HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sotia Senatorului Paunescu A Nenorocit O Familie, intreaga intr-un accident de circulatie
Diana-Maria
mesaj 6 Aug 2004, 04:59 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Carmen Paunescu se simte "rau" si este internata īntr-o clinica din Romānia, īn timp ce fiica sa, Ana-Maria, se simte "mai bine", nu este internata si are un picior īn ghips, potrivit senatorului PSD Adrian Paunescu. Adrian Paunescu a spus, ca sotia sa are sternul īnfundat, sase coaste rupte si urme de la volan.El a refuzat, la conferinta de presa, sa dea alte detalii despre clinica īn care se afla internata sotia sa.El a declarat, de asemenea, ca a aflat, vineri, ca fata ranita īn accidentul provocat de Carmen Paunescu si-a recapatat vederea. Medicii de la Spitalul Judetean de Urgenta Craiova au anuntat, vineri, ca Silvia Burlan, supravietuitoarea accidentului provocat de sotia senatorului Adrian Paunescu, vede perfect cu ambii ochi, dupa ce initial sustinusera ca fata nu va mai vedea cu ochiul drept. Sotia si fiica senatorului Adrian Paunescu, Carmen si Ana-Maria Paunescu, au fost externate la cerere, miercuri dupa-amiaza, din Spitalul Judetean de Urgenta Craiova. Pe usa din spate. Evident, ca sa nu dea ochii cu noi.Am fost tinuti ,,in friu'' de cerberii spitalului.Conducerea unitatii de sanatate publica ne-a spus ca avem voie in incinta doar cu acordul \directiunii spitalului. Care director trebuia sa fie in concediu...Foarte ciudat ! hh.gif
Bine-nteles, relatiile cu presa sint ,,cordiale'' ! rofl.gif
Surse din Politia Craiova declara ca ancheta continua. Se va trece la expertizarea resturilor masinilor implicate. Carmen Punescu a iesit pe ,,zero'' la testul toxicologic.
Carmen Paunescu risca pina la 10 ani inchisoare.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 6 Aug 2004, 05:01 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 6 Aug 2004, 10:33 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (aurasupacurasu @ 6 Aug 2004, 04:38 PM)
O! LA! LA! mi se scoala parul in cap ...........acum dupa ce am parcurs cele 4 pagini de discutii dintre voi!
Di@ ce vorbesti tu acolo de "mustrarid e constiinta" ! pai o persoana ca ea nu are asa ceva ,ar trebuis a aiba constiinta ca sa fie posibile si mustrarile! ori cineva care are deja niste accidente la activ unele daca nu ma insel fara permis de conducere ,(iar acesta luat prin telefon!!!!!!!!!!sa inebunesc de revolta si nu alta!,mie aici nu mi-au dat permisul prima data pentru ca nu am intors capul la dreapta intrun rond point! iar a doua pentru ca nu m-am uitat in retro inainte sa ma opresc la semafor !desi am mai mult de 100 de ore de condus la activ,)un om ca asta te asigur nu are constiinta ,daca ar fi avut macar o urma de asa ceva ar fi facut scoala aia nenorocita de soferi care in ro dureaza o luna de zile si-ti iei permisul dupa 10 minute de condus ,nu dupa 40 ca aici in franta! si i-ar fi ramas si ei ceva in cutiuta aia a ei ,un pic de respect pentru lumea in care traeste ,auzi domne :SA DEPASESTI 8 MASINI ODATA!!!!!pe un drum cu dublu sens de circulatie !!!!!!!
Haideti sa fim seriosi mai oameni buni ,nu pentru ca este sotia lu NeneaP ne revolta ,ne revolta ,TOTUL acolo in simburele ala imputit al puterii ,unde cum spunea Jee "o mina spala pe alta si amindoua fata" e coruptia pina la sfintul cer si totul se cumpara cu bani ;doar numarul lor conteaza!
Pai eu plec acum acasa in masina cu copil mic ,sintem toti trei ,eu ce trebuie sa fac ? sa ma rog la dumnezeu ca daca se intimpla sa ne intre in fata masian lu DOMNU s-au DOAMNA CUTARE cu permis luat prin pile ,sa ne omoare macar pe toti trei in acelas timp ca sa plecam toti odata!!!!
stiti cum zice francezu?:"PURITURA" asa-i "capu" tarisoarei noastre acum purit ,iar daca mai este printre ei cite unul OM au ei grija sa-l aduca la tacere .........
Uf daca a-ti sti cit amar mi-a adus in suflet postul asta .........

Nu te gandi la de astea ca nu mai savurezi concediul... problema MARE in RO nu e sotia baronului PSD din judetul X sau Y, ci starea drumurilor, lucrari nesemnalizate noaptea, CARUTELE fara lumina, ANIMALELE de talie mare de pe sosea (cai, porci...) TRACTOARELE, TRAILERELE, etc... si cu din aste omul tau, daca e "de souche" nu e obisnuit. Sa mergeti in RO numai pe zi, incet, cu usile incuiate si sa aveti mare grija de B.B., sa bea apa tot timpul si sa nu stea in soare in spatele geamului, cumpara parasolare de geam cu ventuza de la NorAuto (3-4 E) sunt excelente... Si nu prea mult curent de aer in masina...
Bon voyage !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurasupacurasu
mesaj 7 Aug 2004, 01:01 AM
Mesaj #73


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 177
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.036



Merci sorinu trei sferturi din toate astea sint deja facute ,de condus noaptea nici vorba ,la noi noaptea este pentru dormit!
In rest.......tot amar mi-a ramas gustul de la povestea asta ...........


--------------------
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Aug 2004, 01:01 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Eclectic
mesaj 7 Aug 2004, 09:40 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Ce parere aveti despre conferinta de presa sustinuta de Adrian Paunescu ?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 7 Aug 2004, 10:05 PM
Mesaj #75


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Am ratat-o, ce-a zis? (my guess e ca numai balarii)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 7 Aug 2004, 10:25 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Uite o sinteza de la MEDIAFAX:
PAUNESCU-ACCIDENT / Adrian Paunescu sustine ca se simte "linsat"

BUCURESTI, 6 aug (MEDIAFAX) - ,,Senatorul PSD Adrian Paunescu a rupt tacerea vineri, declarīnd ca se simte "linsat" din cauza unor "contemporani" care doresc īncheierea carierei sale politice, lucru evocat si īntr-o poezie citita la conferinta sa de presa privind accidentul provocat de sotia sa.
"De atīta linsaj, s-ar putea sa ma vada lesinīnd din picioare si murind", a spus Paunescu, referindu-se la criticile ce i-au fost aduse de presa si prin intermediul presei.
"Am fost pur si simplu haituit. De ce trebuia sa ma haituiti?", a declarat senatorul. El a spus ca se prabuseste de pe picioare "de suferinta, umilinta si remuscare".
Paunescu, care a lacrimat īn timpul conferintei de presa, a marturisit chiar ca se simte "groaznic".
Adrian Paunescu a spus ca nu este vinovat de tragedie, fiind implicat doar cu numele si ca se simte solidar fiind vorba de casnicia sa si de copilul sau.
Senatorul sustine ca nu si-a vizitat sotia si fiica la spital īntrucīt a facut "un puseu de tensiune si de glicemie".
El a afirmat ca a primit telefoane de īncurajare de la "un lider PSD si un lider PNL", precum si de la alti politicieni.
Paunescu sustine ca este tinta criticilor īntrucīt "unii contemporani" doresc ca el sa-si īncheie cariera politica, īnsa senatorul afirma ca nu poate fi vorba de asa ceva, īntrucīt el nici macar nu si-a īnceput-o.
Sotia lui Adrian Paunescu, Carmen Paunescu, a produs, sīmbata, un accident de circulatie soldat cu trei morti si o persoana grav ranita, victimele aflīndu-se īntr-un autoturism care circula regulamentar. Carmen Paunescu a depasit o coloana de sapte - opt autovehicule, care circulau īn acelasi sens de mers.
Masina condusa de ea, un autoturism de terne tip Jeep, a intrat pe contrasens si a lovit frontal autoturismul Dacia Nova, condus regulamentar de Marin Burlan (45 de ani). Accidentul s-a soldat cu moartea soferului Daciei, Marin Burlan, a sotiei acestuia, Elena (43 de ani) si a fiicei lor, Laura Florentina (18 ani). De asemenea, cealalta fiica a sotilor Burlan, Silvia (15 ani) a fost grav ranita, ca si fiica si sotia senatorului Adrian Paunescu.“

MEDIAFAX-ul uita, pare-mi-se ca marca tip ,,Jeep'' era un Hyunday Terracano...Pacat ca nu am si poemul...sint sigura ca i-ar invia familia copilei din spital...pina unde merge nesimtirea... 50.gif

LATER EDIT:
Senatorul Paunescu a spus ca in seara dinaintea accidentului scria urmatorul poem:
"Incepusem in somn sa ma zbat,/ Am sarit dintr-o data din pat,/ Am visat ca as fi vinovat,/ Vai, de propriul meu vis alungat.// Vinovat pentru tot, tuturor,/ As uita, dar toti lobii ma dor,/ Am sa cad, am sa strig, am sa mor,/ Vinovat, obsedat, temator.// Dar in moarte exista un rost,/ Care e cel mai bun adapost,/ Daca visul cel bun si cel prost,/ Sunt visate din nou cum au fost.// Eu probabil murind voi afla,/ Acel vis si acea dandana,/ Ce am zis, ce-am facut,/ care a fost viata mea,/ De-am murit tot cu gandul la ea.// Dar probabil in creier inchis,/ Voi pricepe in final dupa bis,/ Care-i stirea ce mi s-a promis,/ Nu-i acel rusinos compromis,/ Si cred eu, o cearta din vis".

Pe cel recitat la conferinta de presa nu am pus inca labuta... daca il gasesc, il pun pe Han.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 7 Aug 2004, 10:56 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 7 Aug 2004, 10:58 PM
Mesaj #77


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



ziar@adrianpaunescu.ro

Asta e adredesa de la site-ul oficial .....asa ca bagati mesaje si felicitati-l pe el si doamna.... wink.gif


"Incepusem in somn sa ma zbat
Ma simteam ghiftuit si putin constipat
Simteam ca nu prea am loc in pat
Dar stiu...e noaptea de Ignat..... "

Simteam ca-s vinovat pt toti,vinovat pt ea,
Timpita aia de nevasta-mea,
S-o calce vaca pe ea si pe Hunday...
Ca miine -l duc la fiare vechi si-l tai....

Ce pot sa spun.. femeia e nebuna,
Iar eu ca prostul ii tot cint in struna,
Ca doar sint Porcunescu si sint senator,
Ma doare-n c.r de voi si de popor...


Ma duc sa maninc ca abia venii de la munca....sa-l calce vaca neagra pe Paunescu cu nevasta-sa...saraca vaca neagra.... sad.gif


Acest topic a fost editat de bdl: 7 Aug 2004, 11:20 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 7 Aug 2004, 11:14 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Seara buna.
Mi s-a parut si mie deplasata conceperea unui poem gen "remember" fata de o tragedie in fata careia nu mai exista cuvinte. Poate nu sunt singurul care gandeste astfel. In acelasi timp, drama familiei ucise aplaneaza asupra sanatatii mentale a poetului. Este explicabil si modul irascibil al lui Adrian Paunescu de a trata reticent cu presa. Asadar, drama trebuie sa fie privita din ambele sensuri, asupra familiei aflate la volan in acea zi neagra, si vizavi de drama familiala a lui Paunescu. Este un eveniment trist si stupid, o intamplare de proportii ce ar fi putut fi evitata daca s-ar fi luat in considerare toate masurile de precautie.
Noapte buna tuturor.

PS: indemn sa tinem 3 minute de reculegere, in memoria familiei trecute in nefiinta si a tragediei celor care vor trebui sa infrunte responsabil efectele propriilor actiuni. sad.gif

Acest topic a fost editat de Minerval: 7 Aug 2004, 11:17 PM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 7 Aug 2004, 11:29 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Nu numai acest accident putea fi evitat. E un semnal de alarma doar pentru ca e implicata, indirect, o persoana publica.
Altfel, nu ar fi fost decat o stire de doua minute, ratacita intr-un jurnal


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 7 Aug 2004, 11:39 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Indirect???????? 50.gif 50.gif

Cum se mananca acest indirect??


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 7 Aug 2004, 11:42 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Credeam ca e evident ca implicarea lui Adrian Paunescu e indirecta.
Pentru cei ca tine, care nu sunt de aceeasi parere, trebuie, se pare, sa reamintesc ca nu Adrian Paunescu era la volan.
Direct implicate in accident sunt sotia lui si victimele.
Acum e limpede ?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 7 Aug 2004, 11:43 PM
Mesaj #82


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



O persoana publica si o sosea publica.... wink.gif
Si Paunescu inca mai publica..... sad.gif

Acest topic a fost editat de bdl: 7 Aug 2004, 11:44 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 7 Aug 2004, 11:44 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Apropo, masina nu o fi fost, cumva, tot proprietate publica ?
S-au mai vazut cazuri.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 7 Aug 2004, 11:47 PM
Mesaj #84


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Poate a fost luata pe bani publici, dar e de folosinta personala....
Nu cred ca e publica, la cite reviste scoate tembelul si la citi cititori la fel are, ..... O mai ia el pe fie-sa in delagatii publice pe banii contrubu.... cum naiba le zice la astia multi si fraieri ca am uitat.....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 7 Aug 2004, 11:49 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



"Romani."
Asa le zice.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 7 Aug 2004, 11:58 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Nu cred ca e nevoie sa intalnesti un om, ca sa-ti faci o parere despre el. E suficient sa vezi cum fiul lui ii vorbeste cu "dumneavoastra" intr-un interviu.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 8 Aug 2004, 11:25 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Uneori, citind o poezie scrisa de Adrian Paunescu, imi este aproape imposibil sa cred ca el e chiar autorul.
E o diferenta mult prea mare intre cuvintele scrise si cel care le-a scris. O diferenta aproape nedreapta.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurasupacurasu
mesaj 8 Aug 2004, 11:30 PM
Mesaj #88


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 177
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.036



Cum adica nu e implicat direct ? dar gratie cui a avut doamna permis de conducere ca sa iasa pe stradas sa ucida oameni nevinovati!?
Si inca ceva ,pai pina la ora asta daca era o persoana publica franceza care ar fi fost implicata in asa ceva ,i-si cerea scuze public pe toate posturile de televiziune nationale!


--------------------
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 8 Aug 2004, 11:53 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



E o implicare INDIRECTA. Iar referitor la ultima ta fraza, ai dreptate. Daca se afla...


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 9 Aug 2004, 02:21 AM
Mesaj #90


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Eclectic,
Exact asta e ideea.... A FOST..... pacat pt ca pina la un moment dat am avut ce sa invat de la el...
Aura,
Nu e singurul , nu e primul si nici ultimul nu va fi..... sintem balcanici, si morala are multe valente pe plaiurile mioritice.....
Fata unui presedinte american a fost condamnata la 8 ore de munca silnica , concretizate in strinsul mizeriei de pe marginea autostrazii cu hainuta portocalie pe ea.... spoton.gif Pina ajungem si noi acolo mai e putin.... wink.gif
Adica pe margine...... rofl.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 9 Aug 2004, 08:38 AM
Mesaj #91


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



Cred ca cel mai logic ar fii sa-l omoram pe Paunescu, pe Pauneasca la fel iar fetita sa i-o mutilam ca a fost in China.
Accidentul unde a ramas? Ce-i de facut? Se trag concluzii? Sau ii mai terfelim un pic pe toti prin mocirla si stam satisfacuti la cafea ca le-am aratat noi?
Merci.


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurasupacurasu
mesaj 9 Aug 2004, 12:45 PM
Mesaj #92


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 177
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.036



Se afla ! draga ecletic ,daca ai trai aici ai vedea si tu ca "a se afla" cine a facut ce ,este mult mai usor si mult mai putin musamalizat decit in romanica!
Nu stiu daca ai vazut stirea despre acel senator europeean(de nationalitate franceza) pe care-l asteptau la colt sa-i expire imunitatea diplomatica din cadrul functiei pe care o detinea in cadrul Consiliului Europeean si pe care l-au inhatat acum o saptamina exact a doua zi dupa ce i-a expirat imunitatea caci il cercetau pentru diferite infractiuni si nu puteau sa se atinga de el atita timp cit mai avea mandat Europeean!
Iar aici te asigur ca nu se intra pe poarta din fata a puscariei pentru 10 ani si se iese pe cea din spate dupa numa unul efectuat!
Dar avea dreptate cine a spun : noi sintem MULT BALCANICI si asta spune totul ,poate si motivul pentru care n-am putut intra in Europa o data cu POlonezii si UNgurii!


--------------------
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 9 Aug 2004, 12:57 PM
Mesaj #93


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



Eu zic ca de vina (moral vorbind), este domnul Paunescu(tatal) care a indraznit sa faca un copil cu doamna Paunescu(mama) din care a iesit domnul Paunescu jurior(Bard-ul) si care a indraznit sa-si scape actuala mama a copiilor dansului de parnaie. Deci rezulta ca Paunesc junior este vinovat ca nevasta-sa e o tampita. Cu alte cuvinte Paunescu trebuie sa moara.
Parol mon cher!
Mai continuam domnilor? Sau ramane ca Pauneasca a facut accidentu?? Mie mi se pare ca el a fost totusi la volan. Ipoteza asta cum vi se pare?

Acest topic a fost editat de Jarrive: 9 Aug 2004, 12:59 PM


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 9 Aug 2004, 12:58 PM
Mesaj #94


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



QUOTE (aurasupacurasu @ 9 Aug 2004, 01:58 PM)
Se afla ! draga ecletic ,daca ai trai aici ai vedea si tu ca "a se afla" cine a facut ce ,este mult mai usor si mult mai putin musamalizat decit in romanica!
Nu stiu daca ai vazut stirea despre acel senator europeean(de nationalitate franceza) pe care-l asteptau la colt sa-i expire imunitatea diplomatica din cadrul functiei pe care o detinea in cadrul Consiliului Europeean si pe care l-au inhatat acum o saptamina exact a doua zi dupa ce i-a expirat imunitatea caci il cercetau pentru diferite infractiuni si nu puteau sa se atinga de el atita timp cit mai avea mandat Europeean!
Iar aici te asigur ca nu se intra pe poarta din fata a puscariei pentru 10 ani si se iese pe cea din spate dupa numa unul efectuat!
Dar avea dreptate cine a spun : noi sintem MULT BALCANICI si asta spune totul ,poate si motivul pentru care n-am putut intra in Europa o data cu POlonezii si UNgurii!

Mai repede suntem PREA BALCANICI!!


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 9 Aug 2004, 01:02 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Zic sa ramanem la accidentul madamei Paunescu.
Cat despre inaltarea de osanale "bardului" ii sugerez lui Minerval sa deschida un subiect pe aceasta tema. Il asigur ca va fi foarte fierbinte ohyeah.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 9 Aug 2004, 02:07 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Jarrive @ 9 Aug 2004, 01:10 PM)
Eu zic ca de vina (moral vorbind), este domnul Paunescu(tatal) care a indraznit sa faca un copil cu doamna Paunescu(mama) din care a iesit domnul Paunescu jurior(Bard-ul) si care a indraznit sa-si scape actuala mama a copiilor dansului de parnaie. Deci rezulta ca Paunesc junior este vinovat ca nevasta-sa e o tampita. Cu alte cuvinte Paunescu trebuie sa moara.
Parol mon cher!
Mai continuam domnilor? Sau ramane ca Pauneasca a facut accidentu?? Mie mi se pare ca el a fost totusi la volan. Ipoteza asta cum vi se pare?

Domnule purtator de cuvant Paunescian, am vorbit de o responsabilitate MORALA, nu juridica, in alta ordine de idei intortocherea de catre d-voastra a ideii pana la absurd nu va va ajuta cu nimic... suntem mai bine pregatiti la "din astea" ca aplaudacii PSD... rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 9 Aug 2004, 02:15 PM
Mesaj #97


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



Pai daca tot suntem pregatiti de ce i-ai votat domnule? Ca dam dintr-una intr-alta. Daca tot nu ajuta de ce il tot aducem pe nea Piersica asta in fata? Ajuta ma mult daca ramaneam pe subiect si-l lasam in pace pe Paunica. Ce atata pornire nene impotriva omului? Am inteles ca exista o ura vis-a-vis de poet, da...macar ne foloseam de alt post. Daca e ii zic si eu vreo 2. Dar de la omul Paunescu si pana la criminala Pauneasca e drum lung si anevoios. Orice s-ar zice e clar. Tot el e vinovat.



--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 9 Aug 2004, 02:27 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



1 nu am votat de mai 10 ani, consider pe de o parte ca nu mai simt "pulsul" romaniei suficient de mult ca sa o mai fac si pe de alta parte, nu am de ce oferi ambasadei coordonatele mele exacte...
2 Poiata nationala si-a castigat "simpatia" tuturor prin "tinuta sa morala" din ultimii 30 de ani wink.gif asa ca daca turma striga "Capul lui Motoc vrem" nu are de cat sa se spele pe cap...
3 daca ar fi avut un pic de tinuta morala demna de un parlamentar, ar fi internat SI pe saraca aia fata in clinici specializate, ca are de unde...
4 daca in afara de poezii situate in directia vanturilor politice dominante ar mai avea si altceva in cap, ar fi trimis vaca la sat cu un sofer
5 Iar aceasta nu e "criminala" caci in neagra ei prostie nu cred ca a facut-o intentionat, fapta poate fi calificata ca "ucidere din culpa"
6 rolul mass media este sa impiedice musamalizarea afacerii (fapt extrem de greu in RO) asa ca daca pentru asta mandria "bardului Ceausist" va trebui sifonata, nici o problema...
7 sa vedem cine va plati daune in procesul civil si ce suma..., respectiva fata merita o suma egala cu cel putin ansamblul veniturilor familiale pana la 25 de ani, cand va termina studiile, plus daune importante pentru pierderea celor dragi, pentru propria suferinta fizica si cheltuielile REALE legate de incident (spitalizare, inmormantare...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 9 Aug 2004, 06:06 PM
Mesaj #99


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



Da ma SOrine dar tu vorbesti despre o societate civilizata. biggrin.gif Nene eu unu votez. Ori imi iau bobarnace in nas ori ma aplaud singur. In orice caz sper ca amarata aia de fata sa poata trece peste o pirdere de asemenea anvergura. Cat despre Pauneasca nu imi mai pasa. Imi pasa de mine si de condusul meu in asa fel incat sa nu fiu nevoit sa trec prin asa ceva. Nu e bine de nici o parte a baricadei.
PS: Ferice de cel ce are PILE;)


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurasupacurasu
mesaj 9 Aug 2004, 06:33 PM
Mesaj #100


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 177
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.036



QUOTE
PS: Ferice de cel ce are PILE;)

In rominia da,dar in alta tara civilizata nu ai nevoie de pile ca sa fii tratat cu bun simt ,cu omenie si cu respect!
Chiar absolut deloc !,vin acum dintr-un loc public unde m-am dus sa cer ceva "pe nepusa masa " fara programare si am iesit de acolo cu un imens sentiment de placere ca inca mai exista respectul pentru persona in lumea asta !
P.S. SCUZE DE"OF TOPIC!"

Acest topic a fost editat de aurasupacurasu: 9 Aug 2004, 06:36 PM


--------------------
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 9 Aug 2004, 07:41 PM
Mesaj #101


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



In tara zici tu? Eh..am gasit si eu locuri unde esti tratat cu respect...dar nu vorbim de functionari sper.


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurasupacurasu
mesaj 9 Aug 2004, 10:07 PM
Mesaj #102


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 177
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.036



Ba eu de functionarii publici vorbeam,si nu de o clinica cu plata unde respectul intra in pretul consultatiei!


--------------------
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 9 Aug 2004, 10:48 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Si in Romania exista posibilitatea de a fi tratat cu respect. Insa nu vad care e legatura cu subiectul.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 9 Aug 2004, 11:18 PM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (eclectic @ 9 Aug 2004, 11:01 PM)
Si in Romania exista posibilitatea de a fi tratat cu respect. Insa nu vad care e legatura cu subiectul.

Desigur, in relatiile personale si atunci cand te adresezi firmelor private...
Recunoaste insa ca in administratia publica si mai ales spitale respectul e mai curand "rara avis"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 10 Aug 2004, 05:09 PM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Corect. N-am mai privit lucrurile din perspectiva asta. Probabil ca oricine ar ajuta pe cineva apropiat intr-un asemenea moment, caci unele lucruri trec dincolo de moralitate.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 05:30 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman