HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

11 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Europa, Noua Tinta A Terorismului
mutulica
mesaj 30 Jul 2005, 05:20 PM
Mesaj #36


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (Achernar @ 30 Jul 2005, 04:45 PM)
Dar ia inchipuie-ti ca esti un musulman fanatic.

nu imi inchipui. nu vreau, si nici n-am chef. nu-mi plac nici cum arata nici cum se poarta, si in plus au femeile nasoale ...

cred ca de aia si sar in aer cu atita nonsalanta, de frustrare sexuala, le promite profetul femei girla, si idiotii de statuti ce sunt se apuca de sarit in aer




--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 30 Jul 2005, 08:21 PM
Mesaj #37


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
reprezinta refuzul de a accepta falimentul islamismului in fata desvoltarii occidentale....si cum e mai naspa sa recunosti ca religia ta e falimentara, mai usor e sa-ti convingi oamenii ca e vina lor pt nereusita ta....

QUOTE
cred ca de aia si sar in aer cu atita nonsalanta, de frustrare sexuala, le promite profetul femei girla, si idiotii de statuti ce sunt se apuca de sarit in aer

Cu asemenea atitudini, nici nu-i de mirare ca sarim in aer ca gugustiucii fara sa stim ce ne-a lovit. Teroristii islamisti speculeaza niste deficientze reale ale societatii occidentale. Degeaba ne pacalim singuri ca noi sintem perfectzi si ei sint niste frustratzi falimentari, realitatea e cu totul alta. E mai bine sa gindim prospectiv si sa le contracaram in mod eficient retorica. Si mai ales sa renuntam la politica sinucigasa a multiculturalismului. (Cind spun "renuntam" ma refer mai curind la Europa occidentala, ca la noi in RO, slava Domnului!, inca n-a prins ideologia asta).


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 30 Jul 2005, 09:37 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE
Cu asemenea atitudini, nici nu-i de mirare ca sarim in aer ca gugustiucii fara sa stim ce ne-a lovit.


Cand ai fost matale gugustiuc ultima data?? Sau te pronunti doar din auzite?? hh.gif

QUOTE
Degeaba ne pacalim singuri ca noi sintem perfectzi si ei sint niste frustratzi falimentari, realitatea e cu totul alta.


Oare maria ta e mai multi?? Cine se pacaleste ?? Si care-i realitatea pe care n-o stim noi?? Explica, ca eu cel putin, nu vreau sa raman prost!!

Merci anticipat de raspuns....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 Jul 2005, 09:37 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
SORIN
mesaj 30 Jul 2005, 09:40 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Mutulica

QUOTE
nu imi inchipui. nu vreau, si nici n-am chef. nu-mi plac nici cum arata nici cum se poarta, si in plus au femeile nasoale ...


Imi pare rau sa-ti stric sfarsitu de saptamana, dar sigur ne meritam soarta:

http://www.evz.ro/vest/?news_id=193113

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 31 Jul 2005, 05:22 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



QUOTE (SORIN @ 30 Jul 2005, 10:37 PM)
QUOTE
Cu asemenea atitudini, nici nu-i de mirare ca sarim in aer ca gugustiucii fara sa stim ce ne-a lovit.


Cand ai fost matale gugustiuc ultima data?? Sau te pronunti doar din auzite?? hh.gif

QUOTE
Degeaba ne pacalim singuri ca noi sintem perfectzi si ei sint niste frustratzi falimentari, realitatea e cu totul alta.


Oare maria ta e mai multi?? Cine se pacaleste ?? Si care-i realitatea pe care n-o stim noi?? Explica, ca eu cel putin, nu vreau sa raman prost!!

Merci anticipat de raspuns....

Sorin.

Draga SORINE!!


Nu este nevoie sa arunci cu pietre acolo unde un scuipat e o sanctiune adecvata. laugh.gif

Acest topic a fost editat de talusa: 31 Jul 2005, 05:22 PM


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 31 Jul 2005, 07:12 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Bine ai revenit pe "baricade " Talusa thumb_yello.gif Molipsitoare boala asta de sug shosete la arabi, mai ales la noi in Romania sad.gif

Dar nu ne facem noi brobleme...uite mai jos ce au interceptat baietii de la SRI:



"Salutam cu rezbect, jefu'. Aderizat la Romania cu bomba la valiza ascuns bine; dragut fara problem control aerobort, fiindca mai gasit un bagaj pierdut be drum. Pastrat dolar american blestemat, bentru construit aigea bomba noua; dat jumadate la daxi, jumatate furat tigan de la buzunar.
Indilnit frate Ahmed, batron magazin, ajudat la mine. Discutat cu el la cafenea plan bomba, consumat egler proaspat, intoxicat zalmonel, noi ajuns spital, doctor roman durut la c*r.

Jefu', gu bomba praf antrax nu butut facut la Romania, deci ingergat plan bomba cu bum-bum! Mutat apartament frate Ahmed, adus mult
frumos aminde tara mia, fara apa la robinet. Urmarit emiziuni explozia camion azotat, facut frica la mine. Astia romani are tupeu nu gluma!
Trebuie recrutati, jefu! Bomba cu azotat mare efect aveam! ...

Inderesat pilotat avion pentru lovit gladire la roman; vazut delevizor aparat zbor MIG prabusit singur, plus roman stricat singur gladire,
adormit beat, tigara aprinsa, ...

Draga jefu', gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba, iar azeara, gind iesit cumparat baglava, exblodat budelie la parter. Aicia la Romania, mult cretin! Zberiat, zguibat la zin, cacat pe mine de frica!
Jefu, ma indorg agaza! Asta romani nu are nevoie de terorism, face singur treaba noastra.

Sorin.

Acest topic a fost editat de SORIN: 31 Jul 2005, 07:13 PM


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 1 Aug 2005, 06:30 AM
Mesaj #42


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (SORIN @ 30 Jul 2005, 11:40 PM)
Imi pare rau sa-ti stric sfarsitu de saptamana, dar sigur ne meritam soarta:
http://www.evz.ro/vest/?news_id=193113

poate ii si invitam sa demoleze ceva...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 1 Aug 2005, 09:26 AM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Nci nu stiu daca sa rad sau sa ma enervez. Da' cred c-am sa rad.
Cand vine unu' si spune ca muslimii trebuie intelesi deja devine dusman de clasa. Pe dreaq. 'Intelesi' nu e folosit in sensul de aprobati sau sustinuti. Aia nici n-au nevoie de aprobarea sau sustinerea nemusulmanilor. A-i intelege inseamna a cunoaste elementele culturale si psihologice ce ar putea determina un individ sa comita o fapta anume sau sa se comporte intr-un anumit mod.
Ca societatea ce creeaza pe banda rulanta kamikaze are o problema, asta e clar. Dar solutia nu e sa li se atribuie diverse etichete gen frustrati sau mai stiu eu cum. La urma urmei si unii dintre ei atribuie socitatii occidentale diverse etichete, unele al naibii de injurioase. Asta inseamna ca trebuie sa ne coboram la nivelul lor ?
Si ei si noi avem un anumit numar de indivizi mai ... speciali. Indivizi care in Europa sau in America ucid practic fara nici un motiv, c-asa au visat ei noaptea ca trebuie sa faca. Sau indivizi instabili, depresivi, etc. Sau indivizi ce structural sunt gata sa-si riste viata pentru a atinge un scop ce altora li se pare nesemnificativ ori chiar stupid. Probabil ca la ei indivizii de genul asta sunt identificati si ajutati sa-si canalizeze energiile negative impotriva occidentalilor.
Asta inseamna ca problema se poate rezolva clamand inferioritatea sau superioritatea unei anumite tabere ? Nu. Trebuie gasiti aia de-i stimuleaza pe 'speciali'. Fara ajutor probabil ca orice individ din asta mai special ar reactiona in cel mai rau caz asemanator unui infractor occidental. Dar CU ajutor poate deveni cu mult mai periculos.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 1 Aug 2005, 03:18 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (Achernar @ 1 Aug 2005, 10:26 AM)
Cand vine unu' si spune ca muslimii trebuie intelesi deja devine dusman de clasa. {...}

Trebuie înţeleşi pentru că dau cel mai mare număr de investitori străini ( cel puţin în scripte ). tongue.gif

Lăsând gluma deoparte - în România oricum e slăbuţă de tot şi cam fără efect propagarea islamului ( şi la o adică mai scoatem de la naftalină nişte filme de-ale lui Nicolaescu - oricum cel mai mare regizor român - cu luptele cu turcii şi e relativ uşor de (re)creat un curent anti-arab/anti-islamic ). În schimb eu m-am şocat când am fost în vizită la vecinii noştri bulgari şi, sprijiniţi probabil şi de numeroasa minoritate turcă de acolo, am văzut ce propagandă pro-islamică făţişă se face acolo ... sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maria Luiza
mesaj 3 Aug 2005, 05:44 AM
Mesaj #45


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 372
Inscris: 13 February 05
Forumist Nr.: 5.695



QUOTE
....miscarea de rezistenta franceza a avut o cu totul alta conotatie...
francezii au luptat impotriva trupelor de ocupatie... au pus bombe la sinele de cale ferata pe unde treceau trenuri cu munitie sau armament, nu au aruncat in aer cafenelele din paris si nu prea s-au aruncat in aer in fata reichstag-ului... in atentate sinucigase
comparatia e putin cam ... shuie...


Comparatia nu e de loc 'shuie' ci logica. Miscarea de rezistenta franceza a capatat o conotatie pozitiva doar dupa ce nemtii au pierdut razboiul. Daca l-ar fi castigat, francezii rizistenti cat si restul de partizani locali care dadeau cu bombe in invadatori ar fi ramas pe veci niste...teroristi ! Ce inseamna "trupe de ocupatie" pentru un vietnamez, irakian sau afgan? Primirea cu flori a durat doar o zi! Bine ati venit, bine ne-ati scapat de dictator...mersi, acum caramba la voi acasa! Cat despre 'sinucigasi' ei nu sint o premiera mondiala in nici un caz, istoria este plina de exemple din astea!


--------------------
Nu trimiteti copii la umplut cu sifoane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 3 Aug 2005, 04:37 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Tanti Maria...fara suparare, dar esti pe langa rau de tot....dar probabil ca pe aici te simti in apele tale atat tinp cat nu esti singura sad.gif

Pune mana pe carte, pe dex sau pe ce vrea "maria" ta si invata diferenta dintre gherila si terror....pana atunci iti multumim daca ne lashi.........................................

yawn.gif yawn.gif yawn.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maria Luiza
mesaj 4 Aug 2005, 06:43 AM
Mesaj #47


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 372
Inscris: 13 February 05
Forumist Nr.: 5.695



QUOTE (SORIN @ 3 Aug 2005, 05:37 PM)

QUOTE
Tanti Maria...fara suparare, dar esti pe langa rau de tot....dar probabil ca pe aici te simti in apele tale atat tinp cat nu esti singura .....Pune mana pe carte, pe dex sau pe ce vrea "maria" ta si invata diferenta dintre gherila si terror....pana atunci iti multumim daca ne lashi..


Nenea Sorin, nu ma supar! Gradina lui Dumnezeu e mare , si-a mai lasat si portile deschise! Dumneata bre, vad ca ai in loc de creier un DEX....pardon, scuzati , eu ma adresam celor care gandesc! Asa ca te poti considera 'lasat' in afara discutiei si somnoleaza linistit intre copertile DEXului!Cum iti da el definitia, asa sa faci, sa nu cumva sa-ti sclipeasca fo idee creata ca te da afara din partid! Somn usor, tovarashu!


--------------------
Nu trimiteti copii la umplut cu sifoane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Aug 2005, 06:58 AM
Mesaj #48


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ce inseamna "fo" ??
QUOTE
eu ma adresam celor care gandesc!

Îhâm... ma gândesc toata ziua ce-n p"%da ma-si inseamna "fo", ha??? Zi-mi.
In mod normal reusesc (sau imi dau straduinta) sa vorbesc si sa scriu o româna curata (daca reusesc)
Shame on you, rusine pe voi, românii de peste hotare care (credeti ca) ati uitat româneste. Pfui!!
Maaa, asa niste candidati stim: 2 ani in strainatate si se prefac ca nu mai stiu româneste.
AAAAAaaaa, cum se cheama?? cum se zice? rofl.gif RATATI!!

Cum se zice franzela, maaa?? Cred ca se mânca cu pâine... rofl.gif

Ah, zi-mi te rog ce inseamna tradus Toronto, dar fara google smile.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 4 Aug 2005, 07:25 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Aug 2005, 05:19 AM
Mesaj #49


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Cred ca nu stie, da' nu-i bai.
Toronto inseamna pe limba irokeza "Marele loc de adunare"


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maria Luiza
mesaj 9 Aug 2005, 06:31 AM
Mesaj #50


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 372
Inscris: 13 February 05
Forumist Nr.: 5.695



QUOTE
Ce inseamna "fo" ??


Cine intelege in ce limba e...." p"%da ma-si " intelege si ce inseamna "fo".
unsure.gif unsure.gif..... unsure.gif claule ce inseamna "ma-si" dar fara gugal

QUOTE
Shame on you, rusine pe voi, românii de peste hotare care (credeti ca) ati uitat româneste. Pfui!!


Asa-i! Sa va fie "shame on you" adica rusine PE voi dar...numai incazul cand 'credeti' ca ati uitata romaneste, altfel daca nu credeti sa nu dati cu sheimul....pfui!

Acest topic a fost editat de Maria Luiza: 9 Aug 2005, 06:34 AM


--------------------
Nu trimiteti copii la umplut cu sifoane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 9 Aug 2005, 08:15 AM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



QUOTE (Maria Luiza @ 9 Aug 2005, 07:31 AM)
QUOTE
Ce inseamna "fo" ??


Cine intelege in ce limba e...." p"%da ma-si " intelege si ce inseamna "fo".
unsure.gif unsure.gif..... unsure.gif claule ce inseamna "ma-si" dar fara gugal

QUOTE
Shame on you, rusine pe voi, românii de peste hotare care (credeti ca) ati uitat româneste. Pfui!!


Asa-i! Sa va fie "shame on you" adica rusine PE voi dar...numai incazul cand 'credeti' ca ati uitata romaneste, altfel daca nu credeti sa nu dati cu sheimul....pfui!

Cum aş putea să-i stăpînesc pe alţii, cînd nu ştiu să mă stăpînesc eu însumi? ( Francois Rabelais)


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 1 Sep 2005, 02:18 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



QUOTE
Al-Qaida, filiala Romania
ALERTA. Peste 10.000 de sustinatori ai retelei teroriste al-Qaida prezenti in Marea Britanie si 31.000 de extremisti islamisti din Germania ameninta serios aparatul de securitate european, a declarat expertul in terorism Rolf Tophoven, in cadrul unui seminar organizat la Islamabad. In plus, agentiile de informatii sunt extrem de preocupate de extinderea celulelor teroriste islamice in tari ex-comuniste din Europa de Est, intre care Polonia, Bulgaria, Romania si Republica Ceha, a subliniat expertul
.

EVZ


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 1 Sep 2005, 02:29 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Vaiiiii Talusa....nu se poate asa ceva hh.gif La noi in Romania asa ceva??? Nu-i frumos ohyeah.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 1 Sep 2005, 02:52 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



QUOTE (SORIN @ 1 Sep 2005, 03:29 PM)
Vaiiiii Talusa....nu se poate asa ceva hh.gif La noi in Romania asa ceva??? Nu-i frumos ohyeah.gif

Sorin.

Cred ca avem cativa infiltrati si pe Han!![CLONE]


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maria Luiza
mesaj 2 Sep 2005, 05:35 AM
Mesaj #55


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 372
Inscris: 13 February 05
Forumist Nr.: 5.695



QUOTE
Al-Qaida, filiala Romania


Si de data asta ne-au luat-o americanii inainte! drool.gif


--------------------
Nu trimiteti copii la umplut cu sifoane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 2 Sep 2005, 06:44 AM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



QUOTE (Maria Luiza @ 2 Sep 2005, 06:35 AM)
QUOTE
Al-Qaida, filiala Romania


Si de data asta ne-au luat-o americanii inainte! drool.gif

Nu conteaza, locul tau este pazit...aici sau acolo tongue.gif user posted image

Doar pentru ca cineva nu te iubeste in felul in care tu te astepti sa fii
iubit, asta nu inseamna ca acela nu te iubeste din toata inima
.GABRIEL GARCIA MARQUEZ

Acest topic a fost editat de talusa: 2 Sep 2005, 01:19 PM


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 3 Sep 2005, 06:43 AM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



ROMANIA AMENINTATA DE AL-QAEDA
http://www.ziarulcn.com/article/aid/22579/


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 4 Sep 2005, 09:26 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE
TERORISM. Constanta e o zona cu un grad de risc ceva mai ridicat in ceea ce priveste atacurile teroriste, a declarat, ieri, directorul adjunct al SRI, generalul Ionel Marin, care a precizat ca pe teritoriul Romaniei nu exista insa astfel de pericole. „Oriunde este posibil sa se produca la acest moment un atac terorist, dar pe teritoriul Romaniei nu exista astfel de pericole”, a declarat generalul Marin, care a adaugat ca, oriunde pe teritoriul tarii noastre, Brigada Antiterorista a SRI poate interveni in maximum doua ore. 


http://www.evz.ro/eveniment/?news_id=196447

Aha...am inteles...Constanta e o zona cu grad de risc mai ridicat teoretic! Practic e in afara de orice pericol din cauza fricii de aia "mascati" de la SRI rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Stati linistiti oameni.....acolo unde nu reusesc aia de la Americanii, Englezii, Spaniolii si Israelienii, noi aia de la gheboaia o sa le venim de hac hh.gif hh.gif Si asta in maximum doua ore rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maria Luiza
mesaj 5 Sep 2005, 07:24 AM
Mesaj #59


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 372
Inscris: 13 February 05
Forumist Nr.: 5.695



QUOTE
Marius Bercaru, purtatorul de cuvant la SRI, ne-a declarat ca in ceea ce priveste gradul de amenintare terorista din tara noastra acesta va ramane la nivelul de albastru-precaut.


Si nea Gheorghe din varful dealului o sa se'ngalbeneasca de frica!


--------------------
Nu trimiteti copii la umplut cu sifoane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 5 Sep 2005, 04:59 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



QUOTE (Maria Luiza @ 5 Sep 2005, 08:24 AM)
QUOTE
Marius Bercaru, purtatorul de cuvant la SRI, ne-a declarat ca in ceea ce priveste gradul de amenintare terorista din tara noastra acesta va ramane la nivelul de albastru-precaut.


Si nea Gheorghe din varful dealului o sa se'ngalbeneasca de frica!

Si ce scrie ML, mai sus, poate fi considerat On-Topic??[a exista si ceva On-Topic...pana acum!![incepand cu aberatia despre actul terorist al Statelor Unite contra Japoniei in timpul WW2!!]

Acest topic a fost editat de abis: 5 Sep 2005, 05:29 PM


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 5 Sep 2005, 06:33 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Talusa...pana scrie si ea ceva ii faci observatii hh.gif Ca de obicei doar citeaza din alte locuri....deci n-are nici o opinie!! sad.gif

Dar probabil ca acest fapt nu deranjeaza pe nimeni...doar pozele mele deranjeaza ohyeah.gif Realitatea vizuala e alta mancare de peste fata de realitatea "citita" in media noastra!!

Mihai, Abis si Barrie!! Suntem la politica externa si la concurs de cine citeaza mai bine, daca n-ati observat sad.gif

Si daca nu doriti sa transformati acest thread in asa ceva, faceti observatii cui merita ohyeah.gif ohyeah.gif

Sorin.

ps. Bine ai revenit pe aici Gio19!!


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Sep 2005, 08:52 AM
Mesaj #62


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (SORIN @ 5 Sep 2005, 07:33 PM)
Mihai, Abis si Barrie!! Suntem la politica externa si la concurs de cine citeaza mai bine, daca n-ati observat sad.gif

Si daca nu doriti sa transformati acest thread in asa ceva, faceti observatii cui merita

Impresia mea este ca Talusa este campion la materiale citate + linkuri... Dar nu am stat sa le numar.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 6 Sep 2005, 10:30 AM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Off-topic.

Acest topic a fost editat de Barrie: 17 Sep 2005, 11:57 AM


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 16 Sep 2005, 08:17 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Off-topic.

Acest topic a fost editat de Barrie: 17 Sep 2005, 11:56 AM


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Sep 2005, 03:32 PM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



SCANDAL. „Google“ furnizeaza imagini in detaliu cu baze militare britanice

Teroristii spioneaza Londra prin satelitii americani
laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 5 Nov 2005, 04:51 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Au inceput musulmanii sa-si ridice capul in Franta......si isi merita soarta frantuzii....asta e doar inceputul!!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 5 Nov 2005, 05:47 PM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



QUOTE (SORIN @ 5 Nov 2005, 04:51 PM)
Au inceput musulmanii sa-si ridice capul in Franta......si isi merita soarta frantuzii....asta e doar inceputul!!

Sorin.

Aiurea...500 de masini arse pe noapte e un mizilic!!

Ce se aude cu Turnul si cu Invalizii!! rofl.gif devil.gif

Acest topic a fost editat de talusa: 5 Nov 2005, 08:14 PM


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Nov 2005, 07:28 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Parca-l vad pe musiu Chirac cerand sfatu-l americanilor ( pe sest, desigur, ca sa nu-si boteasca dunga de la pantaloni laugh.gif ) cum sa-i potoleasca pe scandalagii ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Nov 2005, 10:41 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Rasplata pentru fatarnicia europeana !! tongue.gif

Terorismul urban incendiaza Occidentul


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 7 Nov 2005, 01:22 PM
Mesaj #70


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



azi dimineata se raportasera 800 de masini incendiate peste noapte... se pare ca s-a ajuns la peste 4000 de autoturisme incendiate...
parca ar fi platiti de fabricantii de auto, ca sa relanseze piata

sunt curios sa vad cum o sa se termine razboiul asta... si cit de mult va influenta preferintele francezilor spre dreapta


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 06:06 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman