HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

16 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Iojica
passenger
mesaj 5 Feb 2008, 04:21 AM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409



pentru ca...



--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 6 Feb 2008, 03:19 AM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



o sa fiu patetica
...eu stiu de cuvantul asta (asa, mai bine) de printr-o clasa dintr-o scoala unde comentam o poezie de cosbuc cred ca nunta zamfirei si apare pe undeva pe acolo cuvantul asta(adica din ce ne mai dicta noua diriga?)si am aflat si eu atunci ca nu inseamna neaparat ceva negativ,aiurea cum se asociaza de obicei,ci plin de sentiment(adica tot aiurea-si nu gasesc zambaretu'ala cu gura cascata) cam asa...

deci.
patetica.
am simtit nevoia sa ma explic.nu ne mai ajung cuvintele.vrem mai multe.(mie ...si mie?)
poate doar imagini
tu poti
postul asta e pentru passenger.
oricum
vii la mare?in orice weekend.
momentan weekend.
p.s.poate inchiriem un tren de marfa.da' acum e frig ca puteam oricum sa mituim omul ala care mestereste locomotiva.
a!asa tin eu tigara.cumva,aiurea se potriveste.mana,catarama si fumul...
multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
passenger
mesaj 6 Feb 2008, 03:58 AM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409



cu sau fara cuvinte...
cateodata stiu.

multumesc pentru drum. si pentru tren.


--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Feb 2008, 03:58 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
factura
mesaj 12 Feb 2008, 07:15 AM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



cand mi-e dor de tine inchid ochii si-mi imaginez ca-mi mangai degetele
am locuit intr-o mansarda candva, o camera mica in care zapada ramanea alba multe zile pe pervaz venea vara apoi si-mi aducea furnici rosii nu le-am dat niciodata firimituri vroiam sa plece
apoi copacul intra tot mai mult in camera in fiecare zi o creanga se lasa tot mai tare inauntru a inceput sa se usuce intr-o perioada suferea ,stiu,nici pasarile nu mai veneau ca inainte
mi-era frica mereu de asta ,sa nu intre o vrabie am citit eu ceva mai demult si nu cred ca puteam sa o vad cum se zbate fiintele astea care au aripi daca sunt prinse in spatii inchise bine se sufoca nu stiu decat sa simta
cateodata mirosea a tei si ieseam cu picioarele afara stateam pe margine nu-mi era frica citeam cate o carte numaram troleibuzele era noapte si tipau maturatorii imi placea felinarul
batea soarele in copacii din parc si razele treceau strada si se lipeau de oglinda din camera mea
eram singura si fumam
pe palier statea o baba nebuna o auzeam mereu bombanind cand mergeam la toaleta si tot acolo era un coridor(si chiar asa a fost de asta cand am citit zenobia s-a intamplat sa nu cred)
si coridorul avea multe usi nu le-am numarat niciodata imi placea sa trec coridorul in fuga(as putea sa le numar acum in gand dar nu vreau -erau doar multe)
din spalatorie se vedea alta strada ,una mica si plina de galagie lumina intra frumos in coridor pe acolo
si scarile erau in spirala numaram treptele si imitam un pitic obosit radeam

am plecat intr-o zi era februarie nu stiam atunci ca trebuia sa plec, urma sa inceapa altceva,altundeva

mi-e dor de mansarda si mi-a zis oti sambata sa ma uit si eu la tipa asta cu frunzele si insectele ei in piele.si de atunci tot ascult.e fascinanta.emilie simon.

a venit ziua la mine.sa deschid fereastra?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diland
mesaj 14 Feb 2008, 11:12 PM
Mesaj #110


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 12
Inscris: 14 February 08
Forumist Nr.: 11.276



deschide-o larg si primeste! lucrurile din jur sunt mai aproape decat crezi. bine te-am gasit si pim! spuse spiridusul.
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  viu_mica.jpg ( 60.93K ) Numar descarcari: 36
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 14 Feb 2008, 11:35 PM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



ce surpriza mi-ai facut!acum trebuie sa treci pe la han mai des.ma bucur mult ca esti mai aproape.(doar o senzatie ca oricum erai)
pim.
o sa ne copilarim
sau nu
ma simt descoperita
curios.


facem chei
si esti diland.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 16 Feb 2008, 11:43 PM
Mesaj #112


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



poate sunt eu cumva ,dar cel putin in ultimele 5 minute si in urmatoarele 7 am avut senzatia si o sa am ca pj harvey si nick cave in henry lee repezinta erotism pur.asa.pur si simplu.
imi place mult cum se ating
si cum isi intorc cuvintele
si cum se privesc
si cum zambesc
cum poate fi interpretat un zambet?
in cate feluri?

si chiar daca joaca nu mai conteaza.o fac bine

si senzatia asta am avut-o si cand am vazut babel pentru ca se potriveau atat de bine actorii incat chiar daca mi se pareau putin fortate intamplarile nu puteam decat sa simt .curios.

a!si m-am saturat de teatru.ala grotesc in care actorii de chinuiesc infernal ca sa ajungi tu la katarsis(daca-poate doar draci sa ai ajungi)).si-si pun masti aiurea.a perfect day elise.a perfect day.a perfect day.elise.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 20 Feb 2008, 03:24 AM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944






uneori dragostea e un lucru.si alte intamplari ciudate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diland
mesaj 22 Feb 2008, 04:32 AM
Mesaj #114


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 12
Inscris: 14 February 08
Forumist Nr.: 11.276



lucru cu doua capete. balaur fioros care te face sa alergi pe strazi sa plangi doar la gandul ca te stie.
un lucru. simplu. poate e mai bine asa.
si da este erotism pur in "henry lee" este cantec de leagan este cantec de moarte este inca ceva ce nu stiu inca.
se termina oare vreodata cuvintele intre doi oameni?
am venit eu cu intrebarile retoricele si cu gandurile pestrite.
fara chei cu punctele mele de suspensie dar cu teama sa nu strivesc o armonie care locuia aici dinainte...

bucuria ta se leaga de mine ... multumesc!

liniste.
seara ciudata. somn intarziat. cred ca a pierdut trenul cu care trebuia sa soseasa de la tara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 22 Feb 2008, 03:51 PM
Mesaj #115


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



''toate cartile necitite se razbuna''
cat de ciudat .sa poti simti asta.cand ai cea mai mare nevoie de ele,cuvintele.






ascult klaus nomi-total eclipse.si chiar a fost si e.eclipsa de luna.
nici noptile nu mai sunt ale mele
nu stiu nimic
nimic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 23 Feb 2008, 02:12 AM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



o sa mor in mine de azi.in fiecare zi ,cu cate o bucatica din ce-as fi putut sa traiesc afara.m-am inchis iar.credeam ca nu se mai poate.si acum e si mai dureros pentru ca deja am boala in mine.si trebuie sa cos pielea sa nu se vada nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 23 Feb 2008, 12:17 PM
Mesaj #117


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



QUOTE(passenger @ 5 Feb 2008, 04:21 AM) *
pentru ca...




Ce superb! ohmy.gif


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 1 Mar 2008, 05:35 PM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



da,coconut,e superb!




nu stiu de ce oamenii tind sa considere ca ceea ce se intampla in viata lor,experientele,trairile sunt aceleasi''o sa vezi,o sa fie asa...'',''o sa regreti''...,''si mie mi s-a intamplat''...''am suferit si eu asa''...la dracu.e diferit.nu are cum sa fie la fel.nu suntem roboti.suntem doar oameni.poate ca nu stim nimic.chiar nimic.nu poti contabiliza accidentele,viitorul,intensitatea.nimic.nimic din ceea ce conteaza.

sa simti ca poti sa mori.nu teoretic,nu logic.nu ca suntem muritori.nu sa vezi moartea.sa o simti.sa poti sa traiesti oricandul.sa simti accidentalul.inutilitatea.absurdul.cu toti porii tai si cu toate canalele deschise.

e dureros sa traiesti.nu poti sa suporti prea mult.te retragi in sistem.si mori,teoretic.

p.s.edit.as vrea sa pot candva sa rad de ceea ce am scris aici.

Acest topic a fost editat de factura: 1 Mar 2008, 05:38 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 22 Oct 2008, 07:42 PM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



.
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  scaunele1.JPG ( 692.65K ) Numar descarcari: 35
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 31 Oct 2008, 10:07 PM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Gellu Naum

DOMENIUL PRESIMŢIRILOR

Există vaduri uitate nişte locuri în noi şi un drum care duce prin apă
cineva mă strigă ar vrea să mă atragă într-acolo
să dea cu o plantă în mine şi ce vină am eu pe lumea asta cu porţi de aramă
apoi se face linişte cântă privighetorile
e foarte frig şi în noi sunt nişte castele
nişte câmpuri cu flori albastre şi galbene
şi le străbatem pe caii noştri de plastic


înţelegeţi că trăim într-o pasăre imensă care ne poartă în ea
şi mergem la întâlnire curăţăm omizile de pe crengi ne iese înainte o fată dar nu mai poate nici ea săraca e ostenită a înghiţit toată pânza pe care a ţesut-o aşteptându-ne
zice hai să ne sărutăm să fim fericiţi
să te servesc cu linguriţa de argint să-ţi dau o dulceaţă
măcar de ar fi lângă sobă Şi vine King Kong dă cu praştia ne murdăreşte cămaşa ne rupe cravata
vine pârlitul ăla de profesor cu şapte capete ne pune note de parcă n-am şti destulă materie
ne duce în laborator să facem experienţa singurătăţii
să ne jucăm cu mingea ca fraţii gemeni
noi ne uităm unul la altul dăm din cap vine o amărâtă de fată cu faţa plină de funingine
nu s-a mai spălat pe ochi de când cu potopul şi ne urcăm în maşină (ea lângă noi) gonim pe autostradă
acolo se aud ştirile dar nu le mai înţelegem râdem pe furiş ca la înmormântare ni se face şi frică


câte nu se întâmplă în noi şi le uităm acolo ca într-un ghiozdan
şi fiecare crede că numai el ştie lucrul acela pe care îl ştiu foarte bine şi alţii


dar eu am în vedere perioada fericită când locuiam în mama
stăteam acolo mă gândeam ce mi-o fi trebuind
afară ploua ea dormea goală cu mine în burtă
se întorcea pe-o parte şi pe alta îmi descânta în somn
cunoştea legea aceea aspră vroia să mă apere


deasupra patului se legăna sora mea luna



Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 1 Nov 2008, 04:44 AM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



e ca si cum oamenii se straduiesc mereu sa zica ceva si nu pot pentru ca-ti trebuie tupeu sa zici ceva si multi nu
si chiar daca ai tupeu trebuie sa fii nebun sa crezi ca poti spune pentru ca
exista ramasite,exista colturi -si pana la urma de ce ?-si fac ceva pe explicatiile astea date de cei potriviti si nu pentru ca n-as dori un raspuns-adica anulat inainte de inceperea discutiei-dar straduinta cu care incerca sa-ti explice de ce ma lasa rece(sunt o delicata)

si simti intrebarea asta si vine cineva sa-ti ofere un raspuns-idiot-
ca si cum n-ar fi constienti ca savoarea intrebarii consta in neputinta de a da un raspuns

ma scuzi,sunt frustata,am baut doua beri

a!si cei mai urati sunt cei care urla raspusurile lor


n.b.deci au gasit
p.s.fericiti cei cu duhu'
*de ce?
.mor albinele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 1 Nov 2008, 08:05 PM
Mesaj #122


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



dorm de o saptamana cu o bicicleta in casa-adipe a lasat o stricata
beau vin rosu si ascult lhasa-stupid people
val face teste phiso-alina exerseaza cuvinte
cineva bate la usa-muzica tare
imi place sa-mi vad gandul scris-suficienta
rudyard kipling-capitani curajosi
nu-mi mai pasa-renuntare?
inserare link youtube-lipsa de informatie
vorbesc aiurea-clar trebuie sa tac
mov

Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 1 Nov 2008, 08:15 PM
Mesaj #123


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



trebuie sa legam borcanele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 10 Nov 2008, 11:23 PM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Nouvelle Vague - Dance With Me

Celine
Animest 2008
Tufanele si tufanici
Contabil
dEUS asta-vara
Marcuse:"daca vrei sa schimbi societatea trebuie sa incepi sa iesi in timpul saptamanii''-din memorie

In a Manner of Speaking

Prodigy intr-o discoteca de tara
Ploaie


Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  cum_era_spalatu.JPG ( 1.39MB ) Numar descarcari: 33
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 10 Nov 2008, 11:54 PM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Cum am cumparat eu brad pe la 10 ani

Eram la tara,era ajunul Craciunului,tata si bunicu' taiasera porcul,aveam vacanta.Si a venit tata si-a zis ca n-a putut sa cumpere brad din oras ca s-a grabit sa prinda trenul(noi ,astia mici, lesinaseram-aveam o cutie mare cu ''beteala'' in podul casei la a carei imbogatire contribuiam in fiecare an,in preajma lui mos-mos.Sor-mea mai mare vreo 12,frate-miu micutu' cam 5.Ani.Eu,cum am spus,9-10.Ok.Si dupa toate filmele cu superman si spiderman pe care nu le vazusem mi-am zis ca n-ar strica sa fac putin pe erou' si sa salvez de tristete o intrega familie.Am hotarat sa merg eu la oras,cel mai apropiat era la vreo 20 km,trebuia sa ajung cu trenul(nu existau atunci microbuze).Nici azi n-am inteles cum m-a lasat mama.

Ca sa ajung la gara(de fapt,halta) trebuia sa travesez toata lunca(satul este intre deal si lunca,o minunatie).Era un drum prin lunca,toata acoperita cu zapada.Auzeam cainii din sat si ma gandeam ca sunt lupi laugh.gif .In fine,m-am urcat in tren,m-am ratacit prin vreo 3 strazi si am ajuns intr-o piata in care se vindeau brazi direct din camion.Era ajunul,lumea cam disparuse.Stiu ca am stat o jumatate de ora si m-am holbat la oamenii care se forfoleau pe langa mine,nu ma baga nimeni in seama,mi-era asa de frig incat mi se inclestase maxilarul,nu mai puteam sa vorbesc.Am inceput sa plang,se vandusera toti brazii,am ridicat si eu mana sa cer(eram mica rau atunci,abia ma vedeam).Ei, m-a observat un mos,mi-a facut rost de un bradut pracajit,ce mai ramasese pe acolo.La intoarcere iar m-am ratacit,m-am bagat in seama cu un politist,mi-a explicat el foarte serios.M-am bucurat.

De fapt,era vorba de imaginea asta: eu mica,tarand un brad,numai zapada pe langa mine,fascinanta senzatie ca am facut ceva extraordinar,bucuria lui dragos cand m-am intors,drumul la dus si incordarea,drumul la intorcere si eliberarea de toate grijile lumii.Usuratatea.Mi-era dor de ea.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 22 Nov 2008, 02:12 PM
Mesaj #126


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Ninge in tara.Fac curat.Diseara merg la Nouvelle Vague.Ascult The killing moon.Sambata.E ziua de nastere a Dianei.Arunc florile uscate.Biletul tras de Anil pentru mine:''Cand spunem ca ceva e natural,inseamna ca poate fi aplicat tuturor lucrurilor.''Socrate.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 24 Nov 2008, 11:36 PM
Mesaj #127


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Am vazut, in sfarsit ,Stalker-ul(Calauza).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 28 Nov 2008, 12:59 AM
Mesaj #128


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Dorm tarziu.In fiecare zi,ochii mei vad mai obositi lucrurile.

Ma simt ca si cum as calatori.Sunt intr-o masina,afara e frig,aproape intunecat,aproape ninge.Geamurile sunt aburite.Stau pe scaunul din dreapta.Radioul e stricat(si asta iti da senzatia ca auzi mai bine sunetele din jur).Masina merge incet,se aud claxoane din cand in cand.Incepi o discutie despre Geo Dumitrescu,iti suna cunoscut numele.Imi povestesti cum ai furat de la biblioteca,in liceu, o editie bilingva.Copacii sunt rari.Langa biroul meu,pe un raft,asteapta un teanc de refolosibile.Devii putin obsedata.Se risipeste hartie.

Ca printr-o lentile intunecata imi vine in minte acum cand scriu(si m-am gandit acum la el doar datorita rezonantei)-printr-o sticla vezi mereu lucrurile.Curatata sau nu(la rigoare).Murdara,vopsita,sparta,cu raze sau fara.Ochelari de soare.Pentru protectie.Iti amintesti ca ai citit Libertatea de a trage cu pusca.Cauti pe google.E asemanat chiar cu Naum G.

Daca combini Pianista lui Haneke cu La Strada lui Fellini,adaugi stres,ciocolata neagra,un concert si un nasture mov,te mai uiti si la Intimitate(asta e tot film-ca sa nu se inteleaga aiurea,nu stiu regizorul-si momentan nici nu ma intereseaza-nu pt ca nu mi-ar fi provocat senzatii),pai ajungi sa-i zici lui Diland cum ai omorat tu un soarece ieri pe care se presupune ca l-a trimis sa ma spioneze la serviciu si asta prostutu' s-a ascuns in perete si eu l-am ademenit cu firimituri si i-am sucit gatul cand l-am prins si acum e in toaleta barbatilor si eu trebuie sa merg sambata ca sa vad ce e cu el(nu trebuie sa ma vada nimeni,dar oricum -se intelege-nu l-ar putea vedea ei asa usor sunt cam ignoranti(pot chiar sa calce pe el si sa nu simta nimic)).

Aseara iar mi-a casunat pe oamenii care se iau prea mult in serios si i-am boscorodit pana pe la 2.
Asa sunt eu.Citesc o carte,ma uit la un film.
Cateodata am bafta sa zic:trebuie sa ma intorc.E mult.Se fac semne.Trebuie sa recitesti,sa revezi ca sa poti sa intelegi tot.Ce frumos.Sa te pierzi inapoi.Numai ca nu o fac niciodata.Daca as avea rigoare,sistem, probabil ca as fi salvat deja lumea.Sau m-as fi sinucis.Poate nici nu e nimic.Superbul asta de absolut.Rigoare in cautatea lui.
Clar.Ma iau in serios.Sunt varza.
Stiam.

Am tot folosit cuvantul asta,rigoare.Imi place.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 29 Nov 2008, 05:28 PM
Mesaj #129


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Ultimele 20 minute din Zabriskie Point.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 5 Dec 2008, 10:42 PM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Cautare.Nesfarsita cautare.Patetic si da si nu in acelasi timp.Absolut .M-am imbatat aiurea incercand o pasare stricata.Doare neputinta martirilor din inchisorile comuniste.De fapt,pentru mine,ei au inteles.Dupa ce treci un prag limita nu prea iti mai vine sa vorbesti.Pentru ca nu are sens.Tot ce mai ramane de rezolvat nu are de a face cu aprioricul.Vina.Nu exista.Daca te raportezi la univers,tot.Sau doar atunci.Vina,ca idee.(anagrama la vina iese vian (boris).Mi-am dat seama acum... rolleyes.gif )

Nu stiu.Ma frusteaza oamenii care nu lupta.Care se... pe creierul lor.Si de ce pana la urma....Poate pentru echilibru.Doar din lucruri mici .Asta e.Echilibru din lucruri marunte.Teoretic, fara importanta.Cand spui: ''las' ca rezolv maine''.Ar trebui sa te doara.Nu doare nimic.

Neputinta.Vin.Pentru continuitate.Continuati.

Si eu.Fals.Ceva fals.

Obsesia trecerii timpului.Obsesia?
Consecventa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 14 Jan 2009, 11:03 PM
Mesaj #131


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Imi pare rau.Am vrut sa scriu in folderul ala numit bere(exista?),oricum,eu trebuia sa-l numesc vin adica am cautat in poiana si nu am gasit (se intelege,eram in stare)si asa...

ca imi vine si mie(''sa ma exprim''-ghilimele delicate-decat atunci)

deci

cand ...imi place tarantino(nu aruncati cu cepe-atunci cel mai mult)si pt ca eu comentez(de regula) scenariul- doar ca la tarantino nu-mi mai pasa
adica un fel de vanare de vant-nici lui-
clar

kill bill

tarantino nu poate fi savurat decat in stare de ebrietate

lasa doar actorii cu el-un fel de teatru
cretin
ramane senzatia de ceva


vizual

am cunoscut alti oameni frumosi
ma bucur
fara nici o chestie
nu mai exista tarkovsky(asa scrie pe imdb)

vin si pasiune
a nins pe 8 ianuarie 2008

?
anul trecut






0





0

n.b.s-ar putea sa fie greseli
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 24 Jan 2009, 01:16 PM
Mesaj #132


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Trebuie sa fie o zi miraculoasa azi.Am aflat ca unitatea cea mai mica de masurat timpul e fotonul.
Multumesc Nichita,multumesc exergy33!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 24 Jan 2009, 06:29 PM
Mesaj #133


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



the doors,muse,nancy sinatra,damien rice,bjork,the white stripes,deus,morcheeba,emilie simon,dead kennedys,nouvelle vague,tori amos,pink floyd,yan tiersen,pj harvey,katie melua,the raconteurs,the knife,led zepelin,timpuri noi,lhasa,moloko,rage against the machine,moby,norah jones,noir desir,kristin hersh...in ziua mea

brat de fat-frumos cu flori albe,lumanarica rosiatica,sampanie,povestiri trunchiate de timp,ganduri in cutiute mici

e seara si asta-i tot poate
o idee luminoasa(.)
astept oamenii mei
fara niciun gand al meu
azi doar



n.b.mi-a primit declaratia 394
am multi omuleti langa mine
nu ma strange cercul

si cel mai frumos
Flori pentru Algernon-Daniel Keyes


Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 24 Jan 2009, 09:29 PM
Mesaj #134


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



l-am primit pe Algernon
nu pot sa descriu
nu ma asteptam
e un soarece micut in hol
e algernon
am primit un soarece alb
e fascinant
plang
de ceva
nu stiu ce


intamplare?
flori
pt algernon?


nu
pt mine
florile nu sunt doar pt inmormantare
bucurie chiar
algernon e langa mine


n.b.andra matzal a scris despre boris vian in cotidianul
a fost colega mea
eu sunt contabil
acum
nu-mi jelesc mila
ci doar
ar trebui sa ma misc
ea face ce pot sa iubesc si eu


ca idee


louis amstrong
revin


clar
in viata mea

oameni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 25 Jan 2009, 01:25 PM
Mesaj #135


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(factura @ 24 Jan 2009, 02:16 PM) *
Trebuie sa fie o zi miraculoasa azi.Am aflat ca unitatea cea mai mica de masurat timpul e fotonul.
Multumesc Nichita,multumesc exergy33!

Cred ca multumirile i se cuvin doar lui Nichita. smile.gif

Citindu-ti lista de preferinte muzicale, am indraznit sa-ti las un cadou pe portativ ... sper sa-ti placa.

DivShare File - 04 Anna Nalick - Wreck Of The Day - www_t.mp3


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 26 Jan 2009, 10:26 PM
Mesaj #136


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Ma bucur.Multumesc pentru melodie.Imi place.

Algernon nu s-a obisnuit prea tare cu noua casa.Se uita la mine din cand in cand cu ochisorii mici si scrijeleste cutia.Casca des.Noaptea nu sta o clipa.Soricelul meu alb.
Sunt putin trista ca trebuie sa stea inchis.Nu cred ca o sa pot sa-i dau drumul prin casa prea curand.Sper sa fie bine,sa nu se mai sperie asa usor.Deja il iubesc.Acum doarme incolacit ca un puf de vata.

Am vazut Nunta muta a lui Malaele.M-a impresionat, si tocmai pentru ca au fost momente cand mi s-a parut ca ar putea fi un film superb, ma oftic acum ca nu pot sa ma refer decat la parti.Nu cred ca a lipsit ceva ,ci doar ca au fost in plus unele idei.Oricum,trebuie sa-l mai revad.Si e frumos,de fapt.Gaselnita aia cu echipa de filmare a stricat ceva.

Nu citesc nicio carte acum.
p.s.A aparut Smulgatorul de inimi al lui Vian la Cotidianul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 1 Feb 2009, 04:31 PM
Mesaj #137


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Algernon doarme.Azi a mancat trei fire mari de patrunjel.Are o aluna pe care o iubeste mult.Cand schimb talasul ma uraste.Arunc toate proviziile lui.Aseara cand am curatat cutia am fost atenta sa nu-i arunc si aluna.Am pus talas peste ea.A cautat-o disperat vreo 5 minute.Am gasit-o eu si i-am dat-o.S-a plimbat cu ea in gura prin toate colturile care ar fi putut sa sugereze o ascunzatoare.S-a linistit abia dupa ce s-a asigurat ca e bine .Aluna lui.Oare ce crede despre?Viata lui.De fiinta mica.

Ascult muzica duminica.Nici anil ,nici diland nu pot azi.Fumez.

Trebuie sa organizez ideile din Fori pentru Algernon.De data asta macar.Enjoy the ride.

Am inceput sa recitesc Smulgatorul.







poate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 10 Feb 2009, 10:01 PM
Mesaj #138


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



era vara apoi veneam din sighisoara erau cei mai frumosi nori pe care i-am vazut vreodata ,acolo pana-n brasov sa fii in tren sau printr-un geam si sa atingi un alb aproape
lumea se taiase in cioburi
cuvintele stanse intr-o melodie wednesday-tori amos
lumina din februarie cand se iese din iarna miroase a primavara chiar si in ochii inchisi
azi am oferit ghiocei unei batrane necunoscute era rezonabila doar a zambit si mi-a multumit pentru mult prea devremeul martisor
cineva l-a cunoscut pe nichita si eu il stiu dintre randuri
exista culori si o infinitate de nuante nu am privirea capabila inca sau niciodata sa prind
sunt cu algernon si ma dezbrac de ianuarie
aici se pastreza ceva intim ceva cald colorat
am citit o poezie de emil brumaru
diland e solara imi da mereu raze cand ploua
eu ma gandesc imprastiat la frumuseti
coplesitor
sa fie toate la o intindere de mana si sa nu atingi poate niciodata
pentru ca nu vrei sa misti sau ti-e frica ti-e lene ai corpul inchilozat de somn
ok
o sa beau ceai negru

Acest topic a fost editat de factura: 10 Feb 2009, 10:09 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  DSCF3040a.jpg ( 694.47K ) Numar descarcari: 39
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 10 Feb 2009, 10:15 PM
Mesaj #139


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



am facut poza de curand si m-am gandit la passenger nu ma pricep deloc la photoshop si chestii d'astea era alb negru a trebuit sa-i dau culoare ca sa-i mai scad din grasime(era prea mare)
oricum
era despre un desen mai vechi de-al ei care m-a facut sa ma gandesc la mine
pentru ca uneori sunt asa
ca o umbra
fara chip cu figuri
si chestii
ar trebui sa merg la Comana
ascult lhasa acum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 10 Feb 2009, 10:17 PM
Mesaj #140


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



si evident stau pe jos si sunt in vizita
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 12:11 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman