HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Recomandari

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

18 Pagini V  « < 7 8 9 10 11 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dinamo Bucureşti, "cainii roşii" din Stefan cel Mare
John B
mesaj 3 Aug 2006, 12:30 PM
Mesaj #281


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Se pare ca Dinamo trateaza mult mai serios jocul. Dincolo de unele gafe inerente, din cauza lipsei de jocuri oficiale, a lipsei de omogenitate si chiar de talent in unele cazuri, ramane imbucuratoare indarjirea cu care joaca.

Excelente prestatii ale lui Ganea si Catalin Munteanu. Pe Adrian Cristea nu stiu de ce dar nu-l vad mare golgeter


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 3 Aug 2006, 03:02 PM
Mesaj #282


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



De ce la Dinamo poza de grup de la inceputul campionatului difera fata de poza de la la finalul turului competitional unsure.gif
Tot timpul se lauda in presa cu achizitile de valoare ...

Acest topic a fost editat de Colimator: 3 Aug 2006, 03:02 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 3 Aug 2006, 03:30 PM
Mesaj #283


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Achizitiile sunt de valoare atata timp cat confirma. Se pot intampla cazuri ca jucatori cu nume si cota ridicata sa fie jalnici. Explicatiile sunt multiple: nu se incadreaza in sistemul de joc, nu le place locul, nu-i ajuta echipa, sunt pusi sa joace pe alte posturi etc. Mai e si situatia cand cota e umflata artificial.

Una peste alta, clubul ia teapa, iar dupa ce a dat bani grei pe jucatorul respectiv incearca apoi din rasputeri sa scape de el.

Si vis-a-vis de laude, toate cluburile se lauda cu achizitiile lor. Pana la urma ce conteaza cel mai mult este cum ii pune antrenorul sa joace (vezi in sensul asta chir cazul Real Madrid)


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Aug 2006, 03:30 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marcus
mesaj 8 Aug 2006, 09:04 PM
Mesaj #284


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



VASILE TURCU SI REDNIC CONFIRMA PENTRU DINAMOMANIA: "NICULESCU NU PLEACA!"

ULTIMA ORA: MIRCEA REDNIC CONFIRMA LA SAFTICA, IN CADRUL UNEI CONFERINTE DE PRESA, RAMANEREA LUI CLAUDIU LA DINAMO.

ORA 13:00
VASILE TURCU PENTRU DINAMOMANIA: "NICULESCU NU PLEACA NICAIERI, EL E JUCATORUL LUI DINAMO"
"NICULESCU A FOST INJECTAT DE UNII"
"Timisoara vrea destabilizarea lui DINAMO''
"DINAMO FACE TOT CE E OMENESTE POSIBIL SA IL RETINA PE CLAUDIU"

Nu putem trece totusi cu vederea luptele pe care Dinamo le-a dus in ultimele ore pentru pastrarea lui "Clau" in Stefan cel Mare. Practic Poli Timisoara a incercat sa il fure pe Niculescu de la Dinamo.

Nicolae Badea, Cristi Borcea si chiar Mircea Rednic au reusit sa opreasca plecarea lui Niculescu la Timisoara. "Puriul" a cerut insistent ca Niculescu sa ramana la Dinamo, lucru care s-a si intamplat in cele din urma.

(Stiri preluate de pe site-ul suporterilor dinamovisti, www.dinamomania.ro)


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 9 Aug 2006, 07:42 AM
Mesaj #285


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Cred ca Iancu s-a hotarat sa se "bata" cu toata lumea nu numai pe teren, ci si in afara lui. Vezi si cazul Ovidiu Petre si disputa cu Jiji. In cazul de fata, cred ca Netoiu are mult de-a face cu toata tarasenia...


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 10 Aug 2006, 06:04 PM
Mesaj #286


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Ruptura dintre Niculescu si Rednic e mai vizibila pe zi ce trece de la meciul cu NATIONAL cand a stat rezerva .... acuma inaintea meciului cu BEITAR a plecat ... daca Rednic continua in ritmul acesta , Dinamo are de pierdut ... unsure.gif nu stiu cum vor digera(fanii, spnsorii, actionarii si tot staful alb-rosu) plecarea lui Claugol ....la Poli

Acest topic a fost editat de Colimator: 10 Aug 2006, 06:06 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 11 Aug 2006, 07:35 AM
Mesaj #287


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Ba dimpotriva! E cazul sa se faca ordine. Nu mi se pare normal ca un jucator, oricat de bun ar fi, sa impuna conditii de a fi sau nu titular. Rednic a procedat foarte bine ca l-a scos din primii 11. Nu poti face performanta cu o echipa indisciplinata. Eu, in locul actionarilor, nu i-as da drumul la Poli, ci l-as trimite la Dinamo II si l-as amenda cu o suma uriasa, sa-i piara cheful de masinatiuni.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 11 Aug 2006, 11:58 AM
Mesaj #288


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



aia inseamna ca-i platesti salariul inca 2 ani jumate (ala de prima liga) si apoi nici n-o sa mai iei vreun cent pe el.
d-aia cind unu nu mai vrea, echipa il transfera si mai ia bani pe el.
or fost si altii care or zis "las' ca-i aratam noi", ca de exemplu FC Bayern care l-o tinut pe tribuna pe Helmer (cred) un sezon intreg. i-a costat un sac de bani si a plecat pe gratis.

ce mi se pare mie ridicol e, ca amu-i "clau gol" iar acu 2 ani era "javra dracului".
si daca vine la Poli si are o jumate de sezon in care joaca prost, brusc o sa fie iara "javra dracului" si "mercenarule".

tot circul asta, inclusiv faza cu Ov. Petre e extrem de ridicol.
jucatorii merg unde iau bani mai multi, ca cel tirziu la 35 de ani tre' sa fie cu sacii in carutza.
vrei sa-l tii, vezi sa fie multumit si fa un contract care regleaza scandalurile ulterioare in mod clar.
pina la profesionalism mai e mult.
hh.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 11 Aug 2006, 01:26 PM
Mesaj #289


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Dar esti constient ca dupa doi ani de inactivitate, n-o sa mai pupe el salariul de acum. In plus exista si varianta diverselor amenzi, prin care clubul isi recupereaza investitia.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 11 Aug 2006, 02:36 PM
Mesaj #290


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



amenda-i o chestie de "ordine interioara". daca nu-i data de stat poti sa n-o platesti, mai ales avind in vedere faptul ca nu mai vrei sa apartii de clubul ala.
daca vine niculescu si face actul de prezenta dar nu se misca nici pe teren sau antrenamente si tu inca nu vrei sa-l dai afara tre sa-i platesti un sac de bani.
si cum are deja 30 de anisori, dupa 2 jumate o sa aibe aproape 33 deci sfirsitul carierei.
ia banii de la dinamo, nu face nimic pentru ei, nu se accidenteaza iar apoi se retrage.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 11 Aug 2006, 02:58 PM
Mesaj #291


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



tocmai asta e! ca se apropie de varsta pensionarii si doar acum mai poate prinde ceva mai bun decat Dinamo!
E corect si ce spui, vis-a-vis de pierderile clubului. Vreau doar sa spun ca nici el nu cred ca suporta ok situatia asta.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 11 Aug 2006, 03:32 PM
Mesaj #292


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



d-aia-i bine la afaceri sa lasi linealu' acasa ca masurarea *sculei* nu-i benefica.
se-nteleg, dinamo ia bani (si inca multi) pe unul care nu-i mai aduce nici un fel de avantaj.
toata lumea-i multumita.
da' cind incepe unu' cu "a mea-i mai lunga (mancatzi-as)" alalalt zice "stai s-o vezi p-a mea" si tot asa de unde rezulta circuri ca Dinamo-Niculescu-Poli sau Iancu- Ov. Petre - Becali. sau alte exemple ca-s cu sacu.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 17 Aug 2006, 12:48 PM
Mesaj #293


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Foarte interesant ca nici un jucator al lui Dinamo nu a fost convocat pentru meciul de aseara. E adevarat ca e penurie de valori, dar eu l-as fi chemat pe Catalin Munteanu, care e intr-o forma deosebita.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 17 Aug 2006, 01:33 PM
Mesaj #294


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



E treaba lui Piturca sa-si faca echipa din rebuturi reciclate... mie mi se pare mult mai semnificativ faptul ca tot ieri, jumatate din echipa nationala de tineret venea de la Dinamo. Se vede ca pepiniera de talente inca mai functioneaza la Dinamo, sper sa n-o risipeasca ai nostri conducatori ca de obicei...


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 21 Aug 2006, 09:36 AM
Mesaj #295


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Dinamo - Poli Timisoara 3-1. Un meci de care mi-era teama, dar se pare ca Timisoara mai are mult de lucru! In orice caz, Dinamo a jucat bine, chiar daca s-a inclazit mai greu.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 21 Aug 2006, 10:31 AM
Mesaj #296


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



iancu de la timisoara spune ca a fost putin tradat de unii jucatori, si chiar si de antrenor... care cica ar fi facut jocurile celor de la dinamo


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 21 Aug 2006, 10:40 AM
Mesaj #297


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



E adevarat...pe timpul cat era Sorinacio la Arges a facut de multe ori jocurile lui Dinamo...de aceea are si acum Argesul multi jucatori veniti din "groapa", eu daca eram antrenor nu puneam jucatorii care au avut un trecut glorios sau mai putin glorios la Dinamo...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 21 Aug 2006, 10:45 AM
Mesaj #298


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



La Timisoara e o boala perpetua: altcineva e de vina. Dupa parerea mea, Dinamo a jucat chiar bine in a doua repriza de aseara. Si nu uitati ca Grigorie a dat pasa din care Cristea a inscris!


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 21 Aug 2006, 11:29 AM
Mesaj #299


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Ganezul s-a suparat .... foarte tare dupa meci...a tunat si a fulgerat , dar vad ca nu i-a dat deloc importanta BORCEA la emisiunea de azi noapte de pe PRIMA TV , era impasibil ,relaxat...de parca GANEZUL ar fi un pichinez de 16 anisori .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 21 Aug 2006, 01:14 PM
Mesaj #300


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Pur si simplu nu-l recunosc pe Borcea! Vorbeste frumos, fara acuze si jigniri, gandeste inainte de a raspunde, nu se infierbanta. S-a intamplat ceva cu el, sau am eu vedenii?

Cat despre meciul cu Poli, nu am vazut repriza 1, dar in a doua, Poli s-a (re)trezit abia dupa 3-1....cam tarziu.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 21 Aug 2006, 04:40 PM
Mesaj #301


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (John B @ 21 Aug 2006, 12:45 PM)
La Timisoara e o boala perpetua: altcineva e de vina. Dupa parerea mea, Dinamo a jucat chiar bine in a doua repriza de aseara. Si nu uitati ca Grigorie a dat pasa din care Cristea a inscris!

desi de obicei nu ii dau dreptate la "investitoru" de data asta ... s-ar putea sa aibe...
cirtu a fost mazilit de la fc arges tocmai din cauza unei vadite apropieri de dinamo.


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 22 Aug 2006, 04:43 PM
Mesaj #302


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



laugh.gif Sa recapitulam: Cirtzu, Alexa, Grigorie, caldura sufocanta, distantza de casa, alinierea astrelor, tancurile sovietice... toate sint cauze ale infringerii lui Poli in fatza lui Dinamo. Daca la fotbal sint varza, in schimb timisorenii sint campioni la gasit scuze puerile. Ce-i drept, pentru ei realitatea e umilitoare: de 40 de ani n-au reusit s-o bata pe Dinamo si dupa cum arata lucrurile, ii mai asteapta inca 40 de ani de neputintza.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 22 Aug 2006, 04:54 PM
Mesaj #303


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Şi arbitrul ... să nu uităm arbitrul ...

Deşi eu nici pînp acuma n-am înţeles care a fost problema la golul 2 (ăla care a semănat cu un eseu de rugby biggrin.gif ) şi de ce protestau aşa vehement fundaşii - pesemne vreun fault în atac al lui Ganea, că ofsaid n-a fost ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 22 Aug 2006, 04:54 PM
Mesaj #304


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



DINAMO BUCURESTI - POLI TIMISOARA 3 - 1

Pentru prima data de la plecarea lui Andone in iarna sezonului trecut, Dinamo si-a incantat suporterii cu un joc foarte bun, amintindu-ne de perioada in care atacantii "hartuiau" defensivele adversarilor si de golurile cuplului "Niculescu-Danciulescu".

Cu 9 infrangeri si 1 egal in ultimii ani, si fara victorie la Bucuresti de peste 40 de ani, Timisoara pare "blestemata" sa fie permanent invinsa de Dinamo. Cu atat mai interesant este ca Poli a transferat in ultimul an multi jucatori de la Dinamo, vehiculandu-se la un moment dat ca Poli vrea sa devina un fel de Dinamo II. Si Poli nu s-a oprit... dupa Plesan, Alexa, Grigorie, si cati au mai fost vor sa-l aduca si pe Niculescu, care ar fi ultima piesa din puzzle.

Este cu atat mai rusinos ce face Poli ca dupa ce a transferat un sfert de echipa de la Dinamo, si apoi ii pune sa joace impotriva lui Dinamo, iar Poli este invinsa, sa arunce vina tot pe jucatorii adusi de la Dinamo ca au jucat cu intentie prost pentru ca acestia au ramas tot "caini pana la moarte". Este penibil... Poli nu a mai batut Dinamo in "Groapa" de peste 40 de ani. Este penibil sa scuzi astfel o infrangere aruncand vina pe jucatorii adusi de la Dinamo in ultimul an. Este de doua ori penibil pentru ca antrenorul avea si optiunea sa nu-i introduca in meciul cu Dinamo. Este chiar de 3 ori penibil pentru ca golul timisorenilor a venit din pasa ex-dinamovistului Grigorie, la scorul de 0 - 0.

Oricum, nici la Dinamo situatia nu e roza. Ganea, asa cum il stim orgolios fara masura dintotdeauna, nu mai poate accepta sa fie tinut rezerva meci de meci, si apoi sa si suporte acuzatiile cum ca nu a marcat nici un gol de cand a venit la Dinamo. Iata ca a venit si golul inscris lui Poli, si daca nici de acum incolo Borcea nu-l va lasa sa joace in primii 11, atunci ruptura dintre Ganea si Dinamo va fi probabil definitiva. Ganea era afectat cand era tinut pe banca chiar si la nationala Romaniei, daramite la Dinamo! Este un jucator bun, cu pofta de joc, si cu foarte multa ambitie. Dar Borcea mai are mult de invatat despre fotbal si fotbalisti...


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 22 Aug 2006, 07:01 PM
Mesaj #305


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Fără "cîini"?

dog.gif
dog.gif
dog.gif
dog.gif

user posted image

Acest topic a fost editat de Colimator: 22 Aug 2006, 07:05 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 23 Aug 2006, 08:33 AM
Mesaj #306


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



din cite pricep eu, la dinamo a inceput sa se cam faca politica de budoar...
musiu rednic cam arunca sopirlici prin vestiar, si cind nu baga pe cite unul se uita in sus la actionari...
e o vorba la romani, ca cine seamana vant, culege furtuna

ramine de vazut cum o vor decurca baietii pina la sf de campionat, ca abia suntem la inceput


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 23 Aug 2006, 08:48 AM
Mesaj #307


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



La Dinamo se cam facea inainte politica de budoar. Acum indiferent ce face Rednic, echipa macar joaca mai frumos, mai eficient. Joaca ceva.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 23 Aug 2006, 10:02 AM
Mesaj #308


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



e o chestiune de timp pina isi dau iar in petic. la fel au inceput si anul trecut si au sfirsit prost.
cind sunt in beleea se unesc, dar cind apar banii se dezbina la imparteala, si apoi fac totul praf


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 23 Aug 2006, 09:45 PM
Mesaj #309


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Borcea cred ca va fi internat la Balaceanca dupa acest succes al STELEI ...in camasa de forta cu spuma la gura si avand in minte : LIGA CAMPIONILOR INTERZISA CAINILOR


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 24 Aug 2006, 08:09 AM
Mesaj #310


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Sa speram ca Dinamo nu se va poticni la Sofia si vom accede in primul tur. Sunt curios ce formula de ataca va adopta Rednic. Gazeta scrie de o posibila lasare pe banca a lui Danciulescu, insa cred ca ar fi o prostie.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 24 Aug 2006, 08:27 AM
Mesaj #311


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



eu cred ca dinamo e o echipa de adunaturi si de natarai cu gura mare.
se vede ca sunt plini de gaze de la buteliile actionarilor, si din cand in cand mai scapa cite o supapa si mai emana cite una mai mirositoare

ar fi bine de-ar bate la sofia, ca sa le mai urce si lor moralul. desi e posibil ca la final sa o incaseze suporterii pt huliganism


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 24 Aug 2006, 08:32 AM
Mesaj #312


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE (John B @ 24 Aug 2006, 10:09 AM)
Sa speram ca Dinamo nu se va poticni la Sofia si vom accede in primul tur. Sunt curios ce formula de ataca va adopta Rednic. Gazeta scrie de o posibila lasare pe banca a lui Danciulescu, insa cred ca ar fi o prostie.

Important e ca nu cumva să-l lase pe Matache pe bancă. rolleyes.gif

Sînt curios de public, de atmosferă ... avem antecedente la Sofia. smile.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 24 Aug 2006, 08:33 AM
Mesaj #313


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Sigur... e si asta o parere, mutulica, cu atat mai "obiectiva" cu cat ea vine din partea unui stelist. wink.gif Daca ar fi astfel sa judecam cluburile dupa faima capitanilor lor de corabie, probabil ca toate echipele din Liga I ar fi o adunatura de natarai cu gura mare.

Am mai spus-o si o mai spun daca mai e nevoie... majoritatea suporterilor Stelei nu-si merita echipa. Dar asta e alta poveste. wink.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 24 Aug 2006, 08:33 AM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 24 Aug 2006, 09:37 AM
Mesaj #314


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Marcus thumb_yello.gif


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 24 Aug 2006, 11:14 AM
Mesaj #315


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



marcus - ai putea macar sa simulezi obiectivitatea. pina una alta nu l-am auzit pe becali, asa neinstruit cum e sa spuna ca i se face rau cind cistiga dinamo. mi se par de prost gust declaratiile celor din sefia echipei dinamo. mai mult, daca te uiti ce praf au facut din echipa in returul anului trecut nu vad de ce nu s-ar repeta, pt ca afara de netoiu, restul sunt acolo...
ei nu au rezolvat problema de fond, ci au gasit un tap ispasitor

asa cum imi sugerai, te rog sa discuti despre suporterii altor echipe pe topicul aferent.
cit despre suporterii lui dinamo... sunt curios citi vor ajunge iar in puscariile bulgaresti


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pagini V  « < 7 8 9 10 11 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 May 2024 - 04:27 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman