovati primesc un blam politic public de care cu greu pot scapa ! devil.gif Iar anumiti smekeri politici profita de ea ! De incompetenta, adica devil.gif


Din nou trebuie sa te contrazic, din continutul articolului, reiese de fapt ca cei care sunt anchetati scapa pe erori de procedura, cu alte cuvinte, acea institutie papa banii publici degeaba. Aici intr-adevar avem ce sa le reprosam. Cat despre "saracii oameni nevinovati"... rofl.gif N-as baga mana mana in foc ca sunt chiar nevinovati.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Oct 2007, 10:04 AM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Traian si procurorii politici

(...) Traian Basescu a ales. La fel cum si-a permis sa se antepronunte in legatura cu scandalul de la Chisinau, in care un diplomat roman este acuzat de trafic cu vizele - spalandu-l, practic, pe acesta inainte de fi avut loc o ancheta care, in cele din urma, l-a acuzat - si in aceasta situatie acelasi Basescu, nu in calitate de chibit, ci in postura sa de sef al statului, i-a elogiat pe procurorii politici cu cateva zile inainte ca CSM sa-si dea verdictul. Presedintele Romaniei a incercat, astfel, nu numai sa influenteze o decizie a institutiei supreme din Justitie, ci chiar sa-i umileasca pe membrii CSM. Cu alte cuvinte, a reusit sa terfeleasca independenta Justitiei. De aceea tace ca pestele. Pentru ca nu are cum sa o intoarca. (...)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Oct 2007, 04:18 AM
Mesaj #88


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



fie vorba, din ce se intampla acum cu DNA, Remes, Muresan si casetele cu filme montate de profesionisti e o porcarie fara margini.
in primul rand ca filmele montate nu se pot folosi in instanta, o data prelucrate pot fi trucate, iar apoi pentru ca daca baietii aveau ceva tare in mina ar fi fost tari in sala de judecata, nu ar mai fi avut nevoie sa scape filmul in TVR

se joaca de-a Watergate fara sa inteleaga consecintele


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Oct 2007, 10:33 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Prostie sau inscenare?

In pofida faptului ca DNA tine la mare secret numele anchetatorilor din cazul Remes - Muresan, ZIUA va informeaza ca numele procurorului de caz este Claudiu Dumitrescu, magistrat care a fost coordonat in actiunile sale de superiorul sau, procurorul Lucian Papici, seful Sectiei I de Combatere a infractiunilor de coruptie. Evident, peste cei doi, au fost permanent la curent cu actiunea Daniel Morar, seful DNA si adjunctul acestuia care raspunde de activitatea Sectiei I, Mircea Zarie. Orice om cu scaun la cap s-a intrebat de ce procurorii DNA, dupa ce au filmat intalnirile dintre denuntatorul Ciorba - Avram Muresan - Traian Remes, nu au sarit pe ministrul Remes sa-l perchezitioneze si sa-l prinda cu plicul de bani pe care se sutine ca l-ar fi primit cu titlu de mita. Era proba-probelor, care ar fi pus capat oricaror speculatii si ar fi permis emiterea unui rechizitoriu in cateva saptamani. Ba chiar ar fi justificat prezentarea la televiziuni a operatiunii de prindere in flagrant, asa cum s-a vazut in multe alte cazuri cu functionari prinsi ca au luat mita. In loc sa procedeze ca la carte, procurorii DNA acuza un om ca a primit mita pe deoparte, dar pe de cealalta il lasa sa plece cu plicul cu bani in buzunar. In conditiile in care ministrul Remes putea fi retinut si perchezitionat fara parcurgerea nici unei proceduri de ridicare a imunitatii ministeriale. Art. 22 din Legea nr. 115/1999, privind responsabilitatea ministeriala prevede ca "In caz de infractiuni flagrante, persoanele prevazute la art 6 (n.red.- membrii Guvernului) pot fi retinute si perchezitionate. Ministrul Justitiei il va informa neintarziat pe presedintele Camerei din care face parte membrul Guvernului sau, dupa caz, pe presedintele Romaniei".

Iata asadar textul de lege care permitea interventia imediata a anchetatorilor (procurori si politisti) care roiau la mesele invecinate. Procurorul Claudiu Dumitrescu, care a coordonat dosarul, nu a dat curs acestei posibilitati legale. Nici seful sau Lucian Papici (autorul rechizitoriului prin care ex-premierul Adrian Nastase a fost trimis in judecata in dosarul "termopanelor").

Neconsumarea flagrantului in aceste conditii nu poate constitui decat dovada unei crase incompetente profesionale, pentru care procurorul coordonator al actiunii in teren ar trebui sa plece de la DNA, ori a celei mai oribile diversiuni judiciare din istoria DNA, pentru care toti sefii DNA responsabili trebuie trasi la raspundere.

Mai mult, surse avizate ne-au informat ca nu au existat bani marcati, nici macar bani din fondurile de flagrant ale DNA, care are pusa la dispozitie, prin lege, suma de un milion de euro pentru astfel de proceduri judiciare. Or, folosirea de bani marcati era obligatorie in cazul in care se intentiona probarea unei infractiuni de mita.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 13 Oct 2007, 05:40 AM
Mesaj #90


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



e o porcarie bai... de mult nu mai au astia treaba cu realitatea depinde doar cine apasa pe tragaci si spre cine sunt indreptati


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
V.Vicos
mesaj 13 Oct 2007, 10:05 AM
Mesaj #91


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 35
Inscris: 11 October 07
Din: Cluj
Forumist Nr.: 10.735



Rezultatul e unul dorit prin acest instrument de presiune, demonstreaza mai marilor de la Bruxeles că justiţia din Romānia face demersuri,"se luptă cu sistemul ticăloşit" ca să-l parafrazăn pe cel mai priceput cārmaci al ţării.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 13 Oct 2007, 04:58 PM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(March @ 12 Oct 2007, 11:33 PM) *
Orice om cu scaun la cap s-a intrebat de ce procurorii DNA, dupa ce au filmat intalnirile dintre denuntatorul Ciorba - Avram Muresan - Traian Remes, nu au sarit pe ministrul Remes sa-l perchezitioneze si sa-l prinda cu plicul de bani pe care se sutine ca l-ar fi primit cu titlu de mita.[/b]
Ete fleosc. Asta e intrebare retorica still Cristoiu/SRS. De ce nu au sarit? Iete ca nu au vrut, au asteptat sa aduca probe cat mai multe. Se cramponeaza de vrajeala numita" plicul" si ii tot dau inainte ca daca plicul era gol, daca nu erau cinispe mii, daca, daca...uitand ca ce contine plicul e egal cu zero. Zerooo! Nu plicul i-a infundat definitiv pe Remes si Muresan ci inregistrarea discutiilor dintre ei. Alea sunt probe beton.
Cei doi sunt urmariti de asta vara, dupa cum vad. Printre alte imagini se afla si una in care se pare ca Muresan ii da un plic cu bani. Una din nenumarate alte imagini. Faptul ca unii insista pe plic si NUMAI pe plic este in aceeasi linie cu insistarea pe sursa imaginilor. Scopul e sa abata atentia de la faptele in sine si care sunt clareeee. Dar disperarea de a abate discutiile este evidenta. Simbriasii din presa isi fac datoria. Unii ne bat la cap cu plicul care nu se vede bine in imagine. Altii cu imaginile care ar fi difuzate abuziv. Altii cu tot felul de legaturi abracadabrante care sa sugereze nu stiu ce conspiratie. Totul pentru a dilua discutiile despre un fapt clar ca lumina zilei...guvernarea lui peste este corupta pana in strafunduri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Oct 2007, 05:24 PM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Uncle Sam @ 13 Oct 2007, 05:58 PM) *
Ete fleosc. Asta e intrebare retorica still Cristoiu/SRS. De ce nu au sarit? Iete ca nu au vrut, au asteptat sa aduca probe cat mai multe. Se cramponeaza de vrajeala numita" plicul" si ii tot dau inainte ca daca plicul era gol, daca nu erau cinispe mii, daca, daca...uitand ca ce contine plicul e egal cu zero. Zerooo! Nu plicul i-a infundat definitiv pe Remes si Muresan ci inregistrarea discutiilor dintre ei. Alea sunt probe beton.

Dupa prezentarea la tv , probele alea vor fi un beton de kakat ! tongue.gif Stai sa vezi scandalul ce urmeaza cu cine si cum a dat aprobare pentru filmari / inregistrari !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 13 Oct 2007, 06:18 PM
Mesaj #94


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Cum cine? domnul David a semnat si el...moment cind a aflat evident si taica Moliceanu dar nu s-a putut hotari ce sa faca cu Remes si uite ca nehotarirea asta l-a costat un mare scandal ...a lasat sa se-nteleaga chiar domnul Antonescu,suparat foarte ca uite ce-a mai tras dansul in ultimii patru ani si vine domnul Remes cu palinca si carnatii lui si s-alege praful...vorba unei ziariste de la RL sa-si faca cruce cu cinci maini daca vor mai intra runda urmatoare in parlament


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 13 Oct 2007, 08:30 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(March @ 13 Oct 2007, 06:24 PM) *
Dupa prezentarea la tv , probele alea vor fi un beton de kakat ! tongue.gif Stai sa vezi scandalul ce urmeaza cu cine si cum a dat aprobare pentru filmari / inregistrari !
Scandalul ca virgula scandalul dar sa vezi ce vor zice alegatorii. Parca vad ca cei ce au dat inregistrarile vor fi priviti ca niste eroi. Si cand te gandesti ca alde PNL/PNTCD prin slujbasii lor din presa gen Cristoiu si Stanescu se straducesc sa sugereze ca de la Basescu vin inregistrarile alea, heheheh.
Apropo de divulgat informatii confidentiale, nu prea-i vad pe analisti comentand iesirea lui Chiuariu in care anunta public ca telefoanele sotiei lui Remes sunt inregistrate. Asta da scandal, un ministru al Justitiei sa divulge asemenea informatie beton si avertizand practic coruptii sa fie atenti ca sunt urmariti.

Acest topic a fost editat de Uncle Sam: 13 Oct 2007, 08:34 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Oct 2007, 09:01 AM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Oamenii presedintelui «Fratia secretelor», implicata in Operatiunea Remes


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 15 Oct 2007, 09:21 AM
Mesaj #97


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



sunt din ce in ce mai convins ca traim intr-o democratie autentica


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 15 Oct 2007, 03:28 PM
Mesaj #98


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



Of, saracu DNA, incalecat de CSM , uite cum nu isi pot face treaba oamenii cu bune intentii care sapa adanc .. sa ingroape dosare.

Raportu CSM despre activitatea DNA


Sam, marduk , Michelle, nu mai cititi raportu ca va faceti sange rau , e de porc . In plus puteti sa il considerati o mincuna, pentru ca pana la urma Base zice ca DNA isi face datoria smile.gif

Acest topic a fost editat de TheK: 15 Oct 2007, 03:34 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Oct 2007, 03:30 PM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(TheK @ 15 Oct 2007, 04:28 PM) *
Of, saracu DNA, incalecat de CSM , uite cum nu isi pot face treaba oamenii cu bune intentii care sapa adanc .. sa ingroape dosare.

Raportu CSM despre activitatea DNA


Daca Tulus nu-si pierde scaunul acum e clar ca e tinut in brate de Jupan ! Adica o lupta politica si nu indreptarea deficientelor din justitie . mad.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 16 Oct 2007, 08:58 AM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(TheK @ 15 Oct 2007, 04:28 PM) *
Of, saracu DNA, incalecat de CSM , uite cum nu isi pot face treaba oamenii cu bune intentii care sapa adanc .. sa ingroape dosare.

Raportu CSM despre activitatea DNA
Sam, marduk , Michelle, nu mai cititi raportu ca va faceti sange rau , e de porc . In plus puteti sa il considerati o mincuna, pentru ca pana la urma Base zice ca DNA isi face datoria smile.gif
Haha, Thek, l-am citit inainte sa apara pe site. I'm ok, nu te ingrijora. Este evident conceput sa caute nod in papura. Sunt observatii corecte dar luate apoi de baietii de servici din presa si facute sa para nenorociri.
Doar un exemplui, dosarele care nu au fost instrumentate la timp. Wow, ce tare suna, DNA-ul instrument, uite cum nu se ocupa de anumite dosare. In realitate e ca si cum la politie ar fi 30 de furturi din buzunare si o crima. Pai daca te ocupi de crima cu prioritate nu inseamna ca aperi hotii de buzunare.
Si altele.
PS Vezi ca a iesit expertiza in dosarul FLOTA si s-a constatat: zero prejudicii. Si nu-mi place deloc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 16 Oct 2007, 09:05 AM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(March @ 15 Oct 2007, 04:30 PM) *
Daca Tulus nu-si pierde scaunul acum e clar ca e tinut in brate de Jupan...
Deci n-a fost chiar asa de clar pana acum!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Oct 2007, 10:16 AM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Uncle Sam @ 16 Oct 2007, 09:58 AM) *
Este evident conceput sa caute nod in papura. Sunt observatii corecte dar luate apoi de baietii de servici din presa si facute sa para nenorociri.

Ia uite domne' alt "nod in papura" rolleyes.gif aici :

Scutul lui Stolojan

Seful Sectiei a II-a a DNA a ingropat un dosar in care prietenul lui Basescu este cercetat pentru o mega-frauda funciara de 100 de milioane de euro


Acest topic a fost editat de March: 16 Oct 2007, 10:16 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 16 Oct 2007, 10:27 AM
Mesaj #103


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



QUOTE
Doar un exemplui, dosarele care nu au fost instrumentate la timp. Wow, ce tare suna, DNA-ul instrument, uite cum nu se ocupa de anumite dosare. In realitate e ca si cum la politie ar fi 30 de furturi din buzunare si o crima. Pai daca te ocupi de crima cu prioritate nu inseamna ca aperi hotii de buzunare.


Clasificarea de furt de buzunare sau crima e pe baza de partidul din care fac parte inculpatii? Interesant.

QUOTE
PS Vezi ca a iesit expertiza in dosarul FLOTA si s-a constatat: zero prejudicii. Si nu-mi place deloc.


Poate pe tine te poate mira o stire ca asta, eu ma asteptam.. Adica ori asa, ori liniste si pace in ceea ce priveste dosaru. Fireste, am impresia ca au ales varianta mai proasta.


QUOTE
Seful Sectiei a II-a a DNA a ingropat un dosar in care prietenul lui Basescu este cercetat pentru o mega-frauda funciara de 100 de milioane de euro


March, pai nu auzisi ca asta e furt din buzunare? Nu te revolta! Ai incredere in Base si DNA!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Oct 2007, 10:34 AM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Uncle Sam @ 16 Oct 2007, 09:58 AM) *
PS Vezi ca a iesit expertiza in dosarul FLOTA si s-a constatat: zero prejudicii. Si nu-mi place deloc.


Sigur ca nu ne place ! Pentru ca dupa a doua expertiza ( atentie la expertii care au efectuat-o ! ) :

AM AVUT O FLOTA MAI IEFTINA DECAT UN CALTABOS

Grecii, libanezii,norvegienii,turcii,sirienii,etc., au venit si s-au servit singuri din parcul de nave al flotei nationale !

Acest topic a fost editat de March: 16 Oct 2007, 10:34 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Oct 2007, 10:50 AM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Denunţătorul lui Remeş trebuia să fie īn puşcărie din 2004

Procurorii din Satu Mare i-au dat NUP
devil.gif






--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 03:44 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman