HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vacanta Mea Romania Spania, Poze si Impresii
LigiaB
mesaj 23 Aug 2004, 07:11 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Putin mai incolo, un tip si-a scos pianul in strada. rofl.gif Era un pianist de exceptie! thumb_yello.gif Cinta piese f complexe si multimea de aduna de jur imprejurul lui, numaidecit. Primea f multi bani si ori de cite ori primea, clacsona cu ajutorul acelei mici trompete care o vedeti atasata de pian. Era haios de tot sa auzi cum el impletea zgomotul de clacson cu simfoniile ce le cinta la pian. Lumea ridea in hohote. laugh.gif Eu am picat pe jos de ris...
In Spania faci orice sa cistigi un ban... rolleyes.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  pianist.jpg ( 138.24K ) Numar descarcari: 70
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jubi
mesaj 23 Aug 2004, 07:15 PM
Mesaj #37


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 453
Inscris: 27 December 03
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.628



Am stricat frumuseste de topic... poate-mi sterge cineva mesajul,va rog sad.gif.

Acest topic a fost editat de _Jubilee_: 23 Aug 2004, 07:37 PM


--------------------
"Treat the other man's faith gently; it is all he has to believe with. His mind was created for his own thoughts, not yours or mine." Henry S. Haskins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 23 Aug 2004, 07:19 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Nu departe de-acolo, iar se aude muzica. Mi se parea stilul cunoscut. rofl.gif Ne apropiem sa vedem. rolleyes.gif Maria se duce si vede numele grupului...ca vindeau cd'uri... vine si abia poate sa imi spuna...(ridea in hohote) "Orchestra Roma" blink.gif rofl.gif
Fratii nostri tigani, cintau din toata inima! laugh.gif Dar...nu primeau nici un ban...(lumea ii stie) cintau bine...am observat ca erau f bine imbracati, pantofi lustruiti, pantalonii la dunga...
De fiecare data cind am trecut pe-acolo in zilele ce-au urmat, ei erau acolo... rolleyes.gif Se pare ca asta era job'ul lor. tongue.gif

Dragi forumisti: Orchestra Roma! jamie.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Orchestra_Roma.jpg ( 120.41K ) Numar descarcari: 75
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Aug 2004, 07:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
LigiaB
mesaj 23 Aug 2004, 08:35 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Jubilee relax, smile.gif Nu ai sticat nimic. Bine te-am regasit. hug.gif

Sorine, multam fain de apreciere. hug.gif smile.gif

Uite cind era sa atasez si o poza ptr tine, nu mai pot... mad.gif imi zice ca administratorul imi interzice! laugh.gif Cred ca am depasit nr de fisiere care le pot atasa pe zi, nu? Nu poti sa imi bagi o pila la Mihai? :rolf:


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 24 Aug 2004, 03:02 AM
Mesaj #40


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



QUOTE (LigiaB @ 23 Aug 2004, 08:19 AM)

Un lucru care pur si simplu m-a socat dea dreptul: un nr foarte mare de oameni au dintii stricati sau lipsa. Era f evident. Jumatate din populatie fumeaza. Au dintii cariati dar le atirna tigara din gura.
Tineretul fumeaza f mult.  sad.gif

rofl.gif Iti multumim mult pentru impresii! mwah1.gif Si pentru fotografii! spoton.gif
Ca venisi si eu tot de acolo si am cu ce sa fac o comparatie (inainte nu aveam, nici nu bagasi de seama cariile) cred ca lipsa de educatie pe igiena bucala e de vina... La noi nu se face publicitate la "tooth floss" si nici la "brush your tongue" iar pasta e scumpa a naibii ca e din aia Colgate, n-o mai avem p-aia facuta in Romania. Last but not the least: vizitele la stomatologii buni costa foarte mult si acolo nu ajung decat cei care urla de durere sa nu mai vorbesc de alea o data pe an sau de doua ori pe an pentru "cleaning".... sad.gif Asta e parerea mea... sad.gif

Fumatul il dau pe mana lipsei de informatie si pe mana companiilor de tutun destepte care vand grosul in tarile din estul Europei, America de Sud etc.

Acest topic a fost editat de Jazz: 24 Aug 2004, 03:04 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 24 Aug 2004, 10:49 AM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



Totul e extraordinar.....Daca ai stui tu cum calatorim noi cu tine prin posturile astea ? ohmy.gif
Eu as propune ca si ceilalti useri care au avut concedii din astea sa faca la fel.. rolleyes.gif

Nu e straniu ? huh.gif ....Eu nu am avut anul asta inca concediul meu si iata, deja am fost in Asia cu mutulica, vad Spania cu LigiaB..... Straniu, bizar, si fantastic...dar cat de frumos.. smile.gif

Mai zi...Mai baga.... rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 24 Aug 2004, 02:08 PM
Mesaj #42


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Super pozele Ligia mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 24 Aug 2004, 02:25 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Excelente pozele si imi plac tare mult si comentariile. thumb_yello.gif Mai ca am auzit si eu Orchestra Roma o data cu voi ...


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 24 Aug 2004, 05:15 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Guys, guys, smile.gif multumesc f frumos de aprecieri. wub.gif
Ma bucur ca va place. rolleyes.gif
Voi mai atasa citeva imediat, sper sa pot.

@Jazz: Da bine le mai spui. Ai perfecta dreptate, intr-adevar cred ca lipsa igienei bucale e de vina. Eu ma gindeam la dieta, lipsa de calciu, etc. Eu am grija de dinti ca de ochi si naiva fiind la faza asta, am crezut ca si altii gindesc ca mine. tongue.gif

Edit: Nu pot deloc sa mai atasez poze. sad.gif Habar n-am de ce... huh.gif
Sorin ma poti ajuta??

Acest topic a fost editat de LigiaB: 24 Aug 2004, 05:32 PM


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 24 Aug 2004, 05:43 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Poze inspirate, comentarii excelente (sau invers? smile.gif )
Oricum creezi cititorilor dorinta de a vizita locurile vizitate de tine, asta e rar...
Merci ! rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fernando
mesaj 24 Aug 2004, 06:16 PM
Mesaj #46


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 10
Inscris: 3 February 04
Forumist Nr.: 2.074



FF frumoase;pozele & comentariile(povestioarele) ce le insotesc.Multumim si felicitari...dar eu am o mica problema,nu le pot deschide pe cele in care esti si tu ?!?!???? unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 24 Aug 2004, 07:03 PM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Felicitari pt topic Ligia. Mi-a facut placere sa citesc tot.

QUOTE
asa am facut ochii, NU imi venea a crede cit sint de cariati (la dintii din fata ma refer). Wow!

Ma tot gindesc care este factorul determinant legat de acesta? Sa fie oare dieta? Lipsa de calciu, vit D? Nu stiu... poate imi spune-ti voi...


Factorul principal in carii este lipsa FLORULUI. In Ro apa nu e fluoridata asa cum e in USA, Canada , Geramnia. Exiata catteva tari dezvoltate in Europa unde apa nu e fluoridata . Norvegia de exemplu. Norvegienii au foarte multi dinti cariati , comparativ cu alte tari , insa la ei sistemul e atat de bun incat toti dintii sunt tratai.
In Ro mai exista si problema de igiena si de bani. Igiena e deficitara si bineinteles cariile sunt mai mult. Cei care ua dintii " stricati" nu isi permit probabil sa mearga la un dentist.




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 24 Aug 2004, 11:51 PM
Mesaj #48


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



@Toxic
Exista o carte care se numeste "The Fluoride Mith", nu strica sa o rasfoiesti... Si dup-aia mai vorbim despre fluorul din apa... mwah1.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 25 Aug 2004, 07:20 AM
Mesaj #49


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Lasati dom'le cariile in pace....
Ligia, ia mai pune tu niste poze ca se plictisesc musafirii tongue.gif

Vezi ca ne-ai povestit atit de bine ce ai trait tu acolo, ca dupa ce te-ai oprit au inceput oamenii sa puna de la ei. Mai pune ceva ca sa ne calmezi curiozitatea. Si baga si pozele de le-ai promis oPsedatului cu motor, ca si eu vreau sa le vad


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 25 Aug 2004, 07:24 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (mutulica @ 25 Aug 2004, 08:33 AM)
Lasati dom'le cariile in pace....
Ligia, ia mai pune tu niste poze ca se plictisesc musafirii tongue.gif

Vezi ca ne-ai povestit atit de bine ce ai trait tu acolo, ca dupa ce te-ai oprit au inceput oamenii sa puna de la ei. Mai pune ceva ca sa ne calmezi curiozitatea. Si baga si pozele de le-ai promis oPsedatului cu motor, ca si eu vreau sa le vad

Si io-s curios; scuze ca ma bag. Mutulica, tati, ti-am dus doru; hai trezeste-te si sa ne conversam; ca am a-ti povesti cu tona...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decât tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 07:37 AM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Hampu, Mara, Ghost, Mutulica, Jazz, Sorin 667 tongue.gif Fernando, Toxic, Cactus, multumesc mult de aprecieri. sorry.gif

Ps Mutulica, pozele ptr tine si Ghost cu motociclete le-am pus pe pagina 2. tongue.gif Si te rog frumos lasa fetele in pace, ca ele mi-au raspuns mie. tongue.gif

@ Toxic, sa stii ca eu ca si Jazz, sint anti-flor, stiu ca lucrezi in domeniu rolleyes.gif dar aici nu ma convingi, sorry...smile.gif

Edit: I-am tras un pumn la computer si vad ca merge acum. laugh.gif

***

Ok, haideti sa va arat ce-a fost in stare sa faca Gaudi. laugh.gif Dar inainte, o sa va povestesc putin despre el... si eu m-am documentat ca mi s-a parut interesant.

Toata lumea cred ca a auzit de Antonio Gaudi, acest arhitect spaniol, care pe la inceputul secolului, concepea cele mai moderne si deosebite proiecte ptr vremea acea... in ciuda oricarei opozitiii primite.

Omul acesta a fost un geniu. Se spune ca un "cap atit de luminat", se naste numai odata la 7-800 de ani. Se spune ca Gaudi a fost un om deosebit de religios, probabil din acest motiv s-a implicat in construirea citorva biserici si a unui palat episcopal. El recunoaste pe Dumnezeu in tot ce il inconjoara, fapt ptr care spune urmatoarele lucruri:

"Creation continues unceasingly through the media of Man. But Man does not create, he discovers. Those who search for the Laws of Nature as a support to their new works collaborate with the Creator. Copiers do not collaborate. Therefore, orginalilty consists in the returning to the origin." WOW!!!

In continuare, voi atasa poze care le-am facut cu lucrarile lui.

Aici e "Casa Battlo" in Paseo de Gracia (Strada Gracia). Aici, Gaudi a remodelat in intregime o cladire anterioara. Trebuie adaugat ca acest arhitect, nu concepea numai cladirea in sine, ci si tot ce era legat de interior: mobila, lustre, decoratii...

Acest topic a fost editat de LigiaB: 25 Aug 2004, 08:37 AM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Casa_Battlo.jpg ( 131.44K ) Numar descarcari: 61
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 08:27 AM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Aici e alta cladire, "Casa Milla". Se vede numai o parte, dar e mult mai mare...cuprinde tot coltul (corner) al acelui sir de cladiri tot pe stada Garcia. Acest proiect a fost completat in 4 ani. Majoritatea cladirilor concepute de el, durau intre 2-4 ani. Tinind cont de complexitatea si diversitatea lor, acesta e un timp f scurt.

Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Casa_Mila.jpg ( 115.36K ) Numar descarcari: 56
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 08:33 AM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Antonio Gaudi avea multi prieteni intimi, colaboratori de-ai lui, fellow arhitechts. Lucra impreuna cu ei, petreceau mult timp impreuna si faceau planuri impreuna. Prietenii/colaboratorii lui insa, recunosteau talentul imens al lui si intotdeauna i se supuneau, il urmau...

Unul din prietenii lui (arhitect) Count Guell, impreuna cu Gaudi, pe la inceputul anilor 1900 se gindesc sa proiecteze (design) o vecinatate intreaga, (a whole neighborhood). Ea cumprindea 70 de case, o biserica, piata, magazine + un park imens. Aveau de gind sa traga apa si electricitate, un absolut lux ptr vreamea acea. Era conceput ptr clasa intelectuala. Autoritatile insa, refuza aprobarea planului. Numai 2 din case sint construite, restul terenului este amenajat ca un park. Asa s-a nascut "Parcul Guell". Atasez o poza cu intrarea in park. Imaginea... breathtaking! Gaudi a folosit mult in lucrarile lui mozaicul stil arabesc.

Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  park_Guel.jpg ( 148.57K ) Numar descarcari: 54
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 08:42 AM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Aici puteti vedea banca serpuita care inconjoara parcul. Este sustinuta de coloanele imense care le vedeti in poza anterioara. Ptr acest proiect, Gaudi a fost ajutat de toti arhitectii cu care a colaborat el pe parcursul vietii lui, nu putini la numar...

Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Parcul_Guel.jpg ( 132.36K ) Numar descarcari: 48
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 08:47 AM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Si acum, o poza cu cea mai impresionanta capodopera a Barcelonei. "Sagrada Familia"- Holy Family.
Acest proiect, a fost preluat de Gaudi cind a avut in jur de 31 de ani. El este f consumat de magnitudinea lucrarii si isi da seama din start, ca nu o va putea termina. Dedica totusi f mult timp acestei lucrari alaturi de cei mai buni arhitecti, sculptori, olari din vremea acea. In ciuda faptului ca lucrarea nu e finalizata nici pina la moartea lui, totusi "Sagrada Familia" ramine cea mai importanta din lucrarile la care el participa.
De-a lungul celor 100 de ani cit s-a lucrat la construirea Bisericii, arhitectii care au urmat au continuat stilul unic conceput de Gaudi.
La ora actuala, 2 din cele 3 fatade ale bisericii sint gata. Atasez o poza.

Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Capodopera.jpg ( 145.29K ) Numar descarcari: 48
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 08:50 AM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Sagrada Familia din alt unghi. Poza mi-a iesit neclara sad.gif imi cer scuze...
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Sagrada_Familia.jpg ( 147.76K ) Numar descarcari: 40
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 08:53 AM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Aici puteti vedea indeaproape detaliile minutioase a peretilor. Wow!
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Sagrada_up_close.jpg ( 144.84K ) Numar descarcari: 42
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 09:04 AM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Trec strada ca sa pot fotografia biserica mai bine ca nu incapea deloc in poza laugh.gif si ma bufneste risul cind vad ca de la blocurile care erau la 30-50m departare, atirna niste budigai... rofl.gif Gospodinelor nici ca le pasa ca pur si simplu jignesc turistii... laugh.gif Ptr mine a fost ca o insulta... laugh.gif (ok, ok, glumesc rolleyes.gif ) Realizez ignoranta localnicilor...

Am uitat sa mentionez, ca de jur imprejurul bisericii erau restaurante ca: McDonalds (intotdeauna f aglomerat), KFC, Pizza Hut si inca unul care imi scapa... blink.gif Nici astea nu ajutau imaginii deloc...zic eu... cool.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  insult.jpg ( 143.83K ) Numar descarcari: 48
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 09:19 AM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



In urmatoare fotografie, puteti vedea casa in care a locuit Antonio Gaudi ultimii 20-22 ani din viata... Locuinta lui se afla in parcul Guell care l-ati vazut mai sus. Gaudi a locuit aici pina la virsta de 78 de ani cind a fost calcat de un tramvai. hh.gif
Casa lui se poate vizita de catre turisti. 4 euros intrarea. smile.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Gaudi__s_home.jpg ( 146.82K ) Numar descarcari: 42
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 09:23 AM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Parcul Guell e contruit pe citeva nivele. Din punctul cel mai inalt am facut o poza. O imagine superba unde se vede toata Barcelona. In stinga se vede turnul casei lui Gaudi.
(La faza asta imi vine sa ma mir din nou si sa spun ca nu imi vine sa cred pe unde mi-au umblat mie picioarele....wow!!! rolleyes.gif smile.gif )
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Barcelona_view.jpg ( 96.44K ) Numar descarcari: 46
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 09:29 AM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Dupa citeva ore de umblat, luam autobuzul si mergem putin si in piata ...(era in centru blink.gif ). Intru si nu imi vine sa cred ce vad. Zeci de feluri de fructe, care mai de care mai exotice, mai parfumate si mai coapte, aranjate atit de frumos...incep sa salivez! drool.gif Ma uit la preturi si imi trece pe loc. rofl.gif Un kg de cirese, 24,50 euros. yikes.gif Incredibil, de 6-7 ori mai scump ca in Usa !!!
Decid totusi sa imi iau un suc de papaya (3 euros) si o cutiuta de zmeura (4 euros), triplu ca acasa...dar nu imi pasa, sint in vacanta, nu? laugh.gif

Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  piata_fructe.jpg ( 144.34K ) Numar descarcari: 43
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 09:38 AM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Merg putin mai incolo si vad niste cirese cit o pruna! ohmy.gif Cele mai mari cirese care le-am vazut in viata mea!!! Ma uit la pret...19,50 euros. Cer 250g cam 12 cirese laugh.gif 5 euros.... (ciresele sint fructele mele favorite licklips.gif )
Le maninc si ma gindesc la Sorin... rolleyes.gif Odata vorbeam cu el pe yahoo messenger si mincam cirese ...il intreb daca vrea si el citeva...si imi spune ca nu a mincat cirese de ani si ani. blink.gif Decid sa fac o poza special ptr el.
Sorin, ia de-aici smile.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  fructe_favorite.jpg ( 146.04K ) Numar descarcari: 52
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 09:45 AM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Putin mai incolo dupa colt, vad lume ca se uita pe geam la o cladire...Ma uit si eu si vad niste oameni trintiti pe jos... laugh.gif Stateau linistiti si se uitau in sus la ceva, decid sa explorez...intru si stau la rind, dupa 15 min imi vine rindul si ma culc si eu pe jos. Ce am vazut a fost un mini film de comedie. Dragut! Actorul principal era aratos ptr un spaniol tongue.gif Ah ce bine a fost...m-am odihnit putin dupa atita umblatura... spoton.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  nitica_odihna.jpg ( 113.98K ) Numar descarcari: 54
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 25 Aug 2004, 10:28 AM
Mesaj #64


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Ma duc sa caut fructe. Mi s-a lasat rau la ciresele alea!!!!!!!


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oden
mesaj 25 Aug 2004, 01:54 PM
Mesaj #65


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 130
Inscris: 21 April 03
Din: Malmö Suedia
Forumist Nr.: 211



Misto Ligia....foarte misto. Mersi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana
mesaj 25 Aug 2004, 02:12 PM
Mesaj #66


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 July 03
Din: USA-PA state
Forumist Nr.: 478



Ligia!! Superbissim!!!!!!!!! mi-ai placut pozele si descrierile grozav!!!!
Intersant e ca tu ai reusit sa mergi in tara ca turist--eu sper performanata asta anul viitor, caci anul asta am fost sa-mi vad familia si nu am avut deloc timp de plimbari si de explorat asa d euna singura--nu am fost singura deloc in 10 zile. Uite ac nu m-am uitat la chestia cu dintii--ai mei nu fumeaza--si sincer , in afra de faptul ca au dintii mai stimbi , nu i-am vazut sa aia dinti cariati.....aa stai ca imi aduc aminte .una din prietena care fumeaza ca un sarrpe intr0adevar are dintii parf de carii si negri.....deci o fi pian la urma cauza numarul 1 fumatul>?!
Mi-au placut grozav descrierile din spania--eu una nu am rabdarea ta si nici timpul sa pun poze si comenatrii la cite am vazut in mexic--dar e o idee minunata pt viitor. Bravo---sper sa mai vina si altii cu povestri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 25 Aug 2004, 05:17 PM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



Bravo LigiaB !!!....mai zi, mai zi....

Cand intru aici sunt deja in concediu.....ti-am zis eu ca esti deosebita wub.gif , uite acum ai mai multe confirmari thumb_yello.gif .


PS. Eu am inca toti dintii...Ii tin intr-o cutie pe dulap rofl.gif rofl.gif ohyeah.gif rofl.gif


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 06:23 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Oden, multam fain! Apropo han.gif smile.gif

Roxana, si tie iti multumesc frumos. In legatura cu faptul ca m-am dus ca turist laugh.gif iti spun sincer ca asa am planuit, si sa stii ca mi-a iesit! Celelalte dati cind mergeam in Ro, mi se facea program, eram super de aglomerata si stresata. Atunci m-am dus ptr familie, acum ptr mine !!! si prietenii mei!!!
Iti dau cuvintul meu ca a fost cea mai superba vacanta din viata mea! Deobicei dupa un timp...te plictisesti si zici: "Vreau acasa, gata mi-ajunge!" No way ca am spus asa ceva de data asta! Nici dupa 5 sapt! laugh.gif
Ca sa reusesti sa scapi de neamuri rolleyes.gif trebuie sa mergi in tara fara sa stie ei, spoton.gif si te duci in alt oras. cool.gif

Hampuleee, am facut o criza de ris cind am vazut ce faci tu cu dintii tai! roflmao.gif roflmao.gif Esti demential! rofl.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 06:34 PM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Un alt punct turistic care atrage milioane de turisti anual, este Fintina care cinta din Plaza Espana. In fiecare seara incepind cu ora 22:00, se poate vedea un spectacol incredibil a jeturilor de apa care in ritmul muzicii cintate de Luciano Pavaroti si Celine Dion, sar 30m inaltime. Culorile care acompaniaza dansul apelor creaza o atmosfera mirifica. Am crezut ca ma ridic in sus de emotii...
O poza cu vestita fintina...
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Fintina.jpg ( 57.45K ) Numar descarcari: 52
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 25 Aug 2004, 06:36 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Inca o poza cu fintina...

whoops! am uitat poza laugh.gif

Edit: am marit putin aceasta poza si o reatasez...

Acest topic a fost editat de LigiaB: 25 Aug 2004, 08:51 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Plaza_Espana_Fintina.jpg ( 81.52K ) Numar descarcari: 44
 


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 11:06 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman