HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

17 Pagini V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rosia Montana, ...muntii nostri aur poarta?!
Sunteti de acord cu proiectul "Rosia Montana"?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 61
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
cocosel
mesaj 6 Sep 2013, 02:11 PM
Mesaj #386


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE(Marduk @ 6 Sep 2013, 11:38 AM) *
Incepe sa se subtieze numarul celor ce demonstreaza impotriva extragerii aurului de la Rosia Montana. Ce ma deranjaza este ca protestatarii nu vor ca aurul sa fie exploatat sub nicio forma la Rosia Montana, nici prin metoda dacilor nici prin alte metode mai noi, ecologice. NU este NU si atat nu se propune nimic in loc, solutii, proiecte de dezvoltare a zonei etc. Incep sa cred ca cei ce demonstreaza au alte frustrari, in baza carora au identificat un "vinovat", pe care trebuie sa-l distruga cu orice pret. Eu nu-mi doresc decat ca toti cei care demonstreaza sa se transforme, dupa ce legea va fi modificata si aprobata, in gardienii ecologici. Sa viziteze mai des Rosia Montana si sa urmareasca pas cu pas daca RMGC sau oricare alt investitor cu potential poluator, respecta legile, romanesti si europene.



N-ai inteles nimic si nici nu cred ca vei putea vreodata... aici e vorba iar de biblioteca aia stufoasa pe care ar fi trebuit sa o parcurgi.

Numarul o sa-l vezi incepand de astazi... dar nu mai spun o sa ai surprize. (si nu de la guma turbo) rofl.gif

Apoi iti mai vand un secret ... pe langa faptul ca legea nu trece de Parlament asta daca va ajunge si acolo ... mai este faptul ca ea este si prost redactata inca de la prima initiativa. scopul celor care au faurit-o, alesii nostri cei mareti nu a fost sa poate aceasta firma sa scoata aurul ci sa suga ei pentru campanii sume frumusele cu idealul ca se va face proiectul. Intelegi! ohyeah.gif

Apai acolo in Rosia... oamenii care mai detin proprietati nu mai pleaca si statul ar trebui sa incalce legea pentru a da drumul proiectului. Insa fiind doua tabere politice se vor anihila una pe alta si aurul ramane acolo sub munte.

Si ultimul secret de aici si pretutindeni oamenii din piata stiu ce voi de aici nu aveti de unde sa stiti. Cand o sa faceti un drum pana acolo veti afla si veti intelege de ce aleg acest NUUUUUUUUUUUU categoric! Exista un alt proiect musiu.

Hai ROMANIA (ca e meci diseara) ne auzim dupa manifestatiile de azi si de maine si poimaine. Incepeti sa numarati de azi, s-ar putea sa va dea cu virgula in weekend.

SALVATI ROSIA MONTANA!!





--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Sep 2013, 03:54 PM
Mesaj #387


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(cocosel @ 6 Sep 2013, 03:11 PM) *
QUOTE
N-ai inteles nimic si nici nu cred ca vei putea vreodata... aici e vorba iar de biblioteca aia stufoasa pe care ar fi trebuit sa o parcurgi.

Vezi moncher, asta-i gresala domniei tale si a multor altora ca dumneata, crezi ca exista o cheie a adevarului, sau mai multe, pe care domniile voastre le aveti in custodie si la care ceilalti n-or sa ajunga niciodata. Biblioteca mea nu este stufoasa, poate sa aiba ceva hartie facuta din stuf, dar asta n-are legatura cu ceea ce citim fiecare, cat citim, ci mai degraba cum citim. Un "clasic" in viata ne spunea: "Ganditi cu mintea voastra nu cu a celorlalti!" te-as intreba, daca tu gandesti cu mintea ta, cand scri si dai sfaturi, pe care le crezi absolute, ai mintea la tine?
QUOTE
Numarul o sa-l vezi incepand de astazi... dar nu mai spun o sa ai surprize.....
Apoi iti mai vand un secret ... pe langa faptul ca legea nu trece de Parlament asta daca va ajunge si acolo ...

Am sa-l vaz, asa cum am vazut multe altele ce mi-au trecut prin fata ochilor, unele m-au facut sa rad, altele m-au facut sa plang, dar cele mai multe m-au lasat indiferent.
QUOTE
... ultimul secret de aici si pretutindeni oamenii din piata stiu ce voi de aici nu aveti de unde sa stiti. Cand o sa faceti un drum pana acolo veti afla si veti intelege de ce aleg acest NUUUUUUUUUUUU categoric! Exista un alt proiect musiu.

Alt secret, pai cum vreti sa stie oamenii de alte proiecte, care spui ca exista, daca le tineti secrete? De cine va e teama? De rusi? de unguri? de romani? sau de neputinta proprie?
QUOTE
Hai ROMANIA (ca e meci diseara)

HAI ROMANIA.
QUOTE
... ne auzim dupa manifestatiile de azi si de maine si poimaine. Incepeti sa numarati de azi, s-ar putea sa va dea cu virgula in weekend.

Ce sa numaram? cati lipsesc sau cati sunt prezenti? Voi nu va duceti la meci?


Acest topic a fost editat de Marduk: 6 Sep 2013, 04:03 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 7 Sep 2013, 01:29 AM
Mesaj #388


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Nașul TV prezintă pe larg ceea ce se întâmplă cu adevărat în stradă, ia interviuri la oameni și transmite în direct. Nu am văzut decât secvențe foarte scurte la alte televiziuni ca iRealitatea care s-a axat pe violențele ungurilor dinainte de meci și despre ceva incidente la peluza suporterilor români iar la interviurile cu fotbaliștii au dat-o pe maidanezi. Au promis că vor da imagini din Piața Universității și când au văzut că nu erau suporteri ci manifestanți au mutat repede în studio. Curat prezentare obiectivă!


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Sep 2013, 01:29 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 9 Sep 2013, 10:50 AM
Mesaj #389


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



S-a facut numaratoarea, cateva mii pro RMGC si alte cateva mii anti RMGC. Ce urmeaza?
"... Adică, ai puțintică răbdare, balotaj la noi?... zic: nu majoritate, unanimitate o să ai, stimabile"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 9 Sep 2013, 11:40 AM
Mesaj #390


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 9 Sep 2013, 10:50 AM) *
S-a facut numaratoarea, cateva mii pro RMGC si alte cateva mii anti RMGC. Ce urmeaza?

Castiga cei care impart cele mai frumoase tricouri si cele mai rezistente galeti.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 9 Sep 2013, 12:03 PM
Mesaj #391


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



daca-l scoatem ,pa aur, mi-e ca se duce tot la coroanele si tronurile regilor si imparatilor fara numar !
PS-in tara asta nu se poate discuta serios o pb. ca n-ai cu cine ! si toti is contra!traim o comedie tragica

Acest topic a fost editat de fiatlux: 9 Sep 2013, 12:04 PM


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 9 Sep 2013, 01:16 PM
Mesaj #392


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(fiatlux @ 9 Sep 2013, 12:03 PM) *
PS-in tara asta nu se poate discuta serios o pb. ca n-ai cu cine ! si toti is contra!traim o comedie tragica

Cum iti permiti sa spui asta de cei pe care i-ai ales?

http://www.realitatea.net/victor-ponta-res...campaign=trkweb

Bineinteles tot basescu e de vina....


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Sep 2013, 01:55 PM
Mesaj #393


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Unanimitate stimabile, ce credeai ca ne mai incurcam cu comitete si comisii, s-a decis, ramane cum am stabilit. Ce mandra o sa fie Ioropa de noi, cu liniste si calm, romanii au respins in unanimitate proiectul Rosia Montana, crez c-o sa ne dea si un premiu cu diploma si coronita ecologica.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 9 Sep 2013, 02:00 PM
Mesaj #394


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 9 Sep 2013, 02:16 PM) *
Cum iti permiti sa spui asta de cei pe care i-ai ales?

http://www.realitatea.net/victor-ponta-res...campaign=trkweb

Bineinteles tot basescu e de vina....

A facut Antonescu pasul la offside laugh.gif

Deocamdata sunt declaratii - stai sa vedem votul in parlament. Daca se va mai vota... Iese si Zeus sa dea cu fulgere putin mai incolo, pe la patru...



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 9 Sep 2013, 02:51 PM
Mesaj #395


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(turbo trabant @ 9 Sep 2013, 01:16 PM) *
Bineinteles tot basescu e de vina....

”Boc, ca un laş ce e a ascuns notificările prin sertare. Marele promotor a fost însă Traian Băsescu. Acum o să plătim cu toţii”.

Astia sunt ca ceasul elvetian. rofl.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Sep 2013, 02:58 PM
Mesaj #396


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu, nici vorba de ceas elvetian, e o Popeda sovietica, infipta strategic in memoria romanilor, in caz ca, sa se stie din cauza cui platim miliarde de euroi despagubiri.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Sep 2013, 07:56 AM
Mesaj #397


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Propun o colecta nationala pentru plate miliardelor de euroi, pe care mai mult ca sigur RMGC o sa le ceara de la guvernanti. Sloganul sa fie asemanator cu unul cunoscut deja in istoria romanilor "Dati un euro pentru Rosia Montana", desi daca faci o socoteala nu prea ies miliardele necesare.

Daca dupa toata tevatura asta, parlamentul Romaniei aproba proiectul RMGC (dupa ce actiunile companiei au scazut cu 70% la bursa din Toronto) e clar ca avem de a face cu un joc bursier. Cine sunt beneficiarii acestui scenariu? probabil vom afla peste 50 de ani.

Acest topic a fost editat de Marduk: 10 Sep 2013, 08:59 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 10 Sep 2013, 09:23 AM
Mesaj #398


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



parlamentu' s-a pus pe treaba ! sper sa iasa cu NU ,pentru ca din pacate nu exista si a treia varianta care sa impace si capra si varza ,indiferent de pret ! wink.gif


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Sep 2013, 11:13 AM
Mesaj #399


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



De citit, despre cianuri smile.gif

http://inliniedreapta.net/tot-ce-populatia...uri-si-minerit/


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Sep 2013, 11:50 AM
Mesaj #400


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(fiatlux @ 10 Sep 2013, 10:23 AM) *
.... din pacate nu exista si a treia varianta care sa impace si capra si varza ,indiferent de pret !

Exista da-i prea scumpa si nu este rentabila, cel putin pentru RMGC. Eu raman la ideea mea ca daca parlamentul Romaniei aproba proiectul, totul nu-i decat un scenariu bursier.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 11 Sep 2013, 08:18 AM
Mesaj #401


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



..o mare rusine...

Sa lasi strada sa decida o initiativa economica de o asemenea importanta nu denota decat slabiciunea si lipsa de coerenta a unui guvern interesat mai mult de soarta sa decat de interesul national.

Sunt curios in ce se va converti protestul din piata, caci pentru mine e limpede ca acolo nu a fost vorba decat de exhibitionism, manipulare, necunoastere si ipocrizie (e absurd sa ai pretentia de a decide de la distanta peste alegerea celor implicati direct).

In fine, daca protestatari se afla acolo din motivele enumerate de mine, se va confirma curand...caci nu le va ajunge acest "succes"

........


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Sep 2013, 09:41 AM
Mesaj #402


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(The Dude @ 11 Sep 2013, 08:18 AM) *
slabiciunea si lipsa de coerenta a unui guvern interesat mai mult de soarta sa decat de interesul national.

Pana si tu, Brutus.....

Vand tricouri ieftine, aproape gratis cu "Che salveaza Rosia Montana". thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 11 Sep 2013, 09:43 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 11 Sep 2013, 09:45 AM
Mesaj #403


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Then fall Caesar!


ps...n-am fost niciodata fan al acestui guvern...am fost si raman un oponent a lui Traian Basescu...nu pot cu psd-ul nici in ruptul capului, pnl n-are nimic cu liberalismul...si nici nu pot sa neg ceea ce e evident si imi parvine direct, fara interpusi interesati..


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Sep 2013, 09:50 AM
Mesaj #404


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(The Dude @ 11 Sep 2013, 09:45 AM) *
...am fost si raman un oponent a lui Traian Basescu...nu pot cu psd-ul nici in ruptul capului, pnl n-are nimic cu liberalismul...si nici nu pot sa neg ceea ce e evident si imi parvine direct, fara interpusi interesati..

Si ati vrut sa scapati de dracu dar ati dat de tac-su adica psd-ul si pnl-ul.

Nu persoanele (jegoase sau nu) sunt problema ci sistemul.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Sep 2013, 12:28 PM
Mesaj #405


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(The Dude @ 11 Sep 2013, 09:18 AM) *
Sa lasi strada sa decida o initiativa economica de o asemenea importanta nu denota decat slabiciunea si lipsa de coerenta a unui guvern interesat mai mult de soarta sa decat de interesul national.

Corect. Si uite ca i-a iesit si de data asta - nu-i vad scazand in sondaje
QUOTE
Sunt curios in ce se va converti protestul din piata

Stai ca nu au terminat - urmeaza gazele de sist. Si cu astea vor sa se razboiasca hh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Sep 2013, 12:53 PM
Mesaj #406


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Inainte de protestele impotriva exploatarii gazelor de sist, cu care sunt de acord, urmeaza protestele de la Rosia Montana, pro RMGC, unde cativa mineri s-au blocat in subterean iar alti 300 de locuitori protesteaza la suprafata.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 11 Sep 2013, 02:09 PM
Mesaj #407


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Ohohooo!!! rofl.gif rofl.gif

Ce se intampla musiu, nu mai iese de o ciorba reimpartita la toti sustinatorii proiectului... ce pacat! (nici macar Ponta n-a ciupit si el de casuta)

Dupa 20000 la Universitate (duminica) si 10000 la Cluj ... alti 4000 (Iasi), 1000 in alte orase ... se pare ca va tremura chiloteii ... iar fratele Isarescu marele sustinator din umbra nu poate fi linistit! Se vor face presiuni dar o prima batalie a fost adjudecata. Mai rasfirati cu tradatorii!

Apropo se pare ca au fost de 10 mai multi ca la prima miscare cand a picat Baselu!

Sa vezi haos ce va fi daca se incearca macar unu dintre cele doua proiecte ... (Rosia sau Gaze de Sist)

Astia de protesteaza la Rosia mai bine ar lua niste seminte de dovlecel si s-ar apuca de agricultura ... iar daca vor minerit sa se duca la cuprumin sa-i angajeze si sa lase manevrele. Oricum sunt prea putini si nici macar nu au facut toti parte din comunitate ... sunt incropiti de pe ici colo si au ciupit si ei la RGMC.

Apoi da cum era de asteptat in piata s-au conturat lideri ... care vor tinte clare (pe multi ii suspectez de Europarlamentare), insa atata timp cat au notiuni oneste cel putin la prima vedere si sustin inlaturarea celor doua proiecte n-am nimc impotriva sa atace si astfel de functii. Insa daca vor face jocul bursier al lui Soros vor fi si ei anihilati de marea masa si vor intra in aceeasi categorie de PAPUSARI! Sa nu credeti ca piata ii va accepta apoi ... daca nu-si respecta promisiunile. Oricum mai bine de 10 ori cu ei decat cu vechi securisti care se simt amenintati si rup in doua emisiunile atacand multimea.

Majoritatea din piata este prea tanara si bine definita ca sa mai aiba frica de maine. Ceea ce sperie cel mai mult clasa politica. NU pot fi manevrati. NU asculta de nimeni.
Asadar anticipand ... joi veti avea in fata un proiect care in cele din urma va fi respins.

Crin castiga cateva procente, Oprescu iese din cursa singurel ... iar Ponta cauta noua primavara! (n-a reusit sa stranga banii de campanie din aur) Ceilalti inca isi ling ranile ...

Hai ne mai auzim peste ani si ani!

mwah1.gif


Viitorul suna bine!!


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Sep 2013, 02:30 PM
Mesaj #408


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(cocosel @ 11 Sep 2013, 03:09 PM) *
... Majoritatea din piata este prea tanara si bine definita ca sa mai aiba frica de maine. Ceea ce sperie cel mai mult clasa politica. NU pot fi manevrati. NU asculta de nimeni...

mwah1.gif rofl.gif
Vorbeste lumea prin targ moncher, ca n-ar fi chiar asa de nevinovati "tinerii" acestia fara frica, nemotivati politic etc. Pana la urma fiecare om are pretul sau.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 11 Sep 2013, 02:40 PM
Mesaj #409


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE(Marduk @ 11 Sep 2013, 01:30 PM) *
mwah1.gif rofl.gif
Vorbeste lumea prin targ moncher, ca n-ar fi chiar asa de nevinovati "tinerii" acestia fara frica, nemotivati politic etc. Pana la urma fiecare om are pretul sau.



Macar de-ai sti ceva corect ... da n-ai de unde. Randunelele n-au ochi pentru toti.
Mai cauta in panzele manipularii si apoi misca rotitele de sus.

Prefer tinerii in locul urangutanilor care inca sug banii publici. jamie.gif
Iar ONG-uri care s-au implicat si nu cele care au fost trimise sa acapareze se cunosc bine ...
Cele bine intentionate sunt acolo dar informatia asta nu o poti primi decat in piata.

Asa ca mai deschide o data labirintul!

rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de cocosel: 11 Sep 2013, 02:42 PM


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Sep 2013, 03:12 PM
Mesaj #410


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(cocosel @ 11 Sep 2013, 03:40 PM) *
QUOTE
Macar de-ai sti ceva corect ... da n-ai de unde....

Corect sau incorect, asta-i stirea vehiculata de media, care la randul ei cica ar fi platita de RMGC, deci indirect de Soros care este actionar la RMGC, care sponsorizeaza si ONG-urile anti RMGC. Incurcate-s caile Domnului. Dar daca George Soros vrea sa aiba control total, atunci se explica de ce actioneaza, mai ales ca are si material bun cu care sa lucreze.
QUOTE
Prefer tinerii in locul urangutanilor care inca sug banii publici... Iar ONG-uri care s-au implicat.....Cele bine intentionate sunt acolo....

Eu am o parere buna despre tineri, dar cand citesti astfel de stiri te intrebi, oare de ce, cine sunt cei care beneficiaza si intr-un caz si in altul. E ca si cum n-ai scapare, oricum ai da-o tot acolo ajungi, sluga pentru cativa arginti.


Acest topic a fost editat de Marduk: 11 Sep 2013, 03:13 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Sep 2013, 04:42 PM
Mesaj #411


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Conducatorii romani sunt geniali. Ca si poporul protestatar sau votator.


http://www.zf.ro/companii/gabriel-resource...maniei-11315469


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Sep 2013, 07:10 PM
Mesaj #412


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ramane cum am stabilit. Cineva chiar castiga din circul asta romanesc, parerea mea.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 11 Sep 2013, 07:11 PM
Mesaj #413


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



QUOTE(Marduk @ 11 Sep 2013, 02:30 PM) *
Vorbeste lumea prin targ moncher, ca n-ar fi chiar asa de nevinovati "tinerii" acestia fara frica, nemotivati politic etc. Pana la urma fiecare om are pretul sau.


Marduk, sa-ti fie rusine!

(pretul tau care e? baga-te pe bursa, poate castigi si altceva in afara de ... in care traiesti)



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Sep 2013, 07:31 AM
Mesaj #414


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher chiar nu-mi este rusine de loc, dupa cum poti observa cu proprii ochi, am scris tinerii intre ghilimele. Pe de alta parte eu personal n-am acuzat pe nimeni de nimic, mi-am exprimat parerea despre o stire pe care de altfel am si citat-o. Sper ca esti de acord ca la mareata "revolutie" din decembrie '89 macar atat am castigat, dreptul la libera exprimare si dupa cum se vede o presa libera. Asa ca te rog sa-ti retragi "rusinea" din postarea respectiva. S-auzim de niste proiecte viabile, necesare, romanilor care traiesc in Rosia Montana, indiferent de cine le detine si le poate pune in practica. "Sa fiti destepti si fara frica", cu stima.........


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 12 Sep 2013, 09:39 AM
Mesaj #415


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



"Salvati Prostia Umana!" laugh.gif

http://www.antena3.ro/politica/crin-antone...lui-227462.html

Tata socru se ia de fata mare. Tipic balcanic.

Si primul goe al tarii, care nu putea sa ramana cu inteligenta nereperata si el:

Victor Ponta: Eu am fost impotriva proiectului Rosia Montana prima data pentru ca era sustinut de Basescu si am zis ca, daca il sustine Basescu, sigur e ceva rau

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 12 Sep 2013, 09:41 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 12 Sep 2013, 08:49 PM
Mesaj #416


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



250 milioane tone de deseuri cu cianuri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 12 Sep 2013, 11:45 PM
Mesaj #417


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Concluzii falsificate pentru raportul de evaluare a Roșiei Montane

Cum spuneam, să se scoată aur primesc, dar să nu se distrugă nimic! ohyeah.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 Sep 2013, 09:57 AM
Mesaj #418


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(factura @ 12 Sep 2013, 08:49 PM) *

Nu este nici o aluzie in acest articol. Si este solutia fara cianura. ohyeah.gif

http://www.timesnewroman.ro/politic/10236-...nu-l-ia-rmgc-ul

De azi sunt fan si postac platit al gold corporation, voi fi platit in ghiuluri si lanturi da haur.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 13 Sep 2013, 11:09 AM
Mesaj #419


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Nu, nu este. Doar o diferenta intre 15 milioane Turcia (de cat era vb in articol) si 250 milioane (sper ca nu) in Romania.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 Sep 2013, 12:20 PM
Mesaj #420


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(factura @ 13 Sep 2013, 11:09 AM) *
Nu, nu este. Doar o diferenta intre 15 milioane Turcia (de cat era vb in articol) si 250 milioane (sper ca nu) in Romania.

ma refeream la articolul din timesnewroman.

Daca vorbim de ala pe care l-ai pus tu, articolul e din 2011. Deci s-a rupt digul ala turcesc si a fost "amenintata" marea neagra?

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 13 Sep 2013, 12:21 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pagini V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 08:53 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman