HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> PRM - schimbarea la fata ?
Endgegner
mesaj 15 Feb 2006, 10:20 AM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



QUOTE (Invincible @ 15 Feb 2006, 09:10 AM)

.. ca sunt inchisori CIA... sa- confirmat dupa mai putin timp..

Invincible, fara sa fiu obraznic, te rog sa-mi zici si mie unde ai citit ca o inchisoare CIA s-ar afla pe teritoriul Ro?


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 15 Feb 2006, 10:31 AM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (Invincible @ 15 Feb 2006, 10:10 AM)
@ March: romania libera este ziar unguresc, stiai asta? (Soros, parca, finanteaza revista)

blink.gif

Hai nu ma innebuni !! O avea P.M. Bacanu multe pacate, dar totusi e unul din putinii fosti disidenti reali din Romania ceausista care a facut ceva fara ... a avea spatele asigurat ca nu i se intimpla nimic la o adica. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Feb 2006, 12:28 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (MIA @ 15 Feb 2006, 11:31 AM)
QUOTE (Invincible @ 15 Feb 2006, 10:10 AM)
@ March: romania libera este ziar unguresc, stiai asta? (Soros, parca, finanteaza revista)

blink.gif

Hai nu ma innebuni !! O avea P.M. Bacanu multe pacate, dar totusi e unul din putinii fosti disidenti reali din Romania ceausista care a facut ceva fara ... a avea spatele asigurat ca nu i se intimpla nimic la o adica. wink.gif

Bate si el campii ca orice peremist iubitor de WC Tudor ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Feb 2006, 12:28 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 15 Feb 2006, 12:59 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cica partidul "Latraului national" are 17 % in ultimul sondaj ! ohmy.gif Deh, fraierimea nu vrea DNA, ci arestari in 48 de ore ! tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 15 Feb 2006, 01:07 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Camus
mesaj 17 Feb 2006, 03:51 AM
Mesaj #75


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 19
Inscris: 17 April 04
Forumist Nr.: 3.121



QUOTE (Invincible @ 15 Feb 2006, 03:10 AM)
@ March: romania libera este ziar unguresc, stiai asta? (Soros, parca, finanteaza revista)

Soros e un evreu din Ungaria, si se stie ca evreii sint evrei nu unguri, romani, polonezi, americani sau altele...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 17 Feb 2006, 06:30 AM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



QUOTE (March @ 15 Feb 2006, 12:59 PM)
Cica partidul "Latraului national" are 17 % in ultimul sondaj !  ohmy.gif Deh, fraierimea nu vrea DNA, ci arestari in 48 de ore !  tongue.gif

Mi se pare un fenomen destul de ingrijorator.Si cand spun asta nu ma refer la "sansele" PRM (practic nule) de a dobandi majoritatea in alegeri, ci la tendinta "fraierimii" ( care intre noi fie vorba sunt "prosti da' multi") de a-si orienta preferintele catre bolnavii mintal, care atunci cand trag apa la WC vad un complot la nivel national sau chiar international pus la cale ca sa fure kk pt. care a asudat atat de mult ( si pe care in epoca de aur il ingurgita cu atata ardoare).


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Feb 2006, 08:23 AM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Camus @ 17 Feb 2006, 04:51 AM)
QUOTE (Invincible @ 15 Feb 2006, 03:10 AM)
@ March: romania libera este ziar unguresc, stiai asta? (Soros, parca, finanteaza revista)

Soros e un evreu din Ungaria, si se stie ca evreii sint evrei nu unguri, romani, polonezi, americani sau altele...

Si care-i poanta aici ? Soros si "R.L" l-au creat pe WC Tudor ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Invincible
mesaj 19 Feb 2006, 03:17 PM
Mesaj #78


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 135
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.495



No.... sper sa va gasiti fiecare raspunsurile la intrebarile pe care le-ati pus...

Raspunsuri:

A
QUOTE

1) Partidul Romānia Mare se pronunta, inca o data, pentru rostirea adevarului cu privire la inchisorile CIA de pe teritoriul tarii noastre. Ar fi fost mai bine pentru toata lumea daca eu as fi fost ascultat inca de la inceput. Uite ca, dupa doua luni, tot la vorba mea s-a ajuns. Inca o data s-a adeverit ca tot ceea ce spunem noi, cei de la PRM, in probleme esentiale, este real. Aduceti-va aminte, de exemplu, de cele afirmate de mine la Conferinta de Presa a PRM din data de 14 septembrie 2001, cind am declarat ca pe teritoriul nostru s-au pregatit luptatori Hamas, fara stirea si acordul Parlamentului. Atunci, Regimul Iliescu mi-a ridicat imunitatea parlamentara, am fost tirit prin Tribunale si prezentat ca un rau cetatean al tarii mele, care, vezi Doamne, difuzeaza informatii false. A trebuit sa treaca 4 ani pentru ca adevarul sa iasa la lumina: in mod concret, la sfirsitul anului trecut, Israelul a prins 2 luptatori Hamas care au marturisit ca, da, s-au antrenat in Romānia. De ce era nevoie de asemenea complicatii?
2) O alta Conferinta de Presa a PRM, unde am facut o afirmatie grava, a fost aceea din 4 noiembrie 2005. Atunci, in plin scandal legat de inchisorile CIA pe teritoriul Romāniei, eu am prezentat o Nota Speciala, din care citez: ,,Una din aceste baze este, in mod sigur, cea de la Mihail Kogalniceanu, unde, pina acum, au fost detinuti doar 23 de cetateni straini, adusi de avioane americane din Afganistan, Irak si Liban” - am incheiat citatul. De altfel, aceste date i le-am furnizat si presedintelui Adunarii Parlamentare a Consiliului Europei, dl. Renée van der Linden, care m-a vizitat la Senat, special pentru elucidarea acestui subiect. Iata ca dupa 2 luni, Serviciul Secret al Armatei Elvetiene a confirmat, pentru lumea intreaga, nu numai exactitatea informatiei mele, ci si cifra de 23 de prizonieri. 


B
@ nu mai stiu cine: George Sörös - miliardar american de origine iudeo-ungara.

C
In legatura cu ziarul Romānia libera din care March ne tot fericeste cu articole anti-Vadim si anti -PRM, va voi da cateva citate spicuite din „Romania Mare“, rubrica „Saptamana pe scurt“ pentru a va face o idee despre hramul pe care-l poarta acest ziar. Pentru necunoscatori, rubrica „Saptamana pe scurt“ este o rubrică ce oglindeste fidel realitatea vietii sociale si politice din Romānia acestor ani. Este o rubrică citită saptamanal, de sute de mii de romani, care detine monopolul absolut de critica justa, satira suculenta si o doza de balacareala bucuresteana.

QUOTE

* Ziarul „Romānia libera“ are ceva mortuar īn el - nu numai ferparele de la Mica Publicitate. Parca un blestem vechi, al urii si intolerantei, roade, ca un vierme neadormit, credibilitatea acestui ziar. N-ar scrie astia, īn ruptul capului, ceva pozitiv despre PRM si presedintele sau! Fiindca la „Romānia libera“ nu se face presa, ci teroare producatoare de venituri grase, pentru banda batrīnului maimutoi P.M. Bacanu. Mai toata presa cinstita a relatat faptul ca senatorul Vadim si-a dat Doctoratul īn Istorie, pīna si TVR a transmis, sīmbata seara, un frumos reportaj (multumim directorului general Valentin Nicolau, uite ca se poate!) - numai foaia agentului sovietic Volodin mīnjeste acest eveniment: „Daca domnul Ion Iliescu, care a prezidat la reīnvierea curtezanilor ceausisti Vadim si Paunescu plaseaza personal volumele sale si aduna cu sīrg titlurile Honoris Causa, de ce nu l-ar imita acum si Vadim cu lucrari de doctorat consacrate la Craiova, anuntīnd si el viitoare plasari de volume“. Nu cautati nici punctuatia, nici semnul īntrebarii, care nu exista. Nu cautati nici logica unei asemenea copite magaresti. Dar e ciudat ca un ziar, care se lauda, pe frontispiciu (mai bine zis pe ospiciu) ca ar fi fondat īn 1877 (?!) nu stie care e diferenta īntre un titlu onorific, de Doctor Honoris Causa, si un titlu de Doctor īn Istorie, sau īn alta specialitate: primul se capata usor, poti sa primesti si 7 titluri de-astea pe saptamīna, cīte unul īn fiecare zi, pe cīnd al doilea se dobīndeste foarte greu, (mai ales la o Universitate de Stat!) cu multa munca, examene, calificative, comisii etc. Dar, de unde sa stie traficantul de masini Bacanu?

* Ziarul "Romānia libera" face ce face si īsi da cu stīngu-n dreptul. Īn nr. de luni, 9 iunie, aici a aparut un articol semnat de mai vechiul nostru client Romulus Georgescu, care face, din nou, dovada iresponsabilitatii sale, reproducīnd aberatiile publicate de un cretin (nascut īn Scornicesti!), Mircea Stanescu, īn "Revista Romāna pentru Drepturile Omului", editata de Renate Weber, de la APADOR-CH. Acest Mircea Stanescu pretinde ca CNSAS ar fi īnchis ochii la "informatori", precum finalistii alegerilor prezidentiale din anul 2000, Iliescu si Vadim (?!). Mai mult decīt atīt, dar dobitocul asta de Mircea Stanescu zice ca fratele lui Vadim, colonelul Marcu Tudor, ar fi fost... ofiter de Securitate (?!). Īti sta mintea-n loc ce nebuni populeaza presa romāna! Fratele presedintelui PRM a fost, toata viata, ofiter de MApN (inginer de transmisiuni), fiind absolvent al Scolii de ofiteri de la Sibiu, comandant de regiment, sef de Stat Major etc. N-a avut, niciodata, nici o tangenta cu Securitatea, dimpotriva, se stie ca ofiterii de Armata si cei de Securitate au fost, tot timpul, la cutite. Ce rusine, Bacanule! La un colaborator al agentului KGB Volodin, ne asteptam la ceva mai multa inteligenta. Dar, mincinosul asta de Mircea Stanescu zice ca si presedintele Comisiei pentru Cercetarea Abuzurilor din Camera Deputatilor, "senatorul" Radu Ciuceanu, a fost informator al Securitatii! Īn primul rīnd ca prof. univ. dr. Radu Ciuceanu nu e senator, ci deputat. Īn al doilea rīnd, el a zacut īn temnitele comuniste 15 ani, facīnd, dupa aceea, si 2 ani de domiciliu fortat. Dar, n-ai cu cine vorbi! Si Renate Weber, si P.M. Bacanu, sīnt niste jigodii cu foamea-n gīt, care au primit ordin de la stapīnii lor din strainatate sa loveasca īn PRM - de data asta, si-au gresit tinta, fiindca nici Vadim, nici fratele lui, nici profesorul Radu Ciuceanu NU au fost informatori ai Securitatii, ci urmariti de Securitate.  In legatura cu “senatorul ” Radu Ciuceanu „Romānia libera“  a primit la redactie doua „Drepturi la Replica“ care nu au fost publicate… Prietenii stiu de ce!

* Ne vedem nevoiti sa revenim la reflectarea īn presa a reuniunii de la Palatul Parlamentului. Fiindca prea ne-au enervat trei proaste, pe numele lor Rodica Daniciuc, Ada Mesesan si Iulia Vaida. Priviti cīteva mostre de imbecilitate oferite de cele trei pupeze (īntre noi fie vorba, cum se poate scrie, oare, un reportaj de doua file dactilo de catre trei persoane?):
„Ioan Talpes si Octavian Stireanu au preferat mai mult (sic!) statul pe hol“ (alt pleonasm suparator, nu se poate zice „prefer mai mult“, sau „prefer mai bine“);
„Textul de patru file al Pactului nu era finalizat joi noapte, la Cotroceni, liderii politici semnīndu-l fara sa stie ce semneaza“ (alta minciuna bacanista, īn stilul casei, fiindca presedintele PRM, de exemplu, a stiut ce semneaza, el fiind acela care a „curatat“ textul, īn doua rīnduri, de greseli si i-a asigurat o redactare mai īngrijita din punct de vedere lingvistic si gramatical, de-aia nici n-au fost erori);
„Singurele discursuri de substanta, dar si cele mai scurte, au fost sustinute de Theodor Stolojan si Traian Basescu“ (normal, doar n-o sa-l laude „Romānia libera“ pe presedintele PRM, care era, de altfel, singurul ORATOR dintre sefii de partide prezenti, asta ca sa nu mai vorbim de o alta expresie improprie a celor trei analfabete, avīnd īn vedere ca un discurs se tine, nu se… sustine, fiindca nu e un examen);
„Iliescu pune punct «dezbaterii», cu gura pīna la urechi: «Ce se taie nu se fura, ha, ha, ha» (aici iar au auzit īn nas cele trei urechiste, fiindca Iliescu nu putea zice asa, din moment ce expresia cunoscuta este „Ce se taie, nu se fluiera“). Ce mai ramīne din „reportajul“ celor trei zuze? Nimic. Asa cum tot nimic ramīne si din īntreaga colectie a ziarului „Romānia libera“, de 13 ani īncoace: o cocina pestilentiala, cu un strat gros, de mizerii īn putrefactie, care a facut un imens rau societatii romānesti. Nici nu putea arata altfel o publicatie facuta dupa chipul si asemanarea unui individ primitiv si rau, bolnav de avere, cum e traficantul de masini Petre Mihai Bacanu.

Ceea ce era de demonstrat s-a demonstrat! Asa ca, March, ai face bine sa ne lasi cu tampeniile din Romānia libera ca asta nu-i ziar formator de opinie ci mai degraba inlocuitor de hartie igienica.


despre sondaje... ingrijorator 17%? si cand te gandesti ca nu-i cel real...
Ia uitati aici sonadaj real...

QUOTE
Iata scorurile, reale, ale acestor sondaje efectuate recent, asa cum ne-au fost ele comunicate de mai multi martori oculari, membri de frunte ai PSD. Sondajul IMAS: 1) PRM: 29%; 2) PD: 26%; 3) PSD: 15%; 4) PNL: 9,8%; 5) UDMR: 4,2%; 6) PNG: 2,7%; 7) PC: 1,7%. Sondajul METRO MEDIA: 1) Alianta D.A.: 38%; 2) PRM: 25%; 3) PSD: 22%; 4) UDMR: 3,6%; 5) PC: 2,8%. Absenteism: 40%.


si asta pentru ca s-a dumirit lumea ca Vadim nu latra la luna, ca sa-i fac pe plac lui March!
Mai baiete...iIa spune-mi si mie, cati ani ai, ce studii, ce ocupatie, ce apartenenta politica si ce nationalitate ai? Asta ca sa pricep incotro bati. Iti voi da eu datele mele: 21 ani, student la fac. de Mecanica din Timisoara, simpatizant PRM, nationalitate romana.

Acest topic a fost editat de Invincible: 19 Feb 2006, 03:36 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Feb 2006, 03:38 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ei, bine ca ne-ai lamurit mai Invincible ! Aveam nevoie aici si de un simpatizant al "Latraului national" ! devil.gif Te astept si cu alte stiri din haznaua "rudotelului" ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Feb 2006, 05:08 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Invincible @ 19 Feb 2006, 04:17 PM)
March!
Mai baiete...iIa spune-mi si mie, cati ani ai, ce studii, ce ocupatie, ce apartenenta politica si  ce nationalitate ai? Asta ca sa pricep incotro bati. Iti voi da eu datele mele: 21 ani, student la fac. de Mecanica din Timisoara, simpatizant PRM, nationalitate romana.

Ia spune-mi si mie, cati ani ai, destui ca sa nu inghit murdariile debitate de WC Tudor !
ce studii, destule ca sa nu ma las manipulat de "Latraul national" ,
ce ocupatie, pontator al elucubratiilor idolului tau
ce apartenenta politica : anti-"Rudotel"
ce nationalitate ai : evreo-maghiaro-americana sau invers tongue.gif

Ei, acuma ai priceput incotro bat mai baiete ? laugh.gif

Acest topic a fost editat de March: 19 Feb 2006, 05:10 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 20 Feb 2006, 07:46 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



QUOTE (March @ 19 Feb 2006, 05:08 PM)
destui ca sa nu inghit murdariile debitate de WC Tudor

Trebuie sa admitem ca printre abjectiile bine articulate ( deh, e doar om de litere) se mai strecoara din cand in cand cate un sambure de adevar. Numai ca aici se aplica acum povestea cu baietelul si lupul biggrin.gif ( adioo credibilitate). Apropos, chestia cu Rudotel-ul, nu prea sunt de acord. In anumite cazuri trebuie aplicat un tratament neuroleptic incisiv si major laugh.gif


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Invincible
mesaj 21 Feb 2006, 05:38 PM
Mesaj #82


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 135
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.495



March, am priceput incotro bati... sub pat, nu?

Acest topic a fost editat de Invincible: 21 Feb 2006, 05:43 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Invincible
mesaj 4 Apr 2006, 07:51 PM
Mesaj #83


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 135
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.495



Mda, cum March nu mai iasa de sub pat (probabil joaca poker cu semenii lui Zed) sa ne miluiasca cu vreun articolas anti-Vadim scris de „geniile” de la „Romania Libera”, o sa patrulez doar eu pe-aici…
Iaca, niste trebi nastrusnice:

*
QUOTE
S-a īntīmplat vineri seara. La emisiunea „Chef de primavara“, difuzata de postul TV Antena 1, dar īnregistrata cu aproape doua saptamīni īnainte, a participat si senatorul Vadim. Fusese invitat, politicos, sa fie presedinte al Juriului unor īntreceri distractive, ale mai multor tineri artisti. Emisiunea avea, pe fond, un scop filantropic: acela de a ajuta niste persoane cu handicap. Din juriu mai faceau parte deputatele Roberta Anastase (PD) si Lia Olguta Vasilescu (PRM), primarul general adjunct al Capitalei Ludovic Orban (PNL) si generalul ® Mircea Chelaru (fost PUNR, actualmente īn PC-ul lui Dan Voiculescu). De-a lungul emisiunii, liderul PRM a facut mai multe daruri celor suferinzi, prezenti pe platoul de filmare: o Biblie unei fete aproape oarbe, Mihaela Puscas (care urmeaza sa fie operata la ochi, pe cheltuiala senatorului, desi e foarte dificil, fiindca a avut īnainte 5 operatii nereusite); o icoana ortodoxa imensa (grupului de dansatori surdomuti „Fanaticii tacerii“), din partea sa si a īntregului juriu; o alta icoana, asemanatoare (prezentatoarei Mihaela Radulescu), din partea fetitelor lui, aflate si ele īn platou; 1 calculator ultima generatie, pentru doi tineri hipoacuzi casatoriti; 4 seturi ale capodoperelor lui Eugen Barbu („Groapa“, „Principele“ si „Saptamīna nebunilor“) pentru cele 4 echipe de artisti. Ei, bine, toate cele 8 cadouri facute de Vadim au fost TAIATE la montaj, astfel īncīt ceea ce s-a difuzat vineri seara a continut niste „sarituri īn cadru“ si „lipituri“ ca īn filmul mut, sau īn parodiile lui Benny Hill: fata care trebuie operata aparea ba fara Biblie īn mīini, ba cu Biblie, picata asa, din senin, iar senatorul īi ura sa aiba vedere ca sa poata citi Cartea Sfīnta, dar nimeni nu a īnteles cum a venit vorba de asa ceva; īn finalul dansului acelui ansamblu, o tīnara din dreapta cadrului tinea cu doua mīini, īn pozitie verticala, icoana, īnsa nu se pricepea pe ce cale ajunsese aceasta īn emisiune etc. A fost cenzurata chiar interventia din final a presedintelui PRM, care s-a angajat, ferm ca, īn calitatea lui de vicepresedinte al Senatului sa refaca Legea privind ajutoarele financiare pentru persoanele cu dizabilitati, fiindca nimeni nu poate trai cu 2-3 milioane de lei pe luna. Bine, īn schimb, ca s-a popularizat cadoul facut de Chelaru unor tineri care au anuntat ca se vor casatori īn iunie: o rochie de mireasa si un costum de ginere. Foarte frumos. Dar sa nu uitam ca musiu Chelaru, care n-are nici o functie politica (nu e parlamentar, nu e primar etc.) e membru īn partidul lui Dan Voiculescu, care e patronul Antenei 1. Suparat de aceasta cenzura brutala si, de fapt, inumana (trebuie sa fie cineva satanist sa taie 1 Biblie si 2 icoane dintr-o emisiune de binefacere crestina, dar sa lase burice si funduri goale!), Vadim a dat cīteva telefoane, īn acea seara, pentru a īntreba ce s-a īntīmplat. Evident, nimeni nu stia nimic: Sorin Oancea (seful executiv al postului) a pretins ca el se ocupa mai mult de stiri, Mihaela Radulescu a zis ca ea nici n-a vazut emisiunea si ca de montaj a raspuns producatoarea Monica Mihai, aceasta Monica Mihai (aflīnd ca Vadim s-a suparat) si-a īnchis, imediat, telefonul, o domnisoara pe nume Claudia Prisacaru (care lansase invitatia la filmare) nu stia nici ea ce s-a petrecut etc. Noi stim, īnsa, care este explicatia: cu cīteva zile īnainte de vineri, cīnd s-a difuzat emisiunea, mai exact luni, Dan Voiculescu īl rugase, insistent, pe Vadim ca PRM sa o voteze pentru functia de presedinte al Camerei Deputatilor pe candidata „surpriza“ a fostului PUR, Daniela Popa. Am pus cuvīntul surpriza īn ghilimele fiindca aceasta candidatura a fost o surpriza doar pentru Daniela Popa – pentru toti ceilalti parlamentari, ea a fost o gluma. Jocul lui Dan Voiculescu a fost o cacealma: la PRM el spunea ca nu candideaza Dorneanu si PSD-ul o va vota pe Daniela Popa; la PSD el spunea ca si PRM o va vota pe Daniela Popa, asa ca Dorneanu n-are nici o sansa, deci sa-si retraga candidatura. N-a tinut figura. Nu-i prost, acest Voiculescu, desigur. Dar nici noi nu sīntem facuti cu degetul. Rezultatele se cunosc. Acum, au aparut si... represaliile! Sucarit ca Vadim nu l-a sprijinit īn tentativa sa de a deveni seful si controlorul, din umbra, al celui de-al treilea om īn stat – Voiculescu s-a razbunat. Si a dat ordin ca tot ce se poate cenzura din prezenta lui Vadim īn emisiunea „Chef de primavara“ sa se cenzureze. „Ce se taie, nu se fluiera“ – se glumea prin presa anilor ’80. Din acest punct de vedere, emisiunea ne-a lasat un gust amar. Carevasazica, la Antena 1, īn postul mare al Pastelui, se cenzureaza bibliile si icoanele daruite unor napastuiti ai soartei. S-ar putea ca nu numai Vadim sa se supere – el e, īn fond, un simplu om. S-ar putea sa Se supere chiar Dumnezeu, Voiculescule, fiindca habar n-ai pe ce pune El pret si cum lucreaza. Ti-ai facut un mare pacat. Liderul PRM le roaga pe fetele de la Antena 1 (altminteri admirabile, ele n-au nici o vina) sa nu-l mai invite la nici o emisiune. Are treburi mai importante de facut decīt sa suporte damfurile de damigeana ale lui Mircea Chelaru, ziua īn amiaza mare. Si, īn nici un caz, el nu face trocuri politice, adica nu da votul partidului sau contra „Duminica īn familie“, sau „Din dragoste, bre“.



*
QUOTE
A trecut 1 an de cīnd Vadim l-a dat īn judecata pe tiganul poponar Cornel Ivanciuc, pentru porcariile debitate de el (si preluate de toata presa, la ordin!) din care ar fi trebuit sa reiasa ca el, Vadim, īn tinerete ar fi fost pedofil, avīnd relatii cu fetite de 14-15 ani. Imediat, au urmat dezmintirile firesti, dovezile si probele, care demonstrau ca totul e o facatura ordinara. Vadim pedofil? Haida-de! Timp de 1 an, cacaciosul de Ivanciuc a fugit de Tribunal, refuzīnd sa dea adresa exacta si apelīnd la unele relatii pe care limbricii ca el le au īn Justitie. Pīna la urma, adresa lui tot s-a aflat. Procesul s-a judecat īn mod suspect, fara a fi audiati toti martorii invocati de senator.
Verdictul? Da, Ivanciuc a gresit si el, saracul baiat, dar n-a fost cu intentie (?!). Prin urmare, īi dai omului īn cap, dar nu cu intentie, ci doar asa, sa-l gīdili. Normal, avocatii liderului PRM au facut recurs. Asteptam ca, macar acum, Justitia sa nu mai fie timorata de gasca asta, vaccinata de Sörös. Oricum, Ivanciuc are o pereche de palme asigurate, din partea lui Vadim, de asta poate fi sigur.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 4 Apr 2006, 08:28 PM
Mesaj #84


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



mda, tu esti dintre aia care ar avea nevoie de permis sa iasa pe strada.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Apr 2006, 09:04 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (nefertiti @ 4 Apr 2006, 10:28 PM)
mda, tu esti dintre aia care ar avea nevoie de permis sa iasa pe strada.

Cred ca l-a sanctionat Buruiana pentru delasare in postare ! rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 5 Apr 2006, 05:28 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



Mi-e unul imi place de Vadim. Alti lideri politici in comparatie cu el sunt gangavi. Si nu cred ca a adevart ca se spune ca este anti-maghiar, am inteles ca in PRM sunt 10 000 de maghiari. E adevarat, uneori exagereaza, insa are carisma, are viata in el, in comparatie cu Stolojan, de exemplu.


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 5 Apr 2006, 05:30 PM
Mesaj #87


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



are pitici pe creier, nu carisma


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 5 Apr 2006, 05:32 PM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (nefertiti @ 5 Apr 2006, 07:30 PM)
are pitici pe creier, nu carisma

Nu stiu, mie unul imi place de el. smile.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 5 Apr 2006, 05:33 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



VADIM, VADIM, TU ESTI UN BAIAT FIN! laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 5 Apr 2006, 06:50 PM
Mesaj #90


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (abureala @ 5 Apr 2006, 06:32 PM)
QUOTE (nefertiti @ 5 Apr 2006, 07:30 PM)
are pitici pe creier, nu carisma

Nu stiu, mie unul imi place de el. smile.gif

Ati fost colegi de salon? Cum sa fie 10000 de maghiari membri prm? blink.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2006, 07:44 PM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (mariusc2 @ 5 Apr 2006, 08:50 PM)
QUOTE (abureala @ 5 Apr 2006, 06:32 PM)
QUOTE (nefertiti @ 5 Apr 2006, 07:30 PM)
are pitici pe creier, nu carisma

Nu stiu, mie unul imi place de el. smile.gif

Ati fost colegi de salon? Cum sa fie 10000 de maghiari membri prm? blink.gif

rofl.gif Pitici pe creier... colegi de salon... rofl.gif Daca Latraul national are 10 mii unguri atunci UDMR are 20 mii de romani care se dau drept unguri ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 6 Apr 2006, 08:02 AM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (mariusc2 @ 5 Apr 2006, 08:50 PM)
QUOTE (abureala @ 5 Apr 2006, 06:32 PM)
QUOTE (nefertiti @ 5 Apr 2006, 07:30 PM)
are pitici pe creier, nu carisma

Nu stiu, mie unul imi place de el. smile.gif

Ati fost colegi de salon? Cum sa fie 10000 de maghiari membri prm? blink.gif

Cine nu crede sa se duca sa ii numere "ungurii" . laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Invincible
mesaj 6 Apr 2006, 12:49 PM
Mesaj #93


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 135
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.495



QUOTE (nefertiti @ 4 Apr 2006, 09:28 PM)
mda, tu esti dintre aia care ar avea nevoie de permis sa iasa pe strada.
adanc de tot nefe... adanc! rolleyes.gif m-ai facut mat fara sah.

bai, acestia... lasati-va de politichie. da? luati-va trotinetele si jucati-va de-a hotii si PRMistii. da, march wink.gif
---
cum are mai pitici pe creier? ca uite, pe zi ce trece, toata lumea ajunge la vorba lui. a?

Acest topic a fost editat de Invincible: 6 Apr 2006, 12:56 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Apr 2006, 01:39 PM
Mesaj #94


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Invincible @ 6 Apr 2006, 01:49 PM)
QUOTE (nefertiti @ 4 Apr 2006, 09:28 PM)
mda, tu esti dintre aia care ar avea nevoie de permis sa iasa pe strada.
adanc de tot nefe... adanc! rolleyes.gif m-ai facut mat fara sah.

bai, acestia... lasati-va de politichie. da? luati-va trotinetele si jucati-va de-a hotii si PRMistii. da, march wink.gif
---
cum are mai pitici pe creier? ca uite, pe zi ce trece, toata lumea ajunge la vorba lui. a?

roflmao.gif Cum sa fie ma 10000 ZECE MII DE MAGHIARI membri PRM? V-ati bolunzit??? roflmao.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 6 Apr 2006, 01:56 PM
Mesaj #95


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Mai sint cretini care se inscriu in prm?


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Apr 2006, 04:05 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Invincible @ 6 Apr 2006, 02:49 PM)
QUOTE (nefertiti @ 4 Apr 2006, 09:28 PM)
mda, tu esti dintre aia care ar avea nevoie de permis sa iasa pe strada.
adanc de tot nefe... adanc! rolleyes.gif m-ai facut mat fara sah.

bai, acestia... lasati-va de politichie. da? luati-va trotinetele si jucati-va de-a hotii si PRMistii. da, march wink.gif
---
cum are mai pitici pe creier? ca uite, pe zi ce trece, toata lumea ajunge la vorba lui. a?

Ii duci geanta Buruianei, cumva ? laugh.gif Sau esti pe post de gadilitor al Mitzurei Arghezi ca sa nu adoarma in prezidiu ? tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 6 Apr 2006, 04:30 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 6 Apr 2006, 03:56 PM)
Mai sint cretini care se inscriu in prm?

Pentru tine si cei care cred in Dumnezeu , cam in aceasi categorie se incadreaza. Daca nu intelegi ceva, insemna ca au probleme. Pentru tine maine ma inscriu in PRM . laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Acest topic a fost editat de abureala: 6 Apr 2006, 04:30 PM


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 6 Apr 2006, 04:31 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



TRAIASCA VADIM, TRIBUNUL NOSTRU! laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Apr 2006, 04:31 PM
Mesaj #99


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (abureala @ 6 Apr 2006, 05:30 PM)
QUOTE (bdl @ 6 Apr 2006, 03:56 PM)
Mai sint cretini care se inscriu in prm?

Pentru tine si cei care cred in Dumnezeu , cam in aceasi categorie se incadreaza. Daca nu intelegi ceva, insemna ca au probleme. Pentru tine maine ma inscriu in PRM . laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Nu esti inscris deja?! hh.gif Ca profilul il ai!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Apr 2006, 04:33 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abureala @ 6 Apr 2006, 06:31 PM)
TRAIASCA VADIM, TRIBUNUL NOSTRU! laugh.gif laugh.gif

Bre Tony stai calm. Ca numai Tribunul are nevoie de rudotel ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 6 Apr 2006, 04:35 PM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (mariusc2 @ 6 Apr 2006, 06:31 PM)
QUOTE (abureala @ 6 Apr 2006, 05:30 PM)
QUOTE (bdl @ 6 Apr 2006, 03:56 PM)
Mai sint cretini care se inscriu in prm?

Pentru tine si cei care cred in Dumnezeu , cam in aceasi categorie se incadreaza. Daca nu intelegi ceva, insemna ca au probleme. Pentru tine maine ma inscriu in PRM . laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Nu esti inscris deja?! hh.gif Ca profilul il ai!

Nu, profilul se refera la altceva. Insa e valabil pentru toata politica. laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 6 Apr 2006, 04:36 PM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (March @ 6 Apr 2006, 06:33 PM)
QUOTE (abureala @ 6 Apr 2006, 06:31 PM)
TRAIASCA VADIM, TRIBUNUL NOSTRU!  laugh.gif  laugh.gif

Bre Tony stai calm. Ca numai Tribunul are nevoie de rudotel ! laugh.gif

Medicamente, medicamente, vrem medicamente. laugh.gif laugh.gif laugh.gif

ps. nu are nici o legatura cu bietii pensionari care stau la niste cozi ale rusinii.


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 6 Apr 2006, 09:01 PM
Mesaj #103


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Pentru tine si cei care cred in Dumnezeu , cam in aceasi categorie se incadreaza. Daca nu intelegi ceva, insemna ca au probleme.
Suferi cu capul omule....Arata-mi unde m-am exprimat la fel despre cei care cred.... wink.gif

Pentru tine maine ma inscriu in PRM
Asta e bine, oricum e singurul care cred ca te-ar accepta.....good choice spoton.gif

TRAIASCA VADIM, TRIBUNUL NOSTRU!
Vad ca ai vocabular de prm-ist....tine-o tot asa si miine poimiine dormi si tu prin parlament.... laugh.gif

Medicamente, medicamente, vrem medicamente.
Azi sint in toane bune, asa ca daca-mi spui ce medicamente ai nevoie pt o insanatosire grabnica, o sa-ti trimit.... tongue.gif

Acest topic a fost editat de bdl: 6 Apr 2006, 09:04 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Apr 2006, 09:13 PM
Mesaj #104


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE (abureala @ 6 Apr 2006, 06:31 PM)
TRAIASCA VADIM, TRIBUNUL NOSTRU! laugh.gif laugh.gif

Si tu cine esti?Ala de-i trage clopotele?Quasimodo? rofl.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 7 Apr 2006, 08:18 AM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 6 Apr 2006, 11:01 PM)

TRAIASCA VADIM, TRIBUNUL NOSTRU!
Vad ca ai vocabular de prm-ist....tine-o tot asa si miine poimiine dormi si tu prin parlament.... laugh.gif

Medicamente, medicamente, vrem medicamente.
Azi sint in toane bune, asa ca daca-mi spui ce medicamente ai nevoie pt o insanatosire grabnica, o sa-ti trimit.... tongue.gif

La cati prosti a bagat Vadim in parlament, ce mai conteaza inca unul ? laugh.gif laugh.gif laugh.gif Insa se pare ca nu am nici inca varsta "legala" de intra in parlament. laugh.gif laugh.gif

Domne, nu intelegi arta, de aceea nu iti place de Vadim. laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 10:18 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman