HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> A Ajuns Omul Pe Luna?
roberta
mesaj 13 Sep 2008, 10:25 AM
Mesaj #71


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 13 September 08
Forumist Nr.: 11.974



.. cum sa fluture steagul cand il bagi in pamant:)) eu va spun parerea mea omul n-a ajuns pe luna .si daca ar fi ajuns atunci adica 1969 azi de ce nu se mai duc cand e lumea mult mai avansata sa nu-mi spuneti ca n-au bani ca daca n-au americanii bani atunci noi suntem varza e clar ca a fost o inventie s-au descoperit multe ipoteze care sa sustina acest lucru cum ar fi ca sau vazut in poze niste pietre numerotate asa cum fac in filme, umbra oamnenilor era exact ca pe pamant ceea ce e imposibil , si multe altele deci se pare ca americanii ne-au mintit in ultimul hal... thumb_yello.gif


Acest topic a fost editat de Erwin: 13 Sep 2008, 08:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 13 Sep 2008, 08:57 PM
Mesaj #72


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



han.gif Roberta! E un forum totuşi, nu messenger... smile.gif

cāt despre teoria conspiraţiei... au curs deja rāuri de cerneală. Cred că viitoarele misiuni lunare vor pune capăt acestor speculaţii odată pentru totdeauna.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 14 Sep 2008, 12:08 PM
Mesaj #73


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(roberta @ 13 Sep 2008, 11:25 AM) *
.. cum sa fluture steagul cand il bagi in pamant:)) eu va spun parerea mea omul n-a ajuns pe luna .si daca ar fi ajuns atunci adica 1969 azi de ce nu se mai duc cand e lumea mult mai avansata


Pentru că n-au nici un interes, de-aia! Ai habar cīt costă o expediţie d-asta?!? şi profitul ei este 0


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Sep 2008, 12:08 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Blakut
mesaj 14 Sep 2008, 04:02 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
. cum sa fluture steagul cand il bagi in pamant:)) eu va spun parerea mea omul n-a ajuns pe luna

Steagul flutura din cauza ca era fixat si cu o tija orizontala de batull de steag vertical. Tija oscila, fiind metalica si tensionata de la bataile ciocanului. Bataitul ala dadea senzatia de fluturare. Mai sunt si alte filmari, in care astronautii treg in fuga pe langa un steag imobil. Un steag orizontal imobil, unde ai vazut tu asta, intr-o atmosfera? Daca erau pe Pamant si fugeau pe langa o carpa suspendata, curentii de aer ar fi miscat steagul. Daca te-ai fi interesat cu adevarat sa vezi cum era construit steagul ala, ai fi vazut ca nu era vantul care-l facea sa fluture.

Chiar crezi ca un guvern care ar cheltui miliarde de dolari pe un proiect, ar face asemenea gafe pe banii aia?
QUOTE
si daca ar fi ajuns atunci adica 1969 azi de ce nu se mai duc cand e lumea mult mai avansata sa nu-mi spuneti ca n-au bani ca daca n-au americanii bani atunci noi suntem varza e clar ca a fost o inventie s-au descoperit multe ipoteze care sa sustina acest lucru cum ar fi ca sau vazut in poze niste pietre numerotate asa cum fac in filme, umbra oamnenilor era exact ca pe pamant ceea ce e imposibil

Ipoteze sustinute de sfertodocti si crezute de unii ca ei. Oamenii de stiinta de la nasa lasau sa se vada literele de pe pietre, intr-un proiect de milioane de dolari, yeah right. Umbra oamenilor cade exact ca pe Pamant? Adica cum? Habar nu ai sa raspunzi.

Se stie ca inca de pe atunci Rusii aveau capacitatea de a asculta toate convorbirile spatiale americane. Crezi ca URSS, care cu cativa ani inainte fusese pe picior de razboi nuclear cu SUA, ar fi tacut, stiind ca SUA minte? Mai ales cand ar fi avut dovezi clare?

Dar ca sa nu te mai stresezi atat:
http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html

Dupa ce ai citit chestia din link, spune-mi care sunt argumentele tale. Daca ai rabdare sa citesti, daca nu, continua sa crezi ce vrei.

E falsa sau adevarata poza asta?


Acest topic a fost editat de Blakut: 15 Sep 2008, 07:34 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 15 Sep 2008, 07:52 AM
Mesaj #75


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



blakut - la linkul ala sunt gogosi puse de guvernul american ca sa ne prosteasca. e clar ca nu au ajuns pe luna, altfel ar fi fost deja impanzita de macdonalds-uri si coca-cola

rovaniemi - ei... cand spui profit 0 nu e chiar asa... depinde din ce punct de vedere vorbesti de profit. pt ca daca se asteapta cineva sa curga lapte si miere pe luna, sau sa gaseasca mine de diamante si aur probabil ca nu se renteaza
dar cand pentru o explorare din asta primesti drepturi de vanzare si publicitate timp de vre 30-40 de ani - primul ceas pe luna, primul pix pe luna, singurul pampers ajuns pe luna, etc, etc.. tehnologia de pe luna devine brusc extrem de profitabila
in plus, tot treaficul pe internet sau ziarele vandute in scopul demonstrarii/desfiintarii acestui eveniment genereaza la randul lor un mic potential de profit

gandeste-te doar la ce i-am raspuns la blakut... iti dai seama ce cadou de birdai parti la ala mic? sa il duci la macdonaldu de pe luna in loc de macdonaldu din colt?

revenind la povestea cu aterizarea de pe luna... nu imi iese din cap discutia dintre cele doua blonde australience... ca intreaba una "care o fi mai departe Londra sau Luna"... la care cealalta "tuuu! poti sa vezi Londra de aici?"


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 15 Sep 2008, 01:26 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
dar cand pentru o explorare din asta primesti drepturi de vanzare si publicitate timp de vre 30-40 de ani - primul ceas pe luna, primul pix pe luna, singurul pampers ajuns pe luna, etc, etc.. tehnologia de pe luna devine brusc extrem de profitabila


Nu, nu devine. Veniturile din vanzare si publicitate nu sunt nici pe departe la fel de mari cum sunt costurile imense de a duce oameni acolo.


Si apoi, ganditi-va ca s-au facut expeditii pe luna vreo 10 ani. S-a dus omul acolo de cateva ori, nu a fost doar unicul drum in 69. Pe asta cati au realizat-o?



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 15 Sep 2008, 01:58 PM
Mesaj #77


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



vezi.. pe vremea cand eram inginer gandeam si eu ca tine
intre timp am realizat ca mersul pe luna a ajutat pe unii sa creasca la mai mult decat sa faca bani din publicitate...

america e o tara outsourcingului, si ca atare foarte multe din bucatele proiectului mare au fost subcontractate
- deci firma x care s-a ocupat de radare si alte elemente de comunicatii, a facut bani din buzunarul contribuabililor apoi cu know how obtinut a facut bani vanzand "unica" tehnologie testata
- sa povestim despre drepturile de difuzare la emisia tv?
- sau mai bine despre cum s-au dezvoltat ulterior firmele producatoare de rachete? pentru varii razboaie?

stiu de o firma care a lucrat pentru armata americana (nu e deci legata direct de NASA) ca fabricant de sisteme de ochire pe tancurile abrahms. a folosit ulterior tehnologia pentru a crea un sistem automatizat care sa ghidoneze tractoarele la arat si nivelat solul...
practic armata i-a ajutat sa isi puna la punct tehnologia, dar banii au venit din vanzarile pe piata libera


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 15 Sep 2008, 03:07 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Si ce demonstreaza asta? Ca americanii au falsificat timp de zece ani calatoriile lunare, materialul adus inapoi si ca zecile de mii de oameni de stiinta au pastrat secretul? ohyeah.gif Siigur...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 15 Sep 2008, 03:42 PM
Mesaj #79


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



aaaa... no!
ci ca au facut bani din chestia aia mai multi decat iti vine tie sa crezi
si de data asta vorbesc cat se poate de serios


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 15 Sep 2008, 04:28 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
ci ca au facut bani din chestia aia mai multi decat iti vine tie sa crezi
si de data asta vorbesc cat se poate de serios


Bani au facut. Unii. Altii au platit (adica contribuabilii biggrin.gif). Credeam ca te-ai apucat sa strigi si tu conspiratie!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 15 Sep 2008, 06:33 PM
Mesaj #81


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Blakut @ 14 Sep 2008, 05:02 PM) *
Steagul flutura din cauza ca era fixat si cu o tija orizontala de batull de steag vertical. Tija oscila, fiind metalica si tensionata de la bataile ciocanului. Bataitul ala dadea senzatia de fluturare. Mai sunt si alte filmari, in care astronautii treg in fuga pe langa un steag imobil. Un steag orizontal imobil, unde ai vazut tu asta, intr-o atmosfera? Daca erau pe Pamant si fugeau pe langa o carpa suspendata, curentii de aer ar fi miscat steagul. Daca te-ai fi interesat cu adevarat sa vezi cum era construit steagul ala, ai fi vazut ca nu era vantul care-l facea sa fluture.


Am vazut un experiment in vid care confirma ca ASA trebuia sa se miste steagul daca ar fi fost pe luna... confirmau si miscarea astronautilor... ca si urma cizmei lui Armstrong (exp a fost facut pe o mostra de pulbere selenara). Bine, bine, cu ceva paranoia poti considera ca si aia care au facut documentarul au fost platiti de NASA sa le confirme teoria aselenizarii.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 15 Sep 2008, 09:53 PM
Mesaj #82


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(mutulica @ 15 Sep 2008, 04:42 PM) *
aaaa... no!
ci ca au facut bani din chestia aia mai multi decat iti vine tie sa crezi
si de data asta vorbesc cat se poate de serios


Au făcut bani, dar īn mod indirect ... adică veniturile nu sīnt nemijlocit legate de Luna īn sine şi de ce au obşinut de acolo

Dacă voiau doar publicvitate le-ar fi fost mult mai simplu şi mai ieftin să organizeze ceva de genul "uite neamule artefactu extraterestru cu viaţă pe el, e proaspăt-poaspăt, acum a căzut pe Pămīnt!!" decīt să se chinuie cu calcule şi proiecte

Īn plus, nu cred că veniturile din publictate au ajuns nu să egaleze, dar măcar să fie d acelaşi ordin de mărime cu cheltuielile


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 16 Sep 2008, 03:11 PM
Mesaj #83


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



blakut - conspiratiile reusesc cel mai adesea din greseala... nu prea cred in asa planuri bine concepute si in secrete stiute de mai mult de doi
dar cred in spiritul afacerist american. am inca deschisa oferta de costume de protectie pentru gauri negre

rovaniemi
QUOTE
Īn plus, nu cred că veniturile din publictate au ajuns nu să egaleze, dar măcar să fie d acelaşi ordin de mărime cu cheltuielile
ma crezi ca tot ce s-a vandut ulterior si a avut eticheta "primul xxx pe luna" sau "creat cu aceeasi tehnologie ca modulul lunar", s-a vandut in draci?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 16 Sep 2008, 06:56 PM
Mesaj #84


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(mutulica @ 16 Sep 2008, 04:11 PM) *
dar cred in spiritul afacerist american. am inca deschisa oferta de costume de protectie pentru gauri negre


Nu vrei sa o punem de un dealership pt partea mai estica a tarii?


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 16 Sep 2008, 08:21 PM
Mesaj #85


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



fa rost de clienti si iti trimit costumele. sunt garantate anti LHC si alte gauri negre, dar au valabilitate limitata, trebuie sa le re-activezi o data la 3 luni
nu e mare scofala, imi trimiti mie 10 euro, si le fac activare remote, petreci sfarsitul lumii fara nici o problema. sa spui ce procent din vanzare vrei


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 16 Sep 2008, 08:39 PM
Mesaj #86


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(mutulica @ 16 Sep 2008, 09:21 PM) *
sa spui ce procent din vanzare vrei


30% - plata in avans. rolleyes.gif Si vinde baiatu' in Moldova la capu' gol! rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 16 Sep 2008, 08:41 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 Sep 2008, 12:51 AM
Mesaj #87


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



dacă faceţi comerţ īn ograda mea, da-ţi şi la băiatu' de-o bericică! rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 17 Sep 2008, 07:39 AM
Mesaj #88


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(mutulica @ 16 Sep 2008, 04:11 PM) *
rovaniemi
ma crezi ca tot ce s-a vandut ulterior si a avut eticheta "primul xxx pe luna" sau "creat cu aceeasi tehnologie ca modulul lunar", s-a vandut in draci?


te cred, dar asta īnseamnă că restul de 5 călătorii spre lună cu aselenizare umană au avut venituri egale sau aproape egale cu 0 ... că doar prima este prima, chiar şi īn publicitate ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 17 Sep 2008, 11:30 AM
Mesaj #89


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



pai fie vorba... prima a fost cea mai scumpa, restul au venit la pachet

cucu... halos mai esti... adica sa iti trimit costumul si 30% din banii pe el, ca sa imi trimiti tu restul?
tu crezi ca si eu astept sfarsitul lumii?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 Jul 2009, 10:35 PM
Mesaj #90


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Lunar Reconnaissance Orbiter a realizat primele imagini īn care se pot vedea site-urile misiunilor Apollo, cu resturile modulelor lunare şi aparatelor ştiinţifice şi chiar urme de paşi lăsate de astronauţi. Se poate pune astfel capăt unei "enigme" de 40 de ani: a ajuns omul pe Luna?


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 18 Jul 2009, 11:03 AM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE(Erwin @ 17 Jul 2009, 11:35 PM) *
Se poate pune astfel capăt unei "enigme" de 40 de ani: a ajuns omul pe Luna?


Nu se poate rofl.gif
Or sa zica iarasi ca si pozele alea sunt trucate.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 19 Jul 2009, 07:03 PM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Erwin @ 17 Jul 2009, 11:35 PM) *
Se poate pune astfel capăt unei "enigme" de 40 de ani: a ajuns omul pe Luna?

Vrei sa ii trimiti pe toti clavazatorii de conspiratii pe Luna? rofl.gif .

Frumoase poze, bun fofoshop -ul ohyeah.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Sep 2009, 04:00 PM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Oamenii de ştiinţă au comparat probele aduse de pe Lună, punānd capăt teoriei conspiraţiilor

Cercetătorii de la Institutul german Max Planck au studiat fragmentele de rocă aduse din misiunile ruseşti din anii '70 şi au afirmat că sunt identice cu cele americane.


Degeaba. Sariti fratilor ! Asta-i alta conspiratie ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Sep 2011, 06:08 PM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



O alta veste buna pentru conspirationisti :

NASA a prezentat imagini senzationale de la locul alunizarilor navelor Apollo .

Acest topic a fost editat de March: 7 Sep 2011, 06:09 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 14 Sep 2011, 08:13 AM
Mesaj #95


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(March @ 7 Sep 2011, 07:08 PM) *
O alta veste buna pentru conspirationisti :
NASA a prezentat imagini senzationale de la locul alunizarilor navelor Apollo .


Eu cred ca aveau tehnologia disponibila sa ajunga pe Luna, insa ma indoiesc ca au facut-o cu echipaj uman, cat despre dovezi ale aselenizarii umane, sunt egale cu zero, puteau trimite automate care sa planteze stegulete, urme de pasi, cam tot ce se putea, cu oamenii ar fi fost mult mai dificil.

Probabil aselenizarea cu echipaj uman va fi probata ori infirmata, atunci cand se va produce o aselenizarea cu echipaj uman pe viitor, atunci toti o vor urmari si vor stii ce eforturi tehnologice presupune aceasta ... jamie.gif


--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ō tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Sep 2011, 10:04 AM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(cyber-sapiens @ 14 Sep 2011, 09:13 AM) *
..... puteau trimite automate care sa planteze stegulete, urme de pasi, cam tot ce se putea, cu oamenii ar fi fost mult mai dificil.

rofl.gif moncher la vremea aia era mai usor cu oameni, nu exista o tehnologie atat de sofisticata incat sa-si permita sa trimita automate, dar sa mai planteze si stegulete sau urme de pasi!!!!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 14 Sep 2011, 02:04 PM
Mesaj #97


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Cānd a fost asta cu aselenizarea... nu mai conteaza ca a fost jeg sau iomaistiu.
NASA nu mai e īn stare sa prezinte urmatorii a lui Space -Shuttle.
Probabil tocmai rusii o sa dea o māna de ajutor, si ce daca... la aterizare se prabusesc pe undeva īn Kazahstan.
Si totusi, NASA nu doarme.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 15 Sep 2011, 09:16 AM
Mesaj #98


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



NASA şi-a anunţat deja noul design pentru transport īn spaţiu:

Deep Space Exploration System


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 15 Sep 2011, 03:07 PM
Mesaj #99


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(Marduk @ 14 Sep 2011, 11:04 AM) *
rofl.gif moncher la vremea aia era mai usor cu oameni, nu exista o tehnologie atat de sofisticata incat sa-si permita sa trimita automate, dar sa mai planteze si stegulete sau urme de pasi!!!!


http://www.neatstuff.net/old-toys.html

Iata ca telecomanda era deja raspandita in domeniul jucariilor inca din anii '50. jamie.gif

PS: Nu trebuiau sa trimita niste automate sofisticate, erau suficiente niste "facaturi" care sa le probeze planul conspirativ.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_zboruri..._uman_1970-1979



Acest topic a fost editat de cyber-sapiens: 15 Sep 2011, 03:45 PM


--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ō tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Sep 2011, 03:18 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ok, cum au rezolvat cu firele alea, le-au intins pana la Luna? Acum vorbind serios, stim ca exista o multime de ipoteze referitoare la aselenizarea americanilor s-au facut si filme pe tema asta. Eu cred ca americanii au fost acolo, au fost pentru ca le era teama ca nu cumva rusi sa le-o ia inainte si sa monteze cine stie ce acolo. In vremea aia ca si azi de altfel, era o competitie acerba pentru dominare, cred ca daca americanii considerau ca este necesar sa raman pe luna o faceau la vremea respectiva, dar au realizat ca rusii sunt mult in urma si au decis ca nu merita sa cheltuieasca banii pe himere.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Sep 2011, 03:21 PM
Mesaj #101


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Hai, mai Cyber, e mai complicat sa regizezi o aselenizare decat sa te duci efectiv pana acolo laugh.gif


La ce competitie era (si inca este) intre americani si rusi, nu risca nimeni sa se faca de ras in asa hal daca e prins cu o astfel de minciuna.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 19 Sep 2011, 07:57 PM
Mesaj #102


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(abis @ 15 Sep 2011, 04:21 PM) *
Hai, mai Cyber, e mai complicat sa regizezi o aselenizare decat sa te duci efectiv pana acolo laugh.gif
La ce competitie era (si inca este) intre americani si rusi, nu risca nimeni sa se faca de ras in asa hal daca e prins cu o astfel de minciuna.


Sigur ca da, de aceea americanii au aselenizat de 5x parca, iar sovieticii nici macar o singura data desi aveau nave mai puternice, costume mai evoluate, ... si in curand au fost singurii capabili sa construiasca o statie orbitala viabila si functionala decenii bune "Mir-MNP". rofl.gif

Acest topic a fost editat de cyber-sapiens: 19 Sep 2011, 07:58 PM


--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ō tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 Sep 2011, 10:00 AM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(cyber-sapiens @ 19 Sep 2011, 07:57 PM) *
Sigur ca da, de aceea americanii au aselenizat de 5x parca, iar sovieticii nici macar o singura data desi aveau nave mai puternice, costume mai evoluate, ...

.....Sa nu uiti de cravatele mai secsi, alea de kolhozist erau chiar cool. ohyeah.gif

Rusii au ajuns pe Luna si ei dar cu roboti. Rusii s-au inclinat reverentios cand americanii au ajuns pe luna si si -au respectat "dusmanul". Noroc cu romanii care sunt mai antiamericani decat rusii.

Statia Mir nu a functionat decenii ci din 1986 pana in 1999 (ocupata de oameni a fost doar 10 ani din acest interval). Confunzi statia Mir cu alte statii.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 26 Sep 2011, 10:05 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 29 Sep 2011, 08:11 PM
Mesaj #104


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(turbo trabant @ 26 Sep 2011, 11:00 AM) *
.....Sa nu uiti de cravatele mai secsi, alea de kolhozist erau chiar cool. ohyeah.gif

Rusii au ajuns pe Luna si ei dar cu roboti. Rusii s-au inclinat reverentios cand americanii au ajuns pe luna si si -au respectat "dusmanul". Noroc cu romanii care sunt mai antiamericani decat rusii.

Statia Mir nu a functionat decenii ci din 1986 pana in 1999 (ocupata de oameni a fost doar 10 ani din acest interval). Confunzi statia Mir cu alte statii.


Nu ai inteles ideea: americanii au ajuns pe Luna cu echipaj uman de 5 ori, iar rusii nici macar o singura data !

PS: nu sunt antiamerican, ci proamerican, desi nu sunt de acord cu razboiul, as fi preferat o "America" inchisa, unita cu Canada, posedand Cuba, ... asa cum erau pana la WW1, ori pana la WW2.




--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ō tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Sep 2011, 11:25 AM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pana la urma care-i concluzia, au aselenizat americanii sau nu?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 05:18 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman