HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alianta PSD - PUR
Minerval
mesaj 15 Sep 2004, 01:23 AM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Seara buna.
Domnilor nu va lamentati vizavi de presedintele Voiculescu deoarece nu este necesara o asemenea actiune. Veti observa ca lucrurile vor iesi bine, pana la urma. Totusi, acuzele vor trebui sustinute de dovezi concrete, solide si irefutabile. Pana ce va veni aceasta zi, va mai trece apa pe Dunare.
Toate cele bune.

Acest topic a fost editat de Minerval: 15 Sep 2004, 01:26 AM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 15 Sep 2004, 02:14 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Pai cum, Minerval ? Voiculescu nu trebuie judecat prin prisma banilor, bani pe care la Paunescu ii foloseai drept criteriu de justificare a valorii umane ?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 15 Sep 2004, 12:35 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (Minerval @ 15 Sep 2004, 02:36 AM)
Totusi, acuzele vor trebui sustinute de dovezi concrete, solide si irefutabile. Pana ce va veni aceasta zi, va mai trece apa pe Dunare.

La ce acuze anume te referi ? rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Sep 2004, 12:35 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 15 Sep 2004, 06:24 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Minerval @ 15 Sep 2004, 03:36 AM)
. Totusi, acuzele vor trebui sustinute de dovezi concrete, solide si irefutabile. Pana ce va veni aceasta zi, va mai trece apa pe Dunare.
Toate cele bune.

Pina sa treaca apa aia pe Dunare citeste aici si aici Dupa care vino cu niste contra-argumente, daca le ai.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 15 Sep 2004, 07:13 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Absolut nimic din cele scrise in ziarul ZIUA nu il incrimineaza pe Dan Voiculescu. Mi-am permis sa extrag pasajele cheie ale articolului "marturie". Retineti -articol "marturie". O marturie de tipul articolului scris in ZIUA echivaleaza cu un zvon. Nu mai fac alte comentarii. "Cineva a furat banii", "aceasta marturie scrisa", "furtul banilor lui Ceausescu este pus in carca carausilor Securitatii", asadar absolut nimic direct, concret si irefutabil la adresa presedintelui dan Voiculescu. Imi pare rau, insa dvs. nu aveti un caz aici, nu aveti practic nimic. Iar la final, explicatia domnului Voiculescu este discreta si de bun simt: la povesti a raspuns cum se putea raspunde. Numai bine.

QUOTE
Dovada furtului banilor lui Ceausescu
ZIUA prezinta azi o dovada imbatabila potrivit careia dictatorul Nicolae Ceausescu a avut conturi valutare secrete in bancile elvetiene. Aceste conturi erau alimentate de "carausi" ai Securitatii, coordonati de persoane de prim rang din Directia Securitatii Statului, care periodic se deplasau cu "valize diplomatice" la bancile elvetiene si depuneau aceste sume in conturi parolate, al caror cifru era cunoscut doar de dictatori si cativa apropiati din aparatul de Securitate.


QUOTE
CRESCENT, "firma fantoma" a serviciilor secrete


QUOTE
Elvetienii ne-au invitat sa ne luam banii
Iata deci o marturie a unei persoane avizate, din interiorul sistemului AVS, care a recunoscut existenta unor conturi straine ale Securitatii, controlate de Nicolae Ceausescu. Revenind la o alta dovada scrisa a existentei acestor conturi - care fara indoiala s-au ridicat la sute de milioane de dolari, de vreme ce numai in 1988, Compartimentul AVS i-a raportat dictatorului realizarea unui "plan" de 65 milioane de dolari - precizam ca statul roman a stiut de existenta acestor bani, dar exponentii sai au trecut sub tacere descoperirea. Motivul? Cineva i-a furat.


QUOTE
Directorul CRESCENT - Austria a declarat ca firma apartinea lui Ceausescu

Ce explicatie credeti ca a oferit Dan Voiculescu la aceasta constatare a firmei de detectivi canadieni? Ca John Edgigton care, retineti, era directorul CRESCENT - Austria si a altor filiale, era un "mitoman" care, pentru a-si acoperi escapadele amoroase in fata sotiei sale din Anglia, "inventa tot soiul de povesti".


Acest topic a fost editat de Minerval: 15 Sep 2004, 07:14 PM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Sep 2004, 08:10 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dar cu filele ale lipsa din dosarul personal care acopera tocmai perioada 1982-89 si pe care le-a semnalat presa, cum e 43.gif
Si da o explicatie cum a facut el o avere de sute de milioane de dolari in 13-14 ani 43.gif Adica cat au facut DuPont, Rokefeller,Morgan si altii de-a lungul a doua, trei generatii !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 15 Sep 2004, 08:24 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Filele lipsa nu sunt un punct clar in acest scenariu, desi ar putea fi de mare interes. Filele ar putea foarte bine sa indice o lista de cumparaturi ori cu totul altceva. In lipsa de probe este irelevant sa se speculeze asupra a "ceea ce ar putea sa fie" in loc sa se admita ceea ce este. Iar in zvonuri nu ma incred oricat de interesante ar fi ele, poate daca nu ma documentez pentru vreo alta nuvela sf. Numai bine.



--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Sep 2004, 08:40 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Da. Poate filele alea lipsa din dosarul personal se referau la gogonelele si castraveti cumparati de Voiculescu pentru a fi pusi la mrat peste iarna.rofl.gif

Da o explicatie la fel de "plauzibila" si cu privire la felul cum a facut averea aia de sute de milioane de parai . tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 16 Sep 2004, 09:22 AM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Minerval @ 11 Sep 2004, 06:26 AM)
Domnule media, mai aveti multe de invatat daca ati ajuns la concluzia absolut ireala ca prin alianta psd-pur umanistii vor fi in avantaj. Este o chestiune ce tine de jocul politic murdar tipic politicianului fruntas psd, iar aceasta pseudo-alianta a fost votata in congresul national al pur de catre persoane care nici macar nu au fost convocate la sedinta alaturi de alti colegi politicieni care fusesera lasati deoparte datorita neimplicarii lor active in demersurile umaniste.

Da, reformulez că poate s-a înţeles greşit.
Când am spus ca a câştigat P.U.R., mă gândeam la Voiculescu şi cei câţiva "locotenenţi" care vor prinde locuri în prlament nu la bieţii membrii obişnuiţi aduşi în partid cu minciuni politice.
Ceea ce vroiamsa spun este că P.S.D. -ul nu câştiga mai mult de 2% în plus la alegeri prin aceasta alianţa şi va trebui să împartă scaunele de parlamentari cu cei din P.U.R. care ar putea oricând să se p..e pe alianţa cu P.S.D dupa alegeri şi să mearga pe cont propriu ca şi până acum. Ce câştigă P.U.R. - nişte locuri nesperate în prlament şi mijloace de şantaj politic. Daca ai nişte voturi, ai ceva de vânzare, prin urmare P.S.D.-ul sau oricine altcineva va avea majoritatea în parlament, va trebui sa faca şi hatârul lui Voiculescu pentru a capata sprijinul P.U.R.
Cam aşa vad eu lucrurile.
Şi da sunt un profan în ale politicii dar cred că un pic de logică am şi eu smile.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 17 Sep 2004, 03:01 PM
Mesaj #45


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Filiala PUR a Sectorului 4 Bucuresti a decis sa se inscrie in PNL

Filiala PUR a Sectorului 4 Bucuresti a decis sa se inscrie in PNL. Biroul Executiv al organizatiei Partidului Umanist din Romania (social-liberal) din sectorul 4 al Capitalei si Consiliul filialei de sector au decis, in ziua de 15 septembrie 2004., cu majoritate de voturi, sa se inscrie in Partidul National Liberal. Peste 70% dintre membrii organizatiei au optat, cu acest prilej, pentru Partidul National Liberal.

Comunicat de Presa


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 20 Sep 2004, 01:47 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Mihai @ 17 Sep 2004, 04:14 PM)
Filiala PUR a Sectorului 4 Bucuresti a decis sa se inscrie in PNL


Se pare că cei care au optat pentru P.U.R. pentru doctrina acestuia nu prea sunt de acord cu opţiunile liderilor de partid. Ieri, adica duminica, am avut intalnirea 10 ani la liceu. Acolo m-am întalnit cu profu' de filosofie, fost membru PUR care a ţinut sa ne precizeze faptul că tocmai a avut o sedinta la partid in care s-a decis sustinerea alianţei, iar el si inca unul si-au dat demisia pentru ca noua orientare nu corespunde viziunilor lor. Mie mi se pare onorabil ce a facut Dom' Porfesor şi cred că sunt mulţi oameni "adevăraţi" păcăliţi de Voiculescu şi care acum părăsesc corabia. Mă întreb cum va reacţiona electoratul. Oare sa conteze atât de mult să ai Antena 1 de partea ta încât să-ţi sacrifici câteva locuri în parlament pentru asta?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 20 Sep 2004, 01:50 PM
Mesaj #47


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Voiculescu ii pacaleste de multa vreme, pe multi. Iar prima schimbare se vede deja, la stirile lor. Trist, dar adevarat.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 20 Sep 2004, 10:28 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Va rog insistent sa nu discutati despre un om pe care nu il cunoasteti absolut deloc. Acest lucru poate fi catalogat drept o actiune aberanta necontrolata fata de chestiuni ce depasesc natura lucrurilor inteligibile. Si daca tot se sustine propaganda comunista bazata pe zvonuri ar trebui sa va cumparati cateva locuri in Romania Mare, ca un pont, am inteles ca se fac reduceri la calomnii si afirmatii de scandal.
O seara buna.



--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 20 Sep 2004, 11:16 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Pai daca il cunosti asa de bine (spre deosebire de ei...) sunt curios sa aflu contra-argumentele tale...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 21 Sep 2004, 09:25 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (Minerval @ 20 Sep 2004, 11:41 PM)
Va rog insistent sa nu discutati despre un om pe care nu il cunoasteti absolut deloc. Acest lucru poate fi catalogat drept o actiune aberanta necontrolata fata de chestiuni ce depasesc natura lucrurilor inteligibile.

Bun - cererea e in fond rezonabila. Si pe mine unul oricum ma lasa cam rece persoana lui Voiculescu. rolleyes.gif

Dar la intrebarea pusa tot nu am primit raspuns ( decit o manevra evaziva sad.gif ) asa ca mai pun una : considerati ca este benefica pentru partid si pentru viata politica romana in general aceasta intelegere ?

Eu zic ca raspunsul e - iarasi - simplu de dat : Da la prima parte, da la a doua, nu la prima, da la a doua ... nu sunt decit patru variante posibile de toate. smile.gif

Acest topic a fost editat de MIA: 21 Sep 2004, 09:26 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Sep 2004, 09:31 AM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Minerval @ 21 Sep 2004, 12:41 AM)
Va rog insistent sa nu discutati despre un om pe care nu il cunoasteti absolut deloc.

Sa paraseasca scena politica si atunci il vom ignora. tongue.gif Sau poate din cand in cand vom aminti de conturile alea wink.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 21 Sep 2004, 10:35 AM
Mesaj #52


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



E o persoana publica, cu multe pretentii de la electorat, asa ca nu vad de ce nu am putea vorbi despre el.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 21 Sep 2004, 10:46 AM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Exact. In momentul in care alegi sa intri in politica, nu poti avea pretentia sa nu se discute despre tine.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 21 Sep 2004, 01:56 PM
Mesaj #54


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Domnule Minerval, rog respectuos sa imi permiteti cateva pareri personale, care nu au nici pe departe putere de adevar:
* cum poti numi un om care mare parte din campania pt locale a construit-o ca un atac la adresa PSD si a baronilor PSD, si apoi fraternizeaza cu acei baroni si acel PSD? Ipocrit cred ca este un cuvant prea dulce. Intr-adevar, e benefic dpdv politic, dar cu morala cum ramane? Un conducator trebuie sa aiba si coloana vertebrala, altfel va ajunge sa linga fiecare fund mai roz, nu credeti, domnule Minerval?
*eu ma simt jignit de ceea ce a facut PUR-ul, ca om, ca roman, ca elector. Erau penibili incercand sa explice ca de fapt baronii nu sunt ai pesedeului, si ca ei nu au fost contra PSD, ci contra coruptiei, bla, bla, etc. Nu sunt chiar atat de prost, totusi. Inteligenta dumneavoastra nu s-a simtit jignita ascultand balbele de dupa ale puristilor?
Nu trebuie sa il cunosc bine pe acest domn Voiculescu. Faptele vorbesc mult, si numai in defavoarea lui. Intr-adevar, capul ce se pleaca, sabia nu-l taie... primeste cateva resturi de la masa stapanului sa nu moara de foame. Oamenii cu un cat de cat bun simt au parasit corabia...rusinii, as indrazni sa o numesc.
Respect pentru artizanii miscarii PSD, care si-au afiliat si unul dintre putinele trusturi de presa pe care nu le controlau.

Acest topic a fost editat de mariusc2: 21 Sep 2004, 02:01 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Sep 2004, 02:58 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mariusc2,
In van adresezi intrebari / comentarii cu privire la generalul Voiculescu , PURistului Minerval !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Sep 2004, 04:52 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pentru cei care nu au informatii despre Dan Voiculescu , inclusiv unii membrii (inca) al partidului sau si care "combat" pe aici :


(...) "A fost Dan Voiculescu securist? Dar mai conteaza apartenenta sa strict birocratica la fosta Securitate, pe care "profesorul doctor" a slujit-o cu abnegatie, pentru a se servi dupa 1989 de decesul ei, ca si de cel al comunismului, ca si de cel al lui Ceausescu? Ca liderul PUR nu e deloc pur din acest punct de vedere o arata o multime de dovezi publicate in presa, privind afacerile necurate ale firmei CRESCENT, ajunsa de notorietate datorita legaturilor cu acea parte a Securitatii implicata in strangerea "banilor negri" pentru Ceausescu sau in "operatiuni speciale" ale politiei politice comuniste. (...)

(...)chiar umanistul autodeclarat Dan Voiculescu afirma: "la momentul Revolutiei erau securisti foarte puternici, cei care lucrau in comertul exterior si in structurile de partid". Raspunzand nelamuririi reporterului, care spune "pai, dumneavoastra ati lucrat in comertul exterior!", Voiculescu raspunde cu o seninatate de personaj cehovian: "Am lucrat, sigur ca da!". Si a facut-o asa de bine, incat este singurul care se pare ca s-a ales cu bani buni de pe urma mortii lui Ceausescu.(...)

Intertitluri ale acestui material aparut in ziarul Ziua :

- Brigada DIE in Armani cu epoleti

- Securitate = comert, comert = Voiculescu

- Umanismul si alumina

- Bazele de ciment ale umanismului

- Fata umana a Securitatii

- O datorie catre Romania: 40.000 tone de otel. Pur

- Omul lui Ceausescu



Cititi tot materialul si nu cadeti pe ganduri ! Creste tensiunea tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 22 Sep 2004, 04:54 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 22 Sep 2004, 09:46 PM
Mesaj #57


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



NU CONTEAZA asa de mult daca a furat banii lui CEASCA ohmy.gif , desi e foarte posibil dar sa te desparti de PSD, sa faci program electoral care combate PSD, sa infierezi baronii si mai apoi sa-te faci frate cu el ( adica cu devil.gif ) o data mai merge dar deja de 2 ori e prea de tot.......,nu aveti de ce sa-l condamnatii cry.gif ,lasa ca nu-l mai voteaza nimeni , si poate pana la urma n-o sa se mai uite nimeni nici la antepsd1 biggrin.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 23 Sep 2004, 05:39 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Sunt irelevante acuzele la adresa profesorului Dan Voiculescu. Ca si frati, va pot informa asupra faptului ca nu importa intr-atat de mult chestiunile politice incat sa ne infuriem din cauza problemelor inerente politicii. Si nu in politica morala nu are ce cauta, deoarece nu ne asociem pentru un bal, ci la un veritabil razboi. Arta razboiului se imbina foarte bine cu arta politicii, fapt demonstrabil, de altfel, in viata de zi cu zi.
Toate cele bune.




--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 23 Sep 2004, 06:22 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Sunt curios daca Voiculescu ar avea tupeul sa spuna ce ai spus tu.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 23 Sep 2004, 08:14 PM
Mesaj #60


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Domnule Minerval am considerat ca sunteti pentru :
democratie si nu pentru feudalism ohmy.gif
pentru oamenii si nu pentru baronii devil.gif
pentru badea Ion si nu avocatul domnului VOICULESCU
pentru justitie si nu pentru NUP( pentru cei care inteleg)
pentru dezvoltare si nu pentru orasul CORNU yikes.gif
pentru romanii si nu pentru HOTII


PACAT sad.gif



--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 23 Sep 2004, 10:49 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Minerval @ 23 Sep 2004, 05:52 PM)
Sunt irelevante acuzele la adresa profesorului Dan Voiculescu. Ca si frati, va pot informa asupra faptului ca nu importa intr-atat de mult chestiunile politice incat sa ne infuriem din cauza problemelor inerente politicii. Si nu in politica morala nu are ce cauta, deoarece nu ne asociem pentru un bal, ci la un veritabil razboi. Arta razboiului se imbina foarte bine cu arta politicii, fapt demonstrabil, de altfel, in viata de zi cu zi.
Toate cele bune.

wink.gif
Asi fi curios daca in anumite locuri "discrete" tipul nu a fost deja declarat "the best choice for Romania"... wink.gif
Adica daca nu a luat aceeasi mentiune ca si tov. Iliescov acum 4 ani (ai spus-o singur... dracusorii au memorie buna...) devil.gif

Acest topic a fost editat de sorin666: 23 Sep 2004, 10:50 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 24 Sep 2004, 09:10 AM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (sorin666 @ 24 Sep 2004, 12:02 AM)
Adica daca nu a luat aceeasi mentiune ca si tov. Iliescov acum 4 ani (ai spus-o singur... dracusorii au memorie buna...) devil.gif

hmm.gif ... eu cred ca in mod clar te paste o "excomunicare masono-securistica" wink.gif Sorine dupa declaratii de-astea ... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Sep 2004, 10:36 AM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Atentie la (inca) PURistul Minerval rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 24 Sep 2004, 03:22 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



De ce ? yikes.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 24 Sep 2004, 05:29 PM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Imi pare rau daca am dezamagit anumite persoane prezente pe acest topic, insa daca, prin abstractie, ma pot detasa de rautatile din jur care se intampla chiar sub nasul meu, nu pot nega loialitatea mea fata de oamenii ierarhic superiori, fie si daca, uneori, trebuie sa calc peste principiile mele, chiar daca trebuie sa accept infrangerea, deoarece acest lucru ar insemna sa calc peste constiinta mea in fata juramantului facut. In mine plang si tip, nimeni nu poate sti si nici nu cred ca intereseaza pe cineva in mod special. Eu apar imaginea unui om, si drept sa va spun, nu stiu daca fac o treaba buna. Acesta este pretul pe care il platesc pentru loialitate si pentru meseria pe care am ales-o. Numai bine.



--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 24 Sep 2004, 05:50 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Nu mo-o lua in nume de rau, dar aici esti "anonim" si in aceasta calitate poti sa-ti dai drumul un pic... wink.gif
Sincer sa fiu nu cunosc natura juramintelor pe care le-ai facut... dar daca exista o discrepanta intre ele si propria constiinta, eu in locul tau asi alege-o pe aceasta din urma... (de altfel este si principalul motiv pentru care nu cred ca o sa ma inregimentez niciodata, niciunde...)
Keep smiling rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de sorin666: 24 Sep 2004, 05:51 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Sep 2004, 06:25 PM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Minerval,
Ce juramint domn'le ? Poate unul dat lui Voiculescu sa taca toti chitic in privinta conturilor. tongue.gif biggrin.gif

Acest topic a fost editat de March: 25 Sep 2004, 01:09 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 24 Sep 2004, 09:51 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Cum sa aperi pe cineva daca-ti incalci principiile ? Am impresia ca incerci sa pari o victima, dar, de fapt, anumite privilegii te fac sa uiti de principii, nu juramintele.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 25 Sep 2004, 07:12 PM
Mesaj #69


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Am vazut undeva o chestie foarte cool despre aceasta alianta:

N.U. (Nationala Uniune PSD+PUR).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Sep 2004, 07:49 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Da... Da... N.U. de la N.U.P. ( Neinceperea Urmariri Penale ) in toate dosarele lor. rofl.gif

Acest topic a fost editat de March: 25 Sep 2004, 07:50 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 09:07 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman