HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

10 Pagini V  « < 8 9 10  
Reply to this topicStart new topic
> Tropical
Gordin
mesaj 9 Sep 2010, 11:00 AM
Mesaj #316


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699



Psihopompa


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 9 Sep 2010, 09:58 PM
Mesaj #317


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Ce-i aia? Să întrebăm pe Gogu:



mai sunt 6 pagini! rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 10 Sep 2010, 11:01 AM
Mesaj #318


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699



Gogustietot. Tu tre' sa stii doar intrebarile. Oricum, Erwin, merci ca ai impartasit cu mine descoperirea. Cati oameni cauta pe google direct in imagini? Astept sa introduca si cautarea dupa imagini care sa-ti dea rezultate text.

Daca am vorbi imagini am fi mai destepti pt ca, se stie, o imagine face ... Totusi, ce cauta Callas la psihopompa? Pompele funebre au vreo legatura?


Vroiam sa zic, am vazut What dream may come. Pare sa fie printre primele filme cu animatie si e ciudat sa-l vezi abia acum. O sa mergem pe strada cu ochelari 3D.
Cu toate astea mi-a placut tabloul.

M-am gandit la Ilia Repin si imparatia apelor.




--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Sep 2010, 11:01 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Gordin
mesaj 16 Sep 2010, 03:52 PM
Mesaj #319


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699






--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leirn
mesaj 16 Sep 2010, 04:39 PM
Mesaj #320


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.928
Inscris: 4 December 06
Forumist Nr.: 9.039



Cat de fain deseneaza...si nici macar nu se vad pensulatiile. wub.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 16 Sep 2010, 05:18 PM
Mesaj #321


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699



Te referi la pensulatiile lui Repin? (cum suna laugh.gif) Si mie imi place.
Dar cand vad si eu pensulatiile tale. N-am putut sa ma abtin laugh.gif Nu stiu nici eu prea multe, dar poti sa folosesti si degetele ca sa intinzi acuarela sau o pensula mai deasa din par de ceva animal.


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 20 Sep 2010, 04:21 PM
Mesaj #322


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699



De la zilele Bucurestiului.



Acest topic a fost editat de Gordin: 20 Sep 2010, 04:51 PM


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 23 Sep 2010, 02:07 PM
Mesaj #323


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699



Ziua se harjonea cu seara impungandu-se cu sulite ascutite pe care le smulgeau din soare. Acesta, evident deranjat, incepu sa se retraga intr-o explozie de furie portocalie. Seara se impiedica de piciorul zilei si cazu peste oras, infranta. In acelasi moment lumini de peste tot se catarara in felinare.

El privea nemiscat ceasul, asteptand timpul sa-i ajunga din urma gandurile. Cand ajunse la fix, isi ridica palaria de pe scaun si iesi. Ceasul, imprudent, nu astepta sa se inchida usa si printre gafaieli scoase limba si la 5 secunde si la 7. Langa, cei doi baieti care se pregatisera toata ziua sa se palmuiasca incepura sa se miste anevoios, scuturandu-si picioarele care pareau grele ca de piatra. Unul din ei isi freca incheieturile mainilor apoi se aseza pe marginea noptierei inchipuind un ritm inexistent cu calcaiele in lemn. Celalalt veni tiptil in spatele lui, isi umfla obrajii si ii sufla basca asezata intr-o parte, apoi fugi in directia corecta, razand ca un copil intr-un pahar plin pe jumatate cu lapte. Piciorul stang falsa doua note consecutive dupa care ritmul continua nestingherit.
De partea cealalta a usii se misca ceva si asta facea sa se transmita unde nevazute prin aerul statut. Dincolo mirosea a vrejuri de fasole verde si pamant si se intoarsera cu totii in directia respectiva, mai putin chibritul care se chinuia de ceva vreme sa-si aprinda singur o tigara. Nu putea fi el, niciodata nu se intorcea asa repede, in plus ar fi mirosit a coji de nuca in perete. Pe sub cadru isi facu loc, cu greu, un plic alb, care dupa ce se elibera din stramtoare aluneca pe parchet pana in marginea covorului, unde, din cauza literelor prea alungite care se incurcau in tesatura haute lisse, se opri.
Geamanul de pe marginea noptierei se scarpina curios pe genunchi prin gaura pantalonilor si observa ca nu simte nicio diferenta. Celalalt iesi din spatele apei de gura, unde se ascunsese ca sa citeasca pentru a nustiucataoara instructiunile si se lasa sa cada pe pat. Zgomotul infundat al busiturii ii trezi pe muzicantii de pe farfurioara decorativa care alcatuira pe loc o melodie. Perna aproape ca il inghiti, dar reusi sa se elibereze, agatandu-se de ciucurii in spirala ai cuverturii. Ajuns jos, cauta din priviri locul in care cazuse basca fratelui sau, o lua si si-o aseza pe cap intr-o parte, stanga de data asta. In drum spre plic isi vazu cu coada ochiului reflexia alungita anormal intr-un picior de masa.
Cand ajunse la cativa pasi de marginea covorului lua pozitia obisnuita, cu palma ridicata si impietri, apoi rase copilareste de gluma lui si se apropie. Chiar asa mirosea, a fasole verde, a dincolo. Atinse hartia si recunoscu materialul pe care erau trecute instructiunile insa mai rigid si putin aspru. Misca mana pe deasupra pana atinse o litera care i se incolaci pe degete gadilandu-l. Asta il facu sa se intrebe daca nu ar trebui sa-l cheme si pe celalalt si intoarse capul spre noptiera. Renunta in ultimul moment si se prefacu a cauta ceva. Se mai juca putin cu litera care vorbea pitigaiat o limba de neinteles, apoi scutura mana si aceasta cazu tacuta sub forma de svrej.


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 4 Oct 2010, 12:49 PM
Mesaj #324


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699







--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leirn
mesaj 4 Oct 2010, 02:09 PM
Mesaj #325


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.928
Inscris: 4 December 06
Forumist Nr.: 9.039



Ai o energie foarte-asa. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 12 Nov 2010, 06:36 PM
Mesaj #326


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699






--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 17 Nov 2010, 04:34 PM
Mesaj #327


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699



pam-pam




Long Green


dibidumbadumbabababadumdidibibidib
trupartupar-tam-bam


Acest topic a fost editat de Gordin: 17 Nov 2010, 04:38 PM


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 23 Nov 2010, 05:24 PM
Mesaj #328


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699



Vanzatoarele nu se vor lecui niciodata de supararea de dupa ce le-ai luat schimbatul din casa. Chiar daca au sa-ti dea rest, zic ca n-au si doar dupa ce le arati portofelul, scot "maruntul" (a se incercui in stelute sclipicioase). Apoi nici nu-ti raspund la salut, sau bombane o injuratura. Nu inteleg ca, de fapt, le DAI bani.
Nu mai zic biggrin.gif ca daca maruntul e doar in monede nu reprezinta bani. Propun sa se scoata maruntul mic. Am prea multe de 5 bani.

Acest topic a fost editat de Gordin: 23 Nov 2010, 05:25 PM


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leirn
mesaj 23 Nov 2010, 10:37 PM
Mesaj #329


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.928
Inscris: 4 December 06
Forumist Nr.: 9.039



Conform regulamentului protectiei consumatorului, vanzatoarele sunt obligate sa aiba in casa suficiente monede incat sa dea rest. Daca tu ai 100 ron si vrei sa iei o cutie de chibrituri, musai tre sa-ti dea si chibriturile, si restul. De asemenea, ai dreptul sa returnezi in termen de 48 ore, fara nicio explicatie, haine, electrocasnice, etc. Nimeni nu are dreptul sa-ti refuze monedele sau banii de hartie, decat daca sunt deteriorati. Altfel, e dreptul tau sa-ti platesti un produs care costa 1000 ron de ex., in monezi de 5 bani daca asa ai tu chef.
Asta pentru ca imi place sa-mi cunosc si drepturile, nu doar obligatiile. biggrin.gif


Acest topic a fost editat de leirn: 23 Nov 2010, 10:40 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 23 Nov 2010, 11:04 PM
Mesaj #330


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699



Mi se pare normal sa te ocupi de restul din casa la fel ca de produsele pe care le vinzi.
Am plecat intr-o zi de-acasa cu 10 lei in monede de 5 si 10 bani si de-abia am reusit sa-i plasez laugh.gif Nu mi-au refuzat banii, doar atitudinea, aia de la covrigi mai avea putin si-mi arata obrazul. laugh.gif La posta am avertizat-o (greseala mea si a oricui face asta, pentru ca intretinem ideea ca monedele nu-s bune) ca-i platesc 3 lei cu marunt. A zis ca e ok, bani sa fie, dar cand i-a vazut pe tejghea (ce cuvant) s-a strambat si mi-a zis sa-i numar. Eu ii numaram pentru mine si a numarat si ea pentru ea. Ca asa se face. tongue.gif
Deci am chef si drept de 5 si 10 lei. Sa se pregateasca astea, nene! biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Gordin: 23 Nov 2010, 11:07 PM


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 1 Dec 2010, 11:18 AM
Mesaj #331


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699




Vettriano


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 13 Dec 2010, 09:33 PM
Mesaj #332


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699




Surrender




--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gordin
mesaj 30 Dec 2010, 09:27 AM
Mesaj #333


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 374
Inscris: 22 September 06
Forumist Nr.: 8.699




+
+


--------------------
Mergeam in zigzaguri anapoda, ma invarteam in loc, stiam ca oricat as fi ratacit aveam sa ajung la timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 8 9 10
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 03:06 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman