HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> My Way..., [Jurnalul lui Corydalis]
Corydalis
mesaj 14 Mar 2007, 05:55 PM
Mesaj #106


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



am lucrat de noapte, am ajuns pe la 7 si ceva acasa si am dormit... pana pe la vreo 15 si apoi am facut un pilaf cu legume, un dus si m-am postat la PC... iar, din senin, asa, m-a sunat Calin... sa vadac daca sunt bine si nu am patit nimic...


si acum, zau, de nu sunt mai bine!!!



later edit: am uitat sa adaug un link catre un articol care m-a facut happy azi-noapte - Mircea Cartarescu - Mi s-a urat cu binele

Acest topic a fost editat de Corydalis: 14 Mar 2007, 06:20 PM


--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corydalis
mesaj 17 Mar 2007, 02:34 PM
Mesaj #107


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



azi-noapte am scos, impreuna cu Nico, duhul unei sticle de vodka, intr-un tandem soft - cu Fanta... am polemizat pe teme religioase pana la 3, cand mi s-a rupt filmul... apoi, pe la 5 am plecat spre camin, somnoroasa rau ed tot.

acum... frec menta pana diseara, cand voi intra in tura de noapte. ma dus sa fac un dus...

m-a intrigat mult Dawkins cu The God Delusion...


--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corydalis
mesaj 19 Mar 2007, 02:20 PM
Mesaj #108


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



e luni deja... o saptamana plina, multe multe ture de munca (voi face socoteala la sfarsit) care se spurapun cu conferintele lui Wulf, care incep astazi. temele sunt interesante si ma bucur ca vor urma 5 luni in care ii voi in preajma la Andechs (bursa... adica)


astazi ne va povesti despre: "Nonverbal Communication. From Biology to Semantics" si care cred ca se leaga cumva si de lucrarea mea de dizertatie... abia astept sa aflu mai multe si sper sa nu se intinda mai mult de ora 21.00, ca intru iar de noapte si voi pleca direct la birou... mai urmeaza marti: "Human Birth. Evolutionary, Obstetric and Pychological Perspectives; Early Socialization. Ethological versus Behaviouristic Principles" si joi: "Aggression, Mediation and Aggression Control;Fieldwork in Traditional Cultures (with ethnographic and human
ethological films)"..


luna asta e de rahat, la munca... nimic nu-mi iese si cred ca nu iau nici un bonus, dar... macar am rezolvat celelalte treburi in ce priveste pecarea, am vorbit cu Calin si... dupa cum nu le poti avea pe toate, realizez ca sunt impacata cu situatia, chiar ma simt ok...


pe curand

Acest topic a fost editat de Corydalis: 19 Mar 2007, 02:21 PM


--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Mar 2007, 02:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Corydalis
mesaj 28 Mar 2007, 12:59 AM
Mesaj #109


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



phui... e al naibii de greu de inteles ce e in mintea mea, in general, dar mai ales acum. si trebuie sa fie si vreun barbat decor, iar de data asta... e din nou Adrian...

cu Calin in preajma, puteam jura ca m-am "imunizat". stiam ca fusese ceva cu adevarat "whaw!", dar ma gandeam ca ii/imi/ne va trece... eu voi tacea, de dragul lui si ne vom trezi intr-o zi amuzati de cat de nebuni am fost... dar se pare ca inca suntem si maine s-ar putea sa ne vedem din nou. vreau? o parte din mine e innebunita dupa starea de ameteala pe care o am in preajma lui, de puterea pe care o are asupra mea, de nebunia asta in care ne inavartim fara sens. acum recitesc discutiile de pe mess, avute azi si ieri. cred ca e singura persoana pe care am sters-o de cel putin 5 ori si am pus-o pe Ignore list si readaugat-o apoi.



pe de alta parte... e ultima saptamana in Bucuresti, inaintea plecarii si duminica am ajuns plangand in camin. eram obosita, dupa o tura de 24 de ore si mi-am dat seama ca imi va fi cumplit de dor... 5 luni departe de Bucuresti...

plecarea este pe 31 Martie, la ora 5 dimineata si incep sa intru usor in criza de timp, ca nu voi reusi sa imi fac la timp bagajul, dar cred ca sunt griji care apar ca sa imi tina mintea departe de la A.-ltele...



--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corydalis
mesaj 30 Mar 2007, 03:10 AM
Mesaj #110


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



peste aproape 24 de ore ma voi "imbarca" spre Munchen si peste inca vreo n-spe ore voi fi la aproape 1233 de km de Nico si Carmen, de Adrian, de Calin... de tot ce iubesc acum mai mult si mai mult... de Bucuresti - el e pentru mine, My Big Apple... dar 5 luni trec repede, nu-i asa?


noaptea trecuta nu am putut dormi, m-am foit in continuu. vreau sa trec peste! dar nu pot. vreau sa il uit! vreau sa nu il fi intalnit! nu vreau sa ma invart in cerc, sa simt ca el nu ma mai poate tulbura, iar apoi... sa ma trezesc tremurand cand ma gandesc la el, sa simt ca nu mai pot judeca normal si ca tot ce am... pare egal cu 0, fara el...


i-am zis de Calin, miercuri si nu cred ca i-a convenit. sunt curioasa daca va mai vorbi cu mine apoi... si de parca a nu vorbi cu el... ar schimba cu ceva situatia. tot il vreau nebuneste! TE VREAU, AUZI!?! dar asta o stii deja, nu?

dar... maine e mult de alergat si poate nu voi mai avea timp sa-mi urmaresc gandurile...


--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corydalis
mesaj 4 Apr 2007, 02:30 PM
Mesaj #111


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



iata si primul mesaj din Andechs... am ajuns cu bine aici, duminica pe la amiaza, apoi ne-a luat Wulf ( si cu fiul lui) intr-o plimbare mica prin sat sa ne arate una - alta, iar dupa aceea am urcat sus la manastire, unde am mancat o bucata buna de carne de porc, preparata in stilul traditional si am baut berea lor de aici, Andechser, intr-adevar foarte proaspata. dupa atatea ore de mers cu autocarul, as fi zi ca nu mai pot rezista... dar a fost chiar bine.

luni am plecat devreme la München pentru ca trabuia sa ne inmatriculam la Universitate si au fost cateva mici probleme care ne-au facut ca abia pe la 18.00 sa ajungem inapoi in sat. transportul aici imi mananca sufletul: maine trebuie sa mergem sa platim taxa de inmatriculare si sa ne luam legitimatia si se mai duc 50 de euro... asta e ultimul lucru care trebuie sa-l mai facem, in ceea ce priveste formalitatile, si apoi ne potolim pentru o vreme. astept cu nerabdare scoala de vara, sa ma implic cat se poate de mult in ce se face pe aici. deocamdata sunt o mica scretara wink.gif pentru ca Wulf e plecat in Austria si secretara lui nu poate veni la birou.

cu germana ma descurc bine, sunt pur si simplu uimita de amabilitatea celor din jur si ma simt foarte bine intre rafturile biliotecii de aici. sper ca starea asta pe care o am acum, aici, sa nu se schimbe pana la sfarsitul stagiului...

pe curand

Acest topic a fost editat de Corydalis: 4 Apr 2007, 02:31 PM


--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corydalis
mesaj 10 Feb 2008, 04:51 PM
Mesaj #112


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



back home...


phui... a trecut ceva vreme de cand nu am mai scris aici. desi, in gand am tot scris file de jurnal si, intr-un fel, asteptam clipa in care ma voi resimti in stare/pregatita sa scriu aici. a fost plecarea ca student Erasmus, intoarcerea in Bucuresti, mutatul apoi de colo colo... si acum, ma simt oarecum mai ok, avand calulatorul conectat la internet la capatul patului.


o zi de duminica, prea rece pentru cum as fi vrut eu sa fie Bucurestiul azi. chiar daca nu e vreme de iesit la plimbare, mi-ar fi placut sa fie soare, sa stiu oamenii prin parcuri. aseara, tot vreme rece de am tremurat de-a dreptul, am iesit intr-o bodega... de fapt, arata chiar ok... ce m-a uimit insa, era faptul ca am mai incercat inca vreo 3 inainte, toate full, desi erau spatioase... a fost si ceva socant: 2 femei, in locatii diferite cu cate un copil de pana intr-un an, seara pe la ora 22.00, cu copiii alaturi de ele, in zgomot si fum de tigara.

urmeaza o saptamana plina... si sper sa o termin pe picioarele, fara a chiuli prea mult si sper sa mmai scriu din cand in cand


pe curand


--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corydalis
mesaj 5 Mar 2008, 04:22 PM
Mesaj #113


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



miercuri...


la munca, cica... iar am draci pe vreme. mad.gif cine si-a pus baba azi? ca e cold.gif

in alta oride de idei, nu prea mai fac fata cursului, si cu munca, dar e lumea intelegatoare si mai chiulesc cand cred eu de cuviinta ca mi-e somnul mai pretios, decat cateva ore acolo. astept cu nerabdare targul de la Sala Polivalenta din week-end, continui cura de superficializare (adica Tv, reviste si barfe ieftine) si obsesia pentru o anumita persoana (mama ma-sii de treaba!!!)

in "relatia" cu vecinul de bloc, reusesc cu brio sa ignor altruismul lui muzical (adica, imi serveste, zi de zi, manele la greu, foarte tare, desigur, ca se si respecta...) si m-am adunat sa merg si la medic saptamana asta. mai am de onorat partea cu facultatea (lucrarea inca nu am dat-o si nu stiu cum voi face sa o dau in iunie).


tare as vrea sa intelg de ce ma acapareaza atat de mult limitareaa asta, de a imi dori mult... ceva ce nu pot avea...


see ya...


--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 05:10 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman