HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> PRM - schimbarea la fata ?
abureala
mesaj 7 Apr 2006, 08:25 AM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (Michelle @ 6 Apr 2006, 11:13 PM)
QUOTE (abureala @ 6 Apr 2006, 06:31 PM)
TRAIASCA VADIM, TRIBUNUL NOSTRU!  laugh.gif  laugh.gif

Si tu cine esti?Ala de-i trage clopotele?Quasimodo? rofl.gif

Eu sunt un simplu fan. laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2006, 04:44 PM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Aburica, simplu fan ! Uite aici cum scrie viitorul tau sef cand uita sa-si ia haloperidonul ! devil.gif

Īn ultimul număr al Romāniei Mari, suferindul scrie negru pe alb despre şefa Direcţiei de Investigaţii a CNSAS-ului, Germina Nagāţ: „Măritată cu un pămpălău cu care are un copil. De profesie: curvă. Īn anii ’90 a intrat pe bază de p...le (sau pile) la revista Secolul XX etc. etc.”( extras din art. lui Dinescu din "Gandul" de azi )


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 7 Apr 2006, 06:31 PM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (March @ 7 Apr 2006, 06:44 PM)
Aburica, simplu fan ! Uite aici cum scrie viitorul tau sef cand uita sa-si ia haloperidonul ! devil.gif

Īn ultimul număr al Romāniei Mari, suferindul scrie negru pe alb despre şefa Direcţiei de Investigaţii a CNSAS-ului, Germina Nagāţ: „Măritată cu un pămpălău cu care are un copil. De profesie: curvă. Īn anii ’90 a intrat pe bază de p...le (sau pile) la revista Secolul XX etc. etc.”( extras din art. lui Dinescu din "Gandul" de azi )

Trebuie sa recunosti. Are stil! laugh.gif laugh.gif March, in politica discreditarea adversarului este normala, ce, vrei sa spuna, este mai bun decat mine? laugh.gif laugh.gif Care pe care, pe viata si pe moarte, "si dai si lupta", tot la batranul Caragiale... laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Apr 2006, 06:31 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Invincible
mesaj 9 Apr 2006, 06:34 PM
Mesaj #109


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 135
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.495



QUOTE (March @ 6 Apr 2006, 05:05 PM)
QUOTE (Invincible @ 6 Apr 2006, 02:49 PM)
QUOTE (nefertiti @ 4 Apr 2006, 09:28 PM)
mda, tu esti dintre aia care ar avea nevoie de permis sa iasa pe strada.
adanc de tot nefe... adanc! rolleyes.gif m-ai facut mat fara sah.

bai, acestia... lasati-va de politichie. da? luati-va trotinetele si jucati-va de-a hotii si PRMistii. da, march wink.gif
---
cum are mai pitici pe creier? ca uite, pe zi ce trece, toata lumea ajunge la vorba lui. a?

Ii duci geanta Buruianei, cumva ? laugh.gif Sau esti pe post de gadilitor al Mitzurei Arghezi ca sa nu adoarma in prezidiu ? tongue.gif

Bai Lache, urmeaza indemnul pe care il sugereaza nick-ul tau. Da.

asa... deci... ala bala portocala...in timp ce eu, amaratul, n-am bani nici de net sunt carator de posete si alte alea. sad.gif .
acu, sa nu mint, mi-ar placea sa fiu umpic, carator din ala, fiindca in cazu asta as fi avut net pe sarma non stop, si... odata vazut cu netu pe fir, as fi intrat zilnic aici in scop sa tin in suturi anumite persoane.Norocul lorca nu-i asa.
Sa nu uit de bani... jamie.gif

deci da, credeti ce vreti... eu am spus ca sunt simpatizant PRM si cititor al revistei R Mare.
Hai, aloha! Ne vedem miercuri sau joi, cand se reinoieste site-ul www.romare.ro.

Acest topic a fost editat de Invincible: 9 Apr 2006, 08:06 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 9 Apr 2006, 11:10 PM
Mesaj #110


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Nene ,
Pai cine te tine sa-ti iei un job bun platit sa ai netu in ograda?
Si daca ii dai cu prm-ul inainte crezi ca-ti baga aia netu?
Oricum, un om care il sprijina pe vagin ala in spusele lui (vezi exemplul dat mai sus) , e clar ca nu are nici el f multe in cap....pt uniicomunismul inca reprezinta un vis frumos...toata lumea egalaaaa, venituri aproape egaleeeee, munca putina, salaru -salar, coana joitica- coana joitica, renumeratia ...deh, dupa bujet....
Daca mai ai sclipiri de-astea de inteligenta , mai semneaza condica pe aici....oricum esti un interlocutor placut.... wink.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 10 Apr 2006, 08:38 AM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 10 Apr 2006, 01:10 AM)
Nene ,
Pai cine te tine sa-ti iei un job bun platit sa ai netu in ograda?
Si daca ii dai cu prm-ul inainte crezi ca-ti baga aia netu?
Oricum, un om care il sprijina pe vagin ala in spusele lui (vezi exemplul dat mai sus) , e clar ca nu are nici el f multe in cap....pt uniicomunismul inca reprezinta un vis frumos...toata lumea egalaaaa, venituri aproape egaleeeee, munca putina, salaru -salar, coana joitica- coana joitica, renumeratia ...deh, dupa bujet....
Daca mai ai sclipiri de-astea de inteligenta , mai semneaza condica pe aici....oricum esti un interlocutor placut.... wink.gif

bdl,

nu crezi ca e bine sa te duci sa te culci, poate esti obosit, iar ora e tarzie? laugh.gif laugh.gif Am inteles, cine nu gandeste ca tine, nu poate fi decat un prost. Geniule, nu te simtit singur in lumea ta de gheata? laugh.gif laugh.gif



--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Apr 2006, 09:04 AM
Mesaj #112


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (bdl @ 10 Apr 2006, 12:10 AM)
Nene ,
Pai cine te tine sa-ti iei un job bun platit sa ai netu in ograda?

roflmao.gif roflmao.gif Ce vorbe, dom'le! Pai cum sa munceasca?? E roman sadea, ce dracu' . Auzi, un job... roflmao.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Apr 2006, 09:54 AM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abureala @ 10 Apr 2006, 10:38 AM)
QUOTE (bdl @ 10 Apr 2006, 01:10 AM)
Nene ,
Pai cine te tine sa-ti iei un job bun platit sa ai netu in ograda?
Si daca ii dai cu prm-ul inainte crezi ca-ti baga aia netu?
Oricum, un om care il sprijina pe vagin ala in spusele lui (vezi exemplul dat mai sus) , e clar ca nu are nici el f multe in cap....pt uniicomunismul inca reprezinta un vis frumos...toata lumea egalaaaa, venituri aproape egaleeeee, munca putina, salaru -salar, coana joitica- coana joitica, renumeratia ...deh, dupa bujet....
Daca mai ai sclipiri de-astea de inteligenta , mai semneaza condica pe aici....oricum esti un interlocutor placut.... wink.gif

bdl,

nu crezi ca e bine sa te duci sa te culci, poate esti obosit, iar ora e tarzie? laugh.gif laugh.gif Am inteles, cine nu gandeste ca tine, nu poate fi decat un prost. Geniule, nu te simtit singur in lumea ta de gheata? laugh.gif laugh.gif

Aburica, te-a angajat "Latraul national" pe post de avocat ca sa-i aperi simpatizantii pe aici ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 10 Apr 2006, 10:09 AM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (March @ 10 Apr 2006, 11:54 AM)
QUOTE (abureala @ 10 Apr 2006, 10:38 AM)
QUOTE (bdl @ 10 Apr 2006, 01:10 AM)
Nene ,
Pai cine te tine sa-ti iei un job bun platit sa ai netu in ograda?
Si daca ii dai cu prm-ul inainte crezi ca-ti baga aia netu?
Oricum, un om care il sprijina pe vagin ala in spusele lui (vezi exemplul dat mai sus) , e clar ca nu are nici el f multe in cap....pt uniicomunismul inca reprezinta un vis frumos...toata lumea egalaaaa, venituri aproape egaleeeee, munca putina, salaru -salar, coana joitica- coana joitica, renumeratia ...deh, dupa bujet....
Daca mai ai sclipiri de-astea de inteligenta , mai semneaza condica pe aici....oricum esti un interlocutor placut.... wink.gif

bdl,

nu crezi ca e bine sa te duci sa te culci, poate esti obosit, iar ora e tarzie? laugh.gif laugh.gif Am inteles, cine nu gandeste ca tine, nu poate fi decat un prost. Geniule, nu te simtit singur in lumea ta de gheata? laugh.gif laugh.gif

Aburica, te-a angajat "Latraul national" pe post de avocat ca sa-i aperi simpatizantii pe aici ? unsure.gif

Esti in gasca cu bdl? laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Invincible
mesaj 10 Apr 2006, 10:27 AM
Mesaj #115


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 135
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.495



deci azi a trenuit sa vin la net cu trrbi ce nu sufereau amanare...

QUOTE
Nene ,
Pai cine te tine sa-ti iei un job bun platit sa ai netu in ograda?

da tu crezi ca job-urile bine platite cresc pe marginea santului? sunt ingineri care lucreaza ca si gunoieri.

sa abordam faza aialalta, cum ca daca as fi la aia as avea n-as pupa macar un ciolan colo-sa... pai... nu se prea cade... un ciolanel uns cu Net s-ar impune, n-asa?



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 10 Apr 2006, 02:38 PM
Mesaj #116


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Am inteles, cine nu gandeste ca tine, nu poate fi decat un prost.
Bleah, ce-ti e si cu astia de mimeaza gindirea....
Bine, ramine ca tine...
Vad ca de fapt pt tine lumea se imparte in doua: "gasca" ta si gasca "celorlalti"...nu conteaza criteriile...Cum mai vezi cite unu contra ta , hop, e in gasca cu mine.... rofl.gif

da tu crezi ca job-urile bine platite cresc pe marginea santului?
Categoric nu.... da pt alea trebuie oameni calificati....sint tineri care cistiga peste 5-600$ la ora actuala in tara din salariu(e o cifra modesta) pt ca au vazut cum merge piata muncii si s-au orientat spre ce se cere...Dar pt multi asta nu conteaza...conteaza ca vadim promite de munca la toata lumea...

sunt ingineri care lucreaza ca si gunoieri.
Si care e baiul? S-au angajat cu forta? I-au luat aia la slujba fortat?Nu... a fost optiunea lor.....din diverse ratiuni, normal...

sa abordam faza aialalta, cum ca daca as fi la aia as avea n-as pupa macar un ciolan colo-sa... pai... nu se prea cade... un ciolanel uns cu Net s-ar impune, n-asa?
Aici m-ai pierdut....incearca sa postezi inainte de cinzeaca... wink.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 10 Apr 2006, 02:55 PM
Mesaj #117


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 10 Apr 2006, 04:38 PM)
Am inteles, cine nu gandeste ca tine, nu poate fi decat un prost.
Bleah, ce-ti e si cu astia de mimeaza gindirea....
Bine, ramine ca tine...
Vad ca de fapt pt tine lumea se imparte in doua: "gasca" ta si gasca "celorlalti"...nu conteaza criteriile...Cum mai vezi cite unu contra ta , hop, e in gasca cu mine.... rofl.gif


Nu stiu de ce ti-au spus cel mai amuzant forumist, ca pe mine unul ma faci sa plang . laugh.gif laugh.gif Cred ca nu percutez la glumele americane, sau in mod sigur nu am "simtul" necesar. Wake up, Romania. laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 10 Apr 2006, 04:03 PM
Mesaj #118


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



QUOTE (abureala @ 10 Apr 2006, 08:55 AM)

Nu stiu de ce ti-au spus cel mai amuzant forumist, ca pe mine unul ma faci sa plang . laugh.gif laugh.gif Cred ca nu percutez la glumele americane, sau in mod sigur nu am "simtul" necesar. Wake up, Romania. laugh.gif laugh.gif

Probabil ca nu toata lumea gindeste ca tine....oricum, banuiesc o conspiratie mondiala....masonii si prm-istii m-au sapat de am ajuns cel mai amuzant.Greseala lor.
Tu in general nu percutezi la nimic.....asa ca hai sa revenim la prm, vadim si alte subiecte dragi tie...


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Apr 2006, 04:08 PM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ok sa revenim la peremei . Numarati va rog cati securisti sunt in partidula asta. Adica securistii cunoscuti ca ptr ailaltii asteptam dosarele !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 10 Apr 2006, 04:13 PM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 10 Apr 2006, 06:03 PM)
QUOTE (abureala @ 10 Apr 2006, 08:55 AM)

Nu stiu de ce ti-au spus cel mai amuzant forumist, ca pe mine unul ma faci sa plang .  laugh.gif  laugh.gif Cred ca nu percutez la glumele americane, sau in mod sigur nu am "simtul" necesar. Wake up, Romania.  laugh.gif  laugh.gif

Probabil ca nu toata lumea gindeste ca tine....oricum, banuiesc o conspiratie mondiala....masonii si prm-istii m-au sapat de am ajuns cel mai amuzant.Greseala lor.
Tu in general nu percutezi la nimic.....asa ca hai sa revenim la prm, vadim si alte subiecte dragi tie...

Hai ma bdl, ca te-ai suparat. Eu care glumesc cu tine si tu te superi. Vezi ca nu e bine sa te superi ca stii cine se supara ajunge la "Carcotasi" si vrei nu vrei ii iei locul lui Vadim . smile.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 10 Apr 2006, 04:14 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (March @ 10 Apr 2006, 06:08 PM)
Ok sa revenim la peremei . Numarati va rog cati securisti sunt in partidula asta. Adica securistii cunoscuti ca ptr ailaltii asteptam dosarele !

Poate mai multi decat la celelate partide. smile.gif Zi-mi un partid in care nu sunt securisti . laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Apr 2006, 04:23 PM
Mesaj #122


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abureala @ 10 Apr 2006, 06:14 PM)
QUOTE (March @ 10 Apr 2006, 06:08 PM)
Ok sa revenim la peremei .  Numarati va rog cati securisti sunt in partidula asta. Adica securistii cunoscuti ca ptr ailaltii asteptam dosarele !

Poate mai multi decat la celelate partide. smile.gif Zi-mi un partid in care nu sunt securisti . laugh.gif laugh.gif

Bre Abureala,
Nu ne aburi cu contra-intrebari ! tongue.gif Asa ca astept raspunsul !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 10 Apr 2006, 04:25 PM
Mesaj #123


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (March @ 10 Apr 2006, 06:23 PM)
QUOTE (abureala @ 10 Apr 2006, 06:14 PM)
QUOTE (March @ 10 Apr 2006, 06:08 PM)
Ok sa revenim la peremei .  Numarati va rog cati securisti sunt in partidula asta. Adica securistii cunoscuti ca ptr ailaltii asteptam dosarele !

Poate mai multi decat la celelate partide. smile.gif Zi-mi un partid in care nu sunt securisti . laugh.gif laugh.gif

Bre Abureala,
Nu ne aburi cu contra-intrebari ! tongue.gif Asa ca astept raspunsul !

Sunt o gramade de securisti in PRM, de unde are Vadim atatea informatii?


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 10 Apr 2006, 04:28 PM
Mesaj #124


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



In Craiova s-au inscris la prm f multi ex-apv-isti.....majoritatea infanteristi, fosti activisti,cadristi, CI-sti dar ca numitor comun aveau un singur lucru: prostia.


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 10 Apr 2006, 04:33 PM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 10 Apr 2006, 06:28 PM)
In Craiova s-au inscris la prm f multi ex-apv-isti.....majoritatea infanteristi, fosti activisti,cadristi, CI-sti dar ca numitor comun aveau un singur lucru: prostia.

Fii mai nene serios. Cu Conventia Democrata au votat toti "intelectualii" si ce ma facut? Am luat-o in freza fara drept de apel. E rasuflata asta cu prostii si desteptii.

p.s. si eu tot cu conventia am votat laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 10 Apr 2006, 04:44 PM
Mesaj #126


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Ma mir ca nu te-ai inscris pina acu la prm....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Apr 2006, 04:50 PM
Mesaj #127


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Unul din securistii de frunte ai PRM este Ilie Merce , fost colonel de securitate , responsabil cu cultura, scriitorii si alti intelectuali. La restaurantul scriitorilor le punea microfoane in solnitele si vazele de flori de pe masa. Intr-o zi Dan Desliu si Mircea Dinescu stateau la o masa si la un moment dat , Mircea se ridica insfaca scrumiera si fuge afara cu ea. Imediat vreo trei vlajgani devil.gif se reped pe usa pe urmele lui ca sa recupereze materialul de "inventar" ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 10 Apr 2006, 04:54 PM
Mesaj #128


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 10 Apr 2006, 06:44 PM)
Ma mir ca nu te-ai inscris pina acu la prm....

bdl, imi place nu te lasi, continund sa fii subtil. Stii de ce nu au moldovenii SIDA? Are si SIDA mandria ei. laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 10 Apr 2006, 04:56 PM
Mesaj #129


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (March @ 10 Apr 2006, 06:50 PM)
Unul din securistii de frunte ai PRM este Ilie Merce , fost colonel de securitate , responsabil cu cultura, scriitorii si alti intelectuali.  La restaurantul scriitorilor le punea microfoane in solnitele si vazele de flori de pe masa. Intr-o zi Dan Desliu si Mircea Dinescu stateau la o masa si la un moment  dat , Mircea se ridica insfaca scrumiera si fuge afara cu ea.  Imediat vreo trei vlajgani  devil.gif se reped pe usa  pe urmele lui ca sa recupereze materialul de "inventar" !  laugh.gif

Lasati-ma cu Dinescu, care este un mare viteaz ce bate femeile. A batut-o pe Florica Mitroi, de a umplut-o de sange. Hal de barbat!

Acest topic a fost editat de abureala: 10 Apr 2006, 04:57 PM


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Apr 2006, 05:07 PM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abureala @ 10 Apr 2006, 06:56 PM)
QUOTE (March @ 10 Apr 2006, 06:50 PM)
Unul din securistii de frunte ai PRM este Ilie Merce , fost colonel de securitate , responsabil cu cultura, scriitorii si alti intelectuali.  La restaurantul scriitorilor le punea microfoane in solnitele si vazele de flori de pe masa. Intr-o zi Dan Desliu si Mircea Dinescu stateau la o masa si la un moment  dat , Mircea se ridica insfaca scrumiera si fuge afara cu ea.  Imediat vreo trei vlajgani  devil.gif se reped pe usa  pe urmele lui ca sa recupereze materialul de "inventar" !  laugh.gif

Lasati-ma cu Dinescu, care este un mare viteaz ce bate femeile. A batut-o pe Florica Mitroi, de a umplut-o de sange. Hal de barbat!

Iar o dai cotita ! Aici e vorba de securisti si "solnitele" lor si tu o bagi la inaintare pe una care s-a tratat impreuna cu seful ei suprem !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 10 Apr 2006, 05:21 PM
Mesaj #131


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



QUOTE (abureala @ 10 Apr 2006, 10:54 AM)
QUOTE (bdl @ 10 Apr 2006, 06:44 PM)
Ma mir ca nu te-ai inscris pina acu la prm....

bdl, imi place nu te lasi, continund sa fii subtil. Stii de ce nu au moldovenii SIDA? Are si SIDA mandria ei. laugh.gif laugh.gif

Am priceput,
N-ai sida...bravo tie....esti copil cuminte...


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 11 Apr 2006, 01:50 PM
Mesaj #132


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Contra lustratiei s-au pronuntat 42 de senatorii PSD si PRM, la care s-au adaugat noua abtineri ale unor social-democrati. Apobarea lustratiei i-a luat insa prin surprindere pe senatori PSD si PRM.

http://www.evz.ro/article.php?artid=256068

Asa ca lasa-ne copile cu prm-ul asta de rahat si securistii din el...un partid condus de un oligofren la care adera toti refulatii...


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 11 Apr 2006, 02:23 PM
Mesaj #133


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 11 Apr 2006, 03:50 PM)
Contra lustratiei s-au pronuntat 42 de senatorii PSD si PRM, la care s-au adaugat noua abtineri ale unor social-democrati. Apobarea lustratiei i-a luat insa prin surprindere pe senatori PSD si PRM.

http://www.evz.ro/article.php?artid=256068

Asa ca lasa-ne copile cu prm-ul asta de rahat si securistii din el...un partid condus de un oligofren la care adera toti refulatii...

bdl,

nu ai dormit bine asta-noapte? laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 11 Apr 2006, 09:52 PM
Mesaj #134


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Nu omule,
Aratam cine se opune legii aleia...daca nu erau securisti in prm, nu aveau de ce sa se opuna....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 12 Apr 2006, 08:23 AM
Mesaj #135


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 11 Apr 2006, 11:52 PM)
Nu omule,
Aratam cine se opune legii aleia...daca nu erau securisti in prm, nu aveau de ce sa se opuna....

Astazi nu te-ai mai sculat cu fundul in sus. laugh.gif laugh.gif laugh.gif Nu numai PRM, dar si PSD s-a opus legii. Fiindca e stiut ca PRM si PSD au fost partide surori. Adevarata problema este ca ambele partide sunt conduse de securisti nu cu au membri securisti. Toate partidele au prin ele securisti. Conteaza cine conduce, de aceea s-a luat pozitie. Numai ca eu unul, personal, m-am saturat de sloganele astea uite securistii, omorati-i, sunt rautatea intruchipata. Cand au venit la putere "salvatorii poporului" de securisti au fost MAI RAI decat securistii. Asa ca nu pun botul la sloganele lor rasuflate. Vor sa faca dreptate? Sa faca nene procesul comunismului, sa ii bage la bulau pe cei care au comis atrocitati pe vremea comunismului, nu sa se foloseasca de un simplu pretext , ca sa isi lichideze adversarii politici. Mi-e scarba de justitia asta a lor.


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 12 Apr 2006, 01:04 PM
Mesaj #136


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Da omule, normal ca sint peste tot, dar pe real densitatea e mai mare in cele 2 partide....Nu-mi trebuie sa fie condamnati, ma pis pe ei, doar sa nu mai aibe drept de decizie in vaiat politica, sa fie inlaturati sau prin lege exclusi zece douazeci de mii de ani de la asa ceva...asta e tot...


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 12 Apr 2006, 03:38 PM
Mesaj #137


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (bdl @ 12 Apr 2006, 03:04 PM)
Da omule, normal ca sint peste tot, dar pe real densitatea e mai mare in cele 2 partide....Nu-mi trebuie sa fie condamnati, ma pis pe ei, doar sa nu mai aibe drept de decizie in vaiat politica, sa fie inlaturati sau prin lege exclusi zece douazeci de mii de ani de la asa ceva...asta e tot...

Trebuie sa fie o dreptate. Doar ca ii scoti din viata politica nu faci nici o dreptate. Ci doar iti elimini adeversarii politici. Asta e dreptate?


--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 12 Apr 2006, 03:54 PM
Mesaj #138


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Nu e adevarat...trebuie scosi nu numai din prm si psd, din toate partidele...Nimic bun nu vine de la ei...Nu e vorba de nici o eliminare aici...E unu care vrea sa reinfinteze pcr-ul....cite sanse de reusita in politica crezi ca are?


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Invincible
mesaj 12 Apr 2006, 05:26 PM
Mesaj #139


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 135
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.495



@BDL:

Stop! Back!
Moncher, din postarile mele a reiesit cum ca as fi vreun responsabil cu imaginea PRM-Vadim, -un carator de poseta al B. Aprodu sau M. Arghezi in limbajul lui Lache. Am scris acolosha ca din mom ce n-am nici bani de Net, asa ceva nu se poate. Pe langa asta am mai scris ca nu m-ar deranja sa fiu un carator din asta fiindca as fi avut Net la discretie. Faza asta am scris-o la nervi, fiindca asta era of-ul meu in acel mom. Inchipuie-ti, 15000/h, pt un comp care ii atat de bun, incat, ori de cate ori trimit un SMS cu „myx” apare un mes de eroare si imi dispar toate ferestrele deschise…. SMS-ul este trimis insa trebuie sa iau totul de la cap, si cand te gandesti ca mai am inca 2 mes gratuite… smile.gif Sa nu mai vorbesc de viteza….
Cand merg la Net cu buzunarele fluturand voios in vant, imi iau o jumatate de ora, si in timpul asta incerc le fac pe toate: „myx”, timis/citit e-mail, postat/citit pe 4 forumuri, YM, copiat articole din revista Romania Mare. Incearca tu sa le faci pe astea toate in 30 min avand un comp ca cel descris mai la deal. Graba a fost motivul, nu cinzeaca… Scrisesem ceva acolo, apoi, vrand sa reformulez propozitia, n-am sters tot ce era de sters.
Daca aveam timp, citeam ce am scris acolo, as fi modificat, si, in fine, ar fi iesit ca in citatul de mai jos, insa….
QUOTE
sa abordam faza aialalta, cum ca daca as fi la aia, n-as pupa macar un ciolan colo-sa... pai... nu se prea cade... un ciolanel uns cu Net s-ar impune, n-asa?  
Ma refeream la treaba pe care ai spus-o tu: „Si daca ii dai cu prm-ul inainte crezi ca-ti baga aia netu?” Adica, in cazul in care as fi lucrat pentru aia, sa nu ma fi ales chiar cu nimic, nici macar cu un os (salar) uns cu Net ?-in ipoteza ca as fi lucrat pentru imaginea PRM.
… si as fi modificat-o si p-asta: „azi a trenuit sa vin la net cu trrbi ce nu sufereau amanare...” Graba….

Dar sa lasam questiile astea si sa trecem la trebi mai importante:
QUOTE
BDL: Oricum, un om care il sprijina pe vagin ala in spusele lui (vezi exemplul dat mai sus) , e clar ca nu are nici el f multe in cap  pt uniicomunismul inca reprezinta un vis frumos...,

Moncher, ai fi citit cumva aforismul ala al lui Vadim care suna asa: ”Decat o democratie bolnava, mai bine o dictatura sanatoasa”? sau ai auzit de fraza cu mitraliera scoasa dintr-un context si pusa-n altul si ai luat-o de buna? De unde pana unde comunism? A spus Vadim cumva ca daca vine el la Putere reinstaureaza comunismul? Eu ii cunosc discursurile… nici vorba de asa ceva. Vorbeste in schimb de jocurile care se fac in culise pe banii nostri, de eliminarea mafiei, a coruptiei, de pusul osului la treaba in locul cersitului la BM, fiindca avem o tara bogata, de adoptarea unei pozitii demne cand ne aflam in fata Marele Licurici, sau a altui „licurici”… si o gramada de alte lucruri interesante. Cum sa vorbeasca de comunism, el, cel care si-a dat demisia din PCR?

QUOTE

- da tu crezi ca job-urile bine platite cresc pe marginea santului?
- Categoric nu.... da pt alea trebuie oameni calificati....sint tineri care cistiga peste 5-600$ la ora actuala in tara din salariu(e o cifra modesta) pt ca au vazut cum merge piata muncii si s-au orientat spre ce se cere...

Moncher, ca sa ai job, trebuie sa ai industrie. Industria noastra e demult facuta bucati si data la fier vechi. Noi importam totul… http://www.locomania.us/showpost.php?p=36003&postcount=4 Aia la care faci ’mneata referire, aia cu 500 $ pe luna, mai mult ca sigur lucreaza pe la Siemens (am un prieten care lucreaza acolo) sau mai stiu eu ce firma de calibrul asta, insa te asigur ca firme de genul asta sunt putine. Nu ajung nici pentru jumatate din cei calificati. Aia 500$ de care vorbesti sunt castigati de fapt in 2 luni de cei din clasa de mijloc, iar marea majoritate a locuitorilor Romaniei fac parte din clasa asta.

QUOTE
sunt ingineri care lucreaza ca si gunoieri. Si care e baiul? S-au angajat cu forta? I-au luat aia la slujba fortat?Nu... a fost optiunea lor.....din diverse ratiuni, normal... 

Cum adica care-i baiul? Pai la ce mai mergem la facultate? Sa ne facem gunoieri? O fi la fel si in Occident? Pai daca-i p-asa… mai bine o dau naiba de faculta ca tot ii seaca pe ai mei de bani, si imi caut ceva de lucru : maturator de drumuri, sapator de santuri, caraus… oi vedea eu… ca tot nu se cere carte…
Diversele ratiuni de care vorbesti este de fapt una: „mergi” ori crapi! Unii aleg prima varianta, adica umilirea, altii o aleg pe cealalalta…
Dar asta nu conteaza… conteaza sa fie realesi tot aia care ne-au adus in starea asta: PSD-PD-PNL-PNTCD-CDR-UDMR si cine plm o mai fi- denumiri sinonime cu cuvantul FALIMENT- sa aiba si ei de-un os de ros, ca noi suntem ghifiti cu de toate. N-asa?
Nu stie nimeni ce o sa faca PRM in cazul in care ar veni la guvernare, ca sunt si acolo uscaturi, insa stiind ce le poate pielea celorlalte partide, PRM fiind singura varianta neincercata, rezulta ca….




In final, sa radem de March!
QUOTE
March:
Aburica, simplu fan ! Uite aici cum scrie viitorul tau sef cand uita sa-si ia haloperidonul !
  Īn ultimul numar al Romāniei Mari, suferindul scrie negru pe alb despre sefa Directiei de Investigatii a CNSAS-ului, Germina Nagāt: „Maritata cu un pampalau cu care are un copil. De profesie: curva. Īn anii ’90 a intrat pe baza de p...le (sau pile) la revista Secolul XX etc. etc.”( extras din art. lui Dinescu din "Gandul" de azi )

Imi parea cunoscuta scriitura asta asa ca m-am pus pe rasfoit. Am gasit imediat urmatoarea treaba:
QUOTE
Amanta nebuna a lui Mircea Dinescu, femeia-komisar Germina Nagīt, e fata unui colonel tortionar de Securitate.

Asa dupa cum am promis īn numarul de luni al ziarului „Tricolorul“, astazi vom face cīteva dezvaluiri despre imposibila muiere Germina Nagīt, sefa Directiei de Investigatii de la CNSAS. Poate ca am fi lasat-o-n plata Domnului pe creatura asta, daca īn seara zilei de sīmbata, pe postul Realitatea TV, ea nu l-ar fi atacat, īn direct, pe deputatul PRM Ilie Merce. A fost un atac sub-uman, avīnd īn vedere ca sarmanul om abia īsi īngropase baiatul, cu numai 3 zile īn urma.  Sa nu fi stiut Madam Nagīt de tragedia acestei familii īndoliate? A stiut, desigur, fiindca moartea tīnarului Octavian Merce, īntr-un accident de automobil, fusese prezentata pe toate posturile de Televiziune si īn toata presa scrisa. Cu ce drept moral pune oameni la zid aceasta pocitanie cu nume stupid, Nagīt, si cu ochi de peste mort? Cine e ea, ca sa judece oameni, institutii, sisteme, ba chiar sa pozeze īn Papa de la Roma, care da indulgente, repetīnd, ca īntr-un joc de copii handicapati, ca „cine recunoaste, scapa”?! De ce anume sa scape, fa, cretino? Vom spune noi cine e aceasta ticaloasa. Numele īntreg: Germina Ana Nagīt Chivoiu. Maritata cu un pampalau, cu care are un copil. De profesie: curva. Īn anii ’90 a intrat, pe baza de p...le (sau pile), la revista „Secolul XX”. De acolo, īn anul 2000, unul dintre ibovnicii ei, Mircea Dinescu, a parasutat-o pe respectiva parasuta direct īn functia de sefa suprema a Directiei de Investigatii din CNSAS. Leafa uriasa, secretara, logistica, masina la scara si puteri discretionare peste cei 55 de subordonati. Surse din interiorul CNSAS ne-au informat ca tovarasa Germina e plecata bine cu sorcova, adica, mai pe īntelesul tuturor, e dilimana. Si nimfomana. Si nespalata. Din anul 2000 si pīna īn anul 2004, putoarea a executat, orbeste, poruncile date de tripleta de minoritari Dinescu-Plesu-Patapievici. Tinta principala: liderul PRM, care trebuia compromis cu orice pret. Esecul a fost rasunator, astfel īncīt, īn octombrie 2004, Plesu si Patapievici au parasit CNSAS-ul cu coada īntre picioare. Au ramas, īnsa, Dinescu si Nagīt, ca sa mai rīcīie, cu ghearele, pe fundul Arhivelor. Si acum, bomba-bombelor, care dovedeste, īnca o data, ca cei mai violenti anti-comunisti sīnt tocmai fostii nomenclaturisti (sau copiii de nomenclaturisti) si cei mai capiati anti-securisti sīnt chiar securistii (sau copiii de securisti): aceasta Germina e fata colonelului de Securitate Nagīt, care, īn 1978, o data cu dezertarea lui Pacepa, a fost mutat la Militie. Individul a fost un tortionar si un profitor ordinar si la Securitate, si la Militie. Asta, desi mincinoasa de fiica-sa īl prezinta ca pe o victima (?!) a regimului comunist. Īn curīnd, vom publica mai multe informatii despre tovarasul colonel Nagīt. Pīna atunci, cerem noului Colegiu al CNSAS s-o dea afara, rapid, pe cateaua asta turbata, care calca pe cadavre si se sterge la fund cu Legea de functionare a CNSAS. 
Adi Cioroianu

Ia priviti cine semneaza…
March, simplu Lache, ia intreaba-l pe Dinescu -„poietul” Cimpazeu- ce mijloace a folosit de a ajuns la concluzia ca articolul a fost scris de Vadim? Cumva, Kabala?
Hmm!…Puteai si tu, macar sa te fi interesat inainte de a te da cu creierii de bordura.

Am vazut si un link, catre Evenimentul zilei. Nu stiu ce scrie acolo dar stiu ce le poate astora pielea. Deci, sa radem si de astia.
QUOTE
Incultii de la „Excrementul zilei“ n-au mai pus mina pe o carte de cind bateau septicul in closetul scolii. Vrind ei sa para, totusi, culti, zi de zi dau tot felul de citate, sub genericul „Dictionar de Intelepciune“. Nu stim de unde le pescuiesc, sau cine isi bate joc de ei, dar stim ca efectul e jalnic. In nr. de joi, 12 ianuarie, aici a aparut maxima: „Viata e prea scurta pentru a fi mica. Benjamin Disraeli (scriitor si om de stat englez) 1850-1889“. Ho, nebunilor! Acum ati trecut datele biografice ale lui... Eminescu, pe care le incurcaserati in urma cu citeva saptamini, cind ati scris ca a trait 9 anisori (1850-1859). Deschidem Dictionarul Enciclopedic (Editia Cartier) la pag.1188 si citim urmatoarele: „DISRAELI Benjamin, conte de Beaconsfield (1804-1881), om politic si scriitor britanic“. Carevasazica, prostii astia de la „Evenimentul zilei“ l-au nascut cu 46 de ani mai tirziu si l-au omorit cu 8 ani dupa ce daduse ortul popii. Un fenomen paranormal!


Acest topic a fost editat de Invincible: 12 Apr 2006, 05:47 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2006, 06:20 PM
Mesaj #140


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Invincible, nu mai spurca ecranul Hanului cu "laturile" din "Paranoia Mare" ! devil.gif

Alo, cine modereaza pe aici ? Ia cititi ce limbaj foloseste acest individ peremist : mad.gif

Hmm!…Puteai si tu, macar sa te fi interesat inainte de a te da cu creierii de bordura


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 12:34 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman