HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

66 Pagini V  « < 58 59 60 61 62 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Simplitate, [Jurnalul dascalitei]
(kikki dee)
mesaj 14 Nov 2012, 10:32 AM
Mesaj #2066





Guests






Raspuns la ultima ta intrebare :BIODERMA Sensibio H2O demachiant piele sensibila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 15 Nov 2012, 09:41 PM
Mesaj #2067


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumesc, draga mea pentru raspuns. Am luat ceva de la plafar, e in teste si pare ca nu le prea trece...

Diminetile foarte reci imi displac...ma deranjeaza faptul ca nu pot respira bine, ca sunt nevoita sa-mi pun esarfa la gura pe post de fular...Ce voi face la iarna? Doctora zice ca daca voi fi consecventa cu tratamentul, simptomele se vor ameliora. atat, ca astmul poate fi tinut sub control...E drept ca am mai uitat sa iau tratamentu cand mi-a fost bine...Azi am fost la controlul de 6 luni si pentru scrisoarea medicala si mi-a displacut ca din 45 de minute cat am stat in cabinetul ei, 30 a scris in registru, in fisa, reteta compensata, aia necompensata, daca s-a ocupat 15 minute de mine...Birocratia asta ne mananca pe toti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 21 Nov 2012, 08:19 AM
Mesaj #2068


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Dimineata cetoasa, intunecoasa, cafea aromata si ziare on-line...Desi sunt semne clare ca vine iarna, florile mele au luat-o razna, ele cred ca-i primavara...a inflorit o violeta ce credeam ca nu mai infloreste in veci, o muscata bicolora si mai sunt si altele imbobocite. Sa le spun, sa nu le spun ca s-au pacalit? Mai bine nu, ca le e bine in balconul meu, vad, iar mie mi-e drag de ele de mor. O orhidee are ctiva lastari imbobociti, e cam suferinda ca s-a rupt acolo de unde cresc frunzele...vad ca lupta sa supravietuiasca, ba are de gand sa infloreasca!
Voi ce mai faceti? Doar de kiki ce aflu cate ceva...Sanatate, draga mea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Nov 2012, 08:19 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Erwin
mesaj 21 Nov 2012, 11:00 PM
Mesaj #2069


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



ne bălăcim pe "vacebuc" cum zice Fonfăita! tongue.gif

E o toamnă cu năbădăi. Și iarna va fi altcumva. Cred. Pozează florile! Și eu am văzut azi dimineață niște trandafiri albi, frumoși într-o curte și tata a zis că rezistă bine fiind lângă casă spre sud și feriți de vântul rece.

Dar am primit azi vești bune! Să ai parte și tu de astfel de vești! biggrin.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(kikki dee)
mesaj 22 Nov 2012, 10:27 AM
Mesaj #2070





Guests






Draga dasca indiferent de rezultatul tomografiei viata merge mai departe mai mult decat atat sunt norocoasa ca nu am nici cel mai mic disconfort nici cea mai mica durere iar eu am sa-mi vad in continuare de viata mea frumoasa .Daca este de facut tratament l-oi face, daca trebuie sa-mi schimb modul de viata o sa-l schimb iar daca trebuie musai operatie o sa o fac in cel mai scurt timp dar nu aici o sa ma gandesc unde . Multumesc de grija ! mwah1.gif
Acum am nevoi de un sfat si sper sa nu te supere in vreu fel intrebarea mea. Profesoara copilului meu este o tipa aparte eu as spune altfel decat mi-a fost mie dat sa intalnesc in breasla asta a dascalilor . In fine a refuzat sa primeasca pana si o cutie mica de bomboane . Eu una nu vreau sa o mituiesc sa o fac sa se poarte altfel cu al meu copil sau sa-i cer ceva in schimul a ceea ce-i ofer din inima si cu drag . Ce ma sfatuiesti sa fac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 22 Nov 2012, 10:49 AM
Mesaj #2071


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Sanatate!


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 23 Nov 2012, 09:04 PM
Mesaj #2072


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Erwin, fb-ul pe mine ma cam inhiba, prea multa lume! mi-a placut sa reintalnesc oameni de alta data acolo! Oricum fb-ul si blogareala ne-a stricat comunitatea...unii hangii nici nu mai dau pe aici!
Florile le-oi poza, dar iarasi am uitat sa le micsorez si mi-e rusine sa cer mereu ajutor...deh, mi-s batrana, maica!

Kiki, iata ca mai sunt si astfel de oameni...Respecta-i profei atitudinea, sa stii ca e suficient sa-i multumesti pentru progresele lui M. si sa te vada implicata in educatia lui.

Ma bucur enorm ca nu-i chist hidatic si ca esti sanatoasa! M-a facut sa te admir faptul ca aveai solutii si in caz ca da si ca nu te-ai vaicarit. Bravo, fata draga! Esti puternica!

Andra v, multumesc! Sanatate si tie !

Azi : pachet pentru mezina, pleaca B. maine la ea.Eu sunt bine, saptamana a trecut ca fulgerul...

I-am luat cumnatei lânuri/fire colorate sa croseteze iarna asta la gura sobei si sa nu mai cada in depresie...S-a bucurat! Saptamana trecuta am fost la ei si mi s-a parut prea exuberata.Sper sa fie ok. Are o catelusa tare dragalasa, m-am jucat cu ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(kikki dee)
mesaj 29 Nov 2012, 08:19 AM
Mesaj #2073





Guests






multam mult dasca !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(kikki dee)
mesaj 4 Dec 2012, 08:20 AM
Mesaj #2074





Guests






M-am gandit sa trec pe aici sa-ti las un gand bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 5 Dec 2012, 10:01 PM
Mesaj #2075


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumesc de gandul cel bun, draga mea!
Azi sunt nostalgica...nu mai am cui pune dulciuri in ghete, puii mei au zburat din cuib! Sper ca tu te bucuri din plin alaturi de copilul tau. Astept etapa de bunica, sper sa nu-mi sperii nora sau ginerele, dar stiu ca ma voi distra cu nepotii!

In alta ordine de idei, sunt bine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(kikki dee)
mesaj 7 Dec 2012, 10:20 AM
Mesaj #2076





Guests






mwah1.gif ne bucuram, ne bucuram ! eu astept poze cu nepotei rolleyes.gif nu mai ai mult ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 7 Dec 2012, 02:01 PM
Mesaj #2077


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Casa de piatra si multa bucurie!

Cat despre fb, cred ca este cea mai neinspirata inventie a secolului. Alaturi de bloguri.





--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 7 Dec 2012, 04:40 PM
Mesaj #2078


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



rolleyes.gif Andra, nu-i nicio veste de nunta inca, sper doar ca urarile tale sa fie de bun augur si sa aud ca voi fi soacra in curand! mwah1.gif Deocamdata singurul nepot e motanelul lui B., o frumusete, de altfel!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 7 Dec 2012, 04:51 PM
Mesaj #2079


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



In clasa mea se petrece o drama...O tanara familie frumoasa este zdruncinata profund de durerea unei boli necrutatoare...Tatal unei eleve,un barbat tanar cu un suflet frumos are leucemie...Fetita lor e trista ca parintii sunt la Bucuresti la spital, nu stie dimensiunea dezastrului, ma anunta in fiecare zi ca tati este mai bine...
M-a impresionat faptul ca ceilalti parinti au raspuns indemnului de a-l ajuta financiar pe bolnav si azi s-au strans deja 1000 de lei, sper sa mai reusim ceva, ceva si saptamana viitoare! Sunt oameni modesti si totusi au dat din putinul lor.
De joi de cand am aflat sunt adanc tulburata...Ii admiram pe acesti tineri, erau mereu alaturi de fiica lor, o duceau pe rand la dans, la sah...Sper sa existe vindecare si sa faca Dumnezeu o minune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 19 Dec 2012, 11:52 PM
Mesaj #2080


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Buna sa va fie inima, dragilor!
Pustie curtea hanului, dar mie mi-e drag sa beau un ceai la o masa linistita, langa un foc bun, cu prieteni...
Asa iarna ce s-a asternut peste lume, e frig afara si cald in casa, e bine in suflet si mi-e dor de cei ce nu mai traiesc decat in inima mea...
Maine am zi plina si nu pot adormi...ma voi descurca eu cumva, cu ceva ajutor divin!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(kikki dee)
mesaj 27 Dec 2012, 02:51 AM
Mesaj #2081





Guests






sarbf.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 31 Dec 2012, 06:26 PM
Mesaj #2082


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumesc, draga mea!

Urari de an nou cu sanatate si viata buna va adresez din inima, dragii mei!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 2 Jan 2013, 05:54 PM
Mesaj #2083


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



La multi ani, dascalita!


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 5 Jan 2013, 05:27 PM
Mesaj #2084


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumesc, Andra!Toate cele bune si tie in 2013!

Am ramas in urma cu scrisul sau...nu mai simt nevoia sa scriu? Ma intreb eu... mad.gif Imi lipsesc oamenii care ma atrageau pe han, comunitatea aceea, relatia aceea dintre oameni, prietenia...Acum toata lumea a fugit pe Fb, dar acolo nu-i acelasi lucru. Oricum, eu am avut parte de prieteni buni aici si sper ca nu sunt doar virtuali!

Anul 2013 m-a gasit bine mersi, odihnita, impacata si sanatoasa. Am petrecut singuri acasa, cu motanelul doar, caci copiii au luat-o care-ncotro. Baiatul la Brasov, iar fata la Focsani, cu prietenii, ca doar nu erau sa faca cu mama si tata Revelionul. Au trecut si sarbatorile, incerc sa ma reobisnuiesc cu zilele normale, fara festivism...Dupa ziua de maine cand e aniversarea si onomastica fiicei noastre, apoi...vedem ce-om mai face.Oricum ea e plecata la Buc. si noi aici...
Ce vreau sa spun eu aici insirand cuvinte fara rost? Ca am ramas singuri, ca niste batranei, ca anul acesta ne vom plimba mai mult, vom incerca sa ne reorientam prioritatile, ca degeaba am gatit eu toate bunatatile incercand sa recreez timpurile de odinioara, copiii s-au bucurat de ele, dar pe fuga caci au avut de facut si altele...Ceea ce este firesc! Asa ca multumim divinitatii pentru sanatate, pentru copiii buni pe care-i avem ( fiecare s-a intalnit cu Mos Craciun si ne-au facut surprize frumoase), multumim pentru pacea si armonia din casa noastra si ne rugam pentru norocul pruncilor nostri si pentru sanatate, ca-i mai buna decat toate.
Ceea ce va doresc si dumneavoastra, cei care mai treceti prin odaita mea, inchiriata cam de mult la Hanul Ancutei!


Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 27 Jan 2013, 03:28 PM
Mesaj #2085


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Daca am spart ecranul laptopului...inseamna ca imi va merge tot anul prost pe linia asta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 28 Jan 2013, 10:17 AM
Mesaj #2086


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Mnuuu, înseamnă că e nevoie să reînnoiești câteva chestii, cum ziceai de priorități... hug.gif


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 2 Feb 2013, 07:52 PM
Mesaj #2087


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Asa de bine le spui tu pe toate, bibicule! ohyeah.gif Citez aproximativ...Am inceput cu schimbarile. Prioritatea nr.1 a fost schimbarea adresei de mail, n-am mai stiut raspunsul la intrebarea secreta, u mai exista adresa de mail de rezerva... Asa ca acum sunt cu . nu cu _

Sunt din nou ingropata in hartoage, ocupata pana peste cap, calculatorul asta, o rasnita veche, a necesitat timp sa poata fi folosit...bani de unul nou vor fi candva, nu stiu cand....Deocamdata multumesc lui Dumnezeu ca il am si merge acum foarte bine!E laptopul vechi al lui B.
In rest noi suntem bine, cu dor de Ralu mereu, ea s-a cam invatat cu viata ei, vine rar acasa, sper sa aiba noroc oriunde ar fi. B e bine, e fericit, faptul ca e aici in oras imi da o stare de bine, de siguranta, deh! egoism de mama.
Omul meu e super bine, bun gospodar si mare plimbaret de iarna. Cum da un pic de soare, fuga la Dunare, la plimbare, la shoping de peste proaspat, viseaza la primavara ca oile la iarba verde.
Repet ca regret ca hanul se goleste de musterii...mi-e dor de vremuri trecute!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LINICA
mesaj 13 Feb 2013, 03:54 PM
Mesaj #2088


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 640
Inscris: 6 August 04
Forumist Nr.: 4.202



Citind ce ai scris despre Ralu, ma vad pe mine acum vreo mai bine de zece ani in urma... Acum nu stiu cum sa merg mai des pe-acasa! Si nici ca reusim...
Dar fiecare etapa din viata e plina de invataminte si straduinte. Sunt sigura ca se gandeste la voi poate mai mult decat constientizeaza ea insasi...

Imbratisari si succes la hartoage! smile.gif

Cat despre musterii... stai sa vezi cand or navali cu totii, de dor de calitatea conversatiei si de oamenii faini, care tot pe-aici au ramas. smile.gif Putini, dar cei mai buni! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 17 Feb 2013, 01:36 PM
Mesaj #2089


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumes, Linica! Sper sa ai gura aurita si sa navaleasca musterii dornici de conversatii de calitate! mwah1.gif

Cu hartoagele aproape am gatat, maine trebuie sa caute Omu' o roaba sa-mi aduca biblioraftul la scoala...Munca in van si-n zadar, dar...vine controlu' si daca astea nu-s, degeaba stiu picii mei sa scrie, sa rezolve probleme si sa povesteasca despre sistemul solar!

Azi nu mai fac nika! Tocmai mi-am vopsit unghiutele si am constatat ca m-am surmenat si neglijat, ceva de nepermis! Ba l-am repezit si pe Omu cand m-a chemat la masa...sunt pur si simplu de neiertat! Asa ca...un pic de autocontrol, cucoana! jamie.gif Gata, m-am tras de urechi, mi-am scuturat o leaca autostima de praf si ma duc sa trag un somn de ala, de duminica dupa amiaza.
Va imbratisez si vin sa spun cum am iesit la inspectie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wulfenia
mesaj 18 Feb 2013, 07:57 AM
Mesaj #2090


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.537
Inscris: 20 January 10
Forumist Nr.: 15.788



Trec pe aici sa-ti spun ca, desi am botezat matza tricolora Catita, si am luptat pentru asta, cativa destepti din jurul meu atata au strigat-o Bella c asa i-a ramas numele. S-a schimbat si numele pisicii alb-negru, din Stela in Border Cat. Oricum ele nu raspund la numele astea ci la numele de Sally. smile.gif


--------------------
Life's lessons are simple once I give up the struggle.

What I do today is important because I am exchanging a day of my life for it.
—Hugh Mulligan

Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 18 Feb 2013, 10:00 AM
Mesaj #2091


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Draga mea, iti multumesc ca ai vrut sa ai o Catita alaturi.Inteleg ca n-a prin numele acesta caci e greu pentru nativii de alta limba sa retina numele Catitei. Se mirau romanii de acest nume, daramite italienii tai...Macar asa o pomenim pe frumoasa mea Catita...Vezi, ea e nemuritoare. Si la fratele meu in curte traieste o Catita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wulfenia
mesaj 18 Feb 2013, 12:46 PM
Mesaj #2092


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.537
Inscris: 20 January 10
Forumist Nr.: 15.788



Ieri am aflat ca din punct de vedere genetic, doar femelele pot avea blanita in 3 culori smile.gif


--------------------
Life's lessons are simple once I give up the struggle.

What I do today is important because I am exchanging a day of my life for it.
—Hugh Mulligan

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 18 Feb 2013, 05:01 PM
Mesaj #2093


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(wulfenia @ 18 Feb 2013, 10:46 AM) *
Ieri am aflat ca din punct de vedere genetic, doar femelele pot avea blanita in 3 culori smile.gif



Pot sa confirm! Si eu tot asa stiu. Si am avut la viata mea ff multe pisici. smile.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 21 Feb 2013, 07:28 PM
Mesaj #2094


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Uite ca eu nu am stiut asta despre Catita mea, ma bucur sa aflu acum.
Voi ce mai faceti, dragelor?

Am avut inspectia aia, a fost foarte bine- ma asteptam de altfel! Dupa ce mi-am scuturat de praf stima de sine am dat in extrema cealalta!:)) Cred ca am scuturat-o prea tare! Hartiile au fost in regula, asta era cosmarul meu, oricum mai erau si lipsa, dar...bine ca nu s-a vazut! laugh.gif Sa nu ma bucur ca stia mai stau o saptamana pe capul nostru!
O hangita mi-a sunat din clopotel ce se apropie martisorul...Habar n-aveam, asa prinsa de 1000 de griji, am uitat si de curgerea timpului...Ar fi trebuit sa-mi dau seama, e primavara deja , e soare...nici pe asta nu-l vad, ca stau mai mult in spatii inchise!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 25 Feb 2013, 12:13 PM
Mesaj #2095


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Ziceam ca am incepun anul cu pagube, gen spart displayul la laptoapa? Ei, continuam... Lui Ralu i-a fost futat telefonul din buzunar, telefon bun ce abia-l primise de la frac-su de mos. A fost in stare de soc, ca nu-i venea sa creada si a bocit o noapte. Mare noroc ca stia nr. meu pe derost! Astfel...esti rupt de realitate cu minunile astea ...Cand era mica, ea era agenda mea telefonica la telefonul fix, pana sa deschid agenda o intrebam ce numar are cutare si stia!!! Bine, a reclamat furtul, dar sunt slabe sperante sa-l mai recapete. Ea spera ca va fi identificat dupa gps...Eu nu sper nimic. Acum trebuie sa ajutam copilu sa-si ia altul.

In rest, un sfarsit de saptamana cum mi-as mai dori, excluzand patania Ralucai. Sambata ne-au invitat B. si iubita la masa la un restaurant cu specific pescaresc, iar duminica au venit la noi, le-am facut clatite la desert, ca asta era miza...

Am uitat( nu eu, ca eu de regula uit chestiile astea!) de parastasul pentru soacra mea, ce trebuia facut pe 9 februarie. Cumnata mea si-a rupt piciorul la sevici si imediat si-a amintit asta, cica i-a dat branci mamaia sa-si aminteasca! ohyeah.gif Asa ca ea fiind in ghips, eu ii fac sambata , pe 2 martie, cu intarziere, parastasul. Eu stiu ca nu-i bai, ca si ea facea parastasele pentru socrul meu dupa cum isi amintea...Acum noi suntem nurori, dar feciorii ei ce-or fi pazit, de nu si-au amintit s-o comemoreze pe mama lor? Inca o data mi se confirma ca esti, atat cat esti... mad.gif

Gata, pauza mea de traca-tranca s-a terminat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 4 Mar 2013, 11:11 AM
Mesaj #2096


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Asa...Cu intarziere va doresc o primavara asa cum va doriti! Baba mea-i pe 6, ca am facut situatia clara a tuturor, cand li-s babele, i-am invatat si pe piticii mei de la scoala, ca trebuie sa stie si ei chestiile astea ce tin de traditie, no? Bine, ca saptamana asta voi avea dare de seama zilnica: Doamnaaaaa, astazi e baba lu' Nicu, nu-i asa ca nu ne dati test, ca e soare si-i frumos, nu puteti sa stricati tocmai baba lui, va rugam, doamnaaaaaaa! devil.gif

Am a avut inca o saptamana plina-plina! Brigada era inca la noi, s-au verificat dosarele/dosarele si ca sa fie toata bune, pana duminica dimineata trebuia depus ALT DOSAR pentru ca se restrange un post de invatator, si sa vedem cine nu are punctaj, sa alea, alea... L-am depus ieri, dupa ce sambata dimineata am fost asa: de la 6-9 la biserica ( prima tura! ohyeah.gif ) cu coliva si colacii pentru mama-soacra, de la 9-12 la scoala, supravegehere concurs scolar/olimpiada, de la 12-15 corectat lucrari concurs...Pe la 16 am venit acasa, noroc de Om ca impartise pomenile, facuse ceva de papa, pusese si musafirii ( cumnat, copii) la masa...M-am apucat de hartii iar, pana la o ora din noapte, ca duminica la ora 9 trebuia depus si cel cu punctajul pentru restrangere. Pe la 7 dimineta ma suna o colega la fel de obosita ca si mine, ca la punctul x ce mama lu' proces verbal sa trecem. Omu, mad.gif care ma vede in pat zice : macar tu ai dormit vreo 2 ore, dar asta de suna acum cred ca n-a inchis un ochi...Saracele de voi! mad.gif Asa. S-a terminat si cu asta, s-a hotarat cine pleaca in restrangere, acum sa vedem cine-mi mai toaca neuronii ca am avut zile cand mi-au scapat, necontrolat blink.gif blink.gif , injuraturi tiganesti de tot!

Bucurii de saptamana trecuta: -soare ce-a aparut si mi-a dat energie!
-florile si martisoarele primite de la elevi, sot si B.
- un stol de buburuze sclipitoare aterizate in clasa mea trimise de kiki pentru scolarite. Multumim inca o data! Ralu inca nu si-a vazut cercelusii, dar stie ca n-ai uitat-o si-ti trimite pupicei!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 17 Mar 2013, 07:58 PM
Mesaj #2097


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



mwah1.gif O primavara frumoasa!


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 26 Mar 2013, 07:29 PM
Mesaj #2098


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Andra, mwah1.gif Multumesc! Nicicand nu fu mai alba iernatica asta de primara!

Mda, zapada, zloata, viscol...vedem ce-o mai fi maine, ca duminica cica avem 20 de grade.

Eu. Comportament de codependenta. Omu' e la dentist. Intarzie. Incep sa am palpitatii...Sun. Normal ca raspunde cu vata-n gura. Uf!

Azi am intrat in colaps si pentru ca Ralu nu-mi raspundea la telefon de dimineta. Intra robotul. Mai, lucreaza, dar...chiar asa? Aveam inima cat un purice. Ajung acasa, intru pe fb si-o intreb de ce nu raspunde la tel. Raspunde instant...Telefonul era descarcat si n-a observat. Uf!

Asa ca acum incerc sa-mi revin. Sa ma relaxez. Ceea ce va doresc si voua!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 22 Apr 2013, 07:50 PM
Mesaj #2099


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Se implineste un an de cand l-am vazut ultima data pe tata...Nici nu am acceptat ca nu mai este, in fiecare dimineata ma trezesc cu gandul ca poate azi nu-i mai este rau, ca o sa-l sun mai tarziu...instant imi dau seama ca n-am cum...nici nu i-am sters numarul din telefon. Pe 26 aprilie a plecat, pe 24 l-am vazut ultima data facandu-mi din mana a adio. Sambata o sa-i facem pomenirea...Mi-e dor de el, mi-e dor de ei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 2 May 2013, 11:16 AM
Mesaj #2100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Se apropie Pastele si-i asa diferit totul...Cand erau copiii mici nu-mi vedeam capul de treburi:curatenia nu era niciodata gata, bucatria ma solicita la maxim...Acum e curat, iar de gatit pentru noi doi...e floare la ureche, mai ales ca mai mult Omul e la butoane! sorry.gif
Anul acesta vom fi doar cu Ralu si motanelul, B e plecat la Londra, finii-s ocupati si ei.
Ma tot gandesc ce sa mai tai de pe lista ...Fac drob, racitura de cocos si salata beuf, cozonac, pasca...cam mult!
sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pagini V  « < 58 59 60 61 62 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 8 June 2024 - 11:48 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman