HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

66 Pagini V  « < 33 34 35 36 37 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Simplitate, [Jurnalul dascalitei]
dascalita
mesaj 27 Feb 2009, 08:29 PM
Mesaj #1191


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Nu mai stiu sa atasez poze... sorry.gif Voiam sa pun o poza cu Florin la topicul lui si nu mai stiu...Unde esti, Data'q? M-ai mai invatat odata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 28 Feb 2009, 08:41 PM
Mesaj #1192


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Maine am examen si nu l-am prea invatat...Problema e ca nici n-am chef! Sunt elev chiulangiu...Ma dau pe han, citesc ziare, orice numai sa nu invat. Adevarul e ca si atmosfera din casa e haotica! Sufrageria mea e "mobilata" nou-nout saptamana asta cu :una bucata cada de baie, una bucata chiuveta si masca aferenta, un capac Wc si accesoriile capacului, rofl.gif oglinda si saci cu CM11! blink.gif Restul pachetelor de faianta si gresie care nu au fost lipite inca la locul lor sunt lasate de izbeliste pehol, acolo unde sunt si sculele meseriasilor. Pai, cum sa inveti in astfel de conditii?
Din pacate nu stiu sa descarc poze de pe aparatul meu foto (adus de mos Craciun) ,chiar daca am primit lectii intensive de la Ralu...Am uitat cum a plecat ea toate explicatiile. sorry.gif Ca daca stiaaam, va aratam imagini live de locul faptei! ohyeah.gif
Lasand gluma la o parte, eu sunt legata de un echilibru al lucrurilor care ma inconjoara. Daca nu sunt toate la locul lor nu ma simt in apele mele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 28 Feb 2009, 08:48 PM
Mesaj #1193


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumesc pentru idee Afro, am pus o poza cu Florin alaturi de un prieten.

Acest topic a fost editat de dascalita: 28 Feb 2009, 08:50 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 Feb 2009, 08:48 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
dascalita
mesaj 28 Feb 2009, 08:52 PM
Mesaj #1194


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Nu apare poza...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 28 Feb 2009, 09:16 PM
Mesaj #1195


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233




Sper ca acum am reusit...
Data'q mi-a explicat si de data sta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 1 Mar 2009, 12:13 PM
Mesaj #1196


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273





Sa iti aduca primavara asta tot ce`ti doresti tu, dascalita!!! mwah1.gif


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ça m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 1 Mar 2009, 01:42 PM
Mesaj #1197


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143





Daca tot e duminica si copiii nu sunt la scoala, iti doresc o primavara insorita la propriu si la figurat, draga dasca! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 1 Mar 2009, 01:49 PM
Mesaj #1198


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumesc mult pentru stropul de primavara pe care mi l-ati trimis, dragele mele!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 1 Mar 2009, 02:14 PM
Mesaj #1199





Guests






Eu nu stiu unde gasesc fetele astea toate frumusetile de flori, asa ca nu am adus nici o poza, dar gandul mi-e la tine mereu si iti urez tot ce vrei tu sa se implineasca - indiferent ca doresti pentru tine sau pentru altii hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 2 Mar 2009, 07:38 PM
Mesaj #1200


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Niste margarete mai speciale pentru o primavara speciala ... smile.gif si o dascalita speciala.



--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 3 Mar 2009, 09:24 PM
Mesaj #1201


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumesc mult pentru florile speciale, draga mea! mwah1.gif

Deci, eu tot in santier...Lucrurile au mai avansat, oricum! Adica am pierdut o parte din mobilierul"special" din sufragerie ! Azi mi-au montat cada , chiuveta si au mai lasat pe maine de lipit niste flise, niste cevauri pe la colturi (ca nu stiu cum le zice...) , oglinda, lumina si caloriferul. De joi se apuca de schimbat usile in hol si intru in al doilea santier ! Acolo vor zugravi si vor face ceva mobiler :cuier, dulap, stiti voi...Abia astept sa se termine .Surprinzator, pana acum sunt multumita de meseriasi! Sunt niste baieti cu mult bun simt, lasa curat in urma, cand pleaca seara iau si gunoiul cu ei! N-am mai avut asa ceva pana acum! Sa nu-i deochi! Ptiu! ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 5 Mar 2009, 09:26 PM
Mesaj #1202


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



M-a cuprins asa un dor de mama mea! Parca se mai asternuse linistea asupra-mi, dar de cateva zile ma tot gandesc la ea ca si cum ar mai fi aici, pe lumea asta...Ma surprind gandindu-ma s-o sun, ii aud vocea...Ma rog pentru odihna ei si-i sunt recunoscatoare pentru tot ce a fost pentru mine si ai mei...Un suflet bun si drag.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 8 Mar 2009, 03:15 PM
Mesaj #1203


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Aseara m-a vizitat catitza...In vis, bineinteles! M-a pupacit cum stia ea si i-am simtit mustatile matasoase...Ma gandeam s-o sau jos din pat, ca la mine e mult praf in casa fiind in santier si atunci m-am trezit...Am realizat ca a fost doar vis. Si acum ii simt boticul catifelat pe obrazul meu, asa de intensa a fost senzatia apropierii ei in vis. Si ea imi lipseste!

Numai mama nu-mi apare in vis decat razlet asa, parca stiu ca am vazut-o dar nu sunt sigura, n-am visat-o niciodata clar.

Da, astea sunt ale lumii de dincolo, in lumea asta e frig si urat afara, santier in casa si eu as dormi dar am niste sarmalute pe foc si trebuie sa le astept sa se faca. Ieri am gatit ciorba si mazare cu carne iar maine sa fac ceva pentru Ralu, ca-i trimit pachet. N-a vrut sa vina acasa deoarece n-am terminat cu santierul.O inteleg. Si eu m-as lasa infiata sau as infia pe cineva cu o casa curata! ohyeah.gif N-am terminat cu bucatareala ieri pentru ca iar am umblat pe la magazine sa schimb bazinul de la wc care era fisurat, sa vad usile si sa aleg sticla pentru ele, maine trebuie sa comand si usa de la intrare si as cam fi pe gata...

Am primit flori frumoase de la sot si de la fecior si un telefon de la fiica mea. Ca tot e 8 Martie azi! sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 8 Mar 2009, 03:15 PM
Mesaj #1204


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143





mwah1.gif hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 8 Mar 2009, 10:37 PM
Mesaj #1205


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



Pentru o mamica ca tine! mwah1.gif



--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ça m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 8 Mar 2009, 10:47 PM
Mesaj #1206


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Va mulltumesc, fetele mele dragi! Martie e luna noastra, a femeilor si sper sa simtiti si voi caldura soarelui si miasma florilor care va mangaie lin pe suflet! La multi ani! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 11 Mar 2009, 09:30 PM
Mesaj #1207


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Uf! Am praf si-n suflet!!! Nu mai termin odata! Merge treaba ca melcul la mine aici...Astazi au schimbat usa de la intrare, mai au ceva reparatii pe langa ea, urmeaza sa puna usile la camere, suntem complet fara acum, azi cica s-a terminat cu praful, au smirgheluit gletul de pe pereti si maine incep sa dea cu var...
Vineri vine Ralu acasa ca i-e dor si ei de noi si noua de ea si sper ca macar usa la baie si la camera ei s-o puna! Ce mi-o fi trebuit, oare ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 15 Mar 2009, 11:11 PM
Mesaj #1208


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Azi, o zi cu amalgam de trairi...
Ralu a fost si-a plecat, pupat fata, facut bagaje, spalat rufe, facut papa bun, etc.
Am fost si la tata, e din ce in ce mai sesibil...A fost bolnav, viroza respiratorie, pneumonie, spital...O saptamana cumplita am avut...Acum e mai bine, am fost cu copiii la el, va avea , cred, o saptamana mai buna ca i-a vazut!
Dupa ce-a plecat Ralu am intrat pe mess cu Florin. E disperat ca se apropie termenul si in afara de banutii stransi de mine n-a mai participat nimeni. Am intocmit un proiect de parteneriat cu toate scolile din oras. Maine il parafez la scoala si-l voi pune in aplicare. Sper sa inmultesc maruntisul pe care l-am strans pana acum...
In casa e tot santier...Am mai redus aria prafului cat de cat, saptamana asta sper sa fie gata.
Sper sa am o saptamana mai buna!
Ceea ce va doresc si voua, vizitatorilor mei! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 16 Mar 2009, 12:21 PM
Mesaj #1209


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(dascalita @ 15 Mar 2009, 09:11 PM) *
E disperat ca se apropie termenul



Despre ce teren e vorba? (recunosc, n-am avut timp sa citesc cu f mare atentie topicul dedicat lui)
daca e vorba de un termen, e chiar pacat ca nu a initiat campania mai devreme, lucrurile astea se misca greu, trebuie sa fim realisti!
si ce se intampla daca se depaseste termenul? nu mai exista nici o sansa? sau doar se amana operatia?
e o situatie delicata si eu il sfatuiesc pe Florin sa se inarmeze cu rabdare, desi probabil el e la limita rabdarii, dar asta e abordarea inteleapta


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 16 Mar 2009, 04:08 PM
Mesaj #1210


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Felina,
el este programat pentru 12 mai, cred ca se poate reprogama numai ca el e nerabdator, iar eu m-am implicat mai mult decat credeam! Vreau si cred ca il putem ajuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 18 Mar 2009, 10:37 PM
Mesaj #1211


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Santierul meu se apropie de gata...Sper ca pana sambata sa nu mai am mesteri in casa ci numai praful meu de toate zilele pe care, il voi scoate incet, incet din carti, unghere si suflet!

Azi ma suna fratele meu ca tata s-a suparat pe femeia care-i face menajul...Eu il inteleg si pe tata, ii este greu sa accepte om strain in casa/curte, dar alta modalitate pentru a-l ajuta nu gasim...Fratele meu si-a pierdut rabdarea si-i suparat, eu sunt ingrijorata ca amandoi is iuti la vorba si am incercat sa-l temperez telefonic pe frate pana mi s-a descarcat telefonul. Incapatanat ca un berbec ce este , nu l-am domolit...Sper ca noaptea e un sfetnic bun si lucrurile se vor aranja de la sine!
Nu stiu ce-i in mintea tatalui meu, cred ca e frustrarea ,dar pe mama n-o mai putem aduce inapoi si nici noi nu ne putem muta acolo! Daca ar fi vrut sa stea la mine era ok, dar nu vrea si pot sa inteleg si asta! Greul abia de acum vine! mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 26 Mar 2009, 05:23 PM
Mesaj #1212


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



flowers.gif hug.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LINICA
mesaj 27 Mar 2009, 12:57 PM
Mesaj #1213


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 640
Inscris: 6 August 04
Forumist Nr.: 4.202



Draga dascalita, dupa ce vei gata cu santierul, cu siguranta mai ramane sufient din timpul acesta binecuvantat sa scoti si praful de peste tot si totul sa fie armonios la marea sarbatoare.

Multumesc pentru impartasirile tale! hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 28 Mar 2009, 11:50 PM
Mesaj #1214


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Si eu va multumesc ca ma vizitati, ca sunt singura pe aici!
Am terminat cu santierul, nu mai am praf in casa, mi-a venit fata acasa, n-am avut net cateva zile si am fost ca bolnava!
Am sa detaliez alta data. Acum va spun ca am o baie faina de tot, holul e frumusel si el, am terminat ce mi-am propus si promit cu mana pe inima ca nu-mi mai trebuie asa ceva mult timp de acum incolo! mad.gif Oricum ii mai astept pe mesteri si luni sa-mi puna usile la un dulap din hol, le-au facut prea mari ...bine ca nu au fost prea mici, nu?
Acum ma duc la odihna intr-o casa aproximativ desprafuita! Azi am avut ajutoare (copila mea) si am facut cam 90% din treaba, mai sunt ceva detalii de pus la punct, dar n-au intrat zilele in sac!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 29 Mar 2009, 08:54 PM
Mesaj #1215


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Am facut papa bun azi, dupa poftele fiica-mi, am stat cu totii la masa de pranz,i-am facut bagajele fetei si dupa ce a plecat Ralu am tras o fuga si la tata. Sunt 100 km pana acolo dar parca n-ar fi fost azi...Ii spuneam fiului meu ca simt ca l-am neglijat pe tata luna asta, ca-l simt la telefon trist, ca as vrea sa zbor pana la el.In secunda urmatoare mi-a zis sa pun ceva bun de la masa noastra de duminica si pentru tataie si sa mergem. Asa ca , am plecat pe la ora 15, l-am gasit la soare pe o bancuta in curte si i-am facut mare surpriza. Saracul, mi-e tare mila pentru singuratatea lui. Cu noi se poarta frumos intotdeauna, cu femeia care-i face menajul e uneori uracios...N-am mai deschis subiectul asta, m-am facut ca nu stiu, destul ca a discutat cu fratele in contradictoriu din cauza asta. I-am spus ca-l iau la mine de Pasti, sa-mi tihneasca si mie sarbatorile, sa nu mai umblu pe drumuri si el sa nu stea singur. Mi-a spus ca se mai gandeste...Uneori e incapatanat ca un catar dar eu il iubesc si asa!
Am stat de vorba si cu femeia care-i face menajul, pana la urma asta e situatia, daca vrea sa mai ramana sa incerce sa-i intre in voie, ca nici el nu-i cere imposibilul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 30 Mar 2009, 09:30 PM
Mesaj #1216


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Azi am avut o zi plina de satisfactii ! Pe bune, de dimineata m-am bucurat la scoala pentru ca piticii mei au crescut frumos si au facut azi niste compuneri despre primavara foarte reusite. Bine, ele sunt la a treia 'refacere" si imbogatire in expresii plastice dar au inceput sa inteleaga ce vreau de la ei.
Apoi m-am bucurat ca in casa mea lucrurile se aseaza incet, incet la locul lor...Nu singure, bineinteles dar imi place ca o sa-mi recapat echilibrul, confortul si , mai ales linistea!
Alta mare bucurie am avut-o cand am primit bani pentru Florin de la Afro si de la un alt forumist. Tare bucuros a fost Florin, parca incepe sa mai capete sperante. Adevarul e ca el e mult mai optimist ca mine, eu de multe ori m-am temut ca nu vom reusi...Acum am si eu sperante si ma rog sa pot sa-i fac aceasta bucurie!
Ultima bucurie pe ziua de azi a fost vremea deosebit de frumoasa care mi-a dat energie si voie buna. Spun ultima pentru ca ma duc la somn, impacata si cu nadejde in ziua de maine!
Numai bucurii mici si dese sa aveti si voi, cei ce mai treceti pragul odaitei mele simple!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 2 Apr 2009, 02:49 PM
Mesaj #1217


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Ce bine e acum in casa mea!!! Nu tu praf, nu mesteri, nu bormasina, ehei! Alta viata la masa de calcat rufe ! Curat si cald...
Ma bucur ca am terminat si intru in ritmul meu obisnuit.
Astazi am fost la banca sa-mi fac cont in euro pentru a putea primi banii de la oameni...1000 de intrebari: cine trimite, de unde, cat...Dom'le, nu inteleg de ce ? Cica verifica sa nu se fi strecurat vreo gresala. Noroc ca stiam sigur numele Felinei, nu si prenumele si ca era o cunostinta la ghiseu careia i-am explicat ce si cum. Altfel trebuia sa merg in alta zi cu datele complete. Banii de la Sorin (prin western union) nu i-am putut lua azi pentru ca nu stiam suma exacta trimisa, poate omul voia sa-mi faca o surpriza, am zis! Neeeeeeeee, fara surprize, vii mata cu toate informatiile si dupa aia ii primesti. mad.gif
Nu-i problema, traim in Romania si asta ne umple tot timpul, vorba unui clasic in viata! ohyeah.gif

Azi am vorbit cu Florin, e bucuros tare, singurele certitudini sunt astea, pe care le am eu, in rest...nimic. Oricum era asa fericit, m-a rugat sa-i dau adresele oamenilor sa le trimita felicitari de multumire. O sa-l inscriu curand pe han sa multumeasca , l-ar costa mult felicitarile alea...Important e sa reusim sa facem ceva. Si incep sa cred si eu ca vom face. Fara ajutorul de pe han...era greu! De aia imi place mie aici! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 2 Apr 2009, 06:43 PM
Mesaj #1218


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Lasa copilul in pace.....nu avem nevoie de felicitari si nici de multumiri! Poate nu e corect ca ma exprim in numele altilor, dar dupa cat ii cunosc eu, au sa fie de acord cu mine! Te rog eu frumos....daca il inscrii la Han sa vina si sa aiba placere cu noi....nu sa ne multumeasca! Sa ramana anonim!

Am spus.....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 2 Apr 2009, 06:54 PM
Mesaj #1219


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Subscriu la cele spuse de SORIN! flowers.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 2 Apr 2009, 09:08 PM
Mesaj #1220


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Am retinut si sunt de acord! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 2 Apr 2009, 09:17 PM
Mesaj #1221





Guests






Si eu subscriu la cele spuse de Sorin smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 4 Apr 2009, 08:15 PM
Mesaj #1222


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Azi a fost o zi tare frumoasa! Cald si soare ! Mi-a parut rau ca n-am putut iesi la o plimbare ,dar...baba fiind ma resimt dupa efortul fizic facut si ma dor tare "reumele', maica! sorry.gif Am inceput un tratament ca nu-i de gluma cu genunchiul meu si ori de cate ori recidiveaza durerea ma cert singura ca niciodata nu-mi fac timp sa-l tratez cum se cuvine... mad.gif

Am avut la masa pe fecior cu prietena lui si am petrecut o parte din dupa amiaza cu ei. Apoi ei au plecat la plimbare, la soare !
Am vorbit cu Ralu de cateva ori, era cam trista, iar e furtuna in paradis si ma gandesc eu ca se cam indesesc furtunile astea...Desi as vrea sa fiu mai detasata, nu pot...Chiar daca ea nu-mi spune eu o simt imediat ca nu e ok.
Maine merg la tata, abia astept si-mi doresc sa fie vreme frumoasa, sa ma pot bucura de florile din livada. Sper sa ma lase si piciorul asta beteag sa fac asta! mad.gif
Deci...simplitate-complicata, blink.gif asta e numele meu, da?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LINICA
mesaj 6 Apr 2009, 09:50 AM
Mesaj #1223


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 640
Inscris: 6 August 04
Forumist Nr.: 4.202



Dascalita, draga! Ce speranta imi dai mereu cand esti asa atenta cu cei pe care ii iubesti! Invat de la tine sa fiu mai "prezenta" cu cei din jur si sa le ofer dragostea mea neconditionat si cu ... insistenta dimplomata! smile.gif Multumesc! hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LINICA
mesaj 6 Apr 2009, 09:51 AM
Mesaj #1224


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 640
Inscris: 6 August 04
Forumist Nr.: 4.202



Dascalita, draga! Ce speranta imi dai mereu cand esti asa atenta cu cei pe care ii iubesti! Invat de la tine sa fiu mai "prezenta" cu cei din jur si sa le ofer dragostea mea neconditionat si cu ... insistenta diplomata! smile.gif Multumesc! hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 6 Apr 2009, 05:20 PM
Mesaj #1225


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Mai, mai! Ce fata de treaba esti, Linica! mwah1.gif E de bine ca-ti dau sperante, sorry.gif nimic nu e simplu dar nici imposibil. Invat asta in fiecare zi.

Azi o zi minunata cu exceptia durerii de picior...Am fost la doftor si pana ies analizele ar trebui sa iau antiinflamatoare. Ma uit la ele...sa le iau, sa nu le iau ? Astea-mi vor trezi draga mea gastrita din amortire, cu toate maaloxurile si pansamentele gastrice recomandate. mad.gif Sa le iau? Sa nu le iau ?
Cred ca le iau ca nu rezist decat 2 ore in picioare apoi vine durerea... mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pagini V  « < 33 34 35 36 37 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 10:21 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman