HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

13 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pd Urmatorul Psd?, Basescu urmatorul Iliescu?
Marduk
mesaj 7 Dec 2010, 10:16 AM
Mesaj #351


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



PDL vrea sa scape de criticile venite din partea membrilor PDL. Cei vizati sunt tocmai cei care au crezut in reforma. "Denigratorii" vor fi probabil in cele din urma exclusi din partid, sunt curios ce reactie vor avea seniorii partidului, Stolojan, Stoica, Blaga care au castigat alegerile tocmai cu acest proiect.

Acest topic a fost editat de Marduk: 7 Dec 2010, 10:59 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2010, 10:27 AM
Mesaj #352


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Daca Macovei si Preda isi fac alt partid, fara alde Falca, Solomon, Pinalti, Gutau, sunt primul care ii va sustine.

PDL-ul de acum nu mai seamana aproape deloc cu PDL-ul pe care l-am votat in 2004.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Dec 2010, 10:53 AM
Mesaj #353


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 7 Dec 2010, 12:16 PM) *
sunt curios ce reactie vor avea seniorii partidului, Stolojan, Stoica, Blaga care au castigat alegerile tocmai cu acest proiect.

nU sunt niciun fel de senior. Niste tradatori liberali trasi pe linie moarta de Basea-Udrea !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Dec 2010, 10:53 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 7 Dec 2010, 11:06 AM
Mesaj #354


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 7 Dec 2010, 10:27 AM) *
Daca Macovei si Preda isi fac alt partid......

Poate ca acest partid va fi celebra "Alba ca Zapada"! Crezi ca ar avea sanse sa intre macar in parlament? Daca in sanul unui partid care a avut un proiect de reformarea a statului exista atata aversiune fata de reformatori, cum crezi ca sunt alegatorii romani, vor reforma sau nu?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Dec 2010, 11:12 AM
Mesaj #355


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 7 Dec 2010, 01:06 PM) *
Poate ca acest partid va fi celebra "Alba ca Zapada"!

rofl.gif Cu un pitic alaturi ... laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2010, 11:16 AM
Mesaj #356


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 7 Dec 2010, 11:06 AM) *
Crezi ca ar avea sanse sa intre macar in parlament?

Mici
QUOTE
cum crezi ca sunt alegatorii romani, vor reforma sau nu?

Momentan cred ca sunt blazati, nu-i intereseaza subiectul prea mult. Nu mai au incredere in discursurile care contin cuvinte ca "reforma, democratie, schimbare, anticoruptie"


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Dec 2010, 11:26 AM
Mesaj #357


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 7 Dec 2010, 12:27 PM) *
Daca Macovei si Preda isi fac alt partid, fara alde Falca, Solomon, Pinalti, Gutau, sunt primul care ii va sustine.

PDL-ul de acum nu mai seamana aproape deloc cu PDL-ul pe care l-am votat in 2004.

Esti dezorientat rau de tot. Ba ca ii votezi pe udemeristi, ba ca daca PD se curata( ceva imposibil chiar si pentru co-operativa basesciana) ii sustii ...
io zic ca ai o optiune mai buna : P.P. al lui DD !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2010, 12:04 PM
Mesaj #358


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 7 Dec 2010, 11:26 AM) *
Ba ca ii votezi pe udemeristi

Aia era o gluma, am pus zamareti special pentru tine ca sa te prinzi, dar se pare ca n-a fost suficient. laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Dec 2010, 12:18 PM
Mesaj #359


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 7 Dec 2010, 11:16 AM) *
Nu mai au incredere in discursurile care contin cuvinte ca "reforma, democratie, schimbare, anticoruptie"

Pai daca nu mai au incredere in aceste cuvinte ce incredere sa mai aiba in actiunile de reformare? La viitoarele alegeri ar trebui sa se permita sa li se dea bani, care partid da mai multi bani pe cap de alegator castiga alegerile, asa ar veni si romanii la vot, ca doar se da nu se ia. Dar sa revenim la PDL, ministri astia parca sunt drogati scot legi si ordonante care mai de care mai tampita. Am sa dau doar un exemplu care m-a enervat la culme, asigurarea obligatorie atat pentru masini cat si pentru case. Eu am asigurare pentru casa la valoarea reala, platesc pentru tot, un fel de CASCO, guvernul vine si zice toti cetatenii trebuie sa plateasca asigurarea obligatorie indifrent daca au sau nu o alta asigurare. Pai de ce sa platesc eu o alta asigurare cand mai am una care acopera totul si este mult mai scumpa? Aceiasi situatie si la masina, ai CASCO dar trebuie sa platesti si asigurarea obligatorie, pentru ce? unde se duc bani astia platiti cu repetitie, ale cui sunt firmele astea care profita de pe urma unor astfel de legi cu dedicatie?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2010, 12:22 PM
Mesaj #360


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 7 Dec 2010, 12:18 PM) *
Eu am asigurare pentru casa la valoarea reala, platesc pentru tot, un fel de CASCO, guvernul vine si zice toti cetatenii trebuie sa plateasca asigurarea obligatorie indifrent daca au sau nu o alta asigurare.

Daca-i asa, e o tampenie.

QUOTE
Aceiasi situatie si la masina, ai CASCO dar trebuie sa platesti si asigurarea obligatorie, pentru ce?

Aici e altceva. CASCO acopera daunele pe care le sufera masina ta in cazul unui accident, de pilda, sau daca iti este furata. RCA (si care-i obligatorie) acopera daunele pe care le provoci tu intr-un accident altor masini.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 7 Dec 2010, 12:47 PM
Mesaj #361


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 7 Dec 2010, 12:18 PM) *
Pai daca nu mai au incredere in aceste cuvinte ce incredere sa mai aiba in actiunile de reformare? La viitoarele alegeri ar trebui sa se permita sa li se dea bani, care partid da mai multi bani pe cap de alegator castiga alegerile, asa ar veni si romanii la vot, ca doar se da nu se ia. Dar sa revenim la PDL, ministri astia parca sunt drogati scot legi si ordonante care mai de care mai tampita. Am sa dau doar un exemplu care m-a enervat la culme, asigurarea obligatorie atat pentru masini cat si pentru case. Eu am asigurare pentru casa la valoarea reala, platesc pentru tot, un fel de CASCO, guvernul vine si zice toti cetatenii trebuie sa plateasca asigurarea obligatorie indifrent daca au sau nu o alta asigurare. Pai de ce sa platesc eu o alta asigurare cand mai am una care acopera totul si este mult mai scumpa? Aceiasi situatie si la masina, ai CASCO dar trebuie sa platesti si asigurarea obligatorie, pentru ce? unde se duc bani astia platiti cu repetitie, ale cui sunt firmele astea care profita de pe urma unor astfel de legi cu dedicatie?

Eu am casco la masina din 1982,asigurare totala la locuinta si,in tot acest timp am platit,desi nu era cazul asigurarea obligatorie auto,iar de luna asta si pe cea la locuinta.
Este o absurditate,dar asta e Romanica!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Dec 2010, 01:06 PM
Mesaj #362


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 7 Dec 2010, 12:22 PM) *
QUOTE
Daca-i asa, e o tampenie.

Daca ar fi singura tampenie de acest gen, ar fi minunat, dar sunt convins ca mai exista si altele, or eu aici asteptam schimbarile promise de PDL, reforma, sa scapam de toate idioteniile mostenite de pe vremea PSD-ului, a lui Iorgovan & Co.
QUOTE
RCA (si care-i obligatorie) acopera daunele pe care le provoci tu intr-un accident altor masini.

Ca alternativa puteau sa scrie un articol de lege care sa zica ca daca ai CASCO vei plati doar un procent din RCA cei fara CASCO urmand sa plateasca intreaga suma. Sau sa existe RCA care sa suporte atat daunele provocate de altii cat si daunele provocate de tine, asa platesti doua asigurari.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 7 Dec 2010, 01:45 PM
Mesaj #363


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 7 Dec 2010, 01:06 PM) *
Daca ar fi singura tampenie de acest gen, ar fi minunat, dar sunt convins ca mai exista si altele, or eu aici asteptam schimbarile promise de PDL, reforma, sa scapam de toate idioteniile mostenite de pe vremea PSD-ului, a lui Iorgovan & Co.

Ca alternativa puteau sa scrie un articol de lege care sa zica ca daca ai CASCO vei plati doar un procent din RCA cei fara CASCO urmand sa plateasca intreaga suma. Sau sa existe RCA care sa suporte atat daunele provocate de altii cat si daunele provocate de tine, asa platesti doua asigurari.

Casco meu include tot,inclusiv lovirea altei masini ori accidentul facut cu masina mea de alt sofer.Asta este,ii imbogatim pe asiguratori iar atunci cand trebuie sa fim despagubiti,ne poarta pe drumuri!
gigi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2010, 02:05 PM
Mesaj #364


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 7 Dec 2010, 01:06 PM) *
Ca alternativa puteau sa scrie un articol de lege care sa zica ca daca ai CASCO vei plati doar un procent din RCA cei fara CASCO urmand sa plateasca intreaga suma

De ce? RCA si CASCO sunt asigurari diferite, nu e nicio legatura intre ele. Nu este locul sa dezvoltam prea mult aici, dar ti s-ar parea normal sa exista o lege care sa spuna ca daca ai asigurare la casa, atunci sa platesti mai putin la asigurarea de viata? RCA acopera pagubele pe care le faci, CASCO pe cele pe care le suporti. Nu vad niciun motiv pentru a fi una legata de cealalta, cu exceptia cazului in care asiguratorul decide, ca politica proprie de vanzari, sa ofere vreun discount celor care cumpara din acelasi loc mai multe polite de asigurare de tipuri diferite - dar asta este o practica comerciala, nu exista niciun motiv sa fie legiferata.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Dec 2010, 02:42 PM
Mesaj #365


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ai dreptate nu e chiar topicul nimerit, dar te rog sa-mi permiti doar un exemplu, am 3 credite ipotecare, pentru fiecare credit platesc asigurare de viata, de cate ori poti sa mori?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Dec 2010, 02:45 PM
Mesaj #366


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 7 Dec 2010, 04:42 PM) *
Ai dreptate nu e chiar topicul nimerit, dar te rog sa-mi permiti doar un exemplu, am 3 credite ipotecare, pentru fiecare credit platesc asigurare de viata, de cate ori poti sa mori?

Cu pedelistii stapanii tarii, odata si bine ! hh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Dec 2010, 08:14 PM
Mesaj #367


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(gigip @ 7 Dec 2010, 12:47 PM) *
Eu am casco la masina din 1982


Degeaba ai din '82 ca nu prea ai habar ce plateste casco, asa-i? Ia suna-ti brokeruk si intreaba ce face casco si ce rca-ul! jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 7 Dec 2010, 08:24 PM
Mesaj #368


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Dec 2010, 08:14 PM) *
Degeaba ai din '82 ca nu prea ai habar ce plateste casco, asa-i? Ia suna-ti brokeruk si intreaba ce face casco si ce rca-ul! jamie.gif

Am toate facilitatile!Sunt client VIP. RCA il platesc degeaba!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Dec 2010, 08:37 PM
Mesaj #369


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



D-aia spun, suna-ti brokerul si intreaba-l "daca lovesti pe altul, ii platesc aluia pagubele?". Ar fi primul casco cu facilitatea asta.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Dec 2010, 08:50 PM
Mesaj #370


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 7 Dec 2010, 02:45 PM) *
Cu pedelistii stapanii tarii, odata si bine !

O sa ma straduiesc sa nu mor pana nu mor cei care ne-au tinut 15 ani pe loc, sperand ca n-or sa piarda placinta din mana.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 7 Dec 2010, 10:19 PM
Mesaj #371


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(Marduk @ 7 Dec 2010, 08:50 PM) *
O sa ma straduiesc sa nu mor pana nu mor cei care ne-au tinut 15 ani pe loc, sperand ca n-or sa piarda placinta din mana.



Ia te uită, i-ai pus la socoteală și pe Miluță and his trained penețecedists?

Sau cum ți-au ieșit 15 ani?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 7 Dec 2010, 10:22 PM
Mesaj #372


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Dec 2010, 08:37 PM) *
D-aia spun, suna-ti brokerul si intreaba-l "daca lovesti pe altul, ii platesc aluia pagubele?". Ar fi primul casco cu facilitatea asta.

Nu e nevoie sa-l sun.Cu ani inurma am fost vinovat de o tamponare.Asigurarea mea a platit pagubele.
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 7 Dec 2010, 11:21 PM
Mesaj #373


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



N-am avut niciodată CASCO, dar credeam că este all-inclusive! biggrin.gif

TOŢI seniorii şi mai ales juniorii sunt nişte fripturişti la ora asta īn politichia romānească, nu este niciunul mai breaz. Orice schismă şi orice partid s-ar face, ar fi aceeaşi Mărie, cu altă pălărie. Politicieni de marcă nu mai avem, cei care au fost au murit demult. Nu mai respectă nicio linie de conduită, nicio platformă-program, n-au viziune, n-au soluţii. Guvernul dă cu stāngu-n dreptu' şi distruge tot ce īi stă īn cale... N-a fost niciodată mai mare bălmăjeală şi debandadă īn niciun partid ca acum.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Dec 2010, 10:11 AM
Mesaj #374


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Rovaniemi @ 7 Dec 2010, 10:19 PM) *
Sau cum ți-au ieșit 15 ani?

Doua la prefectura, unul la scoala de fete ............................. yeahrite.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 8 Dec 2010, 11:04 AM
Mesaj #375


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 7 Dec 2010, 08:24 PM) *
Am toate facilitatile!Sunt client VIP. RCA il platesc degeaba!

rofl.gif
Militian, deh....
rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Dec 2010, 12:42 PM
Mesaj #376


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(gigip @ 7 Dec 2010, 10:22 PM) *
Nu e nevoie sa-l sun.Cu ani inurma am fost vinovat de o tamponare.Asigurarea mea a platit pagubele.


RCA-ul a platit, nu casco, citeste contractul de asigurare si vezi ce scrie. thumb_yello.gif

• Eliminarea din sfera impozabila a castigurile realizate ca urmare a participarii la jocurile de noroc caracteristice activitatii cazinourilor si pentru jocurile de noroc de tip slot machine concomitent cu introducerea taxei de acces in legislatia specifica.
textul complet

Sa fie cumva din cauza ca un anumit parlamentar pdl, sot de manechinuita, are un gheseft cu cazinouri in partida cu niste rusi? Si o fi din cauza ca nu prea i-a mers biznisul cu anvelope iarna asta?


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Dec 2010, 07:09 PM
Mesaj #377


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 8 Dec 2010, 12:42 PM) *
• Eliminarea din sfera impozabila a castigurile realizate ca urmare a participarii la jocurile de noroc caracteristice activitatii cazinourilor si pentru jocurile de noroc de tip slot machine concomitent cu introducerea taxei de acces in legislatia specifica.

Urmeaza scaderea impozitului la 10%, firmele off shore si ne-am scos, Romania raiul fiscal al UE.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Dec 2010, 02:07 PM
Mesaj #378


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Iata ca am ajuns la momentul cand se poate da un raspuns cert intrebarii acestui topic : Da , PD = PSD ! devil.gif

Alo pedelisti, basisti si alti admiratori infocati de pe aici. V-am astepat cu o reactie viguroasa pentru votul masiv pedelist de protejarea a cucoanei Ridzi in parlament. Pentru cazul Nastase ati urlat din toti bojocii dar acum... mucles !! jamie.gif

Acest topic a fost editat de March: 17 Dec 2010, 02:08 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 17 Dec 2010, 02:16 PM
Mesaj #379


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 17 Dec 2010, 02:07 PM) *
Iata ca am ajuns la momentul cand se poate da un raspuns cert intrebarii acestui topic : Da , PD = PSD ! devil.gif

Alo pedelisti, basisti si alti admiratori infocati de pe aici. V-am astepat cu o reactie viguroasa pentru votul masiv pedelist de protejarea a cucoanei Ridzi in parlament. Pentru cazul Nastase ati urlat din toti bojocii dar acum... mucles !! jamie.gif

Tetio,e un trucfaj ordinar,rusine Dinu Patriciu! Zeus e santajat de ridzi,daca slobozeste pe gurita cate milioane a pompat famiglia Ridzi pentru alegerea aleia mici ca europarlamentar,vai de moralitatea portocaliilor. Joaca tare micuta!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Dec 2010, 04:26 PM
Mesaj #380


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 17 Dec 2010, 02:07 PM) *
Pentru cazul Nastase ati urlat din toti bojocii dar acum... mucles !!

Nu-mi aduc aminte cine era presedinte pe vremea lui Nastase dar asta de acum a declarat publica ca PDL-istii au gresit. Eu cred acelasi lucru, au gresit si continua sa greseasca stupid, mergand tot pe calea asta chiar daca redreseaza situatia economica si sociala pana la alegeri, sigur nu mai castiga alegerile, s-ar putea sa nu mai intre nici macar in parlament.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Dec 2010, 11:04 AM
Mesaj #381


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cum lacheii pedisti ai lui Basea isi bat joc de Nasterea Domnului ! hh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Dec 2010, 01:16 PM
Mesaj #382


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Eu am gasit in cutia postala o felicitare de craciun de la PSD. "Norocul" lor ca plicul era alb, nu scria nimic la rubrica "expeditor", daca scria pe el ca-i de la PSD ajungea direct la cos, fara sa-l deschid. Dar inauntru era pe o parte felicitarea si pe alta mesajul de la "partid".

Asa ca nu-i nimic nou sub soare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Feb 2011, 01:43 PM
Mesaj #383


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



De cateva zile se vorbeste din ce in ce mai mult si mai clar despre PSD-izarea PDL-ului, nu stiu cine a lansat butada asta, dar se pare ca le vine unora din PDL ca o manusa bine croita dupa calapodul celor de la PSD, doar ei au inventat metodele respective, le-au folosit si au beneficiat de pe urma lor. Ma intreb daca or fi omologat metodele la OSIM, nu de alta dar ar avea ceva de castigat din drepturile de autor.

Acest topic a fost editat de Marduk: 17 Feb 2011, 01:45 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 25 Feb 2011, 05:26 PM
Mesaj #384


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Costea zice - Blejnar a luat si el banii din vami.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Feb 2011, 05:32 PM
Mesaj #385


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



M-as mira sa nu fi luat.

Cred ca operatiunea din vami are toate sansele sa fie inceputul unei Mani Pulite in varianta romaneasca.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 17 May 2024 - 12:28 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman