HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Esti In Pericol
Ahriman
mesaj 3 Feb 2005, 02:08 AM
Mesaj #36


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Vad ca Minerval iar incepe sa desparta apele... cool.gif


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 3 Feb 2005, 02:41 AM
Mesaj #37


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Thunder,
Iar ai dat iama in cutia cu laxative verbale? rofl.gif
Nu ma mai obosesc sa citesc mesajele ca stiu dinainte ce contin....vesnica litanie....impotriva oPsesiei tale....masoneria.... rofl.gif
Ma frate, de ce ti-au facut ? Sau nu ti-au facut-o bine? Sau ce nu ti-au facut de esti asa suparat?

Moderatoruuuu, sint on-topic, sa fie clar.....

[Inserat de calfa: este foarte clar ca esti pe subiect. Limbajul insa e la limita acceptabila. Si, de fapt, ai lansat un atac la adresa lui Thunder, chiar daca poate fi amuzant. wink.gif Vine ea, "curatenia" ... ]

Cind citesc postarile lui thunder sint in mare pericol.....sa mor de ris.... rofl.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 3 Feb 2005, 09:21 AM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oul Dogmatic
mesaj 3 Feb 2005, 04:51 AM
Mesaj #38


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 615
Inscris: 23 January 04
Forumist Nr.: 1.942



QUOTE
Nu ma mai obosesc sa citesc mesajele ca stiu dinainte ce contin....vesnica litanie....impotriva oPsesiei tale....masoneria.... 
Ma frate, de ce ti-au facut ? Sau nu ti-au facut-o bine? Sau ce nu ti-au facut de esti asa suparat?


Nu te-ai obosit sa citesti ca stiai dinainte despre ce e vorba ..... pai atunci de ce mai pui intrebari din astea teribile??? unsure.gif


--------------------
"Am dorit dintotdeauna sa fac o teza de doctorat cu tema Aflarea in treaba ca metoda de lucru la romani."Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Feb 2005, 04:51 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Minerval
mesaj 3 Feb 2005, 10:35 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



In lumina ultimelor afirmatii, ma simt obligat sa raspund la anumite chestiuni, pentru a clarifica ideile paranoice ale unui factor perturbator ce se crede profetul din Carpati.

Cand m-am referit a doua oara prin apelativul "dragi" nu am facut-o si pentru membrul gio pe care eu il disconsider a fi un participant de discutii civilizat. Apoi, disecarea textelor mele mi se pare aidoma unui puzzle. Jocul de cuvinte reformat, pentru cineva cu imaginatie, poate rezulta intr-un puzzle nou recreat cu idei precum ca eu as fi noul anticrist, sau poate cel care va tine torta olimpica, sau, de ce nu, cel care va escalada pentru a treia oara Everestul. Chestiuni de genul celor proferate de membrul thunder sunt din dramatismul lor incipient acum hilare. Membrul thunder, astfel poate fi considerat un jovial, un descretitor de frunti, spre deosebire de celalalt membru amintit care iese, prin atitudinea sa repetata, in afara oricarui tipar de convietuire, fie si situat la limita bunului simt.

Numai bine. smile.gif


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 3 Feb 2005, 10:43 AM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Domnule Minerval, Abraham Lincoln s-ar rasuci in mormant daca ar vedea ca ai alaturat cuvintele sale pozei domnului presedinte George W. Bush


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 3 Feb 2005, 10:46 AM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Tinand cont de apartenenta amandorura la Ordin, va asigur ca nu e intamplatoare plasarea celor doua imagini, vizual si in scris. Sunt, probabil, multe chestiuni pe care nu le intelegeti si pe care nu vi le pot explica din varii motive. Eu insa va multumesc pentru modul dvs. diplomatic de a privi lcururile, nu ma refer numai la acest topic, ci in genere.
Numai bine. smile.gif


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 3 Feb 2005, 11:01 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Am dubii in privinta apartenenei oricaruia dintre cei doi la ordin, in schimb n-am nici un dubiu in privinta apartenentei sau neapartenentei persoanei dumneavoastra la ordin wink.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 3 Feb 2005, 03:32 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Minerval @ 3 Feb 2005, 11:35 AM)
In lumina ultimelor afirmatii, ma simt obligat sa raspund la anumite chestiuni, pentru a clarifica ideile paranoice ale unui factor perturbator ce se crede profetul din Carpati.

- sper ca moderatorii sa "vada" calomniile si zeflemeaua din spatele unor asa zise cuvinte "nevinovate" ale masonului minerval.

- d-le mason, inainte de a face afirmatii si acuze despre, sa zicem starea mea de sanatate mentala, trebuie sa o si dovediti, altfel ele intra la capitolul birfa, calomnie si ATAC LA PERSONA, ceea ce este INTERZIS pe acest forum.

- "paranoia" mea este la fel de inchipuita de mintea ta de mason, precum era inchipuita si nebunia lui Eminescu de mintile altor masoni ai acelor vremuri. Ma mir cum de mai ai tupeul sa vorbesti de Eminescu, cind stim bine de cine a fost el OMORIT din ORDINUL cui si prin ce METODA MIRSAVA. Se stie f. bine cine a facut asta si numai citind textul sau "chestiunea evreiesca" putem deduce cine a sta la baza UCIDERII sale. Pt. cai carora le este lene sau greu sa ajunga sa citeasca diferitele documente in directia asta, ii numesc eu direct pe acei criminali: MASONII!

- de "paranoia" lui Eminescu nu indraznesti sa vorbesti, masonule ?

- daca Eminescu a fost mazilit de acesti criminali care se prezinta ca "binefacatori ai planetei", chiar nu se realizeaza in ce pericol se afla oricare dintre noi, atita timp cit nu se afla adevarul despre acesti criminali din acest asa zis "guvern mondial" care vor sa ne bage pe git asa zisa "Noua Ordine Mondiala", pe care ne-o baga pe git, direct sau indirect, servitorul si obedientul (acestei clici de criminali) mason minerval ?

QUOTE
Cand m-am referit a doua oara prin apelativul "dragi" nu am facut-o si pentru membrul gio pe care eu il disconsider a fi un participant de discutii civilizat.

- sa fim seriosi ... nu o mai intoarce ca la Ploiesti, ca nu ne pacalesti cu aceasta fatarnicie.

QUOTE
Apoi, disecarea textelor mele mi se pare aidoma unui puzzle.

- in aceste cuvinte ale tale aruncate la intimplare gasim esenta si motivele actiunii si manifestarii tale aici. IMO, esti un agent al masoneriei mondiale care le face jocul si propovaduieste si aici minciunile sfruntate promovate de masonerie la nivel mondial. Prin agenti/servitori ca tine sint manipulate mintile celor mai putin cunoscatori, iar eu consider asta ca e UN PERICOL si ca acesti oameni sint in PERICOL.

QUOTE
Jocul de cuvinte reformat, pentru cineva cu imaginatie, poate rezulta intr-un puzzle nou recreat cu idei precum ca eu as fi noul anticrist,

- fii linistit, nu esti de talia antihristului, insa un acolit/agent al lui da, se poate spune ca esti, din moment ce propovaduiesti o multime de minciuni, si stim bine cine e Tatal Minciunii, deci si al carui "fiu" esti tu cind faci asta.

QUOTE
Chestiuni de genul celor proferate de membrul thunder sunt din dramatismul lor incipient acum hilare.

- degeaba te-ai chinuit sa "hilarizezi" (batjocoresti) mesajele si ideile mele pt. ca nu ai pacalit pe prea multi. Deja multi au deschis ochii si daca nu cred deocamdata tot ce s-a spus, daca nu au verificat insa ce s-a spus ... deja acum sint atenti la aceste situatii prezentate si la timpul cuvenit vor verifica si vor intelege din ce in ce mai multe. Nu uita, minciuna are picioare scurte ... si ulciorul nu merge des la apa.

- nimic din ce am expus nu tu ai contra-argumentat sau dovedit a fi ireal, ci doar le-ai pus pe toate intr-o "oala" pe care ai incercat s-o transformi in zeflemea, incercind sa pacalesti si manipulezi constiintele celor care participa la "discutii" pe forum. Ai reusit ... insa numai la cei cu mintea slaba si nepreocupata. Oamenilor de spirit, cum le spui tu, deja li s-au aprins niste "beculete". Vei vedea asta ... peste o vreme. Peste un timp, propaganda si minciunile tale nu vor mai fi un pericol pt. multi de aici.


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 3 Feb 2005, 11:16 PM
Mesaj #44


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Inca un topic facut praf de thunder si obsesiile lui.....
As vrea sa va vad pe amindoi fata in fata..... rofl.gif sa vad ce se intimpla atunci.... rofl.gif si io sa fiu martor la intilnire, asa ceva nu trebuie ratat.... spoton.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 3 Feb 2005, 11:27 PM
Mesaj #45


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Vin si io, crede-ma. Dar as zice sa ne intalnim pe teritoriu neutru, ce-ar fi cu gaura aia de la Polul Nord?
Cine pica inauntru e scutit sa plateasca berea... spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 3 Feb 2005, 11:38 PM
Mesaj #46


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Acole e bine......
Si poate apare si ursul ala mare a lui hampu, sa-i prinda pe-amindoi.....si las ca stie nenea ursu ce sa le faca.... rofl.gif
pina se imprietenesc...... rofl.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 4 Feb 2005, 01:15 AM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



I-am propus domnului Thunder sa ne intalnim in privat, insa se teme de "agentii" inchipuiti care l-ar putea pandi de dupa colturi de strazi. Acestea au fost vorbele sale. Apoi, chestiunea se ingroasa, nu gluma. Am facut o a doua propunere de a-l investi moderator asupra unui subforum in cadrul unui forum masonic mai mare, nici aceasta propunere nu i-a convenit domnului Thunder. A treia propunere a constat in a ne intalni in spatiul virtual al yahoo messenger insa aceasta cerere a mea a ramas si pana astazi fara raspuns.
Toate cele bune. thumb_yello.gif


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Feb 2005, 01:53 AM
Mesaj #48


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu mai e pericol, am astupat-o... game over... spoton.gif

user posted image

Si cu ursu', ma rog... dunno.gif dar ce poti pati, vezi aici... ohno.gif spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 4 Feb 2005, 01:59 AM
Mesaj #49


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Moarteeeeeee......
Acu scenariul e clar.....ursu ala e mason, se vede dupa "instrumentar".....probabil ca au avut o divergenta de opinii....si argumentul ursului a fost mai....penetrant..... rofl.gif
Oricum, macar acuma stim cum arata o inteligenta "deschisa".... rofl.gif
Sau aia e deschiderea catre golul din interiorul pamintului?
Sau e gaura unde se ascund reptilienii?..... rofl.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Feb 2005, 04:56 AM
Mesaj #50


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (bdl @ 4 Feb 2005, 12:59 AM)
argumentul ursului a fost mai....penetrant..... rofl.gif

rofl.gif Tocmai, gaura aia s-o fi confundat candva cu vreun pol si prin internet crede fiecare orice rofl.gif ... sau o fi fost Fram?? Si astia fuck asa ceva... blink.gif
Nu prea cred ca Amundsen a mancat trichine, mai degraba a fost spart rofl.gif ... confuzii peste confuzii... dunno.gif
spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 4 Feb 2005, 09:50 AM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (bdl @ 4 Feb 2005, 12:16 AM)
Inca un topic facut praf de thunder si obsesiile lui.....

- pt. cei ca tine a fi on topic si a prezenta ceea ce mintea ta nu este in stare sa preia pare o "obsesie", dar noi stim ca circul si clovnaria e obsesia ta. Eu sint on topic, tu ca de obicei esti off. Mintea si capacitatea ta de intelegere este atit de limitata incit singura ta forma in care sa te bagi in seama si sa iti faci "intrarea" calcind in picioare pe toate topicurile este o clovnarie de prost gust si cu un asa zis "umor" de trei lei, de copii de gradinta, adica infantili. Nu sint singurul care a observat asta la tine si nu numai cu mesajele mele procedezi asa. Asta e "stilul" tau, de om care nu are ce spune, asa ca, face precum clovnul la circ ... poate poate il baga cineva in seama si daca nu ii face sa rida de ce spune, macar sa rida de clovn.

- dintre noi doi, cel ce mereu strica topicurile esti tu, cu penibilele devieri si "nimicuri" (off topicuri) care le spui, pline de smile-uri prin care crezi ca dai "culoare" si "greutate" spuselor tale. De fapt cu CIRC de trei lei. Vina nu e a ta, ca tu atita poti .. ci a celor care ti-au permis in decursul timpului sa-ti manifesti infectiile cu iz "umoristic". Toate topicurile unde te manifesti tu sint murdarite, deviate si conduse catre un banal si derizoriu si lipsa de profunzime, de maturitate si infantilitate. Esti un pericol pt. "arta de a conversa" pe acest forum. Situatia ta este aidoma cu a celui penibil care pt. ca ii place gustul dulce, pune zahar pe tot ce e de mincare ...


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 4 Feb 2005, 11:40 AM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Minerval @ 4 Feb 2005, 02:15 AM)
I-am propus domnului Thunder sa ne intalnim in privat, insa se teme de "agentii" inchipuiti care l-ar putea pandi de dupa colturi de strazi.

- nu cred ca mi-ai propus mie sa ne intilnim, dar chiar daca ai fi facut-o nu m-as fi pierdut timpul cu un mincinos si "agent" al mizeriei umane de pe aceasta planeta.

- cine si daca ma pindeste o face NUMAI cu voia lui Dumnezeu, Cel pe care criminalii si maleficii masoni isi bat joc si ii iau in deris numele, inlocuindu-l cu caricatura aceea de asa zis "mare arhitect", care e de fapt satana.

- mintea ta perversa crede ca poate manipula pe oricine dar uiti ca exista o scara a valorilor in care pt. a fi mai bun ca altii trebuie sa fi mai sus ca ei. Numai mintile slabe si nepreocupate pot fi manipulate si mintite de "rafinatele" metode si afirmatii ale carcaturistilor de agenti masoni infiltrati in grupurile de oameni. A sosit vremea sa fiti aratati cu degetul si sa vi se arate adevarata fata si motivatie. Mult timp oamenii s-au lasat mintiti si mapulati (pacaliti) de false si impopotionatele voastre actiuni exterioare, in care ati incercat sa va prezentati oamenilor ca fiind bineintentionati si amabili si sarmanii, neobisnuiti cu viperele ascunse in cosul de alimente, sau "inveninat" de otrava pe care le-ati administrat-o pas cu pas. De ar stii saracul roman ca din cauza planurilor si ordinelor mirsave ale maleficilor masoni de la virful piramidei satanice o duc azi rau, ca sint saraci, ca sint flaminzi, ca sint plini de lipsuri, ca sint cu 500 de ani mai in urma ... v-ar "linsa" pe toti ... asa pasnici, toleranti si "prosti" (prosti de buni sad.gif ) cum sint. Dar stati linistiti, ca romanul se trezeste pas cu pas si se scutura de mizeriile care le-ati pus pe ei, pe viata lor si pe ochii lor si va vor arata lumii asa cum sinteti, "niste rai si niste fameni", vorba poetului.

QUOTE
Acestea au fost vorbele sale.

- sa mori tu ca astea au fost cuvintele mele ? Juri tu pe sanatatea ta ca astea au fost cuvintele mele ?

- cui vrei sa arati tu ca mi-e frica mie de sleata de masoni malecifici ? Ati utitat de Frabato ? Credeti ca un om cu Dumnezeu are frica de niste misei si acoliti ai satanei ? In asemenea hal v-ati vindut sufletul incit credeti ca puteti trece peste VOIA lui Dumnezeu ? Ahhh ... minervale ... nici nu stii .. cit de mic incepi sa fii. rofl.gif

QUOTE
Apoi, chestiunea se ingroasa, nu gluma. Am facut o a doua propunere de a-l investi moderator asupra unui subforum in cadrul unui forum masonic mai mare, nici aceasta propunere nu i-a convenit domnului Thunder.

- ginditi si voi oameni buni, la ce machiavelism se preteaza acesti masoni fara Dumnezeu. Ne cred si prosti si la fel ca urmasii nostri, de care si-au batut joc cum au vrut ei.

- cea mai abila forma de a-ti cunoaste (identifica) dusmanii este sa-i stringi si sa-i aduci pe terenul tau. Acolo ii tii in mina si ii controlezi, le stii miscarile, dorintele si informatiile. Le afli IP-urile (locatiile) si daca sint prea deranjanti, ii ajuti sa se "sinucida" (a se vedea valurile de "sinucideri" chiar de la noi din tara). Cum faci sa-i atragi acolo ? Creind un "focar anti-mason" care sa se raspindeasca si sa-i atraga ca mustele pe dusmani. O forma abila este sa pui in fruntea acestora niste "anti-masoni" convinsi, care sa-i atraga mai bine, sa nu aibe "dosarul patat" si sa fie credibili. In spatele la toate acestea se ascunde dorinta de a-i controla si monitoriza pe acestia.

- asta face parte din planurile lor diabolice inscrise si in "Protocoalele inteleptilor (a se citi satanicilor) Sionului". Prin intermediul presei (iar aici pe net prin intremediul site-urilor si forumurilor pro-masone si a "vocilor" agentilor mincinosi precum minerval, hampu si altii prezenti pe alte forumuri) malefica masonerie minte si manipuleaza constiintele. Iata citeva mostre de planuri pe care inca de acum 100 de ani le-au inclus in aceste protocoale sioniste.

QUOTE
      Acest text, prezinta cateva pasaje (extrase din Protocoalele Inteleptilor Sionului) în care sînt evidentiate actiunile Francmasoneriei in ceea ce priveste presa si mass media în general.
============================================================================

      Intr-o zi, cand, conform opiniei lor, popoarele crestine vor fi dezbinate de francmasoni si invrajbite unul impotriva celuilalt de presa si literatura bolnava - la adapostul liberalismului -, prin atentate, coruptie si demoralizare, prin degenerare cauzata de tutun, alcool, droguri etc., prin criza economica mondiala, prin lovituri de stat in diferite tari, se va ajunge la un Guvern Mondial de sorginte masonica.

      Crestinii nu se orienteaza dupa practica observatiilor impartiale culese din istorie, ci dupa o rutina teoretica, incapabila de a ajunge la vreun rezultat real. De aceea niciodata noi nu ne vom orienta dupa ei; sa-i lasam sa-si mai petreaca inca ceva timp ca sa se mai hraneasca cu noi nadejdi si noi petreceri, sau cu amintirea placerilor trecute. Sa-i lasam sa creada in insemnatatea pe care le-am inspirat-o, relativ la legile stiintei, la teorii. Tocmai de aceea propagam in continuu, prin presa noastra, increderea lor oarba in aceste legi. Clasa inteligenta a crestinilor va fi mandra de cunostintele sale si, fara a le examina in mod logic, ea va pune in aplicare toate invataturile stintei nascocite de catre agentii nostri pentru a le calauzi mintile in directia care ne este trebuincioasa noua.
=

      Statele de astazi au o mare putere ce poate fi influentata foarte mult: PRESA. Rolul presei este de a arata nemultumirile asa-zise intolerabile, de a aduce la cunostinta plangerile poporului, de a crea nemultumiti si de a le pune la dispozitie un glas.
      Presa intruchipeaza in aparenta libertatea cuvantului. Dar Statele nu au stiut sa foloseasca aceasta putere si acum ea a cazut aproape in intregime in mainile noastre. Prin ea noi am obtinut o mare trecere, cu toate ca am stat in umbra, multumita ei am strans in mainile noastre AURUL, in ciuda valurilor de sange si de lacrimi in mijlocul carora am fost siliti sa ni-l agonisim. Dar toate acestea le-am rascumparat, pana la urma, jertfind pe multi dintre ai nostri. Fiecare victima din randurile noastre, valoreaza cat mii de crestini inaintea lui Dumnezeu.

Pentru ce trebuie de fapt sa fie sporite mereu armamentele. Fermentatii, discordii, dusmanii care exista in lumea intreaga. Constrangerea unei eventuale opozitii a "crestinilor" prin razboiul general. Presa ca mijloc important de influenta in masa si modul in care este influentata opinia publica. Tunurile americane, japoneze si chineze.

=
      Va trebui chiar sa silim guvernele crestine sa lucreze dupa planul nostru amplu alcatuit si care in curand va fi aproape de tel. La aceasta ne va ajuta opinia publica, aceasta opinie publica pe care "marea putere", presa, a pus-o deja pe ascuns in mainile noastre. Intr-un cuvant, pentru a rezuma sistemul nostru de constrangere eficienta a guvernelor crestine ale Europei, ii vom dovedi unuia dintre ele puterea noastra prin atentate, adica prin teroare; iar tuturor, daca cumva aproape toate se vor revolta impotriva noastra, le vom raspunde prin glasul tunurilor americane, chinezesti ori japoneze.

=
      Ce rol joaca astazi presa? Ea serveste adeseori la atatarea patimilor si la intretinerea egoismelor de partid. Ea este plina de desertaciune, nedreptati si minciuni, iar cea mai mare parte a oamenilor nu-i inteleg deloc menirea. Noi mai intai o vom subjuga si ii vom pune oprelisti puternice, iar apoi vom face la fel si cu celelalte lucrari tiparite, caci la ce ne-ar servi subjugarea presei, daca nu ne vom pune la adapost si de focul atatator al brosurii si al cartii? Vom transforma publicitatea, care ne costa astazi foarte scump, deoarece numai prin ea putem cenzura ceea ce se scrie in ziare, intr-un izvor de venit pentru Statul nostru.

      Daca totusi se vor gasi unele persoane care doresc sa scrie impotriva noastra nu se va gasi in schimb nimeni sa le tipareasca scrierile. Inainte de a accepta o lucrare pentru tiparit, editorul va trebui sa mearga la autoritati pentru a obtine incuviintarea scrisa de a o face. In acest chip vom cunoaste dinainte cursele care ni se intind si le vom zadarnici dand dinainte lamuriri asupra subiectului tratat in care suntem atacati.

      Publicul cititor este naiv si nu va banui nimic. Toate ziarele ediate de noi vor fi in aparenta de tendinte si opinii total opuse, lucru care va trezi in cazul majoritatii credule increderea in ele si astfel va atrage in jurul lor pe dusmanii nostri nebanuiti. Astfel ei vor cadea in cursa si vor fi facuti inofensivi prin diferite mijloace pe care le stim.


- textul ar continua, dar ma opresc pt. a nu lungi vorba si plictisi. Astia sint masonii si astea sint planurile lor malefice pt. umanitate si mai ales pt. romani.

- lucrurile stau acum invers, noi va demascam si desconspiram pe voi masonii, noi va cautam si in gaura de ... internet ... si "baieti antrenati" va vor sparge serverele si va vor lua toate informatiile pe care le vor publica apoi pe net si in mass media, pt. a va arata adevarata fata. Din ce in ce mai multi oameni inteligenti vor intelege cu cine are de a face si majoritatea hackerilor din lume vor fi cu ochii si nu numai cu ochii pe voi, pe site-urile si forumurile voastre, pe adresele voastre de email, va vor urmari miscarile si actiunile si va vor ingradi pina veti iesi la surafata, cu ceea ce sinteti, NIMIC altceva ... si in ce masura sinteti cu adevarat un pericol pt. libertatea si suveranitatea lor. spoton.gif

- ce zici, o adevarata miscare de masa .. apocaliptica?! rofl.gif

QUOTE
A treia propunere a constat in a ne intalni in spatiul virtual al yahoo messenger insa aceasta cerere a mea a ramas si pana astazi fara raspuns.

- pe asta nu am vazut-o nicaieri, dar chiar si asa ... te astept, sa vad ce ai de spus: strike_of_thunder@yahoo.com


Acest topic a fost editat de thunder: 4 Feb 2005, 12:03 PM


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 5 Feb 2005, 09:40 PM
Mesaj #53


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



pornim de la drepturile omului si ajungem inevitabil la masoneria wink.gif
nu vad legatura,dar nu conteaza... hh.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 5 Feb 2005, 09:57 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (cociuba @ 5 Feb 2005, 10:40 PM)
pornim de la drepturile omului si ajungem inevitabil la masoneria

- din cite citesc eu in topic s-a pornit de la ideea ca "esti in pericol" si fiecare expune idei vis a vis de ce intelege sau vede sau are el ca si dovezi, argumente sau simple pareri, ca ceea ce prezinta ca si constatare despre un subiect care ar fi un pericol pt. el, sau pt. altii. In acest context, parerea mea si a altor citeva sute de mii sau poate milioane de oameni, din trecut si din prezent, consideram ca masoneria este un pericol pt. umanitate in general, cit si pt. individ, pt. popor (sau), pt. tara (sa) etc. Eminescu este doar unul dintre cei care au (avut) aceasta opinie si pt. care a si fost UCIS moral, social si fizic. Cu toate acestea, mesajul lui ramine "vesnic" ... pt. cei ce au urechi de auzit si ochi de vazut.

QUOTE
nu vad legatura,dar nu conteaza...

- nimic intimplator ... dar cum spui .. nu conteaza.

Acest topic a fost editat de thunder: 5 Feb 2005, 10:05 PM


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 5 Feb 2005, 10:21 PM
Mesaj #55


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



ce dovezi ai ca eminescu a fost omorat...?
de ce nici un istoric nu prezinta asasinarea lui eminescu?
ce legatura are eminescu cu Esti In Pericol ?


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 6 Feb 2005, 12:06 AM
Mesaj #56


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Dovada?
A vazut-o ....Valentina.... rofl.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 6 Feb 2005, 12:23 AM
Mesaj #57


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Eu stiam ca Eminescu a fost omorat de sifilis... dunno.gif dar si cu ala esti "in pericol"... spoton.gif
A picat intr-o gaura... hh.gif nu, nu in aia luminata de Aurora Borealis... blink.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 6 Feb 2005, 12:46 AM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (cociuba @ 5 Feb 2005, 11:21 PM)
ce dovezi ai ca eminescu a fost omorat...?

- ce vina am eu ca tu nu citesti linkurile ? Incearca un mesaj anterior.

QUOTE
de ce nici un istoric nu prezinta asasinarea lui eminescu?

- mai citeste. Chiar daca asa zisii istorici au ascuns multe adevaruri, unele au iesit la suprafata.

QUOTE
ce legatura are eminescu cu Esti In Pericol ?

- esti in pericol sa patesti ca cei pe care ii atentiona Eminescu ca sint in pericol. "De la Nistru pina la Tisa, tot romanul plinsu-mi-sa..."

Acest topic a fost editat de thunder: 6 Feb 2005, 12:49 AM


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 6 Feb 2005, 12:48 AM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Cla @ 6 Feb 2005, 01:23 AM)
Eu stiam ca Eminescu a fost omorat de sifilis...

- inseamna ca stiai minciunile promovate de cei care l-au omorit pe Eminescu.


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 6 Feb 2005, 12:53 AM
Mesaj #60


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Iar francmasoneria?
Baiete, ai o obsesie da serioasa rau de tot... cred ca e cazul sa te duci la tratament....pe bune acuma.....miine o sa spui ca si parizerul cu soia tot francmasoneria l-a inventat...


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 6 Feb 2005, 01:03 AM
Mesaj #61


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (thunder)
inseamna ca stiai minciunile promovate de cei care l-au omorit pe Eminescu.

Asa s-a facut remarcata si boala lui in primul stadiu... sad.gif Cumpara-ti penicilina, poate-i buna si impotriva oPsesiilor... pana la urma mai vrei sa ne povestesti ca a fost aruncat in gaura aia, stii tu care... rofl.gif
Si nu incerca sa ma bombardezi cu mesaje de 3 metri, chiar ca nu-ti raspund, din simplul motiv ca n-am chef... nonono.gif
Vreau sa conversez, daca-mi trebuie cearta - ma-nsor. Dar nu cu tine.

Acest topic a fost editat de Cla: 6 Feb 2005, 01:10 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oul Dogmatic
mesaj 6 Feb 2005, 05:35 AM
Mesaj #62


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 615
Inscris: 23 January 04
Forumist Nr.: 1.942



Iar eu daca vreau sa vad gagici lingindu-se sau curve invartind din c*r fac un click la xxx sau alte situri cu profil specific.
Mi se pare total deplasat ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif sa fie permise asemenea 'avataruri' in acest forum care si-a castigat deja o reputatie buna

Acest topic a fost editat de Oul Dogmatic: 6 Feb 2005, 05:37 AM


--------------------
"Am dorit dintotdeauna sa fac o teza de doctorat cu tema Aflarea in treaba ca metoda de lucru la romani."Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 6 Feb 2005, 05:55 AM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Oul Dogmatic @ 6 Feb 2005, 06:35 AM)
Iar eu daca vreau sa vad gagici lingindu-se sau curve invartind din c*r fac un click la xxx sau alte situri cu profil specific.

Dupa cate vad, te frustreaza ca dai click si nu se intampla nimic!!!


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 6 Feb 2005, 02:10 PM
Mesaj #64


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Oul mic si dogma-tic,
Toata ziua face ..click....
Dar nu se-ntimpla ni-mic...




--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oul Dogmatic
mesaj 6 Feb 2005, 07:31 PM
Mesaj #65


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 615
Inscris: 23 January 04
Forumist Nr.: 1.942



QUOTE (bdl @ 6 Feb 2005, 03:10 PM)
Oul mic si dogma-tic,
Toata ziua face ..click....
Dar nu se-ntimpla ni-mic...

Cand n-ai negri, pupi si albastri!


Amice cu clicul n-ai sa inlocuiesti lind...! wink.gif Fiecare cu posibilitatile lui personale!
Tu ai probabil palma lata si pumnul greu! roflmao.gif


--------------------
"Am dorit dintotdeauna sa fac o teza de doctorat cu tema Aflarea in treaba ca metoda de lucru la romani."Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 6 Feb 2005, 09:59 PM
Mesaj #66


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Jeeeee,
Si trebuia sa te cheme dogmaticul sa scoti platitudinile astea ?
Hombre, cind o sa-ti lipseasca o bila la biliard, nu intra in panica.....ai un creier la fel de neted.... tongue.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oul Dogmatic
mesaj 7 Feb 2005, 12:38 AM
Mesaj #67


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 615
Inscris: 23 January 04
Forumist Nr.: 1.942



QUOTE (bdl @ 6 Feb 2005, 10:59 PM)
Jeeeee,Si trebuia sa te cheme dogmaticul sa scoti platitudinile astea ?Hombre, cind o sa-ti lipseasca o bila la biliard, nu intra in panica.....ai un creier la fel de neted....

Atita timp cat imi poarta altii grija ...nu intru in panica !


--------------------
"Am dorit dintotdeauna sa fac o teza de doctorat cu tema Aflarea in treaba ca metoda de lucru la romani."Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 8 Feb 2005, 03:41 AM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Cla @ 6 Feb 2005, 02:03 AM)
QUOTE (thunder)
inseamna ca stiai minciunile promovate de cei care l-au omorit pe Eminescu.

Asa s-a facut remarcata si boala lui in primul stadiu... sad.gif

- in ce limba trebuie sa ti se spuna sau e nevoie de desene pt. a intelege ?

- ce stii tu despre asa zisa boala a lui Eminescu sint inventii ale ucigasilor lui. Ei nu au urmarit numai sa-l ucida fizic, ci si sa-l "murdareasca" ca imagine pt. a nu constituie peste vremuri un simbol a libertatii si neatirnarii neamului romanesc si al patriotismului romanesc.

QUOTE
Cumpara-ti penicilina, poate-i buna si impotriva oPsesiilor... pana la urma mai vrei sa ne povestesti ca a fost aruncat in gaura aia, stii tu care...

- lasa prizatul si incearca ginditul.

QUOTE
Si nu incerca sa ma bombardezi cu mesaje de 3 metri, chiar ca nu-ti raspund, din simplul motiv ca n-am chef... nonono.gif
Vreau sa conversez, daca-mi trebuie cearta - ma-nsor. Dar nu cu tine.

- ai zis ceva ?


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 10 Feb 2005, 09:17 AM
Mesaj #69


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Mesajele voastre sunt in mare pericol de a fi sterse zilele urmatoare.

Va rog, putina auto-moderatie ! Multumesc ! smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 3 May 2024 - 02:31 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman