HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Fumatul In Locurile Publice
Cla
mesaj 19 Sep 2007, 11:49 AM
Mesaj #106


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Cica de pe 1 Septembrie a intrat si pe la noi legea in vigoare.
Adica sa nu fumezi in cladirile publice, in restaurante (in afara de locurile specificate)...

Si? Nu s-a intamplat NIMIC NOU!!
De ce? Pt ca toata lumea tinea seama de asta, din bun simt wink.gif

Ca apropos la metrou... in fiecare statie de metrou de la noi gasesti o scrumiera, la iesirea din/intrarea in zona.
Inainte de ce treci asta, stingi tigara, basta.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 20 Sep 2007, 09:49 AM
Mesaj #107


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Aha, deci este in vigoare.
Bine, am sa probez saptamana viitoare la restaurant daca se tin de lege si vin cu detalii .Detalii cum tai capul la chelner rofl.gif .




--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 20 Sep 2007, 10:16 AM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Eu merg la bere in The Jack, e un bar. Exista locuri speciale pentru nefumatori. Nu le-am vazut niciodata folosite de nefumatori. De ce? Nu stiu daca exista grup exclusiv de nefumatori, care sa stea acolo...

Acest topic a fost editat de Blakut: 20 Sep 2007, 10:17 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Sep 2007, 10:16 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 20 Sep 2007, 10:30 AM
Mesaj #109


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Pai scopul nu cred ca este ca nefumatorii sa stea la colt singuri si invers ci ca fumatorii sa renunte pentru scurt timp la tigara si sa guste viata pentru doua , trei ore impreuna cu nefumatorii.

Insa daca ar fi asa de simplu nu s-ar incerca permanent sa se inventeze noi metode de "cum sa te lasi de fumat" .Boala grea asta !



--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 20 Sep 2007, 10:32 AM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Insa daca ar fi asa de simplu nu s-ar incerca permanent sa se inventeze noi metode de "cum sa te lasi de fumat" .Boala grea asta !


Metoda e una, nu mai fumezi. Daca nu poate respectivul sa faca asta inseamna ca nu vrea sa se lase de fumat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 20 Sep 2007, 11:30 AM
Mesaj #111


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Oiski-Poiski @ 20 Sep 2007, 09:49 AM) *
Bine, am sa probez saptamana viitoare la restaurant daca se tin de lege si vin cu detalii .Detalii cum tai capul la chelner rofl.gif .


Vrem pozeee! ohyeah.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Sep 2007, 02:35 AM
Mesaj #112





Guests






Ca o fumatoare veche ce sunt - nu, nu mai sunt "inraita" acum harhar.gif - imi dau si eu cu parerea dupa ce am citit astea 4 pagini.

Dupa cum stiti, de ceva timp traiesc in UK. In Wales s-a interzis fumatul in spatii publice de la 1 aprilie anul asta, iar in Anglia de la 1 iulie. La inceput toti fumatorii protestau - logic biggrin.gif Ca berea nu mai e asa de buna fara tigare biggrin.gif Dar incetul cu incetul s-au obisnuit, ca deh! Aici nu te joci cu legea, nu de alta da' iti iei amenda de te ustura si-n cur nu numai in buzunar, plus ca te da bodyguard-ul afara din resto/pub/club/birt/ spelunca si ce-or mai fi. Si nu te da afara soptindu-ti vorbe dulci biggrin.gif (ca tot vorbeam de fumatmi-am mai aprins una harhar.gif ).

Si uite-asa, acum cu totii suntem de acord ca e mai bine asa. Desi, in acest caz, toata lumea iese in fata cladirii si fumeaza. Si e aer liber. Si poti taia fumul cu cutitul! Nici n-am realizat ca sunt asa de multi fumatori in Wales rofl.gif pana cand nu au interzis astia fumatul in locuri publice inchise.

De acord ca nu e frumos sa se fumeze in scari de bloc, lifturi, restaurante si alte alea de genul, dar cand va vad ca militati pentru a nu fuma pe strada, in parc sau in locuri super aerisite si cu destul spatiu incat sa incapa si fumatorii si nefumatorii, deja imi vine sa ma iau cu mainile de cap si sa zbier. Cum ar fi sa vi se interzica voua sa va beti cele cel putin 3 cafele pe zi? V-ar fi bine? Nu de alta, dar cofeina face cel putin la fel de mult rau sistemului nervos si inimii, cum face si tigara. Si un om agitat in preajma altora cu mai putina energie, e la fel de enervant ca si putinul fum de tigara ce se intampla sa va intalneasca narile cand bate vantul din fata.

Cum am zis: sunt pentru interzicerea fumatului in locurile publice inchise, dar nu pentru interzicerea totala a fumatului. Nu de alta, dar sunt mult mai multe chestii de zeci de ori mai daunatoare ca fumatul impotriva carora nimeni nu face nimic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Sep 2007, 07:52 AM
Mesaj #113


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Afrodita @ 21 Sep 2007, 03:35 AM) *
Cum ar fi sa vi se interzica voua sa va beti cele cel putin 3 cafele pe zi? V-ar fi bine?

Daca as bea 3 cafele pe zi, iar din astea cateva picaturi ar ajunge in cana cu apa a vecinului, ar fi normal sa mi se interzica sa mai beau cafea langa el, indiferent ca se intampla in parc ori in alta parte. Nu se pune problema sa fie interzis total fumatul, ci numai in locurile unde fumul ii afectaza pe nefumatori. Nu stiu in UK cum e, dar aici daca ai "norocul" sa te trezesti intr-o statie de autobuz inconjurat de fumatori care trag din tigara cand ajungi acasa iti put hainele de parca ai fi stat in furnal.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Sep 2007, 08:10 AM
Mesaj #114


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Într-o statie de autobuz?? Pai nu-i destul aer curat afara? huh.gif
Dar ce sa ne mai miram... Nefumatorii se iau de fumatori si daca stau cu nasul in esapamentul unui camion Diesel...
Si tocmai camionul asta le aduce acasa cafeaua, alcoolul, untul ( rofl.gif ) , pur colesterol, si se mira de ce-s bolnavi... ohyeah.gif

Mie, personal, nu-mi plac obezii care nu fumeaza, dar nici nu-i critic, ca o adica la de ce si cum.

Edit: ca explicatie: am stat saptamâna asta la o statie de tramvai, mi-a fost destula putoarea scoasa de un camion

Acest topic a fost editat de Cla: 21 Sep 2007, 08:14 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 21 Sep 2007, 08:25 AM
Mesaj #115


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Eu nu am nimica cu aia care fumeaza in aer liber.Din partea mea sa fumeze.
Cel mai mult si mai mult ma distreaza cand vad la munte o persoana care gafaie pana ajunge in varful dealului si apoi se aseaza pe iarba sau pe o banca si isi aprinde o tigara din care cand trage ii vezi satisfactia pe fata cum aud eu vecinii cand ajung la apogeu.
De aia ma gandesc eu ca asta e de fapt o boala grea ca altfel nimeni nu ar face de bunavoie chestia asta.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Sep 2007, 09:14 AM
Mesaj #116


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Oiski-Poiski @ 21 Sep 2007, 08:25 AM) *
Cel mai mult si mai mult ma distreaza cand vad la munte o persoana care gafaie pana ajunge in varful dealului


Si? gâfâie pe plamânii si banii tai?
Distreaza-te, doamna, la munte si lasa te rog o persoana în pace care trage o pipa in vârful dealului, nici aia n-o sa te întrebe câta ciocolata îti bagi înainte de culcare.

Un pic de toleranta n-ar strica.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 21 Sep 2007, 11:05 AM
Mesaj #117


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



hmmmmmmmm
Daca nu eram toleranta m-ar fi deranjat si pe varful muntelui si le-as fi spus-o.
Nu, nu.Eu sunt toleranta destul, dar sunt o buna crestina.Ma ingrijoreaza sanatatea altora.

Dar pe tine Cla te-a muscat o viespe ? dry.gif



--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Sep 2007, 11:05 AM
Mesaj #118





Guests






Pai nu stiu cum, ca toleranta asta tre sa fie asa: in Romania romanii sa fie toleranti fata de unguri si tigani, fumatorii fata de nefumatori, britanicii fata de restul natiilor de la ei din tara, oamenii cu greutate normala fata de obezi, cei ce nu se drogheaza fata de drogati si tot asa. Dar vice versa nu se aplica - si asta e ce ma scoate pe mine din sarite.

Oiski si eu gafai cand ajung sus pe deal la faculta si tot imi aprind o tigare si am fata aia satisfacuta. De ce? Pentru ca oricat as gafai, mai multa satisfactie imi da tigara decat urcatul dealului. Si nu-mi spune ca un nefumator nu gafaie cand urca pe dealuri, munti, etc. pentru ca am vazut si auzit nefumatori care gafaiau mai rau ca mine!

Abis, daca citesti ce-am spus, m-am referit la efectul cafelei, nu la faptul de-a avea picaturi in apa mea. Si era doar un exemplu, nu de alta, da' am si eu momentele mele cand trag 3 cafele pe zi.
Cat despre fumatul din statie: ma scuzi ca ma indoiesc, dar la cat de mult "aer liber" e in statie imi vine greu sa cred ca doar de acolo ai luat mirosul de tutun! Esti sigur ca din autobuz n-ai coborat in vre-un bar pe undeva sau unde se fuma in loc inchis? Nu de alta, da' hainele mele nu mai miros a tigara de cand nu se fumeaza in baruri, dar sunt destui care fumeaza pe strada in fata barurilor sau in statiile de autobuz. Si circul mult pe jos si cu autobuzele si hainele tot nu miros (am simtit asta in cele 2 saptamani de nefumat si mi-a fost confirmata de toti nefumatorii din casa in care stau, adik 6 la numar).
Deci da, cred ca exagerezi. Si nu-i frumos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 21 Sep 2007, 11:20 AM
Mesaj #119


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Afro, ideea mea era ca daca te duci la munte sa iei o gura de aer curat si-ti dai atata osteneala sa urci ore intregi atunci de ce trebuie sa te intoxici cu fum dupa ce ti-ai atins scopul asta ?
Oricat de toleranta as fi nu reusesc sa dau un raspuns multumitor la intrebarea mea de mai sus.

Uite, dau un exemplu.Ieri seara o colega suna la restaurant sa rezerve locuri .Eu strig de mai departe: Andreea te rog la nefumatori.Dupa ce termina convorbirea vine la mine si zice ca daca am ceva impotriva fumatorilor.Ii explic cum sta treaba si pe deasupra zic eu ,copilului meu i se face rau cand sta langa un fumator cu tigara aprinsa.La care ea imi raspunde: i se face rau ca nu e obisnuit. blink.gif Eu zic: pai si sa-l obisnuiesc, adica sa-l pun sa fumeze ? Ca eu nu am de gand sa ma apuc de fumat ca sa-mi obisnuiesc copilul cu tigarea.Ea zice : asta nu am zis, insa ce se face cand peste, trei,patru ani vrea sa mearga cu prietenii la discoteca etc ?

Sincer, am fost socata.
Astea sunt lucruri care trebuie sa ne socheze nu faptul ca eu sunt sau nu sunt destul de toleranta.





QUOTE(Afrodita @ 21 Sep 2007, 11:05 AM) *
Pentru ca oricat as gafai, mai multa satisfactie imi da tigara decat urcatul dealului.


Acest topic a fost editat de Oiski-Poiski: 21 Sep 2007, 11:35 AM


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Sep 2007, 11:43 AM
Mesaj #120


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Oiski-Poiski @ 21 Sep 2007, 11:05 AM) *
hmmmmmmmm
Daca nu eram toleranta m-ar fi deranjat si pe varful muntelui si le-as fi spus-o.
Nu, nu.Eu sunt toleranta destul, dar sunt o buna crestina.Ma ingrijoreaza sanatatea altora.

Dar pe tine Cla te-a muscat o viespe ? dry.gif

Nu, Oiski, nu m-a muscat vreo viespe.
Dar daca esti asa de toleranta precum spui, te rog sa fii asa de indulgenta si sa intelegi ca imi place fumul de tutun.
O fi in varful muntelui sau intr-un beci pe undeva...
Ca nu vreau sa deranjez pe altii (nefumatori), asta-i alta mancare...
Totusi, vreau ca si nefumatorii sa nu ma deranjeze pe mine.
Dar cred ca ne intelegem mwah1.gif
(De parca as sta de vb. cu maica-mea, nu stie ce e aia tutun, dar ma f*te pe mine la cap, de crestina ce e) spoton.gif

Edit: Si ca inainte sa ma intrebi: Ich hasse Moralapostel

Acest topic a fost editat de Cla: 21 Sep 2007, 11:46 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Sep 2007, 11:59 AM
Mesaj #121





Guests






Cla, n-ai idee ce fericita as fi daca as intelege limba de-o vorbesti in posturi! Nu de alta, da' nu-s multi vorbitori de germana si e totusi un forum romanesc wink.gif Mersic de intelegere.

Oiski, eu am realizat ca tu esti toleranta. Nici nu vorbeam de tine in posturile de mai sus, ci la general.
Si dupa cum ai vazut, sunt total de acord ca sa NU se fumeze in resto si alte locuri publice, tocmai pe motive ca acelea sunt locuri unde vin si copii, oameni care de la fumul de tigara au crize de astm sau alte probleme, etc. Deci, desi sunt fumatoare, tot o consider cretina pe colega de ti-a venit cu astfel de argumente! Nu de alta, dar fumatul este un viciu la urma urmei si nu e bun, iar daca este ocazia ca ai nostrii copii sa nu-l capete, cu atat mai bine pentru copii! Iar cand va veni vremea sa se duca la disco, va fi destul de mare incat sa aleaga singur unde se duce si daca are fumul de tigare de-a face cu locurile freventate.

Cat despre munte: iubesc aerul curat, mai ales cel de munte, logic biggrin.gif Dar n-ai idee ce satisfacator e pentru mine ca dupa ce m-am chinuit sa ajung sus, dupa ce-mi trag sufletul, sa ma bucur de-o tigara in mijlocul naturii! Nu pot sa explic de ce, dar asa simt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Sep 2007, 12:09 PM
Mesaj #122


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Afrodita @ 21 Sep 2007, 12:05 PM) *
m-am referit la efectul cafelei, nu la faptul de-a avea picaturi in apa mea

Pai in privinta asta nu are nimeni nimic cu tine. Daca vrei sa fumezi, poti sa fumezi si zece pachete pe zi, daca iti place. Numai sa o faci in locuri unde nu inhaleaza fumul cei care nu vor sa fumeze, asta-i tot. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Sep 2007, 12:09 PM
Mesaj #123


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



@Afro:
"Ich hasse Moralapostel" înseamna ca "urasc oamenii care-mi tin morala"
Sorry, cateodata gândesc stereo biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Sep 2007, 12:46 PM
Mesaj #124





Guests






Abis, am impresia ca tu ori nu ma citesti, ori ma citesti selectiv biggrin.gif N-ai vazut ca-s de acord cu toata treaba, in afara de fumatul in aer liber? Adik nu imi interzice mie sa trag o tigare pe strada, pe-o banca, daca eu am nevoie de relaxare. Nu de alta, da' ma vezi de departe si poti alege sa nu circuli fix langa banca pe care stau eu, nu? wink.gif (aici nu vorbesc de nesimtirea unora - nesimtire punctata de fete pe pagina cealalta)

Aha, mersi Cla biggrin.gif Io nu-i urasc, da-mi provoaca dezgust si dorinta de-a le plezni una dupa ceafa biggrin.gif Norocul meu ca nu duc dorinta la implinire... Sau al lor? hmm.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Sep 2007, 01:13 PM
Mesaj #125


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Afrodita @ 21 Sep 2007, 12:46 PM) *
Aha, mersi Cla biggrin.gif Io nu-i urasc, da-mi provoaca dezgust si dorinta de-a le plezni una dupa ceafa biggrin.gif Norocul meu ca nu duc dorinta la implinire... Sau al lor? hmm.gif rofl.gif

Asa m-am gândit si io, dar am deja 5 avertizari rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Sep 2007, 01:18 PM
Mesaj #126





Guests






Ei vezi, asta e diferenta dintre noi 2: eu doar ma imaginez facand ce-am zis mai sus tongue.gif Apoi ma simt bine cu imaginea asta in minte si imi vad de ale mele harhar.gif

Numai ca pe topicul asta nu ne tinea nimeni morala noua, fumatorilor, ci au trecut direct la exterminare rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Sep 2007, 05:18 PM
Mesaj #127


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Afro, hai sa-i bagam cu masinile în birt si noi fumam afara biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobo66
mesaj 21 Sep 2007, 11:23 PM
Mesaj #128


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 163
Inscris: 12 July 07
Din: Sibiu
Forumist Nr.: 10.063



Cla, in Clubul Anonimilor sunteti multi fumatori? Fumatori anonimi,desigur... rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Sep 2007, 08:11 AM
Mesaj #129


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



ohyeah.gif smoke.gif 44.gif

edit: Mi-a venit o idee: Scot un scaun în strada si deschid firma "Smoke & Go S.F.R" (societate fara raspundere) spoton.gif , la noi se poate întelege ca "Sitzplatz für Freies Rauchen" biggrin.gif
Ba nu, 2 scaune, unul pt. mine sa vând tigari ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 22 Sep 2007, 08:20 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 22 Sep 2007, 10:01 AM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Mie imi pare ca se exagereaza totusi cu comentariile privind fumatul in aer liber, parcuri etc.. Adica na, am mers o gramada cu autobuzul si cat am asteptat in statie, daca fuma unul langa mine, ma trageam mai intr-o parte si gata. Singuta data cand chiar m-am enervat pe fumat in aer liber a fost la concert la Rolling Stones, pe Lia Manoliu, unde sunt scaunele atat de pitice si de inghesuite incat parca fumam eu si nu duduia din spatele meu. Mama ce-mi venea sa-i zic vreo 2... dar chiar nu vroiam sa-mi stric bucuria concertului. Asa ca, zau, hai sa nu-i linsam pe fumatori, ca au ei singurei grija de asta. tongue.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Sep 2007, 10:26 AM
Mesaj #131


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Mara @ 22 Sep 2007, 10:01 AM) *
Adica na, am mers o gramada cu autobuzul si cat am asteptat in statie, daca fuma unul langa mine, ma trageam mai intr-o parte si gata.

Ti s-a facut greata de tutun sau de Diesel? unsure.gif
În statia de autobuz îndur o pipa, dar nicidecum esapamente.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 22 Sep 2007, 01:35 PM
Mesaj #132


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Ambele imi intorc stomacul pe dos. Ce-i drept, daca sunt in aer liber suport mai bine fumul de tigara decat gazele de esapament.


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Sep 2007, 03:01 PM
Mesaj #133





Guests






Ei vezi, stiam ca esti fata rezonabila harhar.gif mwah1.gif

E drept ca "copil fiind" (da, da, stiu, e intentionata cacofonia harhar.gif ) nu tineam cont de chestiile astea. Dar acum tin cont: daca sunt la asteptat de autobuz si vreau sa fumez, ma duc mai departe, pitita intr-un colt sau langa un geam de magazin, ca sa nu-i afum pe aia de asteapta autobuzul si nu fumeaza. Si ma mai si duc in asa fel incat vantul sa nu bata fumul inspre ei, ci in directia opusa, caci se poate mereu biggrin.gif
Daca sunt cu amici nefumatori intreb mereu daca pot fuma in preajma lor. Daca spun nu, atunci ma duc deoparte, unde incerc sa nu afum pe nimeni.

Dar recunosc ca a trebuit ceva timp sa realizez asta, dar o faceam din Ro totusi biggrin.gif

Si din cauza faptului ca ma port asa cum am spus, consider o tampenie sa-mi fie interzis fumatul in spatiu deschis.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobo66
mesaj 22 Sep 2007, 03:10 PM
Mesaj #134


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 163
Inscris: 12 July 07
Din: Sibiu
Forumist Nr.: 10.063



Oriunde m-as piti, vantul aduce o boare de fum spre mine,parc-as fi magnet de fum. blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Sep 2007, 06:01 PM
Mesaj #135


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Normal, devine fumator, o ia in alta parte tongue.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 29 Sep 2007, 01:46 PM
Mesaj #136


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Am fost , raportez.Nu a fumat nimeni toata seara si nu as fi crezut ca se vor tine de lege cu adevarat.
Pentru prima data de cand merg la restaurant am venit acasa si astazi am purtat aceeasi bluza de ieri seara , pentru prima data nu m-au usturat ochii si gatul si pentru prima data mi-am vazut interlocutorii la masa fara sa tai ceata cu cutitul.
Si nu am vazut pe nimeni sa se ridice de la masa ca sa iasa afara sa fumeze.Si ne-am simtit bine cu totii.Fumatoarele din grupa nu au luat-o razna.
Deci se poate.Jos palaria.



--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 29 Sep 2007, 05:51 PM
Mesaj #137


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



na.. de asta sunteti impotriva fumatului, ca sa nu mai spalati hainele...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 30 Sep 2007, 04:13 PM
Mesaj #138





Guests






Evident, mutulica, ca doar e o treaba nasoala asta cu spalatul hainelor rofl.gif

Eu ce ziceam, cand ziceam ca nimeni n-a capiat ca s-a interzis fumatul? harhar.gif Logic ca la inceput toti se socheaza putin, deh! Schimbarea. Oamenii nu prea suporta schimbarile bruste si carora TREBUIE sa le faca fata tongue.gif Da' cu trecerea timpului se obisnuiesc si nu au probleme biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 1 Oct 2007, 06:42 AM
Mesaj #139


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE(mutulica @ 29 Sep 2007, 05:51 PM) *
na.. de asta sunteti impotriva fumatului, ca sa nu mai spalati hainele...



Daca ai sti ce s-a scumpit apa si curentul !



--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 1 Oct 2007, 07:36 AM
Mesaj #140


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



si tigarile s-a scumpit, care este de fumat


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 10:58 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman