HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Povestea Mariei, farame din lumea mea
axel
mesaj 8 Nov 2004, 04:38 AM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Altfel

Curiozitate da, intelegere - cateodata. Cat de mult poti sa-ti influentezi gandurile, chiar si cand incerci sa fi rational...

Cateodata ascult. Cateodata intreb. Cateodata visez. Cateodata ma amagesc.

Sunt. Cateodata este plictisitor...

Cred in viata. Iti dai seama ca e mai importanta decat aerul, in momentul in care simti cateodata ca te sufoci. De fapt poti sa supravietuiesti si fara. Sunt atatia in jurul meu care n-au gustat-o niciodata... si sunt fericiti... in felul lor. Dar este o substanta foarte addictive. Am gustat vreodata sau a fost doar o iluzie? Nu cred in Dumnezeu. Nu mi s-a aratat niciodata sau nu am stiut sa-L recunosc. Am facut o data un fel de pact cu El: I-am propus un mod prin care-mi poate arata ca exista si ma poate face sa cred in El. Acum mi-e rusine de ideea asta... I-am cerut ceva ce nu poate fi cerut. Cred in fericire. De ce oare? N-am avut parte de ea nici macar pentru o secunda... Si inclin din ce in ce mai mult sa cred ca nu exista decat fericire efemera... si inclin sa cred din ce in ce mai mult ca nu o voi savura acele picaturi de roua niciodata... Nu cred nici eu in fericirea comercializata... Este fabricata pentru cei care nu cred in viata. Imi place sa visez. Visez cu ochii deschisi. It gets me high. Imi plac si night dreams... Imi place sa le analizez... sa ma intreb de ce visez ceeace visez... Dar sunt asa de efemere... Iubire? Da, am vazut in jur ca e un foarte demonetizat cuvant. Multi confunda a avea un crush cu a iubi. Iubirea pentru mine: un imprumut la banca cu dobanda mare: promite multe, it gets you very high, dar vine si momentul (sau momentele) in care se transforma intr-o gaura neagra, care rupe fiecare celula din tine si o consuma, momentul in care durerea interioara te anesteziaza si nu mai percepi mai nimic din exterior.


Ascult Cohen - Waiting for a miracle... I'm waiting... I'm waiting for another miracle to come...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 22 Dec 2004, 02:58 PM
Mesaj #72


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaAaaaAaaaAaAaaAAAAAAAAAAaaaaAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAaAaaAaAaAAAAAAAAAAAAAaAaAaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaAaAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaAaaAAAAAAAAAAaAAAAaAaaAaAaaAAaAAAaAaAAaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaAAaAAAAAAAAaAAAAAAAAAAAAaaAAAaAAaAAAAAaaAAAaAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaAAAaAAAAAAaAaaAAAAAAAAAAAAAaAAAAAaAAAAAaaAAaAAAaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAaAAAaAAAaaaaAAAAAAAAAAAaAAAAAAAAAAAAAAAAaAAAAAaaAAaAAaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaAAAAaAAAAAaaaAAAAAaAAAaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaAaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaAAAaaAAAaaaaAaaAAAAAAAAAAAAAaAaaaAAAaAAAAAAAaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaAAAAAAAAAAAAaaAAAaaaAAAaaAAAAAAAAAAAAAAAAAaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaAAaaaAAAaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaAAAAAAaaAAaaAAAaaaaaaaaaaaaaAAAaaaaaaAAAaaa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 16 Jan 2005, 10:30 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Te-ai apucat de tehnici de yoga cu vocale sau doar ai paralizat cu degetul pe tasta? rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 16 Jan 2005, 10:30 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
atta
mesaj 10 Mar 2005, 10:48 PM
Mesaj #74


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Nu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 10 Mar 2005, 11:16 PM
Mesaj #75


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai revenit la Han! mwah1.gif flowers.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 23 Apr 2005, 01:32 AM
Mesaj #76


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



The rule of no rules

Whatever you do, don't break this single rule: "There are no rules".

Acest topic a fost editat de atta: 23 Apr 2005, 01:34 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 23 Apr 2005, 03:55 AM
Mesaj #77


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Scrii frumos , atta ! Si eu cred in multe dintre cele in care crezi tu ... si chiar daca iubirea pare doar o marfa la taraba in tirg , cred si-n iubire !


Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  daruri.htm ( 3.62K ) Numar descarcari: 26
 


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 23 Apr 2005, 12:48 PM
Mesaj #78


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Si eu cred in iubire! Clar. Atata doar ca de multe ori, de la tarabe, cumparam marfa contrafacuta.

Acest topic a fost editat de atta: 23 Apr 2005, 04:40 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 23 Apr 2005, 04:36 PM
Mesaj #79


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Pink magic in the 3rd millennium
-for Ludo-

Eyes wide open. I lay down on my back, the sky turns. I'm looking in one of those kaleidoscope toys full of starts. Because of the small eye finder I don't see the whole picture. Many-many images of the same big and fuzzy world pass very fast before my eyes one after another. From time to time one of the images slows down in a plume fly. I slow down with it. ... ... ... As it flies away, the sky starts to turn again. FLASH, the sun appears for a second. BLACK. The music gets to me. I can't even say I'm naked, I have no body. I don't even know how I know I'm dancing. No lights, no weight, no images. Eyes closed sounds.


P.S. Sorry for using English, but Ludo doesn't get Romanian... Tourists ... hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 25 Apr 2005, 07:32 AM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Dar asta inseamna ca el nu poate sa citeasca restul jurnalului, asa ca, care-i scopul?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 25 Apr 2005, 07:52 PM
Mesaj #81


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Oricum nu va citi nici postul asta... dar cum am scris pentru el, am scris in engleza.


Mi'am adus aminte de o vorba foarte inteleapta a unui prieten:

Daca nu stii, nu intreba!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 28 Apr 2005, 11:57 PM
Mesaj #82


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Daca nu stii, nu intreba!



Gluma ca gluma, dar din pacate mi se potriveste tare bine aceasta atitudine.

Stau si ma intreb de ce nu ma atrage nici un subiect de pe intregul forum... si tot ce pot sa fac este sa gasesc cate un locsor pe care sa'l umplu cu aberatii.

Cred ca in general nu pot purta o conversatie bazata pe altceva decat pe povestit amintiri sau debitat aberatii... hmm... drept pentru care sunt multi, multi oameni cu care nu pot vorbi deloc. Am colegi cu care vorbesc foarte mult "tehnic", dar cred ca la un pahar de bere nu am reusi sa scoatem 2 cuvinte cu sens ... trist, trist... si'mi aduc aminte de profa' de romana care'mi zicea ca asa o sa sfarsit daca nu punem mana sa citim, uite'ma... inginer incult!

Dar sa nu lasam asta sa ne indispuna ... sa adoptam si a doua atitudine, daca tot suntem la capitolul "atitudini pasive":
Daca nu stii, nu te doare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 29 Apr 2005, 08:22 PM
Mesaj #83


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Anti


Astazi am primit pe contul de mail 3 fisiere .exe, toate de la destinatari necunoscuti mie. Primul se numea camila.exe, al doilea antimanele.exe si al treilea antivirus.exe... Acu' stau si ma gandesc daca era si camila anti ceva .... pana una alta eu raman la politica mea antiexe.


-editare-

Intr'adevar, s'a dovedit ca camila.exe (sic!) era virusata cu antiman .. deduc ca camila este anti man ... nu pot sa'i reprosez mare lucru...

nu, nu am verificat camila.exe folosind antivirus.exe ... cum de nu m'am gandit la asta?? unsure.gif

Acest topic a fost editat de atta: 29 Apr 2005, 08:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chime of Night
mesaj 29 Apr 2005, 09:00 PM
Mesaj #84


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 185
Inscris: 4 April 05
Din: Tulcea
Forumist Nr.: 6.065



flowers.gif blush.gif

Pentru ca esti simpatica. smile.gif


--------------------
"Gandul mortii sa-ti slujeasca in orice clipa pentru a intelege pretul vietii." (Nicolae Iorga)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 29 Apr 2005, 09:12 PM
Mesaj #85


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Vezi aici.


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 29 Apr 2005, 10:00 PM
Mesaj #86


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



misto virus... cred ca mi'l instalez ... rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 3 May 2005, 07:19 AM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Re: Daca nu stii, nu intreba!

Sa vrei, dar sa nu poti. Sa vrei sa conversezi mai mult cu cei din jur, dar sa nu poti, pentru ca toate subiectele pe care oamenii obisnuiesc sa le discutie in fata unui pahar de bere te lasa rece. Sa nu poti sa conversezi, pentru ca stii sa spui, dar nu stii sa asculti.

Sa poti, dar sa nu vrei. Sa poti, pentru ca, chiar daca nu ai pus mana sa citesti asa cum ti-a spus profa' de romana, imaginatia ta este foarte bogata, sa poti, pentru ca esti mai inteligenta decat cei mai multi oameni pe care ii cunosti, dar sa nu vrei, pentru ca lucrurile si oamenii despre care ai putea discuta cu cel de la celalalta muchie a mesei nu-si pot gasi locul in lumea ta pura. Poate pentru ca nu-s suficient de interesanti. Raman totusi disponibile pentru dialog lucrurile tehnice, impersonale, lucruri pe care le poti discuta oricand, pana la saturare, moment in care ori tu te-ai plictisit, ori tu ai plictisit.

Conversatia este una din placerile vietii. Si <insereaza lucru placut aici> cu forta nu se poate, altfel nu mai este placuta.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 6 May 2005, 12:31 AM
Mesaj #88


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



AMR

Chiar daca nu traiam din asteptari, obisnuiam sa am intotdeauna in universul meu de zi cu zi un mic contor AMR. Au mai ramas atatea zile pana la vacanta de vara, au mai ramas atatea zile pana plec la munte sau au mai ramas atatea zile pana ma intalnesc cu cutarescu in locul cutare.

Nu mai am ce zile sa numar. AMRul meu s'a stricat si nu se mai reseteaza, sper sa nu o ia razna de tot si sa ajunga la valori negative. Isi mai revine rar, cand sunt departe si numar zilele ce'au mai ramas pana ma voi intoarce la viata mea linistita si dulce de acasa.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 25 Jun 2005, 10:17 PM
Mesaj #89


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Metrou si scari

1. sa stau in metrou la pta unirii de la 23:20 la 23:30.
2. sa matur scarile de la tara.
3. sa stau la soare, pe scari, la iesirea de metrou tnb si sa ma uit la oameni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 30 Sep 2005, 07:59 PM
Mesaj #90


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



am chef sa aberez ... sa ma'nvart pe un copac in aterizare fortata ... sa ascult muzica nestiind de unde vine si cine a taiat curentul... am chef sa visez o lume... sa inversez referintele ... am putea trai si altfel ... imi place sa visez .. in curand nu o sa mai am baterii la mp3player... si o sa ma intorc ... am chef sa dansez ... am chef sa dansez ca si cand pe pamant nu ar exista decat dansul... nu, nu dansul, dansul. diacriticele astea ... imi aduc aminte de graul pisat pe care l'a mancat azi cineva... as vrea sa fiu artista ... as vrea o arta care sa'mi dea mai mult decat cuvinte ... poate chiar trebuie sa ma apuc de teatru ... ce atata scoala si succes profesional .. atata pragmatism si grija ... hai sa fim nebuni. hai sa fim nebuni... si atunci sar peste tot ... si nu'mi pasa ce crede dansul ... am chef ... e prima oara cred cand scriu un jurnalul asta mai mult de 3 linii fara sa sterg, sa reformulez si mai stiu eu ce ... cred ca se vede smile.gif ... alerg de atata timp .. ma doare spatele ... vreu, vreau, vreau ... vreau putina pace ... as vrea sa plec undeva in weekend ... mi'ar trebui un munte ... un loc cu liniste si flori si cu un cer aproape... ce este nevoia? ehh.. ce intrebari mai pun si eu ... pana la urma am nevoie de un masaj ca ma doare spatele tare... prea multa munca ... prea putine vise.. vreau si eu sa visez sa zbor ... ca de zburat ... m'am saturat... ce inseamna sa zbori? vreau sa dansez .. sa zbengui .. sa adorm de obosita ce sunt ... vreau sa cred... vreau sa nu mai cred atata ... poate ar trebui sa citesc o carte .. ce carte oare? si e cam tarziu sa'mi cumpar o carte acum ... cred ca o sa ma duc sa ... sa ce? mai bine mai stau aici sa aberez .... si ce e cu toate puncte punctele astea? ce reprezinta? pauze. pauze de la ce? ma odihnesc intre ametiri ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 30 Sep 2005, 08:22 PM
Mesaj #91


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Asteptam demult sa mai scrii, atta, scrii atat de rar... Aberatia este uneori recomandata biggrin.gif , te face sa te detasezi de probleme si are efect anti-stress. smile.gif De fapt, eu recomand aberatia pe timp nocturn si racoros... in aer liber, sub cerul plin de stele, cu bratele intinse, invartindu-te si razand. smile.gif
Iti doresc o noapte placuta. smile.gif

QUOTE
hai sa fim nebuni
Mi-a placut. smile.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 30 Sep 2005, 08:23 PM


--------------------
* * * Nu lãsa visele sã piarã, pentru cã dacã visele mor, viaþa nu este decât o pasãre cu aripi rupte care nu mai poate sã zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 1 Oct 2005, 03:22 PM
Mesaj #92


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



au innebunit salcamii ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 2 Oct 2005, 08:42 AM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



a innebunit renul


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 24 Feb 2006, 04:35 PM
Mesaj #94


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



[B]Fericirea pentru incepatori[\B]



Fericirea este o stafeta pasata de la o generatie la alta.
altfel fie spus, fericirea nu este a mea, nu este a voastra; este a urmasilor, urmasilor vostri.



Cautatorul fericirii are o misiunea asemanatoare cu cea a celui ce cauta aur. Nu va gasi "aurul". Dar daca are macar un ochi bun, noroc, miros, rabdare, noroc, inspiratie va gasi aur. Azi un pic, maine deloc ... si tot asa.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 25 Feb 2010, 05:42 PM
Mesaj #95


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Au trecut patru ani si o zi de la ultimul meu post in "Povestea Mariei".
A trecut mult .. si a trecut putin.

Intre timp, am cunoscut'o pe Barbara, care ca si mine acum patru ani si o zi, tot despre fericire vorbeste.



Succès

( 1965 )
Une vedette, moi ? Oui, depuis un an ça marche très bien pour mes chansons. Je ne regarde plus après un ticket de métro. Mais, mise à part la suppression des ennuis matériels, le succès m'a apporté un bien plus précieux : la possibilité de chanter tout le temps... Gala, tournée... Je n'arrête pas. A peine puis-je voir mes amis de temps en temps. C'est le plus ennuyeux !


( 1969 )
Dans l'instant, il procure une espèce d'assurance qui fait qu'on marche mieux dans sa peau. Ce qu'il m'a apporté ? La joie très grande de pouvoir chanter, d'être une femme qui chante constamment, ce que je voulais. Et puis une espèce de confort matériel qui me permet d'assumer des gens, ce qui pour moi est très, très important. Ce qu'il m'a enlevé ? Il m'a poussé vers un désert, parce que je crois que le succès isole. Cela dit, il faut le conquérir tous les jours. Il peut vous être acquis un soir, mais si le lendemain on rate une chose, tout est effacé. C'est donc un pouvoir, sans doute, mais un faux pouvoir.


( 1987 )
Chaque jour je recommence. Le succès n'existe pas ! Il y a des gens qui ne m'ont jamais vue sur scène. Maintenant, j'ai les enfants des autres, qui ne me connaissent pas. Ce sont des débuts à chaque fois. Alors, aujourd'hui, je débute... A 57 ans, c'est toute la différence !


Barbara
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 07:44 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman