HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

7 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vanghelisme
Marduk
mesaj 19 Jan 2012, 06:14 PM
Mesaj #141


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 19 Jan 2012, 12:36 PM) *
...Vanghelie are o singura problema - educatia si asta nu-i asa de mult vina lui cat a sistemului. Altfel e unul din cei extrem de putinii politicieni care s-au ridicat si au fost validati in mod personal de electorat fara legatura cu un partid politic. Si daca mai adaugi asta la faptul ca este unul din putiniii, iar, politicienii romani FOARTE bine legati de Washington poate iti explici si decoratia primita....

N-am prea inteles chestia cu vina sistemului si educatia lui Vanghelie, omul daca n-ar fi primar sigur ar fi interlop, unul respectat atat de romani cat si de tigani, primii l-ar respecta pentru Vanghelion ceilalti pentru ca desi se da mai nou, evreu, ei il considera unul de-al lor. Cat despre decoratiile de Washington ti-o spun de pe surse, daca ai bani iti fac rost de cateva diplome si decoratii si poate de o vizita la primarele orasului, cu fotografii, ziare, tot tacamul, dar esti pregatit ?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 19 Jan 2012, 08:10 PM
Mesaj #142


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



SINGURA PROBLEMA a lui Vanghelie e educatia?????? si pentru asta sistemul e de vina??? ohmy.gif Mai, goguta, dar tu traiesti in basme fratele meu...te-au aburit astia de nu mai stii ce sa scrii! blink.gif

Hai zi-mi ca esti indragostit si de Radu Mazare sa-mi iau un ban din cauza ta! devil.gif



Ete a dracului de democratie cum scoate ea la suprafata toate gunoaiele si jegurile umane si pe manipulati sa se inchine la in ei...


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 19 Jan 2012, 08:24 PM
Mesaj #143


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



vina sistemului? laugh.gif
de respect de sine ai auzit? tu de ce esti asa educat, nu tot in sistemul asta nebun ai fost educat?
si daca sistemul te-a educat prost pana ai iesit de pe bancile scolii, de autoeducatie nu ai auzit? tongue.gif
nu exista scuze... singura plauzibila ar fi ca nu-l intereseaza sa fie mai educat decat e wink.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Jan 2012, 08:24 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
goguta
mesaj 19 Jan 2012, 09:37 PM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



Ok Marduk si Michelle, incerc cu calm, desi nimic logic in ce ati spus.
Pentru mine Vanghele(un "i" lipsa intentionat - ca dovada e lipsei mele de respect fata de el) e un politician mediocru la ani lumina distanta de modelul meu de politician ideal, dar asta nu inseamna ca nu pot fi logic la a-l judeca in contextul politicii romanesti.

Ca o paralele: Sunteti frustrati, ati dat credit unui cretin in 2009, si e normal sa aveti acum o stare nervoasa acuta.
Dar sa revenim la problema noastra.

Asa ca Michelle explica-mi tu ce alte probleme mai vezi la Vanghele, care probleme sa nu vina din lipsa lui de educatie. Dar sa-mi zici probleme concrete, cu fapte si dovezi, nu ce pareri visezi tu despre el. Ceva concret, care sa tina cont de contextul vietii politice de la noi, sa tina cont de adversarii lui politici.
Astept sa discutam.

P.S. De scris perfect nu am scris niciodata, dar cred ca e suficient de inteligibil si corect ca sa putem discuta.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jan 2012, 10:11 PM
Mesaj #145


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 19 Jan 2012, 09:37 PM) *
QUOTE
.... Sunteti frustrati, ati dat credit unui cretin in 2009, si e normal sa aveti acum o stare nervoasa acuta.

Moncher io n-am o problema cu cretinii ci cu cei care-i fac sa se simta culti, intelectuali.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 19 Jan 2012, 10:12 PM
Mesaj #146


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Felina @ 19 Jan 2012, 08:24 PM) *
vina sistemului? laugh.gif
de respect de sine ai auzit? tu de ce esti asa educat, nu tot in sistemul asta nebun ai fost educat?
si daca sistemul te-a educat prost pana ai iesit de pe bancile scolii, de autoeducatie nu ai auzit? tongue.gif
nu exista scuze... singura plauzibila ar fi ca nu-l intereseaza sa fie mai educat decat e wink.gif

Asta cu sistemul e problema veche la mine.
Eu consider ca intr-un sistem normal echilibrat, nu vorbesc de perfect, ca in cel perfect copilul ar fugi de acasa in ciuda batailor de la parintii care se opun, pentru a merge la scoala, deci intr-un sistem normal echilibrat unul atat de agramat ca Vanghele nu ar fi iesit din clasa a 4-a, dar lui sistemul i-a dat inclusiv diploma de Bac(cu pile si spaga presupun ca si-a luat-o cand era primar). Dar nu poti ca invatator normal, intr-un sistem normal sa-l trimiti pe Vanghele in clasa a 5-a.
Dar da, e o problema veche asta la mine, nici sotia mea care a facut parte din sistem nu e de acord cu mine, dar discutia este deschisa.

Cat despre autoeducare, eu cred ca omul si-a depasit cu mult conditia si menirea initiala pe care o vezi descrisa in ce a spus marduk mai sus.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 19 Jan 2012, 10:16 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 19 Jan 2012, 10:11 PM) *
Moncher io n-am o problema cu cretinii ci cu cei care-i fac sa se simta culti, intelectuali.

Adica e vina intelectualilor lui Base ca ti l-au ambalat intr-un aspect de om cult si intelectual si d-asta l-ai votat tu pe cretin?


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jan 2012, 10:35 PM
Mesaj #148


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu despre intelectualii lui Basescu este vorba, ci despre toti cei care s-au facut pres la picioarele sale pentru niste firmituri, iar apoi s-au dat loviti cand Basescu nu le-a mai aruncat nici firimituri. Eu l-am votat pe Basescu pentru ca mi-a placut stilul sau, m-a pacalit cu piata aia in care o sa vina el la fiecare 3 luni si-o sa stam la taclale despre trebile din tara asta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 19 Jan 2012, 10:46 PM
Mesaj #149


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 19 Jan 2012, 10:35 PM) *
Nu despre intelectualii lui Basescu este vorba, ci despre toti cei care s-au facut pres la picioarele sale pentru niste firmituri, iar apoi s-au dat loviti cand Basescu nu le-a mai aruncat nici firimituri.

Despre cine vorbesti? Eu stiu doar cazuri de oameni politici care au venit constant spre el, nu stiu pe nimeni sa se dea lovit acum. Cu intelectualii a rupt-o el pe rand.
QUOTE(Marduk @ 19 Jan 2012, 10:35 PM) *
Eu l-am votat pe Basescu pentru ca mi-a placut stilul sau, m-a pacalit cu piata aia in care o sa vina el la fiecare 3 luni si-o sa stam la taclale despre trebile din tara asta.

Si pe mine m-a pacalit in 2005, si intors in timp as face fix la fel, atunci consideram ca trebuie scosi cei de la PSD de la putere, noroc cu Tariceanu ca s-a tinut tare si nu a iesit deastru inca de atunci. Sunt foarte nemultumit si de faptul ca o sa fie nevoie, probabil, sa-i votez la loc pe cei din PSD, dar ar fi ilogic sa n-o fac, guvernarea PDL a depasit de mult bunul simt. Stiu clar din istorie ca PSD va repune tara pe picioare, au demonstrat-o ani la rand, si mai stiu ca principalul motiv va fi pentru a putea sa fure linistiti, dar asta e decat furati si in rahat mai bine doar furati, poate in ragazul respectiv se va ivi altul mai capabil, poate prin alianta cu PNL treburile vor fi mai ok, mai sub control in guvernare ce va urma.
Faza cu piata in care vine el la 3 luni a fost cu mult inainte de 2009, nu?


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 20 Jan 2012, 08:27 AM
Mesaj #150


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



goguta:Intamplator eu stiu destul de multe despre "comportamentele" unui primar de sector fost gestionar-magazioner.
V este in relatie foarte buna cu toti mafiotii din sectorul 5 aka Sile si Nutu Camataru prin prietenul sau liderul sindicatului soferilor Stan. Te uiti la fetele lor si iti dai seama despre ce vorbesc. Vorbim despre camatarie, spagi, trafic de influenta, santaj...astea sunt problemele lui,gogule,nu numai ca e analfabet. N-a facut nici un progres, crede-ma, degeaba poarta Armani sau Rolex ca nu intelege nimic din ceea ce poarta sau foloseste...Pentru el toata filozofia de viata se reduce la bani si smecherii, bani si cum sa ai putere prin smecherie.
Eu sunt frustrata da, dar nu ca l-am votat pe Basescu , ci ca sunt nevoita sa traiesc in aceeasi tara cu oameni ca V si cu fraieri ca tine, care de furie ca Basescu nu e Mesia pe care il vreti voi , ati fi in stare sa-l votati pe unul ca Vanghelie sau pe alti talibani din PSD


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Jan 2012, 08:31 AM
Mesaj #151


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Michelle @ 20 Jan 2012, 10:27 AM) *
, ati fi in stare sa-l votati pe unul ca Vanghelie sau pe alti talibani din PSD

Acum o s-o votam pe Oana. Ca are abdomen frumos laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Jan 2012, 08:34 AM
Mesaj #152


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(goguta @ 20 Jan 2012, 12:46 AM) *
Despre cine vorbesti? Eu stiu doar cazuri de oameni politici care au venit constant spre el, nu stiu pe nimeni sa se dea lovit acum. Cu intelectualii a rupt-o el pe rand.


Vorbeste si el glume biggrin.gif Licheeanu e fruntea lor si parca mai pupinbasist ca inainte !

Acest topic a fost editat de March: 20 Jan 2012, 08:35 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 20 Jan 2012, 08:54 AM
Mesaj #153


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Michelle @ 20 Jan 2012, 08:27 AM) *
goguta:Intamplator eu stiu destul de multe despre "comportamentele" unui primar de sector fost gestionar-magazioner.
V este in relatie foarte buna cu toti mafiotii din sectorul 5 aka Sile si Nutu Camataru prin prietenul sau liderul sindicatului soferilor Stan. Te uiti la fetele lor si iti dai seama despre ce vorbesc. Vorbim despre camatarie, spagi, trafic de influenta, santaj...astea sunt problemele lui,gogule,nu numai ca e analfabet. N-a facut nici un progres, crede-ma, degeaba poarta Armani sau Rolex ca nu intelege nimic din ceea ce poarta sau foloseste...Pentru el toata filozofia de viata se reduce la bani si smecherii, bani si cum sa ai putere prin smecherie.
Eu sunt frustrata da, dar nu ca l-am votat pe Basescu , ci ca sunt nevoita sa traiesc in aceeasi tara cu oameni ca V si cu fraieri ca tine, care de furie ca Basescu nu e Mesia pe care il vreti voi , ati fi in stare sa-l votati pe unul ca Vanghelie sau pe alti talibani din PSD


Ok, ti-am zis ca-ti inteleg frustrarea si deci si limitarea in gandire wink.gif.
Nu ai argumente, ai doar vise despre cum vezi tu realitatea si dovezi de genul:"stiu eu ca ...".

Intelegi Felina, fata asta nici in fata dezstrului nu intelege nimic. Lipsa asta de logica la ea sau la unul ca Abis, care amandoi par oameni educati nu se poate explica decat prin interese directe in mafia PDL. Oamenii o duc foarte bine, Base a luat 25% de la prosti si i-a indreptat spre astfel de oameni care explica aici cat de bine e cu reforma lui Base.
Eu doar asa pot sa-mi explic logic lipsa lor de logica - sunt pana in gat cu mainile in banii pe care Base i-a furat de la oamenii saraci.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Jan 2012, 09:02 AM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(goguta @ 20 Jan 2012, 10:54 AM) *
- sunt pana in gat cu mainile in banii pe care Base i-a furat de la oamenii saraci.


Eiiiii... hai ca asta nu se poaaateeee ! wink.gif Dovezi, dovezi o sa strige imediat unu' de pe aici laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Jan 2012, 09:21 AM
Mesaj #155


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(goguta @ 20 Jan 2012, 08:54 AM) *
Intelegi Felina, fata asta nici in fata dezstrului nu intelege nimic. Lipsa asta de logica la ea sau la unul ca Abis, care amandoi par oameni educati nu se poate explica decat prin interese directe in mafia PDL. Oamenii o duc foarte bine, Base a luat 25% de la prosti si i-a indreptat spre astfel de oameni care explica aici cat de bine e cu reforma lui Base.
Eu doar asa pot sa-mi explic logic lipsa lor de logica - sunt pana in gat cu mainile in banii pe care Base i-a furat de la oamenii saraci.

Sunt siderat pur si simplu,cand vad pana unde duce indoctrinarea basista! Acum,cand romanii il arunca la lada de gunoi a istoriei pe ultimul nomenclaturist si informator ceausist,se gasesc 2-4 talibani care mai au curajul sa posteze aici,imnuri de slava si inaltare acestui mascarici! Cei care ati deturnat,in scop propagandistic basist,acest frumos syte(intitulat initial,de dialog si arta dialogului!) nu intelegeti un lucru de minima moralia! Pentru ce ati postat pana acum,impotriva bugetarilor,pensionarilor(indeosebi a rezervistilor),profesorilor,doctorilor,jurnalistilor,opozitiei,a Regelui Mihai etc.ar trebui sa faceti doua lucruri:1-daca va mentineti pe pozitii basiste(lucru normal pentru niste oameni cu pricipii,fie ele proaste!),iesiti in strada,in fata romanilor umiliti de catre gasca lui Basescu si convingeti-i pe oameni ca nu au dreptate,ca idolul vostru si tovarasa lui de hotii(si nu numai!),sunt niste ingeri si fete mari! Daca reusiti asta,devin si eu propagandist basist!!! 2-autosuspendati-va de la Han,spre binele lui dar si al vostru!
Pentru ca stiu ca nu sunteti in stare sa faceti asta,incetati macar sa-i mai adresati osanale nedemnului presedinte(inca!) La fel,sa incetati atacurile libidinoase la adresa romanilor iesiti in strada si a opozitiei democrate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 20 Jan 2012, 09:39 AM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(March @ 20 Jan 2012, 09:02 AM) *
Eiiiii... hai ca asta nu se poaaateeee ! wink.gif Dovezi, dovezi o sa strige imediat unu' de pe aici laugh.gif

QUOTE(goguta @ 20 Jan 2012, 08:54 AM) *
Eu doar asa pot sa-mi explic logic lipsa lor de logica

Asa sunt eu mai uman, nu pot crede cealalta varianta.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 20 Jan 2012, 09:57 AM
Mesaj #157


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Alo, gashka lui Pitigoi...aici scriem despre Vanghelie , da?? care aveti ceva de scris la subiect , care nu , mergeti pe topicul Traian Basescu unde suntem obisnuiti cu "aclamatiile"si besteliti-ne acolo ca furam din banii boborului !


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Jan 2012, 10:22 AM
Mesaj #158


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 19 Jan 2012, 09:37 PM) *
Sunteti frustrati, ati dat credit unui cretin in 2009, si e normal sa aveti acum o stare nervoasa acuta.

Pe bune?! Te pricepi la psihlogie, domnule. Mai putin la conversatie, desigur... laugh.gif

QUOTE
Dar sa-mi zici probleme concrete, cu fapte si dovezi, nu ce pareri visezi tu despre el. Ceva concret, care sa tina cont de contextul vietii politice de la noi, sa tina cont de adversarii lui politici.

Nu ti se pare cam mult sa ceri "dovezi" pe un forum?

Uita-te in urma pe forum ca s-a vorbit destul despre Vanghelie - nu doar despre activitatea lui ca primar, ci si despre cum a incercat sa impuna in guvern oameni ca Voicu.

QUOTE
Stiu clar din istorie ca PSD va repune tara pe picioare, au demonstrat-o ani la rand

Daca sunt asa de meseriasi ma intreb cum de nu-i simpatizezi pe ei ci pe liberali smile.gif

In opinia mea nu au demonstrat deloc asa ceva: au demonstrat doar ca, daca ajung la putere, riscam sa ajungem un soi de Belarus. Iti imaginezi pe vremea lui Nastase o demonstratie in Pta Universitatii transmisa in direct de majoritatea televiziunilor in care sa se strige "Jos dictatura"?! Unii ca Ciuvica au uitat cand au fost saltati de politie pe strada si pentru ce...

Ti-am mai spus: cresterea economica din 2000-2004 nu li se datoreaza, pur si simplu au fost beneficiarii unei conjuncturi al naibii de favorabile. Atat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Jan 2012, 10:22 AM
Mesaj #159


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Michelle @ 20 Jan 2012, 11:57 AM) *
Alo, gashka lui Pitigoi...aici scriem despre Vanghelie , da?? care aveti ceva de scris la subiect , care nu , mergeti pe topicul Traian Basescu unde suntem obisnuiti cu "aclamatiile"si besteliti-ne acolo ca furam din banii boborului !


Ssssst ! Basescu e in toate si in toti ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Jan 2012, 10:27 AM
Mesaj #160


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Michelle @ 20 Jan 2012, 09:57 AM) *
Alo, gashka lui Pitigoi...aici scriem despre Vanghelie , da?? care aveti ceva de scris la subiect , care nu , mergeti pe topicul Traian Basescu unde suntem obisnuiti cu "aclamatiile"si besteliti-ne acolo ca furam din banii boborului !

Alo ,gasca lui Pinochio Basescu? Cine e Vanghelie? El a taiat salariile,pensiile,alocatiile pentru copii ori Intaiul carmaci si clanul lui de hoti si incompetenti? Am aflat ca Marean,care este,nici nu este insurat! Traieste,de 20 de ani cu o "doamna",Charlotte! E treaba lui cu cine se culca si de ce? Ce ne facem cu imoralul national care,casatorit fiind,isi numeste amantele ministrese,sefe la PDL! Ca sa le rasplateasca,fura banii bugetarilor si pensionarilor! Vanghelie,suporta cheltuielile din buzunarul lui,nu din cele ale romanilor! Tara arde si voi va pieptanati! Deschiderea unor posturi"pioneza" e o diversiune! Romanii nu striga "jos Vanghelie" ci jos Basescu,jos dictatorul! Dupa ce scapam de dementul nastional,postam si despre Vanghelie,Mazare ori Becali! Chiar nu intelegeti ca sunteti incremeniti in adulatia unui nemernic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Jan 2012, 10:30 AM
Mesaj #161


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 20 Jan 2012, 08:54 AM) *
Ok, ti-am zis ca-ti inteleg frustrarea si deci si limitarea in gandire
....
Lipsa asta de logica la ea sau la unul ca Abis, care amandoi par oameni educati nu se poate explica decat prin interese directe in mafia PDL. Oamenii o duc foarte bine, Base a luat 25% de la prosti si i-a indreptat spre astfel de oameni
....
Eu doar asa pot sa-mi explic logic lipsa lor de logica - sunt pana in gat cu mainile in banii pe care Base i-a furat de la oamenii saraci.


M-ai prins, Basescu fura bani de la tine ca sa mi-i dea mie. sorry.gif

Daca esti prieten cu cineva ca Felina inseamna ca ai si ceva calitati. Mi-ar placea sa fie vizibile si in postarile tale.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 20 Jan 2012, 10:32 AM
Mesaj #162


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(gigip @ 20 Jan 2012, 10:27 AM) *
Romanii nu striga "jos Vanghelie" ci jos Basescu,jos dictatorul!


Ba da, te uiti degeaba la teveu! Romanii striga impotriva tuturor politicienilor de azi, clasa corupta si inepta, agramati si incompetenti. jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 20 Jan 2012, 11:01 AM
Mesaj #163


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 20 Jan 2012, 10:22 AM) *
Uita-te in urma pe forum ca s-a vorbit destul despre Vanghelie - nu doar despre activitatea lui ca primar, ci si despre cum a incercat sa impuna in guvern oameni ca Voicu.

Voicu era parfum fata de alde valutistul de bulevard Igas wink.gif. Iar fata de mafiotul(declarat de catre Base) Oprea la fel.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 20 Jan 2012, 11:13 AM
Mesaj #164


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 20 Jan 2012, 10:30 AM) *
Daca esti prieten cu cineva ca Felina inseamna ca ai si ceva calitati. Mi-ar placea sa fie vizibile si in postarile tale.

Sunt programator, fost coleg cu ea, si ma doare fix undeva de banii de la buget, asa ca stai relax nu de la mine furi, daca furi.
Sunt eu mai justitiar din fire si cu toleranta scazuta la dezinformare si lipsa de argumentatie, d-asta sunt asa de acid cu tine, ca te incadrezi bine wink.gif.
Si acelasi tratament l-a primit si ea cand am considerat ca se incadreaza wink.gif, logica si bun simt inainte de toate biggrin.gif.

Acest topic a fost editat de goguta: 20 Jan 2012, 11:13 AM


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 20 Jan 2012, 11:46 AM
Mesaj #165


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Vanghelie babardeste la nepoata lui Stefan cel Mare ( cu acte). Frumoasa si agramaticul biggrin.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 20 Jan 2012, 11:53 AM
Mesaj #166


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(turbo trabant @ 20 Jan 2012, 11:46 AM) *
Vanghelie babardeste la nepoata lui Stefan cel Mare ( cu acte). Frumoasa si agramaticul biggrin.gif

Da frate!!! D-asta il felicitam si eu biggrin.gif.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Jan 2012, 01:30 PM
Mesaj #167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 20 Jan 2012, 12:32 PM) *
Ba da, te uiti degeaba la teveu! Romanii striga impotriva tuturor politicienilor de azi, clasa corupta si inepta, agramati si incompetenti. jamie.gif


Ecuatia fascismului :



Jos Basescu - Fara partide politice = FASCISM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Jan 2012, 01:44 PM
Mesaj #168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 20 Jan 2012, 01:30 PM) *
Ecuatia fascismului :
Jos Basescu - Fara partide politice = FASCISM

Tetio,mai inainte de fascism,se dezvolta un alt 'ism,anarhism! Este mai periculos pentru ca nimeni nu isi asuma ras[punderea! Fascismul,cucereste puterea si si-o asuma,anarhistii,nu!
PS:In lipsa de solutii,basistii lanseaza astfel de idei traznite! Mereu prostii,hotii,huliganii ori decrepitii au zis ,ca si basistii,ca toti sunt la fel! Nu sunt la fel nici macar fratii si surorile,.mamele si tatii,nevestele ori artistii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 20 Jan 2012, 02:10 PM
Mesaj #169


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(goguta @ 20 Jan 2012, 06:54 AM) *
Ok, ti-am zis ca-ti inteleg frustrarea si deci si limitarea in gandire wink.gif.
Nu ai argumente, ai doar vise despre cum vezi tu realitatea si dovezi de genul:"stiu eu ca ...".

Intelegi Felina, fata asta nici in fata dezstrului nu intelege nimic. Lipsa asta de logica la ea sau la unul ca Abis, care amandoi par oameni educati nu se poate explica decat prin interese directe in mafia PDL. Oamenii o duc foarte bine, Base a luat 25% de la prosti si i-a indreptat spre astfel de oameni care explica aici cat de bine e cu reforma lui Base.
Eu doar asa pot sa-mi explic logic lipsa lor de logica - sunt pana in gat cu mainile in banii pe care Base i-a furat de la oamenii saraci.



nu vad lipsa de logica nici la Michelle, nici la Abis, chiar ii consider niste participanti la discutie placuti si foarte placuti. (nu perfecti)
Eu cred ca Michelle ti-a dat niste argumente f bune (ia aminte, argumente, nu dovezi). Ia-le pe rand si contrazicele daca ai sange wink.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 20 Jan 2012, 02:12 PM
Mesaj #170


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(goguta @ 20 Jan 2012, 09:13 AM) *
Sunt programator, fost coleg cu ea, si ma doare fix undeva de banii de la buget, asa ca stai relax nu de la mine furi, daca furi.
Sunt eu mai justitiar din fire si cu toleranta scazuta la dezinformare si lipsa de argumentatie, d-asta sunt asa de acid cu tine, ca te incadrezi bine wink.gif.
Si acelasi tratament l-a primit si ea cand am considerat ca se incadreaza wink.gif, logica si bun simt inainte de toate biggrin.gif.



e cam grav ce acuzi tu, furaciuni. ai deraiat cu totul de la arta conversatiei. da-i inainte si n-o sa mai ai cu cine discuta in curand, lucefere ohyeah.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 20 Jan 2012, 02:42 PM
Mesaj #171


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Felina @ 20 Jan 2012, 02:10 PM) *
Eu cred ca Michelle ti-a dat niste argumente f bune (ia aminte, argumente, nu dovezi). Ia-le pe rand si contrazicele daca ai sange wink.gif

A da, pai daca asa crezi inseamna ca le si vezi, arata-mi-le si mie ca eu nu le vad. Vad niste pareri personale, astea nu sunt argumente.
Pot sa i le respect si sa le ragasesc pe multe dintre ele si printre parerile mele.
Eu n-am zis ca nu-i respect parerile, ea s-a luat de mine si de faptul ca eu consider ca singura si mare problema a lui Vanghele educatia, asta inseamna ca ea mai are si alte probeleme in vedere si i le-am cerut.
Radio-santzul de la coltzul blocului nu consider ca sunt argumente.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 20 Jan 2012, 02:59 PM
Mesaj #172


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 20 Jan 2012, 03:42 PM) *
Radio-santzul de la coltzul blocului nu consider ca sunt argumente.

Tu ai fost prin sectorul canci a lui victimatu' asta? Ia ghici de ce nu sunteti investitii in el, de ce fug toate firmele de acolo. Cel mai dobit primar de sector din bucale ( si slava Domnului e tare greu avand in vedere cat de cretini sunt ceilalti).

Da, vanghelie lupta cu capitalismul rofl.gif

Si apropo de nepoata lui Fane Babanu: asa s-a facut poporul roman. sorry.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 20 Jan 2012, 03:10 PM
Mesaj #173


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(turbo trabant @ 20 Jan 2012, 02:59 PM) *
Tu ai fost prin sectorul canci a lui victimatu' asta? Ia ghici de ce nu sunteti investitii in el, de ce fug toate firmele de acolo. Cel mai dobit primar de sector din bucale ( si slava Domnului e tare greu avand in vedere cat de cretini sunt ceilalti).
Da, vanghelie lupta cu capitalismul rofl.gif

Nu stiu, nu am fost, povesteste-mi tu ca vad ca Michelle nu poate.
Ce investitii nu sunt?
Ce firme au fugit/fug de acolo?
De ce e dobitoc?
Cum lupta cu capitalismul?


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 20 Jan 2012, 03:13 PM
Mesaj #174


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 20 Jan 2012, 04:10 PM) *
Ce investitii nu sunt?

Epica asta. Ba da, sunt investitii fara numar -uite chiar acum vanghelie mai face un economat mall ca lanturi de magazine nu prea este.

Vanghelie e cunoscut si ca 10-15% parcent.

Mai da o raita prin bucale sa vezi cum arata celelalte sectoare si cum arata sectorul canci.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 20 Jan 2012, 03:23 PM
Mesaj #175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Felina @ 20 Jan 2012, 02:12 PM) *
e cam grav ce acuzi tu, furaciuni. ai deraiat cu totul de la arta conversatiei. da-i inainte si n-o sa mai ai cu cine discuta in curand, lucefere ohyeah.gif

Acuz? Incercam un rationament logic, atat. Aveam si un "daca" in ce ai citat tu, pe ala l-ai citit? E o propoziție optativă acolo, in nici un caz o acuzatie.
Pentru ca nu consider ca un om inteligent si informat care traieste in Romania AZI poate gandi asa, inseamna ca are interese directe in a parea astfel.
Daca nu e asa inseamna ca ma insel ori la partea cu inteligent ori la cea cu informat, desi Abis nu pare a avea lipsuri in asta.
QUOTE(turbo trabant @ 20 Jan 2012, 03:13 PM) *
Epica asta. Ba da, sunt investitii fara numar -uite chiar acum vanghelie mai face un economat mall ca lanturi de magazine nu prea este.

Vanghelie e cunoscut si ca 10-15% parcent.

Mai da o raita prin bucale sa vezi cum arata celelalte sectoare si cum arata sectorul canci.

Poate nu ai inteles romaneste.
Eu nu afirmam nimic, ceream informatii.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 02:42 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman