HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

346 Pagini V  « < 7 8 9 10 11 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Traian Basescu, Presedintele Romaniei, va fi sau nu un presedinte bun?!
abis
mesaj 31 Mar 2005, 11:36 AM
Mesaj #281


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Vacaroiu si flota


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 31 Mar 2005, 11:41 AM
Mesaj #282


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 31 Mar 2005, 11:21 AM)
Si inca odata, cei pe care ii simpatizezi , cand erau la putere, l-au avut pe Chelbos pe tava, ca sa zic asa. De ce oare nu l-au priponit la timpul respectiv pentru ca ar fi furat sau ma rog distrus flota 43.gif

Dispari cu insinuarile astea. tongue.gif

De ce nu au facut-o ? Habar nu am. Pot sa-ti spun parerea mea in schimb : nu Basescu a fost principalul vinovat ( sau poate nici nu a fost vinovat de loc, decit ca nu a zis nu ), minarelile s-au facut la alt nivel. La Navlomar sau cum ii zicea companiei navale romane pe atunci. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 31 Mar 2005, 11:41 AM
Mesaj #283


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Nu au mai, nimic la dosar impotriva lui Basescu. Daca ar fi avut, il "scufundau" de cand le dadea cu tifla de la primarie. Au vrut ei sa faca niste valuri, dar "marinarul" sta bine in barca. Chestia asta cu navele pare mai mult o reminescenta a sloganului aluia fesenist "Noi nu ne vindem tara (ca nu mai avem de unde fura apoi)". Bine ca le-a dat, am scapat de ele de pe cap si de o multime de cheltuieli cu reparatiile si intretinerea lor, oricum nu produceau nimic.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 31 Mar 2005, 11:41 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
MIA
mesaj 31 Mar 2005, 11:43 AM
Mesaj #284


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 31 Mar 2005, 11:21 AM)
La problemele astea cu navele si flota sunt chestiuni care nu o sa le gasesti pe google

De asta eram aproape sigur. smile.gif

QUOTE

Stii ce e aia un bare-boat charter in shipping ? Vrei sa-ti spun eu cati indivizi au luat nave in acest contract de la Petromim, Romline si Navrom cat le-au exploatat/operat si cati mai sunt in activitate la acesta ora ? Si ce s-a intimplat cu navele pe care acesti operatori privati le-au trantit inapoi in curtea flotelor mentionate mai sus ? Si motivele pentru care le-au dat inapoi ? Iti pot da toate datele , la cerere, dar contra un comision ca d-aia suntem in capitalism  tongue.gif 


Suna interesant ce zici, insa comision nu dau la nimeni pentru chestii legate mai degraba de un hobby personal. Daca ar fi ceva ce as folosi mai departe poate, dar asa ... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Mar 2005, 11:57 AM
Mesaj #285


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (MIA @ 31 Mar 2005, 12:41 PM)
QUOTE (March @ 31 Mar 2005, 11:21 AM)
Si inca odata, cei pe care ii simpatizezi , cand erau la putere, l-au avut pe Chelbos pe tava, ca sa zic asa. De ce oare nu l-au priponit  la timpul respectiv pentru ca ar fi furat sau ma rog distrus flota  43.gif

De ce nu au facut-o ? Habar nu am. Pot sa-ti spun parerea mea in schimb : nu Basescu a fost principalul vinovat ( sau poate nici nu a fost vinovat de loc, decit ca nu a zis nu ), minarelile s-au facut la alt nivel. La Navlomar sau cum ii zicea companiei navale romane pe atunci. smile.gif

O prima lamurire . Companiile de navigatie dupa 1990 erau trei : Navrom( infiintata in 1954 dupa desfiintarea companiei de trista amintire Sovrom) , Romline, Petromim. Prima a fost lichidata, sad.gif a doua este incurs de lichidare, sad.gif iar a treia inca se mentine pe linia plutire , ca sa zic asa.

Navlomar a fost si este agentie de vapoare , care este cu totul altceva decat o companie de vapoare !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 31 Mar 2005, 12:00 PM
Mesaj #286


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 31 Mar 2005, 11:57 AM)
Navlomar a fost si este agentie de vapoare , care este cu totul altceva decat o companie de vapoare !

Da- ai dreptate, mersi de precizari. smile.gif

Acest topic a fost editat de MIA: 31 Mar 2005, 12:01 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 31 Mar 2005, 12:42 PM
Mesaj #287


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Traian Basescu, presedintele Romaniei, este pedepsit sa scrie cu labutza lui proprie si personala de cinci mii de ori:

"N-o sa ma mai duc niciodata in fatza Consiliului Suprem de Aparare a Tarii ca sa propun lovituri preventive impotriva teroristilor la ei acasa, ca pun in primejdie oameni nevinovati"

"N-o sa ma mai duc niciodata in fatza Consiliului Suprem de Aparare a Tarii ca sa propun lovituri preventive impotriva teroristilor la ei acasa, ca pun in primejdie oameni nevinovati"

"N-o sa ma mai duc niciodata in fatza Consiliului Suprem de Aparare a Tarii ca sa propun lovituri preventive impotriva teroristilor la ei acasa, ca pun in primejdie oameni nevinovati"

.................

"N-o sa ma mai duc niciodata in fatza Consiliului Suprem de Aparare a Tarii ca sa propun lovituri preventive impotriva teroristilor la ei acasa, ca pun in primejdie oameni nevinovati"


De fapt, singurele lovituri preventive pe care le-ar putea realiza ar fi sa-si tina naibii gura aia bogata sau sa-si dea demisia. ohyeah.gif

Ah, si n-are voie cu Copy + Paste ... rolleyes.gif



--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Mar 2005, 02:52 PM
Mesaj #288


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Da chiar, sa taca din gura si sa se c..e in pantaloni de frica tongue.gif

Mai bine citeste chestiile aste aparute in presa si mai cugeta putin :

Intrebari fara raspuns

• De ce redactiile Prima TV si “Romania libera” nu s-au interesat cine va finanta calatoria jurnalistilor?
• De ce jurnalistilor nu li s-a asigurat protectie pe drumul parcurs, cu un autoturism, intre Amman si Bagdad? (Puteau fi atacati si rapiti in mai multe zone pe aceasta ruta)
• De ce au fost cazati intr-un hotel din afara “zonei verzi” a Bagdadului, zona protejata de fortele coalitiei?
• De ce nu li s-a spus celor trei sa nu iasa din hotel dupa lasarea serii?
• Cum se explica faptul ca, dupa rapire, jurnalistii au mai putut trimite de pe telefoanele mobile mesaje prin care anuntau ca nu este o gluma? (Este primul caz in care persoanele rapite anunta ele insele acest lucru, informatia nu este facuta publica de rapitori)
• De ce rascumpararea ceruta in acest caz este de un milion de dolari de persoana, desi in celelalte cazuri de pina acum negocierea s-a inceput de la 5 milioane de dolari?
• De ce a fost contactat de presupusii rapitori tocmai Omar Hayssam si nu autoritatile?
• Cum se face ca suma ceruta pentru rascumpararea celor patru coincide cu cea delapidata de Mohammad Munaf, prietenul lui Hayssam si ghidul celor trei jurnalisti?
( link-ul l-am dat mai sus)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Mar 2005, 03:22 PM
Mesaj #289


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (ypsilonalpha @ 31 Mar 2005, 12:42 PM)
sa-si tina naibii gura aia bogata sau sa-si dea demisia.

Ce s-ar mai bucura pesedeii... ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Mar 2005, 03:29 PM
Mesaj #290


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 31 Mar 2005, 04:22 PM)
QUOTE (ypsilonalpha @ 31 Mar 2005, 12:42 PM)
sa-si tina naibii gura aia bogata sau sa-si dea demisia.

Ce s-ar mai bucura pesedeii... ohyeah.gif

Io zic sa-si dea demisia din cauza suvitei alea laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 31 Mar 2005, 09:02 PM
Mesaj #291


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Mai curand cred c-o sa-i puna nenea Basescu pe toti vinovatii de-au pus la cale treaba asta si au vrut sa ne escrocheze de 4 milioane de dolari sa scrie cu minutza lor fiecare de cite 100 de ori: Noi n-am vrut sa rapim nici un ziarist si n-aveam ce face cu 4 milioane de dolari.

Acest topic a fost editat de Michelle: 31 Mar 2005, 09:04 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 31 Mar 2005, 11:31 PM
Mesaj #292


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (ypsilonalpha @ 31 Mar 2005, 12:42 PM)
De fapt, singurele lovituri preventive pe care le-ar putea realiza ............sau sa-si dea demisia. ohyeah.gif

:

Ihm, vrabia malai viseaza. Deh, cred ca unii de prin presa trebuie sa se multumeasca doar cu onorariul de diligenta primit in toamna. Ala de succes nu-l mai pupa never.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2005, 04:49 PM
Mesaj #293


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cativa au incercat mai devreme sa faca niste valuri care sa produca ceva tangaj si ruliu barcucei Primului Chelbos al tarii. Adica chipurile sa-l lege pe Basescu de un premiu dat de o Fundatie europeana lui Hayssam, printre multe alte premii acordate altor oameni de afaceri romani in cadrul unui Seminar, sau asa ceva, care a fost plasat sub patronajul Presedintiei Romaniei, ceea ce nu inseamna ca premierile s-au facut cu aprobarea prealabila a lui Basescu.

Buuuun.... Numai ca "simpatizantii" astia ai lui "Suvita" n-au stiut unde sa caute ca sa gaseasca vantul ala care sa-i balanseze cat de cat barcazul. Asa ca am sa plasez eu o stire aici , ca sa nu zica oamenii ca sunt musul Chelbosului tongue.gif

Deci, atentie : " Cine sunt contrabandistii arabi care i-au cazut cu tronc lui Traian Basescu " ( mai bine zis fiicei lui Ioana !) In articol e vorba de : Magureanu, , arabi , de data asta libanezi ( crestini si musulmani), asasinate in Brazilia, vacante in Cuba, havane ( nu, nu capitala , ci trabucurile ), etcaetera.

Domne' prietenia asta arabo-romanesca cu toate culorile de la noi se pare ca a intrecut-o pe cea sovieto-romana tongue.gif

Nu va dau link-ul pentru ca e pe parale, dar puteti sa dati fuga la chiosc si sa cumparati "Academia Catavencu" de ieri !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Apr 2005, 05:23 PM
Mesaj #294


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



La inmormantarea Papei, ce se vedea de la o posta pe ecrane ? Vestita " suvita" rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 10 Apr 2005, 11:15 PM
Mesaj #295


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



am citit articolul din catavencu... wink.gif
hm ,ce pot sa zic decat :imi place de catavenci spoton.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 14 Apr 2005, 09:40 AM
Mesaj #296


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Basescu -in continuare se tine " bat pe pozitie"in privinta anticipatelor

Trebuie o solutie in care guvernul sa nu fie blocat

Si, atunci, de ce nu vrea anticipate?
Aici, si el are o abordare - spune: “Avem un program dificil de acoperit”, spune “Avem raportul din noiembrie, care este decisiv daca se va aplica sau nu clauza de salvgardare, ne putem permite sa intram intr-o perioada de alegeri?”. Sigur, eu pe acest mecanism spun, guvernul poate sa stea linistit, obtinem un procent mai bun decit a avut Alianta, isi vede de ce are de facut, facem o campanie scurta, ca ne da dreptul legea, o campanie de doua saptamini, cum a fost si la locale, si rezolvam problema unei sustineri puternice in parlament, si nu a uneia conditionate. Parerea premierului este putin altfel, va trebui sa discutam dupa semnarea Tratatului. In orice caz, nu sint un om care s-o tina una si buna daca partenerul lui are alt punct de vedere. Vom gasi cea mai buna solutie pentru Romania. O solutie in care guvernul sa nu poata fi blocat in momentele in care va avea de luat masuri dificile. Cum va imaginati, spre exemplu, modificarea unei legi a justitiei, care sa ne poata permite primenirea judecatorilor numiti cu adresa inainte de alegeri de PSD, pentru a-i proteja in marile anchete de coruptie?
Cum va imaginati ca ar trece o astfel de lege prin parlament, cind noua ne-au cazut deja citeva ordonante in Senat. Si care va fi reactia PUR? Va sustine propunerea guvernului Aliantei, va sustine PSD, ce se va intimpla? Deci, eu ridic o problema practica. Stiu clar ca trebuie sa curatam justitia. Daca nu se va intimpla in mod natural, va trebui sa o facem prin legi. Atunci, ma intreb, va rezista actuala structura la o asemenea incercare? Decit sa incercam si sa constatam ca n-am rezistat, mai bine provocam anticipate.

Sintem intre doua optiuni

Exista o mie de masuri care trebuie luate dupa semnarea tratatului. Un guvern interimar nu ar putea sa le ia, prin urmare ar putea fi activata clauza de salvgardare, deci aderarea s-ar amina...
Asta pe de o parte. Pe de alta parte, exista o mie si una de masuri dificile care trebuiesc luate, iar cu o majoritate fragila riscam sa ne trezim ca nu le-am trecut. Sintem intre doua optiuni. Va trebui sa gindim foarte bine, impreuna cu premierul, sa luam decizia cea mai buna pentru tara.
Dumneavoastra aveti o parere ferma, premierul are o parere...
Este o parere ferma, dar nu inflexibila. Este o parere ferma pina cind nu mi se aduc alte argumente.
S-ar putea ca premierul sa aiba argumente suficiente sa ma faca sa imi modific punctul de vedere. Deocamdata insa sint adeptul unei solutii care s-a dovedit valabila politic in cazul alegerilor de la Bucuresti, la alegerile in teritoriu. Deja PSD, in mediul rural, a obtinut un procent mai slab decit a obtinut la alegerile generale si noi un rezultat mult mai bun.

sursa:Evenimentul zilei

Acest topic a fost editat de Michelle: 14 Apr 2005, 09:44 AM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bunicu'Gilbert
mesaj 14 Apr 2005, 10:43 AM
Mesaj #297


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 187
Inscris: 8 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 733



Ultima interventie publica a dlui Basescu, aparuta in presa de astazi, referitoare la soarta ziaristilor din Irak, ne da cateva raspunsuri la tot ce s-a discutat pe acest topic, in ultima perioada.
Sunt nerabdator ca intreaga afacere a rapirii sa se termine cu bine, dar nu sunt convins ca noi muritorii de rand vom afla vreodata informatiile privitoare la aceasta.
Spun aceasta pentru ca presedintele lauda, ieri, serviciile secrete. Acestea nu se adreseaza opiniei publice ci conducatorilor tarii (presedinte, prim-ministru, iar parlamentului prin rapoarte).
Fie ea intoxicare de presa, ceea ce denota un slab profesionalism al ei, activitatea presei romanesti m-a impresionat prin interventia sa in favoarea confratilor si conationalilor ei.


--------------------
Doar un las are curajul sa spuna ca nu a cunoscut niciodata frica.
F. Foch
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Apr 2005, 03:52 PM
Mesaj #298


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sa hahaim putin impreuna cu " Suvita" biggrin.gif

In "Academia Catavencu" este un interviu cu Elena Udrea sefa de cancelarie a lui Popeye. Lenus, blonda foc, apare intr-o poza de "vitrina" , cu un decolteu aproape de buric , catavencii plasand urmatoarele cuvinte ca iesindu-i din gurita : " Zau ca sinteti chiar culmea, domnu' Istodor ! Normal ca vin in furou ( cam asa apare bluza ei din foto) la servici ! Pai, aici e Presedintia si nu se cade sa vin direct in pielea goala " rofl.gif

Link nu pot sa va dau ca-i pe parale. Asa ca dati fuguta la colt si cumparati ziarul ca merita citit interviul dar mai ales vazuta poza ! wink.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Apr 2005, 04:06 PM
Mesaj #299


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



March,
De interviul din "Le Figaro" ce parere ai? Vezi aici (e in franceza).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Apr 2005, 04:24 PM
Mesaj #300


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Interviul asta o sa fie ca un batut de toba in urechiusele "diplomatice" ale frantujilor rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 17 Apr 2005, 12:51 AM
Mesaj #301


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Am citit si eu interviul, Basescu bate cimpii si calca-n strachini in stilu-i deja caracteristic.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Apr 2005, 01:06 PM
Mesaj #302


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Superunknown @ 17 Apr 2005, 02:51 AM)
Am citit si eu interviul, Basescu bate cimpii si calca-n strachini in stilu-i deja caracteristic.

Poti sa explici ? Ca sa pricepem si noi in ce sens...


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 18 Apr 2005, 10:50 AM
Mesaj #303


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Am citit si eu interviul. Basescut vorbeste prostii. Il credeam mai cu cap de atat...


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Apr 2005, 01:34 PM
Mesaj #304


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pai daca facea si el Cacademia de Stiinte Politice ( comuniste, of course) "Stefan Gheorghiu" devil.gif sa vezi cum ar fi vorbit si el "din varful limbii" in stil diplomatico-sopirlesco-lemnos , precum multi bombonelo-pesedistii de azi tongue.gif In lipsa de asta, foloseste si el un limbaj portuar de-l intelege bine pina si alde nea Opinca ! smile.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 18 Apr 2005, 03:09 PM
Mesaj #305


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Ok. Tu faci poante cand spui asta, asa-i? biggrin.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Puss In Boots
mesaj 19 Apr 2005, 12:58 PM
Mesaj #306


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 293
Inscris: 1 July 04
Forumist Nr.: 3.977



Nea' Base = pomul laudat ... laugh.gif
Pacat ca nu ati vazut din timp ceea ce era atât de evident ... hh.gif
Nu am urmarit cu foarte mare atentie politica interna însa as dorii sa stiu daca în afara de perle si de gafe omu' nost' a facut ceva cu adevarat interesant si inovator?!
Este adevarat ca militeaza pentru trimiterea trupelor în Iraq? mad.gif


--------------------
Total respect ! Zero limite !
user posted image
Când omul va fi taiat ultimul copac, dupa ce va fi poluat si ultima picatura de apa, când va fi ucis ultimul animal si va fi pescuit ultimul peste, atunci, îsi va da seama ca banii nu-s buni de mâncat. Un proverb indian mohawk
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 19 Apr 2005, 01:01 PM
Mesaj #307


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



A inviat PIB ohyeah.gif .


Mare lucru n-a facut inca, doar simuleaza ca face.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Apr 2005, 01:18 PM
Mesaj #308


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Puss In Boots @ 19 Apr 2005, 01:58 PM)
Este adevarat ca militeaza pentru trimiterea trupelor în Iraq?

Trupele erau deja acolo cand a ajuns presedinte.

Si, din pacate, nici nu se gandeste sa le retraga.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2005, 03:28 PM
Mesaj #309


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : "Noi suntem blonde" laugh.gif

Elena Udrea, corigenta la externe

Seful Cancelariei presedintelui Traian Basescu, consilierul prezidential Elena Udrea nu cunoaste componenta tarilor membre ale Uniunii Europene. Ea s-a facut de ras aseara la emisiunea 100% de la Realitatea TV unde i s-a cerut sa comenteze urmatoarea stire: "presedintele Norvegiei anunta ca va organiza un referendum pentru a consulta vointa poporului sau referitoare la integrarea Romaniei si Bulgariei in UE. In cazul in care cele doua tari vor primi unda verde in data de 25 aprilie, Norvegia ar urma sa se retraga din Uniune". Consilierul prezidential a spus ca Romania va da asigurarile necesare pentru a nu se ajunge in astfel de situatie. In replica, moderatorul emisiunii i-a dezvaluit invitatei, la sfarsitul emisiunii, ca Norvegia nu are presedinte si nici nu este membra a UE. ( "Ziua" )


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 19 Apr 2005, 03:33 PM
Mesaj #310


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



oare basescu ce ar fi raspuns? wink.gif rolleyes.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Puss In Boots
mesaj 20 Apr 2005, 01:10 AM
Mesaj #311


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 293
Inscris: 1 July 04
Forumist Nr.: 3.977



cociuba ----> sa nu-mi spui ca si el e bloda rofl.gif ohyeah.gif

abis ----> Asa este nu suntem direct implicati în conflict. Deocamdata facem act de prezenta ca sa ne dea americanii guma turbo ...
Acu' pe bune, noi facem doar ceva instruire si formare a irakienilor, putina paza si în rest spitale de campanie. În plus pe lânga faptul ca ne-am debarasat de ceva pusti ruginite mai facem si ceva dolarei vânzându-le...
Faza este ca auzisem de pe undeva ca nea' Base' ar vrea sa trimita si ceva blindate ... asta suna a capaceala. unsure.gif

nefertiti ----> tongue.gif eu în locul tau m-as face fff mic ohyeah.gif


--------------------
Total respect ! Zero limite !
user posted image
Când omul va fi taiat ultimul copac, dupa ce va fi poluat si ultima picatura de apa, când va fi ucis ultimul animal si va fi pescuit ultimul peste, atunci, îsi va da seama ca banii nu-s buni de mâncat. Un proverb indian mohawk
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 20 Apr 2005, 07:25 AM
Mesaj #312


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Mai mica decat suunt??? rofl.gif Ho, ce sari asa, nu mai stii de gluma? nonono.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Apr 2005, 09:02 AM
Mesaj #313


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Puss In Boots @ 20 Apr 2005, 02:10 AM)
Faza este ca auzisem de pe undeva ca nea' Base' ar vrea sa trimita si ceva blindate ... asta suna a capaceala.

Unde ai auzit?

Din cate stiu eu, trupele noastre din Afganistan au si TAB-uri, pentru deplasare. Cele din Irak nu stiu, insa nu cred ca daca avem acolo doar trupe de infanterie sau avem si transportoare blindate schimba cu ceva situatia.

Din punctul meu de vedere, prezenta militara in Afganistan (care este sub egida NATO) este necesara, deoarece face parte din obligatiile pe care le avem fata de Alianta. Pe cand in Irak nu prea stiu ce cautam. Poate arme prin desert?

Daca l-am votat pe Basescu (si il sustin in continuare!) nu inseamna ca trebuie sa fiu de acord intotdeauna cu el. In privinta Irakului nu sunt.

Acest topic a fost editat de abis: 20 Apr 2005, 09:03 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Invincible
mesaj 20 Apr 2005, 10:13 AM
Mesaj #314


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 135
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.495



Matrozul Chior s-a întors din SUA cu mutarea-n plic, adică a bătut din călcîie, a dus mîna la sapca aia chelioasă si a strigat: „Să trăiti bine, domnule Bush!“. Desi în campania electorală, Piratul se bătea cu cărămida-n piept că va anula Afacerea Bechtel, acum a întors-o cu 180 de grade: „Băsescu vrea continuarea proiectului Bechtel“ – titrează „Curentul“. Chestia asta a zis-o el în ziarul de limbă maghiară „Kronika“, din Cluj, preluat si de cotidianul „Magyar Nemzet“, de la Budapesta: „Nu renuntăm la proiectul Bechtel“. Dar, ce declara Băsescu în toamna anului 2004? Pentru împrospătarea memoriei: „Americanii si-au luat, fără licitatie, un contract de multe miliarde de dolari cu Bechtel, germanii, după vizita premierului Schroeder si-au luat contractul de peste 1 miliard de euro pentru securizarea frontierelor si, în interiorul aceluiasi procedeu, de a multumi pe toată lumea, Guvernul României a făcut cadou, fără licitatie, un contract pentru constructia unei autostrăzi Bucuresti-Brasov“. Tot atunci, Băsescu zicea despre Afacerea Bechtel: „Ne aflăm în fata unei erori, pentru că relatia Bucuresti-Tg. Mures-Oradea-Bors nu se află pe traseul unui mare coridor european“. Si despre premierul Frantei, Jean-Pierre Raffarin, a rostit „palabre“ grele, acuzîndu-l că se află în România „într-o vizită electorală, mai ales că a venit să-si ia tainul“. Concluzia avea să o tragă Băsescu, în cel mai populist stil, la 1 noiembrie 2004, pe postul Realitatea TV, cînd s-a lăudat că el va anula toate contractele oneroase, de tip Bechtel, EADS, Vinci s.a. Cum se cheamă un astfel de personaj?

Acest topic a fost editat de Invincible: 20 Apr 2005, 10:20 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 20 Apr 2005, 10:16 AM
Mesaj #315


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Si ce e nou in asta, ca aici s-a mai discutat? unsure.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

346 Pagini V  « < 7 8 9 10 11 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 05:29 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman