HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Sotia Senatorului Paunescu A Nenorocit O Familie, intreaga intr-un accident de circulatie
Cla
mesaj 24 Sep 2004, 09:31 AM
Mesaj #176


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Carmen Paunescu conducea cu 116 km/h

Florin Baltaretu
Vineri, 24 Septembrie 2004


Carmen Paunescu (sotia senatorul PSD Adrian Paunescu), care in urma cu o luna si jumatate a ucis, intr-un accident rutier, pe trei dintre membrii familiei Burlan, a fost acuzata, oficial, ieri, de ucidere din culpa si vatamare corporala din culpa. Dupa o luna si jumatate de cercetari ale politiei, dosarul a fost inaintat procurorilor pentru continuarea anchetei. "Dosarul a fost inaintat Parchetului de pe linga Tribunalul Dolj cu propuneri de punere in miscare a actiunii penale si trimitere in judecata a invinuitei Carmen Natalia Paunescu", a declarat inspector Dragos Radulescu, ofiter in cadrul Inspectoratului Politiei Judetului (IPJ) Dolj. Conform rechizitoriului, pe 31 iulie a.c., pe raza comunei Pielesti, din Dolj, Carmen Paunescu a intrat cu jeep-ul pe care il conducea in autoturismul Dacia al familiei Burlan. In accident, pe linga cei trei decedati, au mai fost ranite mezina familiei Burlan, Silvia, si fiica senatorului, Ana-Maria Paunescu. "Expertiza tehnica a reliefat ca autoturismul de teren condus de sotia senatorului Paunescu rula cu o viteza de 116 kilometri pe ora in momentul in care s-a angajat in depasire. Initial aceasta a spus ca i s-a blocat volanul si nu a mai putut evita coliziunea, ca apoi sa recunoasca faptul ca a gresit", ne-a declarat o sursa de incredere din IPJ Dolj. Pentru faptele sale, Carmen Paunescu risca sa fie condamnata la zece ani de inchisoare.

Sursa: http://www.evz.ro/investigatii/?news_id=167154


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 24 Sep 2004, 03:25 PM
Mesaj #177


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE
Pentru faptele sale, Carmen Paunescu risca sa fie condamnata la zece ani de inchisoare.


Daca cineva crede ca ea chiar risca asta inseamna ca acel cineva nu e roman. spoton.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 11 Nov 2004, 08:40 AM
Mesaj #178


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Desi nu-mi face nici o placere sa rascolesc amintirile neplacute, am promis ca voi veni aici dupa trei luni. Iata-ma asadar.

Am "reinviat" topicele "sotia senatorului paunescu" si 'cazul Ciomu'

Mai stie cineva ceva ? Ziarele tac. Televiziunile asemenea.

M-am gandit ca a reactiona numai la semnalul ziarelor si al televiziunilor nu inseamna oare ca suntem cu adevarat manipulati ? Haideti ca noi cei de pe HanuAncutei sa dovedim ca nu e asa.


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Nov 2004, 08:40 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cactus
mesaj 11 Nov 2004, 08:51 AM
Mesaj #179


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (Inorog @ 11 Nov 2004, 08:40 AM)
Desi nu-mi face nici o placere sa rascolesc amintirile neplacute, am promis ca voi veni aici dupa trei luni. Iata-ma asadar.

Am "reinviat" topicele "sotia senatorului paunescu" si 'cazul Ciomu'

Mai stie cineva ceva ? Ziarele tac. Televiziunile asemenea.

M-am gandit ca a reactiona numai la semnalul ziarelor si al televiziunilor nu inseamna oare ca suntem cu adevarat manipulati ? Haideti ca noi cei de pe HanuAncutei sa dovedim ca nu e asa.

Pai, aia o sa se judece in stare de libertate, o sa recuzez o gramada de completuri de judecata, amanari si vicii de procedura si uite asa o sa treaca vremea si o sa se prescrie...este ceva cat se poate de NORMAL pentru Romania. Si pk-u de barba-su o sa-si mai bage si el coada fiindca nimeni nu-i chiar asa de tampit sa-i creada balivernele, mai ajunge si senator si gata...Aici nu este nimic de zis. Eventual de asteptat pedeapsa divina...

Cu doctoru care o sectionat acel madulariu...eventual o sa-si deschida o clinica privata daca-i mai dau dreptul sa practice medicina; sau se apuca de medicina interna si gata. Ca madularu-i gata taiat si nu se esista piese de schimb...

Cam astea-s noutatile


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decât tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jan 2006, 02:37 PM
Mesaj #180


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In sfarsit s-a facut dreptate : pedeapsa aplicata lui Carmen Paunescu, pentru uciderea a trei persoane din aceiasi familie , intr-un accident rutier din 2004, a fost marita ! In loc de doi ani cu suspendare , cat luase initial, a primit acum trei ani cu suspendare si cu supraveghere la domiciliu , ca doar n-a mancat, n-a baut, ci a omorat !
Si stiti cum s-a aparat sotia porcului ? Printre altele, a spus ca ia cumparat fiicei , respectiv surorii celor trei victime, haine de firma ! Eee, asa da, nene ! Si probabil ca a luat si haine de inmormantare de firma, cosciug de firma, cruce de firma - pai, asa ceva nu vedeau amarastenii astia in viata lor fara ajutorul ei !


( "Academia Catavencu",nr.3/2006)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 26 Jan 2006, 10:41 PM
Mesaj #181


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Desi de fapt nu e cinstit, pentru ca nevasta-sa era vinovata, nu el, credeti ca senatorul nu o sa aiba de suferit in politica pentru ca e insurat cu o persoana cu dosar criminal?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 28 Jan 2006, 06:41 AM
Mesaj #182


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Saracu Paunescu......


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 3 May 2024 - 03:08 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman