HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

66 Pagini V  « < 36 37 38 39 40 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Simplitate, [Jurnalul dascalitei]
dascalita
mesaj 29 May 2009, 08:52 PM
Mesaj #1296


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



AMR 1 !!! thumb_yello.gif
Apoi, macar un timp de odihna si pregati si licenta...

Nu ma simt in apele mele, am tras cu examenele, am neglijat multe altele si deloc lipsite de importanta!
Am devenit irascibila si nu pot sa ma echilibrez...Bine, nici nu mi se ofera posibilitatea unui echilibru! mad.gif Omul meu se simte neglijat si dat deoparte...Pentru un timp, i-am spus! Uneori am impresia ca unii barbati nu se maturizeaza niciodata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 30 May 2009, 08:47 PM
Mesaj #1297


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Am facut piata si am bucatarit de dimineata, am luat masa in familie ( ca alta data!) sorry.gif , am dormit la pranz...
Mai citesc un pic in seara asta si maine...gata! Macar o saptamana nu mai pun mana pe nicio carte!
Am pregatit pachetul pentru Ralu, maine dimineata inainte de a pleca la examen il pun in sacosa si-l duce tat-su la tren. Mi-am facut o lista in bucatarie sa nu uit ceva...
Saptamana asta ma duc la tata, saracul, nici la el n-am fost de trei saptamani...Sper ca s-au copt capsunile, mereu ma intreaba Ralu de ele.
Nu ma simt prea bine...as dormi !!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi2exCarmelit...
mesaj 31 May 2009, 07:17 AM
Mesaj #1298


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 72
Inscris: 25 April 09
Forumist Nr.: 13.817



fa ca mine:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 31 May 2009, 07:17 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
dascalita
mesaj 31 May 2009, 10:24 PM
Mesaj #1299


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



ohyeah.gif Asta am facut azi! Am lenevit ca o pisica...am motait toata ziua cu o carte in mana (literatura, nu studiu!!!).
Azi am terminat examenele. Am absolvit facultatea, cum s-ar zice...Am simtit o mare oboseala, inca n-am avut nicio satisfactie, alea, alea...Poate or veni mai tarziu sentimentele astea.
Saptamana asta nu pun mana pe nimic, incerc sa ma odihnesc atat cat imi permite incheierea anului scolar ce urmeaza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 31 May 2009, 10:34 PM
Mesaj #1300





Guests






Vin ele si sentimentele alea smile.gif hug.gif Dupa ce te relaxezi si iti dai seama ce ai realizat wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 1 Jun 2009, 08:37 PM
Mesaj #1301


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Simt o maaare plictiseala de tot si toate!
Singurul lucru pe care l-am facut cu simt si responsabilitate a fost picnicul de ziua copilului azi...Pentru ca saptamanile trecute nu mi-a ajuns timpul, n-am rezervat nika special pentru pitici si ma simteam naspa...Asa ca azi i-am scos in parc, cu minge, concurs de desene, pictat baloane...Ne-a ajutat si vremea care a fost ok. Le-am pregatit (eu le-am platit si mamicile le-au pregatit) sanvisuri cu mancare sanatoasa, cirese, pere, apa plata.Am insistat pe hrana fara E-uri si au vazut si ei ca s-a putut si fara sucuri si alte alea!Una peste alta a fost o chestie foarte reusita si am scapat si de aglomeratia din locurile cu traditie , vizitate cu astfel de ocazii. Dupa ce descarc pozele, o sa vi le arat.
Dupa aceasta , am "zacut" sa zic asa, in refacere...Cel mai tare ma deranjeaza ca-s tare irascibila !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 2 Jun 2009, 08:15 PM
Mesaj #1302


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Am reusit sa racesc...Stranut si ma gandesc sa nu ma ia astia la ochi ca am facut gripa porcina... devil.gif mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 3 Jun 2009, 07:31 PM
Mesaj #1303


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Deci,ma izolati, nu? Va temeti ca va contaminez????
Stranut in continuare de numa'...Ori porcina , ori alergie...Acum doar castanii mai sunt infloriti, oare de la astia mi se trage?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 3 Jun 2009, 08:13 PM
Mesaj #1304


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



QUOTE(dascalita @ 3 Jun 2009, 08:31 PM) *
Deci,ma izolati, nu? Va temeti ca va contaminez????

pash.gif mwah1.gif Nu ne temem devil.gif ... Însănătoşire grabnică!


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ça m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 3 Jun 2009, 10:44 PM
Mesaj #1305


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Dasca, hai sa stranutam in cor, ca si eu stranut de vreo cinci zile. biggrin.gif

Eu n-am inteles prea bine, mai sus zici ca ai absolvit facultatea. Chiar asta voiai sa spui sau te refereai la anul universitar?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 4 Jun 2009, 05:25 AM
Mesaj #1306


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Ma laudam , sorry.gif draga mea, ca am terminat si anul 3, mi-au mai ramas doua examene: modulul psihopedagogic final si licenta.
Deci, mai am doua hopuri...sunt absolventa, dar nu licentiata inca!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 4 Jun 2009, 10:56 AM
Mesaj #1307


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Mama doamne, dar cand au trecut trei ani?? Eu aveam impresia ca abia esti in anul intai. Sunt varza.

Situatia e clara, esti absolventa! Felicitari draga mea, esti o inspiratie pentru mine! yay.gif ulala.gif flowers.gif clapping.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 5 Jun 2009, 11:40 AM
Mesaj #1308


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Trei ani de zile??? Doamne ce repede a trecut timpul! Felicitari si din partea mea! Capat si eu curaj sa-mi adancesc studiile.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 5 Jun 2009, 08:05 PM
Mesaj #1309


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multam' de felicitatiuni, dragelor! mwah1.gif Andra, prinde curaj, o sa ti se para extrem de mult si greu la inceput, apoi...vorba ceea: ce repede a trecut! sorry.gif
Si, da! acum zic si eu la fel... sorry.gif Ce repede trec anii ! Nici mie nu-mi vine sa cred ca am absolvit, am trecut prin perioade foarte grele in acesti trei ani, m-a batut gandul sa abandonez, numa' ca mi-a ajutat Cel de Sus si am ajuns pana aici. Sper sa trec si de celelalte doua hopuri cu stresuri si traume minore, ca deloc, sigur nu-i posibil! sorry.gif


Am venit acum de la tata.Sunt obosita maxim, multumita insa ca l-am gasit sanatos la trup si suflet. Am vorbit, i-am gatit ce-a vrut el: supa cu galuste , pilaf si snitele.
Tatal meu citeste acum la batranete ce-i pica in mana: carti religioase, Karl May sau despre dr. Mengele! Pentru ca nu prea are cu cine discuta, am avut placerea sa filosofam aseara pe toate temele...doar la categoria Soldatul Svek m-a gasit deficitara, de alea n-am citit si...mi le-a recomandat calduros , dragul de tata!
Am cules (adica am pus o fetita sa-mi culeaga, sa nu ma laud io!) capsuni pentru Ralu , ca ma bazaie la cap de cateva zile ca viseaza la capsunile de la tara, ca alea din piata ce si le-a cumparat n-au gust si nici parfum. Am adunat frunza de vita sa fac maine sarmale ca-s Mosii de vara si se imparte pentru cei adormiti in vase noi...Va trebui sa ma scol cu noaptea in cap pentru asta, nu-i bai!
Maine gatesc si pentru Ralu, am progamare la coafor, seara avem o nunta la Braila...Sper sa nu adorm la nunta, cu agenda mea incarcata pentru maine... ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de dascalita: 5 Jun 2009, 08:56 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 7 Jun 2009, 12:57 PM
Mesaj #1310


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



N-am adormit la nunta, insa am suferit de cald de numa'! Aerul conditionat n-a prea facut fata in restaurantul acela...
Mereu surprinzatoare intalnirile acestea de familie...Am cunoscut un var de care nu stiam ca exista, o chestie de frati despartiti de muta vreme...Ceea ce m-a surprins a fost intuitia mea ! Cand l-am vazut, fara sa stiu cine este, am obsevat asemanarea uimitoare cu bunica mea paterna...M-am gandit atunci la ea si-i tot spuneam fratelui meu sa-l priveasca si sa-mi spuna si el daca nu obseva acelasi lucru. Dupa putin timp, am fost prezentati si ni s-a explicat tragedia despartirii fratilor , regasirea, etc...
Mda...Viata!
Fratii astia despartiti de copii, erau verii tatalui meu. Pe unul dintre ei, cu care a tinut legatura foarte bine, tata l-a descoperit, tot pe seama asemanarii fizice in tineretea lui. Povesteste el ca era la un targ in Braila, cand cineva i-a spus ca e un baiat de pravalie undeva care-i seamana leit. Tata l-a abordat, l-a intrebat de unde-i, cum il cheama, etc. Numele si locatia nu-i spunea nimic, asta fusese infiat de o familie si nu stia nimic de familia lui adevarata. Au concluzionat ca seamana bine, dar ca n-au nici o legatura de rudenie. Ajunsi acasa, fiecare povesteste intampalrea parintilor lor si tata afla ca mai are niste veri de la o sora a mamei lui care a murit de tanara si copii au fost dati de crescut ,celalalt afla atunci ca este infiat de cei care l-au crescut si ca cel cu care s-a intanit in piata poate fi o ruda de sange. S-au cautat reciproc prin targul din Braila o vara, pana la urma s-au intalnit si au tinut o legatura stransa toata viata, mai ceva ca niste frati. Ei, aseara la nunta am cunoscut urmasii altui copil din cei imprastiati prin lume de soarta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 9 Jun 2009, 10:02 PM
Mesaj #1311


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



De obicei sunt o persoana echilibrata...Uneori explodez si asta nu-mi place, ca nu ma pot controla! Azi am avut iar o iesire de aceea, m-am luat tare de un coleg de cancelarie, o lichea de altfel, pe care de obicei il evit...Oare trebuie sa mai lucrez la comportamentul meu sau e bine ca i-am platit-o berbecului? Oricum, desi nu suna ok, ma simt bine ca i-am zis cateva ! Trebuia sa-i zica cineva care e parerea celor multi si ca buna noastra crestere nu inseamna aceptarea magariilor lui!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 10 Jun 2009, 11:00 AM
Mesaj #1312


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Eu zic ca ai facut bine.
Si mai bine ar fi sa putem spune ce ne deranjeaza si sa-i mustruluim pe nesimtiti cu calm, dar e bine si la nerve decat de loc. spoton.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 10 Jun 2009, 06:34 PM
Mesaj #1313


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Nici eu nu sunt de parere ca trebuie sa tacem fata de nesimtiti. Desi este ideal, e foarte greu sa reactionezi pe moment cu calm. De aceea prefer sa tac pe moment si sa-i spun ceva dupa o perioada de timp (cam doua ore), la rece. Ajunge la tinta garantat. Insa, vorba Felinei, bine si la nervi decat deloc.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 10 Jun 2009, 07:04 PM
Mesaj #1314


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Dragelor, multumesc pentru sustinere! Impricinatul era astazi tare spasit, eu cam intepata, l-am evitat cat s-a putut!

Deci, am o problema de sclerotenie! Azi, trebuia sa-i pun Ralucai plicul cu cerceii Felinei la tren. Vorbesc cu fata, fixam trenul convenabil (eu sa evit canicula am zis ca-l pun la cel de ora 18) .Pun cerceii intr-un plic mai mare cu niste hartii fara valoare in el (sa-i zic mecanicului ca-i trimit ceva cursuri devil.gif ) si plec la gara. In maxi taxi mi-am dat seama ca am plecat fara plic de acasa... 50.gif Sun fata si-i spun, asta rade de se sparge, eu am neste probleme existentiale... cry.gif
Mi-am luat o inghetata si am venit acasa...Ce sa-i spun omului? Ca am vorbit cu Ralu si mi-a zis ca nu poate ajunge la tren... laugh.gif Bine ca n-a vazut plicul uitat acasa! Nu stiu de ce nu i-am spus adevarul...Ba , stiu! Mereu ii fac obsevatie ca e imprastiat! Acu'...eu am fost si mai si! sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 11 Jun 2009, 11:04 AM
Mesaj #1315


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Vai mai Dasca, nu ti se pare ca esti prea dura cu tine? Adica si ce daca ai uitat?

imi miroase a perfectionism p'aici, ce ne facem? biggrin.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 11 Jun 2009, 08:25 PM
Mesaj #1316


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Eu credeam c-am fost prea blanda! devil.gif Pai, palarie si ochelari de soare mi-am luat, sticla cu apa...m-am intors dupa ea, telefon si margele asortate aveam! Si unde plecasem?
La plimbare?
M-am trezit ca n-aveam ceea ce era esential! ohyeah.gif



Sunt pe ultima suta de metri cu anul scolar. Mai am de scris cartile de premii si gata! Azi am incheiat situatia, carnete, catalog. Abia astept vacanta ! stiu ca dupa vreo doua saptamani mi-e dor de piticii mei, dar acum abia astept sa termin!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 13 Jun 2009, 07:09 PM
Mesaj #1317


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



A venit vacanta, cu trenul de Franta, hai copii la joc, cartile pe foc! laugh.gif

Asta era refrenul cu care ne intorceam acasa, dupa ultima zi de scoala, in copilaria mea!
Cartile pe foc nu le puneam, dar...era sentimentul acela de "gata" cu obligatiile!

Am terminat cu scoala, serbarea de premii, pupaturi si urari de vacanta frumoasa.Am venit acasa cu bratul de flori de rigoare si o senzatie de usurare si mai ales de multumire ca am putut sa ma incadrez in grafic cu toate, ca pe fetele picilor mei s-a vazut bucuria specifica primei zi din vacanta mare.
Am tras un somn de zile mari azi, mi-am incarcat bateriile pentru saptamanile care urmeaza. Din seara asta incep sa citesc pentru examenele finale, s-o iau incet, calculat si sa nu intru in panica!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 14 Jun 2009, 09:58 AM
Mesaj #1318


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



Nu intra în panică, multă baftă! mwah1.gif


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ça m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 14 Jun 2009, 03:19 PM
Mesaj #1319


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumesc, sper sa nu intru in panica daca am inceput asa devreme cu invatatul! Acum, cand sunt degrevata de o parte din obligatiile de serviciu, sper ca-mi va fi mai usor!

Ieri am gatit pentru familia mea, am smotruit un pic apoi am tras un somn de zile mari! Vreo patru ore de somn la pranz mi-au asigurat o noapte alba de numa'! Am citit pana la un timp, apoi am vazut niste filme...la al treilea am adormit, abia! Era unul despre comunisti chinezi! laugh.gif

Astazi am facut compot de cirese pentru iarna si am citit. Omul meu a fost la pescuit si a prins o insolatie de mai mare dragul, ca pestii au stat la dos! laugh.gif

Ciresele le-am avut de la zugravul ce l-am terorizat in primavara asta. tongue.gif Nu m-am asteptat sa-l vad la usa cu sacosa de cirese...Am vrut sa i le platesc si...mi-a spus ca-s din parte lui, asa, ca s-a simtit apreciat la noi. Da, am apreciat ce-a facut, dar ce l-am mai cicaliiiiit, mama mia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 17 Jun 2009, 08:10 PM
Mesaj #1320


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Of, am mult de invatat, nu mai am chef, e prea muuult! sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 21 Jun 2009, 04:45 PM
Mesaj #1321


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



N-am mai trecut de multisor pe aici pentru ca n-am prea avut noutati.
Zilele trecute am fost pe la Florin, are o iubita rolleyes.gif , era fericit si i-am facut si eu o bucurie cu care l-am "amagit" ca pe bebei de o luna! I-am promis un cadou frumos daca sta cuminte la pat si are rabdare. Nu i-a fost prea usor, el era mai plimbaret asa...Dupa ce a plecat la Chisinau am mai primit niste banuti pentru el, 450 lei, de la o colega de-a mea. M-am gandit atunci sa-i iau ceva si pentru el, o "jucarie" ceva.Din tot ce a primit, n-a fost nimic si pentru el, numai pentru tratament. De mai multe ori l-am auzit ca-si doreste o camera foto si asta i-am luat din banutii aceia. S-a bucurat mult, i-am dus-o ca o recompensa pentru ca a avut rabdare sa stea la pat tot timpul de cand a venit de la operatie.
Pana pe 25 iunie cand incepe mersul, are tema sa pozeze de la balcon pasarele, pe ai lui si ce-o mai vrea!
La banca mai avea 380 de euro, i-am scos si i-am dat mamei lui pentru tratamentul de dupa operatie.Va pleca in statiune la recuperare si tratament. I-au cumparat cadru, va trebui sa invete sa mearga cu el, sa faca kinetoterapie, are de lucru de acum...

Eu...ma straduiesc cu toceala, e belea mare, dar stiu ca va fi ok pana la urma. Examenul de pe 24 iunie, l-am pregatit bine, atunci dau examenul final la modulul psihopedagogic. Nici n-a fost prea greu asta, nu-mi fac probleme.
Pentru licenta mai am niste hopuri-hopurele...E mult, am cam uitat cele materii din anul I, ehe...mai este timp.
Cam atat azi...ar mai fi ele unele de spus, dar alta data! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 21 Jun 2009, 09:24 PM
Mesaj #1322


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



Să ne trăiască Florin şi să ne arate şi nouă poze tongue.gif.
Baftă la examene şi multă putere! mwah1.gif


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ça m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 23 Jun 2009, 05:43 PM
Mesaj #1323


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Maine am examenul la modulul psihopedagogic, de care ziceam ca nu ma tem prea tare. Sper sa nu o dau in bara...Daca dorm bine la noapte si o sa fiu odihnita, o sa fie ok.Preventiv, iau tratament pentru somn :beau o bere rece si buna! sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 23 Jun 2009, 07:43 PM
Mesaj #1324


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Si cum spuneam, maine am examen si eu ma dau pe net intr-o veselie! sorry.gif
Oricum nu mai invat nika, am fost la o plimbarica scurta de-o inghetata, am trecut prin topicele hanului, am vorbit cu Florin la telefon...A inceput deja sa exerseze mersul cu cadrul, ii cam tremura mainile si-i este teama sa nu cada.Cred ca sta maxim de incordat pentru ca-mi spune ca-l dor toate ! Eu il incurajez ca-i normal sa-l doara acum dupa atata nemiscare, ca a facut febra musculara si ca trece tot cu ...mers, sa fie mai putin incordat...Maine dupa examen ma duc la el, i-am promis !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 23 Jun 2009, 07:51 PM
Mesaj #1325


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



Dăscă, să-ţi fie cu noroc mâine! mwah1.gif

* Edit: Am uitat ţocul blush.gif

Acest topic a fost editat de Boudicca: 23 Jun 2009, 07:52 PM


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ça m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 24 Jun 2009, 05:50 PM
Mesaj #1326


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



A fost cu noroc, am luat 10 !
Desi nu-mi faceam probleme, n-am putut dormi, m-am agitat, am avut stres...Doamne, asta mi-e felul!
Am tras un somn de zile mari azi si de maine incep sa pregatesc la modul serios licenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 25 Jun 2009, 06:53 PM
Mesaj #1327


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Am o zi din acelea... mad.gif Am un talent din a-mi pune singura sare pe rana, de numa'!
Am vrut sa plec undeva, sa schimb"peisajul" si mi-am dat seama ca nu am chef sa dau ochii cu nimeni, ca n-am chef sa fac "mumos" in fata nimanui , asa ca stau in terasa, pe jos cu niste cursuri din care nu citesc mad.gif si cu ochii pierduti in cerul innourat!
Maine plec la tata, acolo schimb cu adevarat peisajul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 26 Jun 2009, 04:13 AM
Mesaj #1328


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Felicitari si nu mai trage atata de tine!


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 29 Jun 2009, 07:51 AM
Mesaj #1329


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Andra, mwah1.gif
daca as putea... mad.gif

Am fost la tata...Nu e bine. E taciturn, nu mai comunica, e trist...Starea de sanatate...nu stiu cum sa spun.Am impresia ca totul vine din cap .S-a saturat de viata, cam asta e!
Nu-i este bine nici cu noi acolo, il obosim, s-a invatat in linistea lui, nu-i este bine nici fara noi...Asta am observat eu. Fratele meu care merge zilnic la el a cam obosit din cauza starilor lui schimbatoare. Incerc sa-l conving ca asta e , la 80 de ani sunt probleme, nu mai este el, cel de alta data .
In ultimul timp numai zile de alea gri am avut... mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 30 Jun 2009, 07:31 AM
Mesaj #1330


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Nu merge invatatul...Nu ma pot concentra. Ieri am crezut ca-s obosita, azi de dimineata ...aceeasi situatie. mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pagini V  « < 36 37 38 39 40 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 12 May 2024 - 01:45 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman