HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

346 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Traian Basescu, Presedintele Romaniei, va fi sau nu un presedinte bun?!
nefertiti-old
mesaj 9 Feb 2005, 02:12 PM
Mesaj #171


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Michelle, ce spui tu e ceva de genul 'anarhia salveaza Romania'.

Aici nu era vorba despre independenta justitiei, la modul general, ci despre separarea atributiilor presedintelui de altele, inclusiv treburile din justitite. Si nu cred ca e o solutie ca, acum, pe motiv ca oricum exista coruptie, sa se comporte toata lumea anarhic. Unde crezi ca s-ar ajunge? Genul asta de discurs voit justitiar si anarhist tinea la inceputul anilor '50, nu acum, sa fim seriosi.

Acest topic a fost editat de nefertiti: 9 Feb 2005, 02:13 PM


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Feb 2005, 09:06 AM
Mesaj #172


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Nu am avansat ideea nici unei anarhii ,ceea ce se poate intampla si la care faci tu referire prin amestecul presedintiei in competentele celorlalte puteri in stat se numeste altfel ....se numeste Dictatura wink.gif .
Insa lamureste-ma si pe mine ce anume a sfidat Basescu ,ca io n-am observat,ba dimpotriva in ceea ce priveste justitia le-a spus magistratilor si procurorilor sa dea drumul la dosare ,sa inceapa urmarirea penala la toti suspicionatii indiferent din ce partid politic vin,sa scoata dosarele pe care madam Stanoiu le-a tinut ascunse pe sub fuste si sa verifice toate informatiile,garantandu-le neamestecul nici unei puteri in cercetarile lor.Astfel de discursuri a tinut la CSM ,la politie ,la parchet. In concluzie ,unde a gresit ?

Ce am vrut eu sa subliniez mai sus este ca in tara asta ordinea de drept e doar o vorba ,e sublima dar lipseste cu desavarsire , ca ne jucam cu vorbele dar de fapt realizam cu totii ca tot ce misca in tara asta e la cheremul politicului (si cind zic politic ma refer la partidele politice cu putere financiara ) si al serviciilor secrete (si a fostei Securitati ajunsa astazi clasa capitalista) ,asa si-au format reflexele toti si justitia si executivele care s-au perindat pina acum si parlamentul ,ce trebuie sa faca Basescu e sa le deconditioneze asemenea reflexe si sa vedem daca va reusi !

Si daca tot nu sunteti convinsi va recomand cartea lui Marius Oprea Mostenitorii Securitatii


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Feb 2005, 09:23 AM
Mesaj #173


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Corect. EU vorbeam de dictatura, TU vorbeai de anarhie.

Simplul fapt ca Basescu isi baga nasul in ceea ce ar trebui sa faca justitia singura, este un amestec al sau. Toate discursurile lui de la CSM si de pe la mama zmeilor, pe unde a mai cuvantat in ultima vreme, asta inseamna. Ai uitat ce spunea? ceva de genul: daca nu-si baga mintile in cap (ea, justitia) in sase luni o sa dea cu ea de pamant, o s-o pulverizeze in 24 de ore prin schimbarea legilor si prin inlocuirea magistratilor "de sus pana jos". ohmy.gif ohmy.gif Cu ce iti seamana asta, cu un tort cu fructe???
Si nu e singurul exemplu. Daca presedintele incepe sa dea exemple din astea de comportament, ce va face restul?
Da, in momentul de fata, politicul primeaza peste tot in tara asta. Dar nu in felul in care incearca Basescu sa ne ameteasca se va rezolva problema asta. Astfel, el nu face decat sa continue ceea ce a inceput Iliescu si gasca lui.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Feb 2005, 09:23 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Feb 2005, 09:24 AM
Mesaj #174


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



P.S. Iar literatura aia conspirationista nu mai e la moda. laugh.gif

Acest topic a fost editat de nefertiti: 10 Feb 2005, 09:25 AM


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Feb 2005, 09:51 AM
Mesaj #175


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Imi pare rau sa te dezamagesc dar cartea la care faci referire ca fiind literatura conspirationista e scrisa de un istoric tanar (n 1964) aparuta in anul 2004 la Humanitas e o carte de analiza a arhivelor fostei Securitati .Si e suficient de actuala fara a fi deloc conspirationista .Conspirationiste sunt cartile fostilor ofiteri care de Securitate ! Pentru mine e suficient girul lui Liiceanu sau Plesu dat unui autor sau unei carti,alte criterii de genul celor "nu e la moda " ma lasa rece.Daca vreau moda deschid fashion Tv !
Ceea ce faci tu de fiecare data se cheama confuzie de termeni,n-as putea spune insa daca cu buna stiinta sau nu !


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Feb 2005, 10:55 AM
Mesaj #176


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Nu fac nici un fel de confuzie. laugh.gif

Daca tie iti place cartea, treaba ta, nu e musai sa imi placa si mie. Si cu asta gata cu off topicul. smile.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 10 Feb 2005, 11:34 AM
Mesaj #177


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Mde, nu ma indoiesc de faptul ca orice istoric tanar poate scrie oricand are chef o carte plina de dezvaluiri pe tema aia. Si nici de faptul ca nimeni nu si-ar permite sa-i sugereze ca unul sau altul dintre aspecte n-ar trebui mentionat acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Feb 2005, 11:41 AM
Mesaj #178


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Sa revenim la subiect, pls. tongue.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Feb 2005, 12:35 PM
Mesaj #179


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Michelle @ 10 Feb 2005, 10:06 AM)
Si  daca  tot  nu   sunteti  convinsi  va  recomand  cartea  lui  Marius  Oprea  Mostenitorii  Securitatii

Pentru unii care se tot intrebau/indoiau cu privire la implicarea securitatii in toate domeniile de activitate din tara noastra si la 15 ani de la Lovilutie le recomand si eu sa citeasca cartea lui Oprea ( despre care am sa spun mai multe la topicul ' CNSAS......" )

Cat despre comportamentul lui Popeye, am inceput sa-mi pun niste intrebari ! Ar fi o mare dezamagire sa vedem ca va aplica lozinca aia faimoasa :
" Un pas inainte doi inapoi " ( sau, ma rog ,chiar si invers) . Si Basescu se tot invarte in jurul cozii privind modul cum sa actioneze cu privire la reinnoirea serviciilor secrete !


Cat despre excluderea lui Guse, este clar ca Basescu conduce din umbra pe pedisti.... Alta chestie care a invatat-o de la Bartrinul devil.gif bolsevic ! Prin plecare celor trei, pedistii ( si Alianta) vor avea de pierdut... Nu-i dai apa la moara unei figuri sinistre si patate precum Berceanu devil.gif in fata tinerilor care vor sa se afirme in partid !

Acest topic a fost editat de March: 10 Feb 2005, 12:38 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Feb 2005, 06:20 PM
Mesaj #180


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



I-auziti-o p-asta !

Corespondenta, banii si secretele lui Basescu trec pe la oamenii lui Iliescu !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 11 Feb 2005, 01:36 AM
Mesaj #181


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



bre, bine a zis Gusa ca Basescu seamana tot mai mult cu Lukasenco. Si, colac peste pupaza, ne-am mai procopsit si cu cel mai incompetent guvern de la Rovolutie incoace! Cred ca in 60 de zile vor ajunge in sondaje sub PSD... hh.gif

Acest topic a fost editat de Nicodim: 11 Feb 2005, 01:36 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Feb 2005, 08:58 AM
Mesaj #182


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cel mai incompetent guvern de dupa Revolutie a fost cel al lui Vacaroiu...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bunicu'Gilbert
mesaj 11 Feb 2005, 10:57 AM
Mesaj #183


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 187
Inscris: 8 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 733



De acord cu dvs ca guvernul Tariceanu va scade fulminant in sondaje, dar orice guvern care va incerca sa respecte angajamentele fata de FMI si conditiile de aderare la UE, tot acolo va ajunge, vedeti situatia din Ungaria, Polonia care deja au intrat in UE. Pe de alta parte guvernul Tariceanu nu se astepta sa faca fata la angajamentele neonorate de guvernul Nastase, la un buget intocmit si adoptat in pripa, cu greseli elementare (lipsa unor salarii de bugetari). Sa-i acordam totusi inca o sansa. Abia au trecut 1 1/2 luni de guvernare.
Pe de alta parte presedintele Basescu nu mi se pare deloc ca are apucaturi de dictator, dimpotriva a fost prea limpede. N-a semnat nici un act care sa contravina constitutiei Romaniei. Pana acum am fost obisnuiti doar cu aflarea rezultatului discutiilor (in cadrul PSD), fara sa intelegem ca de fapt sefii si subsefii partidului de la guvernare s-au implicat in justitie, tvr, radio, ziare: exact ce nu le apartine decat prin datorii economice (ceea ce e altceva). De aceea mi-a placut un Stolojan care dupa ce a spus: romani de maine se scumpeste totul cu 2%, n-a mai intors-o, ...doar cu 1,99%. De altfel asta-i si limbajul lui Basescu, are si el dreptul la opinie, asta nu inseamna ca incalca drepturile altcuiva. Sunt convins ca in continuare evolutia Romaniei va fi puternic influentata de presedinte si de catre UE.


--------------------
Doar un las are curajul sa spuna ca nu a cunoscut niciodata frica.
F. Foch
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Feb 2005, 11:03 AM
Mesaj #184


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Bunicu'Gilbert: rar mi-a fost dat pe forumul Politica sa fiu de acord 100% cu cineva... Acum este una dintre aceste extrem de rare ocazii!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 11 Feb 2005, 11:49 PM
Mesaj #185


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Despre relatia lui Basescu cu presa

In politica, lucrurile n-au evoluat nici macar un centimetru. Presedintii si prim-ministrii s-au tot schimbat, dar obiceiurile au ramas aceleasi. In avioanele lor au fost pastrate mereu citeva locuri libere pentru gazetari. De regula, mai ales in epoca Ion Iliescu-Adrian Nastase, pentru cei de curte. Selectia n-a fost facuta niciodata dupa audienta sau tiraj. Un Horia Alexandrescu (ziaristul fara cititori) ori un Octavian Andronic (gazetarul fara gazeta) si-au gasit mereu loc printre pasagerii pentru Washington, Hong Kong sau Insula Pastelui.
Insa problema nu este atit cine urca in avionul prezidential, ci de ce sa mearga gratis?! Ziarele sint afaceri, iar orice afacere presupune si cheltuieli. Daca o gazeta vrea sa aiba corespondente de peste mari si tari, foarte bine, sa plateasca! De ce sa se plimbe alde Alexandrescu, Andronic sau oricare altul pe banii presedintiei? Pardon, pe banii populatiei! Cei doua-trei mii de euro bagati de Palatul Cotroceni sau de Palatul Victoria in fundul unui scirta-scirta pe hirtie nu erau adusi de Ion Iliescu sau de Adrian Nastase de acasa, ci luati din impozitele amaritilor de romani care poate nu au bani sa mearga doua statii cu rata! Inmultind aceasta suma cu 15-20 de “trimisi speciali”, ajungem la cifre de ordinul zecilor de mii de euro. Iata de ce e profund imoral ca ziaristii sa pretinda sa colinde lumea gratis!
O face Traian Basescu greseli, ba unele chiar foarte mari, dar in privinta “deratizarii” avionului prezidential de capuse cu plaivaz a procedat corect. Gretoasa insa atitudinea de fomisti a ziaristilor care au gasit de cuviinta sa-l injure pentru asta!

sursa: Evenimentul zilei


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 28 Feb 2005, 07:20 PM
Mesaj #186


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Basescu face iar declaratii politice in stil 'dupa blocuri'. Azi s-a suparat pe toti politicienii vest-europeni care au spsu ca Ro e o tara corupta. Cica, de acum inainte, toti occidentalii care spun asa ceva nu vor mai fi bagati in seama (pazea, ca de asta nu mai pot aia laugh.gif ), decat daca dau exemple concrete.

Pai, nene, Basescu a uitat ca tocmai el urla impotriva coruptiei in campanie??? Acum nu o mai vede?


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 4 Mar 2005, 05:04 PM
Mesaj #187


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Adevarul e ca Basescu are niste afirmatii cel putin ciudate. Nu mai departe de faza cu Romania trebuie sa lupte cu terorismul inainte ca teroristii sa ne atace pe noi. Deci sa trimitem trupe sa lupte alaturi de bravii soldati ai Americii - asa - de florile marului - fara sa ne oblige nimeni si nimic... Fooooarte ciudat.

He's loooosing iiit...... hh.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 4 Mar 2005, 05:43 PM
Mesaj #188


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (nefertiti @ 28 Feb 2005, 07:20 PM)
Pai, nene, Basescu a uitat ca tocmai el urla impotriva coruptiei in campanie??? Acum nu o mai vede?

Basescu e mare vulpoi. Voi credeti ca alora din landul Bavaria le pasa de coruptia din Romania? Pai aia pur si simplu nu vor ca Romania sa intre in UE. Faza cu coruptia este doar un pretext. Ei se asteptau la un raspuns diplomatic. Basescu a facut exact ceea ce se asteptau mai putin adica le-a taiat macaroana.
Treaba este cu dus si intors, adica pot aparea si riscuri, iar aia chiar sa se apuce sa caute corupti in Romania. Dar cel mai probabil, dupa ce se stinge valva, argumentul "Romaia este o tara corupta" nu va mai putea fi atat de usor folosit de cei care nu vor Romaia in U.E.

Basescu nu spune ca nu e coruptie in Romania (astia din presa, iar interpreteaza aiurea) spune doar ca aia care arat cu degetul sa si nominalizeze. Daca nu au pe nimeni in minte, atunci sa il lase sa isi faca treaba si sa plesneasca coruptii pe care ii gaseste.

Asa pana la urma toti suntem niste corupti. Eu sunt convins ca orice om din tara asta a dat macar o data in viata lui o "mica atentie" ca sa i se rezolve o problema. Si oricum nu cred ca doar in tara asta.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 4 Mar 2005, 09:46 PM
Mesaj #189


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Basescu e populist, se arunca cu capul inante deseori, si prea apasa pe pedela anticipatelor, avem un semi-dictator deja wink.gif , nu se consulta cu nimeni...

schimbarea sa petrecut, nu mai suntem in campanie electorala si tocmai de aceea trebuie sa analizam cu un ochi critic tot ce se intampla!

cateva intrebari:de ce nu schimba sefii serviciilor secrete?
de ce nu mai respecta presa?
de ce are nevoie de anticipate? wink.gif
va invit sa raspundeti


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 4 Mar 2005, 10:09 PM
Mesaj #190


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (actionmedia @ 4 Mar 2005, 05:43 PM)

Basescu e mare vulpoi. Voi credeti ca alora din landul Bavaria le pasa de coruptia din Romania? Pai aia pur si simplu nu vor ca Romania sa intre in UE. Faza cu coruptia este doar un pretext.

Nu au aia nevoie de pretexte. Si stii bine ca treaba cu , coruptia nu e basm.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Mar 2005, 05:15 PM
Mesaj #191


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Bine v-am regasit.Am lipsit ceva timp ca Basescu si al lui guvern incompetent mi-au facut inceputul de an un iad.
Intr-adevar, nu au nevoie de pretexte sa nu ne primeasca. Au destule motive sa ne zica "mars acasa" in 2007. Sa nu ne mai imbatam cu apa rece: Romania nu are nici conducerea, nici economia si nici populatia care sa ii permita sa fie o tara europeana. Dupa 2007 poate aplicam pentru Africa. Acolo am fi pe la jumatatea clasamentului.
Ca veni vorba, dragilor, mai tineti minte ca imediat dupa alegeri v-am spus ca Basescu are apucaturi de dictator, ati sarit toti cu gura pe mine, ca sunt pesedist si alte de-astea. Acum, imi cam pare rau ca am avut dreptate.
Best regards!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 9 Mar 2005, 06:58 PM
Mesaj #192


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa primele comentarii ale mass-media intalnirea lui Basescu cu Bush a fost un succes.

Bush despre Basescu : este un presedinte " actiune" si un aliat special al SUA in zona !

A avut loc si o conferinta comuna la Casa Alba ceea ce nu s-a intimplat cu Constantinescu si Iliescu !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
4u2
mesaj 10 Mar 2005, 12:08 AM
Mesaj #193


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 158
Inscris: 2 March 05
Forumist Nr.: 5.841



Domnilor, toata lauda romanilor nerabdatori sa vada rezultate, trait bine , etc...
dupa asa scurt timp. Peste 4 ani, daca nu a facut mare lucru si va fi
reales, sa umpleti pagini cu pareri. Pana atunci, lasati-l pe Popeye sa incerce,
doar i-ati dat votul din toata inima.

Americanii nici macar nu ar fi ales un candidat la presedentie
daca s-ar fi numit , sa zicem, George Farter biggrin.gif

( mananc rahat, au ales unul cu nume de par pubian biggrin.gif )

Acest topic a fost editat de 4u2: 10 Mar 2005, 12:14 AM


--------------------
Adevarul e doar in basme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Mar 2005, 09:03 AM
Mesaj #194


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Am vazut aseara o scurta secventa de la conferinta de presa din biroul oval!Nu stiu ce i-a zis Base lu Bush ,nu stiu ce i-a dat sa bea ,dar acesta din urma avea o fata mai mult decit euforica !si nu mai contenea cu laudele ca ce idei minunate i-a impartasit Base despre Marea Neagra .
Si inca ceva ,l-a facut prieten asa de la prima intalnire ! tongue.gif sa fie dragoste la prima vedere? sorry.gif

Acest topic a fost editat de Michelle: 10 Mar 2005, 09:04 AM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 10 Mar 2005, 09:06 AM
Mesaj #195


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Dupa primele comentarii ale mass-media intalnirea lui Basescu cu Bush a fost un succes.
Bush despre Basescu : este un presedinte " actiune" si un aliat special al SUA in zona !
A avut loc si o conferinta comuna la Casa Alba ceea ce nu s-a intimplat cu Constantinescu si Iliescu !

Cine se aseamana se aduna...


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Mar 2005, 10:51 AM
Mesaj #196


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Michelle,
Esti cumva tsd-ista? Admiratoare a " Micului pitbulescu" ? Sau cumva asistenta speciala a lui Mitzura ? laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Mar 2005, 10:53 AM
Mesaj #197


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Cum sa nu fie vesel daca de acum nu va mai trimite numai copii americani sa moara pentru a captura armele chimice ale anumitor teroristi (adica, sosete purtate o saptamana, ca altceva nu au gasit in irak). Acum au mai pacalit niste fraieri sa moara langa ei. Pe gratis!
Ca veni vorba: Basescu le da o caciula de bani la consilierii aia ai lui. Pentru banii astia trebuiau sa ii spuna ca folosirea termenului de axa nu trezeste amintiri tocmai placute europenilor, cu exceptia catorva nostalgici rasi in cap. Pacat de termen, deoarece initiativa imi pare cea mai inspirata miscare politica externa a Romaniei din '89 pana in zilele noastre.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Mar 2005, 11:00 AM
Mesaj #198


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE
  March@
Sau cumva asistenta speciala a lui Mitzura ? laugh.gif


Cum te-ai prins? sorry.gif

QUOTE

Michelle,
Esti cumva tsd-ista? Admiratoare a " Micului pitbulescu" ?


Am uitat sa va spun ,ma cheama de fapt Daciana ,da' mi-o zis taica sa nu-l devoalez! tongue.gif

Acest topic a fost editat de Michelle: 10 Mar 2005, 11:09 AM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Mar 2005, 11:07 AM
Mesaj #199


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Michelle @ 10 Mar 2005, 12:00 PM)
QUOTE
  March@
Sau cumva asistenta speciala a lui Mitzura ? laugh.gif


Cum te-ai prins? sorry.gif

Dupa nonsense-urile pe care le debitezi laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Mar 2005, 11:14 AM
Mesaj #200


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (mariusc2 @ 10 Mar 2005, 10:53 AM)
Pacat de termen, deoarece initiativa imi pare cea mai inspirata miscare politica externa a Romaniei din '89 pana in zilele noastre.

Ai sa fii surprins poate, dar eu unul sunt destul de contrariat de politica externa a lui Basescu. Cred ca prin apropierea de SUA da un motiv in plus europarlamentarilor care se opun aderarii Romaniei sa ne dea un vot negativ in aprilie...
Ca sa nu mai spun ca mie pozitia Frantei si Germaniei in privinta Irakului mi s-a parut cea corecta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Mar 2005, 11:18 AM
Mesaj #201


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE
Dupa nonsense-urile pe care le debitezi




Esti socat?hh.gif Iti pot oferi un diazepam !


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Mar 2005, 11:19 AM
Mesaj #202


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Io zic sa va abtineti de la chestii d'astea.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Mar 2005, 11:28 AM
Mesaj #203


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 10 Mar 2005, 12:14 PM)
QUOTE (mariusc2 @ 10 Mar 2005, 10:53 AM)
Pacat de termen, deoarece initiativa imi pare cea mai inspirata miscare politica externa a Romaniei din '89 pana in zilele noastre.

Ai sa fii surprins poate, dar eu unul sunt destul de contrariat de politica externa a lui Basescu. Cred ca prin apropierea de SUA da un motiv in plus europarlamentarilor care se opun aderarii Romaniei sa ne dea un vot negativ in aprilie...

Poate vrei sa spui ca vor fi niste voturi negative, care-i altceva. Votul va fi majoritar favorabil Romaniei. Nimic nu se mai poate intimpla din acest moment , 10 martie , pina la sfirsitul lui aprilie care sa schimbe decizia de admitere ( luata deja in spatele usilor UE) .


off-topic : Michelle, fii dama serioasa, nu scapa haturile din mina ! tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 10 Mar 2005, 11:30 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Mar 2005, 11:30 AM
Mesaj #204


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



M-as bucura sa fie cum zici.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Mar 2005, 11:52 AM
Mesaj #205


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Sa revenim la subiect !
Zilele trecute domnu' ex Constantinescu era invitat in emisiune la domnu' Tristoiu .Care credeti ca era preocuparea domniei sale in prag de vizita in SUA a actualului presedinte?Ca nu stie Basescu sa foloseasca "apropriate" cutitu' si furculitza la mesele oficiale !Ca intinde sosu' cu piinica in farfuria oficiala!L-ar fi vazut pasamite niste gazetari ( gurmanzi ,dar cu staif). wink.gif
Eh, iacata ca pe americani nu i-a prea deranjat asta si l-au invitat si la masa la un hamburger! laugh.gif
Intrebarea mea este:Stie dl Constantinescu ca tot eticheta aia la care tine mnealui spune ca unui fost presedinte nu-i sta bine sa iasa pe posturile de televiziune si sa se comporte ca o tzatza de cartier in vizibila pana de idei si cu o marcata unda de invidie !

Acest topic a fost editat de Michelle: 10 Mar 2005, 11:55 AM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post

346 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 09:33 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman